www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 1:16 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lut 15, 2014 3:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Cytuj:
Wszelki przemysł (w tym rolnictwo przemysłowe) jest wymysłem Nierządnicy. To ona niszczyła nasze zdrowie i środowisko naturalne za pomocą takiego przemysłu. Bóg płacze nad nami, bo padliśmy ofiarą jej niszczycielskiego przemysłu.


„Bóg jest sędzią sprawiedliwym; Bóg obrusza się co dzień na niezbożnego.”
[Psalm 7:12] (przekład Gdański)

Bóg chce aby ludzie sie upamietali i wierzyli w Jezusa. To jest dobra nowina

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. " [Jan 3:16]

Nie chce wałkować tematu w kółko, jak będziesz miał ochote przeprosić uczestników forum za twierdenie że żyją/żyjemy w grzechu z powodu jedzenia nie ekologicznej żywności to dobrze i Bogu niech będą za to dzieki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 15, 2014 3:48 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Smok Wawelski napisał(a):
I ja zadam Ci pytanie: Jeśli apostoł pisze, że pokarm nie zbliża nas do Boga, to dlaczego Ty twierdzisz, że pokarm zbliża nas do Boga? Bo jeśli Twoim zdaniem jedzenie takich a nie innych pokarmów przez pogan jest grzechem, to znaczy, że ich niejedzenie zbliża nas do Boga. A to jest sprzeczne ze słowami Pawła.

Nie twierdziłem, że pokarm zbliża nas do Boga. Proszę pomyśleć, czy Bóg błogosławi zniszczonych chorobami chrześcijan? Tych, którzy przez całe życie jedzą śmieciową żywność. Te choroby są skutkiem grzechu. Bóg ma możliwość uwolnić nas z chorób, ale prosi nas, żebyśmy nie zgrzeszyli i żebyśmy zatroszczyli się o nasze zdrowie. Skłonność do zaniedbania zdrowia nie jest wolą Boga, tylko wolą ludzką. Prawda?

Pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 15, 2014 4:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Herkules napisał(a):
Nie twierdziłem, że pokarm zbliża nas do Boga.
Owszem, z Twoich wypowiedzi jasno wynika, że spożywanie "niewłaściwego" pokarmu jest grzechem. A grzech oddala od Boga. Natomiast spożywanie "właściwego" pokarmu zbliża nas do Boga.

Herules napisał(a):
Proszę pomyśleć, czy Bóg błogosławi zniszczonych chorobami chrześcijan? Tych, którzy przez całe życie jedzą śmieciową żywność. Te choroby są skutkiem grzechu. Bóg ma możliwość uwolnić nas z chorób, ale prosi nas, żebyśmy nie zgrzeszyli i żebyśmy zatroszczyli się o nasze zdrowie. Skłonność do zaniedbania zdrowia nie jest wolą Boga, tylko wolą ludzką. Prawda?
Jeśli twierdzisz, że jedzenie "śmieciowej żywności" jest grzechem, to znaczy, że pokarm oddala nas od Boga. Bo grzech oddala od Boga.

Najpierw twierdzisz, że nie twierdzisz, a potem jednak twierdzisz. Czyli zaprzeczasz sam sobie. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 15, 2014 4:33 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Smoku, ja prostuję Twój błąd. Pokarm nie zbliża nas do Boga. Tylko grzech, który popełniamy, nie zbliża nas do Boga. A nasza skłonność (wrodzone upodobanie) do zaniedbania zdrowia oddala nas od Boga. Bo to nie jest wolą Boga.

Pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 15, 2014 4:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Herkules napisał(a):
Smoku, ja prostuję Twój błąd. Pokarm nie zbliża nas do Boga. Tylko grzech, który popełniamy, nie zbliża nas do Boga. A nasza skłonność (wrodzone upodobanie) do zaniedbania zdrowia oddala nas od Boga. Bo to nie jest wolą Boga.
Herkulesie nie baw się ze mną w kotka i myszkę, bo smoki tego nie lubią. Czy uważasz, że jedzenie lub niejedzenie jakiegokolwiek pokarmu poza "ekologicznym" jest grzechem, który oddala nas od Boga? Tak lub nie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 15, 2014 5:03 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Smok Wawelski napisał(a):
Czy uważasz, że jedzenie lub niejedzenie jakiegokolwiek pokarmu poza "ekologicznym" jest grzechem, który oddala nas od Boga? Tak lub nie.

Co do jedzenia pokarmu, tak, ale celowo (świadomie) podtruwamy się toksynami i pasożytami, które wywołują choroby (czyli zgodzimy się poddać nasz organizm działaniom chorobotwórczym), jeśli nie chcemy jeść żywności ekologicznej. To jest dobrowolny wybór i świadoma indywidualna decyzja.

Pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 15, 2014 5:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Herkulesie, unikasz odpowiedzi na moje pytanie. Prosiłem o odpowiedź "tak" lub "nie". Wystarczy mi jedno trzyliterowe słowo z tych dwóch. Nie ściemniaj, tylko odpowiedz.

Poza tym, oddychając również podtruwasz się toksynami. Czy w takim razie oddychanie powietrzem w mieście również jest grzechem i oddala nas od Boga? Proszę o odpowiedź "tak" lub "nie".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 15, 2014 5:28 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
W moim poprzednim poście odpowiedziałem: TAK.

Co do oddychania zanieczyszczonym powietrzem, należy pytać Boga: czy wolno nam podtruwać się chemikaliami? Bóg powie: unikajcie zanieczyszczonego powietrza, bo zaszkodzi nam. A jeśli tego nie chcemy, to ponosimy konsekwencję długotrwałego oddychania zanieczyszczonym powietrzem.

Bóg ma dla Ciebie lepszy pomysł na zdrowy tryb życia: spędzać czas w łonie przyrody albo mieszkać we wsi.

Pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 15, 2014 5:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 15, 2010 9:13 pm
Posty: 132
dbałość o jedzenie to jest zwiedzenie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 15, 2014 5:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Herkulesie, Ewangelia zdrowego trybu życia jest fałszywa. Jeśli twierdzisz, że pokarm oddala nas od Boga dlatego, że nie jest ekologiczny, to Twoje twierdzenie jest jawnie sprzeczne ze Słowem Bożym. Bóg ma dla Ciebie następujący pomysł na życie: Zadbaj o swoją duszę, bo czasu jest niewiele. Upamiętaj się, a następnie spędzaj czas wypełniając wolę Bożą, zamiast opowiadać dyrdymały o ekologicznej żywności. Bo jeśli Pan Jezus przyjdzie, to lepiej się znaleźć na obłokach w górze z Nim niż na świeżym powietrzu bez Niego.

"A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich, uwiedzeni obłudą kłamców, naznaczonych w sumieniu piętnem występku, którzy zabraniają zawierania związków małżeńskich, przyjmowania pokarmów, które stworzył Bóg, aby wierzący oraz ci, którzy poznali prawdę, pożywali je z dziękczynieniem. Bo wszystko, co stworzył Bóg, jest dobre, i nie należy odrzucać niczego, co się przyjmuje z dziękczynieniem; albowiem zostają one poświęcone przez Słowo Boże i modlitwę. Gdy tego będziesz braci nauczał, będziesz dobrym sługą Chrystusa Jezusa, wykarmionym na słowach wiary i dobrej nauki, za którą poszedłeś. A pospolitych i babskich baśni unikaj, ćwicz się natomiast w pobożności. Albowiem ćwiczenie cielesne przynosi niewielki pożytek, pobożność natomiast do wszystkiego jest przydatna, ponieważ ma obietnicę żywota teraźniejszego i przyszłego. Prawdziwa to mowa i warta chętnego przyjęcia; gdyż trudzimy się i walczymy dlatego, że położyliśmy nadzieję w Bogu żywym, który jest Zbawicielem wszystkich ludzi, zwłaszcza wierzących" [I Tym. 4:1-9]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 15, 2014 7:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Herkulesie -przeczytałam wątek.Kręcisz.A z jedzenia zrobiłeś sobie religię.
Jak Paweł znosił niewygody,spał byle gdzie ,jadł byle co to przez całe Dzieje okropnie grzeszył.Jakoś nie pisał,ze mamy oglądać każdy kawałek jedzenia czy przypadkiem jest czy nie jest ekologiczny.
Gdzieś się pogubiłeś.Żyjemy w zatrutych czasach.Nie pal papierosów,nie pij wódki,nie przejadaj się ..No i dziękuj Bogu za posiłki.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 15, 2014 7:47 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Milenka napisał(a):
dbałość o jedzenie to jest zwiedzenie.

Twoje zdanie jest nielogiczne. Czy brak albo odmowa dbałości o zdrowe odżywianie się jest zwiedzeniem? Jedz marną żywność.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 15, 2014 8:05 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Smok Wawelski napisał(a):
Herkulesie, Ewangelia zdrowego trybu życia jest fałszywa. Jeśli twierdzisz, że pokarm oddala nas od Boga dlatego, że nie jest ekologiczny, to Twoje twierdzenie jest jawnie sprzeczne ze Słowem Bożym.

Żywność zarówno konwencjonalna, jak i ekologiczna nie zbliża nas do Boga, czyli nie prowadzi nas do zbawienia w aspekcie moralnym. Żywność ekologiczna przynosi korzyść zdrowotną, dlatego jest darem Boga, a konwencjonalna - raczej nie lub niewiele.

Smoku, czy Ty chcesz jeść żywność ekologiczną?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 15, 2014 8:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Herkulesie, kręcisz.

Na moje pytanie:

Smok Wawelski napisał(a):
Czy uważasz, że jedzenie lub niejedzenie jakiegokolwiek pokarmu poza "ekologicznym" jest grzechem, który oddala nas od Boga? Tak lub nie.
najpierw odpowiedziałeś: "TAK". Teraz piszesz:

Herkules napisał(a):
Żywność zarówno konwencjonalna, jak i ekologiczna nie zbliża nas do Boga, czyli nie prowadzi nas do zbawienia w aspekcie moralnym.
Czyli rozumiem, że zmieniłeś zdanie. Jeśli jest jakieś inne zbawienie niż to w sensie moralnym, to co to jest? A jeśli nie istnieje, to po co mówić o spożywaniu ekologicznej lub nieekologicznej żywności w kategoriach grzechu?

Herkules napisał(a):
Żywność ekologiczna przynosi korzyść zdrowotną, dlatego jest darem Boga, a konwencjonalna - raczej nie lub niewiele.
Korzyść zdrowotna nie ma nic wspólnego z grzechem ani ze zbawieniem. Najwyżej nasze ciała mogą być w lepszej formie, ale one i tak niszczeją. Ponieważ spożywanie nieekologicznej żywności nie jest tym samym, co świadome przyjmowanie czegoś, co nie jest pokarmem lecz trucizną, Twoja cała teoria upada.

Herkules napisał(a):
Smoku, czy Ty chcesz jeść żywność ekologiczną?
Nie chcę, bo mnie na nią nie stać. Nie jest mi to potrzebne ani do pobożności, ani do zbawienia. Gdybym wydawał pieniądze na żywność ekologiczną, to uważałbym to za zbytek i luksus, ponieważ mam wokół braci i siostry, którzy nie mają co do garnka włożyć (nawet z tych nieekologicznych produktów). To jest kolejny powód, dla którego to, co piszesz, słusznie zostało nazwane zwiedzeniem. Taka dbałość o zdrowie ciała odwraca nas od prawdziwej pobożności.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 15, 2014 9:08 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Ja napisałem, że skłonność do zaniedbania zdrowia nie jest wolą Boga, tylko wolą ludzką. Podaję poniższy tekst:

"[Pan] i rzekł: Jeżeli pilnie słuchać będziesz głosu Pana, Boga twego, i czynić będziesz to, co prawe w oczach jego, i jeżeli zważać będziesz na przykazania jego, i strzec będziesz wszystkich przepisów jego, to żadną chorobą, którą dotknąłem Egipt, nie dotknę ciebie, bom Ja, Pan, twój lekarz." (2 Mojż 15:26, BW)

Jest dowód na to, że jeśli nie słuchamy Boga i nie przestrzegamy Jego prawa, to On wydaje nas na pastwę chorób.

Pozdrawiam :-)
Herkules


Ostatnio edytowano So lut 15, 2014 9:54 pm przez Herkules, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL