www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:23 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sty 14, 2014 1:38 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Moim zamiarem jest promowanie książek i ebooków o edukacji zdrowotnej na mojej stronie internetowej. Wystarczy zgłosić się do firmy (korporacji) księgarskiej i wydawniczej, żebym mógł reklamować jej produkty zdrowotne znajomym i nieznajomym, zarabiając jako uczestnik programu partnerskiego.

Gdy czytałem na stronie http://www.oblubienica.eu, dostrzegłem powiązania nowoczesnych trendów biznesu i rozwoju osobistego (np. NLP [programowanie neurolingwistyczne], coaching, marketing, psychologia, psychomanipulacja) z okultyzmem (New Age). Zastanawiam się, czy nie warto współpracować z znaną w Polsce firmą księgarską i wydawniczą, która promuje swoim klientom (czytelnikom i uczestnikom szkoleń/konferencji) te trendy okultystyczne zawarte w książakch i w mowach mistrzów? Ta księgarnia jest jednak wielotematyczna, a ja wybrałem jeden z tych tematów - zdrowie i żywienie do promowania książek. Wygląda na to, że byłbym uczestnikiem grzechu korporacji pomimo reklamowania jej produktów zdrowotnych.

Proszę rozpatrzyć tę sprawę zgodnie z zdrowym rozsądkiem.

Pozdrawiam.
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 14, 2014 2:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Herkulesie, dlaczego prosisz nas o rozpatrzenie sprawy zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, skoro nie zgadzasz się z naszą opinią na temat adwentyzmu, którą wyrażaliśmy ze zdrowym rozsądkiem? Przecież zdrowy rozsądek nakazywałby raczej nie pytać o zdanie ludzi, którzy tak mocno sprzeciwiają się temu, co próbowałeś tutaj głosić. Chyba, że coś się u Ciebie zmieniło w tej kwestii - ale sądząc po tematach zdrowego żywienia, to raczej się niewiele zmieniło, bo to jest jeden z adwentystycznych "koników".

Na marginesie uważam, że promowanie adwentyzmu pod płaszczykiem krzewienia zdrowej żywności jest tak samo niebezpieczne jak promowanie okultyzmu pod płaszczykiem krzewienia osobistego rozwoju. Jedno i drugie jest wprowadzaniem klientów w błąd co do własnych intencji. Podobnie jak "festiwale rodziny", które okazują się na miejscu ewangelizacją. Mam nadzieję, że nie uczestniczysz w takich niecnym procederze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 14, 2014 3:35 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Smoku, dlaczego kojarzysz mi promocję zdrowia i zdrowego żywienia z adwentyzmem? Ja już nie propaguję adwentyzmu od ponad dwóch lat.

Piękno brzmi: promocja zdrowia, wegetarianizm, ekologia są lansowane przez okultyzm (New Age). Tak? Ja nie widzę szkodliwości takich trendów. A Ty chcesz wyolbrzymić niebezpieczeństwo tych trendów z uwagi na powiązanie ich z okultyzmem. Wolno mi propagować zdrowie, wegetarianizm i ekologię, ale nie wolno mi lansować okultyzmu. Ty, Smoku, miej zdrowy rozsądek.

Pozdrawiam.
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 14, 2014 6:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Herkules napisał(a):
Smoku, dlaczego kojarzysz mi promocję zdrowia i zdrowego żywienia z adwentyzmem? Ja już nie propaguję adwentyzmu od ponad dwóch lat.
Herkulesie, ja nie kojarzę "ci". Ja w ogóle kojarzę promocję zdrowej żywności z adwentyzmem, ponieważ adwentyści to robią. No wiesz, "Leki z Bożej apteki". :D

A wiadomość, że nie promujesz już adwentyzmu, witam z prawdziwą przyjemnością. 8)

Herkules napisał(a):
Piękno brzmi: promocja zdrowia, wegetarianizm, ekologia są lansowane przez okultyzm (New Age). Tak? Ja nie widzę szkodliwości takich trendów. A Ty chcesz wyolbrzymić niebezpieczeństwo tych trendów z uwagi na powiązanie ich z okultyzmem. Wolno mi propagować zdrowie, wegetarianizm i ekologię, ale nie wolno mi lansować okultyzmu. Ty, Smoku, miej zdrowy rozsądek.
Problem polega na tym, drogi Herkulesie, że osobom, do których się zwracasz z promocją zdrowia, wegetarianizmu i ekologii za pośrednictwem wydawnictwa, które "promuje swoim klientom (czytelnikom i uczestnikom szkoleń/konferencji) te trendy okultystyczne zawarte w książkach i w mowach mistrzów" (jak sam się wyraziłeś) trudno będzie się zorientować, jaka jest Twoja rzeczywista motywacja. Jeśli na jednej półce z twoimi materiałami będą stały książki promujące to samo, co Ty promujesz, ale oprócz tego promujące okultyzm, to "wygląda na to, że byłbyś uczestnikiem grzechu korporacji pomimo reklamowania jej produktów zdrowotnych". Też mi się tak zdaje i wygląda na to, że sam zaczynasz to dostrzegać.

A teraz mam do Ciebie pytanie: Dlaczego właściwie chcesz promować zdrowie, wegetarianizm i ekologię? Jeśli (dzięki Bogu) nie w ramach propagowania adwentyzmu, to po co? Przecież ludzie zrobili sobie z tego "ekologiczną ewangelię", która ma zastąpić refleksję nad duchowymi sprawami. A wegetarianizm niestety często jest głoszony jako ideologia (pomijam osoby, które z powodu konkretnych schorzeń mają jakieś dietetyczne nakazy w tym względzie). A od czasów Noego wolno nam jeść mięso:

"Wszystko, co się rusza i żyje, niech wam służy za pokarm; tak jak zielone jarzyny, daję wam wszystko" [I Mojż. 9:3]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 14, 2014 7:57 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Smok Wawelski napisał(a):
Problem polega na tym, drogi Herkulesie, że osobom, do których się zwracasz z promocją zdrowia, wegetarianizmu i ekologii za pośrednictwem wydawnictwa, które "promuje swoim klientom (czytelnikom i uczestnikom szkoleń/konferencji) te trendy okultystyczne zawarte w książkach i w mowach mistrzów" (jak sam się wyraziłeś) trudno będzie się zorientować, jaka jest Twoja rzeczywista motywacja. Jeśli na jednej półce z twoimi materiałami będą stały książki promujące to samo, co Ty promujesz, ale oprócz tego promujące okultyzm, to "wygląda na to, że byłbyś uczestnikiem grzechu korporacji pomimo reklamowania jej produktów zdrowotnych". Też mi się tak zdaje i wygląda na to, że sam zaczynasz to dostrzegać.

Prostuję Twój błąd. Zdrowie i zdrowe żywienie to nie trendy okultystyczne, jakie promuje internetowa firma księgarska i wydawnicza, lecz wszystko, co jest związane z biznesem (np. NLP, coaching). Trudno mi podjąć współpracę z tą firmą w reklamowaniu jej produktów zdrowotnych, bo moje sumienie budzi wątpliwość z uwagi na promowanie przezeń biznesu i rozwoju osobistego, które mają podłoże okultystyczne. Od kilku lat jestem uczestnikiem jej programu partnerskiego, ale nieaktywnym.

Wegetarianizm (oryginalna dieta biblijna) i ekologia są naprawdę błogosławieństwem Bożym, ale New Age (narzędzie NWO) wykorzystuje te trendy do walki o odnowę naszej planety.

Cytuj:
A teraz mam do Ciebie pytanie: Dlaczego właściwie chcesz promować zdrowie, wegetarianizm i ekologię? Jeśli (dzięki Bogu) nie w ramach propagowania adwentyzmu, to po co? Przecież ludzie zrobili sobie z tego "ekologiczną ewangelię", która ma zastąpić refleksję nad duchowymi sprawami. A wegetarianizm niestety często jest głoszony jako ideologia (pomijam osoby, które z powodu konkretnych schorzeń mają jakieś dietetyczne nakazy w tym względzie). A od czasów Noego wolno nam jeść mięso:

"Wszystko, co się rusza i żyje, niech wam służy za pokarm; tak jak zielone jarzyny, daję wam wszystko" [I Mojż. 9:3]

Niestety, wszystko, co jemy dzisiaj, jest skażone, dlatego nie jest błogosławieństwem Bożym. Żywność konwencjonalna (tj. nieekologiczna i przetworzona) jest produktem współczesnego przemysłu, który jest odpowiedzialny za wywoływanie chorób cywilizacyjnych. Wszelkie mięso jest też skażone, bo zawiera w sobie dużo mikroskopijnych robaków, pestycydów, antybiotyków i hormonów wzrostu niż warzywa i owoce. To nie jest błogosławieństwem Bożym. Przykro mi, że to prawda.

Bóg ma dla nas lepszą alternatywę dla żywności konwencjonalnej - oryginalną dietę złożoną głównie z roślin pochodzących z upraw ekologicznych.

"[...] pokarmów, które stworzył Bóg, aby wierzący oraz ci, którzy poznali prawdę, pożywali je z dziękczynieniem. Bo wszystko, co stworzył Bóg, jest dobre, i nie należy odrzucać niczego, co się przyjmuje z dziękczynieniem;" (1Tym 4:3-4, BW)

"Potem rzekł Bóg: Oto daję wam wszelką roślinę wydającą nasienie na całej ziemi i wszelkie drzewa, których owoc ma w sobie nasienie: niech będzie dla was pokarmem!" (Rdz 1:29, BW)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 14, 2014 8:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
"Bo wszystko, co stworzył Bóg, jest dobre, i nie należy odrzucać niczego, co się przyjmuje z dziękczynieniem" [I Tym. 4:3-4]

Herkulesie, czy Bóg stworzył wyłącznie rośliny, czy stworzył również zwierzęta?

"Potem rzekł Bóg: Oto daję wam wszelką roślinę wydającą nasienie na całej ziemi i wszelkie drzewa, których owoc ma w sobie nasienie: niech będzie dla was pokarmem!" (Rdz 1:29, BW)

Herkulesie, czy żyjemy obecnie w Ogrodzie Eden, a ludzie i ziemia nie są skażeni w wyniku grzechu?

"Wszystko, co się sprzedaje w jatkach, jedzcie, o nic nie pytając dla spokoju sumienia; albowiem Pańska jest ziemia i to, co ją wypełnia" [I Kor. 10:25-26]

Herkulesie, czy w jatkach sprzedaje się owoce i warzywa?

Herkules napisał(a):
Wegetarianizm (oryginalna dieta biblijna) i ekologia są naprawdę błogosławieństwem Bożym, ale New Age (narzędzie NWO) wykorzystuje te trendy do walki o odnowę naszej planety.
Herkulesie, w którym miejscu nauczania apostolskiego przeczytałeś coś takiego? Czy wiesz, że "oryginalna dieta biblijna" zmieniła się po potopie i że Noe wraz z rodziną nie byli już wegetarianami? Podobnie zresztą jak Izraelici pod Prawem Mojżeszowym czy apostołowie. Ba, nawet sam Pan Jezus rozmnożył ryby, żeby dać ludziom jeść, a po swoim zmartwychwstaniu nawet przyrządził uczniom rybę do zjedzenia:

"A gdy wyszli na ląd, ujrzeli rozniecone ognisko i rybę położoną na nim, i chleb. Rzekł im Jezus: Przynieście kilka ryb, które teraz złowiliście. Poszedł Szymon Piotr i wyciągnął sieć na ląd, pełną wielkich ryb, których było sto pięćdziesiąt trzy; a chociaż ich tyle było, nie podarła się sieć. Rzekł im Jezus: Pójdźcie i spożywajcie. A żaden z uczniów nie śmiał go pytać: Kto Ty jesteś? Bo wiedzieli, że to Pan. A Jezus zbliżył się, wziął chleb i dał im, podobnie i rybę" [Jan 21:9-13]

Jeśli sam Pan Jezus wraz z apostołami nie byli wegetarianami, to dla czego miałby być wegetarianinem ktokolwiek, kto wstępuje w ślady Pana Jezusa i jest posłuszny nauczaniu apostołów? :?:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 14, 2014 9:33 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Smoku, posłuchaj mnie. Cytowałeś mi teksty biblijne dające nam możliwość jedzenia mięsa, ale ta pomimo nie odnosi się do dzisiejszego naszego sposobu żywienia, jeśli nie jemy mięsa z hodowli naturalnych (ekologicznych).

Od potopu aż do wieku ewangelii (I wieku n.e.) oprócz warzyw i owoców mięsa (z czystych zwierząt według Ksiąg Mojżeszowych) były jeszcze nieskażone (ale nie mówię - całkowicie), bo pochodzą wprost z hodowli naturalnych. A ryby były też jeszcze nieskażone, bo wody rzeki, jeziora czy morza, w których one się poruszały, były czyste, kiedy żyli Jezus i apostołowie. A dzisiaj wszystko, co jemy, niestety, jest skażone wskutek zanieczyszczenia środowiska naturalnego (ziemi, rzek, jezior, mórz) i chemizacji rolnictwa. To jest przekleństwo.

W dobie uprzemysłowienia i chemizacji rolnictwa jesteśmy skazani na jedzenie żywności konwencjonalnej, tj. pochodzącej z przemysłowych upraw płodów rolnych i z przemysłowych hodowli zwierząt). Gigantyczny przemysł rolno-spożywczy produkuje tę żywność i dodaje do niej szkodliwe dla zdrowia ludzkiego substancje chemiczne (w tym nawet GMO). To nie jest wola Boga.

Pan Bóg pragnie, żebyśmy troszczyli się o nasze zdrowie i jedli zdrową żywność pochodząca z upraw ekologicznych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 14, 2014 9:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Daj spokój drogi Herkulesie.Mozna popaść w paranoje.Wszystko jest teraz albo niezdrowe, albo tuczące albo pełne antybiotyków.
Prawdziwie ekologiczna to może być moja marchewka z mojego ogrodu.
Ekologia staje się powoli religia i biznesem.Szczerze Ci radzę .Jedz wszystko z dziękczynieniem.Nie przejadaj sie.I tyle.Mamy troszczyć się o ciało ale ciało nie może być naszym bozkiem.
.I czy jestes pewien ,że ekologiczna żywność jest ekologiczna? Na czym polegaja ekologiczne uprawy na wielka skale?I to powiązanie z okultyzmem?
Chcesz jeść zdrowo.Kup kawałek ziemi i uprawiaj zieleninę.Ja tak robię.Ale jadam tez kupowane jedzenie i spozywam to dziękując Bogu.
Życzliwie Ci radzę.....z daleka.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 14, 2014 10:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Herkules napisał(a):
"[...] pokarmów, które stworzył Bóg, aby wierzący oraz ci, którzy poznali prawdę, pożywali je z dziękczynieniem. Bo wszystko, co stworzył Bóg, jest dobre, i nie należy odrzucać niczego, co się przyjmuje z dziękczynieniem;" (1Tym 4:3-4, BW)

Tak się zastanawiam, czy przypadkowo, czy celowo uciąłeś pierwszą połowę zdania? "A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich, uwiedzeni obłudą kłamców, naznaczonych w sumieniu piętnem występku, którzy zabraniają zawierania związków małżeńskich, przyjmowania [...]"

Poza tym Jezus dał taką ciekawą obietnicę:
"A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą, węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją." (Ew.Marka 16:17-18 BW)

Ta podkreślona część jest szczególnie wielkim błogosławieństwem w naszych czasach.
Słyszałem świadectwa ludzi, którzy modlili się o skażone jedzenie i im nie szkodziło (co prawda ci konkretni ludzie nie mieli innego wyboru). Dzisiaj rośliny też są zatrute, bo zanieczyszczona jest gleba, woda i powietrze, chociaż rzeczywiście wiele toksyn kumuluje się w większych dawkach w mięsie zwierząt.

Myślę, że sam możesz sobie odpowiedzieć na swoje wątpliwości. Czy twoja działalność nie będzie w żadnym przypadku skłaniać ludzi do ufania samym sobie, swoim możliwościom i czynom, zamiast Bogu?

Pozdrawiam
Mateuszek

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 14, 2014 11:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Herkulesie, skażone jest nawet powietrze, którym oddychasz. A nasze ciała niszczeją tak czy owak. Dlatego o ile można się z Tobą zgodzić, że należy unikać szkodliwych substancji chemicznych, to utopijne jest myślenie, że przedłużysz sobie życie jedząc wyłącznie warzywa, które zresztą również są produktem przemysłu rolno-spożywczego. Wegetarianizm niczego tu nie zmieni i propagowanie wegetarianizmu nie jest rozsądne w tym kontekście, prawda?

GMO to nie jest szkodliwa substancja chemiczna. To w sumie coś znacznie gorszego. I w tym jednym się z Tobą zgadzam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 15, 2014 12:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 5:19 pm
Posty: 89
Smok Wawelski napisał(a):
Bóg ma dla nas lepszą alternatywę dla żywności konwencjonalnej - oryginalną dietę złożoną głównie z roślin pochodzących z upraw ekologicznych.


" Pan Zastępów wyprawi wszystkim ludom na tej górze ucztę z tłustych potraw,ucztę z wystałych win,z tłustych potraw ze szpikiem, ze starych dobrze wystałych win. " (Iz.25; 6 )

Myślę,że może lepiej nie wkładać w Boże usta naszych prywatnych poglądów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 15, 2014 12:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
Witam Cię Herkulesie....odnośnie współpracy z takimi firmami ja bym była ostrożna, wiadomo samodzielnie musisz podjąć decyzję i liczyć się z konsekwencjami, odnośnie zdrowego żywienia ja widzę że świat już oszalał - musimy być wszyscy piękni szczupli młodzi no i odżywiać się zdrowo, ale co kryje się pod tym wszystkim? dla mnie to jest odciąganie ludzi od rzeczy najważniejszych, sama przerabiałam kilka z tych trendów i wiem że człowiek potrafi się tak w to wkręcić że szok dzięki Bogu zobaczyłam że to mnie ogłupia i odciąga od relacji z Bogiem, mam kolezanki z którymi jak się spotykam to chcą rozmawiać tylko o dietach, zdrowym żywieniu jak młodziej wyglądać itd a na temat Boga wierz mi bardzo ciężko porozmawiać i się przebić w tym natłoku tego co mają w głowie....są to dziewczyny szukające Boga ale jednak ta reszta bardzo im to utrudnia dlatego ja z praktyki byłabym z tym wszystkim ostrożna :)

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 15, 2014 1:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Dorka napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Bóg ma dla nas lepszą alternatywę dla żywności konwencjonalnej - oryginalną dietę złożoną głównie z roślin pochodzących z upraw ekologicznych.
" Pan Zastępów wyprawi wszystkim ludom na tej górze ucztę z tłustych potraw,ucztę z wystałych win,z tłustych potraw ze szpikiem, ze starych dobrze wystałych win. " (Iz.25; 6 )

Myślę,że może lepiej nie wkładać w Boże usta naszych prywatnych poglądów.
:idea: Dorko, muszę zaprotestować. Cytujesz Herkulesa, a nie mnie. Ja nie jestem propagatorem idei, które słusznie krytykujesz. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 15, 2014 2:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 5:19 pm
Posty: 89
Smok Wawelski napisał(a):
Dorko, muszę zaprotestować. Cytujesz Herkulesa, a nie mnie. Ja nie jestem propagatorem idei, które słusznie krytykujesz.


jaa, źle wcisnęłam " cytuj" ,sorki..

oczywiście komentowałam wypowiedź Herkulesa :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 15, 2014 3:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt gru 20, 2013 11:40 am
Posty: 22
witaj Herkulesie. Decyzje o współpracy oczywiście podejmiesz sam.Podziele się z tobą swoim doswiadczeniem. Współpraca z takimi firmami jest bardzo niebiezpieczna. Kiedyś 15 lat temu podjęłam podobną decyzje o współpracy, bo przekonano mnie, że leki homeopatyczne naturalne ,zdrowe, nieszkodliwe e.t.c. Więc wprowadziłam ich do zboru chrzescijan-piędziesiątników (ukraińscy zielenoświądkowcy). Dopiero póżniej Bóg mi objawił : żiółka skażone okultyzmem sprowadziłam do zboru. A z moim mężem, który wówczas pojechał na warsztaty z leczenia homeopatycznego, działy się dziwne rzeczy. Pokutowałam z tej działalności i przepraszałam cały zbór.Teraz trzymam się od wszystkiego, co trąci okultyzmem, bardzo daleko.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL