www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:13 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lut 15, 2014 9:23 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Herkulesie - Ty po prostu chcesz zająć się tą ekologiczną żywnością i szukasz "złotych wersetów".
Bóg Cię wydaje na pastwę chorób bo nie siedzisz w Bieszczadach i nie jesz jajek z własnej hodowli.? :shock:
Jeśli masz pieniądze na ta modną jakże "ekologię" to ja kupuj.
Dbałość o ciało nie na tym polega.To szacunek dla Stwórcy i stworzenia.
I wiesz - nie połykaj ani jednej pigułki.KAZDA ma skutki uboczne.KAŻDA.Jedno naprawi a drugie zniszczy.Wiem co piszę.Z całym szacunkiem dla Ciebie.Dobrze Ci zycze.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 15, 2014 9:40 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Udowodniono, że Pan Bóg jest naszym lekarzem, dlatego należy nam troszczyć się o nasze zdrowie i środowisko naturalne.

Choroby cywilizacyjne, jakie spadają na narody Europy i Ameryki, są karą Boga za nieposłuszeństwo i niewiarę. Bóg chroni nas przed plagą chorób, jeśli słuchamy Jego głosu i przestrzegamy Jego prawa.

Pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 15, 2014 11:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Herkulesie, po co Ty zakładasz wątek z pytaniem, skoro sam już dawno najlepiej znasz odpowiedź? Jeśli jesteś uparty, to Twój problem. Chcesz się tym zajmować - Twoja sprawa. Tylko nie mieszaj w to Pana Boga, bo na razie nie słuchasz Jego głosu ani nie działasz zgodnie z Jego Słowem, co już Ci tu wykazano. Postępujesz według uporu własnego serca.

Nie jedz, nie pij, nie oddychaj, nie dotykaj, nie kosztuj. Przed Bogiem nie odpowiesz za to, czy jadłeś ekologiczne produkty, tylko za to, czy narodziłeś się na nowo.

Herkules napisał(a):
Jest dowód na to, że jeśli nie słuchamy Boga i nie przestrzegamy Jego prawa, to On wydaje nas na pastwę chorób.
To jest dowód na to, że nie czytasz całej Biblii i że nie rozumiesz, do kogo i po co zostały skierowane słowa, które cytujesz.

"Samej wody już nie pij, ale używaj po trosze wina ze względu na twój żołądek i częste twoje niedomagania" [I Tym. 5:23]

Czy Tymoteusz został wydany na pastwę częstych niedomagań żołądka, bo nie przestrzegał prawa Bożego? Albo Tymoteusz i Paweł nie rozumieli Biblii, albo Ty jej nie rozumiesz, Herkulesie. A jeśli nie rozumiesz, to zapytaj. Bo jeśli będziesz używał świętego Bożego Słowa po to, żeby postępować według uporu swego serca, to ja Cię lojalnie ostrzegam, że to się źle dla Ciebie skończy - i wtedy nawet najbardziej ekologiczna żywność Ci nie pomoże.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 27, 2014 1:19 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Smok Wawelski napisał(a):
Herkulesie, po co Ty zakładasz wątek z pytaniem, skoro sam już dawno najlepiej znasz odpowiedź? Jeśli jesteś uparty, to Twój problem. Chcesz się tym zajmować - Twoja sprawa. Tylko nie mieszaj w to Pana Boga, bo na razie nie słuchasz Jego głosu ani nie działasz zgodnie z Jego Słowem, co już Ci tu wykazano. Postępujesz według uporu własnego serca.

Smoku, jeśli nie chcesz spożywać żywności ekologicznej, to wolisz tanią i wygodną żywnością konwencjonalną, którą daje nam przemysł rolno-spożywczy, a nie rolnictwo naturalne. Nie zapomnijmy, że ta żywność też poddaje się przemysłowemu procesowi przetwarzania i w ten sposób stała się bezwartościową i śmieciową, jaka jest dostępna wszędzie w (hiper)marketach. To jest główna przyczyna chorób cywilizacyjnych.

Jeżeli Twoją ukochaną żonę, Smoczycę, dopadnie poważna choroba, która wydaje się nieuleczalna i wobec której bezradna jest medycyna konwencjonalna, to co masz zrobić? Jeśli chcecie przejść na jakąś dietę, która przywraca zdrowie, to czyż nie odmówisz gotowości do kupowania i jedzenia żywności ekologicznej? Jeżeli z oporem odmówisz, to módl się i proś Boga o uzdrowienie swojej żony. Zobaczysz, że On nie pomoże wam, bo wie, że Ty nadal odmówisz spożywania żywności ekologicznej. Wiedz, że Bóg jest Twoim lekarzem i Dawcą żywności ekologicznej.

Cytuj:
Czy Tymoteusz został wydany na pastwę częstych niedomagań żołądka, bo nie przestrzegał prawa Bożego? Albo Tymoteusz i Paweł nie rozumieli Biblii, albo Ty jej nie rozumiesz, Herkulesie. A jeśli nie rozumiesz, to zapytaj.

W czasach, w których żyli Tymoteusz i Paweł, nie było powszechne zjawisko chorób cywilizacyjnych na świecie rzymskim, zwane zarazą (plagą), jak dzisiaj na świecie zachodnim. Tylko występowało niewielkie zjawisko chorób. Tymoteusz i Paweł prawdopodobnie uświadomili sobie zaniedbanie swojego zdrowia, skoro znali ten tekst Starego Testamentu, który zacytowałem. Nie mieli problemu z żywnością, gdyż ta była uprawiana i hodowana naturalnie, nie przejmowali się tym.

Pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 27, 2014 2:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Herkulesie, tradycyjnie próbujesz się wymigać od odpowiedzi na pytanie. Napisałeś, że Bóg wydaje nas na pastwę chorób, bo nie przestrzegamy Jego prawa. Moje pytanie brzmiało:

Czy Tymoteusz został wydany na pastwę częstych niedomagań żołądka, bo nie przestrzegał prawa Bożego?

Plagi istniały w czasach Tymoteusza i wcześniej. Zarazy też. W którym miejscu Biblii jest napisane, że "Tymoteusz i Paweł prawdopodobnie uświadomili sobie zaniedbanie swojego zdrowia"? Poza tym ja się pytam o powód częstych niedomagań żołądka u Tymoteusza - zgodnie z Twoją teorią, Tymoteusz został wydany na pastwę tych niedomagań, ponieważ nie przestrzegał Bożego prawa. Teraz dodajesz do Biblii coś, czego tam nie ma, opatrując to słowem "prawdopodobnie" - ale taki zabieg jest wpisywaniem do Pisma czegoś, czego tam nie ma. Ludzi, którzy tak robią, Bóg uważa za kłamców [Przyp. Sal. 30:5-6]. Więc nie posługuj się w ten sposób Pismem do podpierania własnych teorii. Tymczasem Paweł nie gani Tymoteusza za łamanie prawa Bożego i nie każe mu pokutować. Po prostu, niedomagania żołądka się zdarzają.

Herkules napisał(a):
Jeżeli Twoją ukochaną żonę, Smoczycę, dopadnie poważna choroba, która wydaje się nieuleczalna i wobec której bezradna jest medycyna konwencjonalna, to co masz zrobić? Jeśli chcecie przejść na jakąś dietę, która przywraca zdrowie, to czyż nie odmówisz gotowości do kupowania i jedzenia żywności ekologicznej?
Po pierwsze, poważna choroba, która wydaje się być nieuleczalna to jest wyjątek, a nie reguła. Każdy chory jest traktowany wyjątkowo, ale to wcale nie znaczy, że mamy przechodzić wszyscy na żywność ekologiczną, bo ona zdrowia nie gwarantuje. Ja nie pokładam nadziei w żywności ekologicznej, ponieważ ona nie jest moim bogiem. Po drugie, ugotowanie zdrowego bulionu zamiast podawania "zupki chińskiej" nie jest tym samym, co przechodzenie na żywność ekologiczną. Zdrowy bulion można ugotować na normalnych składnikach dostępnych w sklepach. Po trzecie, żywność ekologiczna to nie to samo, co "medycyna niekonwencjonalna" - chyba, że pogrążyłeś się już tak głęboko w kolejnym zwiedzeniu, że odrzucasz medycynę konwencjonalną na rzecz zdrowej żywności i/lub medycyny niekonwencjonalnej w ogólności.

Herkules napisał(a):
Jeżeli z oporem odmówisz, to módl się i proś Boga o uzdrowienie swojej żony. Zobaczysz, że On nie pomoże wam, bo wie, że Ty nadal odmówisz spożywania żywności ekologicznej. Wiedz, że Bóg jest Twoim lekarzem i Dawcą żywności ekologicznej
:shock: Herkulesie, Ty mi grozisz? Wiesz lepiej, kiedy Bóg chce uzdrawiać, a kiedy nie chce? Masz jakieś dowody na to, że ludzie są uzdrawiani przez Boga pod warunkiem, że spożywają żywność ekologiczną? Bo ja byłem wielokrotnie uzdrawiany (Smoczyca też zresztą) przez Boga w odpowiedzi na modlitwę, a nie w odpowiedzi na żywność ekologiczną.

Bóg nas kocha bezwarunkowo, pokarm (czysty czy nieczysty, ekologiczny czy nie) nie zbliża nas do Boga w żaden sposób [I Kor. 8:8], a Królestwo Boże to nie pokarm i napój [Rzym. 14:17]. Bóg jest Lekarzem dlatego, że uzdrawia mocą swego Słowa, a nie mocą żywności ekologicznej. Gdzie jest napisane, że Pan Jezus uzdrowił kogokolwiek warunkując uzdrowienie tym, czym Ty próbujesz je warunkować?

Niestety, Herkulesie, zapędziłeś się za daleko.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 27, 2014 3:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 5:19 pm
Posty: 89
Herkulesie,
nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ,że poglądy twoje kręcą się niebezpiecznie blisko filozofii New Age.

Uważam,że stałeś się ofiarą " zdrowego odżywiania ",człowiekiem związanym i niemającym wolności w dokonywaniu żywieniowych wyborów.

Ja wiem,że Bóg nikogo nie wiąże, ale to ludzie wiążą ludzi wymyślając ideologię ,którą potem zaszczepiają innym.
Moim zdaniem jesteś właśnie taką ofiarą skutecznej perswazji zwiedzionego ideowca.

Twój sposób myślenia jest mi dobrze znany ,swego czasu uważałam że najzdrowsze dla ludzkiego organizmu jest żywienie zgodne z czterema elementami tzw. makrobiotyka.

Dużo czasu zajmowało mi " zdrowe " komponowanie posiłków , bieganie za pszenicą od gospodarza ,soją ,orzechami i innymi jedynie słusznymi produktami :lol: .

Dzięki Bogu, po nawróceniu Pan zdjął ze mnie ten ciężar . Wtedy dopiero odczułam ,że faktycznie był to ciężar i to sprytnie narzucony przez diabła.

Tobie Herkulesie życzę żebyś nie dał się wodzić za nos i z Bożą pomocą zrzucił z siebie ciężar ,który cię usidla.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 27, 2014 4:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
I Amen Dorko :)))

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 27, 2014 7:55 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Smok Wawelski napisał(a):
Herkulesie, tradycyjnie próbujesz się wymigać od odpowiedzi na pytanie. Napisałeś, że Bóg wydaje nas na pastwę chorób, bo nie przestrzegamy Jego prawa. Moje pytanie brzmiało:

Czy Tymoteusz został wydany na pastwę częstych niedomagań żołądka, bo nie przestrzegał prawa Bożego?

Nie, bo przestrzegał prawa Bożego pomimo częstych niedomagań. Pytam, czy te niedomagania były winą Tymoteusza? Nie. Wierzę, że on uświadomił sobie, że troska o zdrowie jest obowiązkiem każdego chrześcijanina.

Cytuj:
Po pierwsze, poważna choroba, która wydaje się być nieuleczalna to jest wyjątek, a nie reguła. Każdy chory jest traktowany wyjątkowo, ale to wcale nie znaczy, że mamy przechodzić wszyscy na żywność ekologiczną, bo ona zdrowia nie gwarantuje. Ja nie pokładam nadziei w żywności ekologicznej, ponieważ ona nie jest moim bogiem.

Wierzę, że żywność ekologiczna jest darem Boga, dlatego że wyleczy wszystkie choroby wbrew mitom o nieuleczalności jakichś chorób, w tym głównie raka. Tylko pożywienie roślinne w stanie surowym. W Internecie można dowiedzieć się więcej o wyleczeniu chorób śmiertelnych.

http://blog.siegnijpozdrowie.org/2012/1 ... oruja.html
http://cudownediety.blogspot.com/2012/0 ... or-to.html

Żywność ekologiczna nie jest bogiem, tylko darem Boga. Ty nie chcesz tego daru, Smoku?

Cytuj:
Herkulesie, Ty mi grozisz? Wiesz lepiej, kiedy Bóg chce uzdrawiać, a kiedy nie chce? Masz jakieś dowody na to, że ludzie są uzdrawiani przez Boga pod warunkiem, że spożywają żywność ekologiczną? Bo ja byłem wielokrotnie uzdrawiany (Smoczyca też zresztą) przez Boga w odpowiedzi na modlitwę, a nie w odpowiedzi na żywność ekologiczną.

Warunkiem uzdrowienia (nieuleczalnie) chorych jest chęć spożywania żywności ekologicznej i przestrzegania zasad zdrowia.

"Później spotkał go Jezus w świątyni i rzekł do niego: Oto wyzdrowiałeś; już nigdy nie grzesz, aby ci się coś gorszego nie stało." (Jan 5:14, BW)

To nie zabawa w Boże uzdrowienie, w której wielokrotnie dopadłyby Cię poważne choroby wskutek niewłaściwego odżywiania się i długotrwałego spożywania żywności konwencjonalnej i biegałbyś do Boga z prośbą o uzdrowienie, tak jak katolik, kiedy pochopnie popełnia grzech, biega do spowiednika. Miej zdrowy rozsądek, Smoku.

Serdecznie pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 27, 2014 8:15 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Dorka napisał(a):
Herkulesie, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ,że poglądy twoje kręcą się niebezpiecznie blisko filozofii New Age.

Nieprawdą jest, że żywność ekologiczna to wymysł New Age. Tylko jest pierwotnym darem Boga. Ale New Age wykorzystuje ten dar Boga do krzewienia ekologii.

Pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 27, 2014 8:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 5:19 pm
Posty: 89
Herkules napisał(a):
Nieprawdą jest, że żywność ekologiczna to wymysł New Age. Tylko jest pierwotnym darem Boga. Ale New Age wykorzystuje ten dar Boga do krzewienia ekologii.


Nie chodziło mi o żywność,tylko o twoje poglądy Herkulesie, oscylują one bardzo blisko New Age.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 27, 2014 8:56 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Herkules napisał(a):
Wierzę, że on uświadomił sobie, że troska o zdrowie jest obowiązkiem każdego chrześcijanina.

No to np. św. Paweł powinien się "nawrócić", bo on o zdrowie to w ogóle nie dbał. Zamiast siedzieć w domu, to jeździł po świecie, a to go kamienowali, a to wsadzali do więzienia, a to go wąż ukąsił. W ogóle to jakoś tak mało informacji mamy w Słowie dotyczącej zdrowej żywności.
Herkules napisał(a):
Wierzę, że żywność ekologiczna jest darem Boga, dlatego że wyleczy wszystkie choroby

O widzisz, ty w to wierzysz !
W zasadzie do uzdrowienia Bóg nie jest potrzebny, wystarczy się zdrowo odżywiać.
Herkules napisał(a):
Warunkiem uzdrowienia (nieuleczalnie) chorych jest chęć spożywania żywności ekologicznej i przestrzegania zasad zdrowia.

Wystarczy sama chęć ? Rozumiem, że już nawet nie trzeba jeść tej żywności ?

Ja rozumiem, że mam dbać o zdrowie np. pościć, nie obżerać się. Ale nie będę robił z żywności ekologicznej, czegoś co wyłącznie ma mi dać zdrowie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 27, 2014 9:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
Myślę, że Wujcio to bardzo celnie skwitował. No właśnie, po co tyle inwestować w ciało? Przecież "ciało i krew nie odziedziczą Królestwa Bożego". To ożywiony przez Boga nasz duch ożywia nasze ciało ku zmartwychwstaniu.

Ostatnio znajoma mnie namawiała, żebym sobie kupiła bardzo skuteczny i drogi filtr do wody bo nasza woda to istna tablica Mendelejewa, co pokazuje elektroliza takiej wody. Ok, ja bym chętnie nawet, gdyby to tyle nie kosztowało (koło 1000 zł). A znam ludzi dookoła (braci), którzy na przykład nie mają pracy, czasem komuś węgla brakuje. I tak Bóg ma moc nas zachować, czy pijemy taką wodę czy gorszą. Jasne, gdyby w mojej rodzinie były problemy z nerkami, to bym się poważnie zastanowiła.

We wszystkim trzeba zachować rozsądek. Wiem, że takie różne tematy zdrowotne diabeł stara się podrzucać wierzącym jako kluczowe i potem oni to mają na sztandarze. I tak wchodzą w zwiedzenie - wystarczy najpierw delikatne przesunięcie środka ciężkości, potem już jazd w dół. Zajmowanie się zdrowiem nie ma końca! I w dodatku to mogą być najprawdziwsze i najbardziej trafione tematy!

A może Ty Herkulesie jesteś po prostu adwentystą i stąd to paniczne nieco i kurczowe trzymanie się ciała? No bo skoro duszy nie ma, to strach umierać, mimo perspektywy "obudzenia ze snu".

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 27, 2014 9:27 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Cytuj:
Herkules napisał(a):
Wierzę, że żywność ekologiczna jest darem Boga, dlatego że wyleczy wszystkie choroby

O widzisz, ty w to wierzysz !
W zasadzie do uzdrowienia Bóg nie jest potrzebny, wystarczy się zdrowo odżywiać.

Co do uzdrowienia, to Bóg jest potrzebny, a co do odżywiania się, to żywność ekologiczna - też potrzebna.

Cytuj:
Herkules napisał(a):
Warunkiem uzdrowienia (nieuleczalnie) chorych jest chęć spożywania żywności ekologicznej i przestrzegania zasad zdrowia.

Wystarczy sama chęć ? Rozumiem, że już nawet nie trzeba jeść tej żywności ?

Podoba się Tobie i Bogu wola ludzka, że po uzdrowieniu człowiek zaczyna jeść szkodliwy pokarm, który pochodzi z upraw przemysłowych i który poddał się przemysłowemu procesowi przetwarzania, np. Twój ulubiony baton czy pyszną pizzę?

Cytuj:
Ja rozumiem, że mam dbać o zdrowie np. pościć, nie obżerać się. Ale nie będę robił z żywności ekologicznej, czegoś co wyłącznie ma mi dać zdrowie.

Wujcio, czemu polegasz na przemyśle rolno-spożywczym zamiast na Bogu, który daje Ci plony natury - żywność ekologiczną? Bóg jest Stwórcą przyrody, a nie twórcą przemysłu spożywczego i rolnictwa przemysłowego.

Pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 27, 2014 9:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Herkules napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Herkulesie, tradycyjnie próbujesz się wymigać od odpowiedzi na pytanie. Napisałeś, że Bóg wydaje nas na pastwę chorób, bo nie przestrzegamy Jego prawa. Moje pytanie brzmiało:

Czy Tymoteusz został wydany na pastwę częstych niedomagań żołądka, bo nie przestrzegał prawa Bożego?

Nie, bo przestrzegał prawa Bożego pomimo częstych niedomagań. Pytam, czy te niedomagania były winą Tymoteusza? Nie. Wierzę, że on uświadomił sobie, że troska o zdrowie jest obowiązkiem każdego chrześcijanina.
TO SKĄD SIĘ WZIĘŁY CHRONICZNE NIEDOMAGANIA TYMOTEUSZA? Przecież według Twojej teorii ich przyczyną musiało być nieprzestrzeganie Prawa Bożego przez Tymoteusza....

Herkules napisał(a):
Żywność ekologiczna nie jest bogiem, tylko darem Boga. Ty nie chcesz tego daru, Smoku?
Nie stać mnie na coś, co za ciężkie pieniądze sprzedają ludzie usiłujący wplątać w swój interes Pana Boga. Lepiej byłoby, gdybyś sam przyjął dar zbawienia, który rzeczywiście jest za darmo. Wtedy przeszłyby Ci takie teorie.

Herkules napisał(a):
Warunkiem uzdrowienia (nieuleczalnie) chorych jest chęć spożywania żywności ekologicznej i przestrzegania zasad zdrowia.

"Później spotkał go Jezus w świątyni i rzekł do niego: Oto wyzdrowiałeś; już nigdy nie grzesz, aby ci się coś gorszego nie stało." (Jan 5:14, BW)
A gdzie tu jest napisane, że grzechem jest brak spożywania żywności ekologicznej? Pokaż mi na podstawie Biblii, że jako odrodzony poganin grzeszę przeciwko Bogu nie jedząc takiej lub innej żywności. I nie wkładaj w usta Pana Jezusa słów, których On nie wypowiedział. Taka praktyka jest poważnym grzechem dodawania do Słowa Bożego.

Na podstawie powyższego wersetu mogę Ci równie dobrze wmówić, że grzeszysz, jeśli nie chodzisz na czworaka. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 27, 2014 10:59 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Smok Wawelski napisał(a):
TO SKĄD SIĘ WZIĘŁY CHRONICZNE NIEDOMAGANIA TYMOTEUSZA? Przecież według Twojej teorii ich przyczyną musiało być nieprzestrzeganie Prawa Bożego przez Tymoteusza....

Choroba jest wynikiem grzechu, jeśli człowiek (jeszcze) nie odwrócił się od niego. Nawrócony grzesznik pomimo, że popadł w jakąś chorobę, stara się przestrzegać prawa Bożego, bo unika kary Bożej. Nie dotyczy nieświadomego trucia, jakiego dokonali wrogowie.

Cytuj:
Herkules napisał(a):
Warunkiem uzdrowienia (nieuleczalnie) chorych jest chęć spożywania żywności ekologicznej i przestrzegania zasad zdrowia.

"Później spotkał go Jezus w świątyni i rzekł do niego: Oto wyzdrowiałeś; już nigdy nie grzesz, aby ci się coś gorszego nie stało." (Jan 5:14, BW)

A gdzie tu jest napisane, że grzechem jest brak spożywania żywności ekologicznej? Pokaż mi na podstawie Biblii, że jako odrodzony poganin grzeszę przeciwko Bogu nie jedząc takiej lub innej żywności. I nie wkładaj w usta Pana Jezusa słów, których On nie wypowiedział. Taka praktyka jest poważnym grzechem dodawania do Słowa Bożego.

Przypominaj, że w Biblii nie ma mowy o odróżnieniu żywności ekologicznej od konwencjonalnej, bo Bóg nie dał pierwszym uczniom Jezusa ostrzeżenia przed szkodliwością pokarmu. A żywność, o jakiej tam napisano, była znana jako tylko ekologiczna (naturalna). A dzisiaj nauka i medycyna mówią o szkodliwości żywności konwencjonalnej i genetycznie modyfikowanej, to nasz zdrowy rozsądek każe nam uświadomić sobie tę szkodliwość.

Pytam Cię, Smoku, czym jest trucie (się) z Bożego punktu widzenia? Czy to, co nie jest wolą Boga, jest grzechem?

Cytuj:
Na podstawie powyższego wersetu mogę Ci równie dobrze wmówić, że grzeszysz, jeśli nie chodzisz na czworaka. :D

Nie rozumiem, o co chodzi?

Serdecznie pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL