www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:48 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sty 12, 2013 5:23 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Ernest napisał(a):
(swoją drogą pokusiłabyś się o próbę zdefiniowania "owoców"? - pytam tak z ciekawości)

a co sie tu "pokuszac", uwazasz to za jakas trudna do zidentyfikowania kwestie? Owoce to sa uczynki i ich rezultat, ktore trzeba badac w swietle Pisma i podanych tam wzorcow.
Na przyklad beton w miejsce milosci tez jest owocem, deptanie wierzacych w imie doktryny tez. Pranie mozgu, przypieranie do muru z warknieciem "odpowiadaj na pytania" i z rozpalona cega w reku, swiadoma manipulacja Pismem itp. Pycha jest owocem, wyniosle oczy, mniemanie o wlasnej nieomylnosci. A takze milosc, pokora, szczerosc, bojazn Boza i chec bardziej podobac sie Jemu niz ludziom, tez sa owocami..
Cytuj:
Kilka cytatow z Pisma. Na początek z listów Jana:

1J2,18-24 (18) Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, Antychryst nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu Antychrystów; stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina. (19) Wyszli oni z nas, lecz nie byli z nas; bo gdyby byli naszego ducha, pozostaliby z nami; a to stało się po to, aby wyszło na jaw, że nie wszyscy są naszego ducha. (20) Wy natomiast macie namaszczenie od Świętego i wszyscy jesteście napełnieni wiedzą. (21) Ja wam nie pisałem, jakobyście nie znali prawdy, lecz że ją znacie i że żadna fałszywa nauka z prawdy nie pochodzi. (22) Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna. (23) Każdy, kto nie uznaje Syna, nie ma też i Ojca, kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca.

J1J4,1-4(1) Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie. (2) Po tym poznajecie Ducha Bożego: każdy duch, który uznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga. (3) Każdy zaś duch, który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga; i to jest duch Antychrysta, który - jak słyszeliście - nadchodzi i już teraz przebywa na świecie.

2J7-10 (7) Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim. Taki jest zwodzicielem i Antychrystem. (8) Uważajcie na siebie, abyście nie utracili tego, coście zdobyli pracą, lecz żebyście otrzymali pełną zapłatę. (9) Każdy, kto wybiega zbytnio naprzód, a nie trwa w nauce Chrystusa, ten nie ma Boga. Kto trwa w nauce [Chrystusa], ten ma i Ojca, i Syna. (10) Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie go,



I jeszcze z Listu Piotra

2Pt2,1 (1) Znaleźli się jednak fałszywi prorocy wśród ludu tak samo, jak wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzą wśród was zgubne herezje.

Duchy zwodnicze przede wszystkim bada się po "dywagacjach na temat natury Pana"....

Niestety, Ernescie, przytoczone cytaty - mimo umiejetnego dobrania wraz z wlasciwym do sytuacji podkresleniem - aczkolwiek sprawiaja wrazenie, ze chodzi o nature Jezusa, jednak po blizszym uwaznym i niezaleznym spojrzeniu - nie rozprawiaja o naturze Pana, ale raczej o Jego Misji, o tym, ze to On jest tym obiecanym Mesjaszem. Moim zdaniem trzeba naprawde miec duzo checi, by zobaczyc w tych wersach "nauke Chrystusa", ktora by sie obracala wokol Jego natury, bo nie przypominam, by Pan sie rozwodzil nad swoja boskoscia, wrecz przeciwnie, jak juz mowilam wczesniej, zachowal zaskakujaca powsiagliwosc w tej kwestii, zarowno On jak a apostolowie - zaskakujaca z uwagi na ponoc wazkosc zagadnienia, ale ja tej wazkosci w Pismie nie widze. te wersy, co podales nie o tym mowia - przyjrzyj sie. Zwlaszcza ladnie urwales cytat z Piotra wrecz w polowie zdania - czyzby Ernecscie, to Ci przypadkowo tak sie urwalo? Wybacz, ze sie czepiam, bo mi nie chodzi o to by urazic, ale takie strzepienie cytatow jakos zle mi sie kojarzy, zwlaszcza kiedy wystrzepione maja zmienione na potrzeby przeslanie.
Cytuj:
2J10(10) Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie go,

Tyt3, 10 (10) Sekciarza (odstępce - czyli kogoś kto nie przynosi zdrowej nauki) po jednym lub drugim upomnieniu wystrzegaj się, (11) wiedząc, że człowiek taki jest przewrotny i grzeszny, przy czym sam na siebie wydaje wyrok.

Możemy się z tym zgodzić lub nie, możemy się na to oburzać lub nie, ale Pismo wyraźnie uczy, że należy unikać tego, kto nie trzyma się nauki apostolskiej (i uwaga: nie określam tu kto jest, a kto nie jest prawowierny)

Owszem, ale nauka apostolska sie koncentruje wokol ewangelii i misji Pana Jezusa, a nie wokol jego natury, a juz nie mowie o Trojcy! Zwlaszcza te podane wersy, jak poprzednie, tak i pozniejsze - wszystko co zacytowales, dotycza Dobrej Nowiny o zbawieniu, a w ogole nie dotyka natury. Wers z Jana mowi dokladnie o poprzedzajacym wersu szostym - o postepowaniu wedlug przykazan - o to tu chodzi Janowi, gdy mowi o "tej nauce". To samo z Tytusem - zacytowany wers 10 poprzedza niezacytowany wers 9, ktory zaleca unikac "glupich rozpraw, i rodowodow, i sporow" i to jest nazwane odszczepienstwem. A wczesniejsze wersy - 8 i 9 - mowia o zbawieniu i zyciu wiecznym, a zaden nie mowi o naturze Pana. Przypisywanie wersom innego znaczenia sa tylko pozornie przekonywujace, aczkolwiek w praktyce prania mozgu letnim obojetnym sluchaczom sie sprawdza.
Cytuj:
Inną kwestią pozostaje sprawa zbyt pochopnego (szybkiego) określania drugiej osoby mianem heretyka, odstępcy, zwodziciela i tym podobne. I tu się z Tobą, Axanna, całkowicie zgadzam.

Ciesze sie bardzo.
Cytuj:
Oczywiście może uważać, że ci, którzy uznali modalizm za herezję, nie mieli rację i sami heretykami byli (bo wierzyli w Trójcę), ale w niczym nie zmienia to faktów - ze swoją nauką jednościowcy plasują się poza głównym nurtem chrześcijaństwa ortodoksyjnego (opowiadającym się za Symbolem Nicejskim).

Osobiscie nie mam zbyt wysokiego zdania o "glownym nurcie ortodyksyjnego chrzescijanstwa", ktore uwazam sie opiera wlasnie na tych, o ktorych wspomnial apostol, ze wyszli z nich, ale nie byli z nich i dobrze widac to po owocach takich jak powszechne sekciarstwo i pranie mozgu, kaplanska kasta i parafianie, naduzywanie wladzy, zakaz krytyki, tlumienie checi do samodzielnego myszlenia i podobne, nie wspominajac juz o owocach katolickiego i prawoslawnego nurtow ortodyksyjnego "chrzescijanstwa".

Nie wspieram tutaj zadnego modalizmu, nawet nie wiem co to, ani nie wnikam. Mi chodzi o to, ze kazdy ma prawo wierzyc w Pana - w tak trudnej i nie dajacej sie pojac kwestji, jak jego natura - zgodnie ze swoim wlasnym zrozumieniem i sumieniem i nikt nie ma prawa wymuszac podporzadkowania sie doktrynie, wyzywac kogos od heretykow i wrozyc potepienia tylko dlatego, ze wierzy inaczej. Uwazam, ze zrozumienie, nie dajacej sie zrozumiec natury Pana, w ogole nie wplywa na zbawienie, w przeciwnym wypadku Pismo byloby izryte jednoznacznymi, nie dajacymi sie podwazyc stwierdzeniami z doktryny o Trojcy i o jej wazkosci, a tymczasem o wazkosci w ogole nic nie ma, a sama doktryna jest wbijana zastraszaniem, sofistycznymi zagrywkami i napastliwa zaborczoscia na chwiejnej podstawie tlumaczonych pod z gore zalozona teze pary wersecikow, ktorych wcale nie jest znacznie wiecej, tylko kilka niepewnych naciaganych strzepow. Natomiast czym Biblia naprawde izryta, a czego za nic nie widza zwolennicy przymuszania ludzi do Trojcy, to liczne Biblijne zapewnienia o tym, ze kto wierzy w Syna Bozego (bez dywagacji o jego naturze) ten bedzie zbawiony.
Smok Wawelski napisał(a):
Szczerzy ludzie szczerze dyskutują i szczerze rozważają to, co się do nich mówi. Nieszczerzy opowiadają o tym, jak to są gotowi do zmiany poglądów pod wpływem Pisma i jak to są przeciwni "doktrynie", ale sami szerzą tutaj nic innego jak właśnie doktrynę (tyle, że niebiblijną) i ani myślą rzetelnie dyskutować na podstawie Pisma.

Oczywiscie! definicja tak na prawde jest jeszcze prostrza - ci co przytakuja doktrynie (niewazne czy z wewnetrznym przekonaniem, czy nie, grunt by nie wyskakiwali) - sa szczerzy, a ci co sie nie zgadzaja i do tego jeszcze maja czelnosc na glos o tym mowic, mimo wiadomego z gory narazenia sie na wyzwiska i potepienia - ci sa nieszczerzy, obludnicy, bo szerza wlasna niebiblijna doktryne, w roznicy od tej "biblijnej", ktora sie wywodzi z tezy - "moje (wslad za wiekszoscia i ortodyksyjnym chrzescijanstwem) wnioski z Pisma rowna sie Pismo"...
Off_czyk napisał(a):
Ernest powyżej jasno wykazał, że ma to diametralne znaczenie...

To nieprawda, Ernest nie tylko "jasno" nie wykazal tego co mowisz, ale w ogole w zaden sposob nie wykazal. Ani troche. Przypisywanie podanym fragmentom porzadanego znaczenia nie jest "jasnym wykazywaniem" tylko sciemnianiem.
Ernest napisał(a):
Smok zwrócił już na to uwagę, że nie da się takiego stanowiska pogodzić z tekstami Pisma mówiącymi o współdziałaniu Ojca z Synem, Syna z Duchem, Ojca, Syna i Ducha razem. I wbrew temu, co napisała m.in. Axanna takich tekstów w Biblii jest naprawdę sporo.

O Trojcy - nie ma.
Cytuj:
Agnieszko, nie tworzymy tutaj kółka wzajemnej adoracji...

ghm... no jasne, a jakze, heh...
Cytuj:
Uwierz Słowu Bożemu:

"Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki - Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie" [Jan 14:16-17]

]J 14:16-20 bw "(16) Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki - (17) Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie. (18) Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was. (19) Jeszcze tylko krótki czas i świat mnie oglądać nie będzie; lecz wy oglądać mnie będziecie, bo Ja żyję i wy żyć będziecie. (20) Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was."
jakwidac tekst nie jest az taki prosty jakby sie to chcialo, by poprzec nim doktryne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 04, 2013 10:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Agnieszka skontaktowała się ze mną i poprosiła, żebym w jej ogródku napisał w jej imieniu, że nie uważa już Ryszarda Płaskowickiego za brata w Chrystusie i zgadza się, że trzeba przed nim przestrzegać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 05, 2013 4:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Dzięki za tę informację, ale dopytam jeszcze, bo to dla mnie ważne- czy to z powodu poglądów (antytrynitarnych)?
I czy to znaczy, że Agnieszka zmieniła zdanie?

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 05, 2013 7:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
szelka napisał(a):
czy to z powodu poglądów (antytrynitarnych)? I czy to znaczy, że Agnieszka zmieniła zdanie?
Zapytałem o powody. Można je streścić w kilku punktach:

1. Bo go [RP] lepiej poznała
2. Bo on [RP] popiera poglądy Oliwki w sprawie ciała Pana Jezusa
3. Bo on [RP] "sam nie wie, w co wierzy, albo wie, tylko jest przewrotny i dwulicowy manipulant"

Jak rozumiem, nie ma to związku ze zmianą poglądów antytrynitarnych Agnieszki. Jakie poglądy na temat ciała Pana Jezusa wyznaje Oliwka, można przeczytać w jej ogródku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So kwi 13, 2013 3:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Pisałam z Agnieszką.Admin podał mi inny powód jej zbanowania.Uwazam,ze to nie w porządku.Nawet jesli nie było tu świętego spokoju to mozna jej było dać mozliwośc napisania swoich wrażeń w jej ogródku.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So kwi 13, 2013 4:16 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Admin sprostował,że agniessia nie została zbanowana tylko odeszła na własne zyczenie..W związku z tym przepraszam bo zrozumiałąm go zupełnie inaczej. Żeby było jasne - jestesmy chrzescijanami i nie możemy bronic tzw świetego spokoju za wszelka cenę.
To włąśnie chciałam przekazac.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 19, 2013 8:29 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
kristina napisał(a):
Żeby było jasne - jestesmy chrzescijanami i nie możemy bronic tzw świetego spokoju za wszelka cenę.
To włąśnie chciałam przekazac.

Właśnie, jesteśmy chrześcijanami, a nie widownią na ringu bokserskim. I mamy bronić pokoju, o ile się da. To forum powinno służyć zbudowaniu dla wszystkich, a nie stawać się polem bijatyki dla frustratów i ludzi, którzy po prostu zboczyli z drogo prawdy. Każdy, kto pragnie się nawrócić, może się zwrócić do Jezusa i żadne forum nie jest dla niego niezbędne. A ta burda - bo inaczej trudno to nazwać - trwała i tak już za długo i szczerze mówiąc, spowodowała wiele niesmaku (nie tylko u mnie).

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 19, 2013 10:03 am 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Z tym bronieniem pokoju za wszelka cenę to chyba nie tak Mamo M „Jeśli można, o ile to od was zależy, ze wszystkimi ludźmi pokój miejcie”.Rzym 12:18. ..

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 19, 2013 2:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
Ależ nie Kristino, czy ja piszę, że za wszelką cenę? O ile to od nas zależy, czyli o ile się da. Jak się nie da, to nie dać się szarpać komuś, dlatego, że ma taką potrzebę, tylko stanowczo odmówić. I dbać o czystość otoczenia :) . Ze względu na innych.

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 19, 2013 3:52 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Ja rozumiem.Tylko czasem w czystym otoczeniu siedzi się samemu.I zabrakło mi biblijnej kolejności.Uprzedzenia, nastepnie uprzedzenia ze swiadkami a następnie ogłoszenia na forum,ze osoba o nicku takim a takim odeszła wprawdzie na własne życzenie ale ma zakaz wstepu na forum z powodu.........
Nie staję w obronie osoby ale sposobu w jakim z nią postąpiono.Jedyne co znalazłam to :

W związku z łamaniem regulaminu forum przez użytkownika agnieszkaa (i recydywą w tym zakresie) - szczególnie poprzez odmowę odpowiedzi na pytania zadane w toku dyskusji - dyskusje z nią można nadal prowadzić, ale wyłącznie w wątku, który już kiedyś został dla niej przeznaczony:

viewtopic.php?f=3&t=1091&start=180

Admin

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 19, 2013 8:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
Nie śledziłam tego aż tak szczegółowo, ale o ile wiem, Agnieszka dostała już ogródek poprzednio a wróciła w nieprzyjemnej atmosferze od początku i ani dobrej woli tu nie było widać, ani odrobinę skruchy. I znowu w ramach ostrzeżenia dostała ogródek (nawet zdaje się na własne życzenie). Cytuję z regulaminu:

"6. Procedura dyscyplinarna: 

a. umieszczenie tematu danego użytkownika w Archiwum 

b. zakaz opuszczania przydzielonego tematu z Archiwum dla danego użytkownika 

c. usunięcie danego użytkownika z Forum Ulicy Prostej"

No, czyli było to ostrzeżenie, zaistniał punkt a).

Co do świadków, to przecież dyskusja jest publiczna więc świadkami są wszyscy czytający Forum. Nie tylko my, użytkownicy.

Dlaczego cytuję regulamin? Bo nie można zastosować biblijnej procedury do czegoś, co nie jest zborem To jest forum składające się z przeróżnych ludzi, wierzących, niewierzących, poszukujących, więc nie jest nawet pod tym względem jednorodne. Nie znamy się wszyscy nawzajem tak naprawdę, nie widzimy się nawet, nie gromadzimy się razem, nie jesteśmy w stanie zweryfikować swojego życia, świadectwa, choć możemy się modlić o siebie i zachęcać a także korygować (na podstawie tego, co widać na monitorze :)). Wiem, że dla niektórych ludzi to jest namiastka społeczności, i super, ale nie jednak nie jest to Ciało w sensie biblijnym.

Mimo to, wydaje mi się, że w regulaminie jest to stopniowanie dyscypliny na podobieństwo procedury biblijnej.

Co do czystości otoczenia, to Boże pastwiska w Jego zamierzeniu są czyste. I to jest piękne. Przychodzę z brudnego świata i mogę odpocząć, zbudować się i poczuć namiastkę nieba wśród autentycznych ludzi, którzy niczego nie udają, po prostu chcą być posłuszni, pokorni i karmić się Słowem. Nikt z nas nie jest idealnie czysty ale do czystości powinien tęsknić, dlatego mamy siebie nawzajem. Nikogo nie odrzucamy, tak jak Pan Jezus sam mówi o sobie: " ... tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz" (Jan 6:37).

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 19, 2013 9:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
No i widzisz MM.Najpierw piszesz,ze ciałem nie jesteśmy.Potem ,ze jestesmy czystym pastwiskiem a mnie po prostu chodzi o godziwe i miłosierne potraktowanie trudnego człowieka.I próbuje sie uczciwie dowiedzieć dlaczego wersja oficjalna jest ,że uzytkownik odszedł bo chciał a w ogródku pisac nie może.Mimo,że ogródki stworzone sa dla takich niepoprawnych.Zacytowałam w poprzednim poście Admina .Mimo tego uzytkownik jest zablokowany.Informacji o tym nie przeczytałam.
Proste pytanie i miałam nadzieje na prosta uczciwa odpowiedx.
I niby dlaczego standardów biblijnych nie można stosowac w swiecie?Własnie tym się wyrózniamy.Podobno.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 19, 2013 10:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
kristina napisał(a):
No i widzisz MM. Najpierw piszesz,ze ciałem nie jesteśmy.Potem ,ze jesteśmy czystym pastwiskiem.
Nic podobnego! Chodzi mi o to, że Boże pastwiska (według Jego woli) mają pozostać czyste, tu na Forum różnie to z tym bywało i niektórzy bardzo dobrze czuli się w takiej atmosferze. Nie jesteśmy prawdziwym zborem ale my, wierzący ludzie, stanowimy większość na tym Forum i powinniśmy dawać przykład. Każdy trudny człowiek musi przestrzegać prawa, a pobłażliwość wobec jego łamania przez taką osobę ( i jeszcze bronienia jej prawa do tego) jest nawet w społeczeństwie niewierzących uznawana na zwykłą demoralizację. Trudnych ludzi należy wychowywać i napominać, jeżeli są zbuntowani, a jak nie poskutkuje, to unikać. Ja się wolę trzymać rady ze Słowa Bożego, a Ty Kristino, jak chcesz, trzymaj się swoich poglądów i preferencji.

kristina napisał(a):
I niby dlaczego standardów biblijnych nie można stosowac w swiecie? Własnie tym się wyrózniamy
Zupełnie nie rozumiem, o co chodzi. Standardy biblijne możemy stosować tylko wobec siebie, bo świat jest niewierzący. I własnie światu powinniśmy jasno sygnalizować, że reprezentujemy Boga i jesteśmy Jego światłością. Nie przejmujemy standardów świata tylko idziemy pod prąd. A chcę zaznaczyć, że Agnieszka przyszła tu jako osoba wierząca, więc nie ma żadnego powodu jej znosić, tylko trzeba jej pomóc. Na pewno nie przez tolerowanie jej ekscesów.

Chcę jeszcze powiedzieć, że smuci mnie i gorszy taka postawa i jest mi naprawdę przykro to czytać. Podałam link do tego Forum pewnej wierzącej osobie, a ona podała kilku innym. Chcieli się zbudować. Trafili akurat na awanturę z Agnieszką i wiesz czym byli najbardziej wzburzeni? Nie tyle samą Agnieszką, co postawą różnych osób, które postanowiły "dać się wyszaleć dziecku". A mnie było wstyd, bo szczerze mówiąc, nie spodziewałam się tego.

Mamy odpowiedzialność i dajemy tu świadectwo - albo go nie dajemy. Mamy różne "chcenia" i pomysły od siebie - wiadomo - ale to właśnie musimy umartwiać niestety, żeby budować to, co Boże, a nie to, co ludzkie. Szkoda, że tak mało się nieraz szuka w Słowie poparcia dla tego, co się chce i myśli. Cóż, tak teraz zbory wyglądają ....

Dla porównania - Syn Marnotrawny, czy Szukający Sceptyk. Też bywają trudni, a to w końcu niewierzący ludzie. Ale kultury to niektórzy wierzący mogli by się od nich uczyć - a to wstyd jest.

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So kwi 20, 2013 7:10 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Mamo Muminka- jestem zdziwiona tym, co piszesz.
Myślę, że rozumiem intencje Kristiny i że nikogo nie mógłby zgorszyć fakt, ze Admin jawnie podałby powód zbanowania tej, czy innej osoby.
Przykro mi, że jak rozumiem- zdanie Twoich znajomych, których nie mieliśmy okazji poznać (lepiej?)-najwyraźniej zaważyło o sprawie, a zdanie przeciwne z góry jest ocenione jako niesłuszne.
Nie ma jednomyślności w sprawie Agnieszki- a to już jakaś wskazówka, że coś może jest/było nie tak.

Ludzie, którzy zaczynają być świadomi swoich grzechów, lub są ich głęboko świadomi- powinni właśnie lgnąć do miejsca, gdzie jasno pokazuje się grzech ale grzesznika traktuje się z miłością.
Jakie tu zgorszenie i jaka niebiblijność?

Zastanawiam się też, czy mówiąc "różne osoby, które dają się wyszaleć dziecku" masz na myśli mnie, ponieważ głównie ja zajmowałam się Agnieszką w poprzedniej sesji.
Jeśli tak - to przykro mi, ze posłużyłaś się metodą aluzji. "Niektórą osobą" byłam często publicznie nazywana przez moją byłą pastorową i mam złe skojarzenia, co do tej metody.

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So kwi 20, 2013 10:58 am 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Mam wrażenie Mamo M,że rozmawiając z Toba rozmawiam z Adminem lub włascicielem.Nie rozumiesz?Standardów biblijnych?Obcy ludzie sa oburzeni?A niby czym?Tym,że trzeba była "wsadzić "Agnieszke do ogródka.Oficjalnie.A potem oficjalnie usunąć?Albo pozwolic jej tam pisać - jak innym poprzednikom ogródkowym
Nie czytałaś w poprzednim moim poście wypowiedzi Admina?
Nie ma jawności.A gdzie nie ma jawności tam nie ma jasności .3 Albowiem coście mówili w ciemnościach, w świetle powiedziane będzie, a coście na ucho mówili w komorach, będzie głoszone na dachach - Ew.Łukasza
To jest własnie biblijny standard zycie.I juz nawet o osobe Agnieszki nie chodzi ile o sposób postępowania.
Dziwnych masz swoja droga znajomych.I niby czego się wstydzic?
Ja bym wstydziłą się raczej tej ciemności i śmieci pod dywanem.
Łatwo jest kochac łatwych ludzi i cenić wyrafinowany intelekt Syna M czy Sceptyka.Łatwizna.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL