www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 1:57 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sty 11, 2013 12:38 am 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Uważam,ze Smok Owieczka i Szelka maja rację.Rację -pisząc,że poglądy Pana Ryszarda nie sa biblijne.
W spór kto na kogo co powiedział nie wdaję się.
Ale chyba radziłąbym posłuchać ich i wziąć pod lupę poglądy Pana R.
Z drugiej strony rad nie lubisz to mam problem :)))
Zrób jak uważasz.
Z czystej życzliwości i sympatii wtrąciłam się.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 11, 2013 12:48 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
agnieszka napisał(a):
szelka napisał(a):
ale też Jezus nie jest Ojcem, ani Duchem Świętym - i o tym też można w Biblii przeczytać.
To nie jest prawda!, Tego nie ma w Biblii napisane
Ależ oczywiście, że jest napisane. Choćby tutaj:

"Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki - Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie" [Jan 14:16-17]

"Inny Pocieszyciel" oznacza, że Syn nie jest Duchem. Syn prosi Ojca i to znaczy, że Syn nie jest Ojcem. Ojciec daje Ducha i to znaczy, że Ojciec nie jest Duchem. To jest proste.

"Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem" [Jan 14:26]

Ojciec posyła Ducha, więc Ojciec nie jest Duchem. Ojciec posyła w imieniu Syna, więc Ojciec nie jest Synem. Duch jest posłany zamiast Syna, więc Duch nie jest Synem.

Podobnych fragmentów jest znacznie więcej. Niestety od nich uciekasz, bo uważasz, że nie musisz ich rozumieć. Ale przytaczasz inne, których również nie rozumiesz i mimo to przyjmujesz je za prawdziwe. Bądź choć odrobinę konsekwentna. :roll:

agnieszka napisał(a):
w Biblii czytamy, ze Ojciec jest w Synu , a Syn W Ojcu, Ja i Ojciec jedno jesteśmy.
Trzy Osoby są jednym Bogiem. To jest to, co nazwano kiedyś "współistotnością" z braku lepszej nazwy. Fakt, że Ojciec jest w Synu nie oznacza, że Ojciec jest Synem. Fakt, że Syn jest w Ojcu nie oznacza, że Syn jest Ojcem. Oznacza tyle, że Ojciec i Syn stanowią jedność - dokładnie tak jak jest napisane.

agnieszka napisał(a):
Adonaj Echad
Oczywiście. "Adonai echad" znaczy "Pan jest jednością złożoną". Podobnie jak małżonkowie złączeni cieleśnie to "basar echad" - jedno ciało, ale dwie osoby. Podobnie jak winne grono to "eszkol echad" - jedność złożona z wielu gron.

Agnieszko, zaprzeczasz Słowu Bożemu w oczywisty sposób. Spróbuj się nad nimi spokojnie zastanowić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 11, 2013 1:09 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
kristina napisał(a):
Uważam,ze Smok Owieczka i Szelka maja rację.Rację -pisząc,że poglądy Pana Ryszarda nie sa biblijne.
masz prawo do swojego zdania, kristino.
Cytuj:
W spór kto na kogo co powiedział nie wdaję się.
ok, bo tez sporu nie ma. Hardi po prostu klamie, mowiac obrazowo; lisek chitrusek puscil baka, podwinal ogon i uciekl..a ja to jego klamstwo udowodnilam.
Cytuj:
Ale chyba radziłąbym posłuchać ich i wziąć pod lupę poglądy Pana R.
to juz chyba bardziej konkretna rada, choc oni tak nie mowili/radzili, a ja kristino, moze trudno uwierzyc, ale sprawdzam jak sie sprawy maja.
Cytuj:
Z drugiej strony rad nie lubisz to mam problem :)))
to nie jest prawda. Lubie konkretne, uzasadnione, madre i dobre rady.
Cytuj:
Zrób jak uważasz.
Z czystej życzliwości i sympatii wtrąciłam się.
Wierze Ci i dziekuje kristino.

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Ostatnio edytowano Pt sty 11, 2013 3:41 am przez agnieszkaa, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 11, 2013 2:26 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
Jeszcze chce podziekowac serdecznie Off-czykowi, za jego wrazliwosc i zaintereswanie sie tym co mna wstrzasnelo.

Dziekuje tez Axannie serdecznie za jej wrazliwosc i troske o mnie.
Niech Was Pan Jezus Chrystus blogoslawi i strzeze.

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 11, 2013 3:14 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!

w jezyku hebrajskim liczebnik glowny - "echad" - znaczy jeden - 1
http://pl.wiktionary.org/wiki/Indeks:He ... Liczebniki

Dlatego "Adonaj Echad" znaczy Pan Jeden jest, jak to mamy napisane w Slowie Bozym.


"Abraham sam jeden (ECHAD) był, a wżdy posiadł tę ziemię, ale nas jest wiele" Ezech 33.24 (BG)

"Były dwie niewiasty córki jednej (ECHAD) matki" Ezech 23.2 (BG)

"Wtedy się zebrali synowie Benjaminowi do Abnera, skupiwszy się w jeden(ECHAD) huf" 2 Sam 2.25 (BG)

p.s. ELOHIM(a nie IHWH) znaczy "ten Bogowie".

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 11, 2013 5:58 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
Smok Wawelski napisał(a):
agnieszka napisał(a):
szelka napisał(a):
ale też Jezus nie jest Ojcem, ani Duchem Świętym - i o tym też można w Biblii przeczytać.
To nie jest prawda!, Tego nie ma w Biblii napisane
Ależ oczywiście, że jest napisane. Choćby tutaj:

"Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki - Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie" [Jan 14:16-17]

"Inny Pocieszyciel" oznacza, że Syn nie jest Duchem. Syn prosi Ojca i to znaczy, że Syn nie jest Ojcem. Ojciec daje Ducha i to znaczy, że Ojciec nie jest Duchem. To jest proste.

"Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem" [Jan 14:26]

Ojciec posyła Ducha, więc Ojciec nie jest Duchem. Ojciec posyła w imieniu Syna, więc Ojciec nie jest Synem. Duch jest posłany zamiast Syna, więc Duch nie jest Synem.

Podobnych fragmentów jest znacznie więcej. Niestety od nich uciekasz, bo uważasz, że nie musisz ich rozumieć. Ale przytaczasz inne, których również nie rozumiesz i mimo to przyjmujesz je za prawdziwe. Bądź choć odrobinę konsekwentna. :roll:
Niestety piszesz nieprawde,to lekko powiedziane, a i z Twoja konsekwencja jest chyba raczej na bakier, bo czy nie powinienes juz "heretyczki" unikac ?

Cytuj:
agnieszka napisał(a):
w Biblii czytamy, ze Ojciec jest w Synu , a Syn W Ojcu, Ja i Ojciec jedno jesteśmy.
Trzy Osoby są jednym Bogiem. To jest to, co nazwano kiedyś "współistotnością" z braku lepszej nazwy. Fakt, że Ojciec jest w Synu nie oznacza, że Ojciec jest Synem. Fakt, że Syn jest w Ojcu nie oznacza, że Syn jest Ojcem. Oznacza tyle, że Ojciec i Syn stanowią jedność - dokładnie tak jak jest napisane.

agnieszka napisał(a):
Adonaj Echad
Oczywiście. "Adonai echad" znaczy "Pan jest jednością złożoną". Podobnie jak małżonkowie złączeni cieleśnie to "basar echad" - jedno ciało, ale dwie osoby. Podobnie jak winne grono to "eszkol echad" - jedność złożona z wielu gron.

Agnieszko, zaprzeczasz Słowu Bożemu w oczywisty sposób. Spróbuj się nad nimi spokojnie zastanowić.
ja na Slowo Boze mowie Amen! i sie spokojnie zastanawialam i zastanawiam caly czas proszac Boga w modlitwie, moze zaprzeczam Twojej interpretacji, jesli juz co nie znaczy, ze zaprzeczam Slowu Bozemu, no ale zdaje sie, ze Ty tego pojac nie mozesz.
Cos ku refleksji;

"Ponieważ mówisz... niczego nie potrzebuję, a nie wiesz, żeś... ślepy... Radzę ci, abyś nabył u mnie maści, by nią namaścić oczy twoje, abyś przejrzał." (Obj 3: 17-18)

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 11, 2013 7:32 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
odnosnie uwagi Kristiny, to osobiscie nie bronie wierzen innych, ale przeciwna jestem wyzywaniu ich od antychrystow podczas gdy mozliwe samemu jest w bledzie, aczkolwiek taka opcja u niektorych nie wchodzi w ogole w rachube.

Tych wersow o ktorych Smok mowi ze "jest znacznie wiecej" - to nie ma znacznie wiecej, a te co podal, nie sa az tak jednoznaczne jak tlumaczy. To ze Ojciec da innego Pocieszyciela, nie musi oznaczac inna od Pana osobe, zreszta chwile pozniej On sam mowi "przyjde do was". A z kim rozmawial Jan w apokalipsie, z Panem, czy z Duchem, ktory ponoc ma byc "odrebna osoba", ze czytam "kto ma uszy niech slucha co duch mowi"...

Ale ja nie nalegam na innych okresleniach, tylko sie przyznaje do watpliwosci. I zadne pranie mozgu, czy odrzucenie ich nie rozwieje. A kto mysli ze poznal, ten sie myli. Nie wierze w te notoryczne zapewnienia jak to sie doszlo do doktryny, czytajac Pismo - zanim doktryna zostala przyjeta, wprowadzona i wbijana do glow zastraszaniem i przemoca, mialy miejsce liczne sporyu w gronie teologow, a tu ktos zapewnia jak to "sam doszedl czytajac Pismo" - smieszne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 11, 2013 7:47 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
Axanna napisał(a):
odnosnie uwagi Kristiny, to osobiscie nie bronie wierzen innych
a ja prostuje klamstwo Hardiego i manipulacje Smoka Wawelskiego, bo wiem, ze Ryszard nie zaprzecza Bostwu Pana Jezusa, ale wyznaje Go za Tomaszem swoim Panem i Bogiem, wiem to na 100% i udowodnilam cytujac Ryszarda wyznanie.
Cytuj:
ale przeciwna jestem wyzywaniu ich od antychrystow podczas gdy mozliwe samemu jest w bledzie, aczkolwiek taka opcja u niektorych nie wchodzi w ogole w rachube.
Axanno, czasem sa takie sprawy, ktore trzeba jasno postawic, tak jest napisanie w Pismie. Apostol Jan napisal, nie dowierzajcie kazdemu duchowi, ale badajcie czy sa z Boga, bo wielu antychrystow wyszlo na swiat i podaje jasne kryteria. Ty sie na mnie denerwowalas na biblia.webd, ale ja zbadalam te sprawe i "tak stoje, inaczej nie moge", a jesli sie myle, niech mi Bog wybaczy i pouczy w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.

Cytuj:
Tych wersow o ktorych Smok mowi ze "jest znacznie wiecej" - to nie ma znacznie wiecej, a te co podal, nie sa az tak jednoznaczne jak tlumaczy. To ze Ojciec da innego Pocieszyciela, nie musi oznaczac inna od Pana osobe, zreszta chwile pozniej On sam mowi "przyjde do was". A z kim rozmawial Jan w apokalipsie, z Panem, czy z Duchem, ktory ponoc ma byc "odrebna osoba", ze czytam "kto ma uszy niech slucha co duch mowi"...
Amen!

Cytuj:
Ale ja nie nalegam na innych okresleniach, tylko sie przyznaje do watpliwosci. I zadne pranie mozgu, czy odrzucenie ich nie rozwieje. A kto mysli ze poznal, ten sie myli. Nie wierze w te notoryczne zapewnienia jak to sie doszlo do doktryny, czytajac Pismo - zanim doktryna zostala przyjeta, wprowadzona i wbijana do glow zastraszaniem i przemoca, mialy miejsce liczne sporyu w gronie teologow, a tu ktos zapewnia jak to "sam doszedl czytajac Pismo" - smieszne.
zgadzam sie.

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 11, 2013 8:48 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
i dobrze, Agnieszko, jednak moje zdanie jest takie ze duchy mamy badac po owocach, a nie po dywagacjach na temat natury Pana i uwazam ze faktycznie w tej kwestji Pismo wuraza sie jasno - owoce mam na mysli, a odlaczenie wierzacych do zwodniczych duchow, tez miedzy innymi jest owocem. Ja taki wzor widze w sredniowieczu, a nie u Pana czy apostolow. Swoja droga mam nadzieje, ze juz Ci sie odechcialo dalej tu cokolwiek udowadniac, bo mi tak.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 11, 2013 10:38 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
Przemysle sobie i Twoje zdanie, Axanno.

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 11, 2013 11:37 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Agnieszko dziekuje, a ja przemysle Twoje. A jezeli nie zgodzisz sie z moim to Cie od antychrystow nie zwyzywam, bo nieomylna nie jestem i gotowa jestem swoje przekonania zmienic, jezeli dojde do innych wnioskow. Swoja droga kiedy sie nawrocilam bylam od poczatku przekonana w doktrynie na podstawie (jak myslalam wraz z rzesza innych wierzacych) lektury Pisma ..i znam wielu wierzacych, ktorym poczatkowe przekonanie w doktrynie sie zmienilo wraz z glebszym studiowaniem na watpliwosci, albo inne przekonania. Nie wszyscy jednak o tym glosno mowia... wiadomo z jakich powodow niestety.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 11, 2013 11:48 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 09, 2007 4:23 pm
Posty: 212
Od początku "przyczytuję się" :wink: toczonej powyżej dyskusji i - chciaż staram się nie brać w niej czynnego udziału - pozwolę sobie na kilka uwag. Proszę też absolutnie nie odbierać moich wpisów personalnie - nie chcę odnosić się osobiście do nikogo z Was, jedynie zwrócić uwagę na sprawy lub drobne nieścisłość (może ze względu na brak zaangażowania w dyskusję, łatwiej mi dostrzec bardziej obiektywnie pewne rzeczy?)

Axanna napisał(a):
moje zdanie jest takie ze duchy mamy badac po owocach, a nie po dywagacjach na temat natury Pana i uwazam ze faktycznie w tej kwestji Pismo wuraza sie jasno - owoce mam na mysli


Kilka cytatów z Pisma. Na początek z listów Jana:

1J2,18-24 (18) Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, Antychryst nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu Antychrystów; stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina. (19) Wyszli oni z nas, lecz nie byli z nas; bo gdyby byli naszego ducha, pozostaliby z nami; a to stało się po to, aby wyszło na jaw, że nie wszyscy są naszego ducha. (20) Wy natomiast macie namaszczenie od Świętego i wszyscy jesteście napełnieni wiedzą. (21) Ja wam nie pisałem, jakobyście nie znali prawdy, lecz że ją znacie i że żadna fałszywa nauka z prawdy nie pochodzi. (22) Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna. (23) Każdy, kto nie uznaje Syna, nie ma też i Ojca, kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca.

J1J4,1-4(1) Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie. (2) Po tym poznajecie Ducha Bożego: każdy duch, który uznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga. (3) Każdy zaś duch, który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga; i to jest duch Antychrysta, który - jak słyszeliście - nadchodzi i już teraz przebywa na świecie.

2J7-10 (7) Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim. Taki jest zwodzicielem i Antychrystem. (8) Uważajcie na siebie, abyście nie utracili tego, coście zdobyli pracą, lecz żebyście otrzymali pełną zapłatę. (9) Każdy, kto wybiega zbytnio naprzód, a nie trwa w nauce Chrystusa, ten nie ma Boga. Kto trwa w nauce [Chrystusa], ten ma i Ojca, i Syna. (10) Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie go,


I jeszcze z Listu Piotra

2Pt2,1 (1) Znaleźli się jednak fałszywi prorocy wśród ludu tak samo, jak wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzą wśród was zgubne herezje.

Duchy zwodnicze przede wszystkim bada się po "dywagacjach na temat natury Pana", chociaż i owoce są ważne i nie powinniśmy ich lekceważyć. Warto jednak przy tym zwrócić uwagę na fakt, że fałszywi nauczyciele przybierają pozór pobożności, są wilkami w owczych skórach, mówią "Panie, Panie", czynią cuda, "wyszli z pośród nas", tak więc wcale nie są tak łatwo rozpoznawalni po "owocach" (swoją drogą pokusiłabyś się o próbę zdefiniowania "owoców"? - pytam tak z ciekawości)

Axanna napisał(a):
odlaczenie wierzacych do zwodniczych duchow, tez miedzy innymi jest owocem. Ja taki wzor widze w sredniowieczu, a nie u Pana czy apostolow


2J10(10) Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie go,

Tyt3, 10 (10) Sekciarza (odstępce - czyli kogoś kto nie przynosi zdrowej nauki) po jednym lub drugim upomnieniu wystrzegaj się, (11) wiedząc, że człowiek taki jest przewrotny i grzeszny, przy czym sam na siebie wydaje wyrok.

Możemy się z tym zgodzić lub nie, możemy się na to oburzać lub nie, ale Pismo wyraźnie uczy, że należy unikać tego, kto nie trzyma się nauki apostolskiej (i uwaga: nie określam tu kto jest, a kto nie jest prawowierny)

Inną kwestią pozostaje sprawa zbyt pochopnego (szybkiego) określania drugiej osoby mianem heretyka, odstępcy, zwodziciela i tym podobne. I tu się z Tobą, Axanna, całkowicie zgadzam. Chyba każdemu z nas przydałoby się więcej pokory, łagodności i może postawy, o której wspomina Juda "Dla jednych miejcie litość, dla tych, którzy mają wątpliwości: (23) ratujcie /ich/, wyrywając z ognia, dla drugich zaś miejcie litość z obawą, mając w nienawiści nawet chiton zbrukany przez ciało."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 11, 2013 12:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 09, 2007 4:23 pm
Posty: 212
agnieszkaa napisał(a):
Axanna napisał(a):
odnosnie uwagi Kristiny, to osobiscie nie bronie wierzen innych a ja prostuje klamstwo Hardiego i manipulacje Smoka Wawelskiego, bo wiem, ze Ryszard nie zaprzecza Bostwu Pana Jezusa, ale wyznaje Go za Tomaszem swoim Panem i Bogiem, wiem to na 100% i udowodnilam cytujac Ryszarda wyznanie.


A oto wypowiedź Hardiego, do której się odnosisz:


Cytuj:
tak naprawdę przeczą bóstwu Pana Jezusa, nauczaja, że Jezus to był zwykły człowiek w którego wstąpił Bóg podczas chrztu, coś na wzór opętania :? gdy rozmawiałem z Ryszardem Płaskowickim to nie chicało mu przejśc przez gardło, że Jezus jest Bogiem, wolał powiedzieć, że w Jezusie objawił się Bóg


Wydaje mi się, że nie możesz Hardiemu zarzucać kłamstwa, ponieważ odwołuje się on do prywatnej (chyba? - może ktoś to jeszcze słyszał?) rozmowy z panem Ryszardem. Jedyną osobą, która może powiedzieć, że Hardi w tym przypadku kłamie jest właśnie p. Ryszard (ewentualnie, ktoś kto tę rozmowę słyszał). Może rzeczywiście było tak, jak podaje Hardi, może nie? Tego nie wiemy, bo w tej rozmowie nie uczestniczyliśmy (no chyba że Ty uczestniczyłaś?).

Słusznie jednak zwróciłaś uwagę na fakt, że Hardi nieprawidłowo wypowiada się o nauczaniu jednościowców. Oczywiście, że nie przeczą oni bóstwu Pana Jezusa, tylko Trójcy (Jeden Bóg w trzech Osobach). Z drugiej strony niepotrzebnie obruszasz się na Smoka, który określa naukę jednościowców herezją modalizmu, bo... rzeczywiście to, co głoszą jednościowcy (jak rozumiem Ty też?) jest modalizmem (lub jego formą, odmianą). A modalizm został bardzo wcześnie przez Kościół uznany za herezję. Oczywiście może uważać, że ci, którzy uznali modalizm za herezję, nie mieli rację i sami heretykami byli (bo wierzyli w Trójcę), ale w niczym nie zmienia to faktów - ze swoją nauką jednościowcy plasują się poza głównym nurtem chrześcijaństwa ortodoksyjnego (opowiadającym się za Symbolem Nicejskim).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 11, 2013 12:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
Dziekuje Ernescie za uwagi, jesli o to chodzi co napisales Axannie, ja sie wlasnie zgadzam z Toba, a jesli chodzi o to, ze Hardi klamie, dlaczego tak mowie, nie bylam podczas ich prywatnej rozmowy, ale Ryszard wypowiadal sie na wielu forach, cytowalam juz kilka razy tutaj, moge jeszcze wiecej zacytowac, wiec nie jest to prawda, co Hardi mowi, ze nie przeszlo Ryszardowi przez gardlo, ze Jezus jest Bogiem i Hardi dobrze o tym wie, bo nawet sam kiedys Ryszarda bronil w tej sprawie na forum protestanci, czego bylam swiadkiem.

Nie obruszam sie na Smoka za to, ze nazywa nauke Jednosciowcow - herezja modalizmu.

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Ostatnio edytowano Pt sty 11, 2013 12:48 pm przez agnieszkaa, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 11, 2013 12:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
agnieszkaa napisał(a):
"Wtedy się zebrali synowie Benjaminowi do Abnera, skupiwszy się w jeden (ECHAD) huf" 2 Sam 2.25 (BG)
Synowie Beniamina to były oddzielne osoby, które razem utworzyły jeden hufiec. Czyli mamy echad jako jedność złożoną.

Gdyby ktoś chciał podkreślić jedność absolutną, napisałby "jahid", a nie "echad".

Echad może oznaczać "jeden", ale w różnych kontekstach chodzi o jednego z wielu, o pewnego człowieka, o jednego pośród innych, o jednego w swoim rodzaju itd.

http://www.messiahnj.org/af-tri-unity.htm

Przekaż Ryszardowu Płaskowickiemu, żeby przeczytał sobie książkę "The Jewish Trinity: When Rabbis Believed in the Father, Son, and Holy Spirit" Żyda Joela Natana.

http://books.google.pl/books/about/The_ ... edir_esc=y

agnieszka napisał(a):
ELOHIM(a nie IHWH) znaczy "ten Bogowie".
Elohim znaczy "Bogowie". JHWH Elohim znaczy "ten Bogowie". "Adonai elohim" znaczy "Pan Bogowie". W języku hebrajskim istnieje podkreślenie Jedności i wielości Osób JHWH. Nawet w "szema".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL