www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:25 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Autor Wiadomość
PostNapisane: So kwi 20, 2013 4:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
kristina napisał(a):
Mam wrażenie Mamo M,że rozmawiając z Toba rozmawiam z Adminem lub włascicielem.
No to zupełne pudło - nie jestem ani adminem, ani właścicielem :lol: . W życiu nie założę forum i czasem zaczynam współczuć tym, co takowe prowadzą! Forum poznałam w charakterze czytelnika i to bardzo rzadkiego - wiele lat temu i powiem Ci, Kristino, że właśnie takie awantury i rozróby (bo na inne miano nie zasługują), jakich wiele było przez te lata, trzymały mnie od tego z daleka. Potem zalogowałam się i czytałam dużo, a po dwóch latach pomyślałam, może się przyłączę, bo zrobiło się kulturalnie i rzeczowo. To zachęca i buduje. A co, Ciebie to w ogóle nie obchodzi, jaka jest atmosfera na tym, co współtworzymy? Zdumiewasz mnie. W minionej epoce komunizmu można było spokojnie i obojętnie przyglądać się, jak ktoś niszczy, paskudzi, nadużywa itp. A jak ktoś zareagował, to słyszał; "O co ci chodzi, to twoje???"

kristina napisał(a):
Obcy ludzie sa oburzeni?A niby czym?Tym,że trzeba była "wsadzić "Agnieszke do ogródka.Oficjalnie.A potem oficjalnie usunąć?Albo pozwolic jej tam pisać - jak innym poprzednikom ogródkowym.
To nie obcy ludzie, tylko czytelnicy, a czasem nawet zarejestrowani użytkownicy. Mnie niestety interesują ludzie, którzy chcą się tu budować; tak zostałam wychowana (też i duchowo). Pisałam już wyraźnie, że byli zgorszeni postawą tolerowania aktów wandalizmu a nawet bronienia ich, a nie wsadzeniem Agnieszki do ogródka.

Pamiętam, jak kiedyś do tramwaju, w którym jechałam z pewną siostrą w Panu wsiadł jakiś frustrat i rzucił się na jednego z pasażerów - którego chyba znał - i zaczął go tłuc. Potem walnął w kasownik, bo bójka była naprawdę zażarta. Obie struchlałyśmy w środku, nie marząc o niczym bardziej, jak możliwości natychmiastowego opuszczenia pojazdu. Inni pasażerowie mieli to samo pragnienie, choć napastnik nie miał zamiaru pobić nikogo, tylko tłukł się wybiórczo z tym jednym.

Co powinien zrobić motorniczy/ kierowca? Ano wstać i wysadzić kolegę za drzwi (oczywiście wiązałoby się to z napaścią na jego samego). Na pewno nie chciałabyś jeździć takimi tramwajami.

kristina napisał(a):
Nie czytałaś w poprzednim moim poście wypowiedzi Admina?
Nie ma jawności.A gdzie nie ma jawności tam nie ma jasności .3 Albowiem coście mówili w ciemnościach, w świetle powiedziane będzie, a coście na ucho mówili w komorach, będzie głoszone na dachach - Ew.Łukasza
To jest własnie biblijny standard zycie.I juz nawet o osobe Agnieszki nie chodzi ile o sposób postępowania.
Czytałam wypowiedź Admina i zupełnie nie rozumiem, o co Ci chodzi. :? Jest tam ogłoszenie o ogródku, z którego Agnieszka sama sobie poszła całkiem z Forum. Co jest niejawne? Pożegnała się nawet. Czy został złamany któryś z punktów regulaminu przed Admina? Rozumiem, że to jest ta drażliwa kwestia? W ostatnim punkcie jest mowa o usunięciu uczestnika, który nie wykazuje żadnej chęci podporządkowania się zasadom regulaminu. Moim zdaniem Agnieszka już dawno złamała te zasady i w ogóle niezwykłe jest, że została drugi raz na Forum wpuszczona.

Co do cytatu z Ewangelii Łukasza, to mowa w nim o poważnych rzeczach: o obłudzie, intrygach, plotkowaniu, obmawianiu, itp. O rzeczach, które w naszym sumieniu czujemy, że są złe, i dlatego je skrywamy. Zaczyna się od faryzeuszy: "Strzeżcie się kwasu faryzeuszów, to jest obłudy. 2  Bo nie ma nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani tajnego, co by nie stało się wiadome. 3  Dlatego, co mówicie w ciemności, będzie słyszane w świetle dziennym, a co w komorach na ucho szeptaliście, będzie rozgłaszane na dachach." ŁK 12: 1-3.

Poczytaj, Kristino, co robili faryzeusze w stosunku do Jezusa! Nie wiem, czy masz dobry duchowy wzrok, jeżeli widzisz ciemność tam, gdzie jej nie ma. Przeciąganie tej dyskusji pachniałoby kłótliwością, więc nie będę jej przeciągać.

kristina napisał(a):
Łatwo jest kochac łatwych ludzi i cenić wyrafinowany intelekt Syna M czy Sceptyka.Łatwizna.
A gdzie ci łatwi ludzie? Ja znam ich niewielu. Nie podziwiam niczyjego wyrafinowania; po prostu cenię postawę tych ludzi. Bo umieją się zachować. I to wystarczy.

Ja się wyłączam - nie muszę mieć ostatniego zdania.

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So kwi 20, 2013 5:51 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Żebyś miała dobre samopoczucie MM biorę na siebie posiadanie "ostatniego zdania" :D
Nie podejrzewałam Cię o bycie Adminem.Po prostu pisałąs jak Admin.
Reszta - bez zmian. Piszesz nie na temat.Obłudy nie rozumiem .Ludzie obłudni często lubia "żeby tylko miło było" Ze wzrokiem w moim wieku różnie bywa ale "Radzę ci, abyś nabył u mnie maści, by nią namaścić oczy twoje, abyś przejrzał. (Obj 3: 17-18).Ja nabyłam i Tobie polecam.
Wtedy łatwiej widzi się kiedy jasno a kiedy mętnie.
Tak - uważam,że należało zostawić ja w ogródku albo napisać w stylu...powiedz zborowi,ze została usunięta z forum i zablokowana.Gorsi od niej wypisywali swoje zale w ogródkach.I było okej.Sami odchodzili.Albo usuwani zostali oficjalnie.
I to na tyle jeśli chodzi o smieci pod dywanem , o jasnośc i ciemność.I o biblijna postawę.Skończyłam :)))

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So kwi 20, 2013 7:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
kristina napisał(a):
Tak - uważam, że należało zostawić ja w ogródku albo napisać w stylu...powiedz zborowi, ze została usunięta z forum i zablokowana. Gorsi od niej wypisywali swoje zale w ogródkach. I było okej. Sami odchodzili. Albo usuwani zostali oficjalnie.
I to na tyle jeśli chodzi o smieci pod dywanem, o jasnośc i ciemność. I o biblijna postawę. Skończyłam :)))
Dobrze, że wreszcie skończyłaś. :)

Uważam, że nie było powodów, żeby robić aferę. Agnieszka została dwukrotnie wpuszczona na forum mimo swojego wcześniejszego zachowania - to się chyba nie zdarzyło jeszcze w żadnym wypadku. Zatem wyrozumiałości nikomu nie zabrakło. Przyszła ponownie mimo, że brzydziła się naszym forum - i została przyjęta. Czyli nie można powiedzieć, że nie dostała szansy. Podczas drugiego pobytu awanturowała się i w ogródku łamała notorycznie regulamin forum. Powinna zostać za to zbanowana, ale sobie sama poszła i wszystkich pożegnała. Nikt nie ma obowiązku ponownie jej przyjmować i nikt nie ma obowiązku informować wszystkich, że jej konto zostało deaktywowane, skoro sama sobie poszła. Tego nie ma w regulaminie, natomiast rolą admina nie jest wdawanie się w spory z niezadowolonymi, tylko pilnowanie porządku na forum.

Ponieważ w ostateczności to ja ponoszę odpowiedzialność za całokształt, to niniejszym informuję, że to nie jest forum dla awanturników, tylko dla ludzi dobrej woli, o czym mówi punkt 4 regulaminu. W sprawach nie uregulowanych w regulaminie decyzje podejmuje admin, bo od tego jest, żeby decyzje podejmował. Więc podjął i nie musi się nikomu z tego tłumaczyć.

Ja wiem, że nie wszystkim jestem w stanie dogodzić, bo to jest po prostu niemożliwe. Jako gospodarz i właściciel forum mam obowiązek myśleć o wszystkich użytkownikach i czytelnikach, a nie tylko o tym, czy awanturnikom pozwolić wejść kolejny raz do mojego domu, żeby rozbijali szyby i pluli na dywan. Ogródek nie jest miejscem, w którym regulamin nie obowiązuje, a gorsi od Agnieszki bywali banowani. Oto kolejny punkt regulaminu forum notorycznie łamany przez Agnieszkę:

7. Nie obrażamy innych, a sprzeciwy staramy się argumentować merytorycznie

- ataki "ad personam" nie są tutaj akceptowane
- każdy ma prawo do wypowiedzenia się, ale nie akceptujemy głoszenia herezji (czyli nauk przeczących fundamentalnym doktrynom chrześcijańskim) w ramach działalności misyjnej, awanturowania się pod pozorem dyskusji oraz korzystania z "wolności słowa" w sposób nieodpowiedzialny

Forum nie jest zborem, choć dla niektórych z konieczności jest namiastką społeczności. Ale z definicji nie mogą tutaj obowiązywać reguły dokładnie takie same jak w zborze. I z tym się całkowicie zgadzam. Dbamy o to, żeby można się tu było zbudować w atmosferze, która nie będzie gorszyć lecz zachęcać do kulturalnej dyskusji. Pan Jezus rozmawiał z celnikami, ponieważ garnęli się do Niego. Ale kiedy inni chcieli Go obrzucać kamieniami albo strącić ze skały, odszedł od nich zamiast ich "przytulać" [Łuk. 4:29-30; Jan 8:59]. I to jest postawa biblijna.

Niewiasty przeważnie chcą, żeby "wszystkim było miło". To jest piękna cecha, ale między innymi ze względu na nią nie powinny się brać ani za przywództwo ani za nauczanie. Ani za przestawianie innym mebli w ich własnym domu.

Dziękuję za uwagę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL