www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:49 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ogródek CK
PostNapisane: Pn maja 24, 2010 8:33 pm 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Ponieważ CK uporczywie narusza Regulamin Forum (zwłaszcza punkty 5a i 5b);
w szczególności nie odpowiada na pytania adwersarzy;
nie zapoznał się z wątkami już istniejącymi a wciąż powtarza te same argumenty, które były już wyczerpująco omówione w wątkach, do których go odsyłano;
dlatego zgodnie z punktem 6 regulaminu zostaje dla Niego wydzielony temat w Archiwum gdzie może On prowadzić dyskusję z tymi, którzy chcą z Nim dyskutować.

Opuszczenie ogródka będzie skutkowało usunięciem z forum.

Admin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ogródek CK
PostNapisane: Pn maja 24, 2010 10:23 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 11:21 am
Posty: 123
Punkt 7 Regulaminu Forum mówi, że ataki ad personam nie są tutaj akceptowane. Dlatego wpis został usunięty. Wszelkie następne tego typu wpisy równiez będą usuwane.

Admin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 8:13 am 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
ck napisał(a):
Szukający Sceptyk napisał(a):
Zdecyduj się, albo konflikt judeo-pogański jest wyjaśnieniem 1J 2:2 albo nie jest. Kto jest światem a kim są słuchacze we fragmencie?

Mam nadzieję, że tym razem wyraziłem się w sposób zrozumiały dla Ciebie :)

Przegapiłeś moje zapytanie. Udzieliłeś odpowiedzi w języku Andrzeja Leppera, odpowiadając nie na to o co cię pytali. Naprawdę tego nie widzisz?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ogródek CK
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 9:58 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
ck napisał(a):
Punkt 7 Regulaminu Forum mówi, że ataki ad personam nie są tutaj akceptowane. Dlatego wpis został usunięty.
...
Admin

Witam.
Nie popieram stanowiska ck, ale gwoli sprawiedliwosci -

usuniety post zawieral kilka argumentow na rzecz ck, miedzy innymi zacytowane uwagi ad personam, skierowane do ck (mimo ze Punkt 7 regulaminu cos tam mowi), deklaracje CK, ze przeczytal watki, do ktorych byl odsylany, a takze tlumaczenie, ze gdy odpowiadal na ciag pytan, zabraklo mu czasu i napisal tedy, ze na reszte pozniej odpowie...

Natomiast gdy juz znalazl czas odpowiedziec na owa reszte, zobaczyl oswiadczenie Smoka, ze konczy z nim wszelakie dyskusje, wtedy rzecz jasna z odpowiadania na owa reszte zrezygnowal - za co zostal umieszczony do tego oto miejsca...

Rozumiem, ze jako admin ktos moze nie zyczyc sobie zametu na forum i ciaglych dyskusji na temat, jego zdaniem, niebiblijnych teorii, ale trzeba bylo, jak i zauwarzyl ck, powiedziec o tym wprost, ze "nie zyczymy sie tu balaganu ani takich rozmow" czy jakos tak, a on by to uszanowal...

Gdzies tu nie tak dawno SW umiescil cytat o tym, ze kto chodzi w swiatlosci, postepuje jako dziecko swiatlosci - bardzo dobry...

pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ogródek CK
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 10:32 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Axanna napisał(a):
Natomiast gdy juz znalazl czas odpowiedziec na owa reszte, zobaczyl oswiadczenie Smoka, ze konczy z nim wszelakie dyskusje, wtedy rzecz jasna z odpowiadania na owa reszte zrezygnowal

Axanno, skoro już moje oświadczenie przypominasz - ja prosiłem ck wielokrotnie o wiele rzeczy podczas dyskusji. Niestety, według moich obserwacji jego metoda polegała na tym, żeby jak najwięcej napisać, a nie żeby sensownie odpowiadać. Nie wierzę, że "zrezygnował z odpowiadania na ową resztę", ponieważ "nie znalazł również czasu", żeby odpowiedzieć na prośbę wujcia skierowaną do nas obydwóch (skąd wziął definicję przedwiedzy jako "planowania"). Napisał kilkanaście postów i żadnej odpowiedzi, za to mnóstwo kolejnych tekstów odnoszących się do tego, co już było omawiane na forum. Moim zdaniem to jest forma trollowania, a nie dyskusji. I to w jak najgorszym stylu, naruszającym wszelkie podstawy interpretacji Pism, urągającym zdrowemu rozsądkowi i polegającym na odpowiadaniu "w stylu Abrdzeja Leppera" - jak to celnie ujął Szukający Sceptyk. Czyli "gadamy swoje", byle nas było słychać - nieważne, że nie na temat i "obok" argumentacji adwersarzy.

Jeśli "rzecz jasna zrezygnował", to tutaj będzie mógł wrócić do tematu. Proponuję zacząć od odpowiedzi Sceptykowi na jego pytanie, a potem ck może przejść do tego, z czego "zrezygnował". Na początek proponuję przedstawienie kalwńskiej interpretacji Jer. 18:7-10.

Tylko tym razem bez wklejania cudzych postów jako własnych wypowiedzi, bo trzeba wstydu nie mieć, żeby takie rzeczy robić i jeszcze potem się pokazywac w towarzystwie.

Swoja drogą, to ciekawe, że reakcje wszystkich "misjonarzy" na wydzielenie im "ogródka" są identyczne. Nie mogą opanować forum swoimi teoriami (zamiast uczciwie dyskutować), więc przeważnie najpierw się wściekają, potem udają męczenników, a następnie idą na inne forum zrobić sobie tam "gazetkę ścienną". Zobaczymy, jak będzie w przypadku ck.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ogródek CK
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 10:37 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Smok Wawelski napisał(a):
Axanno, skoro już moje oświadczenie przypominasz - ja prosiłem ck wielokrotnie o wiele rzeczy podczas dyskusji. Niestety, według moich obserwacji jego metoda polegała na tym, żeby jak najwięcej napisać, a nie żeby sensownie odpowiadać. Nie wierzę, że "zrezygnował z odpowiadania na ową resztę", ponieważ "nie znalazł również czasu", żeby odpowiedzieć na prośbę wujcia skierowaną do nas obydwóch (skąd wziął definicję przedwiedzy jako "planowania"). Napisał kilkanaście postów i żadnej odpowiedzi, za to mnóstwo kolejnych tekstów odnoszących się do tego, co już było omawiane na forum. Moim zdaniem to jest forma trollowania, a nie dyskusji. I to w jak najgorszym stylu, naruszającym wszelkie podstawy interpretacji Pism, urągającym zdrowemu rozsądkowi i polegającym na odpowiadaniu "w stylu Abrdzeja Leppera" - jak to celnie ujął Szukający Sceptyk. Czyli "gadamy swoje", byle nas było słychać - nieważne, że nie na temat i "obok" argumentacji adwersarzy.

Dziekuje za odpowiedz - o to mi chodzilo.
Smok Wawelski napisał(a):
Tylko tym razem bez wklejania cudzych postów jako własnych wypowiedzi, bo trzeba wstydu nie mieć, żeby takie rzeczy robić i jeszcze potem się pokazywac w towarzystwie.

zgadza sie...
Cytuj:
Zobaczymy, jak będzie w przypadku ck.

chetnie poczytam, pozdrawiam


Ostatnio edytowano Wt maja 25, 2010 10:38 am przez Axanna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 10:38 am 
Axanno, ja widze to tak samo jak opisal to Smok Wawelski.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 10:46 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
agnieszkas napisał(a):
Axanno, ja widze to tak samo jak opisal to Smok Wawelski.

Agnieszko, ja nie odbieram tu nikomu racji... tylko ze najlatwiej jest usunac czyjas wypowiedz ze wzmianka o argumentach ad personam...

Natomiast owa wypowiedz z cala pewnoscia nie tylko ja sama zdazylam przeczytac, inni tez... i takie usuniecie, bez odpowiedzi na agrumenty tam zawarte (niech nawet nieprawdziwe) zle wyglada, dlatego napisalam...

Jezeli ktos postepuje niewlasciwie, to nie powod, zeby z nim postepowac niewlasciwie i skoro ktos sie broni, nalerzy odpowiadac, a nie usuwac...

Usunety post faktycznie nie byl za grzeczny, ale mozna bylo pousuwac owe niegrzecznosci, a nie calosc... tak mysle.... chociaz rozumiem tez brak cierpliwosci - mi by tez zabraklo, ale wtedy by Ty mnie upomnialas :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 11:45 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 10:03 am
Posty: 268
Hunt chyba napisal ksiazke krytykujaca kalwinizm, czy ktos moze cos z niej przetlumaczyl albo moze jest dostepna w jezyku polskim?
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 12:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Owszem, napisał. I mnóstwo kalwinistów odeszło od kalwinizmu po jej przeczytaniu. Niestety, książka jest obszerna (prawie 600) stron i na razie nikt w Polsce nie zabrał się za jej tłumaczenie, o ile wiem. I raczej nie można na to liczyć, bo nie ma rynku aż takiego, żeby się to komuś opłaciło wydać.

W oryginale można ją nabyć u samego Hunta:

http://www.thebereancall.org/node/4937

Werja video (skrócona oczywiście) na youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=6-OESTsWsEA

Najciekawsze jest to, że najczęściej spotykaną reakcją kalwinistów na tę książkę jest agresja, a następnie próby udowodnienia Huntowi, że on nie rozumie kalwinizmu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ogródek CK
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 1:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 11:21 am
Posty: 123
Admin napisał(a):
Punkt 7 Regulaminu Forum mówi, że ataki ad personam nie są tutaj akceptowane. Dlatego wpis został usunięty. Wszelkie następne tego typu wpisy równiez będą usuwane.

Admin


Skasowałeś mój post w którym wykazałem Ci, że 3 razy dopuściłeś się pomówień w swoich zarzutach pod moim adresem i poprosiłem o wskazanie palcem tego, co mi zarzucasz, jeśli nie było to rozmyślnym kłamstwem.
Co zrobiłeś? Zamiotłeś pod dywan. Nie wiem co mam o tym myśleć, ale czy Tobie brakuje cywilnej odwagi do tego by wziąć choć odrobinę odpowiedzialności za własne słowa i czyny? Myślisz, że jak będziesz się zasłaniał regulaminem to Bóg nie zobaczy Twojego postępowania?
Naprawdę, przemyśl to sobie.

P.S. I popraw ten post drugi od góry, bo nie ja go napisałem tylko Ty.


Ostatnio edytowano Wt maja 25, 2010 2:11 pm przez ck, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 1:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 11:21 am
Posty: 123
Szukający Sceptyk napisał(a):
Przegapiłeś moje zapytanie. Udzieliłeś odpowiedzi w języku Andrzeja Leppera, odpowiadając nie na to o co cię pytali. Naprawdę tego nie widzisz?


Z wszystkimi przytakiwaczami Smoka nie mam zamiar dyskutować bo chyba by musiał poświęcić na to cały swój czas, ale Tobie odpowiem bo ewidentnie piszesz bzdury wyssane z palca.

Poniżej wkleję tą moją odpowiedź "w języku Andrzeja Leppera" o której wspominasz i kłamiesz, że odpowiedziałem nie na to o co pytałeś:


ck napisał(a):
Szukający Sceptyk napisał(a):
ck napisał(a):
Otóż nie.
Napisałeś również zarzut o rzekomym traktowaniu Listu do Żydów, jako adresowanym wyłącznie do Żydów- to jest kłamstwo

Zdecyduj się, albo konflikt judeo-pogański jest wyjaśnieniem 1J 2:2 albo nie jest. Kto jest światem a kim są słuchacze we fragmencie?


Ok, więc jeszcze raz:

1.Moja interpretacja omawianego fragmentu jest inna, lecz ta, którą przedstawiłem jest również przeze mnie akceptowalna.

2.Konflikt judeo-pogański przy tej interpretacji 1J 2:2 jest istotnym kontekstem historycznym, który daje wyraźne światło ( zwane przez niektórych "wykrętami" :mrgreen: ) na właściwe zrozumienie słów Apostoła.

3.NIE OZNACZA TO, że traktuję List do Hebrajczyków w całości, jako adresowany wyłącznie do Hebrajczyków.
Nie wiem czy mnie rozumiesz więc posłużę się przykładem;
Część cesacjonictów, kiedy przytoczy się im fragmenty z Koryntian mówiące o darach Ducha, odpowiadają, że przecież to jest list adresowany do Koryntian, a nie do nas--- co jest oczywistym absurdem bo fakt, że niektóre fragmenty rzeczywiście odnoszą się do tamtych czasów, nie uprawnia do traktowania w ten sposób całości Listu.
Podobnie odebrałem Twoją sugestię odnośnie rzekomego traktowania przez kalwinistów, Listu do Żydów.
Mam nadzieję, że tym razem wyraziłem się w sposób zrozumiały dla Ciebie :)

pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 1:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
ck napisał(a):
Z wszystkimi przytakiwaczami Smoka nie mam zamiar dyskutować

LOL , w profilu masz zapis w ilu dyskusjach stoimy na przeciwnych barykadach.

Cytuj:
Poniżej wkleję tą moją odpowiedź "w języku Andrzeja Leppera"

Ale ja nie chcę czytać tej lepperiady, tylko chcę usłyszeć who is who w 1J 2:2. Łatwe zapytanie, łatwa odpowiedź.

Cytuj:
Moja interpretacja omawianego fragmentu jest inna

Czyli jaka? 8) Któż jest całym swiatem i kim są słuchacze?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ogródek CK
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 1:54 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 11:21 am
Posty: 123
Smok Wawelski napisał(a):
Axanno, skoro już moje oświadczenie przypominasz - ja prosiłem ck wielokrotnie o wiele rzeczy podczas dyskusji.


A ja Ciebie proszę po raz trzeci już byś wskazał palcem GDZIE unikałem odpowiedzi na pytania, bo jak na razie w usuniętym poście wykazałem Ci, że dopuszczasz się kłamstwa i manipulacji bo sam napisałeś oświadczenie, że kończysz ze mną dyskutować kiedy poprosiłem byś poczekał na resztę.

SW napisał(a):
Niestety, według moich obserwacji jego metoda polegała na tym, żeby jak najwięcej napisać, a nie żeby sensownie odpowiadać.


Jest dokładnie odwrotnie. Mam wskazać na konkretne posty?
Unikałeś szerokim łukiem moje pytania udając, że ich nie zauważasz. Musiałem się dopominać byś udzielił na nie odpowiedzi, ale to zadziałało jedynie jednorazowo.

SW napisał(a):
Nie wierzę, że "zrezygnował z odpowiadania na ową resztę"


Więc twierdzisz, że kłamię- udowodnij albo przeproś.

SW napisał(a):
ponieważ "nie znalazł również czasu", żeby odpowiedzieć na prośbę wujcia skierowaną do nas obydwóch (skąd wziął definicję przedwiedzy jako "planowania").


A KIEDY to było, czyż nie po tym jak oświadczyłeś, że już kończysz dyskusję?
Twoja odpowiedź dla wujcia była nawet nie warta komentarza, pomyślałem, że robisz sobie kpiny porównując wiedzę uprzednią Boga do prognozowania pogody. Zatem nie dziw się, że tego nawet nie skomentowałem.

SW napisał(a):
Napisał kilkanaście postów i żadnej odpowiedzi, za to mnóstwo kolejnych tekstów odnoszących się do tego, co już było omawiane na forum. Moim zdaniem to jest forma trollowania, a nie dyskusji.


I znów kłamiesz.
Udowodnij, że było jak piszesz, że ŻADNEJ odpowiedzi nie udzieliłem.

SW napisał(a):
I to w jak najgorszym stylu, naruszającym wszelkie podstawy interpretacji Pism, urągającym zdrowemu rozsądkowi i polegającym na odpowiadaniu "w stylu Abrdzeja Leppera"


Więc teraz bądź konsekwentny, zaloguj się jako Admin i wykasuj ten swój wpis, który jest niczym innym jak atakiem personalnym.
Ups. chyba wymagam rzeczy niemożliwych :lol:

SW napisał(a):
Jeśli "rzecz jasna zrezygnował", to tutaj będzie mógł wrócić do tematu.


Dziękuję Ci bardzo za pozwolenie :D
Ale wiesz co, przekonaj mnie najpierw, że mogę oczekiwać od Ciebie uczciwości w dyskusji bo to co do tej pory czynisz jest antyświadectwem.

SW napisał(a):
Proponuję zacząć od odpowiedzi Sceptykowi na jego pytanie, a potem ck może przejść do tego, z czego "zrezygnował".


Tysiąc razy nie będę odpowiadał na to samo pytanie. Przekleiłem nawet swoja odpowiedź w poście powyżej. Jeśli ktoś ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem na poziomie podstawowym to ja na to już nic nie poradzę.

SW napisał(a):
Na początek proponuję przedstawienie kalwńskiej interpretacji Jer. 18:7-10.


Ustalmy jedną rzecz.
Nie będzie tak, że będziesz mi rzucał namiary, a ja będę przedstawiał egzegezę wszystkich fragmentów na Twoje żądanie.
Z Biblią nie nie mam zamiaru polemizować więc PROSZĘ UPRZEJMIE napisz najpierw o czym według Ciebie mówią dane fragmenty do których mnie odsyłasz, a kiedy to zrobisz wówczas na pewno możesz liczyć na moją odpowiedź.

SW napisał(a):
Tylko tym razem bez wklejania cudzych postów jako własnych wypowiedzi, bo trzeba wstydu nie mieć, żeby takie rzeczy robić i jeszcze potem się pokazywac w towarzystwie.


Złośliwy człowieku.
Już Ci wcześniej pisałem, że sądzisz po pozorach.
Napisz do fantomika i zapytaj czy nie mogłem wykorzystać jego wypowiedzi chcąc zaoszczędzić czas na pisanie DOKŁADNIE tego samego.
Były tam 3 cytaty z Biblii i raptem 2 zdania komentarza.
Nie potrafisz odnieść się do meritum tego co przedstawiały więc rozdmuchujesz sprawy nieistotne by w ten sposób odwrócić uwagę od sedna- znany zabieg erystyczny.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 2:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 11:21 am
Posty: 123
Szukający Sceptyk napisał(a):
ck napisał(a):
Z wszystkimi przytakiwaczami Smoka nie mam zamiar dyskutować

LOL , w profilu masz zapis w ilu dyskusjach stoimy na przeciwnych barykadach.

Cytuj:
Poniżej wkleję tą moją odpowiedź "w języku Andrzeja Leppera"

Ale ja nie chcę czytać tej lepperiady, tylko chcę usłyszeć who is who w 1J 2:2. Łatwe zapytanie, łatwa odpowiedź.

Cytuj:
Moja interpretacja omawianego fragmentu jest inna

Czyli jaka? 8) Któż jest całym swiatem i kim są słuchacze?


Wybacz przyjacielu ale nie rozumiem Cię, zachowujesz się bardzo dziwnie, nie wiem co Ci jest i nie wnikam.
Odpowiedziałem Ci WPROST NA TO PYTANIE JUŻ CZTERY RAZY. Więcej nie będzie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL