www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:51 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn gru 14, 2009 11:28 am 
Wielokrotnie w Piśmie występuje słowo znak i w większości przypadków nie ma w nim nic niezrozumiałego, np.:
1 Moj. 9:12-13
Potem rzekł Bóg: To będzie znakiem przymierza, które Ja ustanawiam między mną a między wami i między każdą istotą żyjącą, która jest z wami, po wieczne czasy; łuk mój kładę na obłoku, aby był znakiem przymierza między mną a ziemią.
2 Tes. 3:17
Pozdrowienie moją, Pawła, ręką, co jest znakiem w każdym liście: tak piszę.
Ps. 78:43
Gdy czynił w Egipcie znaki,
A cuda swe na polach Soanu

Łatwo zrozumieć, że chodzi tutaj o znak w sensie symbolu, oznaczenia, podpisu, cudu, Bożego działania, świadectwa. Natomiast dezorientuje mnie od pewnego czasu użycie tego słowa w innym kontekście, np.:
2 Moj. 3:12
I odpowiedział: Będę z tobą, a to będzie dla ciebie znakiem, że Ja cię posłałem: Gdy wyprowadzisz lud z Egiptu, służyć będziecie Bogu na tej górze.
Trochę dziwne dla mnie jest, że Bóg ustala znak posłania Mojżesza w postaci służby Bogu na górze. Czy chodzi o to, że gdy Mojżesz wyprowadzi Izraela i ten będzie służył Bogu na górze, to i Mojżesz i lud przez to będą wiedzieli, że Mojżesza na pewno posłał Bóg? Trochę dziwny znak.
Jan. 2:18-21
Wtedy odezwali się Żydzi, mówiąc do niego: Jaki znak pokażesz nam na dowód, że ci to wolno czynić? Jezus, odpowiadając, rzekł im: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni ją odbuduję. Na to rzekli Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty w trzy dni chcesz ją odbudować? Ale On mówił o świątyni ciała swego.
Podobnie tutaj. Czy znak ma tutaj znaczenie jakiegoś potwierdzenia? Świadectwa posłania przez Boga?
1 Kor. 1:22
Podczas gdy Żydzi znaków się domagają, a Grecy mądrości poszukują
Czy chodzi tutaj o to, że Żydzi domagają się cudów? Czy potwierdzeń od Boga?
I jaka jest różnica między słowami znak i cud?
Łuk. 2:34-35
I błogosławił im Symeon, i rzekł do Marii, matki jego: Oto ten przeznaczony jest, aby przezeń upadło i powstało wielu w Izraelu, i aby był znakiem, któremu się sprzeciwiać będą, i aby były ujawnione myśli wielu serc; także twoją własną duszę przeniknie miecz.
Co oznacza, że Jezus jest znakiem, któremu będą się sprzeciwiać? Czego znakiem?
Łuk. 11:30
Jak bowiem Jonasz stał się znakiem dla Niniwczyków, tak będzie i Syn Człowieczy dla tego pokolenia.
Tu dziwne jest to, że ktoś jest znakiem. Czego znakiem? znakiem sądu? znakiem wezwania do upamiętania?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL