www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:48 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 05, 2009 9:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Gabi napisał(a):
Rzym.7, 24-25 - A prosze mi jeszcze wytlumaczyc za co apostol Pawel dziekuje Bogu w tym fragmencie?

Z ciała śmierci zostaniemy wybawieni dzięki zmartwychwstaniu, a ciała bezgrzeszne dostaniemy wtedy dzięki Jezusowi Chrystusowi. Druga sprawa to fakt, że tzw. "zakon grzechu" czyli ciążenie ku grzechowi, którego doświadczamy żyjąc w ciałach obarczonych grzeszną skłonnością [Rzym. 7:14-23] zniewalał nas całkowicie, ale teraz w Chrystusie otrzymaliśmy "zakon Ducha" czyli "ciążenie ku świętości" [Rzym. 8:2]. Dlatego nie jesteśmy dłużnikami ciała, by żyć według ciała [Rzym. 8:12].

Gabi napisał(a):
A jesli slysze ze laska to jest dla grzesznikow a od momentu nawrocenia to jest juz tylko ciezka praca: noszenie krzyza, zapieranie sie siebie, przykladanie reki do pluga, umartwianie wlasnego "ja" itp. jako skutek wczesniej udzielonej laski, a jesli tego nie widac* to oznacza ze daremnie laske przyjelam, to co mam myslec? Dla kogo to zbawienie z laski zatem?

"Łaska i pokój niech się wam rozmnożą" [I Piotra 1:2]

Czy te słowa zostały napisane do grzeszników czy do odrodzonych? A wszystkie słowa typu "Łaska Pana naszego Jezusa Chrystusa, niech będzie z duchem waszym" [Flp. 1:25] i podobne? Też zostały napisane do grzeszników?

"Przez Sylwana, wiernego wam, jak mniemam, brata, napisałem krótko, napominając i upewniając was, że taka jest prawdziwa łaska Boża; w niej trwajcie!" [I Piotra 5:12]
Czy Piotr zachęca grzeszników do trwania w łasce, czy Kościół?

Bez łaski Bożej nie jesteśmy w stanie służyć Bogu, bo łaska jest nam potrzebna na bieżąco:

"Ale z łaski Boga jestem tym, czym jestem, a łaska jego okazana mi nie była daremna, lecz daleko więcej niż oni wszyscy pracowałem, wszakże nie ja, lecz łaska Boża, która jest ze mną" [I Kor. 15:10]

Bóg udziela nam łaski niezbędnej do życia na codzień:

"A władny jest Bóg udzielić wam obficie wszelkiej łaski, abyście, mając zawsze wszystkiego pod dostatkiem, mogli hojnie łożyć na wszelką dobrą sprawę" [II Kor. 9:8]

Jako odrodzeni przystępujemy do tronu łaski, gdy jest potrzeba:

"Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze" [Hebr. 4:15]

Posiadając dary ducha jesteśmy szafarzami łaski Bożej:

"Usługujcie drugim tym darem łaski, jaki każdy otrzymał, jako dobrzy szafarze rozlicznej łaski Bożej" [I Piotra 4:10]

Owszem, jesteśmy zbawieni z łaski, ale łaska nie jest nam potrzebna wyłącznie do zbawienia. Ona przejawia się w naszym życiu na codzień i jest nam niezbędna na bieżąco od momentu nawrócenia. Zapieranie się siebie bez pomocy Bożej łaski ku pomocy w stosownej porze [Hebr. 4:15] byłoby próbą radzenia sobie o własnych siłach w celu uświecenia. A przecież nic bez Niego nie możemy [Jan 15:5]. Jesteśmy jako latorośle całkowicie uzależnieni od Krzewu i od łaski Bożej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 06, 2009 12:09 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
myślę, że Pan Jezus był kuszony, by zgrzeszyć, czy tylko przez szatana?

Miałem na myśli, że Pan Jezus był kuszony przez szatana, bo o tym możemy przeczytać w ewangeliach, natomiast chyba brak opisów kuszenia innego rodzaju, np. od ciała, świata, etc. Niemniej sądzę, że podlegał różnego rodzaju kuszeniu, ale nigdy nie uległ. Zawsze zwyciężał w życiu i śmierci. Dla naszego zbawienia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 08, 2009 3:47 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Dzieki.

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL