www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 10:06 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lis 08, 2009 9:47 am 
"A Jezus odezwał się i rzekł do nich: Jak na zbójcę wyszliście z mieczami i kijami, aby mnie pochwycić. Codziennie bywałem u was w świątyni i nauczałem, a nie pojmaliście mnie, lecz to się stało, aby się wypełniły Pisma. Wtedy wszyscy go opuścili i uciekli. A pewien młodzieniec, mając narzucone prześcieradło na gołe ciało, szedł za nim. I pochwycili go. Ale on pozostawił prześcieradło i uciekł nagi. I przywiedli Jezusa do arcykapłana, i zeszli się wszyscy arcykapłani i starsi, i uczeni w Piśmie." (Ew. Marka 14:48-53, Biblia Warszawska)

Zawsze gdy czytam ten fragment, zastanawiam sie nad tym, "co to za jeden", ten mlodzieniec w przescieradle. O co tu chodzi? Czy ten mlodzieniec mial problemy natury psychicznej? Kto lata nagi - owiniety jedynie w przescieradlo - o tej porze na dworze? Dlaczego ewangelista Marek postanowil spisac to zdarzenie? Jakie znaczenie ma dla nas relacja o tym mlodziencu?

Mysle, ze musi miec jakis sens spisanie tego wydarzenia przez Marka, ale jaki? Pytania nad pytania... :wink:

Co wy o tym wszystkim myslicie?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 08, 2009 3:34 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 11:21 am
Posty: 123
Moim zdaniem mógłby to być właśnie sam ewangelista Marek :)
Był wtedy jeszcze młodzieńcem, a część tego wzgórza należała do jego rodziców.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 08, 2009 4:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
A ja slyszalam, ze mogl to byc Jan...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 08, 2009 8:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Sam Marek za karę tak o sobie napisał.?
Problemu psychicznego pewnie nie miał ale bał się okropnie.
Myślę,że ta scenka jest po to abyśmy zdali sobie sprawę, jak bardzo zdesperowani i przerażeni byli wszyscy bliscy Pana Jezusa......żeby uciec.
Nawet nagośc nie przeszkadzała. :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL