www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 10:00 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 22, 2007 1:14 pm 
Offline

Dołączył(a): So paź 14, 2006 10:29 pm
Posty: 114
Drogi S. Wawelski, czyżby dokonał się w Tobie interpretacyjny "przełom"? No, no, jestem pod wrażeniem. Powoli stajesz się zwolnnikiem interpretacji "symbolicznej". Może więcej ogniw symbolicznego złoto-srebrego łańcuszka? Metale rzeczywiście wnoszą wiele błysku "światła" Czekam z utęsknieniem :D

A tak poważnie, to mam wrażenie, że Henryk z Fundamentalistą znakomicie się uzupełniają. Pytanie tylko, jaki obraz tworzy zinterpretowana w ten sposób Biblia i co z tego wynika. Niestety, nie za wiele duchowych wartości, ale z całą pewnością wiele spontanicznej "twórczości". Zaczynam odkrywać w sobie nowe "talenty" (do rymowania). :lol:

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 22, 2007 2:31 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 10, 2006 1:49 pm
Posty: 196
Marius napisal:
Cytuj:
mam wrażenie, że Henryk z Fundamentalistą znakomicie się uzupełniają

Cieszę się ,jeżeli Henryk coś skorzystał na moich przemyśleniach.
Ale mam wrażenie Mariusie ,że ponieważ Wawelski -jako smok -wrzucił mnie do worka "przeduchawiających" ,wpłynęło to na Twój osąd moich poglądów.
Nie czuję się "duchowym interpretatorem " bardziej od Wawelskiego.
Wręcz odwrotnie ,to Wawelski uduchowił proroctwo Aggeusza odrywając je od konkretu ziemskiego jakim była II świątynia i nadał mu wymiar duchowy-dostosował to proroctwo do "wirtualnej " dla Aggeusza świątyni 1000 lecia.
Dla mnie Aggeusz tkwi w swojej epoce i o widzialnej(choć jeszcze nieodbudowanej)II świątyni mówi.
Wawelski odebrał jej Chwałę JHWH -podążając za tradycyjną interpretacją -ja jej tą Chwałę oddałem.
Dla mnie Chwałę z II światyni wziął dopiero Jezus i dlatego świątynia jerozolimska przestała być miejscem zamieszkania Boga-naos ,zaś stała się tylko zwykłym miejscem żydowskiego kultu.
Dalej twierdziłem ,że ponieważ III świątynia jerozolimska będzie miała naos-miejsce przeznaczona dla zamieszkania Boga-znaczy to ,że bedzie to świątynia Ezechiela ,którą zbeszcześci Antychryst-nim Chwała Boga do niej wejdzie.

Nie widzę tu żadnych "przeduchowień" ,ani "ekstrawagancji"
,a "tworczość" moja polega na tym ,że staram sie oderwać od poglądów tradycyjnych(patrz H.Turkanik i oczywiscie Wawelski)na wersety biblijne dotyczące świątyni Boga.

To tylko tyle ,co dla niektórych znaczy za dużo!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 22, 2007 2:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
marius napisał(a):
Drogi S. Wawelski, czyżby dokonał się w Tobie interpretacyjny "przełom"? No, no, jestem pod wrażeniem. Powoli stajesz się zwolnnikiem interpretacji "symbolicznej".

Niektóre smoki to zdolne bestie, więc nie ma dla nich problemu z przypisaniem dowolnego znaczenia symbolicznego dowolnemu pojęciu albo tekstowi. Świetna zabawa. Korci mnie nawet, żeby ogłosić konkurs pod nazwą "Quo vadis?" na najefektowniejszą interpretację symboliczną zdania "Ala ma kota". Nagroda byłaby symboliczna, rzecz jasna. :D

Cytuj:
Może więcej ogniw symbolicznego złoto-srebrego łańcuszka? Metale rzeczywiście wnoszą wiele błysku "światła" Czekam z utęsknieniem :D

Proszę bardzo: :lol:

złoto - milczenie
srebro - mowa

Cytuj:
A tak poważnie, to mam wrażenie, że Henryk z Fundamentalistą znakomicie się uzupełniają. Pytanie tylko, jaki obraz tworzy zinterpretowana w ten sposób Biblia i co z tego wynika. Niestety, nie za wiele duchowych wartości, ale z całą pewnością wiele spontanicznej "twórczości".

Problem poważny polega na tym, że jeśli natchnione Pisma mają służyć wierzącemu do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy i do wychowywania w sprawiedliwości [II Tym. 3:16], to taka spontaniczna twórczość interpretacyjna zamiast do poznania Boga do prowadzi do poznania... Sokratesa. "Wiem, że nic nie wiem". :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 23, 2007 4:57 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
fundamentalista napisał(a):
Dalej twierdziłem ,że ponieważ III świątynia jerozolimska będzie miała naos-miejsce przeznaczona dla zamieszkania Boga-znaczy to ,że bedzie to świątynia Ezechiela ,którą zbeszcześci Antychryst-nim Chwała Boga do niej wejdzie.

Czyżby P. Bóg miał się cofnąć w swoim postępowaniu?(dotyczy miejsca przebywania jego chwały). Sam pisałeś
Cytuj:
Stary Testament (po żydowsku :Tanach) wprowadza ludzkość w historię linearną-czyli taką ,która ma swój początek i koniec ,a nie "kołem sie toczy"-jak kiedyś pojmowało się historię u wszystkich innych ludów Ziemi ,z wyjatkiem Żydów.

Zauważ, że P. Bóg sam zadecydował że miejscem przebywania jego chwały nie będzie już przedmiot, ale człowiek. A pełnia objawi się nad Oblubieńcem i Oblubienicą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 23, 2007 8:04 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 10, 2006 1:49 pm
Posty: 196
Alleluja!

Henryku ,jak już pisałem historia zbawienia ma dwa wymiary:
indywidualny i zbiorowy.
Bóg jest Panem każdego z nas ,ale i Panem całej ludzkości.
On panuje nad naszą "małą historią" ,jak i nad historią ludzkości.

Bóg zaczął historię ludzkości od stworzenia Adama ,później ją cały czas kontrolował ,poprzez potop ,wybranie Abrahama ,wyprowadzenie Żydów z Egiptu ,nadanie im Zakonu -doprowadził do przyjścia Mesjasza ,którym stał sie On sam ,Syn Boga ,Jahwe.
Dzięki przyjściu Mesjasza dokonał się sąd nad Izraelem i została uratowana resztka spośród Żydów i na bazie pierwszego przymierza Bóg zawarł ze swoim narodem drugie przymierze włączając do Niego wszystkie narody.

Każdy z nas ,w wymiarze indywidualnym(subiektywnym) ,przeżywa swoje narodzenie z ciała ,póżniej "potop" ,który niszczy jego cielesne życie ,później słyszy głos ,którym Pan go woła do "wyjścia do Ziemi Obiecanej" ,później przeżywa siłe "swojego Egiptu" z którego nie może się wyrwać ,wreszcie "wychodzi do Ziemii Obiecanej" ,spotyka Mesjasza ,który "wciąga go" w obręb Nowego Przymierza ,dając mu życie wieczne i Swojego Ducha.
To wszystko są piękne przeżycia i fantastyczne fakty dla których warto żyć i dla których Bóg napisał Swoje księgi ,jako prywatne Listy dla każdego z nas.
Jednakże Jego Listy nie są tylko prywatnymi Listami-One są opisem Jego działania i kształtowania przez Niego historii wszystkich ludów.
On-Jahwe-jest ojcem Swojego narodu[Iz 64:8] -Izraela "z ciała" -ten Izrael jest jego pierworodnym synem[2 M 4:22 ].
W terminologii wschodu być pierworodnym nie tyle znaczy być pierwszym ,co znaczy być wybranym ,z którego sie jest dumnym ,który jest naszym dziedzicem ,któremu daje sie błogosławieństwo ,które jest nieodwołalne i którego nie wolno już odebrać[historia Jakuba i Ezawa może Ci ten problem przybliżyć].
Takim synem dla Jahwe jest Izrael "z ciała".
Izrael "z ducha" go nie zastąpił ,gdyby tak miało się stac naród żydowski wyginąłby jak setki innych narodów w historii.
Ale Jahwe nie porzuca swego pierworodnego z którego jest dumny.
Dlatego Izrael dotrwał do naszych czasów i dlatego nadal wyznaje wiarę w tego samego Boga Jahwe ,w którego i my wierzymy.
Tak zostało Izraelowi odebrane Królestwo ,ale po to ,aby mogło przejśc na inne narody ,a gdy wypełni się czas narodów Królestwo znów wróci do pierworodnego syna-Izraela "z ciała".
To nie jest cofanie się w czasie to jest proces wywyższenia pierworodnego syna-mimo ,ze stał sie on marnotrawnym synem-to jest proces objawiający wierność Ojca w stosunku do Swojego dziecka.
Wywyższenie Izraela w 1000 letnim Królestwie będzie w rzeczywistości wywyższeniem Boga Jahwe i objawieniem Jego wierności przed wszystkimi narodami.
Widzisz ,jeżeli On-Jahwe- mógłby porzucić swojego pierworodnego ,to dlaczego nas mógłyby nie porzucić?
Jeżeli On mógłby złamać Swoja wierność wobec pierworodnego ,to dlaczego nie mógłby złamac Swojej wierności wobec nas?
Jahwe raz danego słowa nie łamie i dlatego i Izrael "z ciała" i Izraela "z ducha" może byc pewien Jego wierności.
Gdyby miało nie powstać 1000 letnie Królestwo Izraela ze stolicą w Jerozolimie i z Żydami jako Jego współtwórcami ,Jego słowo wobec nas nic nie byłoby warte-wszystko byłoby do zakwestionowania-bo On nie byłby wierny swemu cielesnemu ,pierworodnemu synowi ,a Bóg taki nie jest.

Aggeusz ,gdy wygłasza swoje proroctwo stoi twardo na jerozolimskiej ziemi i ma przed oczami odbudowywane ruiny II świątyni ,aby zdopingować budowniczych Duch Jahwe wkłada w jego usta słowa ,które mają pokazac współbudowniczym jak ważna jest dla Boga ta światynia.
Aggeusz mówi ,ze jej Chwała będzie większa od chwały świątyni Salomona i że w niej zjawi się "Pożądany" przez narody Mesjasz i ,ze dlatego On ten ,odbudowywany ,dom napełni chwałą i że do Mesjasza przyjdą narody ,aby od Niego wziąć chwałę tej świątyni.
I tak się stało.

Aggeusz wygłosił proroctwo z 2 rozdziału w ostatni-siódmy-dzień Święta Namiotów ,święta obchodzonego na pamiątkę mieszkania w namiotach(szałasach) przy przejściu z Egiptu do Ziemi Obiecanej.
Bo ta światynia miała byc taką swiatynia "przejściową" umozliwiająca dotrwanie do czasów Mesjasza.
Tenże Mesjasz-wieki póżniej- w ten sam ostatni -siódmy dzien-swieta namiotów ,w tym samym miejscu co Aggeusz ,oznajmi ,że odtąd juz nie duchem ze świątyni należy sie "poić" ,ale jego Duchem.
Tak zakończy On chwalebny okres II świątyni ,którego rozpoczęcie ogłosił Aggeusz.

Teraz popatrz na Ezechiela.
Ezechiel znajduje sie w niewoli babilonskiej ,gdy otrzymuje wizje od Boga.
Aggeusz tylko słyszy słowa ,Ezechiel widzi tez obrazy.
To bardzo ważne ,żeby to dostrzec :
Aggeusz prorokuje o tym co widzi swoimi oczami ,Ezechiel przekazuje Boza wizje ,która widzi w duchu.
Bóg kształtuje przed nim "wirtualny świat przyszłości" ,który ma początek w jego teraźniejszości ,ale koniec w dalekiej przyszłości.
Ezechiel nie stoi w Jerozolimie ,nie widzi miejsc o których prorokuje ,przenosi sie do nich duchem ,a pózniej widzi przyszłość tych miejsc.
Najwazniejsze co widzi Ezechiel to Chwała Jahwe ,a najwazniejszy szczegół tej chwały to postać ludzka ,która jest jej częscią[Ez 1:26]
Ezechiel widzi Chwałę Jahwe ,która jest Chwałą Mesjasza .
Ezechiel widzi historię działania tej Chwały , od dnia zburzenia pierwszej światyni po zamieszkanie Chwały w III światyni.
Widzi sąd który Chwała dokona na Izraelu i widzi jak Chwała opuszcza Jerozolimę i zatrzymuje sie na wzgórzu na wschód od Jerozolimy.
A później widzi powrót Chwały do nowej świątyni jerozolimskiej.
Wiemy ,że Aggeusz widział chwałę I i II świątyni ,która miała spocząć w ciele Mesjasza ,wiemy ,ze gdy Mesjasz umierał w "domu Boga" pękła zasłona w przybytku-naos-kończąc w ten sposób czas przebywania Chwały w II świątyni.
Wiemy ,ze Mesjasz wstępujacy do Nieba udal sie na wzgórze poza Jerozolimę i tam uczniowie otrzymali obietnicę ,że tak samo powróci na tę górę.
Z proroctwa Zachariasza ,współczesnego Aggeuszowi ,wiemy ,że kiedys Jahwe stanie na górze Oliwnej[Zach 14:4] ,wiemy ,że z tego miejsca wstapił do Nieba Jezus{Dz 1:12].
Zatem poniewaz ta góra kiedyś znajdowała sie na wschod od Jerozolimy(dzis jest w miescie) możemy wywnioskowac ,że Ezechielowy opis odejścia Chwały z Jerozolimy dotyczy czasow Jezusa i pokazuje koniec bycia Chwaly na Ziemi ,już w ciele człowieka(dlatego on widzi w Chwale postać ludzką)-jej ostatnim miejscem ziemskiego pobytu jest góra na wschód od Jerozolimy(góra Oliwna ,góra Wniebowstąpienia Jezusa)[Ez 11:23 ]
Po dokonaniu sądu nad Izraelem ,po opieczętowaniu "mesjańskiej resztki" Chwala spoczęła na gorze Oliwnej i opuścila Ziemię(czego już Ezechiel nie widzi ,ale my to wiemy z Dz).
Ale znów Chwała ,powiada Ezechiel ,na nią wróci na tę samą górę na wschodzie i z niej wejdzie do nowej świątyni w Jerozolimie![Ez 43:1-5]
Jak Chwała odeszła z Jerozolimy ,poprzez góre na wschodzie ,do Nieba ,wraz z cialem Jezusa ,tak wróci na Ziemię ,poprzez górę Oliwną i wejdzie do nowej III swiątyni .
Wtedy Jahwe objawi Swoja Chwalę wszystkim narodom nad którymi bedzie sprawowal wladzę przez 1000 lat z Jerozolimy.
Wtedy Jahwe pokaże Swoją wierność dla pierworodnego syna -Żydow-i ich uczyni "arystokracja" w Swoim Krolestwie.

Historia wcale nie zatoczy koła ,ona się wypełni -zaczeła sie tak naprawde od Abrahama i Mojżesza i zakończy sie wypełnieniem obietnic im danych a dotyczących ich cielesnego potomstwa.

Amen.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 24, 2007 9:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
fundamentalista

Przeczytałam to powyzej i .. no ,no nic dodac nic ująć PODOBA mi sie.
A gdyby ktos chciał powiedziec ,ze tu nie opodobanie chodzi to powiem
Zgadzam sie z tym co napisałes
Amen.

Cytuj:
Dla mnie Chwałę z II światyni wziął dopiero Jezus i dlatego świątynia jerozolimska przestała być miejscem zamieszkania Boga-naos ,zaś stała się tylko zwykłym miejscem żydowskiego kultu.
Dalej twierdziłem ,że ponieważ III świątynia jerozolimska będzie miała naos-miejsce przeznaczona dla zamieszkania Boga-znaczy to ,że bedzie to świątynia Ezechiela ,którą zbeszcześci Antychryst-nim Chwała Boga do niej wejdzie.

no i tu tez sie zgadzam
O co WAM chodzi? :roll:

w czym sie róznicie?

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 25, 2007 1:20 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 10, 2006 1:49 pm
Posty: 196
Henryk nie wierzy w rzeczywiste 1000 letnie Królestwo Izraela ze stolicą w Jerozolimie.
Dla niego tysiąclecie ma charakter przenośni i dotyczy "czasu Kościoła".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 26, 2007 7:11 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Czas Kościoła to czas ‘ najpierw Żyda potem Greka ‘ i to obowiązuje do czasu przyjścia Pana
Kościół to ludzie o ‘mięsistych sercach’, pozostają ‘kamienne serca’. One są na zewnątrz, tworząc dziedziniec pogan. Ci, którzy uwierzyli wchodzą przez bramę Piękną dalej
Inna Ewangelia nie będzie dana człowiekowi aby został uratowany z więzienia szatana. Jeżeli ludzie nie wyjdą przez drzwi, które otworzył Baranek ‘zginą’, gdy drugi raz Pan przyjdzie jako Zwycięzca, a nie jako Sługa.
Mówiąc o III świątyni to mam na myśli;
Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo. Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni? On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus”. J 2,13-22

Dla otrzeźwienia umysłu
http://209.85.135.104/search?q=cache:J2 ... clnk&cd=21
i książkę Augustyn,Państwo Boże


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 27, 2007 6:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
henryk
Cytuj:
Mówiąc o III świątyni to mam na myśli;
Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo. Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni? On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus”. J 2,13-22


No tak ,ale jak sam wiesz jest to światynia serc miesistych .
Jednak sa jeszcze serca kamienne i to oni potrzebuja Budowli z kamienia.
światynia stanie bo bedzie Znakiem i wypełnieniem Słowa.

>>>
a co z linkiem?

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 27, 2007 7:05 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Oliwko
Tak, i przyjdzie Pan, i skończy się ta rzeczywistość, która nas otacza., bo w ‘ pudełku po czekoladkach’ Pan nie będzie mieszkał, bo i po co. Tak jak jest napisane
Dzieje Apostolskie 3,21 którego niebo musi zatrzymać aż do czasu odnowienia wszystkich rzeczy, co od wieków przepowiedział Bóg przez usta swoich świętych proroków.
Dlatego Pismo nie mówi nic o rzeczach po przyjściu Pana bo to jest rzeczywistość aniołów,
ażeby którą zobaczyć i w niej funkcjonować musimy być przemienieni. Na tą chwilę dotykamy się jej przez wiarę.
Link jest kontra punktem do książki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 9:16 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Henryk
Cytuj:
Skąd to zdziwienie, każdy ma prawo do narodzenia się na nowo.


Nie to mnie zastanawia(dziwi) ale treść zdania które napisałeś:

Cytuj:
Tak, Pan Bóg się pomylił udzielając mi daru Ducha Świętego, musisz Jego Majestat oświecić swą wyjątkową mądrością.


Bo wynika z tego że Boga oświeca oświecony, a nie Bóg oświeconego.
Albo czegoś nierozumiem... hmm? :)

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 9:59 am 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Moja odpowiedź którą cytujesz jest ad vocem
Marck5 napisał(a):
Zresztą jak zadbasz o prawdziwe nowe narodzenie z Boga w swoim życiu

Apostoł Piotr także, gdy poganie zostali napełnieni Duchem Świętym uznał że jest to warunek wystarczający, aby uznać zgromadzonych w domu Korneliusza za nowozrodzonych dla Królestwa. To Marck5 podważa działanie P. Boga w moim życiu, ale to już jego zmartwienie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 10:37 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryku, a cz Ty jesteś przekonany, że Pan udzielił Ci daru nauczania w sensie wykładu Słowa Bożego? Czy też to, co robisz, jest po prostu garścią osobistych przemyśleń? :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 6:07 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Smoku
chcę zwrócić uwagę, że jesteśmy na forum czyli w miejscu, gdzie przedstawia się ważne sprawy publiczne do rozważenia, osądzenia w sposób dopuszczający regulaminem. Natomiast sugerujesz, że powinienem mieć pełnomocnictwo do wystąpień ex cathedra czyli by głosić, orzekać autorytatywnie bezapelacyjnie w sposób nie dopuszczający dyskusji. Czy zadajesz to pytanie każdemu kto wypowiada się w tym miejscu? Zauważ, że jest taki człowiek, który na dziedzińcu zewnętrznym tak czyni, uważając, że Pan udzielił Mu daru nauczania w sensie wykładu Słowa Bożego. I co z tego? Liczy się to, co Pan uważa za słuszne, a nie to co my myślimy o naszej wykładni Słowa Bożego.
------------------------------------------------
Jana 3,11 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, że to mówimy, co wiemy, i o tym świadczymy, cośmy widzieli, a świadectwa naszego nie przyjmujecie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 6:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
A skąd wiesz, że Pan uważa lub nie uważa za słuszne to, jak Ty interpretujesz Pismo? :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL