www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 12:23 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn wrz 19, 2005 10:34 am 
Offline

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 10:22 am
Posty: 6
Czy ktoś może mi pomóc w odpowiedzi na to pytanie w oparciu o Słowo Boże? Mam wątpliwości czy realne jest spotkanie np. żony z mężem w sytuacji gdy mąż umarł a żona poślubiła kolejnego. Z którym się spotka i jakie będą relacje między tą trójką? A co w przypadku posiadania na ziemi kilku współmałżónków. Te przykłady można mnożyć ale myślę, że pojawią się one w dalszej dyskusji. I jeszcze jedno w pewnym sensie związane z poprzednim. Załóżmy, że osoba nowonarodzona i zbawiona umiera mając świadomość, że jego najbliższa rodzina jest niezbawiona np. żona i dzieci. Czy może być szczęśiwy w niebie w obecności Boga jeżeli ich tam nie spotka.
Może to pytania są zbyt zbyt praktyczne ale bardzo mnie nurtują i jak dotąd nie znalazłem na nie odpowiedzi czytając Biblię.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2005 2:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Proste, czytaj dokładniej. Będziemy bezpłciowi jak aniołowie.
Cytuj:
Mk 12:18-25 Bw „i przyszli do niego saduceusze, którzy mówią, że nie ma zmartwychwstania, i pytali go, mówiąc:(19) Nauczycielu! Mojżesz napisał nam: Jeśliby czyjś brat umarł i pozostawił żonę, a nie pozostawił dziecka, wówczas brat jego winien pojąć ją za żonę i wzbudzić potomstwo bratu swemu.(20) Otóż, było siedmiu braci, pierwszy pojął żonę, a umierając nie pozostawił potomstwa.(21) Wtedy pojął ją drugi, ale i on umarł nie pozostawiwszy potomstwa. Tak samo i trzeci.(22) I tak pojęło ją siedmiu braci, i nie pozostawili potomstwa. W końcu, po wszystkich, zmarła także i ta niewiasta.(23) Przy zmartwychwstaniu, gdy powstaną z umarłych, którego z nich żoną będzie? Bo tych siedmiu miało ją za żonę.(24) Odpowiedział im Jezus: Czy nie dlatego błądzicie, że nie znacie Pism ani mocy Bożej?(25) Albowiem gdy powstaną z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić, lecz będą jako aniołowie w niebie.”

Rzeczy dawne nie przyjdą nam na myśl. Za bardzo będziemy zafascynowani Bogiem i Jego dziełami. :)
Cytuj:
Iz 65:17-19 Bw „Oto Ja stworzę nowe niebo i nową ziemię i nie będzie się wspominało rzeczy dawnych, i nie przyjdą one na myśl nikomu. (18) A raczej będą się radować i weselić po wszystkie czasy z tego, co ja stworzę, bo oto Ja stworzę z Jeruzalemu wesele, a z jego ludu radość! (19) I będę się radował z Jeruzalemu i weselił z mojego ludu, i już nigdy nie usłyszy się w nim głosu płaczu i głosu skargi.”


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2005 4:23 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 21, 2005 6:51 pm
Posty: 273
Marck5 stwierdzil:
Cytuj:
Będziemy bezpłciowi jak aniołowie

Za 5:9 Bw „Znowu podniosłem oczy i spojrzałem, a oto wyszły dwie kobiety, których skrzydła poruszał wiatr, a miały skrzydła jak skrzydła bocianie. I one podniosły efę między niebo a ziemię.” :?: :?: :?:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2005 4:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Chcesz powiedzieć że to jakieś anielice. :D
To tylko wizja, gdzie pierwsza kobieta została nazwana "bezbożnością" a te dwi ze skrzydłami bocianimi a nie anielskimi. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2005 5:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Gdzie jest napisane,że aniołowie nie maja płci?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2005 7:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 10:22 am
Posty: 6
Dzięki za odpowiedź. Troszkę mi pomogła ale jednak nie wszystko mam jeszcze odkryte.

Marco napisał :

Rzeczy dawne nie przyjdą nam na myśl. Za bardzo będziemy zafascynowani Bogiem i Jego dziełami. :)
Cytuj:
Iz 65:17-19 Bw „Oto Ja stworzę nowe niebo i nową ziemię i nie będzie się wspominało rzeczy dawnych, i nie przyjdą one na myśl nikomu. (18) A raczej będą się radować i weselić po wszystkie czasy z tego, co ja stworzę, bo oto Ja stworzę z Jeruzalemu wesele, a z jego ludu radość! (19) I będę się radował z Jeruzalemu i weselił z mojego ludu, i już nigdy nie usłyszy się w nim głosu płaczu i głosu skargi.”
[/quote]

Czyli nasze uczucia, emocje, miłość do żony, rodziny, dzieci nie będzie miało żadnego znaczenia. Więc nie będziemy mieli żadnej potrzeby miłości w kategoriach ludzkich czyli nie będzie miało dla nas znaczenia czy spotkamy sie z bliskimi czy też nie. A przecież Bóg jest miłością i do miłości nas powołał..abyśmy sie wzajeminie miłowali... miłowali bliźniego jak siebie samego i przede wszystkim miłowali Boga. Czy to znaczy, że dotyczy to tylko naszego ziemskiego życia? W tym momencie przyszła mi do głowy scena ze spektaklu Bramy niebios, płomienie piekła ( może ktoś to widział), w której wierząca rodzina ginie w wypadku samochodowym i staje przed obliczem Pana. Jezus trzyma na rękach ich córeczkę, która zmarła wcześniej. Gdy to widzą radują się niezmiernie ze spotkania. Scena jest wzruszająca..no i jak najbardziej biblija jeżeli chodzi o dziecko w niebie- Nie zabraniajcie dzieciom przychodzić do Mnie itd. Jak to interprtujecie?
Ps. przepraszam za skróty i parafrazy ale wydaje mi się, ze nie zmieniam istoty Słowa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 20, 2005 9:05 am 
Offline

Dołączył(a): Wt wrz 20, 2005 8:52 am
Posty: 1
Temat ciekawy, ale zarazem kontrowersyjny.
Anioły to osobne stworzenia. Chrystus kiedy zmartwychstał otrzymał ciało uwielbione. My będziemy mieli takie same kiedy zostaniemy przemienieni.
Nie wiem, czy będziemy bezpłciowi. A co powiecie o 1000 letnim królestwie, kiedy to będziemy pod przywództwem Chrystusa na ziemii z ciałami właśnie przemienionymi.
Jeśli mamy być "zresetowani" po wejściu do Nieba to po co edukacja cała wiedza nawet biblijna, po co to całe zamieszani - dla sportu? Jakiś test?
To chyba zbytnie uproszczenie.
Zacytuję Izajasza do zastanowienia:

Izaj. 65:17-25
17. Oto Ja stworzę nowe niebo i nową ziemię i nie będzie się wspominało rzeczy dawnych, i nie przyjdą one na myśl nikomu.
18. A raczej będą się radować i weselić po wszystkie czasy z tego, co Ja stworzę, bo oto Ja stworzę z Jeruzalemu wesele, a z jego ludu radość!
19. I będę się radował z Jeruzalemu i weselił z mojego ludu, i już nigdy nie usłyszy się w nim głosu płaczu i głosu skargi.
20. Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą.
21. Gdy pobudują domy, zamieszkają w nich, gdy zasadzą winnice, będą spożywać ich plony.
22. Nie będą budować tak, aby ktoś inny mieszkał, nie będą sadzić tak, aby ktoś inny korzystał z plonów, lecz jaki jest wiek drzewa, taki będzie wiek mojego ludu, i co zapracowały ich ręce, to będą spożywać moi wybrani.
23. Nie będą się na próżno trudzić i nie będą rodzić dzieci przeznaczonych na wczesną śmierć, gdyż są pokoleniem błogosławionych przez Pana, a ich latorośle pozostaną z nimi.
24. I zanim zawołają, odpowiem im, i podczas gdy jeszcze będą mówić, Ja już ich wysłucham.
25. Wilk z jagnięciem będą się paść razem, a lew jak bydło będzie jadł sieczkę, wąż zaś będzie się żywił prochem. Nie będą źle postępować ani zgubnie działać na całej świętej górze - mówi Pan.
(BW)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 20, 2005 3:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 21, 2005 6:51 pm
Posty: 273
Cytuj:
Chcesz powiedzieć że to jakieś anielice.
To tylko wizja, gdzie pierwsza kobieta została nazwana "bezbożnością" a te dwie ze skrzydłami bocianimi a nie anielskimi.

Co to znaczy "tylko wizja"?
Ona musi miec jakis sens!A moze miec np taki ,ze o plci aniolow nie nam mowic-Biblia nie jest tutaj jednoznaczna!
Najbardziej charakterystyczny fragment .ktory dla wielu przez wieki mowil nam o plci aniolow to 1M 6:1-4.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 20, 2005 3:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 14, 2005 3:58 pm
Posty: 339
przyjaciel napisał(a):
Ona musi miec jakis sens!A moze miec np taki ,ze o plci aniolow nie nam mowic-Biblia nie jest tutaj jednoznaczna!
Najbardziej charakterystyczny fragment .ktory dla wielu przez wieki mowil nam o plci aniolow to 1M 6:1-4.
Pozdrawiam

W 1Mojżeszowej 6,2 "elohim" rabini tłumaczą nie jako anioły ale jako "przywódcy", "sędziowie".
Ciekawe tylko dlaczego dlaczego dzieci z tych zwiazków były gigantami :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 20, 2005 3:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
No właśnie .Dlaczego gigantami.No i nic tu nie ma,że istoty duchowe są bezpłciowe.Skąd wzięła się idea,że aniołowie nie mają płci?????Wie ktoś??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 21, 2005 2:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Mat. 22:30
30. Albowiem przy zmartwychwstaniu ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie w niebie.
(BW)
Mar. 12:25
25. Albowiem gdy powstaną z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić, lecz będą jako aniołowie w niebie.
(BW)

bea pisze:
Cytuj:
W 1Mojżeszowej 6,2 "elohim" rabini tłumaczą nie jako anioły ale jako "przywódcy", "sędziowie".
Ciekawe tylko dlaczego dlaczego dzieci z tych zwiazków były gigantami


Użyte w Mat. 22:30 i Mar. 12:25 słowo anioł w oryginale brzmi aggeos i oznacza dosłownie zwiastun,posłaniec,goniec,anioł

W tym wypadku słowo elohim nie ma zastosowania .

Pojęcie płci jest przypisane do ciała i jego budowy. Mowa o płci istot duchowych to nieporozumienie .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 21, 2005 3:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 14, 2005 3:58 pm
Posty: 339
poszukiwacz prawdy napisał(a):
bea pisze:
Cytuj:
W 1Mojżeszowej 6,2 "elohim" rabini tłumaczą nie jako anioły ale jako "przywódcy", "sędziowie".
Ciekawe tylko dlaczego dlaczego dzieci z tych zwiazków były gigantami


Użyte w Mat. 22:30 i Mar. 12:25 słowo anioł w oryginale brzmi aggeos i oznacza dosłownie zwiastun,posłaniec,goniec,anioł

W tym wypadku słowo elohim nie ma zastosowania .
.

Poszukiwaczu, w 1 Mojżeszowej6,2 słowo "elohim" na zastosowanie i powiem ci wiecej.... zostało tam zastosowane :wink:
:lol:
Skoro jak chcą rabini, należy je tłumaczyc jako "przywódcy", "sędziowie" to moje pytanie brzmi :
Dlaczego z ich zwiazków z kobietami rodzili się giganci?
Nie jest to problem który mnie nurutje specjalnie ale sprawa jest ciekaw :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 21, 2005 3:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
bea pisze:
Cytuj:
Poszukiwaczu, w 1 Mojżeszowej6,2 słowo "elohim" na zastosowanie i powiem ci wiecej.... zostało tam zastosowane


Temat dotyczy Mat. 22:30 i Mar. 12:25 .Tam nie ma elohim.Co ma z tym wspólnego elohim z 1 Mojżeszowej6,2 :shock:

bea pisze:
Cytuj:
Dlaczego z ich zwiazków z kobietami rodzili się giganci?


Żeby byc mężczyznami musieli się zmaterializować.W postaci duchowej byli aniołami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 21, 2005 3:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 14, 2005 3:58 pm
Posty: 339
poszukiwacz prawdy napisał(a):
bea pisze:
Cytuj:
Poszukiwaczu, w 1 Mojżeszowej6,2 słowo "elohim" na zastosowanie i powiem ci wiecej.... zostało tam zastosowane


Temat dotyczy Mat. 22:30 i Mar. 12:25 .Tam nie ma elohim.Co ma z tym wspólnego elohim z 1 Mojżeszowej6,2 :shock:

Temat brzmi "Czy możliwe jest spotkanie z bliskimi w niebie".
Streszczenie :wink:
Jeżeli tak to czy będziemy dalej mieli relacje typu np. mąż-żona z bliskimi czy tez będziemy "wyprani" z płci.
Czy aniołowie mają płeć-stąd ten werest z 1Mojż i giganci.
:)
No to wie ktoś o co chodzi z tymi gigantami? :wink: :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 21, 2005 3:35 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
No, jakoś nie mogę sobie wyobrazić bezpłciowego Anioła Gabriela, nie mówiąc juz o sobie czy moim męzu? :D Może nie będziemy miec seksualności ale płci....?Brrrrrr. :cry:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL