www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 7:59 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 01, 2009 9:05 am 
Syn Marnotrawny napisał(a):
ppajda napisał(a):
*Przy czym tu juz pada argument kalwinistów, który czesto slyszalem: "Zbawienia nie mozna utracic, bo przeciez Bóg jest dobrym Ojcem, a który Ojciec pusci reke dziecka na pewna smierc, bo te chce sobie pobiec na ulice zapelniona jadacymi samochodami" - Co jednak z Adamem i Ewa, którzy przeciez na poczatku byli zbawieni?


Zaraz zaraz - Adam i Ewa zostali z Raju wygnani co nie oznacza, że po śmierci tam nie wrócili :) Przecież Bóg ich wygnał z Raju na Ziemię (Choć w sumie to wtedy raj był na części ziemi ;)) a nie do PIEKŁA.

Nie masz napisane, że skazał ich na piekło i WIECZNE potępienie :P

Nie o to chodzi. Chodzi o to, ze Adam i Ewa de facto byli w raju - doskonali, bez grzechu, zbawieni, posiadajac zycie wieczne -, i majac zbawienie i zycie wieczne stracili je i zostali z raju wygonieni. Przeczy to twierdzeniu kalwinistów, ze Bóg przeciez nie dopusci, zeby jego wybrany stracil zbawienie, ze jest to niemozliwe. Adam i Ewa de facto stracili zycie wieczne. Co stalo sie pózniej, to juz inna sprawa, poniewaz faktem jest, ze w tym momencie rzekomo "Ojciec puscil reke dziecka, zeby pobieglo pod kola jadacego samochodu".


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 8:26 am 
Jest dla mnie przerazajace, jak latwo wielu chrzescijan lyka kalwinistycznych kaznodziei - czesto nawet nie zdajac sobie z tego sprawy! Widze to czesto po chrzescijanach wychwalajacych Spurgeona, albo - bardzo aktualne - George'a Müllera: http://nowasol.kz.pl/content/view/2142/42/

Müller wpierw okreslal "doktryne o wybraniu" mianem "diabelskiej", jednak po 1829 roku przyjal w pelni piec punktów Kalwinizmu. Dlatego jest - jak i Spurgeon - dzisiaj wychwalany przez zagorzalych kalwinistów jak White'a i Pipera oraz nawet przez niemieckiego Wolfganga Wegerta.

http://en.wikipedia.org/wiki/George_M%C ... r#Theology
http://www.assemblymonergist.me.uk/#


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 8:59 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Cenie Spurgeona i Mullera, a ich ewentualny kalwinizm w ogole mi nie przeszkadza w odbieraniu ich nauczania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 9:26 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
itur napisał(a):
Cenie Spurgeona i Mullera, a ich ewentualny kalwinizm w ogole mi nie przeszkadza w odbieraniu ich nauczania.

Palenie nikotyny przez Spurgeona tez Ci nie przeszkadza w odbieraniu jego nauczania? Zadziwiasz mnie :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 9:33 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
O faryzeuszach Pan Jezus powiedzial: "Wszystko wiec, cokolwiek by wam powiedzieli, czyncie i zachowujcie, ale wedlug uczynkow ich nie postepujcie; mowia bowiem, ale nie czynia".

Nauczanie Spurgeona i Mullera jest dla mnie osobiscie cenne, do "czynienia i zachowywania", bez nasladowania zlych uczynkow. Proste.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 10:08 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
itur napisał(a):
Cenie Spurgeona i Mullera, a ich ewentualny kalwinizm w ogole mi nie przeszkadza w odbieraniu ich nauczania.

A "palenie cygar na chwałę Boga" przez Spurgeona też cenisz? I oficjalne picie przez niego alkoholu w czasach rosnącego alkoholizmu w Anglii? Zresztą sam Spurgeon w akcie wolnej woli w pewnym momencie przestał pić alkohol i został totalnym abstynentem. Dziwne, bo przecież on nie posiadał wolnej woli. :?

http://trevinwax.com/2006/12/06/spurgeo ... the-story/

"Czynienie i zachowywanie" w tym przypadku niestety nie jest właściwym porównaniem, bo Jezusowi chodziło o to, że faryzeusze nauczali Tory, Proroków i Pism, które mówią o wolnej woli człowieka i o tym, żeby nie kłaść przed ślepym przeszkody i nie przyprawiać maluczkich o upadek. Tymczasem Spurgeon nie tylko palił cygara, ale jeszcze nauczał, że to nie jest grzech. A z tego, co wiem, usprawiedliwiał również w nauczaniu swoje picie alkoholu w rozpitej Anglii, co wykorzystywała młodzież, która powoływała się na niego, gdy rodzice próbowali wyperswadować młodym ludziom picie alkoholu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 10:26 am 
Smok Wawelski napisał(a):
(...) Spurgeon nie tylko palił cygara, ale jeszcze nauczał, że to nie jest grzech. A z tego, co wiem, usprawiedliwiał również w nauczaniu swoje picie alkoholu w rozpitej Anglii (...)

Na dodatek gdy zwracano mu uwage na jego grzech, usprawiedliwial sie odwracajac od siebie uwage przez wymienianie rzekomych grzechów innych:

Moody had long admired Spurgeon’s sermons, and when Moody traveled to London, he went to meet the famous preacher. He was met at the door by Spurgeon himself, smoking a cigar. Moody was shocked. “How can you, a man of God, smoke that cigar?” Spurgeon was not offended, but he replied, “The same way that you, a man of God, can be that fat.” (zródlo: http://www.wcg.org/lit/church/communion.htm )


itur napisał(a):
Cenie Spurgeona i Mullera, a ich ewentualny kalwinizm w ogole mi nie przeszkadza w odbieraniu ich nauczania.

:shock: Wiec nie przeszkadza Ci ich przekonanie, ze Bóg NIE KOCHA KAZDEGO CZLOWIEKA I NIE CHCE ZBAWIENIA KAZDEGO CZLOWIEKA? Przeciez nauczanie predzej czy pózniej zawsze odbija bledne przekonania nauczajacego.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 1:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Bracia drodzy... ja najzwyczajniej w swiecie lubie kazania Spurgeona. Kiedys, gdy karmilam sie smieciami nibychrzescijanskimi, jego nauczania byly jak perelki i tak je pamietam. No mam nie czytac go w ogole bo palil i pil? No nikogo chyba wypadaloby nie czytac, nie sluchac, bo kazdy ma cos na sumieniu, jakby mu tak pogrzebac w "papierach"... No miejmy minimum rozsadku. Nie bronie grzechow Spurgeona. Jesli dobrze nauczal w jakims kazaniu, to ja sie tym karmie. Czytajac go nawet pojecia wtedy nie mialam, co to kalwinizm, a teraz tez mi to naprawde nie przeszkadza... no sorry...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 1:35 pm 
itur napisał(a):
Bracia drodzy... ja najzwyczajniej w swiecie lubie kazania Spurgeona. Kiedys, gdy karmilam sie smieciami nibychrzescijanskimi, jego nauczania byly jak perelki i tak je pamietam. No mam nie czytac go w ogole bo palil i pil? No nikogo chyba wypadaloby nie czytac, nie sluchac, bo kazdy ma cos na sumieniu, jakby mu tak pogrzebac w "papierach"... No miejmy minimum rozsadku. Nie bronie grzechow Spurgeona. Jesli dobrze nauczal w jakims kazaniu, to ja sie tym karmie. Czytajac go nawet pojecia wtedy nie mialam, co to kalwinizm, a teraz tez mi to naprawde nie przeszkadza... no sorry...


Haha brzmisz jak Grzesiek :lol: Nie chodzi o to, że ktoś grzeszył, bo mu się zdarzało jak każdemu, tylko o to że trwał w grzechu, zatwardzał serce. Gorszył. Wiesz co jest napisane o gorszeniu, zwłaszcza maluczkich, prawda? Jak Bóg może używać kogoś takiego i przyznawać się do jego służby?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 1:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Upsss!! No to wyszedl rzeczywiscie obciach, jesli zabrzmialam jak Grzesiek :-)
No przeciez S. przestal pic... Palil... No, nie rozumiem tego...
Tylko nie wciskajcie mi, ze nie byliscie nigdy zbudowani jakims kazaniem Spurgeona, bo nie uwierze... :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 2:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 22, 2009 7:10 pm
Posty: 90
Lokalizacja: z Nieba ;)
itur napisał(a):
Upsss!! No to wyszedl rzeczywiscie obciach, jesli zabrzmialam jak Grzesiek :-)

Mysle ze pan Grzesiek czytajac to nie bedzie wcale zbudowany i zadowlony z osmieszenia go w taki sposob ;/
Nawet jesli to zart, to jednak mnie takie zarty gorszą.

Jk 2:1 "Bracia moi! Wasza wiara w Pana naszego Jezusa Chrystusa uwielbionego niech będzie wolna od robienia różnic między ludźmi ze względu na ich zewnętrzną chwałę(...)
To czyż nie uczyniliście różnicy między sobą i nie staliście się sędziami, którzy fałszywie rozumują?"

Lk 6:31
"A jak chcecie aby wam ludzie czynili, tak i wy im czyncie"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 2:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Ja jestem raczej groboskorna, wiec raczej bym sie nie obrazila, zmierzylam swoja miara, moze blad... jak sie "pan Grzesiek" obrazi to go przeprosze :-)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 2:46 pm 
Symeon napisał(a):
itur napisał(a):
Upsss!! No to wyszedl rzeczywiscie obciach, jesli zabrzmialam jak Grzesiek :-)

Mysle ze pan Grzesiek czytajac to nie bedzie wcale zbudowany i zadowlony z osmieszenia go w taki sposob ;/
Nawet jesli to zart, to jednak mnie takie zarty gorszą.

Jk 2:1 "Bracia moi! Wasza wiara w Pana naszego Jezusa Chrystusa uwielbionego niech będzie wolna od robienia różnic między ludźmi ze względu na ich zewnętrzną chwałę(...)
To czyż nie uczyniliście różnicy między sobą i nie staliście się sędziami, którzy fałszywie rozumują?"

Lk 6:31
"A jak chcecie aby wam ludzie czynili, tak i wy im czyncie"


Hę? Nie przesadzasz aby Symeonku? :shock: Pan Grzesiek(którego zresztą mimo wszystko polubiłam) plecie od rzeczy i jeśli przejrzysz regulamin, to uderzy Cię jego brak popierania własnych słów Słowem Bożym


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 2:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 22, 2009 7:10 pm
Posty: 90
Lokalizacja: z Nieba ;)
Cytuj:
Hę? Nie przesadzasz aby Symeonku? Pan Grzesiek(którego zresztą mimo wszystko polubiłam) plecie od rzeczy i jeśli przejrzysz regulamin, to uderzy Cię jego brak popierania własnych słów Słowem Bożym

Poprostu Symeonie.

Czy to ze pan Grzesiek jest zwiedzony przez rozne rzeczy, i pisze to czego nauczyli go niektorzy, nie znaczy ze mamy go potępiac.

Takiemu czlowiekowi nie są potrzebne slowa: zostales zwiedziony, juz nigdy z tego nie wyjdziesz - dobrze nam znany pan Oskarzyciel (diabel)
A raczej pomoc w tym jak powinien z tego wyjsc, i skierowanie na (uliceprostą :) ) dobrą droge :)


Ostatnio edytowano Cz paź 08, 2009 2:57 pm przez Symeon, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 2:55 pm 
Symeon napisał(a):
Cytuj:
Hę? Nie przesadzasz aby Symeonku? Pan Grzesiek(którego zresztą mimo wszystko polubiłam) plecie od rzeczy i jeśli przejrzysz regulamin, to uderzy Cię jego brak popierania własnych słów Słowem Bożym

Poprostu Symeonie :)

Czy to ze pan Grzesiek jest zwiedzony przez rozne rzeczy, i pisze to czego nauczyli go niektorzy, nie znaczy ze mamy go potępiac.

Takiemu czlowiekowi nie są potrzebne slowa: zostales zwiedziony, juz nigdy z tego nie wyjdziesz - dobrze nam znany pan Oskarzyciel (diabel)
A raczej pomoc w tym jak powinien z tego wyjsc, i skierowanie na (uliceprostą :) ) dobrą droge :)


rany! A czy ja go gdzieś potępiłam, SYMEONIE?! :roll: przecież nawet napisałam że go rozumiem, bo rozumiem.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL