www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 10:43 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 10:52 am 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Cytuj:
Ale jeśli w niedzielę czczą Boga oddzielając ją dla Niego, to nie widzę problemu. Mogą to robić w dowolnym dniu tygodnia. W naszych warunkach niedziela jest po prostu dniem wolnym i można ją wybrać.

To jest twój punkt widzenia ale warto wiedzieć co inni o tym myślą.
http://www.chrystus.com.pl/lekcje/tem_d04.htm
PS.
To tak na marginesie. W razie co to admin skasuje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 11:37 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
in_signo napisał(a):
Tak "świetnie" znasz Słowo Boże, że nawet nie wiesz, ile ołtarzy było w Przybytku. Był tam ołtarz do spalania kadzidła [Wj 37:25], ołtarz ofiarny [Wj 38:1] i właśnie stół [Wj 37:10].

Ponadto wyrazu "stół Pana" używano zamiennie dla ołtarza czasem.

Ml 1:12 Bw „Lecz wy bezcześcicie je, mówiąc: Stół Pana może być nieczysty i można ofiarować na nim pokarm, którym sami gardzicie.”

Jeśli na stole składano ofiary to pełnił on rolę ołtarza i przynajmniej sensu largo nim był. Oczywiście, że to nie ten sam ołtarz, na którym składano ofiary krwi.

Twój problem polega na tym, że Pismo nie nazywa stołu ołtarzem i nie potrafisz tego udowodnić. Sam nie tylko naginasz Pismo, ale manipulujesz pojęciami po to, żeby stół, na którym coś kiedyś ofiarowano w Starym Przymierzu skojarzyć ze stołem, przy którym siedzimy podczas Wieczerzy Pańskiej i w ten sposób stół nazwać "ołtarzem". Jeśli uda Ci się wcisnąć komukolwiek tak zmanipulowane Słowo Boże, to będziesz próbował udowodnić, że podczas Wieczerzy składane są jakiekolwiek ofiary. Specjalnie opisuję to, co usiłujesz zrobić, żeby Czytelnicy zorientowali się, jak pokrętne nauki usiłujesz wprowadzić i jeszcze się przy nich upierasz. Tym czasem ani w Ewangeliach, ani w nauczaniu apostolskim dotyczącym Wieczerzy Pańskie nie ma ANI ŚLADU czegoś podobnego.

in_signo napisał(a):
Może powstrzymałbyś się z tym wciskaniem komuś, że wypacza, czy nagina Słowo, bo wpisywaniem w opowieść o strażniku swoich wersji oraz udawaniem, że zbawić w grece nie oznacza ratować sam raczej to robisz.

Oczywiście, że wypaczasz i naginasz. Widać to coraz bardziej z każdym kolejnym Twoim wpisem.

in_signo napisał(a):
Cytuj:
Ani w Ewangeliach ani w nauczaniu apostolskim nie ma żadnej sugestii, żeby stół przy którym spożywamy Wieczerzę Pańską traktować jako ołtarz do składania jakiejkolwiek ofiary. Stół jest stołem, przy którym spożywamy Wieczerzę i niczym innym. Naciąganie słów apostoła Pawła niczego w tej kwestii nie zmieni.

Nie naciąganie, a czytanie dokładnie.

:shock: Dokładnie? Odkąd to manipulacja pojęciami jest "dokładnym czytaniem"? Paweł pisze o stole, a Ty za wszelką cene chcesz zmienić ten stół w ołtarz, bo jest Ci to potrzebne do wprowadzenia fałszywego nauczania o ofiarowaniu chleba i wina podczas Wieczerzy. Paweł nie pisze ani o ołtarzu, ani o ofiarowaniu chleba i wina. Ponieważ nie przeczytałeś Listu do Hebrajczyków, próbowałeś na podstawie wersetu wyrwanego z kontekstu (a robisz to często) pokazać, że "mamy ołtarz", ale Pismo mówi, że on jest w niebie i nie jest nim stół, przy którym spożywamy Wieczerzę.

Paweł pisze po prostu, że nie można mieć wspólnoty stołu Pańskiego i wspólnoty kielicha Pańskiego, a równocześnie wspólnoty stołu z demonami i kielicha demonów. I mówi o spożywaniu pokarmów ofiarowanych przez pogan demonom. Chodzi o to, kto z kim co spożywa przy stole, a nie o to kto co ofiaruje na stole, a już zupełnie nie o to, że stół jest ołtarzem.

Odnoszę wrażenie, że najpierw sobie wykombinowałeś teorię, a do niej próbujesz "dorobić" treść Pisma, podpierając się tradycją - to również jest typowe dla katolicyzmu. A wyrywanie wersetów z kontekstu i manipulacja pojęciami są typowe dla heretyków. Nie idź tą drogą.

in_signo napisał(a):
Udowodnię Ci, że uobecnienie ma źródło protestanckie i będziesz musial odwołać kłamstwo. O ile potrafisz się przyznać.

Dotryna o przeistoczeniu kształtowała się długo i została ogłoszona oficjalnie w roku 1215 na Soborze Laterańskim. To jest jakieś 300 lat przed Reformacją. Pojęcie "uobecnienia" jest elementem tej doktryny. Natomiast nie ma go w Biblii. Sama idea pochodzi od Jana Chryzostoma z IV wieku (r. 350-407) w ramach kształtowania się doktryny rzymsko-katolickiej o przeistoczeniu.

Widzę, że ponieważ nie możesz umotywować biblijnie swoich poglądów, które chcesz tutaj propagować i których jesteś całkowicie pewien, postanowiłeś wykazać mi kłamstwo. Jaka za tym stoi motywacja?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 11:43 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
wujcio napisał(a):
Cytuj:
Ale jeśli w niedzielę czczą Boga oddzielając ją dla Niego, to nie widzę problemu. Mogą to robić w dowolnym dniu tygodnia. W naszych warunkach niedziela jest po prostu dniem wolnym i można ją wybrać.

To jest twój punkt widzenia ale warto wiedzieć co inni o tym myślą.
http://www.chrystus.com.pl/lekcje/tem_d04.htm

Myślałem, że Rzym. 14:1-6 i Kol. 2:15-16 to jest punkt widzenia Pawła natchnionego Duchem Świętym, a II Mojż. 31:12-17 to nawet są słowa samego Pana Boga. "Inni", których cytujesz", nie odróżniają soboty od sabatu. Ale oczywiście wolno im mieć własne zdanie, podobnie jak mnie. A jeśli chodzi same dyskusje na temat Szabatu, to mamy ich aż za dużo w innych wątkach, więc wolałbym się nad tym tutaj nie rozwodzić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 12:32 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 03, 2009 11:35 am
Posty: 81
Smoku, moją herezję podziela Kościół Zielonoświątkowy w Polsce:

Cytuj:
Wieczerza Pańska nie jest składaniem Chrystusa w ofierze i nie ma w niej żadnej innej ofiary, poza ofiarą uwielbienia i dziękczynienia (Hbr 13,15), jaką chrześcijanie nieustannie składają Bogu za Jezusa Chrystusa.


http://www.kz.pl/index.php?p=04&w=7

Czy uważasz, że ten Kościół także idzie złą drogą, manipuluje Pismem i naciąga je, przynajmniej w tym zakresie?

Mam kilka pytań odnośnie ołtarza, który jest w niebie.

Z Obj 8:3 wynika, że składa się na nim ofiary modlitwy, w czym obaj się zgadzamy. Jezus już raz umarł i więcej się nie ofiarowuje-w czym też się razem zgadzamy. Co więc ma się jeść z tego ołtarza?

Nie jestem pewny w 100% tego co mówię, nie głoszę publicznie o tym-ale dyskutuje. Dyskusja, aby była owocna i wyczerpująca polega na wymianie zdań i konfrontacji poglądów. Proszę Cię więc o wyrozumiałość i o odpowiedzenie na moje pytania. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 1:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Przeczytaj sobie dokładnie link, na który się powołujesz. Sam cytat, który podałeś, mówi o modlitwie dziękczynnej jako ofierze naszych warg, którą chrześcijanie nieustannie składają Bogu za Jezusa Chrystusa - chodzi o modlitwę dziękczynną i dlatego autorzy tekstu powołują sie na Hebr. 13:15. W Wieczerzy Pańskiej nie ma żadnej innej ofiary oprócz dziękczynienia wyrażanego w modlitwie. Nie zauważyłem, żeby kościół zielonoświątkowy podzielał Twoją herezję o ofiarowaniu czegokolwiek poza modlitwą i o uobecnieniu.

in_signo napisał(a):
Z Obj 8:3 wynika, że składa się na nim ofiary modlitwy, w czym obaj się zgadzamy. Jezus już raz umarł i więcej się nie ofiarowuje - w czym też się razem zgadzamy. Co więc ma się jeść z tego ołtarza?

A gdzie jest napisane, że ktokolwiek ma cokolwiek jeść z tego ołtarza? Co ewentualnie miałby jeść? I po co?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 1:43 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 03, 2009 11:35 am
Posty: 81
Chodziło mi o ołtarz z Hebr 13:10, który Ty identyfikujesz z ołtarzem, który jest w niebie. Czego nie mogą jeść ci, którzy służą przybytkowi?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 2:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
in_signo napisał(a):
Chodziło mi o ołtarz z Hebr 13:10, który Ty identyfikujesz z ołtarzem, który jest w niebie. Czego nie mogą jeść ci, którzy służą przybytkowi?

To nie ja identyfikuję, tylko autor Listu do Hebrajczyków. List trzeba czytać od początku do końca (jak wszystko zresztą) i wtedy wiadomo, do czego się odnosi określenie używane wcześniej przez autora. Dopóki nie pokażesz, że ktokolwiek je cokolwiek z ołtarza w tym przybytku, nie mamy tematu do rozmowy. Przecież nie ma sensu roztrząsać coś, czego w Biblii NIE MA. Takie jałowe spekulacje mnie nie interesują.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 5:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 03, 2009 11:35 am
Posty: 81
:D Pobiłeś sam siebie. Ktoś nie ma prawa jeść z ołtarza, więc wniosek: nic tam nie ma do jedzenia. No tak, ja manipuluje Słowem


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 5:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
in_signo napisał(a):
:D Pobiłeś sam siebie. Ktoś nie ma prawa jeść z ołtarza, więc wniosek: nic tam nie ma do jedzenia. No tak, ja manipuluje Słowem

Zasada podstawowa: Interpretujemy to, co JEST NAPISANE. Twoje próby interpretacji czegoś, czego NIE MA, zakrawają na magiczne wyjmowanie kolejnych teologicznych królików z kapelusza. Twoja pokrętność jest równie zdumiewająca jak Twój tupet. Nie pokazałeś, gdzie jest napisane w Słowie Bożym, że ktokolwiek je cokolwiek z ołtarza, który jest w niebie - i domagasz się ode mnie odpowiedzi na pytanie czego nie mogą jeść ci, którzy służą przybytkowi. W Twoim pytaniu jest zawarta fałszywa teza, że ktokolwiek cokolwiek z tego ołtarza je. Teza, której nie ma w Biblii. W ten sposób manipulujesz Słowem [w tym przypadku].


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 11, 2009 6:10 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 03, 2009 11:35 am
Posty: 81
Gdzie jest tak napisane w Biblii, że nie możemy stosować bezpośredniej dedukcji? Jezus stosował taką interpretację Pisma wykazując saduceuszom zmartwychwstanie z wersetu, który mówi: "ja jestem Bóg Abrahama...". Tekst nie mówi bezpośrednio o zmartwychwstaniu, ale zmartwychwstanie jest konieczną jego dedukcją.

Ale to nie ma sensu dyskutować z osobą, która wmawia innym to, co sama robi. Dziękuje za dyskusję.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 11, 2009 9:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jezus przytoczył fragment rozmowy Boga z Mojżeszem z II Mojż. 3:6-14, gdzie Bóg mówi o sobie, że jest Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba, przedstawiając się "ehjeh aszer ehjeh", co oznacza ciągłość trwania zarówno w czasie teraźniejszym, jak i w przyszłym. Czyli Bóg jest teraz ich Bogiem i będzie ich Bogiem - a zatem wszyscy trzej żyją i będą żyć. Bóg jest Bogiem żywych.

"A że umarli wzbudzeni będą, to i Mojżesz zaznaczył przy krzaku gorejącym, gdy nazywa Pana Bogiem Abrahama i Bogiem Izaaka, i Bogiem Jakuba. Nie jest On przeto Bogiem umarłych, ale żywych. Dla niego bowiem wszyscy żyją. A odpowiadając na to, niektórzy z uczonych w Piśmie rzekli: Nauczycielu! Dobrze powiedziałeś. Gdyż już nie odważyli się pytać go o cokolwiek" [Łuk. 22:36-40]

Jezus po prostu wyłożył saduceuszom znaczenie słów Boga skierowanych do Mojżesza. Uczeni w Piśmie, doskonale znający hebrajski oryginał, nie mieli już nic więcej do powiedzenia i zgodzili się z Jezusem.

Ty masz napisane, że w niebie jest ołtarz, ale z tego w żaden sposób nie wynika, że ktoś coś z tego ołtarza spożywa - szczególnie, że porządek Melchizedeka nie przewiduje takiego spożywania [Hebr. 7:17-8:6]. Ale uparcie chcesz przeczytać w Biblii coś, czego tam nie ma, bo Ci to jest potrzebne do podparcia fałszywej doktryny.

Ja również dziękuję za dyskusję.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 27, 2009 5:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Cytuj:
Hbr 13:10 Bw „Mamy ołtarz, z którego nie mają prawa jeść ci, którzy służą przybytkowi.”

Może ktoś inny kojarzy coś w Biblii na temat tego określenia :?:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL