www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 10:26 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 02, 2009 5:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jeśli mowa o nieodrodzonych, to ok. A co do Dereka Prince'a, to nie jest temat do rozwijania w tym wątku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 03, 2009 2:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 4:19 pm
Posty: 97
jartur
[/quote]ciekawe ze po nawróceniu również u osób podatnych na lunatykowanie ten objaw ustępuje.
Cytuj:

smok wawelski
Cytuj:
U Aveliny ustąpił zanim się jeszcze nawróciła. Chyba dobrze ją zrozumiałem?


Przestałam lunatykować dużo wcześniej, niż się nawróciłam. Nie pamiętam dokładnie kiedy mi przeszło, ale na pewno nie lunatykowałam dłużej niż do 16 roku życia. Nawróciłam się z kolei mając lat 20. Tak gwoli wyjaśnienia :D

_________________
NAJBARDZIEJ ŚLEPY JEST TEN, KTO NIE CHCE WIDZIEĆ.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 03, 2009 6:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2005 3:24 pm
Posty: 308
bardzo możliwe ze ktoś się o ciebie już modlił i może nawet o tym nie wiesz, zawsze tez przed nawróceniem szykuje się grunt w sercu człowieka na spotkanie z Jezusem... a jakie miałaś zainteresowania przed nawróceniem..?

Pozdrawiam!

_________________
"Teologia bez przeżycia, jest jak wiara bez uczynków"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 03, 2009 7:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
jartur napisał(a):
bardzo możliwe ze ktoś się o ciebie już modlił i może nawet o tym nie wiesz, zawsze tez przed nawróceniem szykuje się grunt w sercu człowieka na spotkanie z Jezusem... a jakie miałaś zainteresowania przed nawróceniem..?

Nie naciągasz czegoś aby? :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 03, 2009 8:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2005 3:24 pm
Posty: 308
Odpowiem więcej czy tez naciągam czy nie gdy avelina napisze coś o sobie jeśli będzie chciała oczywiście... 8)

_________________
"Teologia bez przeżycia, jest jak wiara bez uczynków"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 03, 2009 9:10 pm 
jartur napisał(a):
możesz mi wskazać smoku gdzie napisałem ze lunatyzm w 100% jest demoniczny..? bo może się gdzieś machnąłem

uważam tak samo jak w przypadku padaczki schizofrenii depresji itp itd.
może mieć podłoże demoniczne ale wcale nie musi...takie jest moje stanowisko w tej kwestii...
lobię zdrowe podejście i staram się kierować rozsądkiem jeśli boli mnie głowa to najpierw się modle, jeśli nie skutkuje biorę aspirynę.

Jeśli tak uważasz, to gdzie problem? Moze być zgodnie z tym przecież tak, ze lunatyzm aveliny nie miał podłoża demonicznego i dlatego jeszcze przed nawróceniem zanikł. Czyż nie mogło by być wyjaśnienie w ta stronę?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 03, 2009 9:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2005 3:24 pm
Posty: 308
co wy z tym demonizmem tak ciągle... jakaś forma przewrażliwienia..?
mi wystarcza gdy czytam ze Pan Jezus uzdrawiał wszelka chorobę i niemoc oprócz wypędzania demonów..zadając takie a nie inne pytanie chciałbym mieć jaśniejszy obraz, nawet gdyby coś miało by być odmienne od moich doświadczeń...nic tez nie neguje i nie demonizuje, ale może poczekajmy, być może się więcej w tym temacie wyjaśni dzięki avelinie...

_________________
"Teologia bez przeżycia, jest jak wiara bez uczynków"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 07, 2009 11:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 4:19 pm
Posty: 97
Jartur napisał
Cytuj:
bardzo możliwe ze ktoś się o ciebie już modlił i może nawet o tym nie wiesz, zawsze tez przed nawróceniem szykuje się grunt w sercu człowieka na spotkanie z Jezusem... a jakie miałaś zainteresowania przed nawróceniem..?


Moje zainteresowania przed nawróceniem?
Może tak- w temacie, który nas interesuje czyli mój lunatyzm: do 16 roku życia ordynowany świadek Jehowy, ze spranym mózgiem jak na tamte czasy zainteresowań żadnych oprócz gorliwego służenia Jehowie :D
Póżniejsze moje zainteresowania chyba nie mają wpływu, bo już nie lunatykowałam. Czy ktoś się o mnie modlił kiedy szykował się grunt w moim sercu na spotkanie z Jezusem? Nie wiem. Jedno jest pewna w tym okresie mojego życia już dawno nie lunatykowałam, więc w-g mnie to nie ma związku.

Cytuj:
ale może poczekajmy, być może się więcej w tym temacie wyjaśni dzięki avelinie...

Uczyniłeś mnie jakąś kluczową postacią w tym wątku ,aż mi głupio :D :wink: Pozdro

_________________
NAJBARDZIEJ ŚLEPY JEST TEN, KTO NIE CHCE WIDZIEĆ.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 08, 2009 11:34 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2005 3:24 pm
Posty: 308
Dziękuje ! za odpowiedz choć odpowiedziałaś zdawkowo, mam wiele jeszcze pytań, ale za bardzo były by osobiste, wiec może sobie daruje, chyba ze na priva jeśli sama zechcesz.
rozumiem ze to pranie mózgu to rodzice ci robili, bo z tego co mi wiadomo świadkowie nie agitują nieletnich.. wiec chyba twoi rodzice byli świadkami czy tak..?
Pozdrawiam

ps zastanawia mnie tez ta wypowiedz Aveliny:
Cytuj:
Wiem z pewnych źródeł że za tą organizacją stoją konkretne moce ciemności, i w niektórych rodzinach dzieją się złe nadprzyrodzone rzeczy. Moja babcia na przykład większość życia dosłownie widziała zmaterializowane demony (choć nigdy nie miała nic wspólnego z okultyzmem).

Jeśli twoja Babcia była medium to mi wiele wyjaśnia..

_________________
"Teologia bez przeżycia, jest jak wiara bez uczynków"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 08, 2009 11:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 4:19 pm
Posty: 97
Jartur napisał:
Cytuj:
Dziękuje ! za odpowiedz choć odpowiedziałaś zdawkowo, mam wiele jeszcze pytań, ale za bardzo były by osobiste, wiec może sobie daruje, chyba ze na priva jeśli sama zechcesz.

Jeśli masz pytania pisz śmało (te bardziej osobiste na priva :) )

Cytuj:
rozumiem ze to pranie mózgu to rodzice ci robili, bo z tego co mi wiadomo świadkowie nie agitują nieletnich.. wiec chyba twoi rodzice byli świadkami czy tak..?

Tak cała moja rodzina jest w Organizacji ŚJ ( moja matka już nie jest świadkiem odeszła parę lat temu z organizacji) . Byłam świadkiem od dziecka

Co do mojego cytatu, o "dziwnych" historiach u Świadków - jeśli interesuje Cię bardziej ten temat (nie chcę się rozpisywać żeby nie zaśmiecać wątku "offtopic ' ami") podam Ci linki, gdzie możesz poczytać więcej na ten temat

http://watchtower.org.pl/forum/index.ph ... ntry121067
Ile z tych historii podanych na tym forum to efekt zbiorowej psychomanipulacji i paranoi, a ile wydarzyło się naprawdę, nie wiem. Znam parę historii ludzi, którzy mieli podobne problemy (świadków), historii, które uważam za wiarygodne.

http://www.katolikos.republika.pl/zp.htm#3c%20(2).
W tym temacie szczególnie zwróciłam uwagę na odsetek świadków leczących się psychiatrycznie...

Ale dość już o świadkach, nie zaśmiecajmy...:D

Cytuj:
Jeśli twoja Babcia była medium to mi wiele wyjaśnia.

Nie moja babcia była naprawdę bogobojną osobą(nie boję się tego powiedzieć choć służyła fałszywemu bogu Jehowie) Nigdy w życiu nie parałaby się okultyzmem, brzydziłaby się takimi praktykami. Nie wiem dlaczego miała takie dziwne "przydatki" Często opowiadała, że budziła się w nocy widziała dziwna postać na ścianie, gorliwie na głos wołała boga Jehowę i ta postać odchodziła. Cały czas mówiła jak Jehowa jest wspaniały jaka jest szczęśliwa,że oddała mu swoje życie jak ją ochrania...Była ciepłą, dobrą osoba, po prostu serce na dłoni, mam nadzieję, że spotkam ja w niebie :cry:

_________________
NAJBARDZIEJ ŚLEPY JEST TEN, KTO NIE CHCE WIDZIEĆ.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: re
PostNapisane: Cz lip 09, 2009 8:59 am 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 2:43 pm
Posty: 367
Cytuj:
Cytat:
Jeśli twoja Babcia była medium to mi wiele wyjaśnia.

Nie moja babcia była naprawdę bogobojną osobą(nie boję się tego powiedzieć choć służyła fałszywemu bogu Jehowie) Nigdy w życiu nie parałaby się okultyzmem, brzydziłaby się takimi praktykami. Nie wiem dlaczego miała takie dziwne "przydatki" Często opowiadała, że budziła się w nocy widziała dziwna postać na ścianie, gorliwie na głos wołała boga Jehowę i ta postać odchodziła. Cały czas mówiła jak Jehowa jest wspaniały jaka jest szczęśliwa,że oddała mu swoje życie jak ją ochrania...Była ciepłą, dobrą osoba, po prostu serce na dłoni, mam nadzieję, że spotkam ja w niebie Crying or Very sad


ja mialem jako dziecko podobne doswiadczenia. Pamietam, ze mialem kilkakrotnie wizje weza, ktory "czuwal" przy moim lozku. Waz byl jasnego koloru i przypominal przedstawienia Asklepjosa (Eskulapa).
Bylem ciekawy czemu widzialem takie rzeczy.Kilka lat temu dowiedzialem sie, ze moj dziadek byl medium.
Zdawal on jednak sobie sprawe z niebezpieczenstw, jednak od czasu do czasu robil seans.
Jeden z nich zrobil dla oficera Armii Czerwonej w 1945. Oficera dokwaterowano a poniewaz byl ateistą to dziadek chciał ukazac mu bezsensownośc swiatopogladu materialistycznego.
Na ciezki debowy stol posadzil siedmioletniego chlopca i nalozyl rece, po czym stół zaczal lewitować, ku zdumieniu majora.
Od tamtej pory na dziadka mowil "czort".
Nie wiem czy takie cos przechodzi na wszystkich potomkow (nie sadze), ale mysle ze demon moze sobie upodobac jakas osobę i przekazac jej "sukcesje".
Nastepna kwestia- skad u mojego dziadka takie "umiejetnosci"?
Sam byl rzemieslnikiem.Po glebszym zbadaniu genealogii dowiedzilem sie, ze byl potomkiem wyzszego urzednika policji carskiej (rodzina wywodzi sie od prawnikow nobilitowanych za Stanislawa Augusta - mozliwe ze byla zaangazowana w masonerię )
Przypuszczam, ze dziadek musial gdzies praktykowac tego typu sprawy.
Nalezy pamietac, ze na przelomie XIX i XX wieku bylo to bardzo popularne na salonach.
Do praktyk takich przyznawala sie Maria Curie - Sklodowska, Jung i wielu inncyh.

Po nawroceniu

Oczywiscie zaczal sie atak ze strony rodziny - straszenie wyrzuceniem z domu, wydziedziczeniem, niszczeniem Biblii itp
Wkrotce jednak pojawily sie mysli przeklinajace Boga. Nastepnie jakis glos podpowiadal mi " ze nikt bedac pod wplywem Ducha nie moze powiedziec, niech Jezus bedzie przeklety", "daj sobie spokoj", "zgrzeszyles przeciwko Duchowi swietemu".
Byl to czas, kiedy wolalem do Pana ,aby odsunal to diabelstwo ode mnie.
Uwolnienie przyszlo, kiedy czytalem list do Rzymian. Zdalem sobie wtedy sprawe, ze to szatan wklada mi do glowy takie mysli, aby mnie potepic.
W imieniu Jezusa zgromilem go i wszystko ustalo, a ja odzyskalem pokoj i mam go do dzis.
Wiem, ze niektore osoby mialy podobne przezycia, ale baly sie o tym rozmawiac, aby nikt nie uznal ich za wiecie kogo...
W kazdym badz razie szatan walczy o tych, ktorzy jak sadzi sa jego...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 09, 2009 11:36 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2005 3:24 pm
Posty: 308
Chwała Bogu za to co przeczytałem Tomaszu !
za to ze doświadczyłeś zwycięstwa które zawsze mamy w Chrystusie
niedawno takie słowa usłyszałem ze diabeł nigdy nie zrezygnuje z wierzącego, a Bóg Nasz Pan nie zrezygnuje nigdy z grzesznika !!!

wiesz mam przyjaciela który zaraz po nawróceniu zobaczył ze ma spory problem, ponieważ był wegetarianinem. Postanowił z tym walczyć i raz miał takie zdarzenie podszedł do lodówki i chciał wziąć celowo i zjeść trochę wędliny, gdy nagle zaczęło się coś z nim dziać, poczuł ze cały się trzęsie i mocno go coś telepało, przeciwstawił się temu i zgromił w Imieniu Jezusa i wtedy coś raz za razem w szybkim tępię wyskakiwało z niego i potem poczuł wielka ulgę i Duch Święty napełnił go pokojem, był wolny i spokojnie zjadł dużo wędliny. Bóg jest Wielki !!!
Pozdrawiam

_________________
"Teologia bez przeżycia, jest jak wiara bez uczynków"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 19, 2009 11:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
jartur napisał(a):
wiesz mam przyjaciela który zaraz po nawróceniu zobaczył ze ma spory problem, ponieważ był wegetarianinem. Postanowił z tym walczyć i raz miał takie zdarzenie podszedł do lodówki i chciał wziąć celowo i zjeść trochę wędliny, gdy nagle zaczęło się coś z nim dziać, poczuł ze cały się trzęsie i mocno go coś telepało, przeciwstawił się temu i zgromił w Imieniu Jezusa i wtedy coś raz za razem w szybkim tępię wyskakiwało z niego i potem poczuł wielka ulgę i Duch Święty napełnił go pokojem, był wolny i spokojnie zjadł dużo wędliny. Bóg jest Wielki !!!
Pozdrawiam


Jartur nie gniewaj się, ale dlaczego jedzenie wędliny/mięsa jest w tym przypadku znakiem osiągniętej wolności?
Czy myślisz, że nie jedzenie wędliny/mięsa jest znakiem zniewolenia albo jest grzechem?
I skąd w Biblii wnioskujesz, że w nowonarodzonym człowieku, nie żyjącym świadomie w grzechu może mieszkać demon [bo chyba to tutaj w opisie powyżej sugerujesz]?
Ja nie rozumiem co tu jest świadectwem i świadectwem czego. Osiągnięcie pokoju i wolności do jedzenia dużo [wędliny]?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 20, 2009 3:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2005 3:24 pm
Posty: 308
Coś ty nie gniewam się, jestem zwolennikiem tego ze człowiek narodzony na nowo nie może być opętany, a w przypadku mojego przyjaciela uwolnienie którego doświadczył było na początku jego nawrócenia, a wiec stopniowo Bóg zmieniał jego życie, a jeśli chodzi o kwestie nie jedzenia mięsa, to w jego przypadku miało podłoże demoniczne, osobiscie nie widzę nic złego w sposobach odżywiania się, gorzej jeśli świadomie się to wykorzystuje do praktyk okultystycznych, jak to kiedyś robił ten Brat, zanim się nawrócił.
Wszystkie jego problemy natury duchowej skończyły się im bardziej oddawał sprawy Bogu.. coś go opuściło, czy to był demon.. tego nie wiem ale on sam odczuł to fizycznie.
Pozdrawiam!

_________________
"Teologia bez przeżycia, jest jak wiara bez uczynków"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 20, 2009 4:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
jartur napisał(a):
Coś ty nie gniewam się, jestem zwolennikiem tego ze człowiek narodzony na nowo nie może być opętany, a w przypadku mojego przyjaciela uwolnienie którego doświadczył było na początku jego nawrócenia, a wiec stopniowo Bóg zmieniał jego życie, a jeśli chodzi o kwestie nie jedzenia mięsa, to w jego przypadku miało podłoże demoniczne, osobiscie nie widzę nic złego w sposobach odżywiania się, gorzej jeśli świadomie się to wykorzystuje do praktyk okultystycznych, jak to kiedyś robił ten Brat, zanim się nawrócił.
Wszystkie jego problemy natury duchowej skończyły się im bardziej oddawał sprawy Bogu.. coś go opuściło, czy to był demon.. tego nie wiem ale on sam odczuł to fizycznie.
Pozdrawiam!

Wiesz, ja to rozumiem tak, że jeżeli chodzi o nawrócenie [odwrócenie się od swoich martwych uczynków, grzechów do JHWH], czyli narodzenie się na nowo to albo ono następuje, albo nie. Jeżeli następuje, to jak może równocześnie jako akt "rodzenia się na nowo" postępować w ratach? Czyli jak można decyzyjnie odwrócić się od grzechu, który daje złemu do nas dostęp i równocześnie wciąż być w grzechu [martwym i nadal oddzielonym od JHWH] i pod działaniem demona? Bo przecież nie piszesz o uświęcaniu się poprzez ciągłą zmianę myślenia w miarę podążania za JHWH, tylko o akcie uwolnienia demonicznego nawróconego, żyjącego z JHWH człowieka. To niech mi to ktoś wyjaśni [biblijnie].


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL