www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 8:03 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 04, 2009 1:46 pm 
Tytuł tematu dość ogólny, żeby więcej się zmieściło w środku. Możemy tutaj pisać o stronach chrześcijańskich, które polecamy, o takich, które odradzamy, a także pytać o opinie. Ja chciałbym zacząć od tego ostatniego. Otóż przed kilkoma dniami natknąłem się na stronę http://www.mesjasz.info/. Trochę ją przejrzałem i mam mieszane uczucia związane z zawartymi tam tekstami - niektóre są bardzo rozsądne [i moim zdaniem biblijne], niektóre zaś... trochę dziwne. Dlatego zastanawiam się, czy nie mógłby ktoś zerknąć i powiedzieć, co na ten temat uważa.

Czekam również na jakieś polecenia godne strony [niekoniecznie po polsku].

PS Założyłem ten temat, ponieważ nie znalazłem takiego. Jeśli gdzieś jest podobny, proszę o doklejenie tam mojego posta.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 04, 2009 8:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Ciekawa "mieszanka" treści które można by uznać za "okej", ale...- przeczytałam art. "Jeszua - Jezus", ale to przecież nie wszystko co można o JEZUSIE napisać, ma być takie, zeby było strawne dla wszystkich "środowisk" [jak np. treści z kursu ALFA]? Też mam takież mieszane uczucia, ale jeszcze poczytam sobie trochę po "łikendzie".

W odpowiedzi np. na pytanie: KIM JEST BÓG mamy:
AVIYAH napisał(a):
Bóg dla ludzi jest istotą niewidzialną (Rzym. 1:20, Kol. 1:15, 1 Tym. 1:17).

Człowiek nie jest w stanie pojąć całkowicie istoty Boga, bowiem wykracza to poza granice ludzkich zmysłów. Posiadając ich pięć (wzrok, słuch, dotyk, smak i węch), nie jesteśmy w stanie ogarnąć tzw. świata ‘niematerialnego’ (ściśle ujmując pozazmysłowego), w którym istnieje Bóg oraz inne istoty duchowe. Bynajmniej nie oznacza to, że te istoty żyją w jakiejś nieokreślonej, niematerialnej próżni. Może to być rodzaj materii, której my ludzie nie postrzegamy swoimi zmysłami, świat doskonalszy od naszego… Nasze domysły w tej materii mogą przypominać wysiłki osoby niewidzącej, która wyobraża sobie przedmioty, kształty i kolory, których nigdy nie widziała.

Pismo Święte wielokrotnie podkreśla unikatowość Stwórcy jako jedynego Boga (Izaj. 45:5, 5 Mojż. 6:4, Marka 12:29, 5 Mojż. 4:35), co wyklucza wielobóstwo. Nie ma kilku Bogów – ON jest tylko jeden.

Niektórzy są skłonni twierdzić, iż różne religie wielbiąc własnych bogów mają na myśli właśnie Tego Jedynego, tylko nadają mu inne imiona.

Musiałby się jednak zgadzać jeszcze jeden szczegół. Czy bogowie tych różnych religii, też określają siebie jako „Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba” (2 Mojż. 3:16, Mat. 22:32, Sof. 2:9) albo jako „Boga Izraela”, którym w Biblii nazwano Najwyższego Stwórcę wszechświata aż 145 razy? Dodatkowo jeszcze 23-krotnie występuje podobne określenie: „Święty Izraelski”.

Według tak zakreślonej definicji Jeszua nie może być Bogiem.
http://www.mesjasz.info/faq
Inna refleksja z art. "Czy znasz Boga?"
Brak wielu kluczowych fragmentów z Pism ST i NT dotyczących wcielenia i objawienia się na ziemi JHWH Zbawiciela Mesjasza, np. tego z Jana 1:18, z Hebr. 1:6-12 i innych.
http://www.mesjasz.info/story/czy-znasz-boga

Zastanawiające dla mnie jest czy ktoś chce trafić z przesłaniem do nieodrodzonych Żydów i dlatego podaje część prawdy. Czy też należy to czytać tak, jak np. na stronie zespołu HAGADA, że prawdą jest tylko to co napisane i nic ponad to :roll: Obawiam się że jednak druga opcja, bo mam takie obserwacje, ze trynitarze nie wstydzą się swego wyznania bo jest ono kluczowe i zbawienne 8)

W linkowni w zakładce Muzyka mesjańska i mesjańskie stacje radiowe m.in.:

Hagada Jewarechecha- to przeciez zespół ariański HAGADA z Krotoszyna:
http://www.youtube.com/watch?v=Wqlx9LD6VTk
[porównajcie zdjęcia z galerii HAGADY]

A w zakładce: SPOŁECZNOŚCI MESJAŃSKIE mają 3 [wszystkie są mi znane] w tym 2 z polski: o ile mi wiadomo do tej pory koszalińska była jedyną legalnie zarejestrowaną w Polsce, ale od Stanisława Kotlińskiego nie dowiedziałam się kim dla niego jest Jeszua, za to pytanie napadł na mnie dość agresywnie, na stronie zboru też nie znalazłam jasnego określenia KIM jest ich Mesjasz :roll:
- druga to: Społeczność Mesjańska w Krotoszynie...i po kliknięciu w linka otwiera się strona... ariańskiego zespołu HAGADA z Krotoszyna:
http://www.hagada.pl/index.php?mode=przeslanie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 24, 2009 8:02 pm 
Gorąco odradzam: www.zbawienie.com

A oto parę "smakołyków" (chcę podkreślić, ze zajrzałem dotychczas wyłącznie do tych trzech działów, z których poniżej cytuję)...

W dziale 'Od autora' twórca witryny zbawienie.com napisał(a):
- "Znam Biblię doskonale i... posiadam sporą dozę zrozumienia."

- "Cały szatański system to jedna wielka łamigłówka a jej fragmenty są porozrzucane po całym świecie. Wystarczy je znaleźć oraz logicznie poukładać. Mnie się to w wielkim stopnia udało!"

- "Wierzę także, że w odpowiednim czasie Ja-szua powoła i wyznaczy odpowiednie owce, naśladowców Jego drogi życia do BEZBŁĘDNEGO wyjaśnienia owych niezwykłych planów Bożych."

- "Podaję sposób na wyłuskiwanie ziaren Prawdy za pomocą Internetu. Ja robię to tak. Rzucam hasło - dusza. Człowiek ma duszę czy też nie? Poszukuję kilkanaście artykułów za i przeciw. Sprawdzam wersety biblijne oraz logikę argumentów. Po pewnym czasie wyłania się rzeczywisty obraz. Będąc już pewien, że odnalazłem Prawdę w tym temacie, rzucam temat na największe grupy dyskusyjne i obserwuję. Czytam z uwagą każdy komentarz. Po kilku dniach mam niemal 100% obraz danego tematu. Okazuje się bardzo szybko, kto mówi Prawdę i kto ma logiczne i wyraźne poparcie w Słowie Bożym."

- "Nie znam i nie słyszałem o nikim, kto posiada autentyczny dar mówienia językami i w tego właśnie powodu tłumaczę wiele rzeczy na język polski, ponieważ wiele z tych rzeczy jest całkowicie ukrytych przed polskimi czytelnikami, rzetelnie szukającymi Prawdy."

- "Cokolwiek piszę, piszę w swoim imieniu, i nie uważam się za natchnionego przez Jahwe, Ja-szua lub Ducha Świętego."


W dziale 'Wyznanie wiary' twórca witryny zbawienie.com napisał(a):
- "Autor odrzuca nie biblijny dogmat Trójcy - termin ten nie występujące w Biblii. Istnieje jeden Bóg, Ojciec - Yahwe (Jahwe) - Stworzyciel wszystkiego, co istnieje, Yah-shuah (czytaj Ja-szua z akcentem na pierwszą sylabę Yahweh - zbawieniem) -takie jest rzeczywiste imię naszego Zbawiciela, jest synem Bożym, czyli także posiada wszystkie atrybuty Boga Ojca, jest Jego zwierciadlanym odbiciem - jest On dla na Bogiem a nie częścią pogańskiego tworu - Trójcy. Ja-szua został zrodzony przez samego Boga. Miał początek (...)"

- "Współczesne państwo Izrael, złożone głównie z Żydów Chazarskich jest fałszywym Izraelem, rzeczywistą Synagogą Szatana (Objawienie 2:9 oraz 3:9) cieszy się opieką Szatana (...) Współczesny Izrael jest państwem syjonistycznym, prześladującym chrześcijan poddanych Zbawicielowi. Aktywne popieranie antychrześcijańskiego syjonistycznego Izraela oraz innych organizacji syjonistycznych czy politycznych ugrupowań stawia chrześcijanina po stronie Szatana - przeciwnika Boga i jego Syna. (...) W dzisiejszych czasach, pod komendą Babilonu Wielkiego/Syjonizmu Szatan/Lucyper ustanowił fałszywy naród wybrany - Synagogę Szatana (Międzynarodowy Syjonizm) (...)"

- "Doktryna o piekle jest zdecydowanie fałszywa doktryną, gorliwie rozpowszechniana przez Szatana."

- " Istnieją na ziemi naśladowcy Ja-szua, zrodzeni z Ducha Bożego. Niemniej nie posiadają oni takich darów Ducha Bożego, jakie posiadali apostołowie. Być może nie nadszedł na to jeszcze czas. Nikt nie uzdrawia Duchem Bożym, nikt nie mówi językami (...)"

- "Być może za sprawą Lucyfera nastąpi także fałszywe porwanie fałszywych chrześcijan."



A najlepsze zostawiłem na koniec (moje podkreślenie)... :P

W dziale 'Ostatnia wieczerza' twórca witryny zbawienie.com napisał(a):
W jaki sposób powinniśmy obchodzić pamiątkę śmierci Jezusa? (...) Czas nie jest tyle ważny jak fakt celebrowania święta po zachodzie słońca. Istnieje wiele możliwości obchodzenia tego święta. Osobiście uważam, że tak, jak Ja-szua obchodził to święto w gronie najbliższych apostołów czyli swoich naśladowców, podobnie i my powinniśmy to czynić w małym gronie naśladowców naszego Pana i Króla. Często bywa tak, że taką uroczystość obchodzi się w gronie najbliższych, oczywiście rodzina także uważa Ja-szua za swojego Zbawiciela. Jeżeli takiej możliwości nie posiadamy, nie widzę biblijnego zakazu, aby obchodzić to samemu, nawet jeżeli jest się samotną kobietą.

:lol:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL