www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 10:33 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 05, 2009 7:42 am 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
K. zostałeś wcześniej ostrzeżony, że łamiesz regulamin. Nie ustosunkowałeś się do ostrzeżenia. Nadal nie odpowiadasz na pytania, próbując odwrócić uwagę od meritum tematu i pytań. Wkładasz w usta adwersarzy tezy, których nie stawiają, zamiast odpowiadać na ich kontrargumenty. Już dawno przestałeś dyskutować i podziwiam cierpliwość Smoka Wawelskiego, że jeszcze odpowiada na Twoje wpisy [bo innych rozmówców wyeliminowałeś ignorując ich pytania]. Ponieważ mam sygnały, że cierpliwość userów została nadwyrężona Twoim zachowaniem, więc tworzę dla Ciebie nowy wątek w Archiwum.

Od tej pory zapraszam Cię do tworzenia Twoich własnych interpretacji Biblii TYLKO w tamtym wątku. Opuszczenie go będzie skutkowało powzięciem kroków regulaminowych.

Admin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Dług?
PostNapisane: Pt paź 01, 2010 9:31 am 
W kwestii grzechu pierworodnego natknąłem się niedawno na ciekawy fragment z Pwt.:
A gdy Pan usłyszał wasze słowa, rozgniewał się i tak poprzysiągł: Nikt z tych mężów, z tego złego pokolenia nie ujrzy ziemi dobrej, którą przysiągłem dać waszym ojcom Oprócz Kaleba, syna Jefunnego. On jeden ujrzy ją i jemu oraz jego synom dam tę ziemię, po której chodził, dlatego że stale trzymał się Pana. Także na mnie rozgniewał się Pan z powodu was, mówiąc: Ty również tam nie wejdziesz! Wejdzie tam natomiast Jozue, syn Nuna, który ci pomaga. Jego natchnij odwagą, gdyż on odda ją w posiadanie Izraelowi. Także wasze małe dzieci, o których mówiliście, że staną się łupem, i wasi synowie, którzy dziś jeszcze nie rozróżniają między dobrem a złem, tam wejdą. Im ją dam i oni wezmą ją w posiadanie. (Pwt 1:34-39, BW)
Podkreślony fragment brzmi dokładnie: "nie znają dobra i zła" [לֹא־יָדְעוּ טֹוב וָרָע - lo jad`u tow wa-ra`]. A przecież grzech Adama i Ewy skutkował tym, że:
I rzekł Pan Bóg: Oto człowiek stał się taki jak my: zna dobro i zło. Byleby tylko nie wyciągnął teraz ręki swej i nie zerwał owocu także z drzewa życia, i nie zjadł, a potem żył na wieki! (Rdz 3:22, BW)

Więc Pwt. potwierdza, że istnieje taki wiek, w którym dziecko jeszcze nie zna dobra i zła, jak Adam i Ewa przed upadkiem. Co ciekawe, wyraźnie w cytowanym fragmencie dzieci takie nie ponoszą konsekwencji grzechu swoich rodziców (ci nie wejdą do Ziemi Obiecanej). Ciekawa sprawa w świetle pytania, czy małe, zmarłe dzieci mają udział w Królestwie.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Dług?
PostNapisane: Wt lis 30, 2010 9:54 pm 
Offline

Dołączył(a): N lis 09, 2008 5:49 pm
Posty: 13
Bardzo ciekawe Elendilu. Mocny argument.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL