www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:22 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 8:02 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Cały czas czekałam aż ustosunkujesz się do postawionych Ci wcześniej pytań.
Nic. Cisza.
Aż tu nagle jak wszystko ucichło znów wpada JOSEPH i WKLEJA swój manifest.

Tylko, że to, co wklejasz jest dokładnie zerżnięte - za przeproszeniem ze strony adwentystów do której dałam linka:
http://www.skoczow.maranatha.pl/tematy/20.html
i jest tam kontakt na autora opracowania:
Temat opracował: Leszek Dąbek
e-mail: leszekdabek@wp.pl

Rozumiem, że jesteś autorem?

Nie dyskutujesz, nie odpowiadasz - WKLEJASZ MISJONARZU SWE MANIFESTY.

W takim razie mam prawo podziękować.
Otwórz sobie blog albo swoje prywatne forum.

A to co mnie poraża to Twoja bezmyślność i tupet.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 8:17 am 
Offline

Dołączył(a): So sie 23, 2008 1:21 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Kraków
Obrażanie innych przychodzi Ci z łatwością "chrześcijanko" to co nazwałaś manifestem pochodzi ze strony: http://www.pismoswiete.republika.pl/ więc marnym detektywem jak i biblistą jestes.
Jeżeli chodzi o Dekalog, to (jak poczytasz Pismo Św. tylko ze zrozumieniem) jest główną częścia przymierza z góry Horeb. I jest w Biblii odróżniony od innych prawa zawartych w Ks. Mojżeszowych. Dekalog został przekazany przed innymi prawami jako obowiązujący lud Boży zawsze i wszędzie.

Podam tez inny link: http://www.dekalog.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: re
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 10:44 am 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 2:43 pm
Posty: 367
Jasne ani_iszo jestes ,, chrześcijanką" bo nie świecisz przymusowo soboty :-)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 10:47 am 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Josephie, Twoje ostatnie "wklejki" nie wnosza niczego nowego do dyskusji, a poza tym nie odpowiadasz na argumenty adwersarzy i pytania,które Ci zadali. W związku z tym lojalnie Cię ostrzegam, że następny Twój post w stylu dwóch ostatnich spowoduje, że zostaniesz umieszczony we własnym "ogródku" w Archiwum, a jesli będziesz tam wklejał dłuższe artykuły zamiast dyskutować, to po prostu zostaniesz wyrzucony z forum. Bloga możesz prowadzić niezależnie, a "praca misyjna" ZAMIAST uczciwej dyskusji nie będzie tutaj tolerowana.

Admin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 10:59 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Joseph napisał(a):
A twoja prośba do Admina jest typowa, nie masz argumentów, prawda Cię poraża, to lepiej forum zamknąć. Typowe

Josephie, Twoja postawa na początku dyskusji była inna. Wydawało się, że Ty naprawdę masz jakieś wątpliwości i chcesz dyskutować, bo miasz problemy z rodziną w sprawie święcenia soboty. Teraz już widać, dlaczego masz problemy. Po prostu zachowujesz się jak ślepy dogmatyk, który nawet nie ma zamiaru przemyśleć argumentów drugiej strony. Podyskutowaliśmy i okazuje się, że Twoja argumentacja jest bardzo powierzchowna i tak naprawdę nie jest umocowana w dobrej znajomości Pisma. Dlatego po jakimś czasie przestałeś odpowiadać na niewygodne pytania, a zamiast tego zacząłeś wklejać kolejne "manifesty". Wypaczasz Pismo i wcale nie wykazujesz "odrobiny dobrej woli", o co apelujesz do innych. Ponadto twierdzisz, że nikogo do niczego nie zmuszasz, ale jednocześnie zarzucasz adwersarzom, że grzeszą, skoro nie święcą soboty, choć nie potrafisz udowodnić im, że jest to grzech. Czyli postępujesz fałszywie, a tak się nie godzi. Zajrzyj w siebie i przemyśl własne postępowanie, a może zobaczysz w nim coś, co inni widzą już od dawna (w tym prawdopodobnie Twoja rodzina).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: re
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 11:23 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
tomasz napisał(a):
Jasne ani_iszo jestes ,, chrześcijanką" bo nie świecisz przymusowo soboty :-)

No...chyba :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 2:54 pm 
Offline

Dołączył(a): So sie 23, 2008 1:21 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Kraków
Odpowiadam na pytania, które ktoś stawia w toku rozmowy. Proszę przeczytać te kilka stron (to już chyba 9) wcześniej. Jak widzicie wszyscy na forum raczej ze mną polemizują więc trudno od razu wswzystkim odpowiedzieć. A moje odpowiedzi są odrzucane i ozdabiane komentarzem w stylu: "nie rozumiesz Pisma".
W mojej opinii (i widzę, że macie inne zdanie) przeznaczanie dnia siódmego na spoleczność z Bogiem nie jest przykrym obowiaziem, wrecz przeciwnie i wynika wprost z Dekalogu, którego nie uznajecie. Tego nie rozumiem. Wiem też z doswiadczenia, że gdyby ktos tu zapytał czy należy nadal np traktowac z szacunkiem rodziców, to nie było by tematu. Ale w sprawie soboty jest. I to jest dziwne. Serdecznie pozdrawiam adwersarzy.
I jeszcze jedno, gdzie w całej Biblii, jest napisane, że nie należy odpoczywać czy świętować w sobotę i gdzie w jej miejsce jest wskazana niedziela?
Krótkie opracowanie historyczne: http://www.kchds.pl/hist-s-n.htm


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 3:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Nie odpowiadasz Josephie, więc nie kłam. W związku z II Mojż. 31:12-17, który mówi o tym, że Szabat został dany narodowi izraelskiemu, zadałem Ci proste pytanie:

JESTEŚ SYNEM IZRAELSKIM? W KTÓRYM POKOLENIU? Z JAKIEGO POKOLENIA?

Do dzisiaj nie doczekałem się na nie odpowiedzi, podobnie jak na inne pytania. Ty po prostu POMIJASZ PYTANIA NIEWYGODNE. Więc nie opowiadaj, że na nie odpowiadasz.

joseph napisał(a):
I jeszcze jedno, gdzie w całej Biblii, jest napisane, że nie należy odpoczywać czy świętować w sobotę i gdzie w jej miejsce jest wskazana niedziela?

To jest typowo pokrętne traktowanie Biblii. Mamy być posłuszni temu, co JEST NAPISANE, a nie temu, co NIE JEST NAPISANE. Nakaz święcenia soboty otrzymali Żydzi według ciała i to JEST NAPISANE [II Mojż. 31:12-17], natomiast poganie według ciała mają w tej sprawie wolność i to też JES NAPISANE [Rzym. 14:1-6; Kol. 2:15-16]. Dlatego poganie według ciała mogą sobie święcić niedzielę, poniedziałek wtorek albo środę I TOBIE NIC DO TEGO. Naprawdę nie rozumiesz takiej prostej rzeczy?

Tobie nikt tutaj nie zabrania święcić soboty. Natomiast Ty zabraniasz innym święcić dowolnego dnia innego niż sobota. I to jest Twój problem i Ty odpowiedz za to przed Bogiem, ponieważ grzeszysz i zaprzeczasz nauce Pisma, a w szczególności nauce spostolskiej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 14, 2009 6:28 pm 
Offline

Dołączył(a): So sie 23, 2008 1:21 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Kraków
Odpowiadam na pytania Smoku ale mam wrażenie, że kręcimy się w kółko. Jeżeli chodzi o to: JESTEŚ SYNEM IZRAELSKIM? W KTÓRYM POKOLENIU? Z JAKIEGO POKOLENIA?
To chyba znasz odpowiedź ze nie jestem.
I nastepne co napisałes:
Mamy być posłuszni temu, co JEST NAPISANE, a nie temu, co NIE JEST NAPISANE. Nakaz święcenia soboty otrzymali Żydzi według ciała i to JEST NAPISANE
I masz rację ale tylko w części, gdyż o sobocie zostało napisane, a o niedzieli, wtoru itd. raczej NIE. Natomiast nakaz święcenia soboty nie dotyczy tylko Żydów bo np, przy stworzeniu świata jeszcze takiego narodu nie było, a już wtedu Bóg ustanowił ten dzień swietym.
Nie osądzaj mnie że niby ja grzeszę, bo to raczej Ty nie przestrzegasz dekalogu i bałamucisz innych. O wiele wygodniej jest nie świecić soboty, a w jej miejsce ustanowić sobie wzięty z pogaństwa Dzień Śłońca. I Ty coś o nauce apostolskiej piszesz. Jeszcze może na apokryfy sie powołasz np. Didache.
Gdzie Pan Jezus i kiedy powiedział po zmartwychwstaniu "nie świętujcie soboty tylko niedzielę"? Gdzie?
Mamy naśladować Pana Boga i Jezusa, również apostołów - więc jeżeli nie chcesz przestrzegać przykazań to Twoja sprawa i i Twój problem i Ty odpowiesz (jak mi napisałeś) za to przed Bogiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: re
PostNapisane: So mar 14, 2009 6:51 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 2:43 pm
Posty: 367
Josephie.
Niestety to Ty lamiesz nakaz apostolski o nie osadzaniu braci z powodu ,,swiat, nowiu czy szabatow" oraz jak mniemam takze pokarmow.
Smok nigdzie nie pisze o nakazie swiecenia niedzieli tylko o wolnosci w tej dziedzinie.
Czasem wchodze na strony adwentystow. Wiele ciekawych artykulow biblijnych az tu nagle bach ... prorokini.
Kolejna wersja katolicyzacji -Pismo + tradycja, Pismo+ Ellen , Pismo+ Straznica, Pismo+ Koran, Pismo+ Ksiega Mormona.
Dodatkowe brzemiona na barki wierzacych Ewangelii


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 14, 2009 8:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
joseph napisał(a):
Odpowiadam na pytania Smoku ale mam wrażenie, że kręcimy się w kółko. Jeżeli chodzi o to: JESTEŚ SYNEM IZRAELSKIM? W KTÓRYM POKOLENIU? Z JAKIEGO POKOLENIA?
To chyba znasz odpowiedź ze nie jestem.

Przeczytaj jeszcze raz dokładnie i powoli II Mojż. 31:12-17. Skoro nie jesteś z żadnego pokolenia Izraela, to Szabat nie jest dla Ciebie ani znakiem ani obowiązkiem.

joseph napisał(a):
I masz rację ale tylko w części, gdyż o sobocie zostało napisane, a o niedzieli, wtoru itd. raczej NIE.

"Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo; niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu. Kto przestrzega dnia, dla Pana przestrzega; kto je, dla Pana je, dziękuje bowiem Bogu; a kto nie je, dla Pana nie je, i dziękuje Bogu" [Rzym. 14:5-6]

KAŻDY dzień znaczy KAŻDY. Niedziela, wtorek, sobota i KAŻDY inny. A Ty nie masz prawa osądzać brata, który pozostaje w tej kwestii przy swopim zdaniu, oceniając dni inaczej niż Ty. To jest chyba proste, prawda?

joseph napisał(a):
Natomiast nakaz święcenia soboty nie dotyczy tylko Żydów bo np, przy stworzeniu świata jeszcze takiego narodu nie było, a już wtedu Bóg ustanowił ten dzień swietym.

A gdzie przy opisie stworzenia jest NAKAZ święcenia szabatu? Gdzie jest napisane, że Patriarchowie obchodzili Szabat? Pokaż mi to paluszkiem. A jeśli nie potrafisz, to skończ już i wstydu sobie oszczędź.

joseph napisał(a):
Nie osądzaj mnie że niby ja grzeszę, bo to raczej Ty nie przestrzegasz dekalogu i bałamucisz innych. O wiele wygodniej jest nie świecić soboty, a w jej miejsce ustanowić sobie wzięty z pogaństwa Dzień Śłońca. I Ty coś o nauce apostolskiej piszesz. Jeszcze może na apokryfy sie powołasz np. Didache.

Święcenie soboty NIE JEST święceniem Szabatu. Dekalog jest częścią Prawa Mojżeszowego zawierającego między innymi przykazania obowiązujące WYŁĄCZNIE SYNÓW IZRAELSKICH. Poganie według ciała mają dowolność w święceniu dnia, co jest napisane w cytowanym powyżej fragmencie Rzym. 14:5-6.

josephie napisał(a):
Gdzie Pan Jezus i kiedy powiedział po zmartwychwstaniu "nie świętujcie soboty tylko niedzielę"? Gdzie?

A gdzie powiedział, że poganie mają się NIE OBRZEZYWAĆ? Gdzie?

joseph napisał(a):
Mamy naśladować Pana Boga i Jezusa, również apostołów - więc jeżeli nie chcesz przestrzegać przykazań to Twoja sprawa i i Twój problem i Ty odpowiesz (jak mi napisałeś) za to przed Bogiem.

Apostołowie sami przestrzegali Prawa Mojżeszowego jako Żydzi, ale poganom dali wolność w tych sprawach. I kazali wystrzegać się ludzi takich jak Ty, którzy osądzają za to, że ktoś nie przestrzega Szabatu alboświąt albo nowiów [Kol. 2:15-16]. Ile razy mam Ci to powtórzyć, żeby wreszcie do Ciebie dotarło? :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 1:02 pm 
Offline

Dołączył(a): So sie 23, 2008 1:21 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Kraków
Dekalog nadal obowiązuje, a dla chrześcijan nie jest on "odbieraniem wolności".
Zakon w którym jesteśmy, to zakon wolności, miłości... Kochamy Pana Jezusa i przestrzegamy Jego przykazań-bo mamy je w sercach, nie z przymusu...

Co zostało zniesione?

W Chrystusie spełniły się wszystkie obrzędowe, rytualne, a więc symboliczne ustawienia Zakonu Bożego; prawa, ustawy i przepisy, które wskazywały na Osobę i Dzieło Jezusa Chrystusa oraz na istotę i funkcję zbudowanego przezeń Kościoła. Prawa te przeminęły nie dlatego, że były złe lub niepotrzebne. Przez wieki spełniały one swą funkcję, były słuszne i sprawiedliwe, święte i potrzebne. Zarazem jednak stanowiły zapowiedź czegoś o wiele większego, doskonałego. I dlatego gdy nasta łczas ich wypełnienia-gdy nastała zapowiadana przez nie RZECZYWISTOŚĆ-ustapiły. "Gdy przyszedł Zwiastowany, zwiastuny utraciły swe znaczenie".

A co pozostało?

Wszystkie moralno-etyczne prawa Zakonu, z Dekalogiem na czele.
One od początku normowały życie ludzkie, określały co jest dobre i podoba się Bogu, a co jest złe i niemiłe Jemu. Tę rolę spełniaja do dziś:
"... przez zakon jest poznanie grzechu" (Rz3,20);
"Cóż więc powiemy? Że zakon to grzech? Przenigdy! Przecież nie poznałbym grzechu, gdyby nie zakon; wszak i o pożądliwości nie wiedziałbym, gdyby zakon nie mówił : Nie pożądaj! [...] Tak więc zakon jest święty, i przykazanie jest święte, i sprawiedliwe i dobre" (Rz7,7-12)!

Co więc z Sabatem-siódmym dniem tygodnia?

IV przykazaniem Dekalogu-nakaz święcenia Sabatu-nadal obowiazuje.

Sabat, to dzień całkowitego odpoczynku. Zacznijmy od sabatów ceremonialnych, które przestrzegał naród Izraelski:
1. Pierwszy dzień Święta Przaśników [15Nisan]
2. Siódmy dzień Święta Przasników [12Nisan]
3. Pięćdziesiątnica
4. Dzień Wesołego Trąbienia [1Tiszri]
5. Dzień pojednania [10Tiszri]
6. Pierwszy dzień Święta Szałasów [15Tiszri]
7. Ósmy dzień-nazajutrz po Święcie Szałasów [22Tiszri]

Te wszystkie święta to sabaty-dni odpoczynku, należy więc stwierdzić, że tekst Listu do Kolosan2,16; nie może byc w żadnym wypadku używany jako usprawiedliwienie dla ludzi łamiących Sabat Pański-siódmy dzień tygodnia (Mr2,28).

Niestety, dzisiaj, podobnie jak to było za dni Apostołów, "ludzie niewykształceni i niezbyt umocnieni", znowu przekrecają pełne mądrosci słowa ap. Pawła, jakby nie zauwazajac, że czynią to "ku swej własnej zgubie" (2Ptr3,15-16); mówiąc, że zabiera się im wolność, każąc przestrzegać Przykazań Bożych.

Ale:

"Szczęsliwy człowiek, który nie idzie za radą bezbożnych.
Ani nie stoi na drodze grzeszników.
Ani nie zasiada w gronie szyderców.
Lecz ma upodobanie w zakonie Pana
I zakon jego rozważa dniem i nocą.
Będzie on jak drzewo zasadzone nad strumieniami wód,
Wydające swój owoc we własciwym czasie,
Ktorego liść nie więdnie.
A wszystko co uczyni, powiedzie się!" (Psalm1,1-3)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 1:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
joseph napisał(a):
"... przez zakon jest poznanie grzechu" (Rz3,20);
"Cóż więc powiemy? Że zakon to grzech? Przenigdy! Przecież nie poznałbym grzechu, gdyby nie zakon; wszak i o pożądliwości nie wiedziałbym, gdyby zakon nie mówił : Nie pożądaj! [...] Tak więc zakon jest święty, i przykazanie jest święte, i sprawiedliwe i dobre" (Rz7,7-12)!

Zakon. Wyjaśniano Ci wielokrotnie, czym on jest ile zawiera przykazań, że Jezus nie przyszedł znieść ani jednej kreski z niego, jak go wyłożył. Wyjaśniano Ci wielokrotnie, czym jest "Dziesięć Słów".
Po 2 miesiącach milczenia bez odpowiedzi na pytania adwersarzy ZNÓW wklejasz kolejny memoriał z podtekstem.

Oj ciągniesz admina za wąsy...

ps.: Jaki temat dla Joseph'a w "ogródku misyjnym"?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 1:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Josephie, notoryczny brak odpowiedzi na pytania stanowi łamanie regulaminu tego forum. Niestety, zamaist dyskutować, uprawiasz adwentystyczną propagandę. Nasze forum nie jest "gazetką ścienną KADS". ODPOWIEDZ NA MOJE PYTANIA I ARGUMENTY ZAWARTE W MOIM POPRZEDNIM POŚCIE.

joseph napisał(a):
Te wszystkie święta to sabaty-dni odpoczynku, należy więc stwierdzić, że tekst Listu do Kolosan 2,16 ; nie może byc w żadnym wypadku używany jako usprawiedliwienie dla ludzi łamiących Sabat Pański-siódmy dzień tygodnia (Mr 2,2)

"Niech więc nikt was nie sądzi w sparwie jedzenia i picia lub w sprawie święta lub nowiu, LUB SZABATÓW, to jest cieniem tych [rzeczy] mających nastąpić, [rzeczywistością] zaś jest ciało Pomazańca" [Kol. 2:16-17 interlinia]

Nie wolno Ci sądzić nikogo w sprawie SZABATÓW - Paweł nie pisze, że jest jakiś wyjątkowy szabat, w sprawie którego wolno Ci kogokolwiek osądzać. W Chrystusie mamy odpocznienie i szabatowanie [Hebr. 4:9-10] i to On jest Panem szabatu. Szabat jest przykazaniem skierowanym do narodu Izraelskiego, a nie do pogan i jest znakiem między Bogiem a narodem Izraelskim według ciała. Szabat będzie obowiązywał w Erze Mesjańskiej, ale teraz mamy odpocznienie w Mesjaszu i wolność w oddzielaniu dni dla Pana.

Dekalog jest częścią Prawa, a nie osobny Prawem. Dlatego jeśli chcesz przestrzegac praw skierowanych do Żydów, przestrzegaj wszystkich. Od szabatu do obrzezania. Święta również są ustawą wieczną więc powinieneś je obchodzić jako wypełnione w Mesjaszu, ale nikt nie napisał, że zostały zniesione - apostołowie je obchodzili, więc Ty tym bardziej powinieneś, jeśli chcesze przestrzegać przykazań skierowanych do Żydów. I tyle w skrócie.

Czekami na odpowiedzi na mój poprzedni post.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 1:34 pm 
Offline

Dołączył(a): So sie 23, 2008 1:21 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Kraków
Najlepiej mnie wyrzucić, bo niewygodny jestem
Masz ogromny problem, bo nie mozesz zrozumiec oczywistej, logicznej, najprostszej prawdy, ktora przekazali nam Jezus i Apostolowie. Wyrywasz tak jak inni jakis werset z kontekstu i tylko na nim opierasz swoje rozumowanie.

Odpisz mi prosze dlaczego nie mozesz zrozumiec tak prostych rzeczy?

Sprobuje dotrzec do Ciebie jeszcze w inny sposob.

Zauwazylem, ze spolecznosci, programowo przeciwne zachowywaniu Bożego Zakonu, aby uzasadnic swoje stanowisko, powoluja sie na teksty z NT, ktore kwestionuja role Zakonu w dziele usprawiedliwienia czlowieka z popelnionego grzechu.
Sa to zwlaszcza wypowiedzi ap. Pawla : Rz10.4; Gal.3.24-25; Gal.5.4; Ef.2.15, itp.

Teksty te sa wykorzystywane nie tyle, aby zakwestionowac w ogole koniecznosc przestrzegania przykazan Dekalogu, ale raczej by zaatakowac JEDNO przykazanie Dekalogu.

Aby przekonac sie, ze tak wlasnie jest, proponuje, abys przeprowadziła wśród ludzi pewien test.

Zapytaj sie ludzi w swoim srodowisku :

- czy wolno czcic innych bogow (I przykazanie),
- czy wolno byc balwochwalca (II przykazanie),
- czy wolno zniewazac imie Boze (III),
- lekcewazyc rodzicow(V),
- zabijac(VI),
- cudzolozyc(VII),
- krasc (VIII),
- wydawac falszywe swiadectwo (IX),
- i pozadac to co do mnie nie nalezy (X) ?

Jestem pewien, ze zawsze otrzymasz odpowiedz - OCZYWISCIE, ZE NIE WOLNO!
Co wiecej niektorzy, beda nawet tym pytaniem zgorszeni i odpowiedza Ci - JAK W OGÓLE CZLOWIEK NAWRÓCONY MOZE ZADAWAĆ TAKIE PYTANIE ?!

A nastepnie zapytaj, czy trzeba zachowywac IV przykazanie Dekalogu, swiecic siodmy dzien tygodnia - Sabat ?

Jestem pewien, ze uslyszysz - NIE, TEGO PRZYKAZANIA NIE TRZEBA PRZESTRZEGAC !

Czy juz domyslasz sie do czego zmierzam ?

To jest dowodem na to, ze cala argumentacja, cale to mowienie, ze "Jezus zniosl zakon", dowodzenie, ze "zakon nas nie obowiazuje", itp. - ma jeden, jedyny cel : ZAATAKOWAC I ODRZUCIC IV PRZYKAZANIE BOZEGO DEKALOGU ! ZLEKCEWAZYC DZIEN PANSKI - SABAT !

Kobieto, zdaj sobie sprawe z tego, ze szatan doskonale wie co robi.
On orientuje sie dobrze w tym, ze zlekcewazenie i przestepstwo jednego chociazby przykazania, stawia czlowieka w opozycji do Boga, i czyni go winnym przestepstwa pozostalych przykazan - Jak.2.10-11 !!!

Zwroc uwage, z jaka latwoscia wprowadzil on w te pulapke ludzi, ktorzy uwazaja sie za biblijnych chrzescijan.

I mozna sie doslownie zalamac, widzac, z jaka beztroska i wręcz entuzjazmem rzesze wierzących lamia IV przykazanie niezmiennego Dekalogu !

I tylko zdumiewa fakt, ze spolecznosci protestanckie, ktore oficjalnie odcinaja sie od papieskiego rzymu, i utrzymuja, ze bronia czystosci nauk biblijnych, w tak waznej, wrecz podstawowj kwestii, jak przykazania Bozego dekalogu, nie sluchaja Boga, lecz papiestwa - nie sa slugami Najwyzszego, lecz antychrysta !

Nie zaprzeczysz temu chyba, że to wlasnie Kosciól Rzymsko-Katolicki byl autorem zniesienia swiecenia Sabatu i uswiecenia poganskiego dnia niedzieli, 400 lat po Jezusie !? Podobnie jak rowniez, jest autorem wielu innych bezprawnych zmian Slowa Bozego. Jesli tego nie wiesz, to zachecam do czytania prawdziwej historii.

Pozwol, ze na zakonczenie przytocze ci kilka wersetow, ktore odnosza sie do trwajacej wciaz waznosci Prawa Bozego.

Tak wiec ZŚ i inni, zwróccie uwage, prosze, ze :

- Przykazania Boze sa niebianskim wiecznym kodeksem postepowania, ktory bedzie trwal na wieki.( Psalm 111,7.8 )
- Prawo Boze pozwala nam dostrzec nasze winy i pociaga nas do Jezusa. ( Rzym.3,20 )
- Prawo Boze jest srodkiem prowadzacym nas do nawrocenia. ( Psalm 19.8 )
- Wielka jest nagroda dla tych, ktorzy przestrzegaja Jego przykazan.( Psalm 19,12 )
- Nie jestesmy "pod zakonem" jako srodkiem zbawienia. Zbawienie jest calkowicie z laski. ( Rzym.6,14; Ef.2,8-8. )
- Chociaz nie jestesmy pod zakonem, to nie oznacza to, ze mozemy lamac Prawo Boze. ( Rzym.6.15 )
- Grzech jest zdefiniowany jako lamanie Bozego Prawa !!! ( 1Jan 3.4 ) !
- Grzech, czyli zlamanie Bozego Prawa, prowadzi do odlaczenia od Boga i do wiecznej smierci. ( Izajasz 59.1-2 , Rzym. 6.23 ) !
- Kiedy jestesmy zbawieni z Laski Bozej, poprzez wiare, mamy pragnienie, aby zachowywac Prawo Boze. ( Hebr.10,7; Jan 8,29 )

Ani_Iszo blagam Ciebie i innych, abyscie byli bardziej ostrozni i chcieli sprawdzic ten temat dokladniej, bo co innego jak ktos o czyms w ogole nie slyszal, a co innego, gdy już wiecie o tym wszysykim i w dalszym ciagu, uparcie tkwicie w nieposluszenstwie wobec Boga.
Bo co wtedy jesli to wlasnie ludzie, ktorzy swieca Sabat, dobrze postrzegaja wole Boza ? Co wtedy bedzie z Wami ? Czy widzicie ile ryzykujecie, slepo wierzac, na slowo swoim liderom.
Ja nie osadzam tylko stwierdzam fakt i napominam, jak swoich, ktorzy maja mniejsze poznanie. Nie odbierajcie mnie źle, nie chce udowadniac swoich racji, czy tez ranic waszych uczuc. Chce tylko wzbudzic w was zdrowy niepokoj, abyscie poprzez to chcieli dojsc do wiekszego poznania, a tym samym do posluszenstwa Bogu.
Bog bedzie osadzal Was inaczej niz tych, do ktorych nie dotarla prawda, miedzy innymi o Sabacie, Jego swietym dniu, zalozonym przez Niego juz na poczatku swiata


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 74 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL