www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 11:37 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 07, 2005 11:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Jarek napisał(a):
To nastepna
teraz ty Ojcze mnie uwielbij, tak ja ciebie uwielbiłem.

J 17:5 Bw "a teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał."
Cytuj:
Co do zaś pokarmu to nie rozumiem, gdy z jednej strony twierzdisz że:

"Musi jedynie teraz jeść słowo Boże aby żyć dla Boga.." , a w drugim że człowiek nie zalezy od pokarmu, ten duchowy, nowy, odrodzony.

Dusza człowieka cielesnego żyje bez pokarmu.[/quote]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 07, 2005 11:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Jarek napisał(a):
myslę że problemem zasadniczym w tej rozmowie co do niesmiertelności duszy, jest nie to czy jest śmiertelna czy nie, ale problem nierozumienia śmierci, która z naszego punktu widzenia (ziemskiego ze sie tak wyraże)jest czymś co dotyczy samego odejścia z tego świata, a przecież dla Boga ludzie którzy odeszli nie sa martwi i w mocy wszystko utrzymuje na dzień sądu i dopiero wtedy nadejdzie smierc ta prawdziwa, w ogniu nieugaszonym, także i sama pierwszą śmierć to spotka.

Tak samo jak głosił w podziemiach, jest wzmianka o tych w niebie oczekujacych na dzień końca, az liczba wspóbraci sie dopełni. co dalej nie znaczy że dusza jest niesmiertelna ale ze jest we władzy tego w którym jest Moc, Chwała i Panowanie.

Dla mnie znaczy że jest nieśmiertelna skoro to Jezus sprawia. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 07, 2005 11:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
"Dla mnie znaczy że jest nieśmiertelna skoro to Jezus sprawia." :D

No i to chyba puenta, rozmowy w tym temacie, ze w tej wierze pewność nasza, a nie w niesmiertelności duszy samej z siebie.

Co do zas innych watków, to powiedz mi Ojciec i Syn jest dla ciebie jedna i tą sama osobą?

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 07, 2005 11:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
"Dusza człowieka cielesnego żyje bez pokarmu"
e tam, ja tam pamietam czym sie karmiłem zanim przeszedłem na inna potrawę, bo i teraz w zyłach nie woda, a we mnie grzech.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 09, 2005 10:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Jarek napisał(a):
"Dla mnie znaczy że jest nieśmiertelna skoro to Jezus sprawia." :D

No i to chyba puenta, rozmowy w tym temacie, ze w tej wierze pewność nasza, a nie w niesmiertelności duszy samej z siebie.

Co do zas innych watków, to powiedz mi Ojciec i Syn jest dla ciebie jedna i tą sama osobą?

Ojciec i Syn i D. Św, to różne osoby ale razem jedna postać Boga trójjedynego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 10, 2005 12:05 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
w Synu zaś cały ród Dawidowy :)

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 9:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 9:00 pm
Posty: 13
Wracając do głównego wątku, polecam zapoznanie się z poniższym wykładem biblijnym na temat stanu umarłych. Jest tu poruszonych wiele kwestii m.in. odnośnie ducha, duszy i ciała.

Stephen Bohr - Stan umarłych [video]

_________________
www.NieTylkoKontrowersje.com
www.youtube.com/NieTylkoKontrowersje/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 10:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ellen G. White dziękujemy. Powody można znaleźć na wszystkich wątkach tego forum, gdzie odbywały się dyskusje z adwentystami.

A co do nieśmiertelności duszy i ducha:

"Dopóki bowiem jesteśmy w tym namiocie, wzdychamy, obciążeni, ponieważ nie chcemy być zewleczeni, lecz przyobleczeni, aby to, co śmiertelne, zostało wchłonięte przez życie. A tym, który nas do tego właśnie przysposobił, jest Bóg, który nam też dał jako rękojmię Ducha. Więc też zawsze jesteśmy pełni ufności i wiemy, że dopóki przebywamy w ciele, jesteśmy oddaleni od Pana; gdyż w wierze, a nie w oglądaniu pielgrzymujemy. Jesteśmy więc pełni ufności i wolelibyśmy raczej wyjść z ciała i zamieszkać u Pana. Dlatego też dokładamy starań, żeby, niezależnie od tego, czy mieszkamy w ciele, czy jesteśmy poza ciałem, jemu się podobać" [II Kor. 5:4-9]

"Lecz wy podeszliście do góry Syjon i do miasta Boga żywego, do Jeruzalem niebieskiego i do niezliczonej rzeszy aniołów, do uroczystego zgromadzenia i zebrania pierworodnych, którzy są zapisani w niebie, i do Boga, sędziego wszystkich, i do duchów ludzi sprawiedliwych, którzy osiągnęli doskonałość, i do pośrednika nowego przymierza, Jezusa, i do krwi, którą się kropi, a która przemawia lepiej niż krew Abla" [Hebr. 12:22-24]

"A gdy zdjął piątą pieczęć, widziałem poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli. I wołały donośnym głosem: Kiedyż, Panie święty i prawdziwy, rozpoczniesz sąd i pomścisz krew naszą na mieszkańcach ziemi? I dano każdemu z nich szatę białą, i powiedziano im, aby jeszcze odpoczęli przez krótki czas, aż się dopełni liczba współsług i braci ich, którzy mieli podobnie jak oni ponieść śmierć" [Obj. 6:9-11]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 10:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 9:00 pm
Posty: 13
Smok Wawelski napisał(a):
Ellen G. White dziękujemy. Powody można znaleźć na wszystkich wątkach tego forum, gdzie odbywały się dyskusje z adwentystami. (...)

Przyjacielu, nie bądź stronniczy. To, że z czymś się nie zgadzasz, nie powinno wpływać na Twoją dyskryminującą postawę wyrażoną słowami w pierwszej części Twojej wypowiedzi. Ja nie mam zamiaru tu się wykłócać o to, czy o tamto, ale merytorycznie podyskutować.

_________________
www.NieTylkoKontrowersje.com
www.youtube.com/NieTylkoKontrowersje/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 10:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Przyjacielu, zanim zaczniesz merytoryczną dyskusję na tematy "przerobione" na naszym forum już po kilka razy, przeczytaj regulamin forum i odpowiednie wątki:

http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?t=803
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?t=264
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?t=15
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?t=505
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?t=600
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?t=297

Ja nie dyskryminuje Ellen G. White, tylko dziękuję za jej nauczania i proroctwa, które są fałszywe. W powyższych wątkach znajdziesz na ten temat szczegóły, których nie będziemy powtarzać po raz n-ty.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 05, 2009 10:16 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 9:00 pm
Posty: 13
Smok Wawelski napisał(a):
Przyjacielu, zanim zaczniesz merytoryczną dyskusję na tematy "przerobione" na naszym forum już po kilka razy, przeczytaj regulamin forum i odpowiednie wątki:(...)

Przyjacielu, zrozum mnie dobrze i odpowiedz sobie na pytanie:

czy nie mogę swobodnie wypowiedzieć się w każdym wątku, pisząc na temat, dzieląc się swoim zrozumieniem Biblii?

Dlaczego to - na przykład - Twoje zdanie i Twoje zrozumienie biblijne ma górować nad moim? Czy na tym forum nie ma zasady równości? Czy raczej stosuje się tu metodę większości?

Proszę, odpowiedz sobie sam w duchu na te pytania. A jeśli uznasz to za właściwe, to odpowiedzi - by nie zaśmiecać tego forum - możesz przesłać prywatnie na moje konto na tym forum.

_________________
www.NieTylkoKontrowersje.com
www.youtube.com/NieTylkoKontrowersje/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 05, 2009 10:34 am 
anielka napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Przyjacielu, zanim zaczniesz merytoryczną dyskusję na tematy "przerobione" na naszym forum już po kilka razy, przeczytaj regulamin forum i odpowiednie wątki:(...)

Przyjacielu, zrozum mnie dobrze i odpowiedz sobie na pytanie:

czy nie mogę swobodnie wypowiedzieć się w każdym wątku, pisząc na temat, dzieląc się swoim zrozumieniem Biblii?

Dlaczego to - na przykład - Twoje zdanie i Twoje zrozumienie biblijne ma górować nad moim? Czy na tym forum nie ma zasady równości? Czy raczej stosuje się tu metodę większości?

Proszę, odpowiedz sobie sam w duchu na te pytania. A jeśli uznasz to za właściwe, to odpowiedzi - by nie zaśmiecać tego forum - możesz przesłać prywatnie na moje konto na tym forum.

Droga Anielko, regulamin tego forum, który zaakceptowalas, zanim zaczelas postowac jako zarejestrowany uzytkownik, powiada w punkcie czwartym:

"Z forum mogą korzystać wszyscy, którzy chcą dyskutować, wymieniać informacje, przestrzegać się, porównywać i wyjaśniać poglądy w tematach dotyczących życia i wiary, a także pytać w ramach szczerego poszukiwania prawdy

- przed założeniem wątku/tematu należy sprawdzić, czy podobny już nie istnieje [menu forum opcja: "Szukaj" ]
- wątki/tematy zakładamy w odpowiednich do tego działach
- nie powielamy tych samych wątków w różnych działach
- wskazane jest zapoznanie się z istniejącymi już postami na rozwijany temat
(...)"

Jak dotychczas w kazdym chyba twoim poscie wskazujesz w jakis sposób na AD7 badz E.G.White. Zanim Smok napisal Ci powyzszy cytat, podalas link do nauczania opartego widocznie na zrozumieniu tematu przez adwentystów dnia siódmego. Wypadalo by przed takimi "akcjami" zapoznac sie "z istniejącymi już postami na rozwijany temat" adwentyzmu dnia siódmego i nauczania E.G.White.

Prosze wysluchaj mojej prosby do Ciebie, która napisalem tutaj: http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... 3361#33361


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 05, 2009 10:41 am 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
anielka napisał(a):

czy nie mogę swobodnie wypowiedzieć się w każdym wątku, pisząc na temat, dzieląc się swoim zrozumieniem Biblii?

Dlaczego to - na przykład - Twoje zdanie i Twoje zrozumienie biblijne ma górować nad moim? Czy na tym forum nie ma zasady równości? Czy raczej stosuje się tu metodę większości?

Proszę, odpowiedz sobie sam w duchu na te pytania. A jeśli uznasz to za właściwe, to odpowiedzi - by nie zaśmiecać tego forum - możesz przesłać prywatnie na moje konto na tym forum.


Dzielenie się swoim zrozumieniem Biblii wymaga opierania się na Biblii, a nie polecaniu opracowań adwentystycznych. Takie są zasady uczestnictwa w TYM forum, które jest PRYWATNE. To jest ostrzeżenie, gdyż Twoje wpisy sugerują, że przybywasz w celach propagowania jakiejś nauki/wykładni. Po to został opracowany REGULAMIN, żeby uchronić to forum przed wywieszaniem przez każdego misjonarza swoich nauk. Jeżeli nie akceptujesz regulaminu i nie zamierzasz go przestrzegać, to nie pisz na tym forum. W przeciwnym razie zostaniesz potraktowana jak każdy misjonarz.

Admin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 05, 2009 10:52 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 9:00 pm
Posty: 13
Aha, zaczynam rozumieć! :-D
Dzięki, ppajda, za wyjaśnienie. Proszę o wyrozumiałość dla mnie. Jeszcze raz dziękuję.

_________________
www.NieTylkoKontrowersje.com
www.youtube.com/NieTylkoKontrowersje/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 05, 2009 1:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Skoro zaczynasz rozumieć, to przeczytaj sobie DOKŁADNIE wątki podane przeze mnie na wypadek, gdybyś chciał głosić tezy omówione w nich wielokrotnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL