www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:06 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 03, 2009 3:19 pm 
Syn Marnotrawny napisał(a):
(...) końcu świata, którego oczywiście za 7 lat wcale nie będzie :) (...)

Na czym oparte jest te twoje przeswiadczenie? :) (wszak w twoich postach nie robisz wrazenia, jakbys wierzyl w doslowna wykladnie Objawienia 20/1-15 8) )


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 9:53 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 11:21 am
Posty: 123
Syn Marnotrawny napisał(a):
ck napisał(a):
Odnośnie Dnia Pańskiego:

Palestyńczycy mają zamiar ogłosić niepodległość ze stolicą w Jerozolimie :idea:
Unia Europejska zapowiedziała, że jeśli to zrobią, to uzna tą niepodległość na szczycie 8 grudnia.
*Jeżeli to dojdzie do skutku, będzie oznaczało, że koniec świata nastąpi nie wcześniej niż za 3,5 roku i nie później niż za 7 lat.

*oczywiście według mojej interpretacji eschatologii i czasów końca, z którą nikt się zgadzać nie musi :)


Ze stolicą we wschodniej części Jerozolimy, która wcześniej była cześcią Jordanii. WIelu Żydów dojrzało do podziału Jerozolimy i to chyba jedyne wyjście.

Takie posunięcie oznacza wojnę, mój drogi ;)

ppajda napisał(a):
Twoja interpretacja eschatologii i czasów konca opiera sie m.in. na niebiblijnym zrozumieniu pojecia "Dnia Panskiego". Owo pojecie zdajesz sie rozumiec literalnie, czyli jako dzien w sensie doby i zarazem jako dzien paruzji Chrystusa, a to sie nie zgadza z przekazem Pisma na ten temat (patrz posty powyzej w tym watku). Stad m.in. powstaja u Ciebie trudnosci z wlasciwym zrozumieniem kolejnosci ostatnich wydarzen.

No i powiedziałeś "co wiedziałeś"... a nic nie wiedziałeś :roll:
Naprawdę, czy nie prościej byłoby zapytać w prost, zamiast zgadywać i wyciągać błędne wnioski?

ani_isza napisał(a):
"KONIEC ŚWIATA" - czyli CO Question
Smile

"koniec świata"- czyli KONIEC "CZASÓW"
:)

SW napisał(a):
Nie wiem, skąd wziąłeś te rewelacje wiążące Dzień Pański z jakimikolwiek decyzjami Palestyńczyków - mógłbyś podać jakieś biblijne umocowanie takiej tezy?

Z obserwacji wydarzeń na świecie, o niektórych z nich można przeczytać w biblijnych proroctwach ;)
Ja wiem, że wy nieco inaczej interpretujecie czasy końca itd. dlatego będzie Cię to dziwić. Ja jednak widzę pewne rzeczy które się dzieją, a proroctwo Biblijne dość wyraźnie opisuje wydarzenia związane z Jerozolimą i co po nich nastąpi.

SW napisał(a):
Tym bardziej nie wiem, jaki to miałoby mieć związek z końcem świata, który nastąpi dopiero po 1000 letnim Królestwie, kiedy to w ramach ostatniej fazy Dnia Pańskiego (jako okresu, który zacznie się nagle i potrwa długi czas) przeminą z trzaskiem niebo i ziemia [II Piotra 3:10] i na ich miejsce zostanie stworzona nowa ziemia pod nowym niebem [Obj. 21:1].

Jeśli Twoja eschatologia opiera się na błędnych definicjach pojęć i naginaniu Pisma do tych definicji, to siłą rzeczy nie będzie odzwierciedlać biblijnego obrazu czasów ostatecznych.

Oj, po prostu może użyłem mało precyzyjnego terminu ;)
Oczywiście NIE PISZĘ tu o końcu świata w sensie końca istnienia tej ziemi, a o końcu "czasów ostatecznych".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 10:08 am 
ck napisał(a):
ppajda napisał(a):
Twoja interpretacja eschatologii i czasów konca opiera sie m.in. na niebiblijnym zrozumieniu pojecia "Dnia Panskiego". Owo pojecie zdajesz sie rozumiec literalnie, czyli jako dzien w sensie doby i zarazem jako dzien paruzji Chrystusa, a to sie nie zgadza z przekazem Pisma na ten temat (patrz posty powyzej w tym watku). Stad m.in. powstaja u Ciebie trudnosci z wlasciwym zrozumieniem kolejnosci ostatnich wydarzen.

No i powiedziałeś "co wiedziałeś"... a nic nie wiedziałeś :roll:
Naprawdę, czy nie prościej byłoby zapytać w prost, zamiast zgadywać i wyciągać błędne wnioski?

Jak rozumiesz pojecie "Dzien Panski"? Kiedy sie zaczyna, kiedy konczy i jak dlugo w twoim zrozumieniu pojecia trwa?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 10:59 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
ck napisał(a):
Takie posunięcie oznacza wojnę, mój drogi ;)


Przepraszam nie chciałem wypowiadać Ci wojny ;)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 11:06 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
ppajda napisał(a):
Syn Marnotrawny napisał(a):
(...) końcu świata, którego oczywiście za 7 lat wcale nie będzie :) (...)

Na czym oparte jest te twoje przeswiadczenie? :) (wszak w twoich postach nie robisz wrazenia, jakbys wierzyl w doslowna wykladnie Objawienia 20/1-15 8) )

Wiara w dosłowne literalne odczytywanie Objawienia musiałaby we mnie wstapić wyłacznie w przypadku uderzenia cegłówką w głowę ze znacznej wysokości :)
A przeświadczenie opieram na powtarzalnym schemacie w którym wielu ludzi przekonanych jest o życiu w czasach ostatecznych sto, dwieście czy tysiąc lat temu. Argumenty były najróżniejsze - wojny, zarazy, anomalie pogodowe i tak dalej i tak dalej :)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 11:45 am 
Syn Marnotrawny napisał(a):
ppajda napisał(a):
Syn Marnotrawny napisał(a):
(...) końcu świata, którego oczywiście za 7 lat wcale nie będzie :) (...)

Na czym oparte jest te twoje przeswiadczenie? :) (wszak w twoich postach nie robisz wrazenia, jakbys wierzyl w doslowna wykladnie Objawienia 20/1-15 8) )

Wiara w dosłowne literalne odczytywanie Objawienia musiałaby we mnie wstapić wyłacznie w przypadku uderzenia cegłówką w głowę ze znacznej wysokości :)
A przeświadczenie opieram na powtarzalnym schemacie w którym wielu ludzi przekonanych jest o życiu w czasach ostatecznych sto, dwieście czy tysiąc lat temu. Argumenty były najróżniejsze - wojny, zarazy, anomalie pogodowe i tak dalej i tak dalej :)

No ale w takim razie Ty nie mozesz wg. twojego toku myslenia wiedziec, ze np. za 7 lat "oczywiscie wcale nie bedzie" konca swiata. Abstrahujac od zrozumienia "czasów ostatecznych", poprostu nie masz na czym oprzec swojego przeswiadczenia, a wiec nie mozesz powiedziec w tym temacie "oczywiscie...". Pozostaje Ci wylacznie spekulacja w stylu: "dotychczas zawsze sie mylili, wiec OCZYWISCIE i przez kolejne lata beda sie mylic".

Przypomina mi to troche taka moja kolezanke z dawnych czasów, która pewnego dnia stwierdzila, ze "ma nadzieje, ze wszyscy kiedys znajda sie w niebie". Zapytalem wtedy: "na czym opiera sie ta twoja nadzieja?". Nie otrzymalem odpowiedzi, gdyz nie bylo zadnej podstawy dla tej "nadziei".


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 12:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
ck napisał(a):
SW napisał(a):
Nie wiem, skąd wziąłeś te rewelacje wiążące Dzień Pański z jakimikolwiek decyzjami Palestyńczyków - mógłbyś podać jakieś biblijne umocowanie takiej tezy?

Z obserwacji wydarzeń na świecie, o niektórych z nich można przeczytać w biblijnych proroctwach ;)

No to ZACYTUJ te biblijne proroctwa o Palestyńczykach. To znacznie ułatwi dyskusję. :D

ck napisał(a):
Ja wiem, że wy nieco inaczej interpretujecie czasy końca itd. dlatego będzie Cię to dziwić. Ja jednak widzę pewne rzeczy które się dzieją, a proroctwo Biblijne dość wyraźnie opisuje wydarzenia związane z Jerozolimą i co po nich nastąpi.

Jak na razie żadnego proroctwa nie zacytowałeś, więc nie wiem, o które proroctwo związane z Palestyńczykami miałoby chodzić. I o jakie wydarzenia związane z Jerozolimą, a dotyczące Palestyńczyków.

ck napisał(a):
Oczywiście NIE PISZĘ tu o końcu świata w sensie końca istnienia tej ziemi, a o końcu "czasów ostatecznych".

A gdzie w Biblii jest użyte sformułowanie "koniec czasów ostatecznych" i co ono w ogóle według Ciebie oznacza? Widzę, że dosyć dowolnie definiujesz sobie pojęcia. Nic dziwnego, że z tego wychodzą nieporozumienia. A już na pewno nie wyjdzie z tego poukładana eschatologia.

Syn Marnotrawny napisał(a):
Wiara w dosłowne literalne odczytywanie Objawienia musiałaby we mnie wstapić wyłacznie w przypadku uderzenia cegłówką w głowę ze znacznej wysokości

O, widzę że uważasz się za autorytet w tej dziedzinie. Jeśli proroctwa należy odczytywac inaczej jak literalnie, to właściwie około 1/3 Biblii można traktowac dowolnie, a my nie wiemy nawet, czy Jezus był Mesjaszem i czy w ogóle Mesjasza należy traktowac literalnie. A może zbawienie, zmartwychwstanie, niebo, sąd i piekło są również nie-literalne? Słowem, nie wiemy nic. I o to by Ci właściwie chodziło, prawda?

Nie ma żadnych powodów, dla których proroctwa zawarte w Objawieniu należałoby odczytywać inaczej niż wszystkie inne proroctwa w Biblii. Różnią się od poprzednich tym, że ich treść odnosi się praktycznie do całego wcześniejszego objawienia.

Syn Marnotrawny napisał(a):
A przeświadczenie opieram na powtarzalnym schemacie w którym wielu ludzi przekonanych jest o życiu w czasach ostatecznych sto, dwieście czy tysiąc lat temu. Argumenty były najróżniejsze - wojny, zarazy, anomalie pogodowe i tak dalej i tak dalej

Kiedy to w historii ludzkości były wojny światowe (przed I i II), kiedy istniała technologia pozwalająca na bezgotówkowy obrót handlowy przy pomocy znaków na ciele (lub w ciele) i kiedy przed XX wiekiem istniała możliwość oglądania na całym świacie wydarzeń odbywających się w jednym miejscu?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 9:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):
Kiedy to w historii ludzkości były wojny światowe (przed I i II), kiedy istniała technologia pozwalająca na bezgotówkowy obrót handlowy przy pomocy znaków na ciele (lub w ciele) i kiedy przed XX wiekiem istniała możliwość oglądania na całym świacie wydarzeń odbywających się w jednym miejscu?


Nigdy nie było wojen światowych - jesteś Europocentryczny :). Mieliśmy wielonarodowe podboje mongołów, wojny Napoleońskie, Aleksandra the Great i tak dalej. Obrót bezgotówkowy wekslowy i czekowy to już czasy renesansu :). Z tymi telebimami to nie wiem o co chodzi...
Oczywiście się mylisz tak jak i Twoi zabawni poprzednicy lata temu. Wiadomo jesteś wyjątkowy to i czasy wyjątkowe :) :P

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 9:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
ppajda napisał(a):
[Zapytalem wtedy: "na czym opiera sie ta twoja nadzieja?". Nie otrzymalem odpowiedzi, gdyz nie bylo zadnej podstawy dla tej "nadziei".


Ee tam gadanie, gdyby nie było ŻADNEJ PODSTAWY toby nie było teorii apokatastazy :). "Pragnę aby wszyscy byli zbawieni" + miłosierdzie i tym podobne ale nie chce mi się ciągnąć off topa

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 9:26 pm 
Smok Wawelski napisał(a):
Kiedy to w historii ludzkości (...) istniała technologia pozwalająca na bezgotówkowy obrót handlowy przy pomocy znaków na ciele (lub w ciele)(...)?

Syn Marnotrawny napisał(a):
(...) Obrót bezgotówkowy wekslowy i czekowy to już czasy renesansu :) (...)

Synu, nie sciemniaj :lol:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 9:31 pm 
Syn Marnotrawny napisał(a):
ppajda napisał(a):
[Zapytalem wtedy: "na czym opiera sie ta twoja nadzieja?". Nie otrzymalem odpowiedzi, gdyz nie bylo zadnej podstawy dla tej "nadziei".


Ee tam gadanie, gdyby nie było ŻADNEJ PODSTAWY toby nie było teorii apokatastazy (...)

Jasne, wedlug Ciebie zapewne gdyby nie bylo zadnej podstawy, to by nie bylo teorii ewolucji. :lol:

Ale no nie. W sumie masz racje: podstawa jest rzeczywiscie. A oto ona: Pragnienie, by wykluczyc Boga ze swojego otoczenia, historii, nauki. Pragnienie, by odrzucic Slowo Boze jako zestarzale i pelne bledów i sprzecznosci. Pragnienie, by dopasowac Slowo Boze do swoich wlasnych zyczen i wyobrazen.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 05, 2009 11:01 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
ppajda napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Kiedy to w historii ludzkości (...) istniała technologia pozwalająca na bezgotówkowy obrót handlowy przy pomocy znaków na ciele (lub w ciele)(...)?

Syn Marnotrawny napisał(a):
(...) Obrót bezgotówkowy wekslowy i czekowy to już czasy renesansu :) (...)

Synu, nie sciemniaj :lol:


Tak jakby dzisiaj kupowało się z chipami w ramieniu :P Nie ściemniaj...

A wykluczenie z kupowania to nie problem posiadania lub nie chipu ale KONTA w banku bo chip (o ile kiedykolwiek będzie) będzie tylko nowocześniejszą formą czeku, weksla i karty do bankomatu :P

Sciemnianie zachowaj dla siebie bo od obrzucania rozmówców "nie ściemniaj" jest tutaj wyłacznie Smok Wawelski :P

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 05, 2009 11:36 am 
Syn Marnotrawny napisał(a):
ppajda napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Kiedy to w historii ludzkości (...) istniała technologia pozwalająca na bezgotówkowy obrót handlowy przy pomocy znaków na ciele (lub w ciele)(...)?

Syn Marnotrawny napisał(a):
(...) Obrót bezgotówkowy wekslowy i czekowy to już czasy renesansu :) (...)

Synu, nie sciemniaj :lol:


Tak jakby dzisiaj kupowało się z chipami w ramieniu :P Nie ściemniaj...

Tak jakby dzisiaj kupowanie z chipami w ramieniu nie bylo mozliwe, za to bylo mozliwe chocby 50 lat temu... :wink:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 05, 2009 1:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Wprowadzenie chipów byłoby nie tyle udoskonaleniem techniki dostępu do własnego konta, co sposobem na sprawowanie kontroli nad ludźmi...I chodziłoby też o pozbawienie możliwości wyboru: przymus korzystania z chipu( a ktoś wolałby gotówkę...).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 05, 2009 1:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Synu, zadałem Ci 2 bardzo proste pytania dotyczące technologii opisywanej w Apokalipsie, która nie była znana przed XX wiekiem. A Ty ściemniasz na potęgę, bo doskonale wiesz, że takich technologii wczęsniej nie było i dlatego Twoja teza o "powtarzalnym schemacie w którym wielu ludzi przekonanych jest o życiu w czasach ostatecznych sto, dwieście czy tysiąc lat temu" po prostu upada.

Określenie "ściemniasz" nie jest objęte prawami autorskimi, więc ppajda może je stosować i słusznie stosuje w odniesieniu do twojej argumentacji w tym temacie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL