www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:27 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 05, 2009 1:35 pm 
Smok Wawelski napisał(a):
(...) Określenie "ściemniasz" nie jest objęte prawami autorskimi, więc ppajda może je stosować (...)

Danke! :D


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 07, 2009 7:55 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):
Synu, zadałem Ci 2 bardzo proste pytania dotyczące technologii opisywanej w Apokalipsie, która nie była znana przed XX wiekiem. A Ty ściemniasz na potęgę, bo doskonale wiesz, że takich technologii wczęsniej nie było i dlatego Twoja teza o "powtarzalnym schemacie w którym wielu ludzi przekonanych jest o życiu w czasach ostatecznych sto, dwieście czy tysiąc lat temu" po prostu upada.


Wrzuć cytaty z Pisma to się odniosę :P Oczywiście nikt dzisiaj chipów nie uzywa choć być może będzie uzywać. To i tak nic nie zmienia w stosunku do poprzednich rozwiązań jak choćby karty kredytowej. Chodzi o to czy brak chipu bedzie przeszkodą w kupowaniu... i dlatego wasze "ściemniania" upadają :P
W ten sam sposób mozna by DZIŚ narzucić ludziom korzystanie tylko ze ŻŁOTYCH kart kredytowych a innymi nie można by kupować. Zakręciliście się na punkcie rozwiązania stricte technicznego...
Koniec końców "biblijni" najwyżej przejdą na barter :)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 07, 2009 11:09 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Syn Marnotrawny napisał(a):
Wrzuć cytaty z Pisma to się odniosę

"On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole, i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia" [Obj. 13:16-17]

"I patrzeć będą ludzie ze wszystkich ludów i plemion, i języków, i narodów na ich trupy przez trzy i pół dnia, i nie pozwolą złożyć ich trupów w grobie. A mieszkańcy ziemi radować się będą nimi i weselić się, i podarunki sobie nawzajem posyłać, dlatego że ci dwaj prorocy udręczyli mieszkańców ziemi" [Obj. 11:9-10]

SM napisał(a):
Oczywiście nikt dzisiaj chipów nie uzywa choć być może będzie uzywać. To i tak nic nie zmienia w stosunku do poprzednich rozwiązań jak choćby karty kredytowej. Chodzi o to czy brak chipu bedzie przeszkodą w kupowaniu... i dlatego wasze "ściemniania" upadają

Używanie chipów jest juz nie tylko technologicznie możliwe, ale wprowadzone do użytku. Zajmuje sie tym firma Verichip i Digital Angel [sic!].

SM napisał(a):
W ten sam sposób mozna by DZIŚ narzucić ludziom korzystanie tylko ze ŻŁOTYCH kart kredytowych a innymi nie można by kupować. Zakręciliście się na punkcie rozwiązania stricte technicznego...
Koniec końców "biblijni" najwyżej przejdą na barter :)

DZIŚ korzystanie z gotówki w sklepach jest w niektórych krajach wręcz podejrzane. Stopniowe zmiany są oczywiste i nikt nie musi niczego nikomu narzucać - przecież w nimię walki z terroryzmem ogranicza się coraz więcej swobód obywatelskich. Np. CIA będzie miało dostęp do naszych kont bankowych własnie w imię walki z terroryzmem. Same chipy nie będą narzucone, ponieważ już są promowane jako bezpieczne przechowywanie danych osobowych, numeru konta, historii choroby itp. Narzucone będzie tylko przyjęcie znamienia oznaczającego poddanie Antychrystowi i umożliwiającego dostęp do wszelkich transakcji. Czyli normalne życie będzie uzależnione od tego, czy obywatel podda się Antychrystowi i wyzna go jako boga, czy nie.

http://www.youtube.com/watch?v=4JCpqBetyCA
http://www.youtube.com/watch?v=AghufZtR ... re=related


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 07, 2009 11:45 am 
Smok Wawelski napisał(a):
DZIŚ korzystanie z gotówki w sklepach jest w niektórych krajach wręcz podejrzane. Stopniowe zmiany są oczywiste i nikt nie musi niczego nikomu narzucać - przecież w nimię walki z terroryzmem ogranicza się coraz więcej swobód obywatelskich. Np. CIA będzie miało dostęp do naszych kont bankowych własnie w imię walki z terroryzmem. Same chipy nie będą narzucone, ponieważ już są promowane jako bezpieczne przechowywanie danych osobowych, numeru konta, historii choroby itp. Narzucone będzie tylko przyjęcie znamienia oznaczającego poddanie Antychrystowi i umożliwiającego dostęp do wszelkich transakcji.

http://www.youtube.com/watch?v=4JCpqBetyCA
http://www.youtube.com/watch?v=AghufZtR ... re=related

Ja myślę, że ponieważ nigdzie nie jest napisane o czipach, to nie ma się co przy nich upierać. Może będą czipy, może co innego. Czy to ważne? Lepiej się skoncentrujmy na tym, żebyśmy nie musieli na własne oczy się przekonać, co to takiego będzie. To bym Synowi Marnotrawnemu polecała, bo jak nie to po prostu pójdzie do piekła z całym swoim przemądrzalstwem i "dobrym humorem".
Wprowadzenia takich czipów byłoby horrendalnie drogie, ale można np zrobić listę osób, które trzymają z Antychrystem i na dowodzie osobistym, w formie elektronicznej umieścić informację o tym. Następnie wystarczyłoby w sklepie przyłożyć dowód do czytnika i gotowe - wszystko wiadomo.
Zastanawiam się, czy to przyjęcie znaku na rękę lub czoło nie ma czegoś wspólnego z tym fragmentem:
5 Moj. 6:8
8. Przywiążesz je jako znak do swojej ręki i będą jako przepaska między twoimi oczyma.
(BW)

Wiemy, że Antychryst będzie przedrzeźniał Boga i powtarzał pewne rzeczy, które Jezus zrobił. Co prawda inne nieco jest znaczenia hebrajskiego słowa na znak (coś przywiązanego, przymocowanego) a inne greckie (coś wypalonego, wydrążonego), więc raczej to hebrajskie byłoby bliższe idei czipu, ale może Jan do tego wersetu odnosił się w Objawieniu? Wtedy ta ręka i czoło byłyby przenośne, a nie jak u ortodoxyjnych Żydów, którzy potraktowali sprawę dosłownie i wiążą sobie pudełeczka z Torą...


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 07, 2009 12:09 pm 
ck napisał(a):
proroctwo Biblijne dość wyraźnie opisuje wydarzenia związane z Jerozolimą i co po nich nastąpi.

Pytanie: czy podany niżej fragment jest wg Ciebie proroctwem związanym z czasami ostatecznymi?
Łuk. 21:12-24
Lecz zanim się to wszystko stanie, podniosą na was swe ręce i prześladować was będą i wydawać do synagog i więzień, i wodzić przed królów i namiestników dla imienia mego. To da wam sposobność do złożenia świadectwa. Weźcie więc to sobie do serca, by nie przygotowywać sobie naprzód obrony. Ja bowiem dam wam usta i mądrość, której nie będą mogli się oprzeć, ani jej odeprzeć wszyscy wasi przeciwnicy. A będą was wydawać i rodzice, i bracia, i krewni, i przyjaciele, i zabijać niektórych z was, i będziecie znienawidzeni przez wszystkich dla imienia mego. Lecz i włos z głowy waszej nie zginie. Przez wytrwałość swoją zyskacie dusze wasze. Gdy zaś ujrzycie Jerozolimę otoczoną przez wojska, wówczas wiedzcie, że przybliżyło się jej zburzenie. Wtedy mieszkańcy Judei niech uciekają w góry, a ci, którzy są w obrębie miasta, niech wyjdą z niego, a mieszkańcy wsi niech nie wchodzą do niego. Gdyż dni te, to dni odpłaty, aby się wypełniło wszystko, co jest napisane. Biada brzemiennym i karmiącym w owe dni; będzie bowiem wielka niedola na ziemi i gniew nad tym ludem, i padną od ostrza miecza, i zostaną uprowadzeni do niewoli u wszystkich narodów, a Jerozolima będzie zdeptana przez pogan, aż się dopełnią czasy pogan.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 07, 2009 12:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Niestety, wszystko wskazuje na to, że to jednak będą chipy - zobacz filmy, które podałem w poprzednim poście. Oczywiście, że Jan nie użył słowa "chip", bo... nie ma go języku greckim i byłoby całkowicie niezrozumiałe dla bezpośrednich czytelników (podobnie jak "telewizja"). "Charagma" to po grecku znamię napisane lub wyryte. Obacnie obserwujemy tendencję do przejścia od zwykłych kart plastikowych zawierających chipy do kart "paypass", które zbliża sie do czytnika bez podawania pinu i wkładania karty gdziekolwiek:

http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/ ... rd/#tabs=2

Ta tendencja powiązana z reklamą podskórnych chipów RFID daje w prostej linii wynik w postaci chipów "paypass". Taka elektroniczna informacja pozwala nie tylko nie zgubić dowodu osobistego lub karty kretdytowej oraz odczytać historię choroby u nieprzytomnego pacjenta, lecz również kontrolować miejsce przebywania i wszystko inne - a opory społeczeństwa przeciwko takim rozwiązaniuom są coraz mniejsze, bo przecież mamy "wojnę z terroryzmem".

V Mojż. 6:8 jak najbardziej ma coś wspólnego z przyjęciem znaku, ponieważ Antychryst ogłosi siebie samego Bogiem i zapewne będzie powoływał się na Prawo jako rzekomy Mesjasz, który był zapowiadany przez Mojżesza. Przyjdzie w swoim imieniu, i Żydzi go przyjmą - tak zapowiedział sam Jezus [Jan 5:43].

Jednakże znak na czole lub na ramieniu opisywany przez Jana jako coś wypalonego lub wydrążonego może być po prostu nowoczesnym wypełnieniem idei stojącej za V Mojż. 6:8 - czyli znaku całkowitego posłuszeństwa i przynależności.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 07, 2009 1:05 pm 
Hmm nie pomyślałam o takiej niewątpliwej a praktycznej zalecie czipu jak to, że nie będzie można człowieka okraść - ani z pieniędzy, ani z dokumentów. Kolejny strach społeczny. Może jednak to będą akurat czipy, choć to i tak mało ważne. Nas już tu nie będzie.
Tylko ten terroryzm, o którym ciągle mówisz... myślę, że to był tylko pewien etap, teraz jest co innego na tapecie, teraz są niekontrolowane wybuchy epidemii nieznanych dotąd chorób. A ludzie są tym właśnie TERRORYZOWANI do granic możliwości - sama słyszałam, jak na żart, że ktoś może ma grypę, skoro jest chory jakaś paniusia wykrzyknęła panicznie:"Jezusmaria!" :shock: Parę osób zachoruje i już: epidemia, PANDEMIA! A co do tego, co facet na filmiku mówi o 11 września, to już od dawna było jasne, wystarczyło się trochę zastanowić krytycznie nad tym co się działo i nad Bin Ladenem, który na każdym nagraniu miał inny kolor brody :roll:
Poza tym jest naprawdę wiele miejsc na świecie, gdzie nikt nie widział na oczy terrorysty, czy muzułmanina w ogóle, więc to średni straszak, jeśli miałby występować sam.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 07, 2009 8:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):
DZIŚ korzystanie z gotówki w sklepach jest w niektórych krajach wręcz podejrzane. Stopniowe zmiany są oczywiste i nikt nie musi niczego nikomu narzucać - przecież w nimię walki z terroryzmem ogranicza się coraz więcej swobód obywatelskich. Np. CIA będzie miało dostęp do naszych kont bankowych własnie w imię walki z terroryzmem. Same chipy nie będą narzucone, ponieważ już są promowane jako bezpieczne przechowywanie danych osobowych, numeru konta, historii choroby itp. Narzucone będzie tylko przyjęcie znamienia oznaczającego poddanie Antychrystowi i umożliwiającego dostęp do wszelkich transakcji. Czyli normalne życie będzie uzależnione od tego, czy obywatel podda się Antychrystowi i wyzna go jako boga, czy nie.


Ok przy takim założeniu niech bedzie :) Ja własnie o tym dlatego, że sam chip nie ma tu nic do rzeczy. W ten sam sposób mozna wydawać czeki do kont tylko ludziom co poddali się bestii i przyjęli znamie. Reszta nie może kupować... w sumie to i dobrze, przecież prawdziwy chrześcijanin powinien być wolny od konsumpcyjnego stylu zycia opartego na kupowaniu :). Problem więc moim zdaniem nie w chipach ale w ograniczaniu ludzi a do tego naprawde chip nie jest konieczny - to tylko techniczne rozwiązanie. Samo ograniczanie było możliwe i wcześniej.
Osobiście uwazam takie ograniczenie za niemozliwe, na akcje jest przeciwakcja - powstanie czarny rynek i liczne wspólnoty "amiszów" :)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 07, 2009 8:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Mała Mi napisał(a):
Ja myślę, że ponieważ nigdzie nie jest napisane o czipach, to nie ma się co przy nich upierać. Może będą czipy, może co innego. Czy to ważne? Lepiej się skoncentrujmy na tym, żebyśmy nie musieli na własne oczy się przekonać, co to takiego będzie. To bym Synowi Marnotrawnemu polecała, bo jak nie to po prostu pójdzie do piekła z całym swoim przemądrzalstwem i "dobrym humorem".


Ależ Mi ja własnie to mam na względzie - chip to tylko techniczne rozwiązanie, natomiast nie widzę mozliwości pozbawienia ludzi kupowania i sprzedawania ze wzgledu na znamię czyli chip. Co innego zaś wogóle pozbawienie możliwości kupowania i sprzedawania, chyba że złozy się pokłon Bestii - myslę że to już było przerabiane u Czerwonych Khmerów czy w Korei Północnej. DO tego nie potrzeba żadnych chipów...
Jak to mawiał pewien czekista
"W naszym kraju hasło kto nie pracuje ten nie je, zamieniono na kto nie jest posłuszny ten nie je". A pol pot, STalin czy Kim ir Sen według mnie na antychrystów się nadają... problem tylko z tym końcem świata ;)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 07, 2009 8:48 pm 
Ciekawostka krótko na marginesie:
Syn Marnotrawny napisał(a):
(...) u Czerwonych Khmerów (...)

(niezle Cie skrócilem, co? :wink: )

Co do czerwonych Khmerów polecam przesledzenie historii Kainga Gueka Eava znanego równiez pod pseudonimem „Dëuch“ lub „Deuch“: czesci jego zyciorysu za czasu panowania ww rezimu z jednej strony i czesci jego zyciorysu od konca lat 90-tych, lacznie z procesem 2008/2009. (

(Historia warta kazania. Problem moze byc tylko wtedy, gdy ktos nie wierzy, ze Bóg moze przebaczyc KAZDY grzech i KAZDA ich ilosc)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 07, 2009 9:03 pm 
Syn Marnotrawny napisał(a):
Ależ Mi ja własnie to mam na względzie - chip to tylko techniczne rozwiązanie, natomiast nie widzę mozliwości pozbawienia ludzi kupowania i sprzedawania ze wzgledu na znamię czyli chip. Co innego zaś wogóle pozbawienie możliwości kupowania i sprzedawania, chyba że złozy się pokłon Bestii - myslę że to już było przerabiane u Czerwonych Khmerów czy w Korei Północnej. DO tego nie potrzeba żadnych chipów...
Jak to mawiał pewien czekista
"W naszym kraju hasło kto nie pracuje ten nie je, zamieniono na kto nie jest posłuszny ten nie je". A pol pot, STalin czy Kim ir Sen według mnie na antychrystów się nadają... problem tylko z tym końcem świata ;)

Ależ Synu Ty w ogóle nie masz na względzie tego co napisałam! Ja o Twoim zbawieniu, a Ty mi z jakimiś Koreańczykami wyjeżdżasz... Jak sądzisz, co ważniejsze? Naprawdę chcesz tu zostać i sam się wpisać na listę potępionych tylko po to, żeby zobaczyć czy to będzie jednak czip, czy co...


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 26, 2009 11:18 pm 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Ponieważ ostatnie posty Ck dotyczą eschatologii przeniosłem je wraz z odpowiedziami Elendila i SW do tematu, który tego dotyczy czyli do:
"Pochwycenie Kościoła a Powtórne przyjście Pana"

http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... 3750#33750

Proszę o kontynuowanie dyskusji we wskazanym wątku.

Admin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 29, 2009 7:28 am 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 28, 2009 9:17 pm
Posty: 118
Lokalizacja: Polska środkowo-wschodnia
Tak wpadłem na chwilę, bo znalazłem ciekawy artykuł.

http://www.hotmoney.pl/artykul/przelom- ... icze-11016
Jedną z zasad posługiwania się tymi kartami jest nie wypuszczanie karty z ręki przy płaceniu [znalazłem to w artykule pod linkiem podanym przez Smoka]. Ale można śmiało powiedzieć, że jest to słaby punkt tych kart. Oczywiście będą przypadki,że nieliczni ją zgubią i OCZYWIŚCIE zrobią z tego SZUM W MEDIACH i powstanie pytanie: JAK TO ROZWIĄZAĆ ?
I oczywiście będzie podana logiczna odpowiedź : trzeba ją tak przymocować do właściciela żeby jej nie zgubił ,a te miniaturki na telefonach kom. i moduły w zegarkach to jest etap przejściowy do tego aby mocować miniaturki pod skórą .Do tego posłuży ''jak znalazł'' technologia RFID.
Na ten i inne tematy można sobie poczytać na forum Prawda2. Chociaż jest tam sporo śmieci i większość z uczestników [w tym admin] to wrogowie chrześcijaństwa a zwłaszcza Żydów. Polecam temat :''Przygotowanie do napaści na Iran''.

Cytuj:
Kolejny strach społeczny. Może jednak to będą akurat czipy, choć to i tak mało ważne. Nas już tu nie będzie.

No nie wiem ,nie wiem... Jeszcze niedawno była komuna i średniowiecze u nas, a wszystko pędzi jak japoński pociąg.
Cytuj:
Koniec końców "biblijni" najwyżej przejdą na barter

I tak idziemy w kierunku zasad sprawiedliwości z Królestwa Niebios a tam nie otrzymuje się nic za ''mamonę niesprawiedliwości'' jak ja określił nasz Pan.
Pieniądz jest zrodzony z grzesznej natury człowieka, która rządzi się prawem ''dam ci coś, ale ty mi musisz dać coś w zamian''. Na początku istnienia społeczeństw był to barter, później powstał pieniądz jako umowny wymiennik, ekwiwalent.
W Biblii jest napisane ''dawajcie,a będzie wam dane'', a w innym miejscu mowa ,aby nie spodziewać się zwrotu''oraz żeby się nie troszczyć o pokarm ubiór itp, gdyż Pan to zapewni.
Myślę osobiście,że Pan nas będzie prowadził w stronę pewnego rodzaju powiedzmy to ''barteru'' z tym,że pod osobistym pobudzaniem przez Pana co komu i ile, ale bez spodziewania się innych dóbr w zamian konkretnie od tej samej osoby, którą się obdarowało. A jeśli nam coś będzie rzeczywiście potrzeba to Pan pobudzi kogoś aby nam to dał w myśl zasady ,że Pan odpłaci nam i da nam o co prosimy, gdyż zna nasze potrzeby zanim o nie poprosimy.
Hej.[/quote]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 29, 2009 8:42 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
http://www.verichipcorp.com/ strona korporacji Verichip

http://www.youtube.com/watch?v=J3GovItLkYI najnowsza reklama medialna produktu Veri

http://www.healthlink.org.uk/ strona Healthlink współautora reklamy i autora programu . Jest to instytucja zajmująca sie pomocą humanitarną i służbą zdrowia .

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 06, 2010 8:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Czy to może dotyczyć drugiej, końcowej części czasu ucisku w jakim będzie Izrael?

"A to będzie dla ciebie znakiem: Tego roku wyżywieniem będzie zboże samorodne, w przyszłym roku zboże dziko wyrosłe, a w trzecim roku siejcie i żnijcie, sadźcie winnice i spożywajcie ich owoc.(30) A pozostała przy życiu resztka domu Judy zapuści korzeń w głąb i wyda owoc w górze.(31) Bo z Jeruzalemu wyjdzie resztka, a z góry Syjon poczet ocalonych; dokona tego gorliwość Pana Zastępów." [2Krl 19:29-31 Bw]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL