www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Wt maja 21, 2024 2:33 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 11, 2008 2:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):
. Zamiast uciekać od prawdy i zaprzeczać spójności objawienia Pism, lepiej ją po prostu uznać.

Ostatnio czytałem książkę Abrahama Heschela "Człowiek nie jest sam". Heschel jest Żydem, który sporo dobrego zrobił podczas soboru II w celu przezwycięzenia katolickich uprzedzeń do judaizmu. Dobrze znał się z Pawłem VI ale najciekawsze jest jego stwierdzenie na temat prozelityzmu:

"Gdybym miał do wyboru przejście na chrześcijaństwo i śmierć w komorze gazowej - wybrałbym to drugie" :) Pewnie nie znał pism ;)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 11, 2008 3:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Agnostyk napisał(a):
Ostatnio czytałem książkę Abrahama Heschela "Człowiek nie jest sam". Heschel jest Żydem, który sporo dobrego zrobił podczas soboru II w celu przezwycięzenia katolickich uprzedzeń do judaizmu. Dobrze znał się z Pawłem VI ale najciekawsze jest jego stwierdzenie na temat prozelityzmu:

"Gdybym miał do wyboru przejście na chrześcijaństwo i śmierć w komorze gazowej - wybrałbym to drugie" :) Pewnie nie znał pism ;)

To nie jest żaden argument. Po pierwsze, nie on pierwszy i nie ostatni odrzucił to, co zapowiadały Pisma. Tacy byli już za czasów Pawła:

"A naznaczywszy mu dzień, zeszli się u niego w jego mieszkaniu jeszcze liczniej, a on im wyłuszczał sprawę od rana aż do wieczora, składał świadectwo o Królestwie Bożym i przekonywał ich o Jezusie w oparciu o zakon Mojżesza oraz proroków. Jedni dali się przekonać jego słowom, drudzy natomiast nie uwierzyli. Nie mogąc dojść z sobą do zgody, zaczęli się rozchodzić, gdy Paweł rzekł jedno słowo: Dobrze Duch Święty powiedział do ojców waszych przez proroka Izajasza, mówiąc: Idź do ludu tego i mów: Będziecie stale słuchać, a nie będziecie rozumieli; Będziecie ustawicznie patrzeć, a nie ujrzycie. Albowiem otępiało serce tego ludu, Uszy ich dotknęła głuchota, Oczy swe przymrużyli, Żeby oczami nie widzieli I uszami nie słyszeli, I sercem nie rozumieli, i nie nawrócili się, A ja żebym ich nie uleczył" [Dz. Ap. 28:23-27]

Po drugie, są Żydzi znający Pisma, którzy narodzili się na nowo, bo uwierzyli w Jezusa. Poczytaj sobie o nich, ich świadectwa i ewentualnie sam zapytaj, jak to się stało, że się nawrócili. Tutaj możesz sobie posłuchać świadectwa Arnolda Fruchtenbauma:

http://www.ariel.org/tesagf.htm

A tutaj możesz przeczytać jego tekst pt. "Żydowskość a Trójca"

http://www.ariel.org/sbyjat.htm

Możesz nawet napisać do Arnolda albo z nim osobiście pogadać:

http://www.ariel.org/contact.htm

I polecam książkę "Gdy Żydzi spotykają Mesjasza":

http://www.jezus-izrael-zydzi.pl/htm/ks ... tykaja.pdf


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 11, 2008 8:19 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Przebudzony75 napisał(a):
Zacytuję jeszcze raz tekst z Zachariasza aby zadać parę pytań a od Was oczekuję odpowiedzi.
Tekst oryginalny podaje wyraźnie kto. Ponadto nie chciałbym dyskutować na podstawie Zachariasza bo wielu miejscach odczytuje ten tekst symbolicznie, a z tego co wiem, mało kto wierzy w !000 letnie Królestwo Tu i Teraz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 11, 2008 8:36 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Smok Wawelski napisał(a):
Henryk napisał(a):
Oczywiście dwóch. Pana Boga Niech jego Imię będzie błogosławione, i Mesjasza którego przyjście proroczo jest zapowiadane. Nie podzielam tego zdania o jedności złożonej. Dwóch Panów w jednym Bogu?. do tego tramwaju nie wsiadam. Duch Święty przenigdy nie głosił politeizmu? To wymyślili religijni ludzie chcący przypodobać się ludziom

Ciekawe. Dawid miał dwóch Panów?

Marka 12,36 Wszak sam Dawid mówi w Duchu Świętym: Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół Twoich pod stopy Twoje.
Łukasza 20,42 Przecież sam Dawid mówi w Księdze Psalmów: Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej,
Dzieje Apostolskie 2,34 jak to sami widzicie i słyszycie. Bo Dawid nie wstąpił do nieba, a jednak powiada: Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej,
Słowo Boże mówi że miał!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 11, 2008 9:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryk napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Henryk napisał(a):
Oczywiście dwóch. Pana Boga Niech jego Imię będzie błogosławione, i Mesjasza którego przyjście proroczo jest zapowiadane. Nie podzielam tego zdania o jedności złożonej. Dwóch Panów w jednym Bogu?. do tego tramwaju nie wsiadam. Duch Święty przenigdy nie głosił politeizmu? To wymyślili religijni ludzie chcący przypodobać się ludziom

Ciekawe. Dawid miał dwóch Panów?

Marka 12,36 Wszak sam Dawid mówi w Duchu Świętym: Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół Twoich pod stopy Twoje.
Łukasza 20,42 Przecież sam Dawid mówi w Księdze Psalmów: Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej,
Dzieje Apostolskie 2,34 jak to sami widzicie i słyszycie. Bo Dawid nie wstąpił do nieba, a jednak powiada: Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej,
Słowo Boże mówi że miał!

No właśnie. I Ty naprawdę nie wyciągasz z tego wniosków? Przecież Słowo Boże samo sobie nie zaprzecza. Dawid miał dwóch Panów, ale mógł mieć tylko jednego Boga. Jedynie Bóg jest Panem i nie ma innego. Według Twojej własnej unitariańskiej koncepcji skoro Dawid miał dwóch Panów, to musiał mieć dwóch Bogów. Czyli był politeistą. Według koncepcji trynitarnej Ojciec jest Panem Dawida i Syn jest Panem Dawida, ale są to Osoby Jednego Boga, który stanowi jedność złożoną [Adonai echad] - "Ten Bogowie" [JHWH elohim]. Oto kilka wersetów w tłumaczeniu dosłownym:

"I rzekł JHWH Bogowie [JHWH elohim]: Oto człowiek stał się taki jakk JEDEN Z NAS: zna dobro i zło" [I Mojż. 3:22]

"I usłyszałem głos Adonai mówiącego: Kogo MAM posłać? Kto by NAM poszedł?" [Iz. 6:8 BT]

"Zaprawdę JEST BOGOWIE [elohim], który sądzi na ziemi" [Ps. 58:12]

Psalm 110 pozostaje w doskonałej spójności z tymi (i innymi) wersetami, ponieważ JHWH - Syn zasiada po prawicy JHWH - Ojca. Obie Osoby są Panami Dawida, ale tworzą wraz z Duchem złożoną jedność Boga Wszechmogącego. JHWH Syn jest Panem Dawida i przyjdzie w ciele sądzić narody.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 11, 2008 10:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 7:21 pm
Posty: 246
Henryk napisał(a):
Tekst oryginalny podaje wyraźnie kto. Ponadto nie chciałbym dyskutować na podstawie Zachariasza bo wielu miejscach odczytuje ten tekst symbolicznie, a z tego co wiem, mało kto wierzy w !000 letnie Królestwo Tu i Teraz


Sprawy dwie... Pierwsza to prosze podaj o kim mówi tekst... a druga: 1000-lecie tu i teraz?! Hmmmm... Zachariasza jest Pismem Świętym równie dobrze jak ewg. Mateusza i myślę, że można spokojnie w oparciu o tą księgę rozmawiać kim jest Zbawiciel i Mesjasz.
Zatem czekam na Twoją konkretną odpowiedź.

_________________
Początkiem mądrości jest bojaźń Pana
Przyp.9:10


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 12, 2008 8:57 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
1000-lecie tu i teraz?! Hmmmm...

Henryk już żyje w 1000 leciu, nie wiedziałeś?
:lol: :twisted: :lol:
A Smokowi zdiagnozował przez internet schizofrenię. Prorok i lekarz w jednym opakowaniu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 12, 2008 11:02 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryk napisał(a):
nie chciałbym dyskutować na podstawie Zachariasza bo wielu miejscach odczytuje ten tekst symbolicznie

A mógłbyś powiedzieć, NA JAKIEJ PODSTAWIE odczytujesz ten tekst "w wielu miejscach symbolicznie"? Czy miejsca symboliczne wybierasz sobie dowolnie według własnego uznania? A może symbolizujesz te miejsca, których literalne odczytywanie prowadziłoby do wniosków sprzecznych z wcześniejszymi założeniami doktrynalnymi poczynionymi przed odczytywaniem tekstu?

Pismo interpretuje się przez Pismo. Jeśli w tekście jest jakiś symbol, to albo tekst mówi, że to jest symbol ogólnie znany, albo następuje jego wykład w tekście bieżącym, albo w tekstach wcześniejszych ten symbol się pojawia. Alegoryzowanie dowolnego tekstu w postaci "figurowej jazdy dowolnej na lodzie" zostało wymyślone przez Orygenesa i udoskonalone przez Augustyna. Obaj ćwiczyli własną wyobraźnię i wprowadzili w błąd całe rzesze swoich uczniów. To Augustyn jest ojcem amilenializmu czyli doktryny mówiącej o tym, że Era Mesjańska trwa od momentu założenia Kościoła.

Tak przy okazji: wiesz, skąd się wzięło świętowanie końca roku w tzw. Sylwestra? Stąd, że w roku 999 n.e. wszyscy spodziewali się końca świata i sądu zgodnie z doktryną Augustyna. Papieżem był wtedy niejaki Sylwester. Po wybiciu północy okazało się, że... nic się nie stało. Wtedy ludziska oszaleli ze szczęścia i zaczęła się impreza. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 12, 2008 8:11 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Przebudzony75 napisał(a):
Pierwsza to prosze podaj o kim mówi tekst.
Za Biblią Poznańską . Jeżeli autor księgi w tekście używa słowa „ Jahwe Zastępów” to co ja jeszcze mam wymyślać !
Przebudzony75 napisał(a):
kim jest Zbawiciel i Mesjasz
Zbawicielem i Mesjaszem przynajmniej dla mnie jest Pan Jezus Chrystus I NIE ZAMIERZAM ZMIENIĆ MEGO WYZNANIA W TYM WZGLĘDZIE.
Smok Wawelski napisał(a):
No właśnie. I Ty naprawdę nie wyciągasz z tego wniosków?
Dziękuje Panu Bogu że nie muszę, Bo wyznaje tak samo jak mój Mistrz(Bp20.17)A Jezus jej mówi: - Nie zatrzymuj Mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca. Ale idź do moich braci i powiedz im, że wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mojego i Boga waszego. Ojciec pana Jezusa jest moim Ojcem, Bóg Pana Jezusa jest moim Bogiem Dlatego uczynił mnie w tym względzie Zwycięzcą
Apokalipsa 3,12 Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już nie wyjdzie na zewnątrz. I na nim imię Boga mojego napiszę i imię miasta Boga mojego, Nowego Jeruzalem, co z nieba zstępuje od mego Boga, i moje nowe imię.
A kto chce przebywać na zewnątrz to już jego wolna wola(odnośnie symboliki)
Smok Wawelski napisał(a):
Tak przy okazji: wiesz, skąd się wzięło świętowanie końca roku w tzw. Sylwestra?
Dziękuje za informację, ale przeważnie 31 grudnia o 24 śpię, uważają mnie za dziwaka tak jak Lis w poście z godz 8:57, ale ja wiem swoje


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 12, 2008 9:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 7:21 pm
Posty: 246
Henryk napisał(a):
Za Biblią Poznańską . Jeżeli autor księgi w tekście używa słowa „ Jahwe Zastępów” to co ja jeszcze mam wymyślać !


Dziękuję za odpowiedź.

Henryk napisał(a):
Zbawicielem i Mesjaszem przynajmniej dla mnie jest Pan Jezus Chrystus I NIE ZAMIERZAM ZMIENIĆ MEGO WYZNANIA W TYM WZGLĘDZIE.


No i zgadzam się tutaj również.Zbawicielem i Mesjaszem jest Jezus Chrystus. Pytanie jest tylko takie czy Jezus Chrystus, o którym Ty mówisz to ten sam, o którym mówi Pismo Święte? Bo jeśli w Zachariasza (zresztą u większosci proroków ST), Zbawicielem jest JHWH, i to dosłownie -dla przypomnienia:

1. Zbliża się dzień JHWH - (Mt.24:30; 25:13; Obj.16:15; Mt.24:42-44, Fil.3:20)
2. To JHWH dzieli łupy
3. To JHWH zbiera narody do walki (Obj. 19:17-21)
4. To JHWH walczy z tymi narodami - Obj.17:13-14
5. To nogi JHWH stana na Górze Oliwnej
6. To JHWH przychodzi ze wszystkimi świętymi ... (Judy 1:14; Obj.19:11-16;I Tes.3:13)
7. ... i w końcu to JHWH będzie królem i Panem w 1000 leciu... (Obj.17:14; 19:16)

... to czy Biblia nie mówi, że Jezus to JHWH? Porównaj wypowiedzi z wypowiedziami NT, dotyczącymi Jezusa. Proszę dokonaj tego porównania rzetelnie i wskaż czy wersety, które zacytowałem nie wskazują kim jest ten jedyny Pan, Zbawca, Mesjasz, Król... no i w końcu Bóg.

_________________
Początkiem mądrości jest bojaźń Pana
Przyp.9:10


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 12, 2008 9:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 7:21 pm
Posty: 246
I do Agnostyka...

1. Zbliża się dzień JHWH
2. To JHWH dzieli łupy
3. To JHWH zbiera narody do walki
4. To JHWH walczy z tymi narodami
5. To nogi JHWH stana na Górze Oliwnej
6. To JHWH przychodzi ze wszystkimi świętymi ...
7. ... i w końcu to JHWH będzie królem i Panem w 1000 leciu...

Zauważ Agnostyku, że tylko w tych pierwszych 7-iu wersetach jest mowa o tym, że JHWH jest tym, który zbawi Izraela, ocali od wrogów i ich pokona oraz będzie później nimi żądził. Zarówno Izraelitami jak i tymi wrogami, którzy przeżyją. Czy nie tego spodziewali się właśnie żydzi? Czy między innymi nie taką mieli właśnie nadzieję?
Twój cytat jednego z Żydów nie jest argumentem w rozmowie, gdyż równie dobrze można zacytować wypowiedzi innych Hebrajczyków, którzy oczekiwali właśnie takiego Mesjasza. Zresztą skutecznie to już uczynili S.W. i ani_isza podając odpowiednie linki.

Czy są potrzebne dodatkowe proroctwa, które mówią o JHWH, który jest Zbawicielem?

_________________
Początkiem mądrości jest bojaźń Pana
Przyp.9:10


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 12, 2008 10:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryk napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
No właśnie. I Ty naprawdę nie wyciągasz z tego wniosków?
Dziękuje Panu Bogu że nie muszę, Bo wyznaje tak samo jak mój Mistrz (Bp 20.17) A Jezus jej mówi: - Nie zatrzymuj Mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca. Ale idź do moich braci i powiedz im, że wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mojego i Boga waszego. Ojciec pana Jezusa jest moim Ojcem, Bóg Pana Jezusa jest moim Bogiem Dlatego uczynił mnie w tym względzie Zwycięzcą

A nie zastanowiło Cię nigdy, dlaczego Jezus nie mówi tutaj "idę do Ojca NASZEGO (mojego i waszego) i Boga NASZEGO (mojego i waszego)?" Ponieważ Bóg Ojciec jest W INNY SPOSÓB Ojcem dla Jezusa, a W INNY SPOSÓB dla nas. Jest również W INNY SPOSÓB Bogiem dla Jezusa, W INNY SPOSÓB Bogiem dla nas. Stąd takie, a nie inne sformułowanie, które cytujesz, ale go nie rozumiesz. Szkoda, że się nawet nie wysilasz na wyciąganie wniosków, bo one są potrzebne.

Bóg Ojciec zrodził Syna, który jest Bogiem i nie jest stworzeniem. Bóg Ojciec jest również Bogiem dla Syna w sensie autorytetu, ale nie w sensie nierówności bytów - tak jak Mojżesz był bogiem dla faraona [II Mojż. 7:1], ale obaj byli ludźmi. Ojciec i Syn byli równi od wieczności [Flp. 2:6-7] i są równi jako Osoby Jedynego Boga. Uległość Syna wobec Ojca jest dobrowolna, jak uległość żony wobec męża, choć oboje są ludźmi [I Kor. 11:3].

Sam się zastanów, czy aby nie pozostajesz na zewnątrz, skoro nie czcisz Syna tak jak Ojca [Jan 5:23] i nie wyznajesz Syna jako Pana i Boga [Jan 20:27-29]. Albo masz dwóch bogów obok siebie i jesteś politeistą, co jest złamaniem pierwszego przykazania. I odpowiedz na konkretne argumenty przedstawione poprzednio oraz zadane pytania, zamiast uciekać w kolejne wersety. Mam dla Ciebie ostrzeżenie z Pisma:

"Służcie JHWH w bojaźni, a rozradujcie się ze drżeniem. Pocałujcie syna, by się snać nie rozgniewał, i zginęlibyście w drodze, gdyby się najmniej zapaliła popędliwość jego. Błogosławieni wszyscy, którzy w nim ufają" [Ps. 2:11-12]

http://www.blueletterbible.org/cgi-bin/ ... ion=KJV#12

Ciekawe jest to, że w wersecie 12 Septuaginta tłumaczy wyraz "Syn" [hebr. "bar"] jako "kyrios" czyli "Pan". A więc Syn jest Panem i to już w Pismach ST. A przecież jedynie Bóg jest Panem i nie ma innego. Możesz to jakoś wyjaśnić w ramach koncepcji unitariańskiej, a jednocześnie uniknąć złamania pierwszego przykazania Dekalogu i nie wyznać politeizmu?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 14, 2008 6:49 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Wawelski napisał(a):
A nie zastanowiło Cię nigdy, dlaczego Jezus nie mówi tutaj "idę do Ojca NASZEGO (mojego i waszego) i Boga NASZEGO (mojego i waszego)?" Ponieważ Bóg Ojciec jest W INNY SPOSÓB Ojcem dla Jezusa, a W INNY SPOSÓB dla nas. Jest również W INNY SPOSÓB Bogiem dla Jezusa, W INNY SPOSÓB Bogiem dla nas.

Jeśli Henio się nie zastanawiał to ja się zastanawiałem :D
Ojcem Jezusa jest bezpośrednio Bóg. Henryk, ja czy ty mamy ojca, który nas spłodził. Zatem dlaczego Jezus używa sformułowania NASZEGO ? Tak jakby to " zrodzenie " Jezusa nie miało znaczenia ? A przecież ma ! Wyjaśnienie Henryka jest logiczniejsze - nie twierdzę, że Henryk ma przez to rację ! Na podstawie czego w ww. wypowiedzi , cyt. " Ponieważ Bóg Ojciec jest W INNY SPOSÓB Ojcem dla Jezusa " używasz sformułowania w INNY SPOSÓB. Dlaczego Jezus używa jednego określenia - Ojciec, a jednocześnie ma na myśli jakis " inny sposób " ?

Cytuj:
Bóg Ojciec jest również Bogiem dla Syna w sensie autorytetu, ale nie w sensie nierówności bytów

Bytów ? A co to jest ten byt ? Tylko proszę o def. z pisma 8)
PS.
Na kilometr jedzie filozofią ! Jeśli to nie jest już filozofia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 14, 2008 7:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
a co jest złego w "filo-sofii"? Przecież to nic innego jak umiłowanie mądrości - zgodnie z etymologią słowa :). Starotastamentopwi Żydzi o nic tag nie prosili Boga jak o Mądrość 8)

Pozdrawiam

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 14, 2008 7:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Wujciu przeczytaj JESZCZE RAZ I DOKŁADNIE to, co napisałem, A POTEM z tym polemizuj. Dobrze? Bo piszesz tak, jakbyś albo nie doczytał, albo nie zrozumiał.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL