www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt maja 17, 2024 3:19 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 18, 2008 1:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
ani_isza napisał(a):


inaczej jest, gdy sprawa dotyczy wizji/słowa o przyszłości i moim losie
-myślę sobie wtedy po co Bóg chce, żebym to wiedziała?

macie jakieś doświadczenia do upublicznienia?

Mamy: lepiej sobie odgryzc jezyk, bo juz nawet poza mury miasta nie wyprowadzaja, ale na miejscu...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 18, 2008 1:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
jj napisał(a):
ani_isza napisał(a):


inaczej jest, gdy sprawa dotyczy wizji/słowa o przyszłości i moim losie
-myślę sobie wtedy po co Bóg chce, żebym to wiedziała?

macie jakieś doświadczenia do upublicznienia?

Mamy: lepiej sobie odgryzc jezyk, bo juz nawet poza mury miasta nie wyprowadzaja, ale na miejscu...


ke?
ps.: o kontekst refleksji poproszę 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 18, 2008 2:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
ani_isza napisał(a):


ke?
ps.: o kontekst refleksji poproszę 8)

Proroctwo - wiadomo, rzecz swieta, wiec przyjac z pokora i nie pyskowac, a ze sie nie spelnilo, to juz inna sprawa... :D
Tez jakies "odwrocenie", bo to przeciez "proroka" nalezalo kamionowac.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 18, 2008 2:24 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
jj napisał(a):
ani_isza napisał(a):


ke?
ps.: o kontekst refleksji poproszę 8)

Proroctwo - wiadomo, rzecz swieta, wiec przyjac z pokora i nie pyskowac, a ze sie nie spelnilo, to juz inna sprawa... :D
Tez jakies "odwrocenie", bo to przeciez "proroka" nalezalo kamionowac.


...aaa, teraz to nawet ja sie domyslilem, ze nie o to chodzi, ale to tez jakies doswiadczenie... :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 18, 2008 3:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
acha :lol:
dzięki za wyjaśnienie

ale o znakach to często dzisiaj zapominają "prorocogłoścy" - ludzie, jak ja już dawno nie słyszałam o tym: "po czym poznacie", że ma się wypełnić...

ps.: asekurują się żeby ich nie ukamieniować? 8) bo zawsze można wtedy twierdzić, że to jeszcze nie czas jest ... ( no albo, że adresat sie sprzeniewierzył, chacha...)

na pewno chwałę ma to przynosić tylko i wyłącznie JHWH, ale czy to jedyna wskazówka? (czasami trudno dostrzec "chwałę JHWH" w krótkoterminowym objawieniu dot. mojego życia i konkretnej decyzji/stanu, tyle, że wprost nie nagabuje się tym do hołdowania innym bogom lub temu, co cielesne...)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 18, 2008 3:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 14, 2005 3:58 pm
Posty: 339
ani_isza napisał(a):
Bea napisał(a):
Dla mnie nie jest to sprawa pierwszorzędnej wagi. Nadawanie jej takowej uważam za błąd.
Szanuje osoby które postępują zgodnie z przekonaniem.
Są to dla mnie jednak sprawy "dziesięciny z kopru i mięty". Skupianie się na nich powoduje stracenie z oczu najważniejszego.


dla mnie też nie jest to sprawa warunkująca zbawienie, ale "dziesięcina z kopru i mięty" to mi tu akurat nie pasuje, z powodów zawartych przy tym zarzucie-
nie ze względu na samą dziesięcinę, bo i dzisiaj wierzący składają ofiary Bogu ( tylko że inne), bo tu nie ma mowy, że "dziesięcina z kopru i kminku" nie jest słuszna:


Dobry cytat! Potwierdza moje zdanie :-)
Dawali dziesięcinę z ziółek, dbali o najmniejsze przepisy i stracili z oczu to co najważniejsze.
Grobem pobielanym to ich nazwał Pan a nie spłakaną grzesznicę wycierającą mu stopy włosami.
Ja ufam w to że Bóg przez Ducha ma moc przekonać człowieka który szuka go z całego serca we właściwym czasie i we właściwy sposób i do dziesięciny z ziółek jeżeli tego chce.
Gorzej chyba idzie z faryzeuszami by przypomnieć im co ważniejsze ;-)
Nawet Pan użył mocnych słów.


Cytuj:
dla mnie to też może wyglądać jak koncentrowanie się na "mocy" a nie na Królestwie i Królu, który ma prawo żądać posłuszeństwa na JEGO zasadach (a te zasady zapisano też poza ewangeliami, bo pisarze zrobili to w Jego autorytecie)

Wiesz, ja niestety widzę coś innego. Traci sie z oczu Prawodawcę i Króla a koncentruje na prawie i królestwie.
Prawo jest dobre ale gdy zaczyna żyć własnym życiem w staje sie "martwą literą"
....no i mamy groby pobielana gorszące sie płaczącą kobietą.



Cytuj:
ps.: a jeżeli nie pasują Ci te tekstylia, to se wymyśl inny werset ;)

A co do tekstyli to za poważnie podchodzę do tekstu Pawła by chusteczkę na główce z włoskami do ramion traktować jako wypełnienie nakazu.
No ale mogę o tym na maila jak będziesz chciała moje zdanie znać.
Tu ma być o proroctwie :-)

Cytuj:
i chociaż Twoja reakcja nie zachęca mnie do zwierzeń, to o niektórych moich doświadczeniach mogę napisać - chybą, że preferujesz inne osoby w dyskusji, to lepiej zaznacz to na początku 8)

No co ty!
Nie zniechęcaj sie.
To że Pan mówi a ktoś się przyznaje do tego to naprawdę rarytas :-)


Cytuj:
ALE WRACAJĄC do proroctwa - co do jego odbioru, to mam takie "refleksje"

*** potrafię rozróżnić, czy bunt mój na jakieś zalecenie zawarte w Piśmie, świadczy o moim sercu jako "obrzezanym dla i przez JHWH", czy zmierzającym "swoją własną drogą" i jedynie "na motywach biblijnych"

inna sprawa, co z tym rozróżnieniem robię


Mam to samo. rozróznienie nie jest trudne ale co z tym pozniej robię...To całkiem inna bajka

Cytuj:
gdy przychodzi objawienie od Niego jako proroctwo obnażające grzech zapisuję je sobie i "chodzę koło tego", badam siebie - nawet jeżeli są to "objawienia" czyichś pobożnych życzeń pod moim adresem, to zawsze Bóg pokaże coś, co jednak warto zobaczyć


Ja jakoś łatwiej słucham takiego słowa od osoby która mnie nie zna. wiadomo, nie chce manipulować , bo i po co?



Cytuj:
inaczej jest, gdy sprawa dotyczy wizji/słowa o przyszłości i moim losie
-myślę sobie wtedy po co Bóg chce, żebym to wiedziała?



No tak. Ale gdy wizja/słowo przychodzi bo sie o nią prosi...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 18, 2008 4:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Bea napisał(a):
Ja jakoś łatwiej słucham takiego słowa od osoby która mnie nie zna. wiadomo, nie chce manipulować , bo i po co?

ale jak to wydarza się w moim kościele/wspólnocie, (bo o to chodzi też w założeniach), to tam każdy o każdym trochę wie... i co?

mniej komfortowe, ale co z tego?
przecież powinno być komfortowe, bo z nimi mam "wspólnotę"!!!


Paweł opisywał sytuację ze wskazaniem, że te "znaki od Boga" (obecne podczas zgromadzania się) będą dla danego kościoła (m.in. proroctwa), więc dobrze, że są i mają być, bo Bóg nimi się posługuje

no ale odrzucać zupełnie, bo przekaz był akurat od przyjaciółki?
(patrz moja sugestia o czyichś pobożnych życzeniach - chodziło o brak mojego udziału w pewnych praktykach i to było "nadużycie" jasne dla mnie; ale niektórych zagadnień nie znajdę w Biblii...)
- a może przyjaciółka jest właśnie najwierniejszym wstawiennikiem o mnie?
- to prośba do Boga o potwierdzenie jest chyba najwłaściwszym rozwiązanie, może też upublicznienie pred zgromadzeniem samego proroctwa i prośba o modlitwę/wyjaśnienie (Bóg widzi szczerość serca)
Bea napisał(a):
No tak. Ale gdy wizja/słowo przychodzi bo sie o nią prosi...


wtedy jest fajnie, bo mam pewność, że tylko Bóg wie o tym, o czym Jemu się zwierzam

ale jak to jest bez naszej inicjatywy? zupełnie "z zaszkoczenia"?
przecież sam fakt, że nie pytałam, nie neguje wiarogodności proroctwa

i o to mi bardziej chodzi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 18, 2008 4:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 14, 2005 3:58 pm
Posty: 339
ani_isza napisał(a):
ale jak to wydarza się w moim kościele/wspólnocie, (bo o to chodzi też w założeniach), to tam każdy o każdym trochę wie... i co?

mniej komfortowe, ale co z tego?
przecież powinno być komfortowe, bo z nimi mam "wspólnotę"!!!


Nie sądzę by we wspólnocie wszyscy wiedzieli wszystko. O intymnych sprawach raczej sie nie trąbi. Poza tym takie"wszystko o wszystkich" jest możliwe raczej w małych grupkach.
A co "komfort" ma do tego?


Cytuj:
no ale odrzucać zupełnie, bo przekaz był akurat od przyjaciółki?
(patrz moja sugestia o czyichś pobożnych życzeniach - chodziło o brak mojego udziału w pewnych praktykach i to było "nadużycie" jasne dla mnie; ale niektórych zagadnień nie znajdę w Biblii...)
- a może przyjaciółka jest właśnie najwierniejszym wstawiennikiem o mnie?

A czy ja powiedziałam gdzieś że takowe odrzucam???
Podzieliłam sie własnym doświadczeniem, refleksją.
Poz tym to moje "łatwiej od obcego" niestety potwierdzi Słowo. Tam jest coś o tym jak prorok jest uznawany we własnym domu.
Z przykrościa stwierdzam że jak zwykle Pan ma rację ;-)
Doświadczyłam prawdziwości tego w dwie strony.

ani_isza napisał(a):
Bea napisał(a):
No tak. Ale gdy wizja/słowo przychodzi bo sie o nią prosi...


wtedy jest fajnie, bo mam pewność, że tylko Bóg wie o tym, o czym Jemu się zwierzam

A ja właśnie wtedy zaczynam zastanawiać sie i sprawdzać sama siebie czy aby to nie projekcja moich pobożnych życzeń lub strachów.

Cytuj:
ale jak to jest bez naszej inicjatywy? zupełnie "z zaszkoczenia"?
przecież sam fakt, że nie pytałam, nie neguje wiarogodności proroctwa

i o to mi bardziej chodzi


Dla mnie tak z zaskoczenia jest lepiej, łatwiej :-)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL