www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn maja 13, 2024 1:28 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 14, 2008 6:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Zanim wsadzisz swoją łyżkę dziegciu, przeczytaj dokładnie, co się pisze. Spokojnie, kulturalnie i bez szarpania - tak można dyskutować również z tymi, którzy nie dochodzą do tych samych wniosków, a takie dyskusje już tutaj były z (z Arielem, Poszukiwaczem, Heptą, Sceptykiem, Mariusem i z Tobą też). Chodzi o kulturę dyskusji (niezaleznie od zbieżności poglądów), która oby jak najczęściej była taka jak w przypadku Ody.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 15, 2008 7:46 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
ja bym się jednak upierał przy swoim zdaniu z drobnymi korektami :).
Ostatnio zaczynam się siebie bać, gdyż zastanawiam się czy aby juz nie trolluję na forum - rzadko dyskutuję a jedynie macham łyżką pełną dziegciu :)

Pozdrawiam

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 16, 2008 12:17 am 
Offline

Dołączył(a): N lut 04, 2007 6:42 pm
Posty: 91
Agnostyk napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Ja Ci również dziękuję za budująca dyskusję. Oby takich dyskusji było więcej na naszym forum. Spokojnie, kulturalnie i bez szarpania. To mi się podoba. :)


Tak jest zawsze jesli dochodzi się do takich samych wniosków :P Nie ma w tym nic z cudownosci :)


Ja nie rozumiem skąd ten dziegć Agnostyku ? - nawet nie dałeś mi szansy na przyznanie Tobie racji w czymkolwiek :(

_________________
" Ale prześladowania prawie zawsze nowych stronników ofiarom zjednują. " (Wolter)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 18, 2008 8:00 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
oda napisał(a):
Ja nie rozumiem skąd ten dziegć Agnostyku ? - nawet nie dałeś mi szansy na przyznanie Tobie racji w czymkolwiek :(


Przyznaję, że nie odpowiedziałem na Twoje pytanie w sprawie prawa naturalnego ale po prostu jest to tak obszerny temat, że potopilibyśmy się w nim. Ponadto musisz mi uwierzyć na słowo :) - nie przynałabyś miracji na pewno ;) Wątpię czy uznajesz, ze żaden Bóg nie wszczepił nam pojecia prawanaturalnego ani moralnego kodeksu, ze pojęcia dobra i zła są zmiennne, ewoluują i rozwinęły się historycznie (szczególnie w tzw. szczegółowych zastosowaniach prawa naturalnego)
Watpię czy zgodzisz się ze mną, że Mojżesz nie otrzymał 10 PRAW postepowania a raczej spisał i usankcjonował już istniejące ( coś a la' Hammurabi).
Oczywiście moglibysmy sobie kulturalnie podyskutować bo taka jest wszak idea forum, niemniej ze Smokiem ładniej się budowaliscie - nie chciałem przeszkadzać ;)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 19, 2008 6:55 pm 
Offline

Dołączył(a): N lut 04, 2007 6:42 pm
Posty: 91
Agnostyk napisał(a):
Przyznaję, że nie odpowiedziałem na Twoje pytanie w sprawie prawa naturalnego ale po prostu jest to tak obszerny temat, że potopilibyśmy się w nim. Ponadto musisz mi uwierzyć na słowo :) - nie przynałabyś miracji na pewno ;) Wątpię czy uznajesz, ze [... ] - nie chciałem przeszkadzać ;)


Jest bardzo prawdopodobne, że masz rację, że zarówno co do pojęcia prawa naturalnego jak również co do przyznania racji, ale muszę przyznać, że z powodu tego co napisałeś zrobiło mi się bardzo smutno : czyżby tylko o rację nam tutaj chodziło ? A jeśli nie będzie zgodności w poglądach, to już nie mamy o czym pisać, nie ma porozumienia , nie mamy sobie nic do zaoferowania prócz niechęci ?! Udajemy, że się nie widzimy, bo lęk przed herezją, nie pozwala nam na bliższe poznanie się !? Z drugiej strony jednak jakoś nie dziwię się Twojej postawie !

Pozdrawiam :)

_________________
" Ale prześladowania prawie zawsze nowych stronników ofiarom zjednują. " (Wolter)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 20, 2008 1:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
oda napisał(a):
A jeśli nie będzie zgodności w poglądach, to już nie mamy o czym pisać, nie ma porozumienia , nie mamy sobie nic do zaoferowania prócz niechęci ?! Udajemy, że się nie widzimy, bo lęk przed herezją, nie pozwala nam na bliższe poznanie się !?


Absolutnie nie odczuwam tutaj do nikogo niecheci, natomiast o herezję trudno posadzić apostatę ;)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL