www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn maja 13, 2024 6:10 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N gru 30, 2007 2:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Tunia03 napisał(a):
Rozmawiałam na forum z Żydami i na pytanie dlaczego nie uznają Jezusa za mesjasza uzyskałam m.in taki argument na nie:"powinien pochodzić z rodu Dawidowego a nie pochodził gdyż w/g chrześcijan Ojciec Jezusa był B-giem

Mesjasz będzie:

Żydem z plemienia Judy (meskim potomkiem króla Dawida i króla Salomona), (Pwt 17.15, Lb 24.17, Rz 49.10, IKrn 17.11, Ps 89.29-38, Jer 33.17, IISam 7.12-16, IKrn 22.10 , IIKrn 7.18 )
zgromadzi Żydów z całego świata w Izraelu, (Iz 27.12-13, Iz 11.12)
zbuduje ponownie Światynie w Jerozolimie,( Mi 4.1)
przywróci pełne przestrzeganie praw Tory i przyniesie swiatowy pokój (Iz 11.9, Iz 40.5, So 3.9, Iz 11.6, Mi 4.3).


Faktycznie, jesli Jezusa uwaza sie za syna B-ga to jego ojcem nie mogl byc Jozef - same pismo chrzescijanskie twierdzi, ze Maria byla oddzielona od swojego przyszlego meza Jozefa i to wtedy zostala zaplodniona /nie wnikam jak/

druga sprawa - to Jozef byl z plemienia Judy, jego pochodzenie jest przedstawione w pismie chrzescijanskim - Maria nie byla z plemienia Judy

trzecia sprawa - jesli wg chrzescijanstwa Jezus byl synem B-ga to nie mogl byc synem Jozefa z plemienia Judy, czyli nie mogl byc obiecywanym przez prorokow mesjaszem

a czwarta sprawa - jesli to jakims cudem Jozef byl ojcem Jezusa, to ewangelia nie mowi prawdy twierdzac ze Maria byla "nieskalana przez Jozefa" - skoro ewangelia nie mowi prawdy w jednym miejscu, to mozliwe to i w innych miejscach (?)"

Noto już sama zgłupiałam i proszę o pomoc.

I jeszcze jedna sprawa miał zapanowac pokój-skąd Żydzi mieli wiedzieć że Jezus był mesjaszem skoro żadne z tych założeń nie zostało zrealizowane?


1. potomek króla Dawida: Mat.1:1.6 ; Dz.Ap.13:22-23; Rz. 1:3-4
2. pochodzi z plemienia Judy: Mt. 1:2-3; Łk. 3:33
3. zgromadzenie Żydów z całego świata jeszcze nie nastąpiło literalnie ;) dopiero nastąpi, w erze Masjańskiej, a na dzień dzisiejszy nastąpiło zgromadzenie Żydów, którzy w Niego uwierzyli do "jednej owczarni" wraz z wszystkimi innymi wierzącymi w Mesjasza i będącymi pod Nowym Przymierzem
- podobnie z pełnym zaprowadzeniem pokoju, odbudowaniem świątyni oraz obowiązywaniem PRAWA - o tym czytamy np. u Zachariasza

na dzień dzisiejszy mamy wypełnienie tutaj:
- pokój: J.14:27; 16:33
- prawa: J.14:15.21
- świątynia: J.2:19-22; Mt.26:61
4. również!!! urodzi się z dziewicy: [Iz.7:14] Mt.1:17-2:1; Łk.1:26-35
5. również !!! ma być Synem Bożym: [Ps.2:7; Prz. 30:4] Mt. 3:17.26:63-64; Łk. 1:32; Rz.1:4


i jeszcze wiele innych proroctw zapowiadało Mesjasza!

co do rodu ziemskiego z jakiego miał pochodzić, to gdyby Józef zostawił brzemienną Marię [Mt.1:19-25] to wtedy nie przyporządkowywanoby do Jego osoby rodziny i domu z jakiego Jeszua pochodził tutaj na ziemi: Łk.4:22; J.6:42

mam nadzieję, że jeszcze wiele wskazań dopiszą pozostali użytkownicy :)

Tuniu mam pytanie do Ciebie:
- o jakim PIŚMIE napisał Paweł do Tymoteusza w tym miejscu?
Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - (17) aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu. 2Tym.3:16:17


ps.2: dobrze pamiętałam, że już o wypełnieniu pewnych proroctw dot. Mesjasza pisano Tobie tutaj:
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... 82&start=0
no i polecono Ci pewną książkę...
możemy to jednak zebrać i rozwijać
8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N gru 30, 2007 10:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 26, 2005 2:31 pm
Posty: 78
Lokalizacja: małopolska
ani_isza napisał(a):
: dobrze pamiętałam, że już o wypełnieniu pewnych proroctw dot. Mesjasza pisano Tobie tutaj:
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... 82&start=0
no i polecono Ci pewną książkę...
możemy to jednak zebrać i rozwijać

Rzeczywiście- ale ja mam sklerozę, wiedziała że na jakimś forum rozmawiałam o tym ale na ilu ja forach byłam?! Dzięki-chętnie wrócę do tej książki bo ona mi wtedy bardzo rozjaśniła temat.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL