www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:43 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lut 07, 2015 10:51 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Poszukiwacz Prawdy napisał(a):
uważanie w rozmowie z katolikami polega na mówieniu im prawdy połączonej z dokładnym wyjaśnieniem, a nie na zmienianiu definicji rodzeństwa. Tylko kiedy mówimy prawdę możemy być pewni, że Bóg się do tego przyzna.
Zgoda, jeśli kierujemy się definicją biblijną mówiąc o sprawach opisywanych w Biblii. Wtedy będziemy mówić prawdę. A Biblia nazywa braćmi zarówno zrodzonych z tego samego ojca [I Mojż. 42:15; 43:3; Mat. 1:2 i inne] lecz nie z tej samej matki, jak i zrodzonych z tej samej matki, lecz z nie z tego samego ojca [Sędz. 8:9; Ps. 69:9 i inne]. Interesujący jest fakt, że gdy tekst biblijny rozróżnia braci rodzonych od przyrodnich, nie stosuje określenia "brat przyrodni", bo takiego w Biblii nie ma. Dlatego spośród wszystkich synów Jakuba Symeon i Lewi byli braćmi Diny - bo pochodzili z tej samej matki [I Mojż. 34:25; por. I Mojż. 29:30-30:20-21].

Biblijna definicja słowa "brat" jest podana tutaj:

http://www.blueletterbible.org/lang/lex ... H251&t=KJV


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 07, 2015 11:49 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Postscriptum:

Zgoda.
W takim razie w rozmowie z katolikami należy stosować określenie BRACIA I SIOSTRY Jezusa i nie rozróżniać ich na rodzonych i przyrodnich, zgodnie z tym co napisałes powyżej. Wtedy mówiąc o dzieciach Marii zrodzonych z Józefa należy po prostu mówić BRACIA i SIOSTRY Jezusa.

Jeśli jednak, w rozmowie z katolikami, zaczyna się rozdzielać rodzeństwo na rodzone i przyrodnie, to zgodnie z przyjętą definicją, powinno się używać stwierdzenia "rodzeństwo przyrodnie" a nie "rodzone", bo zrodzone z jednej matki, ale mające różnych ojców. Oczywiście należy przy tym dokładnie wyjaśnić, co ma się na myśli.

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL