www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 11:26 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 19, 2005 4:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Jolteon napisał(a):
poszukiwacz prawdy napisał(a):
1 Piotr. 1:3
3. Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa,
(BW)

1 Piotr. 1:12
12. Im to zostało objawione, że nie sobie samym, lecz wam usługiwali w tym, co teraz wam zostało zwiastowane przez tych, którzy w Duchu Świętym zesłanym z nieba opowiadali wam radosną nowinę; a są to rzeczy, w które sami aniołowie wejrzeć pragną.
(BW)

No i wszystko jasne :) .Jest Bóg ,jest Chystus i zesłany (przez Boga )Duch Święty który jest przejawem mocy bożej w ludziach.


Wedlug ciebie Duch Sw nie jest osoba? :o



A gdzie w biblii wyczytałeś że jest :shock: :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 19, 2005 9:27 pm 
poszukiwacz prawdy napisał(a):

Wedlug ciebie Duch Sw nie jest osoba? :o



A gdzie w biblii wyczytałeś że jest :shock: :shock:[/quote]

Nie jestem Smokiem Wawelskim i nie chce mi się pisać długich elaboratów. Zachęcam do przeczytania kilku tekstów Ef.4;30 A nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym jesteście zapieczętowani na dzień odkupienia. Czy można zasmucić moc, albo przejaw?? :shock:
Heb.3;7 i dalej do 11 i Heb. 10;15 i 16do17 - porównaj z cytowanymi tekstami z ST. Wnioski wyciągnij sam. Jeśli nie zrozumiasz, to napiszę to jasniej.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2005 7:40 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Cytuj:
miki napisał(a):
poszukiwacz prawdy napisał(a):

Wedlug ciebie Duch Sw nie jest osoba? :o



A gdzie w biblii wyczytałeś że jest :shock: :shock:


Nie jestem Smokiem Wawelskim i nie chce mi się pisać długich elaboratów. Zachęcam do przeczytania kilku tekstów Ef.4;30 A nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym jesteście zapieczętowani na dzień odkupienia. Czy można zasmucić moc, albo przejaw?? :shock:
Heb.3;7 i dalej do 11 i Heb. 10;15 i 16do17 - porównaj z cytowanymi tekstami z ST. Wnioski wyciągnij sam. Jeśli nie zrozumiasz, to napiszę to jasniej.

To typowa personifikacja których w Biblii jest pełno.Nie świadczy w żaden sposób o osobowości Ducha Świętego.
Gdyby tak było jak próbujesz mi wmówić to mądrość jest majętną osobą i ma nawet służbę .Ciekawe czy jest stara czy młoda. :lol:
Cytuj:
Przyp. 9:1-3
1. Mądrość zbudowała swój dom, postawiła siedem swoich słupów,
2. Zabiła swoje bydło, zmieszała wino, zastawiła swój stół,
3. Wysłała swoje służebnice, zaprasza ze wzgórz miasta:
(BW)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2005 11:22 am 
Offline

Dołączył(a): Śr cze 01, 2005 3:07 pm
Posty: 262
Widzę drodzy dyskutanci, że odchodzicie od tematu. NIe rozmawiajmy o osobowości Ducha Świętego tylko o uczestnictwie Świętych w boskiej naturze!

Orgad, wracaj z wakacji!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2005 11:37 am 
Offline

Dołączył(a): Śr cze 01, 2005 3:07 pm
Posty: 262
hubertok pisał:
Cytuj:
Czyżbyśmy mieli być też Chrystusami?

No i czy Jezus jest BOGIEM, który BYŁ, JEST I BĘDZIE?


Niewątpliwie Jego ciałem, małżonką, oblubienicą, braćmi. I choć wtedy będziemy z NIm Jedno
Cytuj:
Jan. 17:11

To nie będziemy Nim.
Jezus Chrystus choć jest Jedno z Ojcem, Ojcem nie jest. Ojciec bowiem jest ponad Nim.
Cytuj:
Jan. 14:28
. Ale Jezus jest Bogiem, a może raczej ma boską naturę. Miał ją przed przyjściem na świat i wyniszczył ją , stając się człowiekiem.
Cytuj:
Filip. 2:6-8

PO swym zmartwychwstaniu znów powrócił do bożej postaci, ale to nie oznacza, że stał się Bogiem Najwyższym, siedzi bowiem po Jego prawicy.
Cytuj:
Łuk. 22:69,Kol. 3:1

Stąd moje pytanie, co oznacza uczestnictwo w Bożej naturze, jaką niewątpliwe ma Bóg, Jego Syn i ma mieć Kościół?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2005 2:22 pm 
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Cytuj:
miki napisał(a):
poszukiwacz prawdy napisał(a):

Wedlug ciebie Duch Sw nie jest osoba? :o



A gdzie w biblii wyczytałeś że jest :shock: :shock:


Nie jestem Smokiem Wawelskim i nie chce mi się pisać długich elaboratów. Zachęcam do przeczytania kilku tekstów Ef.4;30 A nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym jesteście zapieczętowani na dzień odkupienia. Czy można zasmucić moc, albo przejaw?? :shock:
Heb.3;7 i dalej do 11 i Heb. 10;15 i 16do17 - porównaj z cytowanymi tekstami z ST. Wnioski wyciągnij sam. Jeśli nie zrozumiasz, to napiszę to jasniej.

To typowa personifikacja których w Biblii jest pełno.Nie świadczy w żaden sposób o osobowości Ducha Świętego.
Gdyby tak było jak próbujesz mi wmówić to mądrość jest majętną osobą i ma nawet służbę .Ciekawe czy jest stara czy młoda. :lol:
Cytuj:
Przyp. 9:1-3
1. Mądrość zbudowała swój dom, postawiła siedem swoich słupów,
2. Zabiła swoje bydło, zmieszała wino, zastawiła swój stół,
3. Wysłała swoje służebnice, zaprasza ze wzgórz miasta:
(BW)


Nieudolnie odpowiedziałeś na pierwszą część. Posłuszyłeś się typowym argumentem świadków. Jest jeden problem. Zacytowany przez Ciebie tekst jest z Przypowieści, księgi mądrościowej pełnej obrazów, porównań, poezji i personikfikacji. W listach niestety trudno wskazać stosowanie takich figur. A jeśli chesz stosować taką hermenutyke to proponuje wszystko, co jest napisane w listach o Bogu odczytywać jako personifikacje. Ciekawe jaki Bóg Ci wyjdzie? :shock:
Ciagle też nie odpowiedziałeś na drugą część szarady. Zachęcam do studium w/w tekstów.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 22, 2005 8:13 am 
Offline

Dołączył(a): Śr cze 01, 2005 3:07 pm
Posty: 262
Miki, Poszukiwaczu i wszyscy zainteresowani tematem osobowości Ducha Świętego, apeluję, załużcie nowy temat, bo w bieżącym wątku osobowość Ducha Świętego jest jakby a'propos, przez co główny wątek się urywa i zaczyna robić się bałagan.

Z góry serdecznie dziękuję!

7


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 22, 2005 9:28 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
hepta napisał(a):
Miki, Poszukiwaczu i wszyscy zainteresowani tematem osobowości Ducha Świętego, apeluję, załużcie nowy temat, bo w bieżącym wątku osobowość Ducha Świętego jest jakby a'propos, przez co główny wątek się urywa i zaczyna robić się bałagan.

Z góry serdecznie dziękuję!

7


OK :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 22, 2005 10:06 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
hepta piszesz:
Cytuj:
Stąd moje pytanie, co oznacza uczestnictwo w Bożej naturze, jaką niewątpliwe ma Bóg, Jego Syn i ma mieć Kościół?


Uczestnictwo w boskiej naturze to stan duchowy jaki otrzyma Kościół po zmartwychwstaniu.Można powiedzieć ,że natura Jahwe,Chrystusa i Kościoła będzie taka sama.Nawet aniołowie ją mają.Kwestia władzy to już inna sprawa i tu nie ma równości.Pisałem o tym wcześniej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 23, 2005 10:30 am 
Offline

Dołączył(a): Śr cze 01, 2005 3:07 pm
Posty: 262
Paszukiwaczu, o kościele czytamy że ma być uczestnikiem boskiej natury, ale o aniołach raczej nie kojarzę żadnego wersetu bezpośrednio o tym mówiącego. Skąd masz pewność, że aniołowie mają boską naturę? I co to wg Ciebie oznacza? Czyżbyś utożsamiał naturę duchową z naturą bożą? A jesli nie to jaka jest różnica?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 23, 2005 4:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
hepta pisze:
Cytuj:
ale o aniołach raczej nie kojarzę żadnego wersetu bezpośrednio o tym mówiącego. Skąd masz pewność, że aniołowie mają boską naturę?



Łuk.20:35-36


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2005 7:16 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
hepta piszesz:
Cytuj:
Czyżbyś utożsamiał naturę duchową z naturą bożą?


Oczywiście ,że tak w sensie życia nieśmiertelnego.W tej materii widzę również aniołów.
Inna sprawa to władza.
Pisałem wcześniej ,że wiąże się z naturą bożą również władza.
Kościół będzie w tysiącleciu miał taką władzę wraz z CHrystusem jak Jahwe ponieważ On ją przekaże dla swego Syna.Mówi o tym psalm 110.
Wyraźnie z niego wynika że Jahwe usiądzie po prawicy swego Syna co znaczy że Syn będzie rządził wraz z Kościołem i będą Bogami (elohim).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2005 9:47 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
I wtedy Trójjedyny staje się Czwórjedyny.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2005 11:25 am 
Offline

Dołączył(a): Śr cze 01, 2005 3:07 pm
Posty: 262
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Mówi o tym psalm 110.
Wyraźnie z niego wynika że Jahwe usiądzie po prawicy swego Syna co znaczy że Syn będzie rządził wraz z Kościołem i będą Bogami (elohim).


No właśnie, tu jest sedno problemu. Czy uczestnictwo w boskiej naturzę jest tożsame z byciem Bogiem?

Jak dla mnie to są dwie różne sprawy! Osobiście uważam, że był jest i będzie zawsze tylko jeden Bóg!
Jeden jest bowiem Bóg i jeden też pośrednik między nim a ludźmi, człowiek, Jezus Chrystus! Tenżę Chrystus został wzięty do nieba i siedzi po prawicy Ojca. Co oczywiście wyklucza tożsamość z Bogiem! I choć Jezus jest Synem Bożym, ma też Boską naturę, dana jest mu wszelka moc i chwała, to jednak świadectwo Nowego Testamentu nie pozostawia mnie w niepewnośći co do zależności jaka jest pomiędzy Ojcem a Synem! Podobna relacja ma też być z Kościołem!
Ma umrzeć jak umierają ludzie, zmartwychwstać, zostać pochwyconym do nieba, uwielbionym, zamieszkać z Chrystusem, który przygotowuje im mieszkanie, zyskać nieśmiertelność stać się Synami Bożymi jakimi jest Jezus i aniołowie i rządzić z Jezusem jako Oblubienica. Wladza Kościoła ma rozpościerać się również nad aniołami (przynajmniej tymi, którzy podlegają sądowi). Co oczywiście nie oznacza , że KOściół stanie się Jedynym Bogiem albo że będzie Jego częścią! Takie rozumowanie prowadzi do absurdów i do panteonu grecko rzymskich bogów!

Mysle że zgodzisz się ze mną co do tego. A jesli tak to po co mieszać do tego czwórcę? No chyba że masz inne zdanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 24, 2005 11:29 am 
Ciekawe rzeczy piszecie - Jezus nie jest bogiem, my bedziemy Jezusami - ciekawe, bardzo ciekawe... Ariusz chyba pisał podobnie :?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL