www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 10:14 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N wrz 16, 2007 8:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 3:26 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Chrzanów
Serdecznie witam bo długiej nie obecności ale nie miałem pomysłu na napisanie nowego tematu. Ale teraz juz jestem z nowym tematem i zachęcam do wypowiadania sie na ten temat.
" Bycie świadectwem dla świata" jak sadzicie czy w obecnej dominacji kościoła katolickiego i jego wpływu na kształtowanie naszej swiadomości jest możliwe świadczyć o żywym Chrystusie dla ludzi pochadzacy ze świata i kochajacych świeckie rzeczy?
Ja uważami, iż biorąc pod uwagę to wszystko co sie dzieje w naszym otoczeniu jest nam trudno mowic świadectwo o Chrystusie, ponieważ bardzo często jesteśmy wyśmiewani i stajemy sie obiektem kpin. Ale przecież Jezus od nas tego wymaga. Jakie jest wasze zdanie czekam na odpowiedź


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N wrz 16, 2007 8:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
papkinn napisał(a):
Ja uważami, iż biorąc pod uwagę to wszystko co sie dzieje w naszym otoczeniu jest nam trudno mowic świadectwo o Chrystusie, ponieważ bardzo często jesteśmy wyśmiewani i stajemy sie obiektem kpin. Ale przecież Jezus od nas tego wymaga. Jakie jest wasze zdanie czekam na odpowiedź


już pojawiały się podobne rozważania i osobiście wyraziłam swoje zdanie tutaj:
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... 2&start=30
jeżeli tylko rozumiemy, CO mamy głosić i o CZYM mamy dawać świadectwo!
(że się częściowo powtórzę) :

Nie jest dla mnie powodem do chluby to, że głoszę Ewangelię. Świadom jestem ciążącego na mnie obowiązku. Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii! 1 list do Koryntian 9:16

Nie głosimy bowiem siebie samych, lecz Chrystusa Jezusa jako Pana, a nas - jako sługi wasze przez Jezusa. 2 list do Koryntian 4:5

Jego to głosimy, upominając każdego człowieka i ucząc każdego człowieka z całą mądrością, aby każdego człowieka okazać doskonałym w Chrystusie. List do Kolosan 1:28

lecz jak przez Boga zostaliśmy uznani za godnych powierzenia nam Ewangelii, tak głosimy ją, aby się podobać nie ludziom, ale Bogu, który bada nasze serca. 1 List do Tesaloniczan 2:4

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt wrz 21, 2007 6:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Cytuj:
" Bycie świadectwem dla świata" jak sadzicie czy w obecnej dominacji kościoła katolickiego i jego wpływu na kształtowanie naszej swiadomości jest możliwe świadczyć o żywym Chrystusie dla ludzi pochadzacy ze świata i kochajacych świeckie rzeczy?

A czy to, że kk dominuje, ma w ogóle jakieś znaczenie w kwestii dawania świadectwa dla świata...?
Cytuj:
Ja uważami, iż biorąc pod uwagę to wszystko co sie dzieje w naszym otoczeniu jest nam trudno mowic świadectwo o Chrystusie, ponieważ bardzo często jesteśmy wyśmiewani i stajemy sie obiektem kpin
.
Nihil novi. Szydercy byli zawsze...
Cytuj:
Ale przecież Jezus od nas tego wymaga. Jakie jest wasze zdanie czekam na odpowiedź

Jesteśmy( a przynajmniej powinniśmy być) inni, niż ten świat. Szyderstwo, kpiny, prześladowania to cena naszego uczniostwa. są jednak ludzie, którzy patrząc na postępowanie chrześcijan zapragną Boga w swoim życiu i zaczną Go szukać. Dla nich- warto.
No i- musimy wydawać owoc. Zostaliśmy powołani do dobrych uczynków. Bez wględu na reakcję otoczenia...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 22, 2007 6:53 pm 
Na bycie świadectwem ja mam tylko jedną raczej niezawodną receptę.Im więcej Chrystusa w nas a mniej naszego ja, tym jesteśmy lepszym świadectwem i to takim przez które wielu ujrzeć może swiatło.Sami swiatłem nigdy nie będziemy,choćbyśmy się nie wiem jak starali.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2007 3:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Nowy, amen!
Bo mi wyszło trochę tak, że owoce to uczynki...Oczywiście , im więcej Chrystusa w nas, tym więcej owoców w naszym życiu, czyli tym bardziej jesteśmy podobni do Chrystusa. Dzięki temu, że Chrystusa jest w nas wiecej( a naszego "ja" mniej) możemy mieć też dobre uczynki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL