www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt maja 17, 2024 5:01 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 03, 2008 8:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Axanno
a jednak antychryst "w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy" [wiemy to o nim z ust samego JHWH Zbawiciela J.8:44]

przestrzegłam Cię
nie byłam pierwsza

a teraz chętnie odpowiem na temat, w jakim rozmawiamy

na razie odniosę się do fragmentu z Listu do Galacjan

mam nadzieję, że rozumiejąc sens jego napisania (a wszystkiego przecież i tak nie da rady od razu poruszyć), zobaczysz, że ten zacytowany przez Ciebie fragment dla mnie osobiście nie daje zwolnienia od tego:

Potem Bóg rzekł do Abrahama: Ty zaś, a po tobie twoje potomstwo przez wszystkie pokolenia, zachowujcie przymierze ze Mną.
Przymierze, które będziecie zachowywali między Mną a wami, czyli twoim przyszłym potomstwem, polega na tym: wszyscy wasi mężczyźni mają być obrzezani;(11) będziecie obrzezywali ciało napletka na znak przymierza waszego ze Mną. (12) Z pokolenia w pokolenie każde wasze dziecko płci męskiej, gdy będzie miało osiem dni, ma być obrzezane - sługa urodzony w waszym domu lub nabyty za pieniądze - każdy obcy, który nie jest potomkiem twoim - (13) ma być obrzezany; obrzezany ma być sługa urodzony w domu twoim lub nabyty za pieniądze. Przymierze moje, przymierze obrzezania, będzie przymierzem na zawsze.
[Rodz.17:9-13]

Axanna napisał(a):
Cytuj:
Axanno gdzie to jest napisane?
wskaż ale konkretnie, że nawróceni Żydzi są wolni od tych nakazów-znaków.

Ga 3:28 Bw "Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie."

Kol 3:11 Bw "W odnowieniu tym nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, cudzoziemca, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz Chrystus jest wszystkim i we wszystkich."


Axanno czy nowe narodzenie dotyczy ciała fizycznego czy ducha?

a jak się to ma do innych miejsc w Biblii Axanno?

czy słowo wychodzące z ust Boga zmienia się?


"Przysięgam na Siebie samego, z moich ust wychodzi sprawiedliwość, słowo nieodwołalne. (...)" [Iz 45:23]

"Dlatego Bóg, pragnąc wykazać że to, co ludziom obiecał, jest absolutnie nieodwołalne, umacnia swoje obietnice przysięgą."
[Hbr 6:17]

"Otóż te dwa akty Boże [obietnica i przysięga], nieodwołalne i wykluczające jakąkolwiek możliwość rozminięcia się Boga z prawdą, powinny być dla nas źródłem prawdziwego pokrzepienia, o ile tylko trwać będziemy niezachwianie przy zaofiarowanej nam przez Boga nadziei." [Hbr 6:18]

a o jakie to obietnice chodzi?
o te, wskazane przez Pawła:

Wolałbym bowiem sam być pod klątwą [odłączony] od Chrystusa dla [zbawienia] braci moich, którzy według ciała są moimi rodakami.Są to Izraelici, do których należą przybrane synostwo i chwała, przymierza i nadanie Prawa, pełnienie służby Bożej i obietnice.
(5) Do nich należą praojcowie, z nich również jest Chrystus według ciała
, który jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen. (6) Nie znaczy to jednak wcale, że słowo Boże zawiodło. Nie wszyscy bowiem, którzy pochodzą od Izraela, są Izraelem, (7) i nie wszyscy, przez to, że są potomstwem Abrahama, stają się jego dziećmi
[Rzym. 9:3-7]

czy więc rzeczywiście przez to co cytujesz został zmieniony nakaz jaki dał JHWH po "wieczne czasy"Abrahamowi wraz obietnicami i przysięgą
?
czy może "wieczne czasy" mają swój kres w momencie odrodzenia z Ducha Św.?

bo ja o tym jednak nie czytam w Biblii...


Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie. 21 Nie mogę odrzucić łaski danej przez Boga. Jeżeli zaś usprawiedliwienie dokonuje się przez Prawo, to Chrystus umarł na darmo.
[Gal.2:20-21]

mam nadzieję, Axanno, że widzisz i rozumiesz różnicę w znaczeniu słów:
przymierze, obietnica, znak przymierza, prawo?


W taki sam sposób Abraham uwierzył Bogu i to mu poczytano za sprawiedliwość. 7 Zrozumiejcie zatem, że ci, którzy polegają na wierze, ci są synami Abrahama. 8 I stąd Pismo widząc, że w przyszłości Bóg na podstawie wiary będzie dawał poganom usprawiedliwienie, już Abrahamowi oznajmiło tę radosną nowinę: W tobie będą błogosławione wszystkie narody. 9 I dlatego tylko ci, którzy polegają na wierze, mają uczestnictwo w błogosławieństwie wraz z Abrahamem, który dał posłuch wierze. 10 Natomiast na tych wszystkich, którzy polegają na uczynkach Prawa, ciąży przekleństwo. [Gal. 3:7-10]


dalej aż do rozdziału 5 włącznie Paweł wyjaśnia różnicę pomiędzy wiarą, dającą usprawiedliwienie, a poleganiu na uczynkach prawa, które ma dać usprawiedliwienie

to właśnie głosisli heretycy do Galacjan
Galacjanie byli już wierzący i narodzeni na nowo, a ktoś próbował wmówić im że potrzebują się obrzezać żeby mogli być zbawieni

"obrzezanie i szabaty" nigdy nie miały na celu załatwiania usprawiedliwienia
przecież nie po to Bóg nakazał je Izraelowi etnicznemu, a wierzących Nie-Żydów nawet nie powinny obchodzić, skoro nie ich dotyczyły...

A czy może Prawo to sprzeciwia się obietnicom Bożym? Żadną miarą! Gdyby mianowicie dane było Prawo, mające moc udzielania życia, wówczas rzeczywiście usprawiedliwienie płynęłoby z Prawa. 22 Lecz Pismo poddało wszystko pod [władzę] grzechu, aby obietnica dostała się na drodze wiary w Jezusa Chrystusa tym, którzy wierzą. [Gal.3:21-22]


nawet o samym Prawie Paweł pisze, że miało być raczej wychowawcą
ale zaczęto posługiwać się nim w niewłaściwy spopsób, wbrew założeniu dawcy - próbując z niego mieć usprawiedliwienie

Do czasu przyjścia wiary byliśmy poddani pod straż Prawa i trzymani w zamknięciu aż do objawienia się wiary. 24 Tym sposobem Prawo stało się dla nas wychowawcą, [który miał prowadzić] ku Chrystusowi, abyśmy z wiary uzyskali usprawiedliwienie. 25 Gdy jednak wiara nadeszła, już nie jesteśmy poddani wychowawcy 26 Wszyscy bowiem dzięki tej wierze jesteście synami Bożymi - w Chrystusie Jezusie. 27 Bo wy wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa. 28 Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie.
[Gal. 3:23-28]

poddaństwo, straż sugeruje niewolę
Chrystus nas wyzwolił
Prawo pozostało, ale nie jesteśmy i nie mamy być niewolnikami ani fałszywej nauki, że z "legalistycznego pełnienia uczynków" możemy cokolwiek sobie sami załątwić!

w naszych sercach ma być te samo PRAWO (kochanie Boga całym sercem i bliźniego: podonie!") - czyż nie będą szły za tym czyny pokazujące to?
czyż rozmijają się one z nauką objawioną przez doskonałego JHWH Mojżeszowi?

coś się jednak zmieniło raz na zawsze
i wracanie pod system legalistyczny (niewola) sprawia, że cudowna i doskonała ofiara mojego Pana ( łaska) Jednorodzonego Boga zostałaby by podeptana

"Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli!
2 Oto ja, Paweł, mówię wam: Jeżeli poddacie się obrzezaniu, Chrystus wam się na nic nie przyda. 3 I raz jeszcze oświadczam każdemu człowiekowi, który poddaje się obrzezaniu: jest on zobowiązany zachować wszystkie przepisy Prawa. 4 Zerwaliście więzy z Chrystusem; wszyscy, którzy szukacie usprawiedliwienia w Prawie, wypadliście z łaski." [Gal. 5:1-4]

oni, wierzący z Pogan przyjęli heretycką naukę, że dzięki obrzezaniu będą usprawiedliwieni, szukali w tym geście "mocy zbawczej"
a to tylko znak przymierza między Żydami i JHWH, a nie gwarant czegokolwiek

dlaczego mam bardziej słuchać tych chrześcijan, którzy nie akceptują nakazu danego mi przez Boga? i próbują dowodzić, że mam się wyrzec swojego żydowstwa?
i tak "każdy bowiem poniesie własny ciężar"

"O ludzkie to względy ubiegają się ci wszyscy, którzy was zmuszają do obrzezania; chcą mianowicie uniknąć prześladowania z powodu krzyża Chrystusowego. 13 Bo ci zwolennicy obrzezania zgoła się nie troszczą o zachowanie Prawa, a o wasze obrzezanie zabiegają tylko dlatego, by się móc pochwalić waszym ciałem. 14 Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, dzięki któremu świat stał się ukrzyżowany dla mnie, a ja dla świata. 15 Bo ani obrzezanie nic nie znaczy ani nieobrzezanie, tylko nowe stworzenie5. 16 Na wszystkich tych, którzy się tej zasady trzymać będą, i na Izraela Bożego [niech zstąpi] pokój i miłosierdzie! " [Gal.6:12-16]

Axanno, jeśli wiesz, że ktoś dzisiaj zmusza do obrzezania, twierdząc że to ma gwarantować usprawiedliwienie, to walcz z tym właśnie listem pisanym kiedyś do Galacjan, których chciano odwieść od łaski Pana Jezusa!

ale Izrael Boży istnieje ( z tych, którzy będąc Żydami z pochodzenia biologicznego narodzili się z Ducha Św.) i jest odróżnialny w Biblii
a po czym?
właśnie po "wierności znakom"

popatrz Axanno, że różnice są jednak akceptowane przez Boga
a nauczają nas o tym dane ku ubłogosławieniu czytających fragmenty proroctwa z Apokalipsy:

Znam twój ucisk i ubóstwo -
ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana
[Ap. 2:9]

Ale mam nieco przeciw tobie,
bo masz tam takich, co się trzymają nauki Balaama,
który pouczył Balaka, jak podsunąć synom Izraela sposobność do grzechu
przez spożycie ofiar składanych bożkom i uprawianie rozpusty.
15 Tak i ty także masz takich, co się trzymają podobnie nauki nikolaitów.
16 Nawróć się zatem!
Jeśli zaś nie - przyjdę do ciebie niebawem
i będę z nimi walczył mieczem moich ust.
[Ap. 2:14-16]


Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana,
spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami -
a nie są nimi, lecz kłamią.
Oto sprawię, iż przyjdą i padną na twarz przed twymi stopami,
a poznają, że Ja cię umiłowałem
[Ap. 3:9]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 03, 2008 9:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryk napisał(a):
Śmierć Pana Jezusa zamknęła cielesny etap historii zbawienia a zmartwychwstanie Pana otworzyło nowy duchowy etap w tejże historii. Tak więc najbardziej ortodoksyjny Żyd żyjący najbardziej ortodoksyjnym przestrzeganiem Zakonu, nie ma udziału w dziedzictwie Abrahamowym ponieważ pilgrzymuje po bezdrożach niewiary Rzym. 4(apostoł Paweł to zrozumiał). Tak jak mówi Salomon wszystko ma swój właściwy czas pod Słońcem. Można stać na stanowisku jak faryzeusze że nic się nie stało, ale fakty mówią co innego. Nie ma błogosławieństwa bożego nad tym narodem jak i nad każdym który z ciała czyni sobie oparcie. Pozostała tylko Resztka w każdym pokoleniu i z każdego języka która uznała za Mesjasza Pana Jezusa ona to jest źrenicą w oku Najwyższego, to jest Ten prawowity syn który dziedziczy i nie dobra cielesne( których kresem jest ogień), ale duchowe (wieczne niezniszczalne)

"A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba. A to będzie przymierze moje z nimi, gdy zgładzę grzechy ich. Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże" [Rzym. 11:25-29]

Twoja pseudoduchowa wypowiedź w jawny sposób zaprzecza Słowu Bożemu. Era Mesjańska będzie przebiegać na ziemi. Naród żydowski się nawróci i obejmie w posiadanie ziemie obiecane w Przymierzu Abrahamowym. Mesjasz powróci i będzie rządził z Syjonu:

"I stanie się w dniach ostatecznych, że góra ze świątynią Pana będzie stać mocno jako najwyższa z gór i będzie wyniesiona ponad pagórki, a tłumnie będą do niej zdążać wszystkie narody. I pójdzie wiele ludów, mówiąc: Pójdźmy w pielgrzymce na górę Pana, do świątyni Boga Jakuba, i będzie nas uczył dróg swoich, abyśmy mogli chodzić jego ścieżkami, gdyż z Syjonu wyjdzie zakon, a słowo Pana z Jeruzalemu. Wtedy rozsądzać będzie narody i rozstrzygać sprawy wielu ludów. I przekują swoje miecze na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy. Żaden naród nie podniesie miecza przeciwko drugiemu narodowi i nie będą się już uczyć sztuki wojennej" [Iz. 2:2-4]

Axanna może da się nabrać na Twoje herezje zaprzeczające nadejście Ery Mesjańskiej. Mnie na to nie nabierzesz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 04, 2008 10:05 am 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
W przytoczonym przez Ciebie fragmencje z Izajasza Tak jak w proroctwie Joela cytowanym w Dziejach Ap. przez Piotra jest fraza "I stanie się w ostateczne dni" która to jednoznacznie pozycjonuje czasookres realizacji tego proroctwa. Następną sprawą jest świątynia, ale tą kwestję tumaczą słowa Pana Jezusa Jana 2,19-20 Odpowiedział im Jezus: Możecie zburzyć świątynię, a Ja w ciągu trzech dni odbuduję ją na nowo. Wówczas rzekli do Niego Żydzi: Przez czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty odbudujesz ją w ciągu trzech dni?. Nie zaprzeczysz ze świątynia została zburzona (zamordowana), a nową Ojciec Niebieski powołał do życia trzeciego dnia.Jana 2,21-22 Ale On mówił o świątyni ciała swego. Gdy więc został wzbudzony z martwych, przypomnieli sobie uczniowie jego, że to mówił, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus. Ja i dę za Panem Jezusem, a Ty jakimi chadzasz ścieszkami?
A co do kwestii fragmentu z Rzym 11 kwestją kluczową jest słowo " teraz " w wersecie 31. Nie kiedyś tam w jakiejś nie opisanej przyszłości ale TERAZ Ojciec chce okazać swe miłośerdzie, wyrażając chęć zgładzenia ich grzechu TERAZ .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 04, 2008 10:39 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Henryk napisał(a):
A co do kwestii fragmentu z Rzym 11 kwestją kluczową jest słowo " teraz " w wersecie 31. Nie kiedyś tam w jakiejś nie opisanej przyszłości ale TERAZ Ojciec chce okazać swe miłośerdzie, wyrażając chęć zgładzenia ich grzechu TERAZ .


czyli było to tylko WTEDY?
a potem przepadło?

oj to Ty też Henryku się nie załapałeś...

"mówi bowiem: W czasie łaski wysłuchałem cię, A w dniu zbawienia pomogłem ci; Oto teraz czas łaski, Oto teraz dzień zbawienia." [2Kor 6:2 Bw]
czyli dzień łaski i zbawienia był tylko WTEDY?

i co teraz?

chyba, że do Twojej osoby są jakieś inne tajniki wykładni, a do Żydów tylko zwrot "TERAZ"?

idąc dalej taką metodyką wykładni:
"Dzieci, ostatnia to już godzina. A słyszeliście, że ma przyjść antychryst, lecz oto już teraz wielu an tychrystów powstało. Stąd poznajemy, że to już ostatnia godzina."[1J 2:18 Bw]

godzina trwa zdaje się 60 minut...

to ile czasu trwała tamta "ostatnia godzina"?
czy my może jesteśmy już wszyscy w "nowym niebie"?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 04, 2008 12:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryk napisał(a):
W przytoczonym przez Ciebie fragmencje z Izajasza Tak jak w proroctwie Joela cytowanym w Dziejach Ap. przez Piotra jest fraza "I stanie się w ostateczne dni" która to jednoznacznie pozycjonuje czasookres realizacji tego proroctwa.

Izajasz mówi o Erze Mesjańskiej na ziemi w dniach ostatecznych, o ziemskiej Górze Syjon i o panowaniu Mesjasza w Jerozolimie w dniach ostatecznych - a termin "dni ostateczne" obejmuje między innymi Erę Mesjańską czyli 1000-letnie panowanie Mesjasza na ziemi [Obj. 20:4,6].

Henryk napisał(a):
Następną sprawą jest świątynia, ale tą kwestję tumaczą słowa Pana Jezusa Jana 2,19-20 Odpowiedział im Jezus: Możecie zburzyć świątynię, a Ja w ciągu trzech dni odbuduję ją na nowo. Wówczas rzekli do Niego Żydzi: Przez czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty odbudujesz ją w ciągu trzech dni?. Nie zaprzeczysz ze świątynia została zburzona (zamordowana), a nową Ojciec Niebieski powołał do życia trzeciego dnia.Jana 2,21-22 Ale On mówił o świątyni ciała swego. Gdy więc został wzbudzony z martwych, przypomnieli sobie uczniowie jego, że to mówił, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.

Powołanie do życia Kościoła jako duchowego domu Bożego to jest zupełnie co innego niż świątynia w Jerozolimie, która jest opisana przez Ezechiela jako budynek wraz z dokładnymi wymiarami. Plan zbawienia ludzkości nie kończy się na powołaniu Kościoła, jak naucza Augustyn, a za nim kościół katolicki. Prorocy mówią o 1000-letnim panowaniu Mesjasza wraz z Kościołem i o świątyni, która wtedy będzie funkcjonować w Jerozolimie. Mówiliśmy już o tym w innym wątku.

Henryk napisał(a):
Ja i dę za Panem Jezusem, a Ty jakimi chadzasz ścieszkami?

Ty idziesz za fałszywym Panem Jezusem, który nie jest Bogiem. Z całą pewnością nie chadzamy tymi samymi ścieżkami.

Henryk napisał(a):
A co do kwestii fragmentu z Rzym 11 kwestją kluczową jest słowo " teraz " w wersecie 31. Nie kiedyś tam w jakiejś nie opisanej przyszłości ale TERAZ Ojciec chce okazać swe miłośerdzie, wyrażając chęć zgładzenia ich grzechu TERAZ .

TERAZ STALI SIĘ NIEPOSŁUSZNI, aby TERAZ miłosierdzia dostąpili. Dlatego Paweł modli sie o zbawienie Izraela. TERAZ zatwardziałość przyszła na część Izraela, AŻ DO CZASU gdy poganie w pełni wejdą. CAŁY IZRAEL BĘDZIE ZBAWIONY tak jak napisano: PRZYJDZIE z Syjonu Wybawiciel I ODWRÓCI bezbożność od Jakuba. A TO BĘDZIE PRZYMIERZE MOJE Z NIMI, gdy zgładzę grzechy ich. Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.

Nie znoszę, jak ktoś tak ordynarnie ściemnia i przekręca tekst, wyrywając wersety z ich kontekstu. To jest domena heretyków niestety. Przyszłość, o której mówi ten fragment, jest opisana przez proroków w wielu miejscach [V Mojż. 30:1-6; Zach 12-13 i inne]. Jezus powróci i wtedy cały Izrael się nawróci, wchodząc w Nowe Przymierze z Bogiem, bo zobaczą Tego, którego przebodli. Czy Jezus już powrócił?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 05, 2008 9:06 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Cytuj:
Axanna może da się nabrać na Twoje herezje zaprzeczające nadejście Ery Mesjańskiej. Mnie na to nie nabierzesz.

Acha... wszechwiedząca i nieomylna z całą pewnością nie jestem. Co zaś do Ery Mesjańskiej to godna podziwu jest pewność, za jaką wygłaszane tutaj "prawdy" na ten, okryty tajemnicą z pewnymi tylko wskazówkami Biblijnymi, temat. A słowa o "cząstkowym poznaniu" pewnie, że nie do wszystkich skierowane...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 05, 2008 10:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Axanna napisał(a):
Co zaś do Ery Mesjańskiej to godna podziwu jest pewność, za jaką wygłaszane tutaj "prawdy" na ten, okryty tajemnicą z pewnymi tylko wskazówkami Biblijnymi, temat. A słowa o "cząstkowym poznaniu" pewnie, że nie do wszystkich skierowane...

Era Mesjańska jest zapowiadana i opisywana bardzo obszernie i z wieloma szczegółami przez Mojżesza, Izajasza, Jeremiasza, Malachiasza, Zachariasza, Ezechiela i częściowo przez innych proroków. Tak obszernie, że Nowy Testamet podaje jedynie pewne nawiązania i rozwinięcia tematów dobrze znanych ludziom czytającym CAŁĄ BIBLIĘ.

Jeśli ktoś czyta i zna tylko Nowy Testament, to rzeczywiście jego poznanie w tej kwestii będzie bardzo cząstkowe, a poza tym może źle interpretować teksty, które odnoszą się do Ery Mesjańskiej, a nie do nowej ziemi i nowego nieba na przykład. Tymczasem każdą książkę czyta się od początku do końca i dlatego w nauczaniu Nowego Testamentu istnieje proste założenie, że osoba czytająca tekst późniejszy (NT) przeczytała już tekst wcześniejszy (ST), bo nowsze objawienie jest rozwinięciem lub uzupełnieniem starszego.

Oczywiście, że słowa o "cząstkowym poznaniu" są skierowane do wszystkich i nikt nie twierdzi, że jego poznanie jest pełne. Ale nie zakładaj, że wszyscy mają w konkretnych sprawach "aż tak cząstkowe" poznanie jak Ty, bo mogą mieć większe, a Twoje poznanie nie osiągnęło jezcze 100%. Jeśli czegoś nie wiem, a mogę sie nauczyć, to wolę skorzystać niż myśleć, że inni nie mogą wiedzieć więcej niż ja.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 05, 2008 11:09 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Dzięki za "uświadomienie" mi tego, że moje poznanie "nie osiągnęło jeszcze 100%" - sama by nigdy na to nie wpadłam. No i te wnioski, że czytam "tylko" Nowy Testament odrobinkę są za pochopne, bo czytam, ale nie przypominam sobie, żeby figurował tam termin "Era Mesjańska", cokolwiek nie zaprzeczam, że prorocy wypowiadali się o przyszłości, ale skąd pewność, że o tej erze?
Cytuj:
Ale nie zakładaj, że wszyscy mają w konkretnych sprawach "aż tak cząstkowe" poznanie jak Ty, bo mogą mieć większe...

jakie "miłe" uwagi... i to od kogoś, kto gdzie indziej przecedza komara dopatrując się "nutek pogardy" tam gdzie jej wcale nie ma...,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 05, 2008 12:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Axanna napisał(a):
Dzięki za "uświadomienie" mi tego, że moje poznanie "nie osiągnęło jeszcze 100%" - sama by nigdy na to nie wpadłam. No i te wnioski, że czytam "tylko" Nowy Testament odrobinkę są za pochopne, bo czytam, ale nie przypominam sobie, żeby figurował tam termin "Era Mesjańska", cokolwiek nie zaprzeczam, że prorocy wypowiadali się o przyszłości, ale skąd pewność, że o tej erze?

Termin "Era Mesjańska" jest umowny, ale powszechnie stosowany. Chodzi o czas panowania Mesjasza na całej ziemi po Jego przyjściu. Poczytaj opisy tego okresu u proroków. Nie wiem, o jakiej innej erze moga mówić, jeśli nie o erze pokoju na ziemi za rządów Mesjasza, która będzie trwała 1000 lat. Opisy są spójne i mają jak najbardziej sens interpretowane literalnie - zresztą tak interpretował je Jezus, apostołowie i pierwsze pokolenia uczniów apostolskich.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 16, 2008 1:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Lash napisał(a):
ani_isza napisał(a):
Lash napisał(a):
SOLA CHRISTI nie ma zdania w Biblii ze PRAWO nas uswieca!

tylko sam JHWH tak powiedział...

Kpł 20:7-8 BT "Uświęćcie się więc i bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty. Ja, Pan, Bóg wasz! Będziecie strzec ustaw moich i wykonywać je. Ja jestem Pan, który was uświęca!"
Ez 20:11-12 BT "Dałem im moje prawa i obwieściłem moje nakazy, które gdy człowiek zachowa, żyć będzie. Dałem im także szabaty, aby były znakiem między Mną a nimi, aby poznano, że Ja jestem Pan, który ich uświęca."


Zachowuj Prawa a bedziesz Zyc! powodzenia :(.
Pawel:
(11) A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie. (12) Prawo nie opiera się na wierze, lecz /mówi/: Kto wypełnia przepisy, dzięki nim żyć będzie.

Dokladnie zniesz owoc oparcia sie o Prawo. :(

ani_isza napisał(a):
to taka mała dygresyjka, co do tego, że "nie ma zdania w Biblii, że PRAWO nas uświęca", w kontekście norm postępowania przed Bogiem


NAS nie uswieca. Izraela przed Jezusem - Tak. Trudno zrozumiec!

ani_isza napisał(a):
Lash napisał(a):
Czy to jest zasada zycia:
Jeżeli kobieta ma upławy, to jest krwawienie miesięczne ze swojego ciała, to pozostanie siedem dni w swojej nieczystości. Każdy, kto jej dotknie, będzie nieczysty aż do wieczora. (Ks. Kapłańska 15:19, Biblia Tysiąclecia)

Czy sie do tego stosujesz?


bardzo higieniczna zasada, zwłaszcza jeśli chodzi o powstrzymywanie się przed współżyciem w tym czasie, polecam pokornemu rozważeniu


Rozuemie ze twoj maz podajac ci reke jest nieczysty. w Pracy i w ogole tak? Nie bardzo mozecie zblizac sie do Boga jako nieczysci.

ani_isza napisał(a):
a czy Ty stosujesz poniższe zasady w Twoim życiu:

"(19) Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi (...) (27) Wysyłamy więc Judę i Sylasa, którzy powtórzą wam ustnie to samo. (28 ) Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. (29) Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!(...)

Dz 21:25 "Co zaś do pogan, którzy uwierzyli, posłaliśmy im na piśmie polecenie, aby powstrzymali się od pokarmów ofiarowanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu." [Dz.Ap. 15:19-29; 21:25 BT]


ani_isza napisał(a):
spożywasz krew?
jak sie skalecze.
ani_isza napisał(a):
spożywasz pokarmy przeznaczone dla bożków? /quote]
Jak Pawel opisal w 1 kor
ani_isza napisał(a):
spożywasz to, co uduszone?

W szybkowarze. /nie wiem nie wydaja certyfikatu czy nie udusili kurczaka/ czy Ty starasz sie o takie certyfikaty kupujac mieso! ?
ani_isza napisał(a):
powstrzymujesz się od nierządu? :D

Jak najbardziej jestem wierny, i kocham zone, i brzydze sie tym co ma pozor zla to jest milosc.

Odpowiedz mi O Pani prosze:
Czy ty natomiast jestes tu :
(5) Lecz niektórzy nawróceni ze stronnictwa faryzeuszów oświadczyli: Trzeba ich obrzezać i zobowiązać do przestrzegania Prawa Mojżeszowego.
Czy tu:
(10) Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać.
(19) Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga ... (21) [b]Mojżesz bowiem od dawien dawna ma po miastach takich, którzy go opowiadają, gdyż czyta się go w synagogach w każdy sabat[/b]....


Tak sobie powieliłam ten cytat, gdyby autorowi przyszło do głowy stwierdzić, że nic takiego nie napisał, albo gdyby chciał to usunąć, bo teraz potrzebowałby mieć nieskazitelna opinię...
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... c&start=75


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 16, 2008 5:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 12, 2008 3:41 pm
Posty: 194
[
Axanna napisała:
Cytuj:
Acha... wszechwiedząca i nieomylna z całą pewnością nie jestem. Co zaś do Ery Mesjańskiej to godna podziwu jest pewność, za jaką wygłaszane tutaj "prawdy" na ten, okryty tajemnicą z pewnymi tylko wskazówkami Biblijnymi, temat. A słowa o "cząstkowym poznaniu" pewnie, że nie do wszystkich skierowane...

"Cząstkowe poznanie" to cytat który tu trochę nie pasuje. Pismo pozwala nam pewne etapy czasów ostatecznych poznac, chociaż rzeczywiście w wielu zborach taka opinia, ktorą przytaczasz panuje., Nie rozumiem tylko dlaczego jesteś w tym taka niepotrzebnie uszcypliwa. Na tym forum jest sporo wątkow, które ten temat poruszają i zawarte w nich wypowiedzi Smoka są osadzone w Biblii. Warto więc poczytac, sprawdzic i czegoś się nauczyc zamiast się unosic. :)
Ja tak robię. Pozdrawiam[/code][/quote]
Cytuj:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 4:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
O, zaczyna się... kolejny mistrz w łapaniu pcheł... podkuć też zapewne potrafisz.
Od "tekstów, obwarowanych Biblią", wole samą Biblie, chociaż nie zaprzeczam, że od Smoka można czegoś się nauczyć... można to robić jednak, biorąc udział w dyskusjach, a nie "zamiast się unosić" - jak to określasz. Chociaż... "zamiast" też w sumie można, ale niekoniecznie przy tym wstawiać szpilki tym, którzy nie zamiast...
Cytuj:
"Cząstkowe poznanie" to cytat który tu trochę nie pasuje...

niektórym to nigdy ten cytat nie pasuje...
:wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL