www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 2:46 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lip 13, 2007 10:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
quster napisał(a):
Dz.Ap. 15:16

Potem powrócę i odbuduję upadły przybytek Dawida, I odbuduję jego ruiny, i podźwignę go,

Czy Przybytek będzie odbudowany w Wielkim Ucisku, czy po Powrocie Pana? Bo werset mówi jasno, ale jak to sie ma do mowy o odbudowie świątyni przez Żydów w czasie WU?

Tekst mówi wyraźnie, że PO POWROCIE PANA. Odbudowa świątyni przez Żydów przed Wielkim Uciskiem (lub w trakcie) będzie związana z powrotem nieodrodzonych Żydów do systemu ofiarniczego Prawa Mojżeszowego, który to system został zniesiony przez Boga w momencie śmierci Mesjasza i zastąpiony Jego kapłaństwem na wzór Melchisedeka [Hebr. 7-10]. Z Bożego punktu widzenia będzie to "samowolka" i dlatego ta świątynia nie będzie odbudowanym przybytkiem Dawida.

Przyjście Pańskie będzie związana z sądem i dopiero potem będą mogli składać Panu ofiarę w sprawiedliwości, a ofiara będzie Panu miła JAK ZA DAWNYCH LAT:

"Lecz kto będzie mógł znieść dzień jego przyjścia i kto się ostoi, gdy się ukaże? Gdyż jest on jak ogień odlewacza, jak ług foluszników. Usiądzie, aby wytapiać i czyścić srebro. Będzie czyścił synów Lewiego i będzie ich płukał jak złoto i srebro. Potem będą mogli składać Panu ofiary w sprawiedliwości. I miła będzie Panu ofiara Judy i Jeruzalemu jak za dni dawnych, jak w latach minionych" [Mal. 3:2-4]

Wygląda na to, że ofiary składane samowolnie w świątyni odbudowanej za czasów Wielkiego Ucisku (lub przed) nie będą składane w sprawiedliwości i nie będą miłe Panu, bo Malachiasz nawiązuje do dni dawnych, a nie do dni sprzed Powtórnego Przyjścia Pańskiego.

Przypominam, że system ofiarniczy Ery Mesjańskiej nie będzie powrotem do systemu Mojżeszowego i nie będzie kolidował z ofiarą Mesjasza, która zgładziła grzech. Rozmawialiśmy o tym w innym wątku, więc nie powtarzam tej kwestii.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 12:15 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Cytuj:
POTEM POWRÓCĘ I ODBUDUJĘ UPADŁY PRZYBYTEK DAWIDA [Dz. Ap. 15:16]

To proroctwo było dane z przed Chrystusa, a wyjasnie czyli wykładnie powiedział własnie Piotr, w Dz Ap. Więc nie ma sensu abyś namawiał mnie do czytania od środka wypowiedzi Piotra, a od początku. Bądź konsekwentny ;)

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 12:55 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
quster :)

Amosa 9, 8-12 także opisuje to samo przesiewanie i ze w owym dniu Bóg podniesie upadająca chatkę Dawida. Nalezy pamiętać że dzień u Pana oznacza pewien czas (2Piotra 3, 8 )

Spełnianie się tego proroctwa wciąz trwa, a spełni się co do joty (gdy niebo i ziemia przeminą) po tysiącletnim królestwie.

Dawid był królem, a odbudowa przybytku Dawida oznacza odbudowe królestwa i już przeciez nie Dawidowego a Chrystusowego, choć i Dawid zasiądzie na tronie.

Przecież od czasu Jezusa jest odbudowywane królestwo i... świątynia.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 10:30 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jarek napisał(a):
Cytuj:
POTEM POWRÓCĘ I ODBUDUJĘ UPADŁY PRZYBYTEK DAWIDA [Dz. Ap. 15:16]

To proroctwo było dane z przed Chrystusa, a wyjasnie czyli wykładnie powiedział własnie Piotr, w Dz Ap. Więc nie ma sensu abyś namawiał mnie do czytania od środka wypowiedzi Piotra, a od początku. Bądź konsekwentny ;)

Ja Cię nie namawiam do czytania wypowiedzi Jakuba [nie Piotra] od środka. Namawiam Cię do JEJ PRZECZYTANIA od początku do końca wraz z proroctwem, na które powołuje się Jakub. Mówi on o powstaniu Kościoła w słowach "Bóg pierwszy zatroszczył się o to, aby spomiędzy pogan wybrać lud dla imienia swego" [Dz. Ap. 15:14]. Potem dodaje, że z tym zgadzają się słowa proroków, że Pan powróci i odbuduje przybytek Dawida [w. 16] i cytuje proroctwo Amosa, mówiące o Erze Mesjańskiej po powrocie Pana [Amos 9:9-14]. Proroctwa Amosa po prostu nie da się inaczej zrozumieć "za Chiny Ludowe" jak mawia Lis. Ale powstanie Kościoła (ludu dla imienia Bożego) RÓWNIEŻ spośród pogan (co dla apostołów było zaskoczeniem) POPRZEDZA powrót Pana i odbudowę przybytku Dawidowego w Erze Mesjańskiej. To, co Ty wyprawiasz, to jest kolejna rozpaczliwa próba ratowania fałszywej teologii zastępstwa i żonglowanie tekstem.

Jarek napisał(a):
Amosa 9, 8-12 także opisuje to samo przesiewanie i ze w owym dniu Bóg podniesie upadająca chatkę Dawida. Nalezy pamiętać że dzień u Pana oznacza pewien czas (2Piotra 3, 8)

Dzień Pana oznacza pewien czas. Bardzo słusznie. Jaki okres tego czasu opisuje proroctwo Amosa?

"Oto oczy Wszechmogącego Pana są zwrócone na to grzeszne królestwo: Wytępię je z powierzchni ziemi, jednak nie wytępię doszczętnie domu Jakuba - mówi Pan. Bo oto każę przesiać wśród wszystkich ludów dom Izraela, jak się przesiewa w przetaku, tak że ziarnko nie upadnie na ziemię. Od miecza poginą wszyscy grzesznicy mojego ludu, którzy mówią: Nie dosięgnie nas ani nie zaskoczy nieszczęście" [8-10]

Te słowa Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ odnoszą się do etnicznego Izraela, a nie do Kościoła. Zwróćmy uwagę, że nie mówią one o rozproszeniu po całej ziemi, tylko o wytępieniu, przesianiu i wyginięciu od miecza wszystkich grzeszników w Izraelu.

Przeczytajmy teksty równoległe opisujące te same wydarzenia:

"Lecz kto będzie mógł znieść dzień jego przyjścia i kto się ostoi, gdy się ukaże? Gdyż jest on jak ogień odlewacza, jak ług foluszników. Usiądzie, aby wytapiać i czyścić srebro. Będzie czyścił synów Lewiego i będzie ich płukał jak złoto i srebro. Potem będą mogli składać Panu ofiary w sprawiedliwości" [Mal. 3:2-3]

"I stanie się w całym kraju - mówi Pan: Dwie trzecie zginą i pomrą, a tylko trzecia część pozostanie z nim. Tę trzecią część wrzucę w ogień i będę ją wytapiał, jak się wytapia srebro, będę ją próbował, jak się próbuje złoto. Będzie wzywać mojego imienia i wysłucham ją. Ja powiem: Moim jest ludem, a ona odpowie: Pan jest moim Bogiem" [Zach. 13:8-9]

Te wydarzenia nastąpią po Powtórnym Przyjściu Pana, który będzie sądził narody [Mat. 25:31-46] oraz Izraela [patrz powyżej]. Teraz wróćmy do Amosa, który KONTYNUUJE PROROCTWO:

"W owym dniu podniosę upadającą chatkę Dawida i zamuruję jej pęknięcia, i podźwignę ją z ruin, i odbuduję ją jak za dawnych dni, aby posiedli resztki Edomu i wszystkie narody, nad którymi wzywane było moje imię, mówi Pan, który to czyni. Oto idą dni, mówi Pan, w których oracz będzie przynaglał żniwiarza, a tłoczący winogrona siewcę ziarna; i góry będą ociekały moszczem, a wszystkie pagórki nim opływały. I odmienię los mojego ludu izraelskiego, tak że odbudują spustoszone miasta i osiedlą się w nich. Nasadzą winnice i będą pić ich wino, założą ogrody i będą jeść ich owoce. Zaszczepię ich na ich ziemi; i nikt ich już nie wyrwie z ich ziemi, którą im dałem - mówi Pan, twój Bóg" [9:11-15]

W OWYM DNIU, to znaczy w czasie opisywanym w poprzednich wersetach. A jest to czas Powrotu Pana i sądu nad narodem izraelskim, a nie "spełnianie się tego proroctwa teraz". OWYM DNIU (gdy Pan odbuduje przybytek Dawidowy) Izrael powróci do swojej ziemi, a na ziemi nastanie czas pokoju i dobrobytu - czyli Era Mesjańska.

Jarek napisał(a):
Dawid był królem, a odbudowa przybytku Dawida oznacza odbudowe królestwa i już przeciez nie Dawidowego a Chrystusowego, choć i Dawid zasiądzie na tronie.

Odbudowa Królestwa i restauracja tronu Dawidowego miały nastąpić w Erze Mesjańskiej i tak rzeczywiście się stanie. Dlatego Jezus nie powiedział uczniom, że królestwo Dawidowe będzie odbudowane od Dnia Pięćdzieciątnicy:

"Gdy oni tedy się zeszli, pytali go, mówiąc: Panie, czy w tym czasie odbudujesz królestwo Izraelowi? Rzekł do nich: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec w mocy swojej ustanowił, ale weźmiecie moc Ducha Świętego, kiedy zstąpi na was, i będziecie mi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi" [Dz. Ap. 1:6-8]

Jarek napisał(a):
Przecież od czasu Jezusa jest odbudowywane królestwo i... świątynia.

Kolejne nieporozumienie. Tron Dawidowy to jest tron Dawidowy, a nie Kościół jako duchowa świątynia. Nigdzie nie jest napisane, że królestwo będzie odbudowywane przez 2000 lat. Świątynia to jest literalna świątynia, a nie metaforyczna [Kościół]. Świątynia i tron Dawidowy będą odbudowane w Erze Mesjańskiej. Wtedy Dawid zasiądzie na swoim miejscu, bo na razie jeszcze nie zmartwychwstał. Po tysiącletnim Królestwie nie będzie ani świątyni ani tronu Dawidowego, więc twierdzenie, że proroctwo Amosa spełni się po tysiącletnim królestwie, jest jeszcze jednym nieporozumieniem.

Jak to jest, że mając przed oczami prosty tekst, widzisz tylko to, czym zostałeś przez kogoś nakarmiony? Na jakiej podstawie przypisujesz znaczenia przenośne tekstowi, który jest całkowicie zrozumiały literalnie i zgodny z innymi tekstami na ten temat? Czy Twoje pragnienie zrobienia Kościoła z Izraela jest tak ogromne, że nie postanowiłeś nie rozumieć tekstu? :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 10:50 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Oczywiście ze cytowany fragment jest wypowiedziany przez Jakuba. Pisząc o Piotrze bazowałem na wypowiedzi Jakuba Dz .15, 14-15, a nie na tym kto dokładnie w danym momencie mówił. Od teraz będe pisał o Jakubie. Dzieki.

Królestwo to nie tylko obszar, budynki czy trony.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 3:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Jarek napisał(a):
quster :)
:?: :?: coś nie tak ? :D

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 4:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
...

_________________
Jarek


Ostatnio edytowano So lip 14, 2007 4:11 pm przez Jarek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 4:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
quster napisał(a):
Jarek napisał(a):
quster :)
:?: :?: coś nie tak ? :D


Nie, okej, to tylko usmiech:very happy.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 15, 2007 8:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Wierzący mają wpojone ,że powrót Jezusa jest jednoznaczy czyli
widzialnie dla wszystkich /
A co jesli nie oto chodzi?

Właśnie co znaczy ?- powrócę i Odbuduję .

Co jest Widzilnym Znakiem Powrótu i Odbudowy ?
czy nie to ,że Uschłe drzewo wypościło gałązke?

ON Odbudował Izrael - 1948 rok widzialne - widzialne
1947 roku poczeło sie a w 1948 wydało Owoc .
właśnie w 2007 roku zbiega sie 60 lat Narodzin/Wskrzeszenie Izraela
i 40 lat od wojny 6-cio dniowej w której Izrel odzyskał Jerozolime
Liczby maja swoje znaczenie i Izrel o tym wie .

jakos ciagle zwracamy uwagę na siebie -chrześcijan-
Ale Ojciec Wiecznosci Powraca/Powrócił do Syna Izraela.

a chrześcijanie nawet nie zauważą kiedy Czas pogan przeminał


:shock:

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 15, 2007 8:45 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Oliwko z całym szacunkiem, ale przypomnę Tobie kto jest teraz poganinem. Ten kto nie mieszka w mieście Żyjącego Boga. Ten kto nie uznaje, że Mesjasz – Pan Jezus przyszedł już w ciele. Ten kto nie narodził się na nowo. Wobec tego, kto jest teraz synem, a kto sprzedał swoje pierworództwo, za trzydzieści srebrników?. Czy Ezaw je odzyskał?. Żyjesz złudzeniem.
Ecc 3:1 BT Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 15, 2007 10:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
A gdzież to jest napisane, że Izrael kiedykolwiek stracił swoje pierworództwo? Bo że stracili je ci Żydzi, którzy odrzucili Mesjasza, to czytałem. Że stracili je faryzeusze i uczeni w Piśmie, to też czytałem. Ale nie czytałem, żeby cały Izrael stracił swoje wybranie - tak twierdzą antysemici, ale Biblia mówi coś innego:

"A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba. A to będzie przymierze moje z nimi, gdy zgładzę grzechy ich. Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże" [Rzym. 11:25-29]

Rozumiesz słowo NIEODWOŁALNE, Henryku?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 15, 2007 10:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Oliwka napisał(a):
Właśnie co znaczy ?- powrócę i Odbuduję

To znaczy dokładnie to, co jest napisane. Pan powróci i odbuduje. Nie "Izrael powróci" tylko "Pan powróci". Nie "odbuduje państwowość Izraela" tylko "odbuduje przybytek Dawida". Słowa mają znaczenie, Oliwko.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 16, 2007 8:27 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Smok Wawelski napisał(a):
A gdzież to jest napisane, że Izrael kiedykolwiek stracił swoje pierworództwo?
Joh 11:49 BT ( (49) Wówczas jeden z nich, Kajfasz, który w owym roku był najwyższym kapłanem, rzekł do nich: ;Wy nic nie rozumiecie i nie bierzecie tego pod uwagę, (50)że lepiej jest dla was, gdy jeden człowiek umrze za lud, niż miałby zginąć cały naród. (51)Tego jednak nie powiedział sam od siebie, ale jako najwyższy kapłan w owym roku wypowiedział proroctwo, że Jezus miał umrzeć za naród, (52)a nie tylko za naród, ale także, by rozproszone dzieci Boże zgromadzić w jedno.
Mat 27:25 BR (25) A cały lud zawołał: Niech krew Jego spłynie na nas i na nasze dzieci! (26)Wówczas uwolnił im Barabasza a Jezusa, po ubiczowaniu, wydał na ukrzyżowanie.

Wiesz co to jest wejść pod przekleństwo? To popatrz co przechodzi od dwóch tysięcy lat naród Izrael i co jeszcze przejdzie w swej zatwardziałości swego serca.

Tak, tak dar łaski i wezwanie do zbawienia są nieodwołalne!
Ale czytaj do końca i zważ na słowa TERAZ ,CZAS OBECNY i NASZE CZASY

Rom 11:31 BT (29)Bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne.(30)Podobnie bowiem jak wy niegdyś byliście nieposłuszni Bogu, teraz zaś z powodu ich nieposłuszeństwa dostąpiliście miłosierdzia, (31) tak i oni stali się teraz nieposłuszni z powodu okazanego wam miłosierdzia, aby i sami w czasie obecnym mogli dostąpić miłosierdzia. (32)Albowiem Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać swe miłosierdzie. (33)O głębokości bogactw, mądrości i wiedzy Boga! Jakże niezbadane są Jego wyroki i nie do wyśledzenia Jego drogi!

Rom 11:4 BR (3)Panie - mówił pozabijali Twoich proroków, powywracali Twoje ołtarze. Tylko ja sam się uratowałem, a i na moje życie też czyhali. (4) I cóż usłyszał w odpowiedzi? Zostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie ugięli swych kolan przed Baalem. (5)Tak więc i za naszych czasów dzięki wybraniu przez łaskę reszta ocalała. (6)A jeżeli przez łaskę, to już nie wskutek uczynków, bo inaczej łaska nie byłaby łaską.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 16, 2007 8:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Rzym. 11:1-31
1. Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmiej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina.
2. Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył, Albo czy nie wiecie, co mówi Pismo o Eliaszu, jak się uskarża przed Bogiem na Izraela:
3. Panie, proroków twoich pozabijali, ołtarze twoje poburzyli; i zostałem tylko ja sam, lecz i na moje życie nastają.
4. Ale co mu mówi wyrocznia Boża? Zostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie zgięli kolan przed Baalem.
5. Podobnie i obecnie pozostała resztka według wyboru łaski.
6. A jeśli z łaski, to już nie z uczynków, bo inaczej łaska nie byłaby już łaską.
7. Cóż więc? Czego Izrael szukał, tego nie osiągnął, ale wybrani osiągnęli; pozostali zaś ulegli zatwardziałości,
8. Jak napisano; Zesłał Bóg na nich ducha znieczulenia, Dał im oczy, które nie widzą, I uszy, które nie słyszą, Aż do dnia dzisiejszego.
9. A Dawid powiada: Niechaj stół ich stanie się dla nich Sidłem i siecią, I zgorszeniem, i zapłatą;
10. Niech zaćmią się ich oczy, Aby nie widzieli, A grzbiet ich pochyl na zawsze.
11. Mówię tedy: Czy się potknęli, aby upaść? Bynajmniej. Wszak wskutek ich upadku zbawienie doszło do pogan, aby w nich wzbudzić zawiść.
12. Bo jeśli ich upadek stał się bogactwem świata, a ich porażka bogactwem pogan, to o ileż bardziej ich pełnia?
13. Do was zaś, którzy jesteście z pogan, mówię: Skoro już jestem apostołem pogan, służbę moją chlubnie wykonuję;
14. Może w ten sposób pobudzę do zawiści rodaków moich i zbawię niektórych z nich.
15. Jeśli bowiem odrzucenie ich jest pojednaniem świata, to czym będzie przyjęcie ich, jeśli nie powstaniem do życia z martwych?
16. A jeśli zaczyn jest święty, to i ciasto; a jeśli korzeń jest święty, to i gałęzie.
17. Jeśli zaś niektóre z gałęzi zostały odłamane, a ty, będąc gałązką z dzikiego drzewa oliwnego, zostałeś na ich miejsce wszczepiony i stałeś się uczestnikiem korzenia i tłuszczu oliwnego,
18. To nie wynoś się nad gałęzie; a jeśli się chełpisz, to pamiętaj, że nie ty dźwigasz korzeń, lecz korzeń ciebie.
19. Powiesz tedy: Odłamane zostały gałęzie, abym ja był wszczepiony.
20. Słusznie! Odłamane zostały z powodu niewiary, ty zaś trwasz dzięki wierze; wzbijaj się w pychę, ale się strzeż.
21. Jeśli bowiem Bóg nie oszczędził gałęzi naturalnych, nie oszczędzi też ciebie.
22. Zważ tedy na dobrotliwość i surowość Bożą - surowość dla tych, którzy upadli, a dobrotliwość Bożą względem ciebie, o ile wytrwasz w dobroci, bo inaczej i ty będziesz odcięty.
23. Ale i oni, jeżeli nie będą trwali w niewierze, zostaną wszczepieni, gdyż Bóg ma moc wszczepić ich ponownie,
24. Bo jeżeli ty, odcięty z dzikiego z natury drzewa oliwnego, zostałeś wszczepiony wbrew naturze w szlachetne drzewo oliwne, o ileż pewniej zostaną wszczepieni w swoje drzewo oliwne ci, którzy z natury do niego należą.
25. A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26. I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
27. A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.
28. Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
29. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.
30. Bo jak i wy byliście niegdyś nieposłuszni Bogu, a teraz dostąpiliście miłosierdzia z powodu ich nieposłuszeństwa,
31. Tak i oni teraz, gdy wy dostępujecie miłosierdzia, stali się nieposłuszni, ażeby i oni teraz miłosierdzia dostąpili.

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 16, 2007 10:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryku, muszę Cię ostrzec. Przekręcanie Słowa Bożego źle się kończy dla tych, którzy je przekręcają.

Henryk napisał(a):
Mat 27:25 BR (25) A cały lud zawołał: Niech krew Jego spłynie na nas i na nasze dzieci! (26)Wówczas uwolnił im Barabasza a Jezusa, po ubiczowaniu, wydał na ukrzyżowanie.

Cały lud to był cały naród izraelski żyjący w tamtym czasie, czy cały lud podburzony przez faryzeuszy i zebrany na dziedzińcu? Jak myślisz? Jeśli to nie był cały naród, to kto dał prawo tej grupie ludzi, żeby wypowiadali się w imieniu całego narodu? Jeśli ktoś im dał takie prawo, to pokaż, gdzie to jest napisane.

"A gdy go prowadzili, zatrzymali niejakiego Szymona Cyrenejczyka, który szedł z pola, i włożyli na niego krzyż, aby go niósł za Jezusem. A szła za nim liczna rzesza ludu i niewiast, które biadały i płakały nad nim" [Łuk. 23:26-27]

Jakiej narodowości była liczna rzesza ludu i niewiast, towarzyszących Jezusowi na Golgotę? Czy byli to ci sami ludzie, którzy dzień wcześniej krzyczeli "Ukrzyżuj Go!"?

Henryk napisał(a):
Wiesz co to jest wejść pod przekleństwo? To popatrz co przechodzi od dwóch tysięcy lat naród Izrael i co jeszcze przejdzie w swej zatwardziałości swego serca.

To, co piszesz, jest powtarzaniem prymitywnych haseł antysemickich, które nie mają nic wspólnego z p[oprawną interpretacją Pisma. Gdzie jest napisane, że cały naród Izraelski został przeklęty przez Boga? Podaj choć jeden taki fragment, który mówiłby o tym wprost.

A ja ci podam inny fragment:

"Tak mówi Pan, który ustanowił słońce, by świeciło w dzień, który wyznaczył księżyc i gwiazdy, by świeciły w nocy, który wzburza morze tak, że szumią jego fale, Pan Zastępów jego imię: Jeżeli by te prawa miały się zachwiać przede mną - mówi Pan - to i ród Izraela przestałby być ludem przede mną przez wszystkie dni. Tak mówi Pan: Jak nie mogą być zmierzone niebiosa w górze i zbadane fundamenty ziemi w dole, tak i Ja nie odrzucę całego potomstwa Izraela mimo wszystko, co uczynili - mówi Pan" [Jer. 31:35-37]

Owszem, odrzucenie Mesjasza pociągnęło za sobą konsekwencje w historii Izraela i dlatego sam Jezus mówi o "dniach odpłaty", a do opłakujących Go mówi, żeby płakali nad sobą właśnie z tego powodu. Ale NIGDZIE nie jest napisane, że Bóg przeklął naród Izraela. Wręcz przeciwnie, jak widać w OBIETNICY NOWEGO PRZYMIERZA (patrz wyżej) mówi, że nie odrzuci całego potomstwa Izraela pomimo wszystko, co uczynili.

Henryk napisał(a):
Tak, tak dar łaski i wezwanie do zbawienia są nieodwołalne!

Henryku, przykro mi, ale OSZUKUJESZ. Wskazany przeze mnie fragment mówi, że naród izraelski CO DO WYBRANIA JEST UMIŁOWANY ze względu na praojców, a WYBRANIE, DARY I POWOŁANIE NARODU IZRAELSKIEGO SĄ NIEODWOŁALNE:

"Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże" [Rzym. 11:28-29]

Ten fragment NIE MÓWI o tym, że "dar łaski i wezwanie do zbawienia są nieodwołalne". Próbujesz przekręcić tekst po to, żeby dopasować go do własnej teologii, która przeczy tekstowi Pisma.

Henryk napisał(a):
Ale czytaj do końca i zważ na słowa TERAZ, CZAS OBECNY i NASZE CZASY

Rom 11:31 BT (29)Bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne.(30)Podobnie bowiem jak wy niegdyś byliście nieposłuszni Bogu, teraz zaś z powodu ich nieposłuszeństwa dostąpiliście miłosierdzia, (31) tak i oni stali się teraz nieposłuszni z powodu okazanego wam miłosierdzia, aby i sami w czasie obecnym mogli dostąpić miłosierdzia. (32)Albowiem Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać swe miłosierdzie. (33)O głębokości bogactw, mądrości i wiedzy Boga! Jakże niezbadane są Jego wyroki i nie do wyśledzenia Jego drogi!

Rom 11:4 BR (3)Panie - mówił pozabijali Twoich proroków, powywracali Twoje ołtarze. Tylko ja sam się uratowałem, a i na moje życie też czyhali. (4) I cóż usłyszał w odpowiedzi? Zostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie ugięli swych kolan przed Baalem. (5)Tak więc i za naszych czasów dzięki wybraniu przez łaskę reszta ocalała. (6)A jeżeli przez łaskę, to już nie wskutek uczynków, bo inaczej łaska nie byłaby łaską.

Dlaczego czytasz Pismo tak wybiórczo? Oczywiście, że Paweł pisze o planie Bożym, według którego Izrael popadł w częściową zatwardziałość po to, żeby Ewangelia doszła do pogan. Ale też pisze o tym, jaki jest koniec tego planu:

"A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba. A to będzie przymierze moje z nimi, gdy zgładzę grzechy ich" [Rzym. 11:25-27]

Resztę cytuje quster, więc nie będę powialał tych samych fragmentów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL