www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 8:33 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 17, 2007 6:04 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Smok Wawelski napisał(a):
Henryku, muszę Cię ostrzec. Przekręcanie Słowa Bożego źle się kończy dla tych, którzy je przekręcają

Zgadzam się z Tobą, masz stu procentową rację, ale problem w tym, kto je przekręca.

Cytuj:
Jakiej narodowości była liczna rzesza ludu i niewiast, towarzyszących Jezusowi na Golgotę?

W swoim czasie, także latałem na tzw drogę krzyżową, ale to nic nie wnosiło do mojej relacji z P. Bogiem, dalej byłem po nie tej stronie barykady, na straconej pozycji, więcej było nas tam mrowie.

Cytuj:
To, co piszesz, jest powtarzaniem prymitywnych haseł antysemickich, które nie mają nic wspólnego z poprawną interpretacją Pisma. Gdzie jest napisane, że cały naród Izraelski został przeklęty przez Boga? Podaj choć jeden taki fragment, który mówiłby o tym wprost.

Gen 4:8 BT (8) Rzekł Kain do Abla, brata swego: ;Chodźmy na pole. A gdy byli na polu, Kain rzucił się na swego brata Abla i zabił go. (9)Wtedy Bóg zapytał Kaina: Gdzie jest brat twój, Abel? On odpowiedział: Nie wiem. Czyż jestem stróżem brata mego? (10)Rzekł Bóg: Cóżeś uczynił? Krew brata twego głośno woła ku mnie z ziemi! (11)Bądź więc teraz przeklęty na tej roli, która rozwarła swą paszczę, aby wchłonąć krew brata twego, przelaną przez ciebie. (12)Gdy rolę tę będziesz uprawiał, nie da ci już ona więcej plonu. Tułaczem i zbiegiem będziesz na ziemi!
Gen 27:29 BT (25)Rzekł więc: Podaj mi, abym zjadł to, co upolowałeś, synu mój, i abym ci sam pobłogosławił». Jakub podał mu i on jadł. Przyniósł mu też i wina, a on pił.(26)A potem jego ojciec Izaak rzekł do niego: Zbliż się i pocałuj mnie, mój synu!(27)Jakub zbliżył się i pocałował go. Gdy Izaak poczuł woń jego szat, dając mu błogosławieństwo mówił: «Oto woń mego syna jak woń pola, które pobłogosławił Pan!(28)Niechaj tobie Bóg użycza rosy z niebios i żyzności ziemi, obfitości zboża i moszczu winnego. (29) Niechaj ci służą ludy i niech ci pokłon oddają narody. Bądź panem twoich braci i niech ci pokłon oddają synowie twej matki! Każdy, kto będzie ci złorzeczył, niech będzie przeklęty. Każdy, kto będzie cię błogosławił, niech będzie błogosławiony! (30)Gdy Izaak wypowiedział swe błogosławieństwo nad Jakubem i gdy ten tylko co odszedł od niego, wrócił z łowów brat Jakuba, Ezaw. (31)I on także przyrządził ulubioną potrawę ojca, zaniósł mu ją i rzekł do niego: Podnieś się mój ojcze, i jedz to, co twój syn upolował, abyś mi udzielił błogosławieństwa! (32)Izaak go zapytał: Kto ty jesteś? A on odpowiedział: Jam syn twój pierworodny, Ezaw! (33)Izaak bardzo się zatrwożył i rzekł: Kim więc był ten, który upolował zwierzynę i przyniósł mi, a ja jadłem z niej, zanim ty wróciłeś, i pobłogosławiłem mu? Przecież to on otrzymał błogosławieństwo!

Spójrz na powyższe cytaty w świetle słów„pod przykryciem krwi Pana Jezusa”
Cytuj:
Dlaczego czytasz Pismo tak wybiórczo?

Problem tkwi w tym kto jest TERAZ domownikiem a kto obcym i problem ten dotyczy najpierw Żyda potem Greka Ale dzięki Bogu, że
Rom 11:29 BT (Bo) dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne
Jaka jest twoja tożsamość? Kim jesteś w Chrystusie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 17, 2007 7:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryk napisał(a):
Smok napisał(a):
Jakiej narodowości była liczna rzesza ludu i niewiast, towarzyszących Jezusowi na Golgotę?

W swoim czasie, także latałem na tzw drogę krzyżową, ale to nic nie wnosiło do mojej relacji z P. Bogiem, dalej byłem po nie tej stronie barykady, na straconej pozycji, więcej było nas tam mrowie.

Nie unikaj odpowiedzi na moje pytanie. Pytałem o narodowość tych ludzi. Proszę, nie udawaj Greka, tylko odpowiedz.

Henryk napisał(a):
Spójrz na powyższe cytaty w świetle słów „pod przykryciem krwi Pana Jezusa”

Znowu rzucasz jakieś hasła nie na temat. Edomici nie są Izraelitami, więc co przekleństwo Ezawa ma wspólnego z rzekomym przekleństwem rzuconym na Izrael? Na razie nie widzę żadnych fragmentów potwierdzających rzucenie przez Boga klątwy na cały naród izraelski za to, że odrzucił Mesjasza. Do rzeczy, Henryku. Albo przyznaj, że takiego tekstu po prostu NIE MA.

Henryk napisał(a):
Problem tkwi w tym kto jest TERAZ domownikiem a kto obcym i problem ten dotyczy najpierw Żyda potem Greka Ale dzięki Bogu, że Rom 11:29 BT (Bo) dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne
Jaka jest twoja tożsamość? Kim jesteś w Chrystusie?

Problem tkwi w tym, że nie potrafisz konkretnie odpowiedzieć na moje pytania, więc ściemniasz, niestety.

Ja wiem, kim jestem w Chrystusie. Ale to nie zmienia faktu, że:

"Co do ewangelii, są oni [nieodrodzeni Izraelici] nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże" [Rzym. 11:28-29]

Gdybyś zacytował całe zdanie zamiast jego połowę, to musiałbyś przyznać, że nieodrodzeni Żydzi CO DO WYBRANIA SĄ (nie "byli" ani nie ""będą") UMIŁOWANYMI ze względu na praojców. PONIEWAŻ dary i powołanie Boże są nieodwołalne.

Izrael jako naród posiada (czas teraźniejszy w chwili pisania Listu do Rzymian, czyli już po odrzuceniu Mesjasza przez większą część Izraela) dary i powołanie, które są nieodwołalne. I nie chodzi o powołanie do zbawienia, tylko o powołanie WYNIKAJĄCE Z OBIETNIC DANYCH PRAOJCOM. Tekst mówi o narodzie izraelskim i jego roli w Bożym planie zbawienia. Ty usiłujesz przekręcić tekst Pisma w taki sposób, żeby chodziło o wezwanie do zbawienia, a następnie udowodnić, że cały Izrael to zbawienie odrzucił i w związku z tym cały Izrael został odrzucony przez Boga. Ale TEGO NIE MA W PIŚMIE. Przekręcasz Pismo po raz kolejny. Dlatego Cię ostrzegam.

Promujesz stare antysemickie bujdy oparte na przekręcaniu Pisma, zamiast konkretnie odpowiedzieć na moje proste pytania zadane w poprzednim poście.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 17, 2007 7:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Henryk napisał(a):
Oliwko z całym szacunkiem, ale przypomnę Tobie kto jest teraz poganinem. Ten kto nie mieszka w mieście Żyjącego Boga. Ten kto nie uznaje, że Mesjasz – Pan Jezus przyszedł już w ciele. Ten kto nie narodził się na nowo. Wobec tego, kto jest teraz synem, a kto sprzedał swoje pierworództwo, za trzydzieści srebrników?. Czy Ezaw je odzyskał?. Żyjesz złudzeniem.
Ecc 3:1 BT Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem


Wszystko ma SWóJ CZAS , ale dlaczego uważasz ,ze ja zyje złudzeniem
Złudzeniem ,czego ?
Jesli ty nie widzisz Reki Najwyższego w tym ,ze Drzewo ,które uschło
ozyło , to juz twój problem
Znaki były i beda czyms ważnym dla Izraela
sam piszesz ,że Ezaw sprzedał .Ezaw cielesny ,który miłymi pochlebnymi słowami zwiódł ślepego ojca
Matka miała Objawienie i wiedziała to, czego nie chciał wiedzieć Izaak.
Ezaw to kosciół katolicki -
><><><
Powróce i Odbuduje
zatem nie dajecie DUCHOWI świętemu ,zadnej szansy?
On nie działa w Swoich i przez Swoich ?
Nie wnikam w panstwowośc Izraela jako takiego ,jednak nieuwierze
ze jest to jakis afrykanski Izrael?
a to ,że cielesny w nim panuje to nie znaczy ,ze DUCH nie powrócił
Odbudowac Swojej Własności jako Kamienie Zywe .

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 18, 2007 6:35 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Oliwka napisał(a):
Znaki były i beda czyms ważnym dla Izraela

Jeśli chodzi o znaki, to
Mat 12:39 BT 38)Wówczas rzekli do Niego niektórzy z uczonych w Piśmie i faryzeuszów: Nauczycielu, chcielibyśmy jakiś znak widzieć od Ciebie. (39) Lecz On im odpowiedział: Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza. (40)Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi. (41)Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni wskutek nawoływania Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz. (42)Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw temu plemieniu i potępi je; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. (43)Gdy duch nieczysty opuści człowieka, błąka się po miejscach bezwodnych, szukając spoczynku, ale nie znajduje.
Oliwka napisał(a):
a to ,że cielesny w nim panuje to nie znaczy ,ze DUCH nie powrócił
Odbudowac Swojej Własności jako Kamienie Zywe .

Oliwko to że Duch ożywia w tym narodzie kamienna serca to nie nowość, fakt ten ma miejsce od dwóch tysiącleci i będzie trwał do przyjścia Pana. A to że powstało państwo na ziemi o której mówi Biblia, to raczej znak że nadejście antychrysta jest coraz bliżej.
Nie mów mi że lanie Arabów to dzieło Ducha Świętego. Teraz jest czas Łaski, Era Mesjasza Króla, Pana Jezusa, jeśli ktoś nie chce dobrowolnie z własnej woli poddać się jego rządom[shalom], wybiera automatycznie na króla uzurpatora. A wszystko objawi się w dniu ostatnim, gdy Pan tchnieniem swych ust, pokona go na oczach wszystkich..

Smok Wawelski napisał(a):
I nie chodzi o powołanie do zbawienia, tylko o powołanie WYNIKAJĄCE Z OBIETNIC DANYCH PRAOJCOM

Tylko obietnice dane praojcom dotyczą synów !!!

Rom 8:14 BT (14) Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi. (15)Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: Abba, Ojcze! (16)Sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi. (17)Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa, skoro wspólnie z Nim cierpimy po to, by też wspólnie mieć udział w chwale.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 18, 2007 7:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryk napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
I nie chodzi o powołanie do zbawienia, tylko o powołanie WYNIKAJĄCE Z OBIETNIC DANYCH PRAOJCOM

Tylko obietnice dane praojcom dotyczą synów!!!

:lol: Ciekawe, bo sam sobie zaprzeczasz. Paweł pisze w omawianym tekście o praojcach Izraela według ciała, a Ty cytujesz zupełnie inny fragment mówiący o synach Bożych, a nie o synach praojców Izraela według ciała:

Cytuj:
Rom 8:14 BT (14) Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi. (15)Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: Abba, Ojcze! (16)Sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi. (17)Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa, skoro wspólnie z Nim cierpimy po to, by też wspólnie mieć udział w chwale.

Czyli każdy chwyt dozwolony, byle tylko udowodnić swoje? Przecież obietnice dane praojcom dotyczą ich synów. Bóg nie jest naszym praojcem według ciała, tylko Ojcem według ducha. Prawda? :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 18, 2007 8:01 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Smoku kiedy do Ciebie dotrze ,że z chwilą gdy zasłona w Świątyni pękła nastąpiło przewartościowanie, że tak powiem „środków trwałych” zdeponowanych w okresie starotestamentowym. Czas przejść przez Bramę Zwycięzcy w Panu Jezusie Chrystusie, aby przez Ducha Świętego mieć zapieczętowane kim się jest w wymiarze ontycznym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 18, 2007 8:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryk napisał(a):
Smoku kiedy do Ciebie dotrze ,że z chwilą gdy zasłona w Świątyni pękła nastąpiło przewartościowanie, że tak powiem „środków trwałych” zdeponowanych w okresie starotestamentowym. Czas przejść przez Bramę Zwycięzcy w Panu Jezusie Chrystusie, aby przez Ducha Świętego mieć zapieczętowane kim się jest w wymiarze ontycznym.

A kiedy do Ciebie dotrze, że należy CZYTAĆ TO, CO JEST NAPISANE? Bo na razie żadnych konkretów nie widzę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 20, 2007 7:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
No i widzisz ,że Zydzi Znaków szukaja ,ale w tym przedobrzyli bo nie mogli uznac JAHszua
za TEGO Mesjasza i jeszcze domagali sie ZNAKU.
><><
Cytuj:
A to, że powstało państwo na ziemi o której mówi Biblia, to raczej znak że nadejście antychrysta jest coraz bliżej.
Nie mów mi że lanie Arabów to dzieło Ducha Świętego.
Teraz jest czas Łaski, Era Mesjasza Króla, Pana Jezusa,
jeśli ktoś nie chce dobrowolnie z własnej woli poddać się jego rządom[shalom],
wybiera automatycznie na króla uzurpatora.
A wszystko objawi się w dniu ostatnim, gdy Pan tchnieniem swych ust,
pokona go na oczach wszystkich..

><><><
I ja tak uwazam ,że to ZNAK ale nie tylko na nadejscie Mesjasza Ucisku
ale też ZNAK ,ze DUCH Panski uczynił Izrael ZNAKIEM WIDZIALNYM dla POGAN.
><><
Lanie arabów ?
Duch moze wiele Kto Jemu zabroni
zobacz co uczynił Prorok pod Wplywem Ducha - porąbał króla Agaga.
a Ananiasz i Safira?
czy nie napisano ze kładzie wrogów pod stopy Swoje.

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL