www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 9:02 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 20, 2007 7:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 6:16 pm
Posty: 105
Lokalizacja: Bytom
Z tego co wiem Henryku, to wg interpretacji, którą podziela Smok, Kościół będzie pochwycony cały razem. Ci którzy nawrócą się w czasie ucisku kościołem nie są.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 20, 2007 7:55 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Oto jest pytanie? Kim są?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 20, 2007 8:06 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
michał napisał(a):
(...) Kościół będzie pochwycony cały razem. Ci którzy nawrócą się w czasie ucisku kościołem nie są.

Czy według poglądu futurystów ci, którzy nawrócą się podczas wielkiego ucisku, nie będą ludem Bożym, czyli częścią jednej Owczarni Pańskiej, albo Kościołem chrześcijańskim, czyli częścią jednego Ciała Chrystusa?


Serdecznie pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 20, 2007 8:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
michał napisał(a):
Z tego co wiem Henryku, to wg interpretacji, którą podziela Smok, Kościół będzie pochwycony cały razem. Ci którzy nawrócą się w czasie ucisku kościołem nie są.


nie tylko to, ale dwanaście plemion Izraela opieczętowanych w trakcie wielkiego ucisku, aby nic im złego się nie wydarzyło, równiez nie zalicza do kościoła.


ciekąwą też sugestie usłyszałem i zdumiałem sie ze ten który powstrzymuje złego to kościół, i gdy odejdzie, to zły będzie miał pole do popisu.

Cóz bym sam zrobił gdyby nie reka Pańska? ;)

Hej.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 20, 2007 11:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
OK, po kolei. :)

michał napisał(a):
Czy uważasz, że ludzie żyjący w Wielkim Ucisku będą w stanie wyliczyć moment przyjścia Jezusa w chwale? - To jest moje pytanie.

Będą w stanie ustalić rok i będą w stanie w przyliżeniu ustalić moment po znakach jakie są zapowiedziane w Mat. 24:29-30. Ale nie to jest tutaj najważniejsze. Jeśli powiedziałbym Ci, żebyś czuwał cały czas, ponieważ zamierzam do Ciebie wkrótce przyjść i nie będziesz wiedział, kiedy Cię odwiedzę, to czuwałbyś cały czas tak samo - jeśli zależałoby Ci na mojej wizycie. Załóżmy, że Ci zależy. Ale gdybyś wiedział, że nie przyjdę wcześniej niż spadnie pierwszy śnieg, to nie czuwałbyś latem, bo po co? Nawet, gdybyś nie wiedział, kiedy dokładnie spadnie pierwszy śnieg, to po prostu czuwanie nieustanne byłoby bez sensu aż do października mniej więcej.

Kościół ma czuwaś przez cały czas aż do momentu Pochwycenia. Jeśli na siedem lat przed nieznaną datą Pochwycenia miałoby zostać ustanowione przymierze, a 3.5 roku przed nieznaną datą Pochwycenia miałaby stanąć w świątyni ohyda spustoszenia, to wystarczyłoby zacząć czuwać w jednym z tych dwóch momentów. Albo jeszcze później - można by zacząć czuwać dopiero widząc jak "zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszone. I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego". Nawet ci, którzy tak późno zaczęliby czuwać, załapaliby się jeszcze na Pochwycenie, gdyby miało ono być równoczesne z Przyjściem Pańskim. A to jest zaprzeczenie idei nieustannego czuwania. Miałem nadzieję, że to jest jasne. I właśnie teoria, że Kościół ma czuwać przez cały czas tak samo wiedząc, że może zacząć czuwać dopiero w określonym momencie, jest naciągana.

michał napisał(a):
Rozumiem, że oddzielasz w czasie rozpoczęcie Dnia Pańskiego i przyjście Jezusa po kościół.

Owszem. Uważam, że Przyjście Pańskie po Kościół nastąpi przed Dniem Pańskim.

Henryk napisał(a):
Katolicy także już podzielili niepodzielne ciało czyli Kościół, Maria jest już w niebie. Smok też wysyła tam część w pierwszej fazie (noga, ręka część żołądka), a reszta chyba dobije w lub po tzw. wielkim ucisku. Wynika z tego, że ta panna młoda jest z tego przysłowia „o jednym oku byle tego roku”. Logika u Smoka trochę kuleje ale, to wieńczy obraz pochwycenia w tej teorii Konkluzja - panna młoda nie porwana tylko rozerwana.

Henryku, przyzwyczaiłeś mnie już do tego, że zamiast czytać Pismo, filozofujesz na jego temat. Nie wszyscy zbawieni są Kościołem. Jeśli mi nie wierzysz, to przeczytaj Jana 3:29 i naucz się tego wersetu na pamięć. Wskaż również takie miejsce w Objawieniu 5-18 gdzie wierzący na ziemi są nazwani Kościołem lub Oblubienicą. Zaślubiny Baranka i Oblubienicy odbęda się w niebie [Obj. 19:7-8]. Oblubienica podczas zaślubin powinna być zmartwychwstałym Kościołem. Tymczasem męczennicy Wielkiego Ucisku zmartwychwstaną [Obj. 20:4] dopiero po przyjściu Pana Jezusa z nieba wraz Kościołem [Obj. 19:11-16; Zach. 14:5] czyli już po zaślubinach.

Święci Starego Testamentu i męczennicy Wielkiego Ucisku nie są Kościołem [Oblubienicą], ale zmartwychwstaną po przyjściu Pana i Kościoła na ziemię i razem z Kościołem wejdą w ciałach uwielbionych w Erę Mesjańską, by tam władać razem z Mesjaszem. Oczywiście zakładając, że czytamy tekst, a nie symbolizujemy wszystko to, co nam jest wygodne.

Henryk napisał(a):
Oto jest pytanie? Kim są?

Pismo mówi o nich "przyjaciele Oblubieńca". Przeczytasz o tym w Jana 3:29. Według żydowskiej tradycji zaślubin, przyjaciele Oblubieńca byli zapraszani na ucztę weselną, która odbywała się po zaślubinach. Dlatego zaproszenie zostaje wystosowane w Obj. 19:9, a sama uczta jest opisana w Iz. 25:6-7.

michał napisał(a):
ciekąwą też sugestie usłyszałem i zdumiałem sie ze ten który powstrzymuje złego to kościół, i gdy odejdzie, to zły będzie miał pole do popisu

Kościół jest filarem i podwaliną prawdy [I Tym. 3:15]. Jeśli filar zostanie usunięty, prawda legnie w gruzach a ludzie popadną w ostry obłęd i uwierzą kłamstwu, ponieważ znaleźli upodobanie w nieprawości [II Tes. 2:8-12]. Ten, który jest w nas jet mocniejszy niż ten, który jest w świecie i ma przyjść, czyli duch antychrysta [I Jana 4:3-4]. Ale gdy Kościół zostanie wzięty, duch antychrysta nie będzie już trafiał na opór ze strony Kościoła. Ci, którzy nawrócą się pod wpływem głoszenia Ewangelii, będą w większości szybko ginąć śmiercią męczeńską i stąd dusze męczenników wołające w niebie o pomstę [Obj. 6:9-10] lub wielka rzesza w niebie przychodząca z wielkiego ucisku [Obj. 7:7-17].


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 21, 2007 12:01 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Cytuj:
Cytuj:
ciekąwą też sugestie usłyszałem i zdumiałem sie ze ten który powstrzymuje złego to kościół, i gdy odejdzie, to zły będzie miał pole do popisu


Kościół jest filarem i podwaliną prawdy [I Tym. 3:15]. Jeśli filar zostanie usunięty, prawda legnie w gruzach a ludzie popadną w ostry obłęd i uwierzą kłamstwu, ponieważ znaleźli upodobanie w nieprawości [II Tes. 2:8-12]. Ten, który jest w nas jet mocniejszy niż ten, który jest w świecie i ma przyjść, czyli duch antychrysta [I Jana 4:3-4]. Ale gdy Kościół zostanie wzięty, duch antychrysta nie będzie już trafiał na opór ze strony Kościoła. Ci, którzy nawrócą się pod wpływem głoszenia Ewangelii, będą w większości szybko ginąć śmiercią męczeńską i stąd dusze męczenników wołające w niebie o pomstę [Obj. 6:9-10] lub wielka rzesza w niebie przychodząca z wielkiego ucisku [Obj. 7:7-17].


"Ten, który jest w nas jet mocniejszy niż ten, który jest w świecie i ma przyjść, czyli duch antychrysta [I Jana 4:3-4]."
Czy już wiesz kto powstrzymuje?

"Ci, którzy nawrócą się pod wpływem głoszenia Ewangelii, będą w większości szybko ginąć śmiercią męczeńską i stąd dusze męczenników wołające w niebie o pomstę [Obj. 6:9-10]"
są to dusze zabitych dla Słowa Bozego i dla świadectwa które złozyli. To głosiciele Chrystusa i ewangelii. Koscioła nie ma, to kto będzie głosił, i sobą dawał świadectwo wiary?

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 21, 2007 12:07 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jarek napisał(a):
Czy już wiesz kto powstrzymuje?

Wiem. A w kim on jest?

Jarek napisał(a):
są to dusze zabitych dla Słowa Bozego i dla świadectwa które złozyli. To głosiciele Chrystusa i ewangelii. Koscioła nie ma, to kto będzie głosił?

144 000 Żydów, ci którzy się nawrócą w wyniku ich służby i sam Bóg poprzez aniołów [Obj. 14:6-7]. Kto powiedział, że Ewangelię będzie głosił wtedy Kościół i gdzie to jest napisane?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 21, 2007 12:15 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Cytuj:
Wiem. A w kim on jest?

Cytuj:
Jeśli filar zostanie usunięty, prawda legnie w gruzach a ludzie popadną w ostry obłęd i uwierzą kłamstwu, ponieważ znaleźli upodobanie w nieprawości [II Tes. 2:8-12]

obłed jest wtedy gdy zamienia się fundament, i podstawe widzi się w kościele jako siłe sprawczą jego działania, zamiast...
Cytuj:
Kto powiedział, że Ewangelię będzie głosił wtedy Kościół i gdzie to jest napisane?


ano, dopóki Pan nie przyjdzie jest głoszona ewangelia i zwiastowanie. Jak Pan przyjdzie zwiastowac chyba już nie trzeba.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 21, 2007 12:42 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jarek napisał(a):
obłed jest wtedy gdy zamienia się fundament, i podstawe widzi się w kościele jako siłe sprawczą jego działania, zamiast...

A czy Ty odróżniasz filar od fundamentu?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 21, 2007 3:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 6:16 pm
Posty: 105
Lokalizacja: Bytom
Cytuj:
wystarczyłoby zacząć czuwać


- Pytanie tylko czy można sobie zaplanować kiedy zacznę czuwać. Trochę to dziwnie brzmi jak planowanie nawrócenia, nowonarodzenia, pokuty czy żalu.
Czy można sobie nastawić jakiś duchowy budzik?
Człowiek, który zasnął śpi. Mamy pilnować sie by nie zasnąć. Tak jak mamy pilnować się by nie zgrzeszyć. Biada mi jeśli świadomie grzeszę planując nawrócenie. Biada mi jeśli przestaję czuwać planując obudzenie.

- Wierzących czuwających Dzień Pański nie zaskoczy. Jak przyjdę do kogoś do domu niespodziewanie a on nie będzie przygotowany na moje przyjście to mogę powiedzieć, że go zaskoczyłem. Jeślibym jednak przyszedł a gospodarza by nie było to nie powiedziałbym, że go zaskoczyłem, ale że go nie zastałem.
Dzień Pański wierzących, czuwających "nie zaskoczy". Tak mówi Pismo. Czy zamienianie tego na "nie zastanie" jest słuszne?

- Ponadto wg twego zdania, wierzących którzy przy pochwyceniu nie czuwali, Dzień Pański zaskoczy.
Mimo tego, że owi wierzący, którzy będą przechodzić przez Wielki Ucisk będą mogli wyliczyć dosyć dokładnie, jak sam przyznajesz, jego rozpoczęcie.
Mam nadzieję tym samym, że pokazałem ci, że sam w pewnej sytuacji uznajesz, że ludzie mogą być zaskoczeni jakimś wydarzeniem mimo, że mieli i mają możliwość rozpoznać porę tego wydarzenia po poprzedzających go innych zdarzeniach.

- Co na podstawie słów Jezusa znaczy czuwać?
Nie spać. -
"Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: czy wieczorem, czy o północy, czy gdy kur zapieje, czy rankiem. Aby gdy przyjdzie, nie zastał was śpiącymi. To, co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie!"
Mk 13:35-37
Nasłuchiwać dźwięków, wypatrywać oznak najścia złodzieja. -
" A to zważcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której porze złodziej przyjdzie, czuwałby i nie pozwoliłby podkopać domu swego."
Mt 24:43
Zachowywać się zgodnie z Jego wolą. -
"Szczęśliwy ów sługa, którego pan jego, gdy przyjdzie, zastanie tak czyniącego."
Mt 24:46


-
Cytuj:
Uważam, że Przyjście Pańskie po Kościół nastąpi przed Dniem Pańskim.


To kiedy twoim zdaniem zacznie się Dzień Pański?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 21, 2007 4:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
michał napisał(a):
Pytanie tylko czy można sobie zaplanować kiedy zacznę czuwać. Trochę to dziwnie brzmi jak planowanie nawrócenia, nowonarodzenia, pokuty czy żalu. Czy można sobie nastawić jakiś duchowy budzik? Człowiek, który zasnął śpi. Mamy pilnować sie by nie zasnąć. Tak jak mamy pilnować się by nie zgrzeszyć. Biada mi jeśli świadomie grzeszę planując nawrócenie. Biada mi jeśli przestaję czuwać planując obudzenie.

I w ten sposób sam potwierdzasz moją tezę. Ponieważ nie można sobie zaplanować czuwania, należy czuwać cały czas, ponieważ Pan może przyjść dosłownie w każdej chwili. Gdyby Pan miał przyjść po nastąpieniu określonych wydarzeń, to oznaczałoby, że nie może przyjść dosłownie w każdej chwili, tylko w każdej chwili po nastąpieniu określonych wydarzeń.

michał napisał(a):
Wierzących czuwających Dzień Pański nie zaskoczy. Jak przyjdę do kogoś do domu niespodziewanie a on nie będzie przygotowany na moje przyjście to mogę powiedzieć, że go zaskoczyłem. Jeślibym jednak przyszedł a gospodarza by nie było to nie powiedziałbym, że go zaskoczyłem, ale że go nie zastałem.
Dzień Pański wierzących, czuwających "nie zaskoczy". Tak mówi Pismo. Czy zamienianie tego na "nie zastanie" jest słuszne?

Dzień Pański rozpocznie się wylaniem gniewu na mieszkańców ziemi. Będą mówić "pokój i bezpieczeństwo" i wtedy przyjdzie na nich nagła zagłada [I Tes. 5:2-3]. Dokładnie tak było za czasów Noego, gdy bezbożny świat spotkała nagła zagłada PO TYM, jak Noe wraz z rodziną weszli do arki i zostali uratowani przed tym wszystkim, co miało nastać [Mat. 24:37-39]. Rodzina Lota NAJPIERW została wyprowadzona z Sodomy, a dopiero POTEM nastąpił kataklizm, który wytracił wszystkich [Łuk. 17:26-30]. Ani Noe z rodziną ani Lot z rodziną nie zostali w miejscu kataklizmu, lecz zostali zabrani z tego miejsca przed jego nastaniem. Jedna i druga historia jest podana jako ilustracja sytuacji przed i w trakcie Pochwycenia czyli wzięcia jednych i zostawienia innych.

Pan przyjdzie po swój Kościoł w czasie, którego nikt nie jest w stanie przewidzieć. Dzień Pański przyjdzie na WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW ZIEMI również w czasie, którego nikt z nich nie będzie w stanie przewidzieć. Jezus wyraźnie mówi, że wierzący, którzy będą czuwać, ujdą przed Dniem Pańskim i staną przed Synem Człowieczym [łuk. 21:34-36]. Czyli nie będzie ich na ziemi w momencie nastania Dnia Pańskiego, który przyjdzie na wszystkich ludzi żyjących na ziemi w momencie nastania Dnia Pańskiego.

michał napisał(a):
Ponadto wg twego zdania, wierzących którzy przy pochwyceniu nie czuwali, Dzień Pański zaskoczy. Mimo tego, że owi wierzący, którzy będą przechodzić przez Wielki Ucisk będą mogli wyliczyć dosyć dokładnie, jak sam przyznajesz, jego rozpoczęcie.

Pytałeś, czy będą w stanie wyliczyć moment Powtórnego Przyjścia Jezusa:

michał napisał(a):
Czy uważasz, że ludzie żyjący w Wielkim Ucisku będą w stanie wyliczyć moment przyjścia Jezusa w chwale? - To jest moje pytanie.

Odpowiedziałem, że będą w stanie i dlaczego. Ale Dzień Pański TO NIE JEST Powtórne Przyjście Pana Jezusa.

michał napisał(a):
Mam nadzieję tym samym, że pokazałem ci, że sam w pewnej sytuacji uznajesz, że ludzie mogą być zaskoczeni jakimś wydarzeniem mimo, że mieli i mają możliwość rozpoznać porę tego wydarzenia po poprzedzających go innych zdarzeniach.

Nic nie wykazałeś, tylko pomyliłeś Dzień Pański z Powtórnym Przyjściem Pana. A przecież ja już wcześniej zdefiniowałem pojęcia, jakich używam.

Czuwać to znaczy mieć żywą relację z Bogiem, nie zasypiać duchowo, wypełniać wolę Bożą w sensie służby i mieć w sobie światło pochodzące od Ducha Świętego. Przez cały czas i nieustannie - wlaśnie dlatego, że Pan przyjdzie po Kościół w chwili, której nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

Odnoszę wrażenie, że próbujesz trochę na siłę skleić Pochwycenie Kościoła, Powtórne Przyjście i Dzień Pański. Ale taki zabieg prowadzi do wewnętrznych sprzeczności, braku spójności i chronologicznych nieścisłości, o których już pisałem.

michał napisał(a):
To kiedy twoim zdaniem zacznie się Dzień Pański?

Dzień Pański zacznie się od wydarzeń opisywanych w 6 rodziale Księgi Objawienia, związanych ze złamaniem kolejnych pieczęci. Dlatego Jan odwołuje się do definicji Dnia Pańskiego ustalonej przez proroków ST (objawienie późniejsze jest budowane na objawieniu wcześniejszym i do niego się odwołuje). Porównaj następujące opisy:

Prorok Izajasz:

"Oto nadchodzi dzień Pana, okrutny, pełen srogości i płonącego gniewu, aby obrócić ziemię w pustynię, a grzeszników z niej wytępić. Gdyż gwiazdy niebios i ich planety nie dadzą swojego światła, słońce zaćmi się zaraz, gdy wzejdzie, a księżyc nie błyśnie swym światłem. I nawiedzę okręg ziemski za jego złość, a bezbożnych za ich winę; i ukrócę pychę zuchwalców, a wyniosłość tyranów poniżę. Sprawię, że śmiertelnik będzie rzadszy niż szczere złoto, a człowiek niż złoto z Ofiru. Dlatego sprawię, że niebiosa zadrżą, a ziemia ruszy się ze swojego miejsca z powodu srogości Pana Zastępów w dniu płomiennego jego gniewu" [Iz. 13:9-13]

"I wszystkie pagórki rozpłyną się. Niebiosa zwiną się jak zwój księgi i wszystkie ich zastępy opadną, jak opada liść z krzewu winnego i jak opada zwiędły liść z drzewa figowego" [Iz. 34:4]

"Wejdź do jaskiń skalnych i skryj się w prochu ze strachu przed Panem i przed blaskiem jego majestatu, gdy powstanie, aby wstrząsnąć ziemią. Dumne oczy człowieka opuszczą się, a pycha ludzka zniży się, ale jedynie Pan wywyższy się w owym dniu. Bo dla Pana Zastępów nastanie dzień sądu nad wszystkim, co pyszne i wysokie, i nad wszystkim, co wyniosłe, aby było poniżone. Nad wszystkimi wysokimi i sterczącymi cedrami Libanu, i nad wszystkimi dębami Baszanu. Nad wszystkimi wysokimi górami i nad wszystkimi sterczącymi pagórkami. I nad każdą wysoką wieżą, i nad każdym murem obronnym. I nad wszystkimi okrętami tartezyjskimi, i nad wszystkimi kosztownymi statkami. I zniży się pycha człowieka, a wyniosłość ludzka opuści się, lecz jedynie Pan wywyższy się w owym dniu, a bożki doszczętnie zginą. I wejdą do jaskiń skalnych i do jam ziemnych ze strachu przed Panem i przed blaskiem jego majestatu, gdy powstanie, aby wstrząsnąć ziemią" [Iz. 2:10-19]

Apostoł Jan:

"I widziałem, gdy zdjął szóstą pieczęć, że powstało trzęsienie ziemi i słońce pociemniało jak czarny wór, a cały księżyc poczerwieniał jak krew. I gwiazdy niebieskie spadły na ziemię, podobnie jak drzewo figowe zrzuca figi swoje, gdy wiatr gwałtowny nim potrząśnie; i niebo znikło, jak niknie zwój, który się zwija, a wszystkie góry i wyspy ruszone zostały z miejsc swoich. I wszyscy królowie ziemi i możnowładcy, i wodzowie, i bogacze, i mocarze, i wszyscy niewolnicy, i wolni ukryli się w jaskiniach i w skałach górskich, i mówili do gór i skał: Padnijcie na nas i zakryjcie nas przed obliczem tego, który siedzi na tronie, i przed gniewem Baranka, albowiem nastał ów wielki dzień ich gniewu, i któż się może ostać?" [Obj. 6:12-17]

Dzień Pana, o którym mówi prorok Izajasz, jest owym wielkim dniem gniewu Boga i Baranka, o którym pisz Jan. Opis Janowy jest wypełnieniem proroctw ST o Dniu Pańskim.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 21, 2007 5:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 6:16 pm
Posty: 105
Lokalizacja: Bytom
Cytuj:
I w ten sposób sam potwierdzasz moją tezę.



Smoku nie potwierdzam. Należy czuwać cały czas bo gdy człowiek zaśnie to albo nie będzie w stanie rozpoznać znaków nadejścia Pana (tak może być gdy wierzący w pochwycenie przed uciskiem zobaczą antychrysta w świątyni ale przekonani o tym, że pochwycenie będzie przed tym wydarzeniem, nie rozpoznają w tym wydarzeń opisanych w Biblii), albo będzie nieprzygotowany i zamiast ratunku odbierze sąd.

Cytuj:
może przyjść dosłownie w każdej chwili


A gdzie czytasz, że może przyjść dosłownie w każdej chwili?


Cytuj:
Pan przyjdzie po swój Kościoł w czasie, którego nikt nie jest w stanie przewidzieć. Dzień Pański przyjdzie na WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW ZIEMI również w czasie, którego nikt z nich nie będzie w stanie przewidzieć.

Zgadzam się. A o obydwu tych wydarzeniach pisze, że będą "jak złodziej w nocy" i że zaskoczą.

Jeżeli o Dniu Pańskim uważasz, że będzie zaskoczeniem i "złodziejem w nocy", mimo poprzedzających wydarzeń, to czemu piszesz, że nie wolno mniemać, że pochwycenie będzie poprzedzone wydarzeniami z tego powodu, że pochwycenie będzie jak "złodziej" i będzie zaskoczeniem?
Rozumiem, ze masz jeszcze inne argumenty. Tutaj na razie zajmuję się tym jednym.

Mam jeszcze ważne pytanie. Piszesz, że Dzień Pański rozpocznie się od wydarzeń opisywanych w 6 rozdziale Księgi Objawienia. Nie wiem czy uznajesz, że wydarzenia w księdze Objawienia są spisane chronologicznie. Tak więc kiedy rozpocznie się wg ciebie Dzień Pański? Rozumiem, że nie podczas Przyjścia Jezusa w chwale? To po pochwyceniu? Ten ostatni tydzień, siedem lat, wliczasz do Dnia Pańskiego?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 21, 2007 10:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Smok Wawelski napisał(a):
michał napisał(a):
I w ten sposób sam potwierdzasz moją tezę.

Smoku nie potwierdzam. Należy czuwać cały czas bo gdy człowiek zaśnie to albo nie będzie w stanie rozpoznać znaków nadejścia Pana (tak może być gdy wierzący w pochwycenie przed uciskiem zobaczą antychrysta w świątyni ale przekonani o tym, że pochwycenie będzie przed tym wydarzeniem, nie rozpoznają w tym wydarzeń opisanych w Biblii), albo będzie nieprzygotowany i zamiast ratunku odbierze sąd.

No i tutaj nie możemy się zrozumieć. Czuwanie w oczekiwaniu na przyjście Pana to jest zaprzeczenie rozpoznawania znaków poprzedzających Jego Przyjście. Jeśli Pochwycenie Kościoła może nastąpić w każdej chwili, a Kościół ma oczekiwać przyjścia Pana w każdej chwili, to dlaczego mielibyśmy najpierw zobaczyć Antychrysta w świątyni? Byłoby to zaprzeczenie słów, że Pan przyjdzie po Kościół w takim momencie, którego się nie spodziewamy, bo spodziewalibyśmy się najpierw zobaczyć Antychrysta w świątyni. Poza tym, Antychryst zasiądzie w świątyni po 3.5 roku takich wydarzeń, których trudno będzie nie zauważyć, a opisanych w Obj. 6-13.

michał napisał(a):
Smok napisał(a):
może przyjść dosłownie w każdej chwili

A gdzie czytasz, że może przyjść dosłownie w każdej chwili?

Mat. 24:36,42-44; Mar. 13:32-35; Łuk. 21:36; Obj. 16:15; 22:20. Wszystkie fragmenty mówią, że Pochwycenie będzie o nieznanej porze, dniu, godzinie, że mamy czuwać i być nieustannie gotowi, a Pan przyjdzie wkrótce. Jeśli ktoś Ci mówi, że nie będziesz znał dnia ani godziny określonego wydarzenia, to przecież nie oznacza to czegoś przeciwnego, prawda?

michał napisał(a):
Jeżeli o Dniu Pańskim uważasz, że będzie zaskoczeniem i "złodziejem w nocy", mimo poprzedzających wydarzeń, to czemu piszesz, że nie wolno mniemać, że pochwycenie będzie poprzedzone wydarzeniami z tego powodu, że pochwycenie będzie jak "złodziej" i będzie zaskoczeniem? Rozumiem, ze masz jeszcze inne argumenty. Tutaj na razie zajmuję się tym jednym.

Paweł nie pisze Tesaloniczanom, po czym mają rozpoznać, że zbliża się Pochwycenie Kościoła. On pisze, że Pochwycenie Kościoła jeszcze nie nastąpiło i że Dzień Pański się jeszcze nie rozpoczął, choć ktoś Tesaloniczan najwyraźniej nastraszył, że Dzień Pański już nastał, a oni jeszcze są na ziemi. Trzeba zrozumieć intencje Pawła w tym miejscu. Pisze on, że Dzień Pański jeszcze nie nastał, ponieważ Antychryst jeszcze się nie objawił, a wielkie odstępstwo jeszcze nie ma miejsca. Czyli nie tłumaczy Tesaloniczanom, po czym mają rozpoznać Dzień Pański - pisze, po czym mają poznać, że w chwili pisania listu Dzień Pański jeszcze nie przyszedł.

Dzień Pański przyjdzie na WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW ZIEMI niby sidło [Łuk. 21:34-36]. Gdyby miał przyjść również na Kościół, to Paweł nie mówiłby, że Dzień Pański przyjdzie NA NICH, i ONI NIE UMKNĄ. Oni to ci, którzy będą mówić "pokój i bezpieczeństwo". A tak będą mówić WSZYSCY MIESZKAŃCY ZIEMI przed nastaniem Dnia Pańskiego - zupełnie jak za czasów Noego. Jeśli wszyscy mieszkańcy ziemi to będa "oni", a nie "my", to znaczy, że czuwający Kościół ujdzie przed tym wszystkim, co nastanie [Łuk. 21:34-36] i w momencie wylania gniewu Bożego nie będzie Kościoła na ziemi.

Mamy oczekiwać "Jezusa wyciągającego nas z gniewu przychodzącego" [I Tes. 1:10 interlinia]

michał napisał(a):
Mam jeszcze ważne pytanie. Piszesz, że Dzień Pański rozpocznie się od wydarzeń opisywanych w 6 rozdziale Księgi Objawienia. Nie wiem czy uznajesz, że wydarzenia w księdze Objawienia są spisane chronologicznie.

Uznaję, że wydarzenia w Księdze Objawienia są spisane chronologicznie. Kolejne pieczęcie mają kolejne numery i sa otwierane jedna po drugiej. Wydarzenia im odpowiadające następują kolejno po sobie. To samo jest w przypadku kolejnych pieczęci, kolejnych trąb, kolejnych czasz i kolejnych plag. Nie ma powodu, żeby robić z tego jakiś niezrozumiały splot równoczesnych wydarzeń. Owszem, niektóre opisy częściowo się pokrywają, ale ogólnie sa poukładane chronologicznie - z wyjątkiem tzw. parentez, czyli wersetów lub fragmentów wtrąconych, po których następuje powrót do poprzedniego wątku.

michał napisał(a):
Tak więc kiedy rozpocznie się wg ciebie Dzień Pański?

Napisałem powyżej. Dzień Pański rozpocznie się podczas łamania kolejnych pieczęci. Najpierw nastąpi objawienie się Antychrysta, a potem sytuacja będzie się powoli rozwijać aż do szóstej pieczęci, gdy nastąpią pierwsze kataklizmy opisane przez proroków ST i Jana. Gdzieś tutaj upatrywałbym początku Dnia Pańskiego.

michał napisał(a):
Rozumiem, że nie podczas Przyjścia Jezusa w chwale?

Oczywiście, że nie. Przyjście Jezusa w chwale nastąpi pod koniec Wielkiego Ucisku, czyli mniej więcej 7 lat od nastania Dnia Pańskiego i 3.5 roku od wejścia Antychrysta do świątyni i ogłoszenia się przezeń bogiem.

michał napisał(a):
To po pochwyceniu?

Tak, po Pochwyceniu.

michał napisał(a):
Ten ostatni tydzień, siedem lat, wliczasz do Dnia Pańskiego?

Antychryst podpisze pokój w wieloma na 7 lat. Musi się zatem już objawić jako przywódca, choć jeszcze nie jako tyran. Można powiedziec w pewnym przybliżeniu, że Dzień Pański rozpocznie się niedługo po rozpoczęciu owych 7 lat, czyli 70-tego tygodnia, i potrwa aż do stworzenia nowej ziemi i nowych niebios [II Piotra 3:12-13].


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 22, 2007 8:17 am 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Smok Wawelski napisał(a):
Święci Starego Testamentu i męczennicy Wielkiego Ucisku nie są Kościołem [Oblubienicą], ale zmartwychwstaną po przyjściu Pana i Kościoła na ziemię i razem z Kościołem wejdą w ciałach uwielbionych w Erę Mesjańską, by tam władać razem z Mesjaszem. Oczywiście zakładając, że czytamy tekst, a nie symbolizujemy wszystko to, co nam jest wygodne.

Biblia opisuje nam dwa zgromadzenia. Synagogę i Eklezję. I oba te zgromadzenia są przedstawione jako obraz kobiety Dla przypomnienia w Starym testamencie Synagogę przedstawia Rebeka. W nowym jest to już żona męża.

Gen 24:15 BT (11)Tam rozsiodłał wielbłądy przy studni poza miastem w porze wieczornej, wtedy właśnie, kiedy kobiety wychodziły czerpać wodę.(12)I modlił się: Panie, Boże Pana mego Abrahama, spraw, abym spotkał ją dzisiaj; bądź łaskaw dla mego pana Abrahama!(13)Gdy teraz stoję przy źródle i gdy córki mieszkańców tego miasta wychodzą, aby czerpać wodę,(14)niechaj dziewczyna, której powiem: "Nachyl mi dzban twój, abym się mógł napić", a ona mi odpowie: "Pij, a i wielbłądy twoje napoję", będzie tą, którą przeznaczyłeś dla sługi swego Izaaka; wtedy poznam, że jesteś łaskaw dla mego pana». (15) Zanim przestał się modlić, nadeszła Rebeka córka Betuela, syna Milki, żony Nachora, brata Abrahama; wyszła z dzbanem na ramieniu. (16)Panna to była bardzo piękna, dziewica, która nie obcowała jeszcze z mężem. Ona to zeszła do źródła i napełniwszy swój dzban, wracała. (17)Wtedy sługa ów szybko zabiegł jej drogę i rzekł: Daj mi się napić trochę wody z twego dzbana! (18)A ona powiedziała: Pij, panie mój - i szybko pochyliła swój dzban, i dała mu pić. (19)A gdy go napoiła, rzekła: Także dla twych wielbłądów naczerpię wody, aby mogły pić do woli.

Eph 5:31 BT. (31) Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, a połączy się z żoną swoją, i będą dwoje jednym ciałem. (32)Tajemnica to wielka, a ja mówię: w odniesieniu do Chrystusa i do Kościoła.

Objawienie mówi o oblubienicy. Obraz ten łączy świętych z okresu Prawa i Łaski w jedno ciało które zaistnieje "fizycznie" po zmartwychwstaniu. Tak jak w ciele człowieka funkcjonują niezależnie dwie ręce , dwie nogi itd. Tak po zmartwychwstaniu P. Bóg w Panu Jezusie czyni z dwojga jedno w chwili powtórnego przyjścia Pana, a światkami tego są aniołowie, ci dobrzy- przyjaciele.
Inne ewangelie, których głosicielem jest między innymi Smok może i mówią o jakiejś bliżej nie określonej dodatkowej drodze, w oparciu o którą człowiek może zostać zbawiony w jakimś bliżej nie określonym czasie zwłaszcza ma to dotyczyć Żydów, ale ja w to nie wierzę, bo Słowo Boże wyraźnie mówi


Heb 4:7 BT (3)Wchodzimy istotnie do odpoczynku my, którzy uwierzyliśmy, jak to powiedział: Toteż przysiągłem w gniewie moim: Nie wejdą do mego odpoczynku, aczkolwiek dzieła były dokonane od stworzenia świata.(4)Powiedział bowiem [Bóg] na pewnym miejscu o siódmym dniu w ten sposób: I odpoczął Bóg w siódmym dniu po wszystkich dziełach swoich.(5)I znowu na tym [miejscu]: Nie wejdą do mego odpoczynku.(6)Wynika więc z tego, że wejdą tam niektórzy, gdyż ci, którzy wcześniej otrzymali dobrą nowinę, nie weszli z powodu [swego] nieposłuszeństwa, (7) dlatego Bóg na nowo wyznacza pewien dzień – "dzisiaj" - po upływie dłuższego czasu, mówiąc przez Dawida, jak to przedtem zostało powiedziane: Dziś, jeśli głos Jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych! (8)Gdyby bowiem Jozue wprowadził ich do odpoczynku, nie mówiłby potem o innym dniu. (9)A zatem pozostaje odpoczynek szabatu dla ludu Bożego. (10)Kto bowiem wszedł do Jego odpoczynku, odpocznie po swych czynach, jak Bóg po swoich. (11)Spieszmy się więc wejść do owego odpoczynku, aby nikt nie szedł za tym samym przykładem nieposłuszeństwa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 22, 2007 1:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 6:16 pm
Posty: 105
Lokalizacja: Bytom
Cytuj:
Cytuj:
A gdzie czytasz, że może przyjść dosłownie w każdej chwili?

Mat. 24:36,42-44; Mar. 13:32-35; Łuk. 21:36; Obj. 16:15; 22:20.


Te fragmenty nie mówią, że Jezus może przyjść dosłownie w każdej chwili. Mówią o tym, że Jezus przyjdzie jak złodziej, żeby czuwać by nas nie zaskoczył, że nie znamy czasu jego przyjścia.

Cytuj:
Wszystkie fragmenty mówią, że Pochwycenie będzie o nieznanej porze, dniu, godzinie, że mamy czuwać i być nieustannie gotowi, a Pan przyjdzie wkrótce. Jeśli ktoś Ci mówi, że nie będziesz znał dnia ani godziny określonego wydarzenia, to przecież nie oznacza to czegoś przeciwnego, prawda?


Z pewnością nie oznaczają czegoś przeciwnego. Istnieje możliwość przez ciebie wyśmiana. Mogę nie wiedzieć kiedy ktoś przyjdzie, ale mogę wiedzieć, że na krótko przed przyjściem na przykład zadzwoni. To, że wiem, że zadzwoni nie zmienia faktu, że przyjdzie wkrótce, że mam czuwać (jak zasnę to nie będę mógł usłyszeć telefonu), że nie wiem kiedy przyjdzie.
Co ciekawe przy przyjściu Jezusa w chwale potwierdzasz, że będzie można znać w przybliżeniu moment, ale nie znać dokładnego czasu.
No tak ale ty uznajesz, że Dzień Pański rozpocznie się razem z Wielkim Uciskiem, lub krótko po rozpoczęciu ucisku.

A jak rozumiesz to, że antychryst się objawi? Co to znaczy, że się objawi? Czy Biblia gdzieś to tłumaczy?

Cytuj:
Czyli nie tłumaczy Tesaloniczanom, po czym mają rozpoznać Dzień Pański - pisze, po czym mają poznać, że w chwili pisania listu Dzień Pański jeszcze nie przyszedł.


Intencje Pawła nie mają w tej rozważanej kwestii znaczenia. Mało ważne czy tłumaczy po czym mają rozpoznać Dzień Pański, czy może chce aby zrozumieli, że w chwili pisania listu Dzień Pański jeszcze nie przyszedł.
Ważne jest to, że podaje im wydarzenia, które będą miały miejsce przed nastaniem Dnia Pańskiego.
Ja zresztą uważam jak ty. Tłumaczy im po czym wiadomo, ze Dzień Pański nie nadszedł.

Tak więc, nawet gdy założymy, że nadejście/rozpoczęcie Dnia Pańskiego to inny moment od Pochwycenia, nie zmienia to faktu, ze Paweł podaje wydarzenia poprzedzające nadejście/rozpoczęcie Dnia Pańskiego. I mało istotne jest też to, że Ten Dzień Pański miałby zaskoczyć tylko MIESZKAŃCÓW ZIEMI.
Ja akcentuję to, że coś może być zaskoczeniem nawet wtedy gdy poprzedzać to będą inne, zapowiedziane wydarzenia. Udowadnia to przykład Dnia Pańskiego, o którym Pismo mówi, że będzie zaskoczeniem mimo poprzedzających go i zapowiedzianych wydarzeń.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL