www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 1:37 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 1:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 7:26 pm
Posty: 22
słuchajcie, jak Was tak czytam i w tym temacie i w innych jakoś nie mogę połapać się w całej chronologii wydarzeń z czasów ostatecznych.. co po czym i kiedy nastąpi i jak to będzie wygladało.. czy ktoś może mi odpowiedzieć tak w jednym poście.. bardzo Was proszę.. :-D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 3:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Esther napisał(a):
słuchajcie, jak Was tak czytam i w tym temacie i w innych jakoś nie mogę połapać się w całej chronologii wydarzeń z czasów ostatecznych.. co po czym i kiedy nastąpi i jak to będzie wygladało.. czy ktoś może mi odpowiedzieć tak w jednym poście.. bardzo Was proszę.. :-D

Oto, jak ja to widzę w największym skrócie:

1. Kiedyś zupełnie niespodziewanie nastąpi Pochwycenie Kościoła
a. Podczas Pochwycenia zmartwychwstaną zbawieni, którzy umarli w Chrystusie, a zbawieni, którzy będą wtedy żyli, zostaną przemieni w ciała uwielbione i wzięci przez Pana, który spotka się z nimi w powietrzu i na obłokach weźmie ich do nieba [I Tes. 4:15-18].
b. W niebie nastąpi ocena przyniesionego owocu przed Trybunałem Chrystusowym oraz "przyznanie nagród" [I Kor. 3:10-15; II Kor. 5:10].
c. Następnie odbęda się zaślubiny Baranka z Oblubienicą [Kościołem] [Obj. 19:7-8]
2. Po zabraniu Kościoła (nie wiadomo jak długo po) rozpocznie się na ziemi Dzień Pański. Rozpocznie się on od wylania gniewu na mieszkańców ziemi [I Tes. 5:1-3]. Wielu ludzi się wtedy nawróci [Obj. 7:9-14].
3. Podczas Dnia Pańskiego objawi się Antychryst, który będzie udawał Mesjasza (Anty-Chrystus) i obejmie władzę nad światem na pewien czas [Obj. 13:1-8].
4. Antychryst będzie prześladował ludzi, którzy nawrócą się podczas wylania gniewu Bożego oraz Żydów. Wielu zginie śmiercią męczeńską [Obj. 13:10; 14:12-13].
5. Około 7 lat po nastaniu Dnia Pana Izrael zostanie zgromadzony z rozproszenia, a Antychryst będzie dążył do rozwiązania "kwestii żydowskiej" czyli do eksteminacji tego narodu [Zach. 12].
6. W punkcie kulminacyjnym nastąpi bitwa (właściwie kampania) pod Armageddonem, kiedy to Antychryst zgromadzi wojska z całego świata, by zaatakowac Jerozolimę [Obj. 16:14,16].
7. Wtedy na pomoc Izraelowi wyruszy Pan Jezus z nieba, a z Nim wszyscy święci czyli Kościół po zaślubinach Baranka [Obj. 19:11-16; Zach. 15:1-5].
8. Otoczony i wyniszczony Izrael pozna wtedy, że Jezus jest ich Mesjaszem i nawrócą się, bo "zobaczą, kogo przebodli" [Zach. 12:10; 13:1].
9. Pan Jezus pokona Antychrysta i zniszczy wszystkich wrogów [Obj. 19:17-21; II Tes. 2:8].
10. Po swoim przyjściu na ziemię Pan Jezus dokona sądu nad narodami pogańskimi i osądzi ich na podstawie ich postawy wobec Żydów podczas ich ucisku przez Antychrysta [Joel 3:6-18; Mat. 25:31-46]
11. Zmartwychwstaną święci ST i męczennicy Wielkiego Ucisku (zwyczajowa nazwa 7 letniego okresu od rozpoczęcia Dnia Pana do Powtórnego Przyjścia Pana Jezusa) [Obj. 20:4-6]
12. Rozpocznie się Era Mesjańska, która potrwa 1000 lat. Pan Jezus wraz ze zmartwychwstałym Kościołem, świętymi ST i męczennikami Wielkiego Ucisku będzie władał światem w erze pokoju, a szatan będzie wtedy związany na 1000 lat. Izrael obejmie w posiadania ziemię obiecaną Abrahamowi, a Mesjasz będzie Królem na Syjonie [Obj. 20:4-5; Iz. 2:2-4].
13. Po upływie 1000 lat szatan zostanie rozwiązany i nastąpi ostatni bunt na ziemi. Ognień z nieba spadnie na buntowników i pochłonie ich [Obj. 20:7-9].
14. Nastąpi zniszczenie ziemi i niebios w ogniu czyli zakończenie Dnia Pańskiego [II Piotra 3:11-13; Hebr. 1:10-12].
15. Zmartwychwstaną na sąd ostateczny wszyscy, którzy dotychczas nie zmartwychwstali. Zostaną osądzeni i kto nie będzie zapisany w Księdze Żywota, zostanie wrzucony do jeziora ognistego, gdzie będzie karany stosownie do uczynków na zawsze z dala od oblicza Bożego. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów [Obj. 20:11-15].
16. Nastąpi stworzenie nowej ziemi i nowego nieba, gdzie Bóg Ojciec wraz z Barankiem będa mieszka wraz ze zbawionymi, a Szechina będzie ich oświecać na zawsze [Obj. 21-22].

Krócej chyba się nie da. Gdybyś miała szczegółowe pytania, to postaraj się je dopasować do tematu wątków, które są już założone, albo załóż następny, bo nam się zrobi bałagan. A zanim je ewentualnie zadasz, spróbuj poczytać wątki na temat czasów ostatecznych, bo ja tutaj nie napisałem nic, co nie byłoby już poruszane i omawiane (czasem nawet bardzo szczegółowo) na forum.

Pozdrawiam Cię serdecznie i przepraszam, jeśli wyrządziłem Ci jaką krzywdę moim smoczym jęzorem. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 9:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 7:26 pm
Posty: 22
Smoku bardzo Cię proszę, byś odpowiedział na poniższe pytania, możesz podać mi linki.. jednak jest mi ciężko jeszcze 'poruszać' się po Waszym forum, więc nie lada problemem byłoby dla mnie szukanie odpowiedzi na nurtujace mnie pytania, musiałabym przeczytać każdy wątek i każdy post doszukując się odpowiedzi, a o może zajać mi kilka dobrych miesięcy :-) i niekoniecznie mi sie to w całość ułoży.. :-)

więc odnośnie twojego postu mam pytania:
Ad. 1

1) w jaki sposób i dlaczego dzieło moze spłonąć, jakie przykładowo to dzieło, jeśli dzieło próby ognia nie przejdzie, jakim sposobem moze ocaleć jego twórca? jakie budowle są ze złota, jakie ze słomy? proszę o kontretny przykład.. :-)

2) wg Obj 2,3 nagradzani będą ci, którzy wytrwają do końca..czy wobec tego nagrody nie będą przydzielane dopiero po ucisku?

3) czy przypowieść o uczcie weselnej z Mat 22:1-14 bądź inna z Łuk 14:15-24 mają jakiekolwiek powiązanie z zaślubinami Oblubienicy z Oblubieńcem? czy jest to po prostu wszczepienie gałązki z drzewa oliwnego? czy wieczerza Baranka będzie miała miejsce przy zaślubinach czy już po wszystkim?

4) czym jest paruzja?

Ad 2. Dzień Pański

1) czy znaki z Mat 24 wskazują na przyjście Pana po kościół czy poprzedzają Dzień Pana.. znaczy sie czy te znaki będą miały miejsce po pochwyceniu kościoła i nastapią krótko przed uciskiem czy są zapowiedzią paruzji, cokolwiek by to znaczyło?
czy może oznaczają ze paruzja juz trwa..

2) czy nasi bliscy nie zauważą naszego zniknięcia? czy nie powstanie chaos wówczas? czy wszyscy będa pochwyceni w jednej chwili czy będzie to trwało jakiś okres?

3) jaką mamy pewność, ze kościół nie został jeszcze pochwycony? ze część kościoła już jest z Chrystusem?

Ad 3. Antychryst

1) czy antychryst to jakaś organizacja, czy raczej jedna osoba z jakimiś tam poplecznikami, czy jest ich wielu?

2) co z II Tes 2:1-12? czy tam jest mowa o tym samym antychryście, który jest w Obj 13?

Ad. 4.. prześladowania..

1) kiedy ci co przetrwają prześladowania będą przemienieni?

2) czy za wytrwałość będą nagrodzeni? jak i kiedy?

Ad 7, ale ja nie mam w Biblii Zach 15:1-5..

Ad 11. Jak to zmartwychwstaną ci po ucisku? to bedą 3 zmartwychwstania?bo już pierwsze wg tego co napisałeś miało miejsce w punkcie 1.a)

Ad. 12 Era Mesjańska

1) na jakiej zasadzie kosciół bedzie władał ziemią? na czym będą polegały rządy kościoła?

2) kim są 144 tys?

3) jak to będzie technicznie wyglądało? rządzacy będą mieli jakieś siedziby?

4) czy ci co nawrócili sie podczas prześladowań też będą władać ziemią?

5) czy w tym czasie będzie jeszcze szansa się nawrócić? czy będze można równie dobrze odpaść od Boga?

6) czy nadal będą morderstwa i wszelkie zbrodnie? czy kościół będzie wymierzał sprawiedliwość? w jaki sposób będzie ich karał?

Ad 13

1) po co szatan będzie rozwiązany?

2) czy zwiedzie jeszcze chrześcijan?

Ad. 14

1) czy to może być bomba atomowa?

2) czy ten ogień jest dosłowny?

3) czy ziemia moze sie spalić? czy jest to fizycznie możliwe?

4) po co nowa ziemia? czemu stara ma nie być przemieniona? przecież my tez zwlekliśmy starego człowieka na rzecz nowego, przeciez ziemia została oczyszczona przez potop, ale nadal to ta sama ziemia?
co z Pismem Zach 14:10-11, nie będzie przemieniona? po co by Bóg tworzył ziemię? żeby ja potem zniszczyć?


Ad 15 Jezioro ogniste

to juz sobie znajdę :)


Ad. 16

1) po co i niebo i ziemia, kto gdzie będzie mieszkał?

2) gdzie jest dom Ojca.. Jana 14:2-3? kiedy to nastąpi?

3) co sie będzie działo na tej nowej ziemi i w nowym niebie?

4) co to Szechima?

5) co z Nowym Jeruzalem? co z Obj 21:27, przeciez ci niegodni mieli być w jeziorze ognistym?

6) kiedy te psy i kłamcy i inni będą na zewnatrz? przecież już poiwnni byś w jeziorze ognistym..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 9:44 pm 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Maluczcy napisali:

Witaj Esther, ktos kto zadał tyle pytan musi byc bardzo madry, a ten kto udzieli odpowiedzi na nie musi być jeszcze madrzejszy, pokłony dla Smoka. mamy pytanie czy my tez mamy to wszystko wiedzieć? czy to jest potrzebne do zbawienia?

********************

Post przeniesiony z wątku o nowym niebie i nowej ziemi, żeby tam nie wisiał bez sensu.

Admin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 9:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 7:26 pm
Posty: 22
nie, dla informacji Maluczkich.. to do zbawienia nie jest potrzebne.. :-)

ale czasem człowiek chciałby poukładać sobie swą wiedzę w głowie..

dlaczego? bo szatan doskonale zna Słowo Boze, jest niczym lew ryczący, który czyha na bezbronne owce, on wykrada Słowo Boże z naszych serc i wykorzystuje nasza niewiedzę, by zasiać wątpliwość.. pamietaj: "czy rzeczywiście Bóg powiedział?" musisz wiec znać Słowo Boże, by wiedzieć jak sie bronić przed Jego zasadzkami, przed jego plugawymi kłamstwami..

ale nie martw się i trwaj w Panu, każdy będzie osądzony tylko na podstawie poznania jakie ma.. tego, co zostało mu objawione w Jego sercu.. :-D

nie kłopocz się takimi tematami.. ja chcę tylko uporządkować swoją wiedzę i wierzę, ze ktoś madrzejszy może mi w tym pomóc :-D oczywiscie nadal muszę się modlic, by Pan objawił mi to w sercu, bo bez objawienia za tydzien zadam smokowi to samo pytanie, gdyz szatan wykradnie mi tą wiedzę z mojej małej głupiutkiej główki :-) taki juz nasz los w Panu ;-)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 04, 2007 12:02 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Esterko, po kolei i bez pośpiechu. :)

Esther napisał(a):
1) w jaki sposób i dlaczego dzieło moze spłonąć, jakie przykładowo to dzieło, jeśli dzieło próby ognia nie przejdzie, jakim sposobem moze ocaleć jego twórca? jakie budowle są ze złota, jakie ze słomy? proszę o kontretny przykład.. :-)

Ogień jest tutaj metaforą oczyszczenia i zniszczenia dzieła osób zbawionych, a nie kary dla potępionych. Twórca jako osoba zbawiona nie będzie sądzony, bo już w momencie zbawienia przeszedł ze śmierci do żywota [Jan 5:24]. Słoma to wszystko, co jest w naszym życiu duchowym marnym budulcem, taniochą, tandetą i bylejakością przed Bogiem. Złoto to wszystko, co jest cenne:

"gdy dasz z siebie to, co cenne, bez tego, co pospolite, będziesz moimi ustami" [Jer. 15:19]

Cytuj:
2) wg Obj 2,3 nagradzani będą ci, którzy wytrwają do końca... czy wobec tego nagrody nie będą przydzielane dopiero po ucisku?

Do końca życia, nie do końca ucisku.

Cytuj:
3) czy przypowieść o uczcie weselnej z Mat 22:1-14 bądź inna z Łuk 14:15-24 mają jakiekolwiek powiązanie z zaślubinami Oblubienicy z Oblubieńcem? czy jest to po prostu wszczepienie gałązki z drzewa oliwnego? czy wieczerza Baranka będzie miała miejsce przy zaślubinach czy już po wszystkim?

Uczta weselna następuje zawsze po zaślubinach. Zaślubiny odbędą się w niebie [Obj. 19:7-8], a uczta weselna na ziemi w Erze Mesjańskiej po powrocie Pana z Kościołem na ziemię [Iz. 25:6-7].

Cytuj:
4) czym jest paruzja?

"Przyjście" lub "obecność". Termin często używany w odniesieniu do Powtórnego Przyjścia Pana Jezusa w mocy i chwale.

Cytuj:
1) czy znaki z Mat 24 wskazują na przyjście Pana po kościół czy poprzedzają Dzień Pana.. znaczy sie czy te znaki będą miały miejsce po pochwyceniu kościoła i nastapią krótko przed uciskiem czy są zapowiedzią paruzji, cokolwiek by to znaczyło? czy może oznaczają ze paruzja juz trwa..

Przyjście Pana po Kościół będzie niespodziewane i dlatego mamy CZUWAĆ. W Mat. 24:3-31 Jezus odpowiada na pytanie uczniów o znaki poprzedzające Jego Powtórne Przyjście i "koniec wieku" [a nie koniec świata] - czyli koniec obecnego wieku i początek Ery Mesjańskiej. Dopiero w Mat. 24:36-44 jest mowa o przyjściu niespodziewanym oraz wzięciu jednych i pozostawieniu innych.

Cytuj:
2) czy nasi bliscy nie zauważą naszego zniknięcia? czy nie powstanie chaos wówczas? czy wszyscy będa pochwyceni w jednej chwili czy będzie to trwało jakiś okres?

Pochwycenie to w oryginale "harpazo" czyli nagłe wzięcie. Paweł pisze w I Kor. 15:51-52 mówi, że nastąpi to "w oka mgnieniu". Niektórzy pewnie skojarzą, o co chodzi, ale znając życie ktoś znajdzie jakieś wytłumaczenie, żeby nie było paniki. Poza tym, nie wiemy, jaka będzie skala tego zjawiska.

Cytuj:
3) jaką mamy pewność, ze kościół nie został jeszcze pochwycony? ze część kościoła już jest z Chrystusem?

Paweł pisze, że pochwyceni zostaną wszyscy na raz czyli cały Kościół [I Tes. 4:15-18].

Cytuj:
1) czy antychryst to jakaś organizacja, czy raczej jedna osoba z jakimiś tam poplecznikami, czy jest ich wielu?

Człowiek niegodziwości, syn zatracenia [II Tes. 2:3-8]. To mówi wszystko.

Cytuj:
2) co z II Tes 2:1-12? czy tam jest mowa o tym samym antychryście, który jest w Obj 13?

Tak.

Cytuj:
1) kiedy ci co przetrwają prześladowania będą przemienieni?

Nie będą.

Cytuj:
2) czy za wytrwałość będą nagrodzeni? jak i kiedy?

Wejda do Ery Mesjańskiej, by zaludnić ziemię [Mat. 25:34].

Cytuj:
ale ja nie mam w Biblii Zach 15:1-5..

Zach. 14:1-5. Sorry.

Cytuj:
Ad 11. Jak to zmartwychwstaną ci po ucisku? to bedą 3 zmartwychwstania? bo już pierwsze wg tego co napisałeś miało miejsce w punkcie 1.a)

Zmartwychwstanie jako zjawisko ma swój porządek i jest rozciągnięte w czasie [I Kor. 15:23-24]. I etap zmartwychwstania zbawionych odbędzie się podczas Pochwycenia, a ostatni - po Przyjściu Pana z Kościołem i przed inauguracją Ery Mesjańskiej. Zmartwychwstanie zbawionych nazywane jest "pierwszym zmartwychwstaniem" [Obj. 20:5].

Cytuj:
1) na jakiej zasadzie kosciół bedzie władał ziemią? na czym będą polegały rządy kościoła?

Kościół w ciałach uwielbionych będzie rządził ludźmi w zwykłych ciałach w imieniu Jezusa.

Cytuj:
2) kim są 144 tys?

To Żydzi, którzy zostaną powołani do głoszenia Ewangelii podczas Wielkiego ucisku [Obj. 7:1-8]

Cytuj:
3) jak to będzie technicznie wyglądało? rządzacy będą mieli jakieś siedziby?

Pewnie tak. Skoro będą rządzić miastami w nagrodę za obracanie talentami...

Cytuj:
4) czy ci co nawrócili sie podczas prześladowań też będą władać ziemią?

Jeśli zginą przed końcem ucisku, to zmartwychwstaną po Powtórnym Przyjściu Pana i będą rządzić. Jeśli przeżyją, to nie, ale odziedziczą Królestwo obiecane przez Ojca od początku [Mat. 25:34].

Cytuj:
5) czy w tym czasie będzie jeszcze szansa się nawrócić? czy będze można równie dobrze odpaść od Boga?

LUdzie w ciałach uwielbionych już od Boga nie odpadną. Ludzie w ciałach skażonych będą do tego zdolni i będą mogli się nawracać.

Cytuj:
6) czy nadal będą morderstwa i wszelkie zbrodnie? czy kościół będzie wymierzał sprawiedliwość? w jaki sposób będzie ich karał?

Grzech będzie, śmierć będzie. Wojen nie będzie, za to będzie pokój. Kościół będzie sądził, czyli będzie wymierzał sprawiedliwość. Jak będzie karał, to ja nie wiem.

Cytuj:
1) po co szatan będzie rozwiązany?

Żeby ludzie, którzy urodzą się w czasie Ery Mesjańskiej, mogli wybrać między posłuszeństwem Bogu a buntem przeciwko Bogu.

Cytuj:
czy zwiedzie jeszcze chrześcijan?

Możliwe.

Cytuj:
1) czy to może być bomba atomowa?

Raczej nie.

Cytuj:
2) czy ten ogień jest dosłowny?

Tak czytamy w II Piotra 3:11-13

Cytuj:
3) czy ziemia moze sie spalić? czy jest to fizycznie możliwe?

Tak. Piotr pisze, że materia jaką znamy ["elementy" - stoicheia] rozpadnie się w ogniu.

Cytuj:
4) po co nowa ziemia? czemu stara ma nie być przemieniona? przecież my tez zwlekliśmy starego człowieka na rzecz nowego, przeciez ziemia została oczyszczona przez potop, ale nadal to ta sama ziemia?
co z Pismem Zach 14:10-11, nie będzie przemieniona? po co by Bóg tworzył ziemię? żeby ja potem zniszczyć?

Ziemia i niebo są skażone grzechem. Zobacz odpowiedź moją dla br. starszego w wątku o nnowej ziemi.

Cytuj:
1) po co i niebo i ziemia, kto gdzie będzie mieszkał?

Zobacz w Obj. 21 i 22

Cytuj:
2) gdzie jest dom Ojca.. Jana 14:2-3? kiedy to nastąpi?

Dom Ojca jest w niebie. Jana 14:2-3 nastąpi podczas pochwycenia Kościoła.

Cytuj:
3) co sie będzie działo na tej nowej ziemi i w nowym niebie?

Poczytaj w Obj. 21 i 22

Cytuj:
4) co to Szechima?

Szechina to chwała Pańska, kojarzona z Duchem Świętym.

Cytuj:
5) co z Nowym Jeruzalem? co z Obj 21:27, przeciez ci niegodni mieli być w jeziorze ognistym?

Nie wejda do miasta, bo będą w jeziorze ognistym.

Cytuj:
6) kiedy te psy i kłamcy i inni będą na zewnatrz? przecież już poiwnni byś w jeziorze ognistym..

Bo jezioro ogniste będzie na zewnątrz miasta. Nie wiemy dokładnie, co to dokładnie oznacza, jak daleko na zewnątrz i w jaki sposób. Ale wiemy, że będzie na zewnątrz miasta i tyle nam widocznie powinno wystarczyć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 04, 2007 12:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 7:26 pm
Posty: 22
Smok Wawelski napisał(a):
Esterko, po kolei i bez pośpiechu. :)

Esther napisał(a):
1) w jaki sposób i dlaczego dzieło moze spłonąć, jakie przykładowo to dzieło, jeśli dzieło próby ognia nie przejdzie, jakim sposobem moze ocaleć jego twórca? jakie budowle są ze złota, jakie ze słomy? proszę o kontretny przykład.. :-)

Ogień jest tutaj metaforą oczyszczenia i zniszczenia dzieła osób zbawionych, a nie kary dla potępionych. Twórca jako osoba zbawiona nie będzie sądzony, bo już w momencie zbawienia przeszedł ze śmierci do żywota [Jan 5:24]. Słoma to wszystko, co jest w naszym życiu duchowym marnym budulcem, taniochą, tandetą i bylejakością przed Bogiem. Złoto to wszystko, co jest cenne:

"gdy dasz z siebie to, co cenne, bez tego, co pospolite, będziesz moimi ustami" [Jer. 15:19]


Smoku, ale co jest cenne przed Bogiem? to wszystko co czynimy w wierze?

Smok napisał(a):
Cytuj:
2) wg Obj 2,3 nagradzani będą ci, którzy wytrwają do końca... czy wobec tego nagrody nie będą przydzielane dopiero po ucisku?

Do końca życia, nie do końca ucisku.


no dobrze, tyle ze niektórzy umrą podczas ucisku, po rozdaniu nagród..

Smok napisał(a):
Cytuj:
3) czy przypowieść o uczcie weselnej z Mat 22:1-14 bądź inna z Łuk 14:15-24 mają jakiekolwiek powiązanie z zaślubinami Oblubienicy z Oblubieńcem? czy jest to po prostu wszczepienie gałązki z drzewa oliwnego? czy wieczerza Baranka będzie miała miejsce przy zaślubinach czy już po wszystkim?

Uczta weselna następuje zawsze po zaślubinach. Zaślubiny odbędą się w niebie [Obj. 19:7-8], a uczta weselna na ziemi w Erze Mesjańskiej po powrocie Pana z Kościołem na ziemię [Iz. 25:6-7].


czy te przypowieści odnosza się do uczty weselnej w Erze Mesjańskiej?
czy w Mat 22:1-14 moze chodzi o 'codzienne wieczerzanie z Panem i ze nalezy miec czysta szate, kiedy przystepuje sie do wieczerzy z Panem..
Ap 3:20 Bw "Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną."


Smok napisał(a):
Cytuj:
1) czy znaki z Mat 24 wskazują na przyjście Pana po kościół czy poprzedzają Dzień Pana.. znaczy sie czy te znaki będą miały miejsce po pochwyceniu kościoła i nastapią krótko przed uciskiem czy są zapowiedzią paruzji, cokolwiek by to znaczyło? czy może oznaczają ze paruzja juz trwa..

Przyjście Pana po Kościół będzie niespodziewane i dlatego mamy CZUWAĆ. W Mat. 24:3-31 Jezus odpowiada na pytanie uczniów o znaki poprzedzające Jego Powtórne Przyjście i "koniec wieku" [a nie koniec świata] - czyli koniec obecnego wieku i początek Ery Mesjańskiej. Dopiero w Mat. 24:36-44 jest mowa o przyjściu niespodziewanym oraz wzięciu jednych i pozostawieniu innych.


czyli rozumiem że te znaki poprzedzają rowniez pochwycenie kosciola, ale w Mat 24:21-22, ze nastanie ucisk jakiego nie było i że będzie on skrócony bo inaczej nie ocalalaby żadna istota.. czyli to nastanie przed pochwyceniem kościoła? a co? potem jeszcze jeden ucisk podczas dnia Pana, nie rozumiem :-(

smok napisał(a):
Cytuj:
3) jaką mamy pewność, ze kościół nie został jeszcze pochwycony? ze część kościoła już jest z Chrystusem?

Paweł pisze, że pochwyceni zostaną wszyscy na raz czyli cały Kościół [I Tes. 4:15-18].


racja! ale może Kościół już został pochwycony, a teraz jest czas kiedy nastał dzień Pana, kiedy Pan wylewa gniew i wielu się nawraca jak w punkcie 2..

smok napisał(a):
Cytuj:
1) czy antychryst to jakaś organizacja, czy raczej jedna osoba z jakimiś tam poplecznikami, czy jest ich wielu?

Człowiek niegodziwości, syn zatracenia [II Tes. 2:3-8]. To mówi wszystko.


kto to będzie? możesz na pw, by nikogo nie zgorszyć ;-)

smok napisał(a):
Cytuj:
1) kiedy ci co przetrwają prześladowania będą przemienieni?

Nie będą.


jak to nie będą? dlaczego nie będą? co z nimi będzie?

smok napisał(a):
Cytuj:
1) na jakiej zasadzie kosciół bedzie władał ziemią? na czym będą polegały rządy kościoła?

Kościół w ciałach uwielbionych będzie rządził ludźmi w zwykłych ciałach w imieniu Jezusa.


tymi zbawionymi i tymi niezbawionymi?

smok napisał(a):
Cytuj:
2) kim są 144 tys?

To Żydzi, którzy zostaną powołani do głoszenia Ewangelii podczas Wielkiego ucisku [Obj. 7:1-8]


ale Żydzi nawrócą się dopiero w punkcie 8?

smok napisał(a):
Cytuj:
6) czy nadal będą morderstwa i wszelkie zbrodnie? czy kościół będzie wymierzał sprawiedliwość? w jaki sposób będzie ich karał?

Grzech będzie, śmierć będzie. Wojen nie będzie, za to będzie pokój. Kościół będzie sądził, czyli będzie wymierzał sprawiedliwość. Jak będzie karał, to ja nie wiem.


a skoro śmierć będzie, kiedy zmartwychwstaną ci nawróceni, którzy wtedy umrą? czy przy drugim zmartwychwstaniu razem z bezbożnymi?
skoro będzie grzech, kto będzie do niego nakłaniał, skoro szatan będzie związany? jak ludzie będą mogli odpadać od Boga skoro, szatan będzie zwiazany?

smok napisał(a):
Cytuj:
5) co z Nowym Jeruzalem? co z Obj 21:27, przeciez ci niegodni mieli być w jeziorze ognistym?

Nie wejda do miasta, bo będą w jeziorze ognistym.

Cytuj:
6) kiedy te psy i kłamcy i inni będą na zewnatrz? przecież już poiwnni byś w jeziorze ognistym..

Bo jezioro ogniste będzie na zewnątrz miasta. Nie wiemy dokładnie, co to dokładnie oznacza, jak daleko na zewnątrz i w jaki sposób. Ale wiemy, że będzie na zewnątrz miasta i tyle nam widocznie powinno wystarczyć.


czy my będziemy widzieć tych, którzy będa w jeziorze ognistym?

smok napisał(a):
Cytat:
1) po co i niebo i ziemia, kto gdzie będzie mieszkał?

Zobacz w Obj. 21 i 22

Cytat:
3) co sie będzie działo na tej nowej ziemi i w nowym niebie?

Poczytaj w Obj. 21 i 22


poczytałam i nadal nie wiem :-( nie wiem po co i niebo i ziemia.. kto będzie tam mieszkał? nie mogłoby być tylko niebo albo tylko ziemia..a z Ob21 wyczytałam tylko, że Nowe Jeruzalem będzie służyć tylko jako latarnia ;-) :-(

a co do Obj 21:27.. nie wejdzie nikt kto czyni obrzydliwość, a czy jeszcze ktoś będzie czynił obrzydliwość? kto nie jest zapisany w ksiedze żywota.. nie wejdzie bo będzie w jeziorze ognistym czy tak?

a co z wersem 25.. tam nocy nie będzie.. a gdzie bedzie noc.. czy nowa ziemia będzie miała swego satelitę? co ze wszechświatem? czy układ planetarny będzie zniszczony? czy nowa ziemia będzie w miejscu starej ziemi? czy słońca nie będzie i Jego funkcję będzie spełniało Nowe Jeruzalem? czy wszystko będzie jak jest teraz? no i po co wchodzić do Nowego Jeruzalem?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 04, 2007 4:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Esther napisał(a):
Smoku, ale co jest cenne przed Bogiem? to wszystko co czynimy w wierze?

Esterko, to jest tak jak w małżeństwie (stąd m.in. porównanie relacji małżeńskich do relacji Oblubieńca i Kościoła). Możesz mężowi robić obiady z mrożonek (tanio, szybko i byle jak), ale możesz się również postarać o coś więcej. Możesz mu dawać ochłapy swego czasu, albo chcieć być z nim. Możesz chcieć go zadowolić, albo być obojętna. Jedno jest pewne: za to, co jest cenne, trzeba zapłacić pewną cenę - czyli budowanie ze złota KOSZTUJE. Ale warto, bo kiedyś to, co dawaliśmy Bogu "na odczep się", po prostu ulegnie zniszczeniu jako słoma. I okaże się, ża wprawdzie my zostaliśmy zbawieni (jeśli biegu dokonamy i wiarę zachowamy), ale jak przez ogień. Czyli wszystko wokół nas spłonie, a my zostaniemy zawstydzeni. Mam nadzieję, że to Ci coś przybliża.

Esther napisał(a):
no dobrze, tyle ze niektórzy umrą podczas ucisku, po rozdaniu nagród.

A kto im bronił nawrócić się zanim nastał ucisk?

Esther napisał(a):
czy te przypowieści odnosza się do uczty weselnej w Erze Mesjańskiej?

Tak mi się zdaje.

Esther napisał(a):
czy w Mat 22:1-14 moze chodzi o 'codzienne wieczerzanie z Panem i ze nalezy miec czysta szate, kiedy przystepuje sie do wieczerzy z Panem..

Tam jest mowa o UCZCIE WESELNEJ SYNA, a nie o każdej wieczerzy [22:1,3,10].

Esther napisał(a):
Smok napisał(a):
Przyjście Pana po Kościół będzie niespodziewane i dlatego mamy CZUWAĆ. W Mat. 24:3-31 Jezus odpowiada na pytanie uczniów o znaki poprzedzające Jego Powtórne Przyjście i "koniec wieku" [a nie koniec świata] - czyli koniec obecnego wieku i początek Ery Mesjańskiej. Dopiero w Mat. 24:36-44 jest mowa o przyjściu niespodziewanym oraz wzięciu jednych i pozostawieniu innych.

czyli rozumiem że te znaki poprzedzają rowniez pochwycenie kosciola

Pochwycenie Kościoła nie będzie poprzedzone żadnym znakiem. Będzie jak za dni Noego: będą jedli, pili, za mąż wydawali. Aż do dnia, gdy Noe wszedł do arki [Mat. 24:38]. Czyli żadnych znaków poprzedzających.

Esther napisał(a):
ale w Mat 24:21-22, ze nastanie ucisk jakiego nie było i że będzie on skrócony bo inaczej nie ocalalaby żadna istota.. czyli to nastanie przed pochwyceniem kościoła? a co?

Mat. 24:21-22 mówi o Wielkim Ucisku, kiedy ohyda spustoszenia stanie w świątyni na rozkaz Antychrysta [24:15]

Esther napisał(a):
potem jeszcze jeden ucisk podczas dnia Pana, nie rozumiem :-(

Dzień Pana jest okresem a nie dobą. Rozpocznie się od złamania pierwszych pieczęci w Obj. 6 i wylania gniewu Boga i Baranka [Obj. 6:17], opisanego u proroków ST i w Obj. 6-15. Będzie trwał aż do końca naszego świata, kiedy po Erze Mesjańskiej ziemia i niebo spłoną [II Piotra 3:11-13].

Esther napisał(a):
smok napisał(a):
Esther napisał(a):
3) jaką mamy pewność, ze kościół nie został jeszcze pochwycony? ze część kościoła już jest z Chrystusem?

Paweł pisze, że pochwyceni zostaną wszyscy na raz czyli cały Kościół [I Tes. 4:15-18].

racja! ale może Kościół już został pochwycony, a teraz jest czas kiedy nastał dzień Pana, kiedy Pan wylewa gniew i wielu się nawraca jak w punkcie 2..

"Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i spotkania naszego z nim [czyli Pochwycenia Kościoła], prosimy was, bracia, abyście nie tak szybko dali się zbałamucić i nastraszyć, czy to przez jakieś wyrocznie, czy przez mowę, czy przez list, rzekomo przez nas pisany, jakoby już nastał dzień Pański [wylanie gniewu] [II Tes. 2:1-2]. Nie daj się zbałamucić ani nastraszyć. Gdyby już nastał Dzień Pana, to Kościoła by nie już było, ponieważ Kościół nie jest przeznaczony na na gniew [I Tes. 5:9]. A poza tym, Dzień Pana będzie poprzedzony określonymi znakami (m.in. objawieniem się Antychrysta). Tesaloniczanie bali się tego, co Ty, ale Paweł ich uspokajał. Gdyby Pan wylewał juz swój gniew, to działyby się wydarzenia opisane w Obj. 6:1-17. Nie dzieją się.

Esther napisał(a):
kto to będzie [Antychryst]? możesz na pw, by nikogo nie zgorszyć ;-)

Nie mogę, bo bym Ciebie zgorszył. Jak nikogo, to nikogo. :wink: Będzie przywódcą o takiej mocy i autorytecie, że Hitler mógłby być u niego na posyłki. Liczba jego imienia będzie sześćset sześćdziesiąt sześć (a nie "trzy szóstki"). Czyli suma wartości liczbowych przypisanych literom jego imienia (tzw. "liczba człowieka") będzie wynosiła sześćset sześćdziesiąt sześć (prawdopodobnie chodzi o język hebrajski).

Esther napisał(a):
smok napisał(a):
Esther napisał(a):
1) kiedy ci co przetrwają prześladowania będą przemienieni?

Nie będą.

jak to nie będą? dlaczego nie będą? co z nimi będzie?

Wejdą do Ery Mesjańskiej, żeby zaludnić ziemię (jeśli się nawrócą podczas wielkiego ucisku), albo zostaną zabici (jeśli się nie nawrócą podczas wielkiego ucisku).

Esther napisał(a):
smok napisał(a):
Kościół w ciałach uwielbionych będzie rządził ludźmi w zwykłych ciałach w imieniu Jezusa.

tymi zbawionymi i tymi niezbawionymi?

Zbawionymi. Niezbawieni zostaną potraktowani jako wrogowie Pana i zabici [Obj. 19:21], a ich docelowym miejscem pobytu będzie ogień wieczny [Mat. 25:46].

Esther napisał(a):
smok napisał(a):
Cytuj:
2) kim są 144 tys?

To Żydzi, którzy zostaną powołani do głoszenia Ewangelii podczas Wielkiego ucisku [Obj. 7:1-8]

ale Żydzi nawrócą się dopiero w punkcie 8?

W punkcie 8 nawróci się cały naród żydowski, który przeżyje Wielki Ucisk. Pojedyncze osoby ze wszystkich narodów będa się nawracać przez całe 7 lat. Dlatego ci, których Jan widzi w Obj. 7:9-14 przychodzą z Wielkiego Ucisku.

Esther napisał(a):
smok napisał(a):
Esther napisał(a):
6) czy nadal będą morderstwa i wszelkie zbrodnie? czy kościół będzie wymierzał sprawiedliwość? w jaki sposób będzie ich karał?

Grzech będzie, śmierć będzie. Wojen nie będzie, za to będzie pokój. Kościół będzie sądził, czyli będzie wymierzał sprawiedliwość. Jak będzie karał, to ja nie wiem.

a skoro śmierć będzie, kiedy zmartwychwstaną ci nawróceni, którzy wtedy umrą? czy przy drugim zmartwychwstaniu razem z bezbożnymi?

Tak mi się wydaje. To byłoby logiczne.
Esther napisał(a):
skoro będzie grzech, kto będzie do niego nakłaniał, skoro szatan będzie związany? jak ludzie będą mogli odpadać od Boga skoro, szatan będzie zwiazany?

Szatan będzie związany, ale cielesność skażonego ciała będzie wydawała swoje owoce. Patrz Rzym. 7:11-24.

Esther napisał(a):
czy my będziemy widzieć tych, którzy będa w jeziorze ognistym?

Nie wiem, bo to nie jest napisane.

Esther napisał(a):
poczytałam i nadal nie wiem :-( nie wiem po co i niebo i ziemia.. kto będzie tam mieszkał? nie mogłoby być tylko niebo albo tylko ziemia.. a z Ob 21 wyczytałam tylko, że Nowe Jeruzalem będzie służyć tylko jako latarnia

Nie spekulujmy, co mogłoby być, a co nie. Dajmy Panu Bogu wolną rękę jeśli chodzi o to, co zamierza stworzyć, OK? :) Nowe Jeruzalem jako latarnia? A weź przeczytaj jeszcze raz Obj. 21:24-26 i 22:1-2,14. :D

Esther napisał(a):
a co do Obj 21:27.. nie wejdzie nikt kto czyni obrzydliwość, a czy jeszcze ktoś będzie czynił obrzydliwość?

Czytaj dokładnie. Nie wejdzie [czas przyszły] nikt, kto czyni [czas teraźniejszy] obrzydliwość. Wygląda na to, że nie wejdzie tam nikt, kto teraz czyni obrzydliwość. A to z powodów oczywistych.

Esther napisał(a):
kto nie jest zapisany w ksiedze żywota.. nie wejdzie bo będzie w jeziorze ognistym czy tak?

Mhm.

Esther napisał(a):
a co z wersem 25.. tam nocy nie będzie.. a gdzie bedzie noc.. czy nowa ziemia będzie miała swego satelitę? co ze wszechświatem? czy układ planetarny będzie zniszczony? czy nowa ziemia będzie w miejscu starej ziemi? czy słońca nie będzie i Jego funkcję będzie spełniało Nowe Jeruzalem?

Będzie nowa ziemia i nowe niebo. Wygląda na to, że materia będzie inna (tak wygląda z przybliżonych opisów Jana), że prawa fizyki (o ile można je tak nazwać) będą inne, że wszechświat będzie inny. Jeśli niebo przeminie, to i układ planetarny zapewne przeminie. Nowa ziemia będzie zamiast starej ziemi i tego oczekujemy [II Piotra 3:11-13]. Słońca nie będzie, ponieważ światłem będzie sam Bóg. Nie rozumiem, ale przyjmuję. :)

Esther napisał(a):
czy wszystko będzie jak jest teraz?

Nie. Albo ja nie rozumiem Twojego pytania. :)

Esther napisał(a):
no i po co wchodzić do Nowego Jeruzalem?

Żeby być z Bogiem, który tam będzie przebywał pośród swego ludu [Obj. 22:1-4].


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 05, 2007 2:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Smoku pewnie napiszesz zaraz:
...nie ma za co...
ale ja TEZ skorzystałam, bo se poukładałam cosik, więc dziękuję w imieniu własnym i pewnie reszty :lol: bo to mimo wszystko nie jest Twój etat i pewnie własne obowiązki też posiadasz ... :roll:

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 05, 2007 5:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Nie ma za co. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 05, 2007 5:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
wiedziałam... :lol:

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 05, 2007 8:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 7:26 pm
Posty: 22
momencik.. :-)

jeszcze nie dziękuję :-D

zbieram myśli i studiuję Pisma, by zadać kolejną serię głupiutkich pytań :-D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 05, 2007 10:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 7:26 pm
Posty: 22
smok napisał(a):
Esther napisał(a):
no dobrze, tyle ze niektórzy umrą podczas ucisku, po rozdaniu nagród.

A kto im bronił nawrócić się zanim nastał ucisk?


jak to kto? czas nawrócenia nie zależy od wyboru człowieka, lecz od chwili w której Pan powołuje.. to nie my wybieramy, lecz Pan nas wybiera [Jana 15:16] nie rozumiem czemu osoby, które nawrócą sie w trakcie ucisku, miałyby nie otrzymać nagrody za swą wiarę, trud i 'budowlę'.. jakoś nie mogę znaleźć na to poparcia w Biblii, może to nie zbyt odpowiednie porównanie, ale w Apokalipsie w listach do zborów jest wspomniane iż kto przetrwa do końca czasu prześladować otrzyma nagrodę.. zważ na Pismo Obj 11:18!!!


smok napisał(a):
Esther napisał(a):
Smok napisał(a):
Przyjście Pana po Kościół będzie niespodziewane i dlatego mamy CZUWAĆ. W Mat. 24:3-31 Jezus odpowiada na pytanie uczniów o znaki poprzedzające Jego Powtórne Przyjście i "koniec wieku" [a nie koniec świata] - czyli koniec obecnego wieku i początek Ery Mesjańskiej. Dopiero w Mat. 24:36-44 jest mowa o przyjściu niespodziewanym oraz wzięciu jednych i pozostawieniu innych.

czyli rozumiem że te znaki poprzedzają rowniez pochwycenie kosciola

Pochwycenie Kościoła nie będzie poprzedzone żadnym znakiem. Będzie jak za dni Noego: będą jedli, pili, za mąż wydawali. Aż do dnia, gdy Noe wszedł do arki [Mat. 24:38]. Czyli żadnych znaków poprzedzających.



ale jest napisane ze aniołowie zbiorą świetych ze wszystkich krańców świata w momencie gdy pojawi się na niebie znak Syna Człowieczego.. Mat 24:29-31, (31) czyli już po pojawieniu się wszystkich znaków, po ucisku, jakiego nie było, oraz po manifestacji znaków na niebie..
a co z Luk 21:25-28..jest napisane że jak ujrzymy Syna Człowieczego po wielkim ucisku, WTEDY nadejdzie nasze odkupienie.. według tego co mówiłeś kościół już byłby pochwycony.. z tego Pisma wnioskuję, iż pochwycenie koscioła nastąpi po wielkim ucisku..

co z Pismem Mat 24:17? mam wejść na dach i śleczeć tam 7 lat? :lol: :lol: :lol: mam nie brać niczego z domu, nawet jedzenia? 7 lat ucisku jakiego nie było? racja, racja!!! :lol: :lol: :lol: 7 lat bez jedzenia mrozie i upale czekając na dachu na pochwycenie.. :lol: :lol: :lol: zapewniam że po miesiącu porwie mnie wiatr a raczej to co po mnie pozostało i ot.. po pochwyceniu :lol: :lol: :lol:

smok napisał(a):
Esther napisał(a):
ale w Mat 24:21-22, ze nastanie ucisk jakiego nie było i że będzie on skrócony bo inaczej nie ocalalaby żadna istota.. czyli to nastanie przed pochwyceniem kościoła? a co?

Mat. 24:21-22 mówi o Wielkim Ucisku, kiedy ohyda spustoszenia stanie w świątyni na rozkaz Antychrysta [24:15]


czy znaki z Mat 24 odnoszą się już do Dnia Pana czy go zapowiadaja..
Bo według tego co mówiłeś Antychryst pojawi sie w trakcie Dnia Pana..



smok napisał(a):
Esther napisał(a):
smok napisał(a):
Esther napisał(a):
3) jaką mamy pewność, ze kościół nie został jeszcze pochwycony? ze część kościoła już jest z Chrystusem?

Paweł pisze, że pochwyceni zostaną wszyscy na raz czyli cały Kościół [I Tes. 4:15-18].

racja! ale może Kościół już został pochwycony, a teraz jest czas kiedy nastał dzień Pana, kiedy Pan wylewa gniew i wielu się nawraca jak w punkcie 2..

"Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i spotkania naszego z nim [czyli Pochwycenia Kościoła], prosimy was, bracia, abyście nie tak szybko dali się zbałamucić i nastraszyć, czy to przez jakieś wyrocznie, czy przez mowę, czy przez list, rzekomo przez nas pisany, jakoby już nastał dzień Pański [wylanie gniewu] [II Tes. 2:1-2]. Nie daj się zbałamucić ani nastraszyć. Gdyby już nastał Dzień Pana, to Kościoła by nie już było, ponieważ Kościół nie jest przeznaczony na na gniew [I Tes. 5:9]. A poza tym, Dzień Pana będzie poprzedzony określonymi znakami (m.in. objawieniem się Antychrysta). Tesaloniczanie bali się tego, co Ty, ale Paweł ich uspokajał. Gdyby Pan wylewał juz swój gniew, to działyby się wydarzenia opisane w Obj. 6:1-17. Nie dzieją się.


skoro cały kościół pochwycony będzie w jednej chwili, co z osobami, które nawrócą się podczas ucisku i kto będzie im zwiastował dobrą nowinę, skoro kościół będzie pochwycony? rozumiem, ze kościół nie powróci na ziemie, aż do dnia nastania Ery Mesjańskiej..


smok napisał(a):
Esther napisał(a):
kto to będzie [Antychryst]? możesz na pw, by nikogo nie zgorszyć ;-)

Nie mogę, bo bym Ciebie zgorszył. Jak nikogo, to nikogo. :wink: Będzie przywódcą o takiej mocy i autorytecie, że Hitler mógłby być u niego na posyłki. Liczba jego imienia będzie sześćset sześćdziesiąt sześć (a nie "trzy szóstki"). Czyli suma wartości liczbowych przypisanych literom jego imienia (tzw. "liczba człowieka") będzie wynosiła sześćset sześćdziesiąt sześć (prawdopodobnie chodzi o język hebrajski).


ja znam tylko jedna osobę, a raczej urząd, którego liczba w czterech antycznych językach wynosi 666.. nie wiem, czy mówimy o tym samym..


smok napisał(a):
Esther napisał(a):
smok napisał(a):
Esther napisał(a):
1) kiedy ci co przetrwają prześladowania będą przemienieni?

Nie będą.

jak to nie będą? dlaczego nie będą? co z nimi będzie?

Wejdą do Ery Mesjańskiej, żeby zaludnić ziemię (jeśli się nawrócą podczas wielkiego ucisku), albo zostaną zabici (jeśli się nie nawrócą podczas wielkiego ucisku).


jednak w Obj 20:4 jest napisane, ze ci ludzie będą panować z Chrystusem w Erze Mesjańskiej..


smok napisał(a):
Esther napisał(a):
smok napisał(a):
Kościół w ciałach uwielbionych będzie rządził ludźmi w zwykłych ciałach w imieniu Jezusa.

tymi zbawionymi i tymi niezbawionymi?


a czy wg Obj 20:4 nie można by sądzić, ze właśnie ci i tylko ci ludzie, którzy nie pokłonią się antychrystowi, będą władać z Chrystusem..

smok napisał(a):
Esther napisał(a):
smok napisał(a):
Cytuj:
2) kim są 144 tys?

To Żydzi, którzy zostaną powołani do głoszenia Ewangelii podczas Wielkiego ucisku [Obj. 7:1-8]

ale Żydzi nawrócą się dopiero w punkcie 8?

W punkcie 8 nawróci się cały naród żydowski, który przeżyje Wielki Ucisk. Pojedyncze osoby ze wszystkich narodów będa się nawracać przez całe 7 lat. Dlatego ci, których Jan widzi w Obj. 7:9-14 przychodzą z Wielkiego Ucisku.


a propo's skąd liczba '7'?


smok napisał(a):
Esther napisał(a):
smok napisał(a):
Esther napisał(a):
6) czy nadal będą morderstwa i wszelkie zbrodnie? czy kościół będzie wymierzał sprawiedliwość? w jaki sposób będzie ich karał?

Grzech będzie, śmierć będzie. Wojen nie będzie, za to będzie pokój. Kościół będzie sądził, czyli będzie wymierzał sprawiedliwość. Jak będzie karał, to ja nie wiem.

a skoro śmierć będzie, kiedy zmartwychwstaną ci nawróceni, którzy wtedy umrą? czy przy drugim zmartwychwstaniu razem z bezbożnymi?

Tak mi się wydaje. To byłoby logiczne.


skoro jest napisane w Obj 20:7-10 że szatan po Erze Mesjańskiej będzie zwodził narody, pytanie: kogo będzie zwodził? określenia: narody, oraz Gog i Magog chyba nie odnoszą się do chrześcijan.. czy jest zatem możliwe, aby wówczas istniały na ziemi również narody pogańskie, ludzie niezbawieni którzy wraz z szatanem przystapią do walki przeciwko Chrystusowi i Jego świetym...


smok napisał(a):
Esther napisał(a):
poczytałam i nadal nie wiem :-( nie wiem po co i niebo i ziemia.. kto będzie tam mieszkał? nie mogłoby być tylko niebo albo tylko ziemia.. a z Ob 21 wyczytałam tylko, że Nowe Jeruzalem będzie służyć tylko jako latarnia

Nie spekulujmy, co mogłoby być, a co nie. Dajmy Panu Bogu wolną rękę jeśli chodzi o to, co zamierza stworzyć, OK? :) Nowe Jeruzalem jako latarnia? A weź przeczytaj jeszcze raz Obj. 21:24-26 i 22:1-2,14. :D


ale ja goopia jestem.. widzisz? :-D ja nadal nie wiem po co to Nowe Jeruzalem.. nadal widzę tylko to, że posłuży jako latarnia..w pewnym sensie duchowa.. da zarazem światło fizycznie, gdyż słońca nie będzie, jak również światłość duchowa, czyli poznanie.. latarnia i koniec :-D

smok napisał(a):
Esther napisał(a):
a co do Obj 21:27.. nie wejdzie nikt kto czyni obrzydliwość, a czy jeszcze ktoś będzie czynił obrzydliwość?

Czytaj dokładnie. Nie wejdzie [czas przyszły] nikt, kto czyni [czas teraźniejszy] obrzydliwość. Wygląda na to, że nie wejdzie tam nikt, kto teraz czyni obrzydliwość. A to z powodów oczywistych.


fakt, ten wers byłby oczywisty, a co z Obj 22:15.. jakoś trudno mi to sobie uzmysłowić.. że to 'poza miastem' to tylko jezioro ogniste..
acha.. i po co drzewo życia, którego liscie bedą służyły do uzdrawiania narodów, skoro chorób nie będzie..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 06, 2007 1:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Esther napisał(a):
jak to kto? czas nawrócenia nie zależy od wyboru człowieka, lecz od chwili w której Pan powołuje.. to nie my wybieramy, lecz Pan nas wybiera [Jana 15:16]

Bóg pociąga wszystkich, a to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne i nikt nie ma żadnej wymówki [Rzym. 1:19-20]. Bądź spokojna, Bóg wie, kto jest gotowy, a kto przez nieprawość tłumi prawdę wkładaną przez Boga do jego serca [Rzym. 1:18]. Przeczytaj sobie Ew. Jana 1:9 w interlinii.

Esther napisał(a):
nie rozumiem czemu osoby, które nawrócą sie w trakcie ucisku, miałyby nie otrzymać nagrody za swą wiarę, trud i 'budowlę'.. jakoś nie mogę znaleźć na to poparcia w Biblii, może to nie zbyt odpowiednie porównanie, ale w Apokalipsie w listach do zborów jest wspomniane iż kto przetrwa do końca czasu prześladować otrzyma nagrodę.. zważ na Pismo Obj 11:18!!!

Wejście do 1000-letniego Królestwa będzie nagrodą dla tych, którzy przeżyją. W listach do zborów nie jest napisane, że nagrodę otrzyma ten, kto przetrwa do końca czasu prześladowań - wręcz przeciwnie. Ci, którzy będą wierni Bogu, zostaną ustrzeżeni OD GODZINY DOŚWIADCZENIA mającej przyjść na wszystkich mieszkańców ziemi [Obj. 3:10 interlinia].

Moim zdaniem Obj. 11:18 mówi o oddawaniu zapłaty umarłym [i zmartwychwstałym w dniu Pochwycenia] zbawionym w niebie przed Trybunałem Chrystusowym oraz gniewu na ziemi w stosunku do tych, którzy nie chcą się upamiętać. Zapłatą dla zbawionych na ziemi będzie wejście do Ery Mesjańskiej:

"Wtedy powie król tym po swojej prawicy: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mego, odziedziczcie Królestwo, przygotowane dla was od założenia świata" [Mat. 25:34]

Esther napisał(a):
ale jest napisane ze aniołowie zbiorą świetych ze wszystkich krańców świata w momencie gdy pojawi się na niebie znak Syna Człowieczego.. Mat 24:29-31, (31) czyli już po pojawieniu się wszystkich znaków, po ucisku, jakiego nie było, oraz po manifestacji znaków na niebie..

No to przeczytaj sobie Iz. 27:12-13 i V Mojż. 30:1-6. Wtedy zobaczysz, kogo i w jakiej sytuacji dotyczy fragment przywołany przez Ciebie. Pan Jezus powołuje się na objawienie wcześniejsze. Biblię czytamy od początku do końca, a nie od końca do początku. :)

Esther napisał(a):
a co z Luk 21:25-28..jest napisane że jak ujrzymy Syna Człowieczego po wielkim ucisku, WTEDY nadejdzie nasze odkupienie.. według tego co mówiłeś kościół już byłby pochwycony.. z tego Pisma wnioskuję, iż pochwycenie koscioła nastąpi po wielkim ucisku..

No, nie wiem, czy chodzi o NASZE odkupienie. Rzeczywiście, opisana rzecz dzieje się po Wielkim Ucisku. Ale zobacz poniżej, do wersetów 34-36. Wygląda na to, że odkupienia mają oczekiwać ci, którzy będą omdlewać z trwogi, a wcześniej jest mowa prześladowanych w czasie Wielkiego Ucisku. Natomiast ci, którzy będą czuwać, unikną tego wszystkiego i staną przed Synem Człowieczym.

Esther napisał(a):
co z Pismem Mat 24:17? mam wejść na dach i śleczeć tam 7 lat? :lol: :lol: :lol: mam nie brać niczego z domu, nawet jedzenia? 7 lat ucisku jakiego nie było? racja, racja!!! :lol: :lol: :lol: 7 lat bez jedzenia mrozie i upale czekając na dachu na pochwycenie.. :lol: :lol: :lol: zapewniam że po miesiącu porwie mnie wiatr a raczej to co po mnie pozostało i ot.. po pochwyceniu :lol: :lol: :lol:

Czegoś nie zrozumiałaś. Jeśli chodzi o tych, którzy w czasie Wielkiego Ucisku będą mieszkać w Judei, obchodzić szabat i będą mieli okazję wejść do Świątyni, żeby zobaczyć tam ohydę spustoszenia, to o kogo może chodzić?

"Gdy więc ujrzycie na miejscu świętym ohydę spustoszenia, którą przepowiedział prorok Daniel - kto czyta, niech uważa - wtedy ci, co są w Judei, niech uciekają w góry" [Mat. 24:15-16]

Kto czyta, niech uważa, Esterko. Kiedy stanie ohyda spustoszenia? W połowie Wielkiego Ucisku [Dan. 9:27]. Wtedy trzeba będzie uciekać, a nie czekać na pochwycenie:

"Módlcie się tylko, aby ucieczka wasza nie wypadła zimą albo w sabat. Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie" [Mat. 24:20-21]

Esther napisał(a):
czy znaki z Mat 24 odnoszą się już do Dnia Pana czy go zapowiadaja.. Bo według tego co mówiłeś Antychryst pojawi sie w trakcie Dnia Pana..

Znaki zwiastujące Powtórne Przyjście Pana Jezusa nastąpią po około 7 latach od początku Dnia Pana [czyli wielkiego dnia gniewu Boga i Baranka - patrz Obj. 6:17], który rozpocznie się od objawienia się Antychrysta jako fałszywego "Księcia Pokoju" [Obj. 6:2]. Nie należy mylić Dnia Pana [jom JHWH] z Dniem Przyjścia Pana Jezusa, bo to są dwa różne pojęcia.

Esther napisał(a):
skoro cały kościół pochwycony będzie w jednej chwili, co z osobami, które nawrócą się podczas ucisku i kto będzie im zwiastował dobrą nowinę, skoro kościół będzie pochwycony?

Słuszne pytanie. Zauważ, że w Objawieniu od rozdziału 7 nie ma mowy o tym, żeby Kościół głosił Ewangelię. Natomiast głoszą ją 144 000 Żydów, którym nie ma prawa się stać żadna krzywda, aż zakończą swoją misję [Obj. 7:1-8]. Zaraz po opisie ich wybrania następuje opis wielkiej rzeszy przychodzącej z Wielkiego Ucisku [Obj. 7:9-17]. Czyli będzie wielkie przebudzenie w czasie Wielkiego Ucisku. Ewangelizacją zajmują się również aniołowie [Obj. 14:6]. Ale nie Kościół. Najprostsze rozwiązanie tej kwestii jest takie, że Kościoła już nie ma na ziemi.

Esther napisał(a):
rozumiem, ze kościół nie powróci na ziemie, aż do dnia nastania Ery Mesjańskiej..

Zgadza się.

Esther napisał(a):
ja znam tylko jedna osobę, a raczej urząd, którego liczba w czterech antycznych językach wynosi 666.. nie wiem, czy mówimy o tym samym.

Nie, raczej nie mówimy o tym samym. W tekście chodzi o imię, a nie o urząd.

Esther napisał(a):
smok napisał(a):
Esther napisał(a):
smok napisał(a):
Esther napisał(a):
1) kiedy ci co przetrwają prześladowania będą przemienieni?

Nie będą.

jak to nie będą? dlaczego nie będą? co z nimi będzie?

Wejdą do Ery Mesjańskiej, żeby zaludnić ziemię (jeśli się nawrócą podczas wielkiego ucisku), albo zostaną zabici (jeśli się nie nawrócą podczas wielkiego ucisku).

jednak w Obj 20:4 jest napisane, ze ci ludzie będą panować z Chrystusem w Erze Mesjańskiej

"(...) widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz [dusze] tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat" [Obj. 20:4]

Mowa o zmartwychwstaniu męczenników Wielkiego Ucisku, które nastąpi po Przyjściu Pana Jezusa i przed inauguracją Ery Mesjańskiej. Ludzie, którzy przeżyją Wielki Ucisk wejdą do Ery Mesjańskiej jako "owce" [z pogan] i jako zbawiony Izrael w normalnych ciałach, żeby zaludnić 1000-letnie Królestwo.

Esther napisał(a):
a czy wg Obj 20:4 nie można by sądzić, ze właśnie ci i tylko ci ludzie, którzy nie pokłonią się antychrystowi, będą władać z Chrystusem..

Nie bardzo. A dlaczego? ponieważ:

"Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie. Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat" [Obj. 20:5-6]

W pierwszym zmartwychwstaniu mają udział ci, nad którymi druga śmierć (jezioro ognia) nie ma mocy - czyli zbawieni. Pierwsze zmartwychwstanie ma swój porządek i zaczęło się po zmartwychwstaniu Pana. Następnie zmartwychwstanie Kościół podczas Jego przyjścia po Kościół, a następnie męczennicy Wielkiego Ucisku i święci Starego Przymierza podczas Jego przyjścia z Kościołem [I Kor. 15:23]. W ten sposób dopełni się komplet "pierwszego zmartwychwstania". Pozostaną jeszcze tylko ci, którzy umrą zbawieni podczas Ery Mesjańskiej (ale to jest tylko mój wniosek z tekstu).

Esther napisał(a):
skąd liczba '7'?

Z proroctwa Daniela 9:24-27. W oryginale jest tam mowa o "siódemkach lat" [szawuim], a nie o tygodniach [szawuot]. Ostatnie siedem lat rozpocznie się od podpisania przymierza z wieloma na jedną "siódemkę lat", a w połowie tej siódemki "książę" zniesie ofiary krwawe i z pokarmów, a w świątyni stanie obraz obrzydliwości, o którym mowi Pan Jezus w Mat. 24:15 i Jan w Obj. 13:15.

Esther napisał(a):
skoro jest napisane w Obj 20:7-10 że szatan po Erze Mesjańskiej będzie zwodził narody, pytanie: kogo będzie zwodził? określenia: narody, oraz Gog i Magog chyba nie odnoszą się do chrześcijan.. czy jest zatem możliwe, aby wówczas istniały na ziemi również narody pogańskie, ludzie niezbawieni którzy wraz z szatanem przystapią do walki przeciwko Chrystusowi i Jego świetym...

Będą narody, które zbuntują się przeciwko Bogu. Tyle wiemy z tekstu. Nic więcej nie wiemy, więc nie ma sensu spekulować, bo to niezdrowe.

Esther napisał(a):
ja nadal nie wiem po co to Nowe Jeruzalem.. nadal widzę tylko to, że posłuży jako latarnia..w pewnym sensie duchowa.. da zarazem światło fizycznie, gdyż słońca nie będzie, jak również światłość duchowa, czyli poznanie.. latarnia i koniec :-D

Hmm... Duchowa latarnia? A komu ona będzie wskazywać drogę, skoro wszyscy inni będą w jeziorze ognistym? Ale niech Ci będzie. Nie ma się o co spierać chyba. :D

Esther napisał(a):
a co z Obj 22:15.. jakoś trudno mi to sobie uzmysłowić.. że to 'poza miastem' to tylko jezioro ogniste..

"Na zewnątrz" to znaczy "poza miastem". Ale nie wiemy dokładnie, gdzie i jak daleko. Na przykład Katowice są na zewnątrz miasta Krakowa. Nowy Jork też jest na zewnątrz. I nie wynika z tego wcale, że jeśli wyjadę poza Kraków, to od razu wjadę do Katowic albo do Nowego Jorku. Księżyc jest również na zewnątrz miasta Kraków. Ale nie jest na ziemi. Myślę, że "na zewnątrz" oznacza po prostu "na zewnątrz". Jedyną podpowiedzią może być to, że na zewnątrz będą "ciemności zewnętrzne" [Mat. 8:12] - więc pewnie jest to jakieś inne "zewnątrz" niż Ci przyszło do głowy od razu. Ale w sumie to będzie inna rzeczywistość, więc nie zdziwię się niczemu.

Esther napisał(a):
acha.. i po co drzewo życia, którego liscie bedą służyły do uzdrawiania narodów, skoro chorób nie będzie..

A czy tam jest napisane, że ono BĘDZIE UZDRAWIAĆ narody? Jest napisane, że jego liście mają takie a nie inne właściwości. Będzie to drzewo życia tak jak w Edenie było drzewo życia. Klamra spinająca Boży plan zbawienia. Tak to widzę. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 06, 2007 11:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 7:26 pm
Posty: 22
Smok Wawelski napisał(a):
Esther napisał(a):
jak to kto? czas nawrócenia nie zależy od wyboru człowieka, lecz od chwili w której Pan powołuje.. to nie my wybieramy, lecz Pan nas wybiera [Jana 15:16]

Bóg pociąga wszystkich, a to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne i nikt nie ma żadnej wymówki [Rzym. 1:19-20]. Bądź spokojna, Bóg wie, kto jest gotowy, a kto przez nieprawość tłumi prawdę wkładaną przez Boga do jego serca [Rzym. 1:18]. Przeczytaj sobie Ew. Jana 1:9 w interlinii.


a co z Pismami typu: Efez 1:3-14, Rzym 11:4,5, Jana 12:40.. wszystko to dzieje sie za sprawą Boga..

smok napisał(a):
Esther napisał(a):
nie rozumiem czemu osoby, które nawrócą sie w trakcie ucisku, miałyby nie otrzymać nagrody za swą wiarę, trud i 'budowlę'.. jakoś nie mogę znaleźć na to poparcia w Biblii, może to nie zbyt odpowiednie porównanie, ale w Apokalipsie w listach do zborów jest wspomniane iż kto przetrwa do końca czasu prześladować otrzyma nagrodę.. zważ na Pismo Obj 11:18!!!

Wejście do 1000-letniego Królestwa będzie nagrodą dla tych, którzy przeżyją. W listach do zborów nie jest napisane, że nagrodę otrzyma ten, kto przetrwa do końca czasu prześladowań - wręcz przeciwnie. Ci, którzy będą wierni Bogu, zostaną ustrzeżeni OD GODZINY DOŚWIADCZENIA mającej przyjść na wszystkich mieszkańców ziemi [Obj. 3:10 interlinia].

Moim zdaniem Obj. 11:18 mówi o oddawaniu zapłaty umarłym [i zmartwychwstałym w dniu Pochwycenia] zbawionym w niebie przed Trybunałem Chrystusowym oraz gniewu na ziemi w stosunku do tych, którzy nie chcą się upamiętać. Zapłatą dla zbawionych na ziemi będzie wejście do Ery Mesjańskiej...


Obj 20:4-ci, którzy umrą na wskutek prześladowań i ci, którzy nie oddali poklonu zwierzęciu, w.6-"ma udział w zmartwychwstaniu:" - czyli ci, którzy umrą!


smok napisał(a):
Esther napisał(a):
ale jest napisane ze aniołowie zbiorą świetych ze wszystkich krańców świata w momencie gdy pojawi się na niebie znak Syna Człowieczego.. Mat 24:29-31, (31) czyli już po pojawieniu się wszystkich znaków, po ucisku, jakiego nie było, oraz po manifestacji znaków na niebie..

No to przeczytaj sobie Iz. 27:12-13 i V Mojż. 30:1-6. Wtedy zobaczysz, kogo i w jakiej sytuacji dotyczy fragment przywołany przez Ciebie. Pan Jezus powołuje się na objawienie wcześniejsze. Biblię czytamy od początku do końca, a nie od końca do początku. :)


a wszczepieni do drzewa oliwnego, poganie nie są wybranymi? :shock:

smok napisał(a):
Esther napisał(a):
a co z Luk 21:25-28..jest napisane że jak ujrzymy Syna Człowieczego po wielkim ucisku, WTEDY nadejdzie nasze odkupienie.. według tego co mówiłeś kościół już byłby pochwycony.. z tego Pisma wnioskuję, iż pochwycenie koscioła nastąpi po wielkim ucisku..

No, nie wiem, czy chodzi o NASZE odkupienie. Rzeczywiście, opisana rzecz dzieje się po Wielkim Ucisku. Ale zobacz poniżej, do wersetów 34-36. Wygląda na to, że odkupienia mają oczekiwać ci, którzy będą omdlewać z trwogi, a wcześniej jest mowa prześladowanych w czasie Wielkiego Ucisku. Natomiast ci, którzy będą czuwać, unikną tego wszystkiego i staną przed Synem Człowieczym.


co do tego nie byłabym taka pewna.. w końcu w Ob 20:4 jest napisane, ze ludzie bedą ścieci dla imienia Jego..

smok napisał(a):
Esther napisał(a):
co z Pismem Mat 24:17? mam wejść na dach i śleczeć tam 7 lat? :lol: :lol: :lol: mam nie brać niczego z domu, nawet jedzenia? 7 lat ucisku jakiego nie było? racja, racja!!! :lol: :lol: :lol: 7 lat bez jedzenia mrozie i upale czekając na dachu na pochwycenie.. :lol: :lol: :lol: zapewniam że po miesiącu porwie mnie wiatr a raczej to co po mnie pozostało i ot.. po pochwyceniu :lol: :lol: :lol:

Czegoś nie zrozumiałaś. Jeśli chodzi o tych, którzy w czasie Wielkiego Ucisku będą mieszkać w Judei, obchodzić szabat i będą mieli okazję wejść do Świątyni, żeby zobaczyć tam ohydę spustoszenia, to o kogo może chodzić?

"Gdy więc ujrzycie na miejscu świętym ohydę spustoszenia, którą przepowiedział prorok Daniel - kto czyta, niech uważa - wtedy ci, co są w Judei, niech uciekają w góry" [Mat. 24:15-16]

Kto czyta, niech uważa, Esterko. Kiedy stanie ohyda spustoszenia? W połowie Wielkiego Ucisku [Dan. 9:27]. Wtedy trzeba będzie uciekać, a nie czekać na pochwycenie:

"Módlcie się tylko, aby ucieczka wasza nie wypadła zimą albo w sabat. Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie" [Mat. 24:20-21]


czyli kto ma uciekac, a kto siedzieć na dachu? :lol:


smok napisał(a):
Esther napisał(a):
czy znaki z Mat 24 odnoszą się już do Dnia Pana czy go zapowiadaja.. Bo według tego co mówiłeś Antychryst pojawi sie w trakcie Dnia Pana..

Znaki zwiastujące Powtórne Przyjście Pana Jezusa nastąpią po około 7 latach od początku Dnia Pana [czyli wielkiego dnia gniewu Boga i Baranka - patrz Obj. 6:17], który rozpocznie się od objawienia się Antychrysta jako fałszywego "Księcia Pokoju" [Obj. 6:2]. Nie należy mylić Dnia Pana [jom JHWH] z Dniem Przyjścia Pana Jezusa, bo to są dwa różne pojęcia.


ja chyba jestem na to za głupia.. nic z tego nie zrozumiałam.. mówisz w chronologii, że podczas Dnia Pana, będzie ucisk jakiego nie było i przyjdzie antychryst, natomiast znaki które przepowiadają przyjscie Pana właśnie mówią o ucisku jakiego nie było i o Antychryscie.. oznaczałoby to że Dzien Pana będzie już trwa od trzęsien ziemi, po pojawienie się antychrysta i wielki ucisk az do przyjścia Pana.. ale zupełnie nie pasuje ani do Twojej teorii ani do moich rozważań Pismo 2 Piotra 3:10, gdzie opisany jest Dzień Pański a nie dzień przyjscia Pana jak to nazywasz...


smok napisał(a):
Esther napisał(a):
smok napisał(a):
Esther napisał(a):
smok napisał(a):
Esther napisał(a):
1) kiedy ci co przetrwają prześladowania będą przemienieni?

Nie będą.

jak to nie będą? dlaczego nie będą? co z nimi będzie?

Wejdą do Ery Mesjańskiej, żeby zaludnić ziemię (jeśli się nawrócą podczas wielkiego ucisku), albo zostaną zabici (jeśli się nie nawrócą podczas wielkiego ucisku).

jednak w Obj 20:4 jest napisane, ze ci ludzie będą panować z Chrystusem w Erze Mesjańskiej

"(...) widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz [dusze] tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat" [Obj. 20:4]

Mowa o zmartwychwstaniu męczenników Wielkiego Ucisku, które nastąpi po Przyjściu Pana Jezusa i przed inauguracją Ery Mesjańskiej. Ludzie, którzy przeżyją Wielki Ucisk wejdą do Ery Mesjańskiej jako "owce" [z pogan] i jako zbawiony Izrael w normalnych ciałach, żeby zaludnić 1000-letnie Królestwo.


jednak zauważ że jest napisane, ze będą oni panować z Chrystusem a nie zaludniać ziemię..

smok napisał(a):
Esther napisał(a):
a czy wg Obj 20:4 nie można by sądzić, ze właśnie ci i tylko ci ludzie, którzy nie pokłonią się antychrystowi, będą władać z Chrystusem..

Nie bardzo. A dlaczego? ponieważ:

"Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie. Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat" [Obj. 20:5-6]


zgadza sie, tyle że wers 4 wskazuje na to iż pierwsze zmartwychwstanie nastąpi po ucisku i będzie w udziale tych, którzy zostali ścieci w imię Baranka i ONI BĘDĄ PANOWAĆ Z CHRYSTUSEM W ERZE MESJAŃSKIEJ..

smok napisał(a):
W pierwszym zmartwychwstaniu mają udział ci, nad którymi druga śmierć (jezioro ognia) nie ma mocy - czyli zbawieni. Pierwsze zmartwychwstanie ma swój porządek i zaczęło się po zmartwychwstaniu Pana. Następnie zmartwychwstanie Kościół podczas Jego przyjścia po Kościół, a następnie męczennicy Wielkiego Ucisku i święci Starego Przymierza podczas Jego przyjścia z Kościołem [I Kor. 15:23]. W ten sposób dopełni się komplet "pierwszego zmartwychwstania". Pozostaną jeszcze tylko ci, którzy umrą zbawieni podczas Ery Mesjańskiej (ale to jest tylko mój wniosek z tekstu).


jak to pierwsze zmartwychwstanie trwa od zmartwychwstania Chrystusa? jakoś nie zauważyłam..jakoś za duzo tych zmartwychwstań i za bardzo rozciagnięte w czasie, nie zgadza mi się to z Pismem.. 1 Tes 4:15-17 świadczy o krótkim przedziale czasowym.. zmartwychwstanie umarłych, przemienienie zyjących i pochwycenie na spotkanie w chmurach.. to pierwsze zmartwychwstanie.. a drugie zmartwychwstanie będzie na sąd..

smok napisał(a):
Esther napisał(a):
skoro jest napisane w Obj 20:7-10 że szatan po Erze Mesjańskiej będzie zwodził narody, pytanie: kogo będzie zwodził? określenia: narody, oraz Gog i Magog chyba nie odnoszą się do chrześcijan.. czy jest zatem możliwe, aby wówczas istniały na ziemi również narody pogańskie, ludzie niezbawieni którzy wraz z szatanem przystapią do walki przeciwko Chrystusowi i Jego świetym...

Będą narody, które zbuntują się przeciwko Bogu. Tyle wiemy z tekstu. Nic więcej nie wiemy, więc nie ma sensu spekulować, bo to niezdrowe.


to jest istotnie, bo to wskazuje na to kto zaludni ziemię..

smok napisał(a):
Esther napisał(a):
ja nadal nie wiem po co to Nowe Jeruzalem.. nadal widzę tylko to, że posłuży jako latarnia..w pewnym sensie duchowa.. da zarazem światło fizycznie, gdyż słońca nie będzie, jak również światłość duchowa, czyli poznanie.. latarnia i koniec :-D

Hmm... Duchowa latarnia? A komu ona będzie wskazywać drogę, skoro wszyscy inni będą w jeziorze ognistym? Ale niech Ci będzie. Nie ma się o co spierać chyba. :D

Esther napisał(a):
a co z Obj 22:15.. jakoś trudno mi to sobie uzmysłowić.. że to 'poza miastem' to tylko jezioro ogniste..

"Na zewnątrz" to znaczy "poza miastem". Ale nie wiemy dokładnie, gdzie i jak daleko. Na przykład Katowice są na zewnątrz miasta Krakowa. Nowy Jork też jest na zewnątrz. I nie wynika z tego wcale, że jeśli wyjadę poza Kraków, to od razu wjadę do Katowic albo do Nowego Jorku. Księżyc jest również na zewnątrz miasta Kraków. Ale nie jest na ziemi. Myślę, że "na zewnątrz" oznacza po prostu "na zewnątrz". Jedyną podpowiedzią może być to, że na zewnątrz będą "ciemności zewnętrzne" [Mat. 8:12] - więc pewnie jest to jakieś inne "zewnątrz" niż Ci przyszło do głowy od razu. Ale w sumie to będzie inna rzeczywistość, więc nie zdziwię się niczemu.


kurcze.. jakoś się to rozmywa.. cos mi tu nie pasi.. fakt poza Krakowem są Zakopane ale i Katowice, ale tam jest napisane: na zewnątrz będą psy, kłamcy... czyli wskazuje na to, że wszystko co na zewnątrz czyli zarówno Katowice jak i Zakopane.. jakoś nie umiem pojąć takiej argumentacji..

smok napisał(a):
Esther napisał(a):
acha.. i po co drzewo życia, którego liscie bedą służyły do uzdrawiania narodów, skoro chorób nie będzie..

A czy tam jest napisane, że ono BĘDZIE UZDRAWIAĆ narody? Jest napisane, że jego liście mają takie a nie inne właściwości. Będzie to drzewo życia tak jak w Edenie było drzewo życia. Klamra spinająca Boży plan zbawienia. Tak to widzę. :)


jeśli na zewnątrz będą psy, kłamcy itp to i będą choroby i liscie tego drzewa będą słuzyc do uzdrawiania.. jakoś to Nowe Jeruzalem i to drzewo bardzie mi pasuje do Ery Mesjańskiej.. temat Obj 21, 22 jest dla mnie wogóle niezrozumiały..

chciałabym zaznaczyć, ze nie posiadam zadnego zdania na ten temat.. próbuje poznać prawdę.. moje odpowiedzi nie wynikają z chęci pouczania kogokolwiek, nakłaniania do swoich racji, ja tylko próbuje to zrozumieć, bo nadal jest to wszystko dla mnie niepojęte..ale dziekuję smoku za Twoją cierpliwość, czas i trud poświęcony na odpowiedzi i mam nadzieję, ze łatwo sie nie zniechęcisz, gdyż naprawdę chciałabym ten temat pojąć..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL