www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 12:01 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 5:32 pm 
br.starszy napisał(a):
Te niebiosa i ziemia przeminą jak przestanie panować bóg tego swiata. Niebo i ziemia to nie literalne tylko to co stworzył na niej sztan z upadłym człowiekiem. Nowe niebo i ziemia to ład zaprowadzony przez Jezusa Syna Bożego.


Witaj bracie :!: :D
Nareszcie ktoś nowy...
Napisałeś coś bardzo mądrego.

Również uważam , że przeminięcie nieba i ziemi nie odnosi się do literalnego unicestwienia planety ziemia oraz całego układu gwiezdnego.
Oznaczało by to unicestwienie całej dziedziny materialnej.

Przecież to nie trzymałoby się logicznej całości.
Wszystko , co stworzył Bóg jest doskonałe.

1 Moj. 1:31
31. I spojrzał Bóg na wszystko, co uczynił, a było to bardzo dobre. I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień szósty.
(BW)


PYTANIE DO WSZYSTKICH :!:

Dlaczego zatem Bog miałby zniszczyć planetę Ziemia po tysiącleciu , skoro przez tysiąc lat było "odnowienie wszechrzeczy" ?

Dz.Ap. 3:20-21
20. Aby nadeszły od Pana czasy ochłody i aby posłał przeznaczonego dla was Chrystusa Jezusa,
21. Którego musi przyjąć niebo aż do czasu odnowienia wszechrzeczy, o czym od wieków mówił Bóg przez usta świętych proroków swoich.
(BW)


Mat. 19:28
28. A Jezus rzekł im: Zaprawdę powiadam wam, że wy, którzy poszliście za mną, przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na tronie chwały swojej, zasiądziecie i wy na dwunastu tronach i będziecie sądzić dwanaście pokoleń izraelskich.
(BW)


Słuchajcie , może się mylę , ale z tych wersetów wynika , że nasza planeta i jej mieszkańcy zostaną doprowadzone do doskonałości.

Zwróćcie uwagę na to , jakie było pierwotne zamierzenie Boga względem ziemi:

1 Moj. 1:26-28
26. Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.
27. I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.
28. I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi!

Adam i Ewa mieli konkretne zadanie do wypełnienia. Czyżby zatem Bóg miał zmienić swój zamiar?

Przecież to byłaby niedorzeczność. Nic przecież nie jest w stanie wpłynąć i przeszkodzić Bogu w realizacji Jego zamierzenia . Szatan wpłynął na degradację i skarzenie ludzkości , ale pamiętajmy , że Boży zamiar musi się urzeczywistnić. Stanie się to z pewnością i wszystko wskazuje , że będzie to na tej samej planecie , którą stworzył i uznał jako rzecz dobrą.

Właśnie tysiąclecie , czyli "odnowienie" doprowadzi Boży zamiar do końca. :!:

Adam i Ewa (OBLUBIENIEC I OBLUBIENICA) będą czynić sobie ziemię poddaną , a zwierzęta (LUDZKOŚĆ) będą im posłuszne.

Czyżbyście tego nie widzieli :?:

Tymczasem widzę , że niektórzy myślą , że po odnowieniu całej ziemi i doprowadzeniu wszystkiego do doskonałej harmonii i jedności z Bogiem , wszystko ulegnie zagładzie i zostanie stworzone literalnie na nowo. :roll:

Problem może polegać na tym , że niektórzy mogą nie chcieć sobie tego uzmysłowić i jednocześnie z uporem maniaka nauczają i trzymają się kurczowo nauki o "piekle" i wiecznych mękach ludzi , którzy się tam kiedyś znajdą.

Pozdrawiam was wszystkich bracia serdecznie.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 6:19 pm 
Przebudzony75 napisał:
Cytuj:
Gdybyś zastosował się do mojej wskazówki i przeczytał ten tekst w interlini bądź przedkładzie np. Gadańskim, to tę różnicę, zobaczyłbyś jeszcze wyraźniej.


Pamiętam , jak napisałeś to zalecenie.Najwyraźniej masz chyba dar jasnowidzenia i wiesz , że tego nie zrobiłem. Gratuluję.



Cytuj:
I ciekawi mnie jak Ty sobie poradziłeś ze wszystkimi starotestamentowymi proroctwami. Zarówno tymi dotyczącymi Izraela jak i narodów. Bo przecież w Twojej koncepcji wszystko o czym mówi Pismo ma się wydarzyć w nowej ziemi i nowym niebie
.

Nie uważam siebie za wykładnię i wyrocznię i niestety przyznaję się bez bicia , że aż takim bystrzakiem to nie jestem , żebym zrozumiał wszystkie starotestamentowe proroctwa.
Być może , że jednak ty jesteś , aż taki orzeł. Również gratuluję.


Cytuj:
Że nie wspomnę już jak to być może, że sąd, który się odbędzie na początku, wyda ludzi na życie wieczne a mimo to zbuntują się jednak pod koniec tysiąclecia (Obj.20:7-10). Bo przecież nie ich dzieci.


Wybacz bracie , ale nie jest to żaden argument. :roll:
Szatan i nieznana liczba aniołów też to zrobiła. Adam i Ewa też mogli żyć wiecznie , a jednak stali się nieposłuszni. :?

Sugerujesz zatem , że po zmartwychwstaniu ludzie nie będą mogli zbuntować się i umrzeć? Otwórz Pismo , sprawdź i zrozum, wyłącznie nad kim druga śmierć nie ma mocy.


Cytuj:
Przecież Pismo mówi, że po zmartwychwstaniu to ani żenić ani za mąż wydawać nie będą (Łukasza 20:34-35).


Szkoda , że tego nie zacytowałeś. Wyręczę cię i zrobię to ja:

Łuk. 20:34-36
34. I rzekł do nich Jezus: Synowie tego świata żenią się i za mąż wychodzą,
35. Lecz ci, którzy zostają uznani za godnych dostąpienia tamtego świata i zmartwychwstania, ani się nie żenią, ani za mąż nie wychodzą.
36. Gdyż już nie mogą umrzeć, są bowiem równi aniołom, a jako uczestnicy zmartwychwstania są synami Bożymi.
(BW)

Przykro mi przyjacielu , ale wniknij w Pismo i zrozum , że czym innym jest zmartwychwstanie sprawiedliwych (tutaj na ziemi) , a zmartwychwstanie kościoła (czyli do nieba).

Ludzie , którzy zmartwychwstaną i będą żyli i rozmnażali się na ziemi będą mogli również umrzeć. Zrozumiesz to również , gdy otworzysz Pismo na księdze Izajasza (to taka księga w Starym Testamencie :wink: )

Cytuj:
No i co z wrogami Jezusa? No bo jak wiemy, zanim nastanie koniec wszystkiego, to muszą być pokonani wszyscy wrogowie (I Kor.15:25-26).


No właśnie , i tutaj złapałeś się we własną pułapkę. Pokonanie wrogów niekoniecznie musi oznaczać ich unicestwienie (np. szatan) , wyłoży ci to konkretnie każdy , kto wierzy w "piekło". Najlepiej wytłumaczy ci to imć smok wawelski (spytaj go , ale uważaj , bo chętnie i bez powodu lubi ziać ogniem). :wink:

Cytuj:
Że też nie wspomnę, że w nowym niebie i ziemi nie będzie np. śmierci (Obj.21:1-4), a w 1000 leciu Biblia mówi, że tak jednak nie będzie (Iza.65:20).


Tutaj chętnie się z tobą zgodzę.
Sprecyzuj mi jednak , bo ja jestem prosty człowiek , którą śmierć masz na myśli. Pierwszą , czy może.......drugą :?:

Cytuj:
Zastanawia mnie czy Ty się do tego odniesiesz?


Jak widzisz , przyjacielu , odniosłem się do twojego postu bardzo konkretnie i z nieukrywaną radością. :wink: :lol:

Pozdrawiam cię również brateńku.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 7:17 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Powtórne przyjście Pana Jezusa będzie oznaczało koniec czasu ostatecznego, a co za tym idzie rzeczywistość w której żyjemy (przestrzeń trójwymiarowa) zakończy się. Ogród który został stworzony na początku ręką bożą czyli przez aniołów, tak jak pisze w swoim liście Piotr ulegnie zagładzie, przestanie istnieć. A stanie się to z prostej przyczyny, człowiek Jezus Chrystus został wywyższony przez swojego Ojca z racji posłuszeństwa jego woli. Został wzbudzony do życia w nowym ciele, jako Ten któremu podlega wszystko, po za tym, który mu nadał ten tytuł władztwa. Tak więc dla nowego ciała Najwyższy przygotował także Nową Ziemię i Nowe Niebo. Dlatego wszystko musi ulec przemianie. Nie sposób sobie wyobrazić anioła by mieszkał w warunkach przestrzeni trójwymiarowej, to tak jakbyśmy chcieli przenieś życia człowieka na płaszczyznę. Tym bardziej nie sposób wyobrazić sobie by Tego który został postawiony ponad anioły upychać jak to mówię w pudełko po zjedzonych czekoladkach, czyli do życia w warunkach ziemskich, jest to niemożliwe.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 7:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Machabeuszu, mieszasz równo niestety. Ilość błędów egzegetycznych w Twoich ostatnich postach jest tak ogromna, że nie jestem w stanie ze wszystkimi dyskutować. To, co Ci nie pasuje, traktujesz dowolnie i wtedy zaczyna pasować. Tekst jest Ci potrzebny o tyle, o ile można go nagiąć albo "usymbolizować" tak, żeby pasował do teorii. Zacznij czytać Biblię tak jak jest napisana. Może wtedy przeżyjesz "trzęsienie ziemi" i wszystko Ci wskoczy na swoje miejsca. :lol:

Na argumenty odpowiadasz wyciągając kolejne "króliki z kapelusza" albo komentując w taki sposób na przykład:

machabeusz napisał(a):
Czytaj dalej , to może doczytasz się w końcu do tego , że prorocy piszą , że w tym Jeruzalem będzie rzeka wody żywej .
I , że np. "Pan będzie Królem całej ziemi". Więc twoim zdaniem będzie panował w starej Jerozolimie? Masz fantazję i zaparcie , muszę przyznać.

Czyli wygląda na to, że po prostu nie czytałeś proroctw o Erze Mesjańskiej, zapisanych w Starym Testamencie.

Na dyskusję z kimś, kto nie zna Pisma, a jednocześnie tworzy jakieś dziwne teorie o doprowadzeniu planety do doskonałości przez Adama i Ewę jako Oblubieńca i Oblubienicę, a zwierzęta będą ludzkością (czyżby Adam i Ewa też, skoro są ludźmi?) po prostu szkoda mi czasu.

Jeśli ktokolwiek ma ochotę się z takimi rzeczami sprzeczać, to życzę miłej zabawy. Kompletny odlot. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 8:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 7:21 pm
Posty: 246
machabeusz napisał(a):
Jak widzisz , przyjacielu , odniosłem się do twojego postu bardzo konkretnie i z nieukrywaną radością.


Odniosłeś, odniosłeś. Problem w tym, że żartobliwe i ironiczne odpowiedzi nie są tym czego oczekiwałem. Liczyłem raczej na Twoje komentarze do sprostowania wersetów, które zacytowałeś.
Jak zauważyłeś, ja uczciwie się do nich odniosłem, lecz Ty jakoś nie. Proszę zatem jeszcze raz abyś się odniósł do komentarzy wersetów, czy mylę się w swoich wypowiedziach czy nie. Ja powiedziałem wprost, że Twoje zrozumienie podanych wersetów jest niewłaściwe i to argumentowałem. Czy masz jakieś wątpliwości co do tego co napisałem?

Przebudzony75 napisał(a):
I ciekawi mnie jak Ty sobie poradziłeś ze wszystkimi starotestamentowymi proroctwami. Zarówno tymi dotyczącymi Izraela jak i narodów. Bo przecież w Twojej koncepcji wszystko o czym mówi Pismo ma się wydarzyć w nowej ziemi i nowym niebie


machabeusz napisał(a):
Nie uważam siebie za wykładnię i wyrocznię i niestety przyznaję się bez bicia , że aż takim bystrzakiem to nie jestem , żebym zrozumiał wszystkie starotestamentowe proroctwa.
Być może , że jednak ty jesteś , aż taki orzeł. Również gratuluję


To żeś nie orzeł to widzę. Już na samym początku cytujesz wersety, które mówią o czymś innym niż Ty chesz abym uwierzył.
Wybacz komentarz w taki sposób.Nie mogłem się jednak powstrzymać aby przemówić nieco Twoim językiem :wink: :D

A tak na poważnie. Lecimy dalej.

Przebudzony75 napisał(a):
Przecież Pismo mówi, że po zmartwychwstaniu to ani żenić ani za mąż wydawać nie będą (Łukasza 20:34-35).



machabeusz napisał(a):
Szkoda , że tego nie zacytowałeś. Wyręczę cię i zrobię to ja:

Łuk. 20:34-36
34. I rzekł do nich Jezus: Synowie tego świata żenią się i za mąż wychodzą,
35. Lecz ci, którzy zostają uznani za godnych dostąpienia tamtego świata i zmartwychwstania, ani się nie żenią, ani za mąż nie wychodzą.
36. Gdyż już nie mogą umrzeć, są bowiem równi aniołom, a jako uczestnicy zmartwychwstania są synami Bożymi.
(BW)

Przykro mi przyjacielu , ale wniknij w Pismo i zrozum , że czym innym jest zmartwychwstanie sprawiedliwych (tutaj na ziemi) , a zmartwychwstanie kościoła (czyli do nieba).



Rozważ cały kontekst. O co go pytają? O zmartwychwstanie. Jezus odpowiada na odpowiedź adwersarzy. Nie wdaje się z nimi w polemiki o pierwszym czy też drugim zmartwychwstaniu. Stwierdza po prostu i podaje ważną zasadę, która dotyczy wszystkich godnych dostąpienia tamtego świata. Pytanie o czym mówi, mówiąc o tamtym śwecie? Moim zdaniem o nowej ziemi i nowym niebie.

Chętnie czytam również i Izajasza. Jestem zatem ciekaw jakie tym razem przytoczysz wersety na to abym zrozumiał to co napisałeś poniżej.

machabeusz napisał(a):
Ludzie , którzy zmartwychwstaną i będą żyli i rozmnażali się na ziemi będą mogli również umrzeć. Zrozumiesz to również , gdy otworzysz Pismo na księdze Izajasza (to taka księga w Starym Testamencie )



Przebudzony75 napisał(a):
No i co z wrogami Jezusa? No bo jak wiemy, zanim nastanie koniec wszystkiego, to muszą być pokonani wszyscy wrogowie (I Kor.15:25-26).


machabeusz napisał(a):
No właśnie , i tutaj złapałeś się we własną pułapkę. Pokonanie wrogów niekoniecznie musi oznaczać ich unicestwienie (np. szatan) , wyłoży ci to konkretnie każdy , kto wierzy w "piekło". Najlepiej wytłumaczy ci to imć smok wawelski (spytaj go , ale uważaj , bo chętnie i bez powodu lubi ziać ogniem).


Do tego komentarza mam trzy uwagi.
Pierwsza to taka, że po raz kolejny zamiast odniść się konkretnie do konkretnie postawionej kwesti, Ty migasz się żartem.

I druga kwestia: Co do tego, że pokonanie nie oznacza unicestwienieto ja nie mam wątpliwości. Ale ty chyba tak wierzysz skoro nie możesz w swojej koncepcji przyjąć, że właśnie taki los czeka niezbawionych. No i to co najważniejsze. Skoro śmierć ma być pokonana jako ostatnia, nawet po szatanie to masz mały problem, ponieważ szatan będzie pokonany na koniec 1000 lecia.

I trzecia: Przypomnij mi jedno, tak poza tematem: Czy szatan z aniołami to będzie w jeziorze ognia wiecznie czy nie?

Pozdrawiam

_________________
Początkiem mądrości jest bojaźń Pana
Przyp.9:10


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 10:17 pm 
Cytuj:
Machabeuszu, mieszasz równo niestety. Ilość błędów egzegetycznych w Twoich ostatnich postach jest tak ogromna, że nie jestem w stanie ze wszystkimi dyskutować. To, co Ci nie pasuje, traktujesz dowolnie i wtedy zaczyna pasować. Tekst jest Ci potrzebny o tyle, o ile można go nagiąć albo "usymbolizować" tak, żeby pasował do teorii. Zacznij czytać Biblię tak jak jest napisana. Może wtedy przeżyjesz "trzęsienie ziemi" i wszystko Ci wskoczy na swoje miejsca.


Przykro mi smoku , ale jesteś obłudny...

Dokładnie to , co mi teraz zarzuciłeś zrobiłeś przed chwilą w temacie "piekło - niewygodny temat".

Hej!!!
Szanowni uczestnicy tego forum. Przeczytajcie to , co on tam napisał , to pośmiejemy się razem.



Cytuj:
Na dyskusję z kimś, kto nie zna Pisma, a jednocześnie tworzy jakieś dziwne teorie o doprowadzeniu planety do doskonałości przez Adama i Ewę jako Oblubieńca i Oblubienicę, a zwierzęta będą ludzkością (czyżby Adam i Ewa też, skoro są ludźmi?) po prostu szkoda mi czasu.


Wiesz co ...
Uszy więdną normalnie. Czy ty w ogóle ważysz swoje słowa :?:

Są najwyraźniej w Piśmie Świętym tajemnice , które nawet po wyłożeniu przez pisarzy nadal niektórym czytelnikom są zakryte... :roll:

1 Moj. 2:24-25
24. Dlatego opuści mąż ojca swego i matkę swoją i złączy się z żoną swoją, i staną się jednym ciałem.
25. A człowiek i jego żona byli oboje nadzy, lecz nie wstydzili się.

Efez. 5:31-32
31. Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, i połączy się z żoną swoją, a tych dwoje będzie jednym ciałem.
32. Tajemnica to wielka, ale ja odnoszę to do Chrystusa i Kościoła.
(BW)

Twoim zdaniem Pismo w tym miejscu nie mówi o Adamie i Ewie :?: :shock:

Pozostawię to bez komentarza...


Cytuj:
Jeśli ktokolwiek ma ochotę się z takimi rzeczami sprzeczać, to życzę miłej zabawy. Kompletny odlot.


Najwyraźniej coś ci się poprzestawiało. Z nikim nie mam zamiaru się sprzeczać. Wolę dyskusje na odpowiednim poziomie.

To ty za to na każdym kroku spamujesz to forum.

Wobec uczestników , którzy mają inne zdanie niż ty stosujesz nieeleganckie metody. Podpuszczasz ich , obrażasz , a gdy się zniechęcą i zdołują kończysz w taki sposób , aby twoje było na wierzchu.Super.

To , że mam inne zdanie na wiele tematów , to nie da się ukryć . Nie uważam się jednak za żaden autorytet. Sam zresztą podkreśliłem na początku , że liczę na nacechowane szacunkiem wypowiedzi.

Lis od razu mi napisał , że lepiej , żebym na to nie liczył...

Chyba już wiem co miał na myśli. :?

Przez cały czas starasz się mnie podpuścić i zgrywasz się.

Oczekuję na komentarze braci , których interesuje ten temat , a nie takich co jako cel postawili sobie czepianie się słówek i zarzucają komuś coś co samemu się robi.

Przemyśl to sobie bracie , a ja pomodlę się dzisiaj w tej intencji.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 10:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:43 am
Posty: 255
Lokalizacja: Podlasie
machabeusz napisał(a):
Przez cały czas starasz się mnie podpuścić i zgrywasz się.

Oczekuję na komentarze braci , których interesuje ten temat , a nie takich co jako cel postawili sobie czepianie się słówek i zarzucają komuś coś co samemu się robi.


Nie przyjacielu, Ciebie nie interesuje dyskusja tylko nauczanie innych swoich teorii, które już wiesz na amen i nie dopuszczasz innej alternatywy. Po to przyszedłeś na to forum, trafiłeś na twardy grunt, który zna Pismo trochę lepiej, i stąd pojawiają się problemy.

_________________
Mat 6;33


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 4:37 am 
Drodzy użytkownicy tego forum!

Zauważyliście , że reprezentuję diametralnie rózne poglądy. Nie boję się ich pokazać , gdyż jak widać są poparte cytatami z Biblii.
Jeśli chodzi o wątek Nowych Niebios i Nowej Ziemi , to jeszcze nie podałem wszystkich argumentów , bo nie zauważyłem za dużego zainteresowania. Mam kilka w zanadrzu.

Oto jeden z nich:

Izaj. 65:17-25
17. Oto Ja stworzę nowe niebo i nową ziemię i nie będzie się wspominało rzeczy dawnych, i nie przyjdą one na myśl nikomu.
18. A raczej będą się radować i weselić po wszystkie czasy z tego, co Ja stworzę, bo oto Ja stworzę z Jeruzalemu wesele, a z jego ludu radość!
19. I będę się radował z Jeruzalemu i weselił z mojego ludu, i już nigdy nie usłyszy się w nim głosu płaczu i głosu skargi.
20. Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą.
21. Gdy pobudują domy, zamieszkają w nich, gdy zasadzą winnice, będą spożywać ich plony.
22. Nie będą budować tak, aby ktoś inny mieszkał, nie będą sadzić tak, aby ktoś inny korzystał z plonów, lecz jaki jest wiek drzewa, taki będzie wiek mojego ludu, i co zapracowały ich ręce, to będą spożywać moi wybrani.
23. Nie będą się na próżno trudzić i nie będą rodzić dzieci przeznaczonych na wczesną śmierć, gdyż są pokoleniem błogosławionych przez Pana, a ich latorośle pozostaną z nimi.
24. I zanim zawołają, odpowiem im, i podczas gdy jeszcze będą mówić, Ja już ich wysłucham.
25. Wilk z jagnięciem będą się paść razem, a lew jak bydło będzie jadł sieczkę, wąż zaś będzie się żywił prochem. Nie będą źle postępować ani zgubnie działać na całej świętej górze - mówi Pan.
(BW)

Niektórzy z was podawali argumenty , że w Nowym Niebie i Nowej Ziemi będzie wszystko nowe , doskonałe , nie będzie śmierci itd. , i że będzie to bezsprzecznie na koniec tysiąclecia.

Jednak z tego opisu z księgi Izajasza to nie wynika!

W Nowym Jeruzalem nie będzie tych wszystkich rzeczy , jak np: śmierć , krzyk ,mozół , ale gdzie jest napisane , że na całej ziemi?

Na całej ziemi natomiast będą warunki opisane jak w tym fragmencie , który zacytowałem.
Wydaje mi się , że zstąpi ono na ziemię i będzie podczas tysiąclecia , a nie po.
Dopiero po "odnowieniu" , "odtworzeniu wszechrzeczy" na ziemi zapanują doskonałe warunki.
Te wersety też wyrwałem z kontekstu?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 5:01 am 
Niestety coś mam z "kompem" i nie mogę jednorazowo wysyłać większych postów.Będę kontynuował.

Podam wam jeszcze inną wątpliwość nad którą się zastanówcie.

Czy nikomu z was nie przyszło do głowy , że takie ważne wydarzenie jak zstąpienie Nowego Jeruzalem i uroczyste zgromadzenie w nim nie zostało opisane u żadnego z proroków?

Nigdzie prorocy nie opisują nowego Jeruzalem?

Jest za to mnóstwo proroctw dotyczących Jerozolimy w okresie tysiąclecia , gdzie narody będą pielgrzymowały , będą pouczane i gdzie będzie zasiadał Król , który będzie Panem całej ziemi.

A może te proroctwa odnoszą się właśnie do Nowego Jeruzalem :!: :?:

Obj. 21:24-27
24. I chodzić będą narody w światłości jego, a królowie ziemi wnosić będą do niego chwałę swoją.
25. A bramy jego nie będą zamknięte w dzień, bo nocy tam nie będzie;
26. I wniosą do niego sławę i dostojeństwo narodów.
27. I nie wejdzie do niego nic nieczystego ani nikt, kto czyni obrzydliwość i kłamie, tylko ci, którzy są zapisani w księdze żywota Baranka.
(BW)

Podam kilka ciekawych proroctw:

Mich. 4:1-3
1. I stanie się w dniach ostatecznych, że góra ze świątynią Pana będzie stać mocno jako najwyższa z gór i będzie wyniesiona ponad pagórki, a ludy tłumnie będą do niej zdążąć.
2. I pójdzie wiele narodów, mówiąc: Pójdźmy w pielgrzymce na górę Pana i do świątyni Boga Jakuba, i będzie nas uczył swoich dróg, abyśmy mogli chodzić jego ścieżkami, gdyż z Syjonu wyjdzie zakon i słowo Pana z Jeruzalemu!
3. Wtedy rozsądzać będzie liczne ludy i rozstrzygać sprawy wielu narodów. I przekują swoje miecze na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy. Żaden naród nie podniesie miecza przeciwko drugiemu narodowi i nie będą się już uczyć sztuki wojennej.

Jer. 33:16
16. W owych dniach Juda będzie wybawiony, a Jeruzalem będzie bezpiecznie mieszkać. Oto imię, którym je będą nazywać: Pan sprawiedliwość nasza.

Izaj. 2:1-4
1. Widzenie Izajasza, syna Amosa, dotyczące Judy i Jeruzalemu:
2. I stanie się w dniach ostatecznych, że góra ze świątynią Pana będzie stać mocno jako najwyższa z gór i będzie wyniesiona ponad pagórki, a tłumnie będą do niej zdążać wszystkie narody.3. I pójdzie wiele ludów, mówiąc: Pójdźmy w pielgrzymce na górę Pana, do świątyni Boga Jakuba, i będzie nas uczył dróg swoich, abyśmy mogli chodzić jego ścieżkami, gdyż z Syjonu wyjdzie zakon, a słowo Pana z Jeruzalemu.
4. Wtedy rozsądzać będzie narody i rozstrzygać sprawy wielu ludów. I przekują swoje miecze na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy. Żaden naród nie podniesie miecza przeciwko drugiemu narodowi i nie będą się już uczyć sztuki wojennej.
Zach. 14:6-11
6. W owym dniu stanie się tak: Nie będzie ani upału, ani zimna, ani mrozu.
7. I będzie tylko jeden ciągły dzień, zna go Pan, nie dzień i nie noc, a pod wieczór będzie światło.
8. I stanie się w owym dniu, że popłyną żywe wody z Jeruzalemu, połowa do morza na wschodzie, a połowa do morza na zachodzie, i tak będzie w lecie i w zimie.
9. I będzie Pan królem całej ziemi. W owym dniu Pan będzie jedyny i jedyne będzie jego imię.
10. Cały kraj będzie przemieniony w równinę, od Geby aż do Rimmonu na południu. Lecz Jeruzalem będzie leżeć wysoko i pozostanie na swoim miejscu od Bramy Beniamina aż do Bramy Narożnej i od wieży Chananela aż do tłoczni królewskich.
11. Tam będą mieszkali, bo nie będzie już klątwy. Jeruzalem będzie żyć bezpiecznie.
(BW)

Zach. 13:1
1. W owym dniu dom Dawida i mieszkańcy Jeruzalemu będą mieli źródło otwarte dla oczyszczenia z grzechu i nieczystości.

Przecież to jest zaledwie kilka z tych proroctw.Znacie przecież wszystkie inne. :arrow:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 5:50 am 
CONTINUE :arrow:

Ciekawe jak zatem pogodzić ze sobą fakt , że obecna Jerozolima wraz ze świątynią , która zostanie zbudowana zostanie doszczętnie zburzona , a mimo to po przyjściu Pana nadal będzie istnieć i Pan Jezus będzie tam królował.

Czyżby zostałaby stworzona na nowo?

To , że będzie zburzone Jeruzalem wraz ze świątynią mogę udowodnić na podstawie Pism. Nie chcę jednak za bardzo odbiegać od tematu.

Jeśli chodzi o chronologię następujących po sobie wydarzeń takich jak , Sąd ostateczny , zmartwychwstanie sprawiedliwych itd. , wszystko doskonale się układa.

Na zakończenie moich postów (ufff...ale się rozpisałem) podam wam kilka ciekawostek , które rozważcie. Nowe Jeruzalem to:

- ARKA (Mat.24:37-39)
- SPICHLERZ (Mat. 3:12)
- NACZYNIA (Mat.13:47-50)

Aha...
Jeszcze jedno.
Czy porównywaliście ze sobą opis "wielkiej rzeszy" i szczegółów jej dotyczących z opisem Nowego Jeruzalem?
Można wtedy również dojść do zaskakujących wniosków :!:

Obj. 7:14-17
14. I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.
15. Dlatego są przed tronem Bożym i służą mu we dnie i w nocy w świątyni jego, a Ten, który siedzi na tronie, osłoni ich obecnością swoją.
16. Nie będą już łaknąć ani pragnąć, i nie padnie na nich słońce ani żaden upał,
17. Ponieważ Baranek, który jest pośród tronu, będzie ich pasł i prowadził do źródeł żywych wód; i otrze Bóg wszelką łzę z ich oczu.(BW)

Obj. 21:4
4. I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły.
(BW)

Obj. 22:1,3,5
1. I pokazał mi rzekę wody żywota, czystą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka.
(BW)

3. I nie będzie już nic przeklętego.Będzie w nim tron Boga i Baranka , a słudzy Jego służyć Mu będą.(BW)

5. I nocy już nie będzie, i nie będą już potrzebowali światła lampy ani światła słonecznego, gdyż Pan, Bóg, będzie im świecił i panować będą na wieki wieków.



To w końcu "wielka rzesza" wychodzi z "wielkiego ucisku" , czy z tysiąclecia :?:

Tylko się nie denerwujcie.Pozdrawiam.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 8:39 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Machabeuszu, stosujesz prymitywną metodę klejenia ze sobą wyrwanych z kontekstu wersetów we własne "układanki". Tak jest w przypadku Obj. 7:14-17 i Obj. 21:4 oraz Obj. 21:24-27 i Mich. 4:1-3 i Iz. 2:1-4 i Jer. 33:16 i Zach.

Prosty przykład: w Nowym Jeruzalem nie będzie świątyni:

"Lecz świątyni w nim nie widziałem; albowiem Pan, Bóg, Wszechmogący jest jego świątynią, oraz Baranek" [Obj. 21:22]

W Jeruzalem Ery Mesjańskiej jak najbardziej będzie święatynia:

" Widzenie Izajasza, syna Amosa, dotyczące Judy i Jeruzalemu: I stanie się w dniach ostatecznych, że góra ze świątynią Pana będzie stać mocno jako najwyższa z gór i będzie wyniesiona ponad pagórki, a tłumnie będą do niej zdążać wszystkie narody. I pójdzie wiele ludów, mówiąc: Pójdźmy w pielgrzymce na górę Pana, do świątyni Boga Jakuba, i będzie nas uczył dróg swoich, abyśmy mogli chodzić jego ścieżkami, gdyż z Syjonu wyjdzie zakon, a słowo Pana z Jeruzalemu"

Takich sprzeczności jest w Twoich tekstach mnóstwo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 8:42 am 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 5:41 am
Posty: 71
Lokalizacja: Białystok
Cytuj:
a nastanie nowych niebios i ziemi następuje po fizycznym zlikwidowaniu starych (2 Piotr. 3:10-11)


Wiem że LITERALNE zrozumienie Niebios i Ziemi ZMUSZA niejako do umiejscowienia wypełnienia się tego proroctwa po Tysiącleciu, no bo przecież w Tysiącleciu "to i tamto".

Cytuj:
Tekst mówi o tym ,że będą się działy dziwne rzeczy na niebie : słońce sie zaćmi a nie przestanie istniec , księżyc nie zajaśnieje a nie przestanie istnieć , gwiazdy bedą spadać ale nie pisze ,że wszystkie . Niebiosa bedą poruszone ale nie pisze ,że przeminą .


Niebiosa to "słońce, księżyc i Gwiazdy", a więc to o czym mówi to zacytowane proroctwo. Wciąż nie widzisz związku z tematem ?:

Cytuj:
1 Moj. 1:16
16. I uczynił Bóg dwa wielkie światła: większe światło, aby rządziło dniem, i mniejsze światło, aby rządziło nocą, oraz gwiazdy.
(BW)

Czy czytając wersety wcześniejsze o stworzeniu czytasz je BEZWZGLĘDNIE ? Jeżeli tak to musisz przyjąć, że roślinność i drzewa zostały stworzone ZANIM Bóg stworzył słońce. Nie chce być inaczej.:

Cytuj:
1 Moj. 1:11-12
11. Potem rzekł Bóg: Niech się zazieleni ziemia zieloną trawą, wydającą nasienie i drzewem owocowym, rodzącym według rodzaju swego owoc, w którym jest jego nasienie na ziemi! I tak się stało.
12. I wydała ziemia zieleń, ziele wydające nasienie według rodzajów jego, i drzewo owocowe, w którym jest nasienie według rodzaju jego. I widział Bóg, że to było dobre.
(BW)


Jeżeli natomiast przyjmiemy żer Bóg stworzył "niebiosa" w tym czasie nie BEZWZGLĘDNIE lecz W STOSUNKU DO ZIEMI, nie ma potrzeby kombinować że rośliny żyły na ziemi przy minus 273' Celsjusza (chyba tyle ma "zero bezwzględne") bo przecież nie było jeszcze słońca i gwiazd :wink:

Cytuj:
skoro stare niebo i ziemia przestają istnieć fizycznie to nie widze sensu szukac przeminięcia symbolicznego


Dlatego że przyjmujesz po prostu błędne założenie i dlatego MUSISZ przesunąć NOWE NIEBIOSA poza Tysiąclecie.

. Tekst powyższy jest całkowicie zrozumiały bez symbolu .[/quote][/quote]

Owszem. Jest zrozumiałyi ROZSĄDNY jednak tylko WYŁĄCZNIE traktując NIEBIOSA I ZIEMIĘ jako po prostu SYSTEM RZECZY. spójrz:

Cytuj:
2 Piotr. 3:5
5. Obstając przy tym, przeoczają, że od dawna były niebiosa i była ziemia, która z wody i przez wodę powstała mocą Słowa Bożego
(BW)


jakie to niebiosa i ziemia powstały przez wodę ? Proszę odpowiedz.

2 Piotr. 3:7
7. Ale teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa zachowane są dla ognia i utrzymane na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi.
(BW)

Nie widzisz tu analogii ?

Wcześniejsze NIEBIOSA I ZIEMIA - zalane wodą.

Terażniejsze NIEBIOSA I ZIEMIA - przeznaczone dla ognia ?

Jeżeli w obu przypadkach zniszczenie niebios i ziemi traktujemy LITERALNIE to niestety STWORZENIE WSZECHŚWIATA miało miejsce dotąd CO NAJMNIEJ DWA RAZY, i wygląda na to że to nie koniec, ponieważ nadchodzą kolejne, TRZECIE JUŻ NIEBIOSA I ZIEMIA. :wink: :D

...I wychodzi bigos. :shock: Jeżeli natomiast NIEBIOSA I ZIEMIĘ potraktujemy jako symbol tego SYSTEMU RZECZY, podległego szatanowi nie ma potrzeby przesuwać wszystkiego o 1000 lat do przodu bo wydarzenia nam trochę nie pasują, no bo gdzie umiejscowić CIELESNĄ egzystencję ludzkości w Tysiącleciu, skoro NIEBIOSA I ZIEMIA przemijają wraz z końcem tego świata. :wink:

_________________
Pozdrawiam Pokojem Bożym


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 9:58 am 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 20, 2006 9:56 am
Posty: 61
To właśnie tak wychodzi, jak się czyta Biblię jak sugeruje Smok Wawelski, czyli co jest napisane dosłownie. Biblia to również sporo symboliki. I nowe niebiosa i ziemia to nowy ład zaprowadzony przez Chrystusa w imieniu swego Ojca Jahwe. Pan Bóg nie będzie niszczyć swojej pracy. Człowieka tez nie niszczy tylko przygotowuje mu nowe szczęście w przyszłym Królestwie.
Przyjdź Królestwo Twoje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 10:06 am 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 5:41 am
Posty: 71
Lokalizacja: Białystok
Cytuj:
Przyjdź Królestwo Twoje.


No właśnie. :) Przecież to proste.
Amen.

_________________
Pozdrawiam Pokojem Bożym


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 10:41 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Moje na niebiesko .

ilyad napisał(a):
Cytuj:
a nastanie nowych niebios i ziemi następuje po fizycznym zlikwidowaniu starych (2 Piotr. 3:10-11)


Wiem że LITERALNE zrozumienie Niebios i Ziemi ZMUSZA niejako do umiejscowienia wypełnienia się tego proroctwa po Tysiącleciu, no bo przecież w Tysiącleciu "to i tamto".

Literalne zrozumienie w tej kwestii nie jest wymuszone . Wynika po prostu z tekstu Biblii .

Cytuj:
Tekst mówi o tym ,że będą się działy dziwne rzeczy na niebie : słońce sie zaćmi a nie przestanie istniec , księżyc nie zajaśnieje a nie przestanie istnieć , gwiazdy bedą spadać ale nie pisze ,że wszystkie . Niebiosa bedą poruszone ale nie pisze ,że przeminą .


Niebiosa to "słońce, księżyc i Gwiazdy", a więc to o czym mówi to zacytowane proroctwo. Wciąż nie widzisz związku z tematem ?:

Czytam , co jest napisane .

Cytuj:
1 Moj. 1:16
16. I uczynił Bóg dwa wielkie światła: większe światło, aby rządziło dniem, i mniejsze światło, aby rządziło nocą, oraz gwiazdy.
(BW)

Czy czytając wersety wcześniejsze o stworzeniu czytasz je BEZWZGLĘDNIE ? Jeżeli tak to musisz przyjąć, że roślinność i drzewa zostały stworzone ZANIM Bóg stworzył słońce. Nie chce być inaczej.:

Cytuj:
1 Moj. 1:11-12
11. Potem rzekł Bóg: Niech się zazieleni ziemia zieloną trawą, wydającą nasienie i drzewem owocowym, rodzącym według rodzaju swego owoc, w którym jest jego nasienie na ziemi! I tak się stało.
12. I wydała ziemia zieleń, ziele wydające nasienie według rodzajów jego, i drzewo owocowe, w którym jest nasienie według rodzaju jego. I widział Bóg, że to było dobre.
(BW)


Jeżeli natomiast przyjmiemy żer Bóg stworzył "niebiosa" w tym czasie nie BEZWZGLĘDNIE lecz W STOSUNKU DO ZIEMI, nie ma potrzeby kombinować że rośliny żyły na ziemi przy minus 273' Celsjusza (chyba tyle ma "zero bezwzględne") bo przecież nie było jeszcze słońca i gwiazd :wink:

To co dla ciebie jest niemozliwe i to czego nie rozumiesz dla Boga jest mozliwe i jasne . Ja wierzę we wszechmoc Boga . On wszystko stworzył . Bóg sam jest światłością :) To On w swojej mocy sprawia , że wszystko żyje . On jest źródłem życia dla wszystkiego co stworzył .
Dla mnie jest wszystkim we wszystkim .Nie kombinuję jak to było ze stworzeniem świata . Biore jak jest napisane .


Cytuj:
skoro stare niebo i ziemia przestają istnieć fizycznie to nie widze sensu szukac przeminięcia symbolicznego


Dlatego że przyjmujesz po prostu błędne założenie i dlatego MUSISZ przesunąć NOWE NIEBIOSA poza Tysiąclecie.

Po prostu czytam Pismo i nie nie szukam symbolu tam gdzie go nie ma .

Cytuj:
Tekst powyższy jest całkowicie zrozumiały bez symbolu .

Owszem. Jest zrozumiałyi ROZSĄDNY jednak tylko WYŁĄCZNIE traktując NIEBIOSA I ZIEMIĘ jako po prostu SYSTEM RZECZY. spójrz:

Cytuj:
2 Piotr. 3:5
5. Obstając przy tym, przeoczają, że od dawna były niebiosa i była ziemia, która z wody i przez wodę powstała mocą Słowa Bożego
(BW)


jakie to niebiosa i ziemia powstały przez wodę ? Proszę odpowiedz.

:shock: A gdzie tu czytasz ,że przez wode powstały niebiosa ? W tekście tego nie ma .

2 Piotr. 3:7
7. Ale teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa zachowane są dla ognia i utrzymane na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi.
(BW)

Nie widzisz tu analogii ?

NIE

Wcześniejsze NIEBIOSA I ZIEMIA - zalane wodą.

Nie widzę ,żeby pierwsze niebiosa były zalane woda i przestały istnieć tak jak ziemia zalana woda nie przestała istniec tylko była po prostu zalana .

Terażniejsze NIEBIOSA I ZIEMIA - przeznaczone dla ognia ?


Jeżeli w obu przypadkach zniszczenie niebios i ziemi traktujemy LITERALNIE to niestety STWORZENIE WSZECHŚWIATA miało miejsce dotąd CO NAJMNIEJ DWA RAZY, i wygląda na to że to nie koniec, ponieważ nadchodzą kolejne, TRZECIE JUŻ NIEBIOSA I ZIEMIA. :wink: :D


...I wychodzi bigos. :shock: Jeżeli natomiast NIEBIOSA I ZIEMIĘ potraktujemy jako symbol tego SYSTEMU RZECZY, podległego szatanowi nie ma potrzeby przesuwać wszystkiego o 1000 lat do przodu bo wydarzenia nam trochę nie pasują, no bo gdzie umiejscowić CIELESNĄ egzystencję ludzkości w Tysiącleciu, skoro NIEBIOSA I ZIEMIA przemijają wraz z końcem tego świata. :wink:

Sam widzisz ,że twoje założenie wynika z tego ,że widzisz w tekście wiecej niz jest napisane , a to prowadzi do takich własnie dziwnych wniosków które sam nazywasz bigosem i słusznie . Ale to bigos który sam ugotowałeś . :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL