www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 7:21 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 12:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Ilyad:

Wcześniejsze NIEBIOSA I ZIEMIA - zalane wodą.

Się ma wyobraźnię?
Popłuczyny po Russellu.
Dopisane i zmyślone.
Bawcie się dobrze russellici.
:lol: :twisted: :lol:
Napiszcie nową biblię.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 12:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 5:41 am
Posty: 71
Lokalizacja: Białystok
Cytuj:
Literalne zrozumienie w tej kwestii nie jest wymuszone . Wynika po prostu z tekstu Biblii .


Jak widzisz nie dla wszystkich.

Cytuj:
Czytam , co jest napisane .


Ja również. 8)

Cytuj:
To co dla ciebie jest niemozliwe i to czego nie rozumiesz dla Boga jest mozliwe i jasne . Ja wierzę we wszechmoc Boga . On wszystko stworzył . Bóg sam jest światłością To On w swojej mocy sprawia , że wszystko żyje . On jest źródłem życia dla wszystkiego co stworzył .
Dla mnie jest wszystkim we wszystkim.


Ja również w to wszystko wierzę. Jednak wolę stanąć w obronie Biblii, podczas gdy śmieją się z niej naukowcy i astronomowie, pokazując że BIBLIA NIE NAUCZA PRAWDY, skoro ICH argumenty przeciw Jej natchnieniu są po prostu CHYBIONE.W tej sprawie nie widzę potrzeby uciekać się do argumentu w rodzaju: "bo tak jest napisane", ponieważ wystarczy odrobina wyobraźni by uzmysłowić sobie CO TO ZNACZY że Bóg uczynił światła na sklepieniu niebios.

Cytuj:
Biore jak jest napisane


Jak chcesz, tylko nie zgorsz się gdy przypadkiem przeczytasz że Bóg pożałował że uczynił człowieka na ziemi:

Cytuj:
1 Moj. 6:6
6. Żałował Pan, że uczynił człowieka na ziemi i bolał nad tym w sercu swoim.


skoro:

Cytuj:
4 Moj. 23:19
19. Bóg nie jest człowiekiem, aby nie dotrzymał słowa Ani synem człowieczym, aby żałował. Czy On powiada, a nie czyni, I mówi, a nie spełnia?
(BW)

Czy pozwolisz że będę w kwestiach problematycznych nieco bardziej....elastyczny ? :?

Cytuj:
Po prostu czytam Pismo i nie nie szukam symbolu tam gdzie go nie ma .


...i rozumiem to.
A ja po prostu widzę symbol tam gdzie Ty go nie widzisz. Tym się różnimy

Cytuj:
Dlatego że przyjmujesz po prostu błędne założenie i dlatego MUSISZ przesunąć NOWE NIEBIOSA poza Tysiąclecie.

Po prostu czytam Pismo


To przeczytaj też to:

Cytuj:
Izaj. 65:17-20
17. Oto Ja stworzę nowe niebo i nową ziemię i nie będzie się wspominało rzeczy dawnych, i nie przyjdą one na myśl nikomu.
18. A raczej będą się radować i weselić po wszystkie czasy z tego, co Ja stworzę, bo oto Ja stworzę z Jeruzalemu wesele, a z jego ludu radość!
19. I będę się radował z Jeruzalemu i weselił z mojego ludu, i już nigdy nie usłyszy się w nim głosu płaczu i głosu skargi.
20. Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą.
(BW)

...i przyjmij jak napisane, porównując ten tekst z wersetami mówiącymi o Tysiącleciu :wink:

Cytuj:
A gdzie tu czytasz ,że przez wode powstały niebiosa ? W tekście tego nie ma .


Możesz kombinować, twierdząc że to nie dotyczy NIEBIOS. Jakbyś tego nie czytał to i tak pozostało POWSTANIE ZIEMI przez wodę. To pokaż mi wprost, gdzie jest napisane że STARE NIEBIOSA i STARA ZIEMIA przemijają po Tysiącleciu.

Cytuj:
Nie widzisz tu analogii ?

NIE


Trudno. Czy pozwolisz jednak na to dla mnie i innym, bo obawiam się jednak że w swoim poglądzie nie jestem osamotniony ?

Cytuj:
tak jak ziemia zalana woda nie przestała istniec tylko była po prostu zalana .


Dokładnie ! To samo dotyczy OBECNEJ ZIEMI, z tą różnicą że NIE ZOSTANIE zalana, tylko oczyszczona ogniem. :wink:

Cytuj:
a to prowadzi do takich własnie dziwnych wniosków które sam nazywasz bigosem i słusznie .Ale to bigos który sam ugotowałeś
.

Viceversa brateńku. :lol: Zatem Bogu coś nie wyszło z tą naszą Ziemią i kosmosem, skoro postanowił wszystko zniszczyć ? Przecież powiedział że to "wszystko było bardzo dobre" ? :lol:

Cytuj:
1 Kor. 3:13
13. To wyjdzie na jaw w jego dziele; dzień sądny bowiem to pokaże, gdyż w ogniu się objawi, a jakie jest dzieło każdego, wypróbuje ogień.

_________________
Pozdrawiam Pokojem Bożym


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 12:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Ilyad:

Izaj. 65:17-20
17. Oto Ja stworzę nowe niebo i nową ziemię i nie będzie się wspominało rzeczy dawnych, i nie przyjdą one na myśl nikomu.
18. A raczej będą się radować i weselić po wszystkie czasy z tego, co Ja stworzę, bo oto Ja stworzę z Jeruzalemu wesele, a z jego ludu radość!
19. I będę się radował z Jeruzalemu i weselił z mojego ludu, i już nigdy nie usłyszy się w nim głosu płaczu i głosu skargi.
20. Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą.
(BW)

...i przyjmij jak napisane, porównując ten tekst z wersetami mówiącymi o Tysiącleciu


Właśnie porównanie i konfrontacja z księgą Apokalippsy, która jest pełniejszym objawieniem - nasuwa wnioski o następstwie czasowym Nowego Świata po Tysiącleciu. Tak właśnie przedstawia to Ap 21-22.

Tekst z Izajasza nie przeczy temu objawieniu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 1:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 5:41 am
Posty: 71
Lokalizacja: Białystok
Cytuj:
Właśnie porównanie i konfrontacja z księgą Apokalippsy, która jest pełniejszym objawieniem - nasuwa wnioski o następstwie czasowym Nowego Świata po Tysiącleciu. Tak właśnie przedstawia to Ap 21-22.

Tekst z Izajasza nie przeczy temu objawieniu.


Ależ oczywiście ! Tylko że tekst też mówi o NIEMOWLĘTACH I ŚMIERCI i LATOROŚLACH ZBAWIONYCH a tych już podobno w Nowej Ziemi ABSOLUTNIE nie będzie.

_________________
Pozdrawiam Pokojem Bożym


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 2:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Ależ oczywiście ! Tylko że tekst też mówi o NIEMOWLĘTACH I ŚMIERCI i LATOROŚLACH ZBAWIONYCH a tych już podobno w Nowej Ziemi ABSOLUTNIE nie będzie.


Widocznie w tej częsci proroctwa [niemowlęta, itd] jest mowa o Tysiaclęciu - bo w nim śmierć jeszcze będzie funkcjonować. Śmierć wrzucona zostanie do jeziora ognia po sądzie ostatecznym, a ten ma miejsce dopiero po Tysiącleciu. Zaś nowa ziemia i niebo uczyniona będzie po sądzie ostatecznym, gdy starej ziemi i nieba już nie będzie, bo przeminie, zniknie i nie będzie dla nich miejsca. Sąd przed białym tronem wyraźnie rozdziela erę starego świata od nowego. Patrz Ap 20-21.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 2:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
ilyad napisał(a):
Cytuj:
Właśnie porównanie i konfrontacja z księgą Apokalippsy, która jest pełniejszym objawieniem - nasuwa wnioski o następstwie czasowym Nowego Świata po Tysiącleciu. Tak właśnie przedstawia to Ap 21-22.

Tekst z Izajasza nie przeczy temu objawieniu.


Ależ oczywiście ! Tylko że tekst też mówi o NIEMOWLĘTACH I ŚMIERCI i LATOROŚLACH ZBAWIONYCH a tych już podobno w Nowej Ziemi ABSOLUTNIE nie będzie.

Ilyadzie, rozmawialiśmy już na temat Iz. 65:17-18. Te dwa wersety są napisane w oryginale w czasie teraźniejszym i wyglądają na parentezę - taką samą jak Obj. 16:15. Bóg przypomina po prostu, że to On stwarza nową ziemię, tak jak Jezus przypomina, że przychodzi wkrótce. Przed i po parentezie mamy czas przyszły i opis Ery Mesjańskiej. Tak jak przed i parentezie w Obj. 16 mamy opis określonych wydarzeń.

Uczciwe porównanie warunków panujących na ziemi i na niebie podczas Ery Mesjańskiej (EM) i na nowej ziemi (NZ) pod nowym niebem prowadzi do kilku prostych wniosków:

- w EM będą rodziły się dzieci [Iz. 65:23], a na NZ (czyli po zmartwychwstaniu) nie będą [Mat. 22:30]
- w EM będzie śmierć biologiczna [Iz. 65:20], a na NZ jej nie będzie [Obj. 21:4]
- w EM będzie noc [Ez. 46:2], a na NZ jej nie będzie [Obj. 22:5]
- w EM będzie możliwy grzech i klątwa [Iz. 65:20], a na NZ ich nie będzie [Obj. 22:3]
- w EM będzie świątynia [Iz. 2:2-4; Ez. 40-48 i inne], a na NZ jej nie będzie [Obj. 21:22]
- w EM ludzie część liudzi będzie długowieczna w ciałach skażonych [Iz. 65:20,22], a część będzie nieśmiertelna w ciałach uwielbionych [Obj. 20:4-6], podczas gdy na NZ wszyscy będą nieśmiertelni w ciałach uwielbionych [Obj. 21:27; I Kor. 15:54-55]
- w EM będzie świecić słońce i księżyc [Iz. 66:22], a na NZ nie będą potrzebne [Obj. 22:5]
- w EM będą obchodzone święta [Zach. 14:16-26; Iz. 66:22; Ez. 40-48], a na NZ nie będą obchodzone (bo nie będzie świątyni.

Można by znaleźć jeszcze więcej różnic, które wykluczają tożsamość Ery Mesjańskiej z Nową Ziemią, podobnie jak Jerozolimy z Nowym Jeruzalem. Nie ma sensu traktować normalnego tekstu symbolicznie tam, gdzie nie wymagają tego najprostsze reguły interpretacji. Symbolizując i uduchawiając to, co nam pasuje, tworzymy chaos interpretacyjny, co widać na przykładzie Machabeusza.

Ilyad napisał(a):
Czy pozwolisz że będę w kwestiach problematycznych nieco bardziej....elastyczny ?

Żałować, to może oznaczać albo żałować popełnionego błędu (i w tym sensie Bóg nie żałuje nicego, bo nie jest człowiekiem) albo odczuwać żal z powodu czegoś (i Bóg odczuwa żal z powodu dramatu złego korzystania człowieka z jego wolnej woli). Nie widze tutaj sprzeczności, ani potrzeby "elastyczności".

Ilyad napisał(a):
Dokładnie ! To samo dotyczy OBECNEJ ZIEMI, z tą różnicą że NIE ZOSTANIE zalana, tylko oczyszczona ogniem.

Obecna ziemia zostanie unicestwiona, ponieważ elementy [stoicheia] ulegną zniszczeniu w rozpalonym żywiole [II Piotra 3:12]. Elementy to po prostu materia jaką znamy w ujęciu starożytnych.

Ilyadzie, podstawowe nauczanie Biblii można z niej wyczytać bez symbolizowania treści, które nie musza być traktowane jak symbole, bo są zrozumiałe podczas odczytywania normalnego. Mistyczno-symboliczne znaczenia mogą być DODATKIEM do podstawowego wykładu Słowa Bożego, ale nie powinny mu zaprzeczać. Twoje skłonności do przesadnej symboliki wprowadzają chaos w interpretacji treści podstawowych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 3:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
machabeusz napisał(a):
Są najwyraźniej w Piśmie Świętym tajemnice , które nawet po wyłożeniu przez pisarzy nadal niektórym czytelnikom są zakryte... :roll:

1 Moj. 2:24-25
24. Dlatego opuści mąż ojca swego i matkę swoją i złączy się z żoną swoją, i staną się jednym ciałem.
25. A człowiek i jego żona byli oboje nadzy, lecz nie wstydzili się.

Efez. 5:31-32
31. Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, i połączy się z żoną swoją, a tych dwoje będzie jednym ciałem.
32. Tajemnica to wielka, ale ja odnoszę to do Chrystusa i Kościoła.
(BW)

Twoim zdaniem Pismo w tym miejscu nie mówi o Adamie i Ewie :?: :shock:

Pismo mówi w tym miejscu, że jedność małżeńska jest odniesiona do Chrystusa i Kościoła, i że jest to wielką tajemnicą. Natomiast traktowanie Adama i Ewy jako typu lub symbolu Chrystusa i Kościoła jest ABSURDEM i oby Bóg rzeczywiście zakrywał przed nami takie rzeczy. Adam i Ewa nie są porównywalni do Chrystusa i Kościoła, a to z prostych powodów: Obydwoje są ludźmi i Adam nie jest Zbawicielem Ewy. Dlatego tworzenie z nich typu lub symbolu Chrystusa i Kościoła na ziemi jest tzw. "ucieczką w absurd".

machabeusz napisał(a):
W Nowym Jeruzalem nie będzie tych wszystkich rzeczy, jak np: śmierć, krzyk, mozół, ale gdzie jest napisane, że na całej ziemi?

W kilku miejscach. Po pierwsze, Bóg wszystko uczyni nowym [Obj. 21:5]. Wszystko. Nie tylko miasto. Nowa ziemia i nowe niebo Obj. 21:1]. Czyli wszystko będzie nowe i nie będzie niczego starego w nowym. Po drugie, po zmartwychwstaniu na sąd zostanie zniszczona śmierć biologiczna, której żądłem jest zakon [Obj. 20:14; I Kor. 15:26,54-56]. Czyli nie będzie śmierci biologicznej w ogóle, a nie tylko wewnątrz miasta. Bo nie będzie biologii. Zmartwychwstanie będzie powszechne, a więc wszyscy będą mieli ciała duchowe [soma pneumatikon] a nie ciała zmysłowe [soma psychikon]. Dlatego nigdzie nie będzie już tego, co dotyczy ciał takich, jakie teraz mamy. A o takim bólu, takim krzyku i takim mozole pisze Jan w Obj. 21:4.

Odnowienie wszechrzeczy i nowe stworzenie wszechrzeczy to dwie różne sprawy. Odnowienie nastąpi w Erze Mesjańskiej, a nowe stworzenie na nowej ziemi. Jeśli nie będzie już nocy [Obj. 22:5], to po prostu jej nie będzie. Jeśli nie będzie morza [Obj. 21:1], to po prostu go nie będzie. Jak widać, po próbie usymbolizowania morza wychodzą bzdury typu "bezbożnicy" [morze] wydali umarłych" [Obj. 20:13].

Dalej. Bóg mówi, że nowa ziemia i nowe niebo, które On stworzy, ostaną się przed nim [Iz. 66:22] na zawsze (czyniąc porównanie do faktu, że potomstwo Izraela i jego imię ostaną się przed Nim na zawsze). Stara ziemia i stare niebo się nie ostoją - inaczej słowa te nie miałyby sensu.

Jerozolima na starej ziemi w Erze Mesjańskiej będzie miała określone położenie i określone rozmiary, a wewnątrz niej będzie świątynia. Obwód samego miasta będzie wynosił 18000 łokci (9 kilometrów) [Ez. 48:35]. Obwód Nowego Jeruzalem będzie wynosił 48 000 stadiów (9600 kilometrów) [Obj. 21:16]. Nowe Jeruzalem nie zstąpi na starą ziemię, bo to nie jest to samo miasto co Jeruzalem i nie ta sama ziemia, co obecna. Jeśli Bóg mówi, że stworzy [hebr. "bara"] nową ziemię, to znaczy że stworzy ją tak, jak stworzył obecną [bara], a nie odtworzy czy ulepszy.

Bóg będzie wszytkim we wszystkim razem z ludźmi tylko tam, gdzie nie będzie skażenia, czyli na nowej ziemi pod nowym niebem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 3:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 20, 2007 2:03 pm
Posty: 114
Lokalizacja: Śląsk
dzięki za wyjaśnienia ,z których wiele skorzystałam i zgadzam się z nimi w 100%.Jak to miło mieć do czynienia z ludżmi mądrymi.Choćby tylko przez internet.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 4:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 20, 2006 9:56 am
Posty: 61
Odpowiedzcie mi skąd u wielu ludzi jest taki pęd do niszczenia wszystkiego. Ziemie zniszczyć, niebo zniszczyć, ludzi zniszczyć. Czy Bóg nasz mocen jest do niszczenia wszystkiego co stworzył. Jak to dobrze że to Bóg będzie decydował o przyszłości a nie ludzie marny proch. Domyslam się że jest to spuścizna grzechu, gdzie człowiek lubuje się w cierpieniu, niszczeniu i mimo woli chrześcijanom tez sie to udziela.
Ale ziemia trwa na wieki.
Chwała Bogu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 5:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
br.starszy napisał(a):
Odpowiedzcie mi skąd u wielu ludzi jest taki pęd do niszczenia wszystkiego. Ziemie zniszczyć, niebo zniszczyć, ludzi zniszczyć. Czy Bóg nasz mocen jest do niszczenia wszystkiego co stworzył. Jak to dobrze że to Bóg będzie decydował o przyszłości a nie ludzie marny proch. Domyslam się że jest to spuścizna grzechu, gdzie człowiek lubuje się w cierpieniu, niszczeniu i mimo woli chrześcijanom tez sie to udziela. Ale ziemia trwa na wieki. Chwała Bogu.

Szanowny br. starszy,

Bóg zapowiedział, że zniszczy obecną ziemię, więc nie jest to żaden ludzki wymysł. Owszem, ziemia trwa na wieki, a królom też ludzie życzyli, żeby żyli na wieki [I Krl. 1:31], co nie oznacza, że będą wieczni. Bóg poświęcił świątynię Salomona, aby imię Jego było tam na wieki [I Krn. 7:16], ale świątynia nie była wieczna. Księżyc został ustanowiony na wieki [Ps. 89:38], ale nie oznacza to, że jest wieczny. Stare Przymierze zostało ustanowione na wieki [Ps. 111:9] a jednak zostało zastąpione Nowym Przymierzem. Po prostu "olam" oznacza czasem "zawsze", a czasem "bardzo długo", w zależności od kontekstu.

Nie będziemy żyć wiecznie w raju na tej ziemi. Świadkowie Jehowy (którzy wymyślili to hasło) tym bardziej, bo jeśli się nie narodzą na nowo z Ducha Świętego, będą przebywać wiecznie, ale zupełnie gdzie indziej. Ta ziemia przeminie, a zostanie stworzona nowa i tak mówi Pismo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 9:06 pm 
Smok napisał:
Cytuj:
Prosty przykład: w Nowym Jeruzalem nie będzie świątyni:

"Lecz świątyni w nim nie widziałem; albowiem Pan, Bóg, Wszechmogący jest jego świątynią, oraz Baranek" [Obj. 21:22]


Najwyraźniej masz jakiś problem z okularami... :?

W szkole pisać cię nauczyli całkiem nieźle , muszę przyznać. Gorzej z czytaniem.

W Vision Express można kupić okulary , do których dają gratis drugie.
Mógłbyś wybrać dowolny gratisowy egzemplaż.

Ale tego z klapkami na oczy , to chyba nie będziesz potrzebował :?: :D

Zapisz się w kolejkę do sklepu , a tymczasem poproś Lisa , to ci przeliteruje to , co dla odmiany ja podkreśliłem tłustym drukiem:

Obj. 21:22
22. Lecz świątyni w nim nie widziałem; albowiem Pan, Bóg, Wszechmogący jest jego świątynią, oraz Baranek.
(BW)

To w końcu będzie świątynia w Nowym Jeruzalemie , czy nie?

Chyba , że uznasz , że Bóg się nie liczy...
Jeśli chodzi o ciebie , to nic mnie nie zdziwi.

Cytuj:
Takich sprzeczności jest w Twoich tekstach mnóstwo.


Najpierw lepiej skoncentruj się na swoich sprzecznościach.
Z przykrością zatem muszę cię zasmucić , że jednak świątynia w Nowym Jeruzalemie będzie pomimo tego , że bardzo tego nie chcesz. :roll:

I co , dalej będziesz się upierał?
Mówiłem ci , żebyś sobie odpuścił.

Żelazne ramy ortodoksyjnych nauk zmuszają cię do łapania się za brzytwę.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 9:14 pm 
Graża napisał(a):
dzięki za wyjaśnienia ,z których wiele skorzystałam i zgadzam się z nimi w 100%.Jak to miło mieć do czynienia z ludżmi mądrymi.Choćby tylko przez internet.


Brawo siostro :!: :D

Sprecyzuj tylko , czy masz na myśli ich , czy nas :?:
Jeśli ,zaś miałaś ogólnie nas wszystkich na myśli , to też super. :wink: :)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 9:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Lecz świątyni w nim nie widziałem; albowiem Pan, Bóg, Wszechmogący jest jego świątynią, oraz Baranek.

Smok pisał, [i prawdopodobnie większośc dobrze zrozumiała, szkoda, ze Ty - nie bardzo] o świątyni literalnej, która w Jerozolimie czasów Tysiąclecia, na starej ziemi, będzie stała. Zaś w Nowej Jerozolimie, na Nowej ziemi - nie będzie literalnej świątyni z kamienia i innych materiałów budowlanych. Dlatego prorok powiedział - lecz świątyni w nim nie widziałem.
Nie widział, bo takiej nie było.

I to jest dość prosty tekst. Nie będzie świątyni literalnej. Bo świątynią Nowej Jerozolimy będzie sam Bóg.


Machabeusz, Ty nie potrzebujesz okularów z vision express. Ty musisz otworzyć oczy. A jak będziesz fikał koziołki, to Cię ludziska zignorują i kto Cię pocieszy?
:lol: :twisted: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 9:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
machabeusz napisał(a):
To w końcu będzie świątynia w Nowym Jeruzalemie, czy nie?

Nie będzie świątyni, ponieważ świątynia nie będzie potrzebna. Będzie tam Bóg i Baranek i On sam będzie świątynią [dosł. miejscem najświętszym], dlatego Jan nie zobaczył w Nowym Jeruzalem świątyni. Gdyby Jan twierdził, że nie widział świątyni dlatego, że będzie tam świątynia i gdyby w obydwóch częsciach zdania miał na myśli ten sam rodzaj świątyni (co chyba sugerujesz), to zdradzałby oznaki schizofrenii, a nie namaszczenia Duchem.

Gdyby w Nowym Jeruzalem miała być świątynia, to Jan nie pisałby, że jej tam nie widział. Chodzi o budynek po prostu.

W Jeruzalem Ery Mesjańskiej będzie świątynia, która została dokładnie opisana przez Ezechiela, a inni prorocy rówież o niej piszą. Pan Jezus będzie w tej świątyni, chwała Pana również. Chodzi o budynek po prostu.

"Nie będzie świątyni jako budynku, bo nie będzie potrzebna, ponieważ Bóg będzie świątynią i dlatego nie będzie potrzebny żaden budynek do oddawania czci Bogu" - tak rozumie ten tekst gimnazjalista, którego o to zapytałem.

Ów gimnazjalista zdał test kompetencyjny z czytania tekstu ze zrozumieniem. Widząc, co wyprawiasz, nie jestem pewien, czy zdałbyś taki test kompetencji. :lol:

Podstawowe znaczenie słowa "świątynia" jest powszechnie znane i dlatego Jan nie podaje jego znaczenia w pierwszej części zdania. Natomiast w drugiej części zdania podaje znaczenie słowa "świątynia", o jakie chodzi w drugiej części zdania. Czyli świątyni w sensie literalnym (budynek) tam nie będzie, ponieważ świątynią będzie sam Bóg.

A może po prostu tak bardzo nie chcesz zrozumieć tego prostego tekstu, ponieważ dobrze wiesz, że sam sobie przeczysz?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 9:53 pm 
Smok napisał:
Cytuj:
Ilyadzie, rozmawialiśmy już na temat Iz. 65:17-18. Te dwa wersety są napisane w oryginale w czasie teraźniejszym i wyglądają na parentezę - taką samą jak Obj. 16:15. Bóg przypomina po prostu, że to On stwarza nową ziemię, tak jak Jezus przypomina, że przychodzi wkrótce. Przed i po parentezie mamy czas przyszły i opis Ery Mesjańskiej. Tak jak przed i parentezie w Obj. 16 mamy opis określonych wydarzeń.


Potrafisz Smoku "zapaplać" każdy werset.Szkoda. :cry:

Opis , który dotyczy Nowej Ziemi i Nowego Nieba z księgi Izajasza 65:17-25. musimy zatem rozumiec tak jak Smok nam karze?

Kim on w ogóle jest na tym forum? Guru jakieś , czy co?
Widzę , że niektórzy tak go hołubią , że cmokanie słyszę pomimo tego , że mam wyłączony głośnik w kompie.

Wiecie , może się mylę , ale Pismo zostało napisane dla normalnych i prostych ludzi.

Ps. 19:8
8. Zakon Pana jest doskonały, pokrzepia duszę, Świadectwo Pana jest wierne, Uczy prostaczka mądrości.
(BW)

Może by tak po prostu zrozumieć tekst tak , jak jest napisany, a nie filozofować. Filozofie prowadzą w końcu na manowce...

Hej!!!
Co się z wami dzieje :?:

Napisałem wcześniej taki "fajny i kolorowy" post z takimi fajowymi pytaniami , a nikt nie raczył na nie odpowiedzieć?

A może niektórzy ,jakoś "niechcący" ich nie zauważyli ?

Pozwolę sobie zatem (bez obrazy :wink: ) dla przypomnienia ,jeszcze raz je zadać:

PYTANIE DO WSZYSTKICH :!:

Dlaczego zatem Bog miałby zniszczyć planetę Ziemia po tysiącleciu , skoro przez tysiąc lat było "odnowienie wszechrzeczy" ?


Adam i Ewa mieli konkretne zadanie do wypełnienia. Czyżby zatem Bóg miał zmienić swój zamiar?

Czy nikomu z was nie przyszło do głowy , że takie ważne wydarzenie jak zstąpienie Nowego Jeruzalem i uroczyste zgromadzenie w nim nie zostało opisane u żadnego z proroków?

Nigdzie prorocy nie opisują nowego Jeruzalem?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL