www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 11:39 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 13, 2007 9:19 am 
tylko do ostatniej kwestii:
alter lisie - tj. przydomek jaki z mojego pkt. widzenia pasuje do ciebie. alter - wskazuje na związek z twoją osobowością. w sumie czy twoje posty czytam czy smoka to na jedno wychodzi. możecie się nawet nie podpisywać i tak wiedziałbym, że to ty lub smok pisze.
Po prostu niektórzy mają różne przydomki np. Zawisza Czarny. Ciebie moim zdaniem bardziej niż lis można określić dokładniej - alter lis.

Jeśli chodzi o kościół to nie możesz mówić że kościół wierzył w to lub tamto, bo wg was mogły wierzyć jedynie zbory - nieprawdaż?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 13, 2007 10:40 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
lis napisał(a):
ps: "zobacz sobie alter lisie - alter ego smoka"

o co Ci chodzi? da się to jakoś przetłumaczyć na język polski?

Jemu chyba chodzi o to, że każdy, kto ma poglądy zbieżne ze Smokiem Wawelskim jest Smokiem Wawelskim. Czyli Ty to jestem ja, a Smok Wawelski działa pod kilkoma nickami tylko dlatego, żeby frąfcia przekonać o jednomyślności choćby części kościoła nie-frąfciowego. No bo przecież jednomyślność istnieje tylko w kościele frąfciowym. A my tu mamy z Lisem (i nie tylko z nim) jednomyślność bez konieczności posiadania Magisterium, a to we frąfciowej głowie się nie mieści.

Prawdziwe sekciarstwo polega na tym, że tylko i wyłącznie guru ma patent na prawdę, a jednomyśność może byc tylko tam, gdzie jest guru. Wniosek prosty: Jeśli kilka osób pisze podobnie o tej samej sprawie, to muszą mieć swojego guru, tak jak sekciarz ma swojego guru. :D

Biedny frąfciu nie pojmuje, że Kościół może obyć się bez guru, bez hierarchii, bez instystucji, bez urzędów i jeszcze w dodatku choćby gnieniegdzie wydawać jakiekolwiek owoce i prezentować choćby minimum jednomyślności w sprawie doktryny. Ponieważ jednak fakty jakby zaprzeczają jego przekonaniom, postanowił im zaprzeczyć i stwierdzić, że wszyscy, którzy maja poglądy podobne do tych prezentowanych przez Smoka Wawelskiego, są alter ego Smoka Wawelskiego. Lisie, byłem kiedyś członkiem tej samej instytucji co frąfciu i pamiętam, jak to było. Zniewolony umysł właśnie tak postrzega rzeczywistość. To chyba tyle, co ja mógłbym dorzucić jako alter ego Lisa. :wink:

Lisa berdzo chętnie poznam kiedyś osobiście. W ten weekend i przez cały przyszły tydzień będę w okolicach Ciechanowa, Warszawy i Białegostoku, więc może nadarzy się jaka okazja (laptopa biorę ze sobą, hehe).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 13, 2007 12:22 pm 
Zanim poznasz swój "cień" tj. alter lisa to proszę żebyś wykreślił mojego nicka z tego forum. Posty niech zostaną na wieczną rzeczy pamiątkę, ale ja nie chcę się tu udzielać.

pozdrawiam

frąfciu
ps. teraz na mazowszu będziesz siał zamęt ??? :) :) :)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 13, 2007 8:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Ej, coś mnie ominęło :)
...można się jeszcze przyłączyć do tej nowej sekty EGO-ALTERA? plissss :lol:

...ja też bym się chętnie zapoznała, ale tylko z EGO-ALTERAMI i ewentualnie z ich "alterkami-egotycznymi" (czyli ich "drugimi połówkami", bez insynuacji charakterologicznych - to tylko mi się nijak nie fleksi, a zakładam u "połówek" podobne poglądy) :lol:

ps.: czy wypada życzyć sobie Bożego Szalom i rychłego poznania vel zlotu? 8)

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL