www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 6:45 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 11:03 am 
Skąd wiadomo waszym zdaniem, że Biblia jest tekstem natchnionym? Czy przypadkiem tradycja nam tego nie przekazała? A jeśli nie tradycja to kto lub co?

frąfciu


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 11:25 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Widzę, frąfciu, że tym razem coś Cię korci, żeby nas oświecić odnośnie instytucji Kościoła Katolickiego, której rzekomo zawdzięczamy Biblię. O natchnieniu, kanonach i nieomylności Biblii rozmawialiśmy już tutaj:

http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... t&start=45

Nie ma sensu powielać wątku. Poza tym, mam podstawy przypuszczać, że znowu najpierw będziesz ściemniał, a potem się obrazisz na "poziom" - jak to miało miejsce już kilka razy. Przeczytaj sobie tamten wątek i jeśli będziesz miał do dodania coś merytorycznego, to się wpisz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 11:35 am 
Chyba wiesz smoku kto tu jest oświecony...i bezgrzeszny. Na pewno nie ja :)
Mimo to ponawiam pytanie:
Skąd wiadomo, że Pismo jest święte?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 1:34 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Bo to Słowo ma moc odmienić życie człowieka.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 1:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Grazyna napisał(a):
Bo to Słowo ma moc odmienić życie człowieka.


a skąd wiadomo, że słowo z Jana ma moc odmienić a z Didache lub Psałterza już nie?

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 3:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 13, 2007 11:39 am
Posty: 168
Frąfciu zapewniam Cię,że Słowo Boże wypełnia się w życiu Dzieci Bożych,czego nie można powiedzieć o innych"księgach". Skocz do świadectw,tam opisałem przeżycia z Bogiem mojej rodziny i moje.
Dlatego przekonania o tym ,że biblia jest Słowem Bożym nie odbierze mi nikt, a wielu wskutek tego świadectwa spotkało się z Chrystusem i doznało Jego nadprzyrodzonego działania.Pozdrawiam Sewen


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 6:04 pm 
To co napisał sewen to b. ważne. Ale że tak powiem jakie kwestie obiektywne o tym decydują że Pismo jest święte. No bo wybacz - ale może zdarzyłoby się tak, że twoja rodzina czytałaby święte księgi hinduistów i też uległaby przemianie. Więc skąd wiemy że Pismo jest święte.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 6:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 6:16 pm
Posty: 105
Lokalizacja: Bytom
Chyba dlatego, że katechizm tak mówi...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 8:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Pismo jest święte, czyli z Bożego natchnienia, bo świadczyli o tym prorocy, apostołowie i sam Chrystus.
W ich świadectwo wierzył pierwszy kościoł, i my wierzymy.

Specjalnie dla prowokatora: nie jest tak, że KK zadekretował ową świętość.
Albo inaczej: do autoryzacji Pisma nie jest nikomu potrzebny KK.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 9:31 pm 
coś ty z tym że KK tak zadekretował. Jakieś kompleksy masz? Ja nic nie pisałem o tym że KK zadekretował. To ty jesteś prowokatorem. A jak nie rozumiesz pytania to trudno. O czym by się nie napisało to piszesz że KK - to to lub tamto. Coś ty taki nakręcony? Bez do opozycji do KK twoja wiara jest martwa???
Jaki pierwszy Kościół wierzył? To był jakiś pierwszy Kościół? Przecież Kościół w wierze jest zbędny - jak głosicie tu wszem i wobec!


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 9:57 pm 
Żegnam wszystkich uczestników tego forum. Admina proszę o skasowanie nicka.
Do nikogo nie żywię urazy.
Pozdrawiam frąfciu

smok będzie szcześliwy :)
cześć smoku


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 13, 2007 1:12 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
ja sam zaczalem biblie czytac bo od ludzi slyszalem ze jest to ksiega od Boga, ktora pokaze mi prawde i pomoze zyc.

ale szukajac wierzacych, spotkalem sie ze zborami ktore powstaly, nie majac biblli, a na poczatku jedynie wiare jednego czlowieka, ktory przyszedl w dane miejsce i glosil. Po jakims czasie zbory rozrosly sie, i biblia takze dotara i gdy ci niewyksztalceni w pisamch ludzie zaczeli czytac to ze zdumieniem odkrywali takie samo prowdzenie jak w przypadku, np dziejowm, ale po jakims czasie, i te zbory zesztywnialy i staly sie mechaniczne, a tych ktorzy je tworzyli byli odsuwani. No coz jednych prowadzi Duch Swiety i daje wglad, a inni wszystko maja w ksiegach.

niestety

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 13, 2007 8:42 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
coś ty z tym że KK tak zadekretował. Jakieś kompleksy masz? Ja nic nie pisałem o tym że KK zadekretował. To ty jesteś prowokatorem. A jak nie rozumiesz pytania to trudno.

Gdybym nie rozumiał twojego pytania, nie odpowiadałbym. Dlaczego nie odniesiesz się do mojej odpowiedzi na pytanie postawione przez Ciebie w tytule wątka? Po co temat zadajesz, jeśli nie odnosisz się do meritum?


Cytuj:
O czym by się nie napisało to piszesz że KK - to to lub tamto. Coś ty taki nakręcony? Bez do opozycji do KK twoja wiara jest martwa???

Sam się nakręcasz, a już twoje kilkanaście postów ostatnich jest tego dowodem. Mówisz, że o czym by się nie napisało, ja o KK to i tamto. No, no, jesteś wyjątkowo przenikliwy i uczciwy w swoich ocenach.
Cytuj:


Jaki pierwszy Kościół wierzył? To był jakiś pierwszy Kościół? Przecież Kościół w wierze jest zbędny - jak głosicie tu wszem i wobec!

Pierwszy kosciół, czyli pierwotny - to miałem na myśli - tak lepiej?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 13, 2007 9:00 am 
Zacząłem wątek a zobacz sobie alter lisie - alter ego smoka - jaki wpis od razu wysmyczył smok. Dlatego nie ma sensu udzielać się z mojej strony dalej na tym forum.
A co do kościoła - to nie wierzycie w żaden mający choćby pozory instytucjonalności kościół więc na pierwotny też się nie powołujcie. Przecież kościół jest wg was niewidzialny. To bądźcie konsekwentni. I nie manipulujcie opinią publiczną.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 13, 2007 9:11 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
frąfciu napisał(a):
Zacząłem wątek a zobacz sobie alter lisie - alter ego smoka - jaki wpis od razu wysmyczył smok. Dlatego nie ma sensu udzielać się z mojej strony dalej na tym forum.
A co do kościoła - to nie wierzycie w żaden mający choćby pozory instytucjonalności kościół więc na pierwotny też się nie powołujcie. Przecież kościół jest wg was niewidzialny. To bądźcie konsekwentni. I nie manipulujcie opinią publiczną.


Zbory Kościoła powszechnego są jak najbardziej widzialne, bo złożone z ludzi z krwi i kości. Nie wkładaj nam w usta zdań, które nikt nie napisał. Wymachujesz szabelką i przy okazji sam manipulujesz opinią publiczną. Na pierwotny kościół chcemy się powoływać, jak najbardziej, i w nim szukać wzorca dla współczesnego kościoła.


ps: "zobacz sobie alter lisie - alter ego smoka"

o co Ci chodzi? da się to jakoś przetłumaczyć na język polski?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL