www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 7:47 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 11, 2007 4:28 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Drodzy forumowicze! Zapewniam was, że nie będę tu powtarzał tego, co napisałem, ani propagował nauk KADS, jak życzył mi Smok.

Teraz skupmy się na jednej ważnej rzeczy - ukrytym pochwyceniu wierzących.

"A nie chcemy, bracia, abyście byli w niepewności co do tych, którzy zasnęli, abyście się nie smucili, jak drudzy, którzy nie mają nadziei. Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli. A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem." (List do Tesaloniczan 4:13-17, BW)

Chrześcijanie ewangeliczni wierzą, że pochwycenie Kościoła będzie ciche i ukryte jak przyjście złodzieja w nocy. Przyrównają to pochwycenie do tego, że pasterz przychodzi jak złodziej w nocy i po cichu porywa swoje owce.

Co zrobiliby i gdzie bylibi wierzący (umarli i żywi), gdyby cicho (bez hałasu) i potajemnie (ukrycie/niewidocznie) zostaliby porwani w powietrze na spotkanie Pana?

Umarli byliby w prochu ziemi pod grobami. Żywi górnicy byliby uwięzieni w kopalni po wypadku. Żywi pracowaliby w biurowcu. Żywi ruszyliby w podróż samochodem albo spaliby w nim nocą.

Czy niewierzący wyraźnie widzieliby i słyszeliby to, co się dzieje z nimi, kiedy oni zostaną porwani? Tak. To, że wydarzenie to byłoby dla niewierzących widzialne i słyszalne, zaprzecza dosłownej cichości i skrytości pochwycenia. Prawda?

Pan Jezus zmartwychwstał w wielkanocną niedzielę nad ranem wtedy, gdy strażnicy mieli pilnować Jego grób. Ale to wydarzenie nie było dla strażników ciche ani tajemne:

"I oto powstało wielkie trzęsienie ziemi, albowiem anioł Pański zstąpił z nieba i przystąpiwszy odwalił kamień i usiadł na nim. A oblicze jego było jak błyskawica, a jego szata biała jak śnieg. A strażnicy zadrżeli przed nim ze strachu i stali się jak nieżywi. "(Ewangelia Mateusza 28:2-4, BW)

Pochwycenie wierzących, podczas którego będą się słyszeć głos i trąba, nie będzie ciche ani tajemne:

"Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana" (1 List do Tesaloniczan 4:16-17, BW)


Serdecznie pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 12, 2007 12:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Herkulesie, była już o tym mowa w dwóch wątkach. Nie ma sensu kolejny raz powtarzać tematu. Poczytaj sobie oba wątki i wpisz się, jeśli będziesz miał coś do dodania:

http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?t=572
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?t=101


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 15, 2007 1:41 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Pogląd o pochwyceniu Kościoła mającym miejsce przed wielkim uciskiem jest wyraźnie sprzeczny ze słowami Pana:

"To powiedziałem wam, abyście we mnie pokój mieli. Na świecie ucisk mieć będziecie, ale ufajcie, Ja zwyciężyłem świat." (Ewangelia Jana 16:33, BW)

Te słowa są wyraźnie skierowane do pierwszych uczniów Jezusa, którzy potem założyli Kościół chrześcijański! Będące spadkobiercą apostołów każde pokolenie chrześcijan aż do powtórnego przyjścia Chrystusa musi się spodziewać ucisku na świecie, w tym nawet wielkiego ucisku.


Serdecznie pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 15, 2007 4:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Herkules napisał(a):
Pogląd o pochwyceniu Kościoła mającym miejsce przed wielkim uciskiem jest wyraźnie sprzeczny ze słowami Pana:

"To powiedziałem wam, abyście we mnie pokój mieli. Na świecie ucisk mieć będziecie, ale ufajcie, Ja zwyciężyłem świat." (Ewangelia Jana 16:33, BW)

Te słowa są wyraźnie skierowane do pierwszych uczniów Jezusa, którzy potem założyli Kościół chrześcijański! Będące spadkobiercą apostołów każde pokolenie chrześcijan aż do powtórnego przyjścia Chrystusa musi się spodziewać ucisku na świecie, w tym nawet wielkiego ucisku.

Pisałem już chyba kilkanaście razy, że utożsamianie tzw. Wielkiego Ucisku z uciskiem Kościoła wynika z pewnego nieporozumienia. Kościół doświadcza, doświadczał i będzie doświadczał ucisku na świecie, ale tzw. Wielki Ucisk dotyczy WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW ZIEMI, a nie Kościoła:

"Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie. A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni" [Mat. 24:21-22]

"Baczcie na siebie, aby serca wasze nie były ociężałe wskutek obżarstwa i opilstwa oraz troski o byt i aby ów dzień was nie zaskoczył niby sidło; przyjdzie bowiem znienacka na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. Czuwajcie więc, modląc się cały czas, abyście mogli ujść przed tym wszystkim, co nastanie, i stanąć przed Synem Człowieczym" [Łuk. 21:34-36]

Ucisk i prześladowanie Kościoła są skierowane przeciwko Kościołowi ze strony świata i nie pochodzą od Boga ani od Baranka, natomiast Wielki Ucisk będzie wylaniem gniewu Boga i Baranka na mieszkańców całej ziemi:

"I wszyscy królowie ziemi i możnowładcy, i wodzowie, i bogacze, i mocarze, i wszyscy niewolnicy, i wolni ukryli się w jaskiniach i w skałach górskich, i mówili do gór i skał: Padnijcie na nas i zakryjcie nas przed obliczem tego, który siedzi na tronie, i przed gniewem Baranka, albowiem nastał ów wielki dzień ich gniewu, i któż się może ostać? [Obj. 6:15-17]

Poza tym, proszę Cię, nie powtarzaj wątków, które już raz były rozpoczynane. Powyżej podałem linki. Nie ma sensu w kółko powtarzać tego samego w kilku wątkach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 15, 2007 5:45 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Smoku Ty myślisz że Pan Bóg w swoim dniu gniewu będzie latał z bejzbolem i prał wszystkich dokoła, zwłaszcza że pokonani przez szatana siedzą i tak w mrocznych lochach swej bezsilności. Dzień ich gniewu to po prostu dzień sądu koniec czasu Łaski w erze mesjańskiej, której my wierzący doświadczyliśmy , czasu w którym każdy człowiek mógł skorzystać z bożego miłosierdzia.
To czas w którym ludzie ze wstydu będą chcieli się skryć przed obliczem Pana, bo poznają, że Pan jest dobry, a gniew to reakcja Ojca na to, że jego dziecko nie skorzystało z szansy, która była mu darowana i pozostanie w tej złej sytuacji na zawsze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 15, 2007 7:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryk napisał(a):
Smoku Ty myślisz że Pan Bóg w swoim dniu gniewu będzie latał z bejzbolem i prał wszystkich dokoła, zwłaszcza że pokonani przez szatana siedzą i tak w mrocznych lochach swej bezsilności. Dzień ich gniewu to po prostu dzień sądu koniec czasu Łaski w erze mesjańskiej, której my wierzący doświadczyliśmy, czasu w którym każdy człowiek mógł skorzystać z bożego miłosierdzia.
To czas w którym ludzie ze wstydu będą chcieli się skryć przed obliczem Pana, bo poznają, że Pan jest dobry, a gniew to reakcja Ojca na to, że jego dziecko nie skorzystało z szansy, która była mu darowana i pozostanie w tej złej sytuacji na zawsze.

Henryku, czytaj to, co jest napisane. Opis wylania gniewu jest podany w tekście. Ale Ty tradycyjnie nie widzisz tekstu. Pana Jezusa nie będzie jeszcze na ziemi podczas wydarzeń opisanych w 6 rozdziale Objawienia, więc nie może to być koniec czasu łaski w erze mesjańskiej, w którą to erę i tak nie wierzysz, o ile dobrze zrozumiałem poprzednie Twoje posty na ten temat. Właściwie Twoje ostatnie zdanie jest nawet wewnętrznie sprzeczne: Pan będzie się gniewał, a ludzie będą się chcieli skryć w związku z Jego gniewem, bo poznają, że jest dobry. Dziwne rzeczy piszesz. Nie po raz pierwszy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 16, 2007 11:51 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Osobiście Smoku -Adminie to bym zamknął topik z podaniem linków gdzie toczyła sie dyskusja. Odświeżanie starych kotletów powoduje problemy żoładkowe zwane mdłościami ;)

Jakie Herkules będzie miał pochwycenie to sie i tak kiedyś przekona (Prędzej lub później) :)

Zamykać topiki - lub tworzyc klateczki jak machabeuszowi :wink: :lol:

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 16, 2007 1:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Agnostyk napisał(a):
Jakie Herkules będzie miał pochwycenie to sie i tak kiedyś przekona (Prędzej lub później) :)

Jeśli się Herkules nie narodzi na nowo, to w ogóle nie będzie miał Pochwycenia. Chyba, że do hadesu. :)

Cytuj:
Zamykać topiki - lub tworzyc klateczki jak machabeuszowi :wink: :lol:

Herkules jednak czymś się różni od Machabeusza. Sam przyznasz. A jeśli wątek stanie się kopią innych, to pewnie zostanie po prostu skasowany.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 16, 2007 8:50 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Smok Wawelski napisał(a):
Jeśli się Herkules nie narodzi na nowo, to w ogóle nie będzie miał Pochwycenia. Chyba, że do hadesu. :)

Smoku, nie mniemaj, że ewangelikalny futuryzm jest lepszy od innych wykładni proroctw biblijnych.

Nowe narodzenie (pogrzebanie starego życia i rozpoczęcie nowego życia w Chrystusie), które ja przeżyję, nie ma nic wspólnego z futurystycznym poglądem o sekretnym Pochwyceniu.


Serdecznie pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 16, 2007 8:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Nowe narodzenie (pogrzebanie starego życia i rozpoczęcie nowego życia w Chrystusie), które ja przeżyję, nie ma nic wspólnego z futurystycznym poglądem o sekretnym Pochwyceniu.

Zadziwiasz mnie. Od ponad roku głosisz adwentystyczną propagandę na forum.
Szczęśliwie, jeszcze nie zaczałeś o sabacie i jarzynach.
:lol:
Zaplanowałes już, kiedy przeżyjesz swoje nowonarodzenie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 17, 2007 1:19 am 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
lis napisał(a):
Zaplanowałes już, kiedy przeżyjesz swoje nowonarodzenie?

No, chyba nie zaplanowałem, kiedy będę się na nowo narodził. Tylko pragnę powierzyć swoje życie Chrystusowi, ale tutaj, gdzie mieszkam i gdzie nie ma zboru KADS z pastorem opiekunem niesłyszących, jest przeszkoda życiowa (nerwica natręctwa i nadmiernie emocjonalne skojarzenia), która wbrew mojej woli nie pozwala mi być gotów do nowonarodzenia. Moją nadzieją pozostaje wstęp do rozwiązania tego problemu - opuszczenie gniazda rodzinnego i wyruszenie do wielkiego miasta, gdzie znajduje się zbór KADS.

Proszę Cię, nie nalegaj, abym natychmiast narodził się na nowo. Wiem wszystko o nowonarodzeniu, ale nie do końca, bo wymaga ode mnie gruntowne studiowanie innych zagadnień biblijnych dotyczących zbawienia.

Serdecznie pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 17, 2007 8:49 am 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 04, 2007 6:31 pm
Posty: 13
Herkules napisał(a):
lis napisał(a):
Zaplanowałes już, kiedy przeżyjesz swoje nowonarodzenie?

No, chyba nie zaplanowałem, kiedy będę się na nowo narodził. ....................................................Proszę Cię, nie nalegaj, abym natychmiast narodził się na nowo.


O czm Wy tu piszecie :shock: .
Planujecie sobie nowe narodzenie :?: :?:
Nowe narodzenie, jesli jest prawdziwe i jest z Boga, to jest z Ducha i z Prawdy i jest to suwerenne obdarownie człowieka przez Boga.

A nasz udział jaki jest???
1. szukanie Boga
2. wiara w Jezusa
3. nawrócenie - tylko to mozna zaplanowac sobie i to przez działanie Bożej łaski w nas

Nowe narodzenie to działanie Ducha Świętego przez wiarę i ogladanie owoców tego Cudu w grzeszniku.
Zapomieliście o Łasce, a wierzycie tu w wiarę w wiarę, to tez jest chybienie celu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 17, 2007 11:55 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Herkules napisał(a):
lis napisał(a):
Zaplanowałes już, kiedy przeżyjesz swoje nowonarodzenie?

No, chyba nie zaplanowałem, kiedy będę się na nowo narodził. Tylko pragnę powierzyć swoje życie Chrystusowi, ale tutaj, gdzie mieszkam i gdzie nie ma zboru KADS z pastorem opiekunem niesłyszących, jest przeszkoda życiowa (nerwica natręctwa i nadmiernie emocjonalne skojarzenia), która wbrew mojej woli nie pozwala mi być gotów do nowonarodzenia. Moją nadzieją pozostaje wstęp do rozwiązania tego problemu - opuszczenie gniazda rodzinnego i wyruszenie do wielkiego miasta, gdzie znajduje się zbór KADS.

Proszę Cię, nie nalegaj, abym natychmiast narodził się na nowo. Wiem wszystko o nowonarodzeniu, ale nie do końca, bo wymaga ode mnie gruntowne studiowanie innych zagadnień biblijnych dotyczących zbawienia.

Herkulesie, jesteś w poważnym błędzie.

Aby narodzić się na nowo, należy przyjść DO JEZUSA, a nie do zboru KADS czy jakiegokolwkiek innego, ponieważ TO JEZUS ZBAWIA, A NIE KOŚCIÓŁ.

"Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić. Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie" [Mat. 11:27-28]

"Odpowiedział im Jezus: Ja jestem chlebem żywota; kto do mnie przychodzi, nigdy łaknąć nie będzie, a kto wierzy we mnie, nigdy pragnąć nie będzie" [Jan 6:35]

"Napisano bowiem u proroków: I będą wszyscy pouczeni przez Boga. Każdy, kto słyszał od Ojca i jest pouczony, przychodzi do mnie" [Jan 6:45]

"A w ostatnim, wielkim dniu święta stanął Jezus i głośno zawołał: Jeśli kto pragnie, niech przyjdzie do mnie i pije. Kto wierzy we mnie, jak powiada Pismo, z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej. A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli; albowiem Duch Święty nie był jeszcze dany, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony" [Jan 7:37-39]

Możesz narodzić się na nowo u siebie w domu bez żadnych pośredników w prostej modlitwie do Jezusa. Nie potrzebujesz niczego więcej niż prosta, dziecięca wiara w Jezusa i Jego dzieło na krzyżu. Żadna choroba nie jest przeszkodą do nowego narodzenia, jeśli rozumiesz proste przesłanie Ewangelii. JEŚLI PRAGNIESZ POWIERZYĆ SWOJE ŻYCIE CHRYSTUSOWI, ZRÓB TO TAM, GDZIE JESTEŚ I NIE ZWLEKAJ. To jest sprawa między Tobą a Nim.

Jeśli nie rozumiesz jakichś zagadnień podstawowych, pisz - może będziemy w stanie Ci pomóc. Do mnie możesz nawet na priva. Jedno jest pewne - Twoje zbawienie nie zależy od poglądów na Pochwycenie Kościoła, futuryzm czy eschatologię. Te sprawy układają się później, ale sprawą fundamentalną jest NOWE NARODZENIE Z DUCHA ŚWIĘTEGO.

DZIŚ JEST CZAS ŁASKI, DZIŚ JEST DZIEŃ ZBAWIENIA.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 23, 2007 6:19 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Smok Wawelski napisał(a):
Aby narodzić się na nowo, należy przyjść DO JEZUSA, a nie do zboru KADS czy jakiegokolwkiek innego, ponieważ TO JEZUS ZBAWIA, A NIE KOŚCIÓŁ.

Wiem, że sam pójdę do Jezusa, a tylko On zbawi mnie. Potrzebuję jednak Kościół, bo ten jest odpowiedzialny za właściwą wykładnię Pisma Świętego. A gdyby (jako nieświadomi) bez tej wykładni, to łatwiej byśmy popadli w herezję, jeżeli samodzielnie studiujemy Biblię i interpretujemy ją w dowolny sposób.

Cytuj:
Jeśli nie rozumiesz jakichś zagadnień podstawowych, pisz - może będziemy w stanie Ci pomóc. Do mnie możesz nawet na priva.

Zobaczymy, ale brak mi czasu... Mam jedną wątpliwość co do Twojego kazania, bo mimo że dobrze wykładasz nam Słowo Boże, jakie dotyczy w ogóle nawrócenia i zbawienia, nadal Ty głosisz niebiblijną wykładnię proroctw - futuryzm.

Cytuj:
Twoje zbawienie nie zależy od poglądów na Pochwycenie Kościoła, futuryzm czy eschatologię. Te sprawy układają się później, ale sprawą fundamentalną jest NOWE NARODZENIE Z DUCHA ŚWIĘTEGO.

Przyjęcie właściwej wykładni proroctw biblijnych (np. Księga Daniela i Objawienie) na podstawie gruntownego studiowania Pisma Świętego nie może być poprzedzone nowonarodzeniem w Duchu. Ponieważ Bóg dał nam uroczyste ostrzeżenie zawarte w tych proroctwach, dotyczące upadku i zwiedzenia Kościołów chrześcijańskich. Mnożenie się takich niezależnych Kościołów spowodowało, że każdy z nich wykłada proroctwa biblijne w dowolny sposób, co w konsekwencji prowadzi do zgubnej herezji.

Serdecznie pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 23, 2007 7:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Herkules napisał(a):
Przyjęcie właściwej wykładni proroctw biblijnych (np. Księga Daniela i Objawienie) na podstawie gruntownego studiowania Pisma Świętego nie może być poprzedzone nowonarodzeniem w Duchu.

:shock: :shock: :shock:

Herkules napisał(a):
Ponieważ Bóg dał nam uroczyste ostrzeżenie zawarte w tych proroctwach, dotyczące upadku i zwiedzenia Kościołów chrześcijańskich. Mnożenie się takich niezależnych Kościołów spowodowało, że każdy z nich wykłada proroctwa biblijne w dowolny sposób, co w konsekwencji prowadzi do zgubnej herezji.

A jedynym jedynie słusznym i pozbawionym herezji kościołem jest KADS? Co oni Ci zrobili... :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL