www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 7:20 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 11, 2007 10:04 am 
Zbawienie całkowicie jest dane od Boga. Bóg jednak pragnął, byśmy spełniali uczynki.


świadczy choćby o tym. Św. Jakub w swoim liście napisał że wiara bez uczynków jest martwa. Jedno więc i drugie. I wiara i rodzące sie z niej uczynki. A co do sakramentów: to są one obecnością Boga w naszym materialnym świecie.
Co do pokuty: to zawsze była ona potrzebna - od samego początku.
Pan Jezus mówił Mt 5,23nn

23 Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, 24 zostaw tam dar swój przez ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim! Potem przyjdź i dar swój ofiaruj! 25 Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. 26 Zaprawdę, powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz.


I wiara jest potrzebna, ale też jest potrzebny uczynek. Ten fragment wskazuje wyraźnie że uczynek "pojednania się" jest miły Bogu.

Co do innych uczynków - tych co Chrystusa nie znają - warto przeczytać 25 rozdział Ewangelii Mt. Tam są Ci co nasycyli Chrystusa, napoili - mimo że Go nie znali. Czy to znaczy że nie mamy głosić Chrystusa? Nie! Mamy głosić Jego Ewangelię, ale nie bądźmy pyszni, bo Ci którzy nominalnie Go nie znają mogą uprzedzić nas do Królestwa Boże. Usługując bowiem człowiekowi (uczynek) robisz to Chrystusowi - nawet wtedy gdy o Chrystusie nie słyszałeś.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 11, 2007 4:58 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Cytuj:
A apropo tego przykładu z autem,który podał Adam, to chyba nie do końca tak, bowiem zbawienie swe trzeba nam z drżeniem sprawować co by mogło oznaczać że jeśli świadomie będę niegrzeczny(bo mam i już i mi się należy od teraz i fige mi kto zrobi)to mogę sobie porządnej biedy napytać traktując ten dar bez należytego szacunku,wdzięczności i bez prowadzenia życia godnego Ewangelii.

Dlatego też napisałem:
Cytuj:
Jednocześnie użytkownik ma świadomość kim jest ofiarodawca.Wie,że jest potężny,ale i łaskawy dla skruszonych.

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 11, 2007 5:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
frąfciu napisał(a):
Zbawienie całkowicie jest dane od Boga. Bóg jednak pragnął, byśmy spełniali uczynki.


tak, zbawienie jest dane od Boga, bo człowiek nie jest w stanie zasłużyć na nie czymkolwiek...gdyby było inaczej, to daremna byłaby ofiarna jednorazowa śmierć za nas Jezusa i Jego Zmartwychwstanie...a co do spełniania uczynków, to trudno, aby ktoś uważał się za zbawionego i niemiłował brata swego oraz Pana Boga ...
- to, jak dobry owoc, przychodzi w następnej kolejności i powinno być znakiem tych, którzy uwierzyli

z jakiego za-szczepionego drzewa najpierw zbiera się owoce, a dopiero potem wszczepia się gałąź? aby się gałąź przyjęła i coś z niej urosło potrzeba czasu...(Rzym.rozdz.11)? jaka jest logiczna kolejność?

frąfciu napisał(a):
świadczy choćby o tym. Św. Jakub w swoim liście napisał że wiara bez uczynków jest martwa. Jedno więc i drugie. I wiara i rodzące sie z niej uczynki.


dobrze mówisz!
to co nas usprawiedliwia to wiara, że to, co zrobił dla nas Jezus jest ZA DARMO (z łaski - aby się kto nie miał czym chlubić sam z siebie, że swoimi wysiłkami mógł coś osiągnąć w tym temacie)
a dopiero potem uczynki - jeżeli ich nie będzie, to w ostatecznym rozrachunku na nic nie przyda się wiara...

frąfciu napisał(a):
A co do sakramentów: to są one obecnością Boga w naszym materialnym świecie.


tu poproszę o jakąkolwiek sugestię z Biblii, na której jak mniemam opieramy te wywody:
-CO NAZYWASZ SAKRAMENTEM?
- JAKIE SAKREMENTY?
- JAKI MA BYĆ ICH WPŁYW NA OTRZYMANIE ZBAWIENIA?


...bo nie znajduję w Biblii NAUKI dot. sakramentów w postaci głoszonej przez religię o nazwie KrK, jako WARUNKÓW KONIECZNYCH DO ZBAWIENIA

frąfciu napisał(a):
Co do pokuty: to zawsze była ona potrzebna - od samego początku.
Pan Jezus mówił Mt 5,23nn

23 Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, 24 zostaw tam dar swój przez ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim! Potem przyjdź i dar swój ofiaruj! 25 Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. 26 Zaprawdę, powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz.


dwa wersety wcześniej zaczyna się ta "gradacja" przewinień przeciw bliźniemu, których nie powinni się dopuszczać Ci, którym odpuszczono ich własne przewinienia:
21 Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!7; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. 22 A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka/coś jak:głupcze/, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego. (polecam więc Mt. ale przynajmniej cały 5 rozdział...)

ciekawe, że wszystkie wymieniane wcześniej i dalej przykłady dotyczą Tory i szczegółowego wyjaśnienia jak rozumieć "miłowanie swego bliźniego"- Kapł.19:11-18- z perspektywy miłości do nas samego Boga, ale najpierw trzeba samemu pokutować przed Bogiem
...i uznać BOGA za swojego Pana i Zbawiciela aby mieć udział w cudownym akcie "wszczepienia"

frąfciu napisał(a):
I wiara jest potrzebna, ale też jest potrzebny uczynek. Ten fragment wskazuje wyraźnie że uczynek "pojednania się" jest miły Bogu.

oczywiste jest, że przemienione serce - wszczepione w nas, mięsiste, wrażliwe na Boga i bliźniego- (po przyjęciu faktu zbawienia, pokutowaniu za swoje grzechy i deklaracji odwrócenia się od nich oraz oddaniu swojego życia i wszystkich jego dziedzin Bogu - czyli po nowonarodzeniu się) - takie serce nie może trwać w nieprzebaczeniu i niepojednaniu z bliźnim..."i odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom..."

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 13, 2007 2:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 2:30 pm
Posty: 2
Tunia,


Wroce do Twojej wczesniejszej wypowiedzi, w ktorej cytujesz fragment z Ew Mateusza 7:21.

Sa tam dwie rzeczy nad ktorymi warto sie zastanowic.
1. Mowienie Panie, Panie. Nie wystarczy wyznac Jezusa Panem zeby zostac zbawionym. Np List do Rzymian 10:9 mowi o wyznaniu ale i o wierze w zmartwychwstanie. Wiec jesli samo wyznanie nie jest poparte wiara to ono nic nie znaczy, nie zbawia czlowieka.

2. Czy kiedykolwiek sie zastanawialas co to znaczy pelnic wole Ojca? O co tu chodzi? Co jest wola Ojca?
Tak jak mowisz mozna byc 'dobrym' czlowiekiem i spelniac wiele dobrych uczynkow ale jest jeden istotny problem. To w zaden sposob nie zalatwia problemu grzechu. Najwiekszym nieszczesciem czlowieka jest upadek - grzech. Bez zalatwienia tego problemu mozemy robic mnostwo roznych rzeczy a i tak na koniec uslyszymy - Nie znam was. Idzcie ode mnie precz, wy ktorzy czynicie nieprawosc.
Ewangelia to wlasnie dobra nowina o Baranku Bozym, ktory gladzi grzech swiata. Bog wskazuje na Jezusa Chrystusa - To jest moj Syn umilowany, Jego sluchajcie - jako jedyna droge zbawienia czlowieka. Jesli ktos odrzuca Chrystusa - jesli ktos odrzuca Slowa, ktore Chrystus glosil - to tym samym odrzuca Boga, nie pelni woli Ojca.
Zatem, jezeli odrzucasz np - Musicie sie na nowo narodzic - czy tez - Upamietajcie sie i wierzcie ewangeli - lub - kazdy kto we mnie wierzy ma zycie wieczne - to odrzucasz Boga i nie pelnisz Jego woli.

Jeszcze na koniec jedna istotna rzecz. Pelnienie woli Ojca nie znaczy bycie doskonalym, nie znaczy ze ktos juz nie grzeszy. Chodzi raczej o szczere i glebokie pragnienie poddania sie woli Boga, sluzenia mu nie z przymusu ale z milosci.

Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 16, 2007 7:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 26, 2005 2:31 pm
Posty: 78
Lokalizacja: małopolska
ani_isza napisał(a):
tu poproszę o jakąkolwiek sugestię z Biblii, na której jak mniemam opieramy te wywody:
-CO NAZYWASZ SAKRAMENTEM?
- JAKIE SAKREMENTY?
- JAKI MA BYĆ ICH WPŁYW NA OTRZYMANIE ZBAWIENIA?


...bo nie znajduję w Biblii NAUKI dot. sakramentów w postaci głoszonej przez religię o nazwie KrK, jako WARUNKÓW KONIECZNYCH DO ZBAWIENIA

1-Sakrament jest to znak widzialny niewidzialnej łaski którą otrzymujemy od Boga.W biblii nie jest użyte to własnie słowo ale sakramenty jako znaki owszem. Jezus w czasie ziemskiego zycia też posługiwal sie sakramentami. Zanim uzdrowił ślepca nałożył na jego oczy błoto zmieszane ze swoją śliną. W jakim celu? Czy nie mógł go poprostu uzdrowić jak robił to wielokrotnie bez spektakularnych znaków? Był to własnie widzialny znak niewidzialnej łaski która pochodziła od Boga. Bo jezus uzdrawiajac zawsze prosił Ojca o łaske.
2-Pierwszym sakramentem jest chrzest. Woda która jest symbolem obmywania nas z grzechów jest tylko widzialnym znakiem łaski jaka spływa na nas od Boga. A to, że chrzest jest nam potrzebny do zbawienia nie musze chyba nikomu wyjaśniać. Wystarczy nam upamiętać się,zmienić i oddać swoje życie Bogu a niewidzialną łaską zostaniemy obmyci z grzechów i złączeni z Bogiem. I czy Bóg nie będzie w stanie nas obmyć bez zanurzenia w wodzie??
2- najświętrzy sakrament ołtarza czyli przeistoczenie wina i chleba w ciało i krew Jezusa. "Ciało moje jest prawdziwym pokarmem a krew moja jest prawdziwym napojem i i jeśli nie będziecie spożywali ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili krwi Jego nie będziecie mieli życia w sobie" To również jest widzialny znak niewidzialnej łaski która jest nam potrzebna do zbawienia. A to,że protestanci nie przyjmuja akurat tego faktu to juz inna sprawa.
I jeszcze coś a propo zbawienia przez uczynki:
Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego z aniołami swymi, i wtedy odda każdemu według uczynków jego” — Ew. Mateusza 16,27

„Oto przyjdę wkrótce, a zapłata moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynku” — Objawienie św. Jana 22,12

A więc jednak uczynki dobre zostana nagrodzone,uczynki złe chyba nie?!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 16, 2007 10:29 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Cytuj:
Wystarczy nam upamiętać się,zmienić i oddać swoje życie Bogu a niewidzialną łaską zostaniemy obmyci z grzechów i złączeni z Bogiem.

Tuniu,nie wiem czy zauważyłaś ale przez te słowa podważyłaś właśnie katolickie rozumienie chrztu.
No bo niemowlę ani się nie może upamiętać,ani zmienić,ani oddać swego życia Bogu.

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: re
PostNapisane: N cze 17, 2007 2:34 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 26, 2005 2:31 pm
Posty: 78
Lokalizacja: małopolska
Adam napisał(a):
Tuniu,nie wiem czy zauważyłaś ale przez te słowa podważyłaś właśnie katolickie rozumienie chrztu.
No bo niemowlę ani się nie może upamiętać,ani zmienić,ani oddać swego życia Bogu.

Tak, mam tego świadomość i dlatego nie jestem w pełni zadowolona z krk. Ale protestanci też mają błędną interpretacje biblii. Dobrze by było wziąć z każdej religii po trochu i może wreszcie powstałby prawdziwy kościół. A biblia miala być przeznaczona dla prostaczków.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 17, 2007 10:05 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Cytuj:
Tak, mam tego świadomość i dlatego nie jestem w pełni zadowolona z krk. Ale protestanci też mają błędną interpretacje biblii. Dobrze by było wziąć z każdej religii po trochu i może wreszcie powstałby prawdziwy kościół. A biblia miala być przeznaczona dla prostaczków.

Tu nie chodzi o nasze zadowolenie.Jak to dobrze dla nas,że Pan Jezus,nie będąc zadowolonym z nas jednak za nas umarł.
Tuniu,ależ możesz całe życie strawić na poszukiwaniu czegoś bezbłędnego,najbliższego ideałowi,a przy tym nie znaleźć Chrystusa.
Najpierw więc potrzebujesz Chrystusa,a potem kościoła.Nigdy odwrotnie.
Bo bez Chrystusa kościół,nawet najlepszy,jest nie do zniesienia.
Ci okropni ludzie,ze swoimi pokręconymi poglądami,z tą prywatą,z szukaniem swego,z upadkami,obłudą.Można by tę listę jeszcze długo ciągnąć.
Tylko trwanie w Chrystusie może sprawić,że będziemy patrzeć na tą zbieraninę Jego oczami.Wtedy zobaczymy kochanych ludzi,miłe osoby,bezradnych,zagubionych,potrzebujących pomocy braci i siostry.
Zobaczymy grzeszników,ale wzrastających w wierze.Zobaczymy obłudników,ale pokutujących.Przyglądając się z boku nie zobaczysz tego.Trzeba w to wejść samemu.
A jak wejdziesz,to zobaczysz swoje brudne,nic nie warte wnętrze.Wtedy przestaniesz patrzeć na innych,ale będziesz oczyszczać swoje życie.
W kościele jest miejsce dla różnych ludzi.Będą cię irytować,gorszyć,zasmucać,zniechęcać,ale będziesz ich kochać.
Mało tego!Okaże się z czasem,że nie potrafimy bez nich żyć!A jeszcze potem ze zdziwieniem zobaczymy,że Bóg nas używa do tego,by im pomagać.
Ale będziesz też ubłogosławiona miłością,mądrością,troską,wrażliwością,radością,gorliwością innych.

Dopóki będziesz patrzeć na Chrystusa przez ludzi a nie na ludzi przez Chrystusa nie zrobisz ani kroku w kierunku bycia kościołem.
Chrystus i kościół to jedno.
Gdyby kościół był już doskonały nie było by potrzeby przygotowywać go na spotkanie z Panem.Łaską od Boga jest to,że daje nam czas.Nie zmarnujmy go na szukanie doskonałości u innych.
Szukajmy jej dla siebie

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: re
PostNapisane: Pn cze 18, 2007 2:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 26, 2005 2:31 pm
Posty: 78
Lokalizacja: małopolska
Adamie strasznie Ci dziękuje za to co mi napisałeś, nawet nie wiesz jak bardzo mi pomogłeś :D Powiedz mi tylko jak Go (Jezusa) znależć? Czy możliwe jest życie w Jezusie bez kościoła?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 18, 2007 10:31 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
No to się cieszę :D
Jezus tylko czeka,by zaprosić Go do swego życia.W prostej modlitwie poproś Go,by przebaczył ci twoje grzechy,i oddaj mu swoje życie.Tak na 100%.
A On na 100% cię nie odrzuci.
Jezusa nie trzeba szukać tu,czy tam.On pragnie zamieszkać w sercu człowieka.Dokonuje się to nie przez poznawanie Go,ani nie przez wykonywanie Jego woli,ale poprzez uwierzenie w to,że skoro ON OBIECAŁ przyjąć każdego,kto prosi,więc to wypełni.
Może ci się to wydawać za proste,bo też i takie jest.Problemem nie jest wypowiedzenie jakichś słów ale uwierzenie,że do tych słów Pan się przyzna i zrobi to,o co prosisz.
Czy tak trudno uwierzyć komuś tak prawemu,sprawiedliwemu,niezmiennemu,miłosiernemu?
Ja też tak kiedyś zrobiłem. :D No i wtedy się zaczęło 8) I trwa już 26 lat.
Cuda!Cuda! Cuda!
Cytuj:
Czy możliwe jest życie w Jezusie bez kościoła?

Jest możliwe,ale tylko wtedy,kiedy Pan podtrzymuje.A Pan podtrzymuje samotnych tylko wtedy,kiedy oni chcą być z kościołem ale nie mogą.
W Polsce takowa możliwość jest,więc Pan nie będzie podtrzymywał zbyt długo kogoś,kto kościoła nie chce.
Kościół jest Jego ciałem.Nie można mieć społeczności z samą głową z pominięciem ciała.
Poza tym, nie taki kościół straszny jak go malujemy :wink:

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL