www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 9:18 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2007 5:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 04, 2007 6:31 pm
Posty: 13
.........ten prawdziwy smok wawelski to pochodzi z takiej jednej bajki o krakowie.
on pozerał prawdziwe owieczki, a fama poszła, że pożera też dzieweczki.
wtedy znalazł się taki jeden skromny śmiałek szewczyk dratewka, który podszedł tego smoka.

smoku wawelski, czy znana Ci jest ta bajka o smoku wawelski do końca ?
bo ten smok wawelski z wielkim hukiem pęęęęękkkkkkkkłłłłłłłłłł!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry:

na tym obrazku wygladasz imponująco. zębiska i pazurki niczego sobie.... buciki, skarpetki i spodnie...., kroczysz sobie dumnie i pewnie.
taki juz panek z Ciebie,
ale przeciez Ty jestes swój chłop, prawda??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2007 5:28 pm 
Jarku i Smoku.No to sobie popstykaliście.Jak myślicie kto na tym skorzystał?A coby się stało gdyby każdy pozostał przy swoim?
Smoku,walczysz z ignorancją świętych?I jak efekty?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2007 6:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 04, 2007 6:31 pm
Posty: 13
Smok Wawelski napisał(a):
Jarek napisał(a):
Smoku niech ci Bóg wybaczy. Mnie sie nie musisz tłumaczyć i usprawiedliwiać. Moze kiedys zobaczysz jak i w jaki sposób Smok walczy ze świętymi, i też słowem, oraz że się tego dopuszczasz.

Pomyliłeś sobie smoki. Ten ogromny, rudy i niesympatyczny walczy ze świętymi. Ten zielony, wawelski i sympatyczny, walczy z ignorancją świętych. :D


spoko nowy

bo pisze sie nowa bajka :!:

o jarku śmiałku i o smoku zielonym

pozdrawiamy obydwóch bohaterów - maluczcy :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2007 6:56 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Smok Wawelski napisał(a):
Herkules napisał(a):
Dlaczego Ty musisz być uparty? Chrześcijanie pochodzenia pogańskiego są wszczepieni w dom Izraela i dom Judy w miejsce upadłych Izraelitów według ciała!

Gdzie jest napisane, że poganie zostali wszczepieni w dom Izraela i dom Judy?

Dom Izraela i dom Judy, z jakimi Bóg zawarł Nowe Przymierze, jest Izraelem - ludem Bożym. Cały Izrael Boży to (z natury i wbrew naturze) szlachetne drzewo oliwne:

"Bo jeżeli ty, [poganinie] odcięty z dzikiego z natury drzewa oliwnego, zostałeś wszczepiony wbrew naturze w szlachetne drzewo oliwne" List do Rzymian 11:24, BW)

Cytuj:
Herkules napisał(a):
Obrzezanie (cielesne i duchowe) jest biblijną cechą Izraela. W dosłownym sensie duchowe obrzezanie nie jest cechą Kościoła pochodzenia pogańskiego, tylko duchowego Izraela (Żydów i pogan). Skoro poganie są duchowo obrzezani, to zostają wszczepieni w Izrael Boży, tj. uznani za potomstwo Abrahama!

Poganie obrzezani duchowo nie są wszczepieni w Izrael Boży, lecz obok Izraela duchowego są wszczepieni w drzewo oliwne. Zostali wszczepieni w miejsce NIEKTÓRYCH odłamanych gałęzi czyli tych Izraelitów, którzy nie uwierzyli, ale moga jeszcze uwierzyć.

SZLACHETNE DRZEWO OLIWNE, w które wszczepieni są duchowo obrzezani poganie, to IZRAEL BOŻY, bo obrzezanie jest prawdziwą cechą Izraela! Dlaczego Ty nie chcesz tego uznać? Oto Twoja wypowiedź do Jarka:

Cytuj:
Paweł wyraźnie pokazuje, żebyśmy jako poganie pamiętali o tym, że jesteśmy dzikimi gałęziami i żebyśmy się nie wynosili nad Izrael według ciała, który z natury należy do drzewa oliwnego

Czy jesteśmy jeszcze dzikimi gałązkami po wszczepieniu w szlachetne drzewo oliwne wbrew naturze? To znaczy, że Bóg nie pielęgnuje nas, wszczepionych gałązek.

SZLACHETNE DRZEWO OLIWNE TO NIEPRZYBRANE I PRZYBRANE POTOMSTWO ABRAHAMA, CZYLI CAŁY IZRAEL BOŻY

NATURALNE GAŁĄZKI SZLACHETNEGO DRZEWA OLIWNEGO TO NIEPRZYBRANE POTOMSTWO ABRAHAMA, CZYLI CIELESNY IZRAEL

NIENATURALNE GAŁĄZKI SZLACHETNEGO DRZEWA OLIWNEGO TO PRZYBRANE POTOMSTWO ABRAHAMA, CZYLI DUCHOWY IZRAEL


Odłamanymi (tj. zdziczałymi) gałązkami szlachetnego drzewa oliwnego po odrzuceniu Jezusa jako Zbawiciela są dotychczasowy Izrael [etniczny].

Cytuj:
Herkules napisał(a):
"Gdyż dni te, to dni odpłaty [BT: czas pomsty], aby się wypełniło wszystko, co jest napisane. Biada brzemiennym i karmiącym w owe dni; będzie bowiem wielka niedola na ziemi i gniew nad tym ludem [BT: gniew na ten naród], i padną od ostrza miecza, i zostaną uprowadzeni do niewoli u wszystkich narodów, a Jerozolima będzie zdeptana przez pogan, aż się dopełnią [BT: przeminą] czasy pogan." (Ewangelia Łukasza 21:22-24, BW)

Co to za dni odpłaty (czas pomsty)? To była Boża odpowiedź na nieodwracalną zatwardziałość narodu izraelskiego. Ta zatwardziałość jest równoznaczna z utratą przez ten naród Bożego przywileju wybrania.

A GDZIE JEST TUTAJ NAPISANE, ŻE IZRAEL STRACIŁ BOŻY PRZYWILEJ WYBRANIA? Ja tutaj czytam o pomście i o tym, że Izrael zostanie uprowadzony do niewoli u wszystkich narodów. Ale nie ma tutaj ani słowa o utracie wybrania przez Izrael.

Ojej, jesteś sceptycznie nastawiony do biblijnej argumentacji. Widzisz, że gniew i pomsta Boga były konsekwencją nieodwracalnej zatwardziałości narodu izraelskiego.

Smoku, powiedz mi: czy Twoim zdaniem ta zatwardziałość nie jest równoznaczna z utratą przez ten naród Bożego przywileju wybrania?

"Dlatego powiadam wam, że Królestwo Boże zostanie wam zabrane, a dane narodowi, który będzie wydawał jego owoce." (Ewangelia Mateusza 21:43, BW)

Ten werset mówi, że Boży przywilej wybrania odebrano narodowi żydowskiemu (UWAGA: faryzeusze i arcykapłani byli religijnymi reprezentantami tego narodu, który niestety potem odrzucił Jezusa pod ich wpływem), a dano narodowi, tj. Kościołowi chrześcijańskiemu (UWAGA: Pan nie powiedział faryzeuszom i arcykapłanom, jakiemu narodowi dano Królestwo Boże).

Cytuj:
Jeszcze raz, Herkulesie, bo widzę, że masz problemy z czytaniem polskiego tekstu ze zrozumieniem. Weźmy szerszy kontekst:

"A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba. A to będzie przymierze moje z nimi [z Izraelem czyli Jakubem], gdy zgładzę grzechy ich [Izraela czyli Jakuba]. Co do ewangelii, są oni [nieodrodzoeni Izraelici] nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są [nieodrodzeni Izraelici] umiłowanymi ze względu na praojców. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże [Izraela]" [Rzym. 11:25-29]

TU JEST NAPISANE, ŻE CAŁY IZRAEL BĘDZIE ZBAWIONY. NA RAZIE zatwardziałość przyszła na część Izraela jako narodu, ale PRZYJDZIE CZAS, ŻE CAŁY IZRAEL CZYLI CAŁY JAKUB ZOSTANIE ZBAWIONY. Herkulesie, GDZIE TUTAJ JEST NAPISANE O INDYWIDUALNYCH ŻYDACH? DLACZEGO PRZEKRĘCASZ TEKST BIBLII? :roll:

Przytaczam fragmenty Listu do Rzymian 11:25-29 oto:

Wypowiedź Pawła:
A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano:

Cytat proroka Izajasza:
Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba. A to będzie przymierze moje z nimi, gdy zgładzę grzechy ich.
Przyjdzie jako Odkupiciel dla Syjonu i dla tych, którzy w Jakubie odwrócili się od występku - mówi Pan. Co do mnie zaś, to moje przymierze z nim, jest takie (Iz 59:20-21)


Wypowiedź Pawła:
Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.

Zaimek osobowy "oni" dotyczy "części Izraela", na jaką przyszła zatwardziałość, ale w cytacie proroka nie dotyczy "Jakuba" ani zaimków: "z nimi" i "ich". Wierzę, że spośród narodu żydowskiego, który odrzucił Jezusa jako Zbawiciela, są indywidualni wybrani Boga ze względów na swoich prajców według ciała (Rzym 11:28 ).

Cytuj:
MAM NADZIEJĘ, ŻE TO WYSTARCZY? Wierzysz już, że Izrael jako etniczny naród jest w Biblii nazywany Jakubem? :D

Tak. Brawo, Smoku! Nie tylko Izrael cielesny, lecz duchowy. Trochę przypominam sobie zacytowane przez Ciebie teksty o Jakubie.

Cytuj:
Herkules napisał(a):
"A Izaak wezwał Jakuba, pobłogosławił go i dał mu taki rozkaz: (...) A Bóg Wszechmogący niechaj ci [Jakubowi] błogosławi, niechaj cię [Jakuba] rozrodzi i rozmnoży, abyś stał się zgromadzeniem ludów." (1 Księga Mojżeszowa 28:1.3, BW)

Widzisz, że Jakub romnaża według ciała nieprzybrane potomstwo Izrael i według ducha przybrane potomstwo Izrael. W ten sposób powstaje izraelskie zgromadzenie ludów, tj. cały Izrael.

Izraelskie zgromadzenie narodów [kahal gojim], to jest ZGROMADZENIE WIELU NARODÓW. Słusznie piszesz, że powstanie zgromadzenie narodów. Podam Ci porównanie: Wspólnota Brytyjska była i częciowo jeszcze jest wspólnotą narodów, w której centralnym państwem jest Wielka Brytania, a centralnym narodem są Brytyjczycy. Do Wspólnoty należały jeszcze niedawno takie kraje jak Australia, Nowa Zelandia i wiele innych. Czy Australijczyk należący do Brytyjskiej Wspólnoty Narodów jest Brytyjczykiem? Nie. Czy korzysta z przywilejów obywatelstwa w Brytyjskiej Wspólnocie Narodów? Tak.

Izrael etniczny nie dominuje i nie będzie dominował nad innymi narodami, które by weszły w skład izraelskiej wspólnoty narodów, podobnie jak Brytyjczycy - hegemon Brytyjskiej Wspólnoty Narodów.

Jakub, który otrzymał od Boga błogosławieństwo za pośrednictwem jego ojców (Izaaka i Abrahama), stał się zgromadzeniem ludów jako Izrael, bo Bóg nadał mu to imię.

"A Izaak wezwał Jakuba, pobłogosławił go i dał mu taki rozkaz: (...) A Bóg Wszechmogący niechaj ci [Jakubowi] błogosławi, niechaj cię [Jakuba] rozrodzi i rozmnoży, abyś stał się zgromadzeniem ludów." (1 Księga Mojżeszowa 28:1.3, BW)

Izraelskie zgromadzenie ludów powstało w ciągu wieków, kiedy Bóg wybrał resztkę narodu izraelskiego, tj. wspólnotę judeochrześcijan, do której potem dołączyli nawróceni członkowie innych narodów i tak aż do dzisiaj. Ale istniało jeszcze przed powstaniem zgromadzenia ludów wierne wielopokoleniowe potomstwo Abrahama jako jeden lud izraelski - zalążek przyszłego owego zgromadzenia. A po powstaniu zgromadzenia ludów naturalne potomstwo Abrahama (starotestamentowy lud izraelski wraz z judeochrześcijanami) i przybrane potomstwo Abrahama (ludy pogańskie) tworzą izraelskie zgromadzenie ludów, tj. cały Izrael (cielesny i duchowy).

"A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba. A to będzie przymierze moje z nimi, gdy zgładzę grzechy ich." (List do Rzymian 11:25-27, BW)

W wypowiedzi apostoła Pawła napisano, że część Izraela popadła w zatwardziałość aż do czasu, gdy nawróceni poganie w pełni wejdą, i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael - izraelskie zgromadzenie ludów.

W cytacie proroka Izajasza napisano, że przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność [nie dopuści do nieprawości] od Jakuba - izraelskiego zgromadzenia ludów.

Izraelskie zgromadzenie ludów to cały lud Boży: starotestamentowy (Izrael etniczny) i nowotestamentowy (Kościół chrześcijański).

Cytuj:
Herkulesie, gdybyś uznał biblijną odrębność Izraela i Kościoła, cała reszta nauczania adwentystycznego na temat eschatologii i nie tylko runęłaby jak domek z kart. Ty to prawdopodobnie wyczuwasz i dlatego bronisz się rękami i nogami przed uznaniem prostych prawd napisanych prostym językiem w Biblii. Konsekwencje własnego uporu bierzesz na siebie przed Bogiem. Ja próbowałem Ci to wszystko wytłumaczyć, zwiastować Ci całą wolę Bożą w tym zakresie i dlatego nie jestem winien Twojej krwi, jeśli postanowisz trwać w herezji KADS.

Smoku, my tak nie jesteśmy jednością myśli. Ty masz w zakamarkach swego umysłu wielu mocno utwierdzonych dowodów Pisma Świętego, jakie uważasz za słuszne, a ja inaczej.

Nie mogę wierzyć, jakże jezuita F. Ribera prawdopodobnie czerpając wiedzę ze źródeł Ojców Kościoła, wynalazł profetyczny fenomen - futuryzm, który Ci wpajano, tak że jesteś bardzo pijany tą wykładnią jako fałszywą doktryną?! Dlatego nie chcesz się wytrzeźwić.


Serdecznie pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2007 8:15 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Eee tam zaraz nowa bajka :D
Stara jest jak świat. Ech......... nowa mi sie już marzy, ale ta która ma nadejść, wraz z nastaniem dnia. Lecz zanim nastanie z kagańcem światła Smok ignorancję świetym także wykaże. Bluźniąc przeciw Bogu, nie uzywajając zadnych obrazliwych słów. Pełna kulturka, zdrowy usmiech i szczera mowa. Ale cóz i tak ten Smok nie z tego ludu, to i nie ta mowa.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2007 8:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Herkulesie, nie da się rozmawiac z kimś, kto nadaje słowom napisanym w Biblii takie znaczenie, jakie mu pasuje. Nie da się również dyskutować z kimś, kto w kółko uparcie powtarza własne zdanie. Nie da się dyskutowac z kimś, kto najwyraźniej nie chce normalnie rozumieć zdań napisanych po polsku i dowolnie manipuluje zaimkami tylko po to, żeby obronić swoją teorię. Próbowałem przekonać Cię na podstawie Słowa Bożego, ale Ty po prostu to Słowo przekręcasz, co czynisz na własną zgubę.

Masz rację, nie jesteśmy jednej myśli. Ty w zakamarkach swojego umysłu masz mocno utwierdzoną doktrynę adwentystyczną, która nie pozwala Ci odczytać tego, co jest napisane wprost. Dlatego wyczytujesz w Piśmie rzeczy, który ch tam nie ma.

Twój ostatni post jest powracaniem w kółko do omawianych już spraw, przeczysz sam sobie i zamiast mi pokazać, gdzie jest napisane to, co twierdzisz, jawnie przeczysz Pismu, więc dalsza dyskusja nie ma sensu. Dlatego niniejszym ją kończę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2007 8:47 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 04, 2007 6:31 pm
Posty: 13
Jarek napisał(a):
......... nowa [bajka] mi sie już marzy, ale ta która ma nadejść, wraz z nastaniem dnia


:D bardzo chcielismy mieć syna i Pan pobłogosławił...........


Ostatnio edytowano So cze 02, 2007 9:04 pm przez maluczcy, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2007 9:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
maluczcy napisał(a):
...ten prawdziwy smok wawelski to pochodzi z takiej jednej bajki o krakowie. on pozerał prawdziwe owieczki, a fama poszła, że pożera też dzieweczki. wtedy znalazł się taki jeden skromny śmiałek szewczyk dratewka, który podszedł tego smoka.

smoku wawelski, czy znana Ci jest ta bajka o smoku wawelski do końca?
bo ten smok wawelski z wielkim hukiem pęęęęękkkkkkkkłłłłłłłłłł!!! :cry:

Chyba niezbyt dokładnie zapamiętaliście bajkę. Tamten smok pękł dlatego, że szewczyk próbował go karmić siarką, która jak wiadomo z piekła się wywodzi. Podsuwał smokowi owieczki, a w środku siarka była. Taki szewczyk cwany był. Ale ten Smok Wawelski jest z innej bajki (podobnie jak Don Pedro i inni) i ma trochę lepsze powonienie - dlatego najczęściej siarkę wyczuwa z daleka. :D

Mam nadzieję, że nie podejrzewacie Jarka, że siarką chciał karmić Smoka... :wink:

maluczcy napisał(a):
na tym obrazku wygladasz imponująco. zębiska i pazurki niczego sobie.... buciki, skarpetki i spodnie...., kroczysz sobie dumnie i pewnie.
taki juz panek z Ciebie, ale przeciez Ty jestes swój chłop, prawda??

Jeśli mnie poznacie osobiście, to się przekonacie, czy jestem swój chłop czy nie. Zapraszam. Najlepiej sprawdzić na miejscu i osobiście. :)

Jarek napisał(a):
Lecz zanim nastanie z kagańcem światła Smok ignorancję świetym także wykaże. Bluźniąc przeciw Bogu, nie uzywajając zadnych obrazliwych słów. Pełna kulturka, zdrowy usmiech i szczera mowa. Ale cóz i tak ten Smok nie z tego ludu, to i nie ta mowa.

Jeśli zbluźniłem przeciw Bogu, to poproszę o konkretne przykłady, bo to poważne oskarżenie. Jeśli nie jestem z tego ludu, to wolałbym wiedzieć, o jaki lud chodzi. Myślę, że forum dyskusyjnym nie ma sensu się obrażać w dziecinny sposób i ciskać w adwersarza grabkami, używając nieładnych oskarżeń nie popartych faktami.

maluczkim gratulujemy syna. :D


Ostatnio edytowano So cze 02, 2007 9:05 pm przez Smok Wawelski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2007 9:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
do 3*M
:)

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2007 9:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Herku:
Widzisz, że gniew i pomsta Boga były konsekwencją nieodwracalnej zatwardziałości narodu izraelskiego.


Kłamstwo. Tego nie ma w Piśmie, sam sobie dopisałeś.
Nigdzie nie napisano , że zatwardziałość narodu Izraela jest nedowracalna. Wręcz przeciwnie. Ale Ty tego nie widzisz w swoich okularach zakupionych w kiosku kads.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2007 9:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Smoku W, a czy to było o tobie czy o rudym? O tobie jedynie napisalem w poprzednim że się czegos dopuszczasz i nie pomyliłem smoków.

Bywaj zdrów.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2007 9:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 04, 2007 6:31 pm
Posty: 13
Smok Wawelski napisał(a):
Chyba niezbyt dokładnie zapamiętaliście bajkę. Tamten smok pękł dlatego, że szewczyk próbował go karmić siarką, która jak wiadomo z piekła się wywodzi. Podsuwał smokowi owieczki, a w środku siarka była. Taki szewczyk cwany był. Ale ten Smok Wawelski jest z innej bajki (podobnie jak Don Pedro i inni) i ma trochę lepsze powonienie - dlatego najczęściej siarkę wyczuwa z daleka. :D

Mam nadzieję, że nie podejrzewacie Jarka, że siarką chciał karmić Smoka... :wink:


Ale przecież WSZYSTKIE DZIECI kibicują SZEWCZYKOWI :D a nie SMOKOWI :cry: ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2007 10:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
maluczcy napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Chyba niezbyt dokładnie zapamiętaliście bajkę. Tamten smok pękł dlatego, że szewczyk próbował go karmić siarką, która jak wiadomo z piekła się wywodzi. Podsuwał smokowi owieczki, a w środku siarka była. Taki szewczyk cwany był. Ale ten Smok Wawelski jest z innej bajki (podobnie jak Don Pedro i inni) i ma trochę lepsze powonienie - dlatego najczęściej siarkę wyczuwa z daleka. :D

Mam nadzieję, że nie podejrzewacie Jarka, że siarką chciał karmić Smoka... :wink:

Ale przecież WSZYSTKIE DZIECI kibicują SZEWCZYKOWI :D a nie SMOKOWI :cry: ?

Dzieci jak to dzieci. Naiwne są. Wmówiono im, że podstępny i zdradziecki terrorysta Szewczyk jest bohaterem. Mam nadzieję, że prędzej czy później jego teczka się znajdzie w IPN-ie i wtedy dopiero wybuchnie bomba. A smok zostanie zrehabilitowany. 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 03, 2007 1:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
nowy napisał(a):
Jarku i Smoku. No to sobie popstykaliście. Jak myślicie kto na tym skorzystał? A coby się stało gdyby każdy pozostał przy swoim?

Gdyby każdy miał pozostać przy swoim, to w ogóle nie rozmawialibyśmy, bo nie byłoby sensu. Jest pewna różnica między "pstykaniem" a merytoryczną dyskusją na konkretny temat. Ja wolę merytoryczną dyskusję. Słowo Boże wzywa nas do obrony wiary raz przekazanej świętym, jeśli zachodzi taka potrzeba [Judy 3]. Jeśli Tobie jest wszystko jedno, to Twoja sprawa. Mnie nie jest wszystko jedno.

nowy napisał(a):
Smoku, walczysz z ignorancją świętych? I jak efekty?

Dochodzą mnie głosy, że nieźle. Herkules nie jest narodzony na nowo, więc trudno mówić o ingnorancji świętego. Raczej o propagandzie adwentystycznych nauk. Jarek przynajmniej nie zachowuje się jak papuga i nie cytuje broszurek. Oprócz tego są inni, którzy piszą do rzeczy i ku zbudowaniu. A czyta nas wiele osób, które czasem piszą do mnie, że coś im się rozjaśnia. Więc raczej warto pisać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 03, 2007 3:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
lis napisał(a):
Cytuj:
Herku: Widzisz, że gniew i pomsta Boga były konsekwencją nieodwracalnej zatwardziałości narodu izraelskiego.

Kłamstwo. Tego nie ma w Piśmie, sam sobie dopisałeś.
Nigdzie nie napisano , że zatwardziałość narodu Izraela jest nedowracalna. Wręcz przeciwnie. Ale Ty tego nie widzisz w swoich okularach zakupionych w kiosku kads.

Takich kłamstw jest niestety znacznie więcej, a pokrętność niektórych jest godna ojca kłamstwa. Nie chcę już dyskutować z Herkulesem, bo to jest bezcelowe, ale same kłamstwa warto pokazać.

1. Kłamstwem jest twierdzenie, że istnieje jakikolwiek "dotychczasowy Izrael", a Izrael odrzucający Jezusa nie jest już Izraelem [Rzym. 10:1]. Nie jest Izraelem Bożym, ale pozostaje Izraelem.

2. Kłamstwem jest twierdzenie, że do duchowego Izraela może należeć ktokolwiek, kto nie pochodzi z cielesnego Izraela, czyli w ogóle nie jest Izraelitą. Duchowy Izraelita jest obrzezany na ciele ORAZ w duchu. Duchowy Izrael czyli Izrael Boży to grupa etnicznych Izraelitów pochodzących z domu Izraela i z domu Judy obrzezanych duchowo [Rzym. 2:17-29; 9:1-6; Gal. 6:12-16]

3. Kłamstwem jest twierdzenie, że odłamane gałązki szlachetnego drzewa są zdziczałe. Tego nie ma w Piśmie.

4. Kłamstwem jest twierdzenie, że Królestwo Boże zostało zabrane narodowi izraelskiemu jako całości.

5. Kłamstwem jest twierdzenie, że zapowiedź nawrócenia całego Izraela nie dotyczy całego Izraela.

6. Kłamstwem jest twierdzenie, że określenie "Jakub" odnosi się wyłącznie do Izraela Bożego, ponieważ w Biblii określenie "Jakub" dotyczy całego narodu izraelskiego według ciała. Jakubem jest nazywany cały Izrael nawet wtedy, gdy odrzuca Boga i grzeszy [Oz. 12:3; Amos 3:13; 6:8; Mich. 1:5 i inne]. Paweł określa mianem Jakuba tych Izraelitów, któym jest potrzebne zbawienie, a nie Kościół, który jest już zbawiony [Rzym. 11:25-26]. Jakubowi Bóg obiecał, że z niego utworzy zgromadzenie ludów, ale kłamstwem jest twierdzenie, że to wielonarodowe zgromadzenie ludów będzie kiedykolwiek nazywane "Jakubem" albo "Izraelem". Dlatego Kościół nigdzie w Biblii nie jest nazywany Izraelem.

7. Kłamstwem jest twierdzenie, że etniczny Izrael odrzucający Jezusa został pozbawiony Bożego przywileju wybrania w sensie narodu wybranego. Przywilej ten został nadany ze względu na ojców i nie ma nic wspólnego ze zbawieniem poszczególnych osób [Rzym. 11:25-29]. Żadne manipulacje zaimkami tego nie zmienią.

8. Kłamstwem jest twierdzenie, że etniczny Izrael jako naród nie będzie miał uprzywilejowanej pozycji w Erze Mesjańskiej. Wręcz przeciwnie, naród żydowski odziedziczy wtedy według poszczególnych plemion Ziemię Obiecaną w granicach opisanych przez Ezechiela, a o jego wywyższeniu mówią prawie wszyscy prorocy [Iz. 14:1-2; 49:22-23; 61:4-9; Sof. 3:15-20; Zach. 8:20-23 i inne]. Stolicą świata będzie Jerozolima, a Królem będzie Mesjasz Izraela, Syn Dawida, Święty Izraelski, władający z tronu Dawidowego.

Kłamstwa bywają wymyślane osobiście, albo powtarzane dalej przez okłamanych ludzi. Ale tak czy inaczej nie są prawdą. W tym przypadku mamy do czynienia z kłamstwami wymyślanymi przez ludzi, którzy kiedyś postanowili wyrzucić naród Izraelski z Bożego planu zbawienia i zastąpić go Kościołem jako "Izraelem Bożym", mimo że Biblia nie używa takiego określenia w stosunku do Kościoła. Zastąpienie etnicznego Izraela Kościołem prowadzi do absurdu - bo kimże są obecnie nieodrodzeni Żydzi, jeśli nie Żydami? Prowadzi również do kompletnego chaosu eschatologicznego, ponieważ wszystkie teksty dotyczące zbawienia Izraela w przyszłości trzeba przypisać... Kościołowi jako Izraelowi. Czyli Kościół musi być jeszcze raz zbawiony? No i większość tekstów zapowiadzających Erę Mesjańską trzeba tak "przerobić", żeby wykluczyć z nich etniczny Izrael jako beneficjenta konkretnych obietnic skierowanych tylko i wyłącznie do etnicznych Żydów. Można o tym rozmawiać, ale nie w takim stylu, jak czyni to Herkules - czyli wbrew zdrowemu rozsądkowi, wbrew normalnemu znaczeniu słów, wbrew kontekstowi przytaczanych wersetów, za to z obłędną pasją i powtarzaniem w kółko tych samych argumentów, często obalonych już wielokrotnie.

Temat jest ważny, a zamieszanie w umysłach wielu jest potężne. Postarajmy się dyskutować konstruktywnie i w oparciu o Pismo, a nie o utarte schematy wyczytane w książkach lub podręcznikach "teologii zastępstwa". I starajmy się nie powtarzać tego samego argumentu wielokrotnie, jeśli był już omawiany wcześniej. To pozwoli posuwać sie do przodu, zamiast kręcić się w kółko.

Dziękuję :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL