www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 5:25 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Czy Szeol to:
Starotestamentowy odpowiednik Gehenny z NT? 0%  0%  [ 0 ]
Miejsce spoczynku wszystkich zmarłych? 100%  100%  [ 7 ]
Miejsce kaźni dusz potępionych po śmierci? 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 7
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 24, 2007 9:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 7:21 pm
Posty: 246
fundamentalista napisał(a):
Do Przebudzonego:
Szatan poprzez grzech ma wladze nad czlowiekiem i w zyciu i po smierci .
Jezus przyszedl po to ,aby "szeol potepionych" nie zostal zapelniony.


Troszkę dziwnie to brzmi: Szatan ma władzę nad tymi którzy umarli.
Tylko po co?

Ja czytając Pismo dostrzegam jednak, że umarli są raczej zależni od tego, który ma władzę ich stamtąd wyprowadzić.
Nie widzę choćby jednego wersetu mówiącego, iż szatan rządzi w szeolu.

Ja rozumiem niektórych myślenie, że to niemożliwe aby Bóg wprowadzał do szeolu. Rozumiem argumenty, chęci... I powiem, że nieraz to pięknie wygląda, ta argumentacja i tak strasznie logicznie...
Problem jest tylko jeden, jak to powiedział mój przyjaciel: Niestety ale to nie jest prawda.


Cytuj:
Mt 10:28 Bw "I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle."
Lk 12:5 Bw "Ale wskażę wam, kogo się bać macie! Bójcie się tego, który, gdy zabija, ma moc wrzucić do piekła. Zaiste, powiadam wam: Tego się bójcie!"

To jest wlasnie Apollyon-Niszczyciel-ktory ma swoje demony niszczace ludzi za zycia i po smierci i on nawet swietych-duchowych- KTORZY NIE BOJA SIE ZYCIA Z NIM moze wziac ,ze soba ,do gehenny!


Czytając te wersety zawsze myślałem, że jest w nich mowa o Bogu.
I przyznam, że myślę tak do tej pory.
Nie przekonałeś mnie.

I dodam jeszcze jedno. Takie ważne wersety w tym wszystkim. Przeczytaj i odpowiedz:
Obj. 20:1-3
"1. I widziałem anioła zstępującego nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce.
2. I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.
3. I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas."(BW)

Czy ten anioł, który miał klucz do otchłani to diabelski czy Boży był???

Obj. 20:10
"10. A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków".(BW)

Kto wrzucił diabła, a wcześniej fałszywego proroka i bestię, do jeziora ognia???

Obj. 20:12-15
"12. I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.
13. I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
14. I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.
15. I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego".(BW)

Kto wrzucił tych, którzy nie byli zapisani w księdze żywota do jeziora ognia???

Cytuj:
Sad po drugim zmartwychwstaniu bedzie otwarciem oczu dla grzesznikow ,zobacza jak zmarnowali zycie i UZNAJA BOSKA SPRAWIEDLOIWOSC-ze nie moga zyc wiecznie z Bogiem .
Cielesni zostana unicestwieni Boskim wyrokiem ,duchowi zas zostana wrzuceni wraz z Szatanem i jego aniolami do jeziora ognia i tam beda cierpiec .


A to już dla mnie wogóle niezrozumiałe.
Skąd te informacjie?
Zwróć uwagę na pewną kolejność.
Na początku szatan a dopiero później Ci, którzy nie są zapisani w księdze życia.

_________________
Początkiem mądrości jest bojaźń Pana
Przyp.9:10


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 26, 2007 2:04 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 10, 2006 1:49 pm
Posty: 196
Do Przebudzonego .

Czy Bog stwarzajac wszechwswiat stworzyl w nim ,od razu , rozne "strefy smierci" -Twoim zdaniem ?
Niebo zostawil dla dobrych ,gehenne dla zlych?
A "pomiedzy" znalazla sie jeszcze "strefa szeolu" dla tych ,ktorzy straca zycie wieczne i wiecznosc u Jego boku?
:?
Wszystko co stworzyl jest napisane ,ze bylo dobre-przez co nie chce oczywiscie powiedziec ,ze proces stworzenie osiagnal juz apogeum i niezmiennosc w chwili powstania !
Ten dobry swiat zostal obdarzony cecha boska -wolnoscia -ktora umozliwiala modyfikacje stworzonego wszechswiata :
-albo ulepszenie go pod kierownictwem Boga -wypelniajac Jego wole
-albo jego destrukcje na skutek zlego uzywania daru wolnosci-niezgodnie z wola Boga.

Dar wolnosci wywolal destrukcje wszechswiata.
Aniolowie ,w znacznej czesci ,odrzucili ,predystynowana im ,boska nature.
Ludzie zgrzeszyli ,tracac nawet zycie wieczne.
Cos trzeba bylo z tym zrobic.
Bog oczywiscie przewidzial taka sytuacje ,gdyz jako Bog jest wszechwiedzacy ,ale czy to on STWORZYL COS ZLEGO ,COS CZEGO NIE MIALO BYC W STWORZONYM WSZECHSWIECIE ,KTORY BYL DOBRY?

Gdyby szeol ,gehenna ,a nawet lono Abrahama mialy byc Boskim "dobrem stworzonym" ,zostalyby stworzone przez Boga ,ALE PO CO ?
JEZELI BOG STWORZYL ISTOTY MAJACE ZYC WIECZNIE I MAJACE MIEC JEGO NATURE BOSKA -DOBRA I DOSKONALA ?!

Zatem ,jedyny wniosek jaki wydaje mi sie sluszny :
I szeol i lono Abrahama i gehenna i otchlan i tartar TO SKAZA NA DOSKONALYM DZIELE BOGA.
Skaza powstala na skutek wykorzystania wolnosci stworzen wbrew Bogu ,ale i wbrew naturze boskiej do ktorej przyjecia wsystkie stworzenia zostaly stworzone.

Bog ostrzegl Adama przed smiercia ,ale czy Bog stworzyl dla niego szeol ?
Czy Bog tworzyl skaze na swoim dobrym wszechswiecie ?
Szatan ,najwiekszy i najpiekniejszy aniol ,wybral wlasna droge ,ale czy Bog stworzyl dla niego i jego demonow otchlan ,tartar i gehenne ,skazy w boskim wszechswiecie?
Nie !
To wszystko nie jest dzielem Boga.
To wszystko jest dzielem istot stworzonych ,skutkiem daru wolnosci i zostalo wszczepione przez nie do wnetrza wszechswiata Boga !
Pozostalo pod kontrola Boga -jako ZWIERZCHNIEGO wladcy wszechswiata -ale jako "dodana skaza" do "doskonalosci stworzenia" nie jest zarzadzane bezposrednio przez Boga i ma swoich autonomicznych - WEWNETRZNYCH - wladcow !

Plan Boga -i tu objawia sie Jego wszechwiedza-to zlikwidowac wszelka skaze w stworzonym wszechswiecie i odnowic go z godnie ze Swoja wola ,zas wszystkie STWORZENIA zbuntowane oddzielic od "wszechswiata Boga" ,aby juz nigdy nie mialy na niego wplywu I NIE TWORZYLY JUZ W NIM NIGDY zadnych "stref smierci".

INNYMI SLOWY:
To co zostalo skazone ma ,albo zostac zniszczone ,albo pozostawione na zewnatrz pod wladza tych zbuntowanych ,grzesznych istot i wraz z nimi.
I tak smierc i szeol i otchalan i tartar maja ulec zniszczeniu ,zas cala reszta ma zostac "skanalizowana" w jeziorze ognia-w krolestwie wiecznych istot duchowych ,ktore nie chca zyc z Bogiem.
Dzis te istoty jeszcze maja wplyw na wszechswiat Boga .
W jeziorze ognia utraca ten wplyw na zawsze ,ale i Bog ,moim zdaniem ,nie bedzie sie do nich wtracal i beda sie meczyc ze soba na wieki (NIE JESTEM ZATEM ZWOLENNIKIEM POWSZECHNEJ APOKATASTAZY)

Czy Szatan ma wladze nad umarlymi?
Czy Szatan rzadzi w szeolu ?


Nad lonem Abrahama nie ma(tu wladza nalezy do aniolow Boga) ,nad tymi ,ktorzy spia nie ma(ich duch jest u Boga) ,nad tymi ,ktorzy sa w Niebie tez nie ma-wiadomo-nad tartarem nie ma (bo to jest wiezienie dla aniolow)!
Natomiast ,moim zdaniem:
Nad "otchlania demonow" ma ,nad "szeolem meki " ma !

Kim jest Szatan?
Jest przeciwnikiem Boga -taka jest etymologia Jego imienia -jest tez diablem-klamca,oskarzycielem-jest niszczycielem ,jest zabojca.
Z ksiegi Hioba wiemy ,ze ma kontakt z Bogiem i moze czynic zlo LUDZIOM SPRAWIEDLIWYM ,tylko za zezwoleniem Boga.
"Szymonie, Szymonie, oto szatan wyprosił sobie by was przesiać jak pszenicę. Ja zaś prosiłem za tobą, aby nie ustała wiara twoja, a ty, gdy się kiedyś nawrócisz, utwierdzaj braci swoich." (Łk. 22, 31 - 32).

Z Nowego Testamentu wiemy ,ze ma on swoje krolestwo [[Lk 11:18;Mt 12:26]] ,ze jest wladca "tego swiata" i ten swiat zwodzi ,poprzez pożądliwości i ma podporzadkowana sobie armie aniolow [J 12:31 ; j 14:30;1 j 2:15-16; Obj. 12,9]

Nowy Testament rzuca swiatlo na teksty Starego Testamentu o nim.
W swietle tego co tam napisano nalezy spojrzec na Iz 14

I.
Iz 14:1-4 Bw
„Gdyż Pan zlituje się nad Jakubem i znowu wybierze Izraela, i osadzi ich we własnej ziemi. Wtedy przyłączy się do nich obcy przybysz i przystanie do domu Jakuba.(2) I wezmą ich ludy, i przyprowadzą ich na ich miejsce, a dom izraelski będzie nimi władał w ziemi Pana jako niewolnikami i niewolnicami. I będą mieli w niewoli tych, u których byli w niewoli, i będą panowali nad swoimi ciemięzcami.(3) I stanie się w owym dniu, gdy Pan da ci odpoczynek po twoim znoju i udręce, i po ciężkiej niewoli, w którą popadłeś,(4) że zanucisz tę szyderczą pieśń o królu babilońskimi powiesz tak: Wykończył się ciemięzca, skończyło się panoszenie!"

Odczytuje tutaj wyrazny opis czasow dnia Panskiego,gdy juz powstal NOWY IZRAEL i gdy Szatan (tu nazwany WLADCA BABILONU) zostal zwiazany w otchlani po zabiciu Antychrysta("Cały świat odpoczął, odetchnął i wybuchnął radosnym okrzykiem"-werset 7).
Izajasz przedstawia jego WCZESNIEJSZA HISTORIE:

II.
Iz 14:9-11 Bw
„Kraina umarłych zadrżała w dole przez ciebie, by wyjść na twoje spotkanie, gdy przyjdziesz, dla ciebie budzi duchy wszystkich zmarłych władców ziemi, wszystkim królom narodów każe wstać z ich tronów,(10) ci zaś wszyscy razem odzywają się i mówią do ciebie: Także ty zasłabłeś jak my, z nami się zrównałeś!(11) Twoją pychę i brzęk twoich lutni strącono do krainy umarłych. Twoim posłaniem zgnilizna, a robactwo twoim okryciem.

Szatan jeszcze "przed chwila" byl czlowiekiem-Antychrystem -i zostal zabity ,jako "syn zatracenia" ,jego cialo-jak zwyklego czlowieka -teraz zzera zgnilizna i robactwo.
Te powyzsze wersety opisuja to co stalo sie ,zanim Pan restytuowal Swoje Krolestwo.
Dalszy opis zas wspomnia swietnosc osoby ,zanim stala sie ona czlowiekiem i zostala zabita jak zwykly czlowiek

III.
Iz 14:12-14 Bw
„O, jakże spadłeś z nieba, ty, gwiazdo jasna, synu jutrzenki! Powalony jesteś na ziemię, pogromco narodów!(13) A przecież to ty mawiałeś w swoim sercu: Wstąpię na niebiosa, swój tron wyniosę ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze narad, na najdalszej północy.(14) Wstąpię na szczyty obłoków, zrównam się z Najwyższym"

Antychryst byl wczesniej gwiazda -aniolem- on pragnal panowac nad wszystkimi aniolami-gwiazdami-CHCIAL ZAJAC STANOWISKO SAMEGO BOGA (moim zdaniem chodzi o Syna Bozego w Jego preegzystencji).
Analogiczny fragment mamy w Ezechielu(tu Szatan to WLADCA TYRU):

IV
Ez 28:12-17 Bw
„Synu człowieczy, zanuć pieśń żałobną na królem Tyru i powiedz mu: Tak mówi Wszechmocny Pan:Ty, który byłeś odbiciem doskonałości, pełnym mądrości i skończonego piękna,(13) Byłeś w Edenie, ogrodzie Bożym; okryciem twoim były wszelakie drogie kamienie: karneol, topaz i jaspis, chryzolit, beryl i onyks, szafir, rubin i szmaragd; ze złota zrobione były twoje bębenki, a twoje ozdoby zrobiono w dniu, gdy zostałeś stworzony.(14) Obok cheruba, który bronił wstępu, postawiłem cię; byłeś na świętej górze Bożej, przechadzałeś się pośród kamieni ognistych.(15) Nienagannym byłeś w postępowaniu swoim od dnia, gdy zostałeś stworzony, aż dotąd, gdy odkryto u ciebie niegodziwość.(16) Przy rozległym swoim handlu napełniłeś swoje wnętrze gwałtem i zgrzeszyłeś. Wtedy to wypędziłem cię z góry Bożej, a cherub, który bronił wstępu, wygubił cię spośród kamieni ognistych.(17) Twoje serce było wyniosłe z powodu twojej piękności. Zniweczyłeś swoją mądrość skutkiem swojej świetności.

Znow mamy tutaj opis Szatana w zamierzchlej przeszlosci.
A ponizej ostateczny skutek jego grzechu-STANIE SIE CZLOWIEKIEM(zbeszczeszczenie swiatyni Pana w dniach gniewu ):

V.
Ez 28:17-19
" Zrzuciłem cię na ziemię; postawiłem cię przed królami, aby się z ciebie naigrawali.(18 ) Zbezcześciłeś moją świątynię z powodu mnóstwa swoich win, przy niegodziwym swoim handlu. Dlatego wywiodłem z ciebie ogień i ten cię strawił; obróciłem cię w popiół na ziemi na oczach wszystkich, którzy cię widzieli.(19) Wszyscy, którzy cię znali pośród ludów, zdumiewali się nad tobą; stałeś się odstraszającym przykładem, przepadłeś na wieki."

Obydwa fragmenty i ten z Izajasza i ten z Ezechiela wskazuja na anielska przeszlosc Szatana ,na jego potege ,jego piekno-PO STWORZENIU-bliskosc Boga ,a wreszcie opisuja jego bunt i JEGO OSTATECZNE SKUTKI ,na Ziemi .

O jego potedze swiadczy tez fragment z Listu Judy:
Jud 1:9 Bb „Ale Michał Archanioł, gdy się z diabłem wadził, swarząc się o ciało Mojżeszowe, nie śmiał nań pomówić złorzeczeństwa ale rzekł: Niech cię Bóg karze."

Aniol stworzony przez Pana-Lucyfer ,Cherub-zapewne kiedys przewyzszal w swojej mocy Michala archaniola -MOGL BYC ZATEM PIERWSZYM ZE STWORZEN BOGA.
Te moc wykorzystal przeciwko innym i przeciw sobie.

Na koniec jeszcze jeden fragment z Izajasza:

Iz 14:14-15 Bw „Wstąpię na szczyty obłoków, zrównam się z Najwyższym.(15) A oto strącony jesteś do krainy umarłych, na samo dno przepaści."

Przyznaje ,ze z kontekstu raczej wynika ,ze chodzi tutaj o jego strącenie w czasach ostatecznych ,po tym gdy stal sie Szatan czlowiekiem ,a nie o POWIERZENIE MU WLADZY NAD SZEOLEM ,gdy zostal "zdymisjonowany" w Niebie (Lisie tutaj masz racje!).

VI.

Lk 11:15 Bw
„Niektórzy zaś z nich mówili: On wypędza demony mocą Belzebuba, władcy demonów.
Szatan to wladca demonow.
Kim sa demony ?

Lk 8:31 Bw
„I prosiły go(DEMONY), aby im nie nakazywał odejść w otchłań (ABYSSOS).”
Obj 9:1-2 Bw
„I zatrąbił piąty anioł; i widziałem gwiazdę, która spadła z nieba na ziemię; i dano jej klucz od studni otchłani(ABYSSOS).(2) I otwarła studnię otchłani(ABYSSOS). I wzbił się ze studni dym jakby dym z wielkiego pieca, a słońce i powietrze zaćmiły się od dymu ze studni.”
Ap 9:11 Bw
„I miały nad sobą jako króla anioła otchłani(ABYSSOS), którego imię brzmi po hebrajsku Abaddon, po grecku zaś imię jego brzmi Apollyon (Niszczyciel).”

Na poczatek pytanie :
Gdzie demony moga mieszkac?
Odpowiedz:

-w cialach ludzkich ,lub zwierzecych
-w otchlani POD WLADZA SZATANA(bezposrednia ,lub posrednia)

Otchlan to miejsce ograniczone przez ZEWNETRZNA WLADZE BOGA-to aniol Boga zwieksza "przestrzen dzialania" demonow wypuszczajac je z otchlani.
Jednakze wewnetrzna wladza w otchlani nalezy do Niszczyciela(Szatana)

A teraz najciekawszy i najbardziej intrygujacy fragment!

Rz 10:6-7 Bw
„A usprawiedliwienie, które jest z wiary, tak mówi: Nie mów w sercu swym: Kto wstąpi do nieba? To znaczy, aby Chrystusa sprowadzić na dół;(7) albo: Kto zstąpi do otchłani(ABYSSOS)? To znaczy, aby Chrystusa wywieść z martwych w górę.”

Jednoznacznie wskazuje on na to ,ze Jezus po swojej smierci znalazl sie w OTCHLANI-CZYLI OTCHLAN JEST KRAINA UMARLYCH.
Niektorzy twierdza ,ze dostal sie On WTEDY pod wladze Szatana ,a nawet ,ze stal sie diablem ,a pozniej zrodzil sie na nowo i wyszedl z otchlani pokonujac smierc i zmartwychwstajac.
Ja tak jednak NIE UWAZAM!
Jednakze wiemy ,ze WEWNETRZNYM wladca otchlani jest Szatan i ze w niej sa demony.
Po co zatem Jezus tam wszedl po Swojej smierci ,po co wszedll do krolestwa Szatana?
Ef 4:8-10 Bg
„Dlatego Pismo mówi: Wstąpiwszy na wysokość, wiódł pojmanych więźni i dał dary ludziom.(9) Ale to, że wstąpił, cóż jest, jedno iż pierwej był zstąpił do najniższych stron ziemi?(10) A który zstąpił, ten jest, który i wstąpił wysoko nad wszystkie niebiosa, aby napełnił wszystko.”
Wiemy ,ze Jezus jeszcze jako umarly (PRZED ZMARTWYCHWSTANIEM) wstapil do otchlani ,inaczej do "najnizszych stron ziemi" ,aby stamtad wywiesc jencow Szatana i aby RAZEM Z NIMI -PO ZMARTWYCHWSTANIU- WSTAPIC DO NIEBA.

Stoje na stanowisku ,ze to sa wlasnie CI
I ,ze to im byla takze gloszona Ewangelia [1 P 4:6].
Te misje Jezusa po smierci zapowiadaly Jego slowa:
J 5:25 Bg
"Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Że idzie godzina i teraz jest, gdy umarli usłyszą głos Syna Bożego, a którzy usłyszą, żyć będą."
Zatem w czasach Jezusa przebywali w otchlani umarli ,ktorzy BYLI JENCAMI SZATANA i ktorych Jezus MUSIAL WYZWOLIC po Swojej smierci.
Wraz z tymi ,ktorzy zasneli ,USLYSZELI ONI GLOS JEZUSA i ZMARTWYCHWSTALI WRAZ Z NIM ,A POZNIEJ WSTAPILI NA NIEBIOSA.

Wnioski nasuwaja sie ,dla mnie ,jednoznaczne:
Otchlan to BYLO miejsce przebywania demonow i jencow Szatana-umarlych i czekajacych na wyzwolenie przez Mesjasza.
DZIS JEST TO TYLKO MIEJSCE DLA DEMONOW .
Hbr 2:14 Bw
„Skoro zaś dzieci mają udział we krwi i w ciele, więc i On również miał w nich udział, aby przez śmierć zniszczyć tego, który miał władzę nad śmiercią, to jest diabła,

Moim zdaniem z powyzszym ,podanych przeze mnie wersetow wynika ,ze:
Demony to dusze istot zmarlych i POTEPIONYCH ,ktore przebywaja badz w cialach istot zywych ,badz mecza sie w otchlani-ale TYLKO tych ,KTORZY ZMARLI PRZED ZMARTWYCHWSTANIEM JEZUSA!
Kim byli za zycia?
Oni byli LUDZMI-zyjacymi do czasu zmartwychwstania Jezusa !
Wiemy ,ze wola mieszkac w cialach zywych niz byc meczone w otchalni.
Zatem Szatan ma wladze NAD SMIERCIA POTEPIONYCH ,czyli nad "szeolem cierpienia"(Bogacz z przypowiesci o Lazarzu-zebraku trafil wlasnie do "szeolu cierpienia" POD WLADZE SZATANA.)
Dzisiaj Szatan zas nie moze brac pod swoja wladze ,po smierci ,juz "zadnych jencow" ,czyli nie moze meczyc ludzi przeznaczonych do zbawienia- A KIEDYS-jak wynika ze Slowa-mial takze taka moc ,ktora Jezus mu odebral!
Cytuj:
Cytuj:
Mt 10:28 Bw "I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle."
Lk 12:5 Bw "Ale wskażę wam, kogo się bać macie! Bójcie się tego, który, gdy zabija, ma moc wrzucić do piekła. Zaiste, powiadam wam: Tego się bójcie!"

To jest wlasnie Apollyon-Niszczyciel-ktory ma swoje demony niszczace ludzi za zycia i po smierci i on nawet swietych-duchowych- KTORZY NIE BOJA SIE ZYCIA Z NIM moze wziac ,ze soba ,do gehenny!


Czytając te wersety zawsze myślałem, że jest w nich mowa o Bogu.
I przyznam, że myślę tak do tej pory.
Nie przekonałeś mnie.


W kontekscie tego co napisalem uwazam ,ze powyzsze wersety mowia o OGRANICZONEJ-PRZEZ JEZUSA 2000 LAT TEMU- WLADZY SZATANA !
Wynika z nich ,ze zachowal on wladze ,nad "bezposrednim posmiertnym okresem" ,TYLKO nad tymi ludzmi duchowymi ,ktorzy nie boja sie zycia z nim I ZAPRA SIE JEZUSA.
Uwazam ,ze Szatan wyprosil sobie ZACHOWANIE CZESCI WLADZY ,czesci nad tymi ,ktorzy stali sie uczniami Jezusa i wokol ktorych ma on prawo krazyc i probowac ich przesiac.
A gdy oni juz zapra sie Syna Boga i podeptaja Go w swoim sercu -przymujac do niego ducha nieczystego Szatana -tych Szatan ma prawo zabrac pod swoja wladze do otchlani ,a pozniej DO GEHENNY/JEZIORA OGNIA.

Reszta ludzi ,NAWET TYCH potepionych za zycia ,a nie duchowych ,zasypia I NIE STAJE SIE DEMONAMI OD CZASU ZMARTWYCHWSTANIA PANA .
Od 2000 lat "szeol cierpienie" powieksza sie tylko o duchowych "NOWONARODZONYCH ZDRAJCOW" ,natomiast nie trafiaja tam i nie cierpia ludzie potepieni ,ALE CIELESNI-KTORZY ZMARLI POMIEDZY ZMARTWYCHWSTANIEM JEZUSA ,A DNIEM DZISIEJSZYM.

Taka jest moc i wartosc ofiary Jezusa.

Cytuj:
Czy ten anioł, który miał klucz do otchłani to diabelski czy Boży był???
Kto wrzucił diabła, a wcześniej fałszywego proroka i bestię, do jeziora ognia???
Kto wrzucił tych, którzy nie byli zapisani w księdze żywota do jeziora ognia???


Oczywiscie wszystko to dzieje sie z mocy Boga ,ale ,mam nadzieje ,ze zrozumiales mnie ,ze czym innym jest WLADZA WEWNETRZNA OGRANICZONA DO PEWNYCH STREF PO SMIERCI , a czym innym wladza ZEWNETRZNA ,ktora utrzymuje te ograniczenia -BOSKA.
Bog -"WLADCA ZEWNETRZNY" -moze zniesc ograniczenia "strefy smierci"[Obj 9:1-2] ,ALBO W OGOLE ,zlikwidowac "strefy ograniczonej ,wewnetrznej wladzy " Szatana[Obj 20:13-14]

Cytuj:
Cytuj:
Sad po drugim zmartwychwstaniu bedzie otwarciem oczu dla grzesznikow ,zobacza jak zmarnowali zycie i UZNAJA BOSKA SPRAWIEDLOIWOSC-ze nie moga zyc wiecznie z Bogiem .
Cielesni zostana unicestwieni Boskim wyrokiem ,duchowi zas zostana wrzuceni wraz z Szatanem i jego aniolami do jeziora ognia i tam beda cierpiec .



A to już dla mnie wogóle niezrozumiałe.
Skąd te informacjie?


"Cialo i krew" Krolestwa Boga nie odziedziczy ,wiec NIEPOTRZEBNE SA INNE CIALA POTEPIONYM ,wystarcza im ZWYKLE LUDZKIE ,ABY W DNIU ZMARTWYCHWSTANIA USLYSZEC WYROK NA SADZIE.
Ci ,ktorzy nie beda miec wiecznego ducha w sobie-NIE BEDA DUCHOWI-ulegna unicestwieniu-po sadzie.
Ci zas ,ktorzy maja ducha wiecznego w sobie ,ale zaparli sie Jezusa za zycia ,ci sa wiecznymi istotami duchowymi.
Oni beda cierpiec w gehennie ,jak dzis cierpia w szeolu ,ale poniewaz TEZ NIE WEJDA DO KROLESTWA BOGA ,zatem oni tez nie potrzebuja WIECZNYCH CIAL ,ich zwykle ziemskie ciala rozpadna po sadzie ,byc moze juz w jeziorze ognia-a oni stana sie bezcielesni .
To sa moje wnioski z [1Kor 15:50 oraz z 1 Kor 15:51-52 -w wersji Hieronima :
"(...) Wszyscy co prawda zmartwychwstaniemy, lecz nie wszyscy będziemy przemienieni ,w jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni.”

Pzdr

_________________
Alleluja!
Amen.


Ostatnio edytowano Cz kwi 26, 2007 4:54 pm przez fundamentalista, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 26, 2007 3:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
fundamentalista napisał(a):
Demony to dusze istot zmarlych i POTEPIONYCH, ktore przebywaja badz w cialach istot zywych, badz mecza sie w otchlani - ale TYLKO tych, KTORZY ZMARLI PRZED ZMARTWYCHWSTANIEM JEZUSA! Kim byli za zycia? Oni byli LUDZMI - zyjacymi do czasu zmartwychwstania Jezusa!

:shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :roll: :roll: :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 27, 2007 7:05 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Henryk napisał(a):
Często uważałem, że ludzie małoduszni są najbardziej aroganccy i pyszni, podobnie jak wielkoduszni są najbardziej skromni i pokorni.
René Descartes (Kartezjusz)


Ciekawe słowa w ustach Kartezjusza - jednego z największych pyszałków nowożytnej nauki... :P

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 28, 2007 10:18 am 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Iz 35, 4-7a
Powiedzcie małodusznym;Odwagi! Nie bójcie się! Oto wasz Bóg, oto pomsta; przychodzi Boża odpłata; On sam przychodzi, by was zbawić. Wtedy przejrzą oczy niewidomych i uszy głuchych się otworzą. Wtedy chromy jak jeleń wyskoczy i język niemych wesoło krzyknie. Bo trysną zdroje wód na pustyni i strumienie na stepie; spieczona ziemia zmieni się w staw, spragniony kraj w krynice wód.
Podaje słowo małoduszny (wielkoduszny) jako przykład po to, by uwypuklić fakt, że dusza to nie jakiś samoistny byt. Trudno jest używjąc tej[małoduszny (wielkoduszny)] formy rozdzielić ciało od duszy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 28, 2007 2:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Trudno jest używjąc tej[małoduszny (wielkoduszny)] formy rozdzielić ciało od duszy.


Może to jest prawdą, ale na Twoim poziomie postrzegania?
W Hbr stoi:
"Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca."

Najwyraźniej Słowo jest w stanie rozdzielić ciało od duszy i ducha. No problem.
Problem mają jehowici uśmiercający duszę wraz ze śmiercią ciała.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL