www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 12:31 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2007 4:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Ciało Jezusa było jak najbardziej REALNE własnie Jego.
Nasze jest namiastka realnosci ,pokarmem Węża.

Nasze ciało jest dowodem POPEŁNIENIA grzechu jesli Jezus miał
genetyczne Ciało z Miriam ,to miał udział w grzechu jak każdy.

Żadne jajeczko nie spadło z nieba - nie wykoslawiaj-

Duch Świety przyszedł do Miriam a ona znalazła sie w Jego Cieniu
w niej Poczęło sie Ciało i Krew które było oddzielone od Miriam.
Ona nie miała w tym udziału .

Mówiąc ,że Jezusa Ciało to ciało Miriam ,to znaczy ,że Zasłona
w Miejscu Najświetszym była SKAŻONA!?


Właśnie, KTóre z Nieba zstępuje a nie z człowieka.
Jako Duch był w Niebie ,Nieograniczony ,ale ograniczył SIEBIE
kiedy Unizył sie do Obleczenia w Ciało ,podobne do Ciała grzesznego.
dla ziemskich oczu był jak każdy grzesznik ,a skoro powiedziano;
W NIM grzechu nieznaleziono ,to mówiono o Ciele .

Stał sie Prawdziwy -Amen
właśnie dlatego ,że nie był z ciała i krwi ziemskiego człowieka.

Złozył Jedyna Ofiarę z Niebiańskiego Ciała i Krwi i tym Uczynił nas
DOSKONAŁYMI .
Jego Krew spływała a nie krew Miriam.
kto nie wierz nie ma Życia= nie Poznał Prawdy.

Izajasz sie rozprawił =Ten który sie Narodzi Nazwiecie Go
Ojcem Wieczności .
Owoc w jej łonie został powołany do Istnienia przez Słowo.
Potomek Dawida ze wzgledu na Wywyższenie Rodu Dawida ,a nie ciała Miriam
Bóg nie może WYWYZSZYĆ naszego grzesznego CIAŁA ,które jest dodowdem tego
co stało sie w Eden.

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2007 5:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Ciało Jezusa było jak najbardziej REALNE własnie Jego.
Nasze jest namiastka realnosci ,pokarmem Węża.

Tu trzeba tłumacza, ja się nie podejmuję zgadywania, co to jest: namiastka realności, pokarm węża. :twisted:

Cytuj:
Duch Świety przyszedł do Miriam a ona znalazła sie w Jego Cieniu
w niej Poczęło sie Ciało i Krew które było oddzielone od Miriam.
Ona nie miała w tym udziału .

Sprytnie to napisałaś: w niej się poczęło, czyli bez jej udziału.
No to czytaj Słowo:
"I rzekł jej anioł: Nie bój się, Mario, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. I oto poczniesz w łonie, i urodzisz syna, i nadasz mu imię Jezus"
Łukasz napisał dokładnie w tym samym Duchu, co Izajasz. To Maria poczęła i urodziła. A nie, że w niej się poczęło, bez niej. O nie. To ona poczęła za sprawą Ducha Świętego. I ona urodziła. Ty w niej widzisz tylko inkubator, a nie matkę Chrystusa człowieka.

Cytuj:
Złozył Jedyna Ofiarę z Niebiańskiego Ciała i Krwi i tym Uczynił nas
DOSKONAŁYMI .

To nie jest prawdziwa ewangelia. Zaprzeczasz wcieleniu Słowa. Twój Jezus jest jakimś aniołem z ciałem niebiańskim. A on miał prawdziwe ciało ludzkie. I to był wyraz miłości Boga do swojego człowieczego stworzenia. Słowo ciałem się stało. Twój Jezus nie stał się ciałem, lecz przyszedł z jakimś niebiańskim ciałem na ziemię. Dokeci już dawno wymarli, po co wskrzeszasz ich herezje?

Cytuj:
Potomek Dawida ze wzgledu na Wywyższenie Rodu Dawida ,a nie ciała Miriam

Ty już chyba sama nie wiesz, jak pobłądziłaś. Posłuchaj słów Pawła o ewangelii i pochodzeniu Jezusa:
"Paweł, sługa Jezusa Chrystusa, powołany na apostoła, wyznaczony do zwiastowania ewangelii Bożej, którą przedtem zapowiedział przez swoich proroków w Pismach Świętych o Synu swoim, potomku Dawida według ciała..."
Jezus był potomkiem Dawida według ciała, kobieto. Czytaj, nie przekrecaj, nie dopisuj swoich własnych teorii.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 17, 2007 5:23 pm 
Oliwka napisał(a):
Ciało Jezusa było jak najbardziej REALNE własnie Jego.
Nasze jest namiastka realnosci ,pokarmem Węża.

Nasze ciało jest dowodem POPEŁNIENIA grzechu jesli Jezus miał
genetyczne Ciało z Miriam ,to miał udział w grzechu jak każdy.

Żadne jajeczko nie spadło z nieba - nie wykoslawiaj-

Duch Świety przyszedł do Miriam a ona znalazła sie w Jego Cieniu
w niej Poczęło sie Ciało i Krew które było oddzielone od Miriam.
Ona nie miała w tym udziału .

Mówiąc ,że Jezusa Ciało to ciało Miriam ,to znaczy ,że Zasłona
w Miejscu Najświetszym była SKAŻONA!?


Właśnie, KTóre z Nieba zstępuje a nie z człowieka.
Jako Duch był w Niebie ,Nieograniczony ,ale ograniczył SIEBIE
kiedy Unizył sie do Obleczenia w Ciało ,podobne do Ciała grzesznego.
dla ziemskich oczu był jak każdy grzesznik ,a skoro powiedziano;
W NIM grzechu nieznaleziono ,to mówiono o Ciele .

Stał sie Prawdziwy -Amen
właśnie dlatego ,że nie był z ciała i krwi ziemskiego człowieka.

Złozył Jedyna Ofiarę z Niebiańskiego Ciała i Krwi i tym Uczynił nas
DOSKONAŁYMI .
Jego Krew spływała a nie krew Miriam.
kto nie wierz nie ma Życia= nie Poznał Prawdy.

Izajasz sie rozprawił =Ten który sie Narodzi Nazwiecie Go
Ojcem Wieczności .
Owoc w jej łonie został powołany do Istnienia przez Słowo.
Potomek Dawida ze wzgledu na Wywyższenie Rodu Dawida ,a nie ciała Miriam
Bóg nie może WYWYZSZYĆ naszego grzesznego CIAŁA ,które jest dodowdem tego
co stało sie w Eden.


Oliwko,zastawawiam się po co to tak wykładasz,przecież my mamy Słowo , ale takich rzeczy tam nie wyczytujemy.Koncentrujesz się na poprawności pewnej nauki a to nie nauka o ciałach takich czy innych zbawia i to nie nauka umarła za Ciebie na krzyżu.Ja gdy uwierzyłem nie wiedziałem dosłownie nic poza tym że Jezus i za mnie umarł i to mi wtedy wystarczyło i to jest nadal główny powód mojej wiary a takie brodzenie po meandrach słów,znaczeń twierdzeń może tylko doprowadzać do błądzenia.To nie jest całkiem nieważne ale niech Jezus będzie poczatkiem i końcem.Czasem weź sobie do serca uwagi braci,którzy często dobrze Ci radzą i zwyczajnie odstaw na jakiś czas te swoje wykłady a zwyczajnie zacznij się modlić,czytać Słowo i prosić Pana o wyjaśnienie o mądrość,jeśli popościsz przy tym to na pewno nie zaszkodzi.Pan Cię poprowadzi i zobaczysz że wtedy jest mniej zawile,jaśniej,spokojniej i radośniej.Pozdrawiam


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 21, 2007 12:51 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:31 am
Posty: 105
lis:
Cytuj:
Tam miałbyś okazję sobie poszaleć, Lachu. Coś czuję, że niejaki K. miałby w Tobie sprzymierzeńca w sporach. On mniej więcej twierdził, że Jezus miał ciało, jak Adam przed upadkiem, a nie podobne do naszego. Skutkowało to wnioskiem [według K.], iż ciało Jezusa było nieśmiertelne, czyste, nieskażone w żaden sposób wskutek grzechu Adama.


Twierdziłem i nadal twierdzę, że Jezus miał takie ciało, jak Adam przed upadkiem. Czyli właśnie podobne do naszego (z wyjątkiem skażenia, potępienia), bo przecież Adam był bytem materialnym i my tacy jesteśmy. Co do nieśmiertelności, to trzeba doprecyzować: Adam przed grzechem nie podlegał śmierci na zasadzie powolnego umierania ciała. Ale podlegał przecież fizyce, więc gdyby, załóżmy, upadło na niego drzewo i zgniotłoby jego ciało - umarłby. Nie obyłoby się bez interwencji Boga, który to ciało musiałby naprawić, uzdrowić. Jezus był "ostatnim Adamem", przyszedł, aby odwrócić to, co zepsuł pierwszy Adama (zepsuł z powodu braku wiedzy, doświadczenia). Adam stanął na próbie jako nieskażony grzechem i przegrał - zgrzeszył. Jezus stanął na próbie jako nieskażony i wygrał - nie zgrzeszył. A ponieważ Diabeł zabił Jezusa jako nieskażonego człowieka (tzn. nie obciążonego potępieniem Adamowym, śmiercią, powolnym umieraniem, mającego życie w sobie, w odróżnieniu od nas), więc popełnił Szatan bezprawie i utracił prawo do trzymania ludzkości w śmierci. Ciało Jezusa, zagarnięte przez Diabła, stało się odkupieniem za wcześniej zagarnięte ciało Adama, z którego zrodziła się ludzkość. Skoro zabił Diabeł bezgrzeszne, nieskażone, mające życie w sobie ciało, musi oddać wszystkie cielesne istoty zrodzone z Adama. (Jeśli te istoty tego zechcą w imię Jezusa).

Ciało podległe śmierci nie może być ceną za inne ciało podległe śmierci. Jezus skażony nie mógłby być ceną za Adama skażonego (a tym samym ludzkość). Tylko Jezus nie podlegający potępieniu Adamowemu, śmierci, umieraniu mógł stanowić cenę odkupienia. Nieskażony daje siebie, aby wyrwać innych ze skażenia. Nie podlegający śmierci daje siebie, by wyrwać innych ze śmierci. Skażony niczego dać nie może, bo podlega śmierci. Potępione ciało nie odkupi innego potępionego ciała.

Jakakolwiek była przyczyna tego, że dyskusja na ten temat zniknęła z serwera, uważam że było to ostrzeżenie dla tych, którzy bluźnią Jezusowi, przypisując mu skażenie ciała i rozbijają w ten sposób sens odkupienia. Te właśnie bluźnierstwa zniknęły z serwera, po to, żeby nie wciągać w pułapkę ludzi szukających Prawdy. Jak widać nie odniosło to skutku. Co będzie dalej?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 21, 2007 1:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Witaj K.
Cytuj:
Ciało podległe śmierci nie może być ceną za inne ciało podległe śmierci. Jezus skażony nie mógłby być ceną za Adama skażonego (a tym samym ludzkość).

Równie dobrze można napisać, że Jezus, jako potomek Dawida i syn Marii, będąc w pełni człowiekiem z krwi i kości, podlegał śmierci w swoim ciele, ale grzechu w tym ciele nie popełnił - i własnie dlatego odkupił ludzkość.
Cytuj:
Tylko Jezus nie podlegający potępieniu Adamowemu, śmierci, umieraniu mógł stanowić cenę odkupienia.

Masz jakiś werset, który podawałby Twą myśl w taki właśnie sposób - że Jezus nie podlegał umieraniu? Obawiam się, że nie.
Cytuj:
Nieskażony daje siebie, aby wyrwać innych ze skażenia. Nie podlegający śmierci daje siebie, by wyrwać innych ze śmierci. Skażony niczego dać nie może, bo podlega śmierci. Potępione ciało nie odkupi innego potępionego ciała.

A kto Jezusowi dał ciało? Przepraszam bardzo, czy nie Maria? Kto począł i rodził Jezusa? Niepokalanie poczęta niewiasta? Po cóż było wcielenie, skoro ciało Jezusa miało być inne od naszego? Mógł przyjść prosto z niebios w jakimś niebiańskim ciele i ofiarować swe nieskażone niebiańskie ciało. A jednak, plan Boży inaczej został zrealizowany. Jezus potępił grzech w ciele takim, jakie otrzymał wskutek wcielenia. Słowo ciałem się stało.
Cytuj:
Te właśnie bluźnierstwa zniknęły z serwera, po to, żeby nie wciągać w pułapkę ludzi szukających Prawdy. Jak widać nie odniosło to skutku. Co będzie dalej?


Przesadzasz, jestem daleki od bluźnienia. Jestem wdzięczny Bogu za cud wcielenia - bardziej pełnego objawienia nie można sobie wyobrazić [przynajmniej na tej starej ziemi]. Bóg stał się człowiekiem, przyszedł w ludzkim ciele. Które poczęła i urodziła kobieta, nie anioł. Podlegająca śmierci ciała, jak wszyscy ludzie po upadku Adama.
Co dalej? A jesteś zwolennikiem teorii spiskowych?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 21, 2007 1:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Adam przed grzechem nie podlegał śmierci na zasadzie powolnego umierania ciała. Ale podlegał przecież fizyce, więc gdyby, załóżmy, upadło na niego drzewo i zgniotłoby jego ciało - umarłby.


To się fajnie czyta, ale tego nie ma tekście Pisma. Natomiast jest napisane, że jeśli Adam nie spożyłby zakazanego owocu - nie umarłby. To wiemy napewno. Nic nie wiemy o Twoich przypuszczeniach w rodzaju: zabiłoby Adama upadające drzewo [bo się zagapił, biedaczyna]. Miał nie umierać tylko po jednym warunkiem, a nie kilkoma i więcej. Zatem, Twoje wnioskowanie z praw fizyki, uznaję za spekulacje nie wywiedzione z Pisma. Warunek życia wiecznego dla Adama był jeden. Pozostańmy przy Słowie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 21, 2007 1:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
K. napisał(a):
Twierdziłem i nadal twierdzę, że Jezus miał takie ciało, jak Adam przed upadkiem. Czyli właśnie podobne do naszego (z wyjątkiem skażenia, potępienia), bo przecież Adam był bytem materialnym i my tacy jesteśmy.

Ciekawe, że Jezus nie przyszedł na ziemię stworzony tak jak Adam, tylko musiał się urodzić z niewiasty. Jest pewna różnica między sposobem pojawienia się na ziemi Adama i Jezusa, nie zauważyłeś? Adam nie musiał dojrzewać i wzrastać, a Jezus najpierw był niemowlęciem, potem chłopcem, a potem mężczyzną. Czyli był CORAZ STARSZY. Nie zauważyłeś?

Następna rzecz jest taka, że sam wzrost i dojrzewanie Jezusa było typowo ludzkie i nigdzie nie jest napisane, żeby było inne. A więc dziennie musiało umierać ileś tam komórek w Jego ludzkim ciele (podobnie jak w naszych ciałach).

K napisał(a):
Co do nieśmiertelności, to trzeba doprecyzować: Adam przed grzechem nie podlegał śmierci na zasadzie powolnego umierania ciała. Ale podlegał przecież fizyce, więc gdyby, załóżmy, upadło na niego drzewo i zgniotłoby jego ciało - umarłby. Nie obyłoby się bez interwencji Boga, który to ciało musiałby naprawić, uzdrowić. Jezus był "ostatnim Adamem", przyszedł, aby odwrócić to, co zepsuł pierwszy Adama (zepsuł z powodu braku wiedzy, doświadczenia). Adam stanął na próbie jako nieskażony grzechem i przegrał - zgrzeszył. Jezus stanął na próbie jako nieskażony i wygrał - nie zgrzeszył. A ponieważ Diabeł zabił Jezusa jako nieskażonego człowieka (tzn. nie obciążonego potępieniem Adamowym, śmiercią, powolnym umieraniem, mającego życie w sobie, w odróżnieniu od nas), więc popełnił Szatan bezprawie i utracił prawo do trzymania ludzkości w śmierci. Ciało Jezusa, zagarnięte przez Diabła, stało się odkupieniem za wcześniej zagarnięte ciało Adama, z którego zrodziła się ludzkość. Skoro zabił Diabeł bezgrzeszne, nieskażone, mające życie w sobie ciało, musi oddać wszystkie cielesne istoty zrodzone z Adama. (Jeśli te istoty tego zechcą w imię Jezusa).

Przepraszam bardzo, ale to są CZYSTE SPEKULACJE. Nie wiemy, co by było gdyby Adama przygniotło drzewo. Szatan popełnił bezprawie w momencie, gdy sam zgrzeszył, chcąc się uczynić równym Bogu. Ciało Jezusa musiało być takie jak nasze czyli musiał mieć udział w ciele i krwi takich jakie mają ludzie [Hebr. 2:14], aby właśnie w takim ciele grzech został potępiony [Rzym. 8:3], ponieważ właśnie ze względu na ciesność mieszkającą w skażonym ciele zakon był bezsilny i nie mógł zbawić człowieka [Rzym. 8:3].

Sama cielesność lub pożądliwość nie stanowi grzechu, który musi zostać popełniony. Pożądliwość musi począć, żeby grzech zrodzić [Jak. 1:15].

K napisał(a):
Ciało podległe śmierci nie może być ceną za inne ciało podległe śmierci. Jezus skażony nie mógłby być ceną za Adama skażonego (a tym samym ludzkość). Tylko Jezus nie podlegający potępieniu Adamowemu, śmierci, umieraniu mógł stanowić cenę odkupienia.

Czyli nadal twierdzisz, że Jezus jest Bogiem udającym człowieka i że przyszedł odkupić Adama sprzed jego upadku... Tylko po co odkupiać Adama sprzed jego upadku, skoro Adam potrzebował odkupienia po swoim upadku (kiedy zaczął się starzeć i umierać)?

K napisał(a):
Nieskażony daje siebie, aby wyrwać innych ze skażenia. Nie podlegający śmierci daje siebie, by wyrwać innych ze śmierci. Skażony niczego dać nie może, bo podlega śmierci. Potępione ciało nie odkupi innego potępionego ciała.

Przypominam, że Jezus umarł na krzyżu, a zatem podlegał śmierci. Gdyby miał ciało takie, jak Adam sprzed upadku, to nie mógłby umrzeć na krzyżu. Ciało Jezusa nie było potępione, ponieważ grzech nie ma natury fizycznej. Jezus nie zgrzeszył i dlatego nie był grzesznikiem. Grzech w sensie grzeszności mieszka w członkach [Rzym. 7:23] naszych, ale sam w sobie fizyczny nie jest. Dlatego ponawiam moje pytanie:

Dlaczego Paweł umarł duchowo dopiero wtedy, gdy złamał przykazanie, skoro według Ciebie urodził się potępiony [Rzym. 7:9-11]?

K napisał(a):
Jakakolwiek była przyczyna tego, że dyskusja na ten temat zniknęła z serwera, uważam że było to ostrzeżenie dla tych, którzy bluźnią Jezusowi, przypisując mu skażenie ciała i rozbijają w ten sposób sens odkupienia. Te właśnie bluźnierstwa zniknęły z serwera, po to, żeby nie wciągać w pułapkę ludzi szukających Prawdy. Jak widać nie odniosło to skutku. Co będzie dalej?

Zniknęły wszystkie posty - z Twoimi włącznie. Więc nie zakładaj, że to nasze posty wciągały w pułapkę ludzi szukających Prawdy. :lol:

Niestety, sam zaprzeczasz sensowi odkupienia, przypisując Jezusowi inną naturę niż miał w rzeczywistości, gdy był na ziemi. W ten sposób niebezpiecznie zbliżasz się do herezji w stylu doketyzmu. Twoje rozumienie genetycznego dziedziczenia potępienia zaprzecza jawnie Słowu Bożemu, które mówi, że synowie nie odpowiadają za grzechy ojców [V Mojż. 24:16; Ez. 18:20]. Poza tym, posyłasz do piekła "hurtem" wszystkie dzieci nienarodzone i nieświadome, co również jest sprzeczne z Pismem [Mat. 21:16; Rzym. 7:9-11].


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 22, 2007 8:12 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:31 am
Posty: 105
Na stronie Ulicy Prostej znajduje się krytyczny artykuł (autorstwa Jima L. Smitha) na temat Ruchu Wiary. Smith pisze jednoznacznie:

"Powyższe fałszywe nauki Benny Hinna dotyczą Jezusa, którzy rzekomo przyjął na krzyżu naturę szatana. Jezus był naszą ofiarą zagrzeszną, lecz nie stał się dosłownie grzechem - to uczyniłoby z Niego grzesznika, co z kolei skaziłoby Go jako Baranka. Skażony Baranek byłby niegodny złożenia ofiary za grzechy [Baranek miał być bez skazy!] [Jan 1:29 i I Piotra 1:18-19]. Przebywając tu, na ziemi, chrześcijanie nie są bezgrzeszni nawet po doznaniu duchowego odrodzenia, lecz gdy zostaniemy przemienieni w duchowe ciała, wtedy będziemy bez grzechu [I Kor. 15:40-52 i Rzym. 7:14-25]. Nauczanie o tym, że Jezus dosłownie stał się grzechem i przyjął naturę szatana, jest herezją. Czyni ona grzesznika ze Świętego Bożego, który według tej nauki zostałby skażony i sam potrzebowałby Zbawiciela. Biblia niczego podobnego nie naucza."
http://www.ulicaprosta.net/pl/aa_falszy ... _wiary.php

Tak więc Smok Wawelski, który uznaje Benny Hinna za fałszywego nauczyciela http://www.ulicaprosta.net/forum/viewto ... 10&start=0 , jednocześnie wyznaje jego pogląd, że Jezus posiadał skażoną naturę. A przecież jest to kwestia fundamentalna, na Baranku nieskalanym opiera się sens odkupienia, a więc serce chrześcijaństwa. Jim Smith określa naukę o skażeniu natury Jezusa jako herezję i mówi: "Biblia niczego takiego nie naucza". Tak twierdzę i ja. Biblia NIE naucza, że Jezus był posiadaczem skażonej natury. Naucza dokładnie czegoś przeciwnego. Podobnie ojcowie Kościoła nauczali, że Jezus był wolny od skażenia. W zeszłym roku przedstawiłem wiele świadectw Pisma na ten temat, ale stało się to pretekstem do bluźnienia ciału Jezusa. Nie chcę tego schematu powtarzać, tym bardziej, że widzę już tego początek, jakby powtórka z zeszłego roku. Dla mnie jest to ze strony tych ludzi wystawianie Boga na próbę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 23, 2007 3:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Jedyne co różni nas od Adama to to ,że ten prawdopodobnie nie miał pępka :wink:

Twierdzenie , że Adam miał inne ciało przed a inne po popełnieniu grzechu prowadz do stwierdzenia ,że grzech zmienia procesy chemiczne w organizmie :shock: .


Pierwszy człowiek ( Adam) zgrzeszył bo był człowiekiem z ziemi - stworzony , drugi ( Jezus ) był z nieba i nie zgrzeszył bo był narodzony z Boga .

1 Kor. 15:47-48
47. Pierwszy człowiek jest z prochu ziemi, ziemski; drugi człowiek jest z nieba.
48. Jaki był ziemski człowiek, tacy są i ziemscy ludzie; jaki jest niebieski człowiek, tacy są i niebiescy.
(BW)


Tak jak Adam niczym nie różnił sie od wszystkich innych ludzi , tak i Jezus niczym nie różnił sie od innych ludzi . Był 100% człowiekiem . To co go różniło od wszystkich innych to to ,że jednocześnie był 100% Bogiem .

Jan. 3:13
13. A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy.
(BW)


Doświadczony był we wszystkim z wyjatkiem grzechu . Bóg przecież nie może zgrzeszyć .

Problem ze zrozumieniem tego zagadnienie maja ci którzy nie wierza w Jezusa - Syna Bożego ( czytaj Boga) , a uwazajago jedynie za człowieka który chodził w Duchu Bożym . Wtedy zaczyna sie szukanie innosci w ciele a nie w duchu .

Tak tez i wszyscy którzy z Boga sie narodzili nie grzeszą :

1 Jan. 5:18
18. Wiemy, ze żaden z tych, którzy się z Boga narodzili, nie grzeszy, ale że Ten, który z Boga został zrodzony, strzeże go i zły nie może go tknąć.
(BW)


2 Piotr. 1:4
4. Przez które darowane nam zostały drogie i największe obietnice, abyście przez nie stali się uczestnikami boskiej natury, uniknąwszy skażenia, jakie na tym świecie pociąga za sobą pożądliwość.
(BW)


Jezus nie umarł za Adama , ale za kazdego jednego grzesznika ( w tym także za Adama ) .

Jest nauka która naucza ,że doskonały Jezus umarł za doskonałego Adama . Wszyscy ludzie ( potomkowie Adama ) obligatoryjnie korzystają z łaski ofiary Jezusa . Ci którzy uwierzą teraz sa kościołem w liczbie 144000 , ci któzy sie nie załapali do koscioła a poszli za Jezusem będą w "wielkiej rzeszy" zwanej niekiedy "wielkim gronem". Pozostali zmartwychwstaja na poczatku 1000 lat do zycia i dostaja wówczas ponownie szanse poprawy z której wcześniej nie skorzystali . Wniosek z takiej nauki płynie jeden ,że wszyscy sa dziećmi Bozymi . A przeciez bez namaszczenia Duchem nie mozna byc dzieckiem Boga . Sam przez wiele lat byłem zwolennikiem russelizmu :oops:


Jan. 16:8-11


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 23, 2007 4:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
k.
Cytuj:
Twierdziłem i nadal twierdzę, że Jezus miał takie ciało, jak Adam przed upadkiem
.
To nie mozliwe ,chyba ,ze ADAM przechodził przez łono kobiety.
z Jezusem sprawa ma sie tak ,że Potępił grzech w ciele grzech pierwszego
rodzenia przez Ewe .
Miriam była niewiastą ,która rodziła ale Ten ,którego rodziła nie począł
sie za sprawa meskiego nasienia ,A NASIENIA SŁOWA ,dlatego w Miriam
poczeło sie Słowo ,które Stało sie Ciałem.
Dlatego Miriam nie miała w tym udziału to jest Obraz jak w nas zostaje
zaszczepione Słowo ,które wzrasta ,dojrzewa i RODZI Syna.
Tym ,który daje wzrost jest Duch Prawdy.
Paweł powiedział aby Mesjasz w was został Ukształtowany .
........
lisie zgrzytasz na mnie zebami ,ale jak Miriam miała począc jak została zapłodniona
skad NASIENIE ,którędy sie dostało do jajeczka?

Jaka droge przeszło?

co to znaczy - poczniesz -
sama se poczęła czyli CO?>sobie zrobiła?

?
Jezus nie był jakims aniołem ,a skąd wiesz jakie ciało ma anioł ?
czy anioł przechodzi przez łono kobiety ?
jakże może być jego -Dawida -synem skoro sam Dawid nazywago - YHVH

do Węża powiedziano - prochem żywic sie bedziesz a nasze ciała to proch ziemi
no mylic sie tez moge ?
Tak Ciało Jezusa było NAJBARDZIEJ realne bo nie podlegało śmierci a nasze popodlega .
....

Nowy
Nie ma czy nie widzisz to sa rózne pojęcia ,Nie nie nauka zmarła za mnie
na krzyzu ,ale Słowo życia ociekajace krwia ,która daje mi to czego
krew Adama z prochu ziemi nie była w stanie.

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL