www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 8:14 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 22, 2007 8:11 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Nowy: Nie możesz jedynie stawiać mu waruków,że to czy tamto chcesz teraz albo się pogniewasz.

Co to znaczy nie mogę stawiać warunków? A wpierać, że 'Bóg tylko utrudnia ludziom zrozumienie biblii', to mogę?
Ma być napisana językiem uniwersalnym, i basta. Cokolwiek, to znaczy.

cień Grześka.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 22, 2007 10:24 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Grzesiek napisał(a):
ehhh paranoja ja nad tym fragmentem straciłem dużo czasu żeby to zrozumieć i nic, nawet sie modliłem o objawienie, i nic. Bóg tylko utrudnia ludziom zrozumienie biblii, przecież my jesteśmy polakami, ktos chinczykiem, my tez mamy jakies skróty przenośnie myslowe itp. i gdyby biblia była tylko po polsku chińczyk by tracił czas zżeby zajarzyć o co chodziło polakowi. Gra słów Jezusa o "skale" tej petrze, narobiła co narobiła na tysiące lat. Czy nie było lepiej mówic prostolinijnie, uniwersalnym jeżykiem zrozumiałym dla każdego narodu ?


jest pare fargmentów mówiących dlaczego nie jest tak napisane aby było wszystko wszystkim wyjasnione. W sumie nie ma potrzeby. Wiedza nie zbawia.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 24, 2007 10:06 am 
lis napisał(a):
[quote.

Co to znaczy nie mogę stawiać warunków? A wpierać, że 'Bóg tylko utrudnia ludziom zrozumienie biblii', to mogę?
Ma być napisana językiem uniwersalnym, i basta. Cokolwiek, to znaczy.

cień Grześka.[/quote]

Lisie,miejmy tylko czasami wyrozumiałość i cierpliwość jak i Pan jest względem nas cierpliwy i wyrozumiały.Są sytuacje gdy trzeba być stanowczym ale tak by nie dołamać trzciny nadłamanej.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL