www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 7:01 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 21, 2007 4:46 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
[quote="poszukiwacz prawdy]Bóg często pomaga ludziom którzy potrzebuja pomocy ale wcale nie staje się przez to ich Ojcem , dopóki sami o to nie poproszą .
Dzieckiem Bozym stajesz[/quote]
Mnie Ojciec wybral jeszcze przed moim narodzeniem. Mojego brata z Indii,
ktory o nim nie slyszal tez. On co prawda o nim nie slyszal ale w swoim sercu wie co to znaczy Swiatlo. Zatem zna Ojca.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 21, 2007 9:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Robaczku, możesz sobie wierzyć w co chcesz i bratać się z każdym człowiekiem na ziemi - wyznawcą Buddy, Kriszny, Allaha, etc. Niech Ci będą braćmi, a nawet dziećmi Bożymi, jeśli takie etykietki polepszają Twoje samopoczucie. Tylko nie wciskaj kitu, że o tym Biblia naucza. Takie numery tu raczej nie przejdą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 21, 2007 9:37 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
lis napisał(a):
Robaczku, możesz sobie wierzyć w co chcesz i bratać się z każdym człowiekiem na ziemi - wyznawcą Buddy, Kriszny, Allaha, etc. Niech Ci będą braćmi, a nawet dziećmi Bożymi, jeśli takie etykietki polepszają Twoje samopoczucie. Tylko nie wciskaj kitu, że o tym Biblia naucza. Takie numery tu raczej nie przejdą.

Alez ja nie mowie ze Biblia naucza. Ja mowie, ze "Ja mysle, ze "powszechne dzieciectwo Boze" jest jak najbardziej zgodne z Biblia"
Gdybym wypowiadal sie za Biblie podejrzewam ze ocieral bym sie o grzech przeciwko Duchowi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 21, 2007 9:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Robaczek: Ja mowie, ze "Ja mysle, ze "powszechne dzieciectwo Boze" jest jak najbardziej zgodne z Biblia"
Lis: Tylko nie wciskaj kitu, że o tym Biblia naucza [powszechnym odrodzonym dziecięctwie Bożym]
:shock:

Mój słownik jest wyjątkowo ubogi, stosuj dla bezpieczeństwa po kilka tożsamych sformułowań swoich oryginalnych myśli. Wówczas jest szansa, że nie dojdzie do nieporozumień, jak wyżej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 21, 2007 11:06 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Robaczku2
pojęcie dzieci boże, w tym co rozumiem odnosi się do tych którzy uwierzyli w Ojca, Syna i Ducha Świętego. Ty raczej stoisz na stanowisku dzieła stworzenia że Bóg stworzył ludzi i z tego powodu jest Ojcem wszystkich ludzi (moze uogulniam i mijam się w dosłowności ale tak odbieram to co piszesz).

Tą wolna wolą podkresliłeś jedynie że nie wiesz o tym że człowiek tak naprawde albo jest prowadzony przez Ducha Świetego albo odstępczego. Nie ma innych dróg. Samo światło może byc fałszywe.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 21, 2007 11:47 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Jarek napisał(a):
Robaczku2
pojęcie dzieci boże, w tym co rozumiem odnosi się do tych którzy uwierzyli w Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Ty raczej stoisz na stanowisku dzieła stworzenia że Bóg stworzył ludzi i z tego powodu jest Ojcem wszystkich ludzi (moze uogulniam i mijam się w dosłowności ale tak odbieram to co piszesz).[/quote]
Chyba tak. Mam powazne zastrzezenia do "tych ktorzy uwierzyli" bo sadze ze nie ma takich. Ja na pewno jestem niewierzacy bo na pewno wiele rzeczy widze inaczej niz one w rzeczywistosci wygladaja. Widze ideal w "nic nieczystego" lub "badzcie swieci" ale to tylko przyblizenia. No coz - moja wiare oceni Ktos inny.

Cytuj:
Tą wolna wolą podkresliłeś jedynie że nie wiesz o tym że człowiek tak naprawde albo jest prowadzony przez Ducha Świetego albo odstępczego. Nie ma innych dróg. Samo światło może byc fałszywe.
Moze to za duze uproszczenie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 12:02 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
robaczek2 napisał(a):
Jarek napisał(a):
Robaczku2
pojęcie dzieci boże, w tym co rozumiem odnosi się do tych którzy uwierzyli w Ojca, Syna i Ducha Świętego.
Ty raczej stoisz na stanowisku dzieła stworzenia że Bóg stworzył ludzi i z tego powodu jest Ojcem wszystkich ludzi (moze uogulniam i mijam się w dosłowności ale tak odbieram to co piszesz).

Chyba tak. Mam powazne zastrzezenia do "tych ktorzy uwierzyli" bo sadze ze nie ma takich. Ja na pewno jestem niewierzacy bo na pewno wiele rzeczy widze inaczej niz one w rzeczywistosci wygladaja. Widze ideal w "nic nieczystego" lub "badzcie swieci" ale to tylko przyblizenia. No coz - moja wiare oceni Ktos inny.



Mówisz tak jakbyś nie był powołany do biegu: uczenia, uswięcania, rozważania itp... bo ktos inny ma to ocenić. Owszem podlegamy juz nie na osądzie ludzkim ale Bozym. Dlatego nie mam zastrzeżeń do "tych którzy uwierzyli" bo na tym polega bycie dziecięciem
Cytuj:
Widze ideal w "nic nieczystego" lub "badzcie swieci" ale to tylko przyblizenia.

Jezus w słowach, że kala to co w sercu człowieka, okreslił co jest nieczyste. Inne zaś rzeczy sa czyste. Praktycznie wszystko co Bóg uczynił.

robaczek2 napisał(a):
Jarek napisał(a):
Tą wolna wolą podkresliłeś jedynie że nie wiesz o tym że człowiek tak naprawde albo jest prowadzony przez Ducha Świetego albo odstępczego. Nie ma innych dróg. Samo światło może byc fałszywe.
Moze to za duze uproszczenie

Uproszczenia jedynie pomagaja mi widziec właściwy kierunek tak jak przejście Pawła z "wiary w wiarę".

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 1:29 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
No ale odbiegamy od tematu piszac o wierze czy upraszczaniu. Ja dalej nie rozumiem terminu "odrodzone dzieci Boze" i dalej uwazam, ze Marutahaj Nasadaraj z Indii jest tak samo dzieckiem Bozym jak ja.
Tak sobie mysle, ze gdyby na niego spojrzal Jezus lub Matka Teresa to tez by stwierdzili to samo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 2:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
robaczek2 napisał(a):
No ale odbiegamy od tematu piszac o wierze czy upraszczaniu. Ja dalej nie rozumiem terminu "odrodzone dzieci Boze" i dalej uwazam, ze Marutahaj Nasadaraj z Indii jest tak samo dzieckiem Bozym jak ja. Tak sobie mysle, ze gdyby na niego spojrzal Jezus lub Matka Teresa to tez by stwierdzili to samo.

Gdyby Jezus spojrzał na Muchomoraja Nasradajaja (dobrze napisałem?) z Indii, to powiedziełby mu dokładnie to, co mówił Nikodemowi i wszystkim innym:

"Jeśli nie narodzisz się na nowo z Ducha Świętego, nie wejdziesz do Królestwa Bożego. (...) Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny" [Jan 3:3-6,16]

Jeśli nie uwierzysz w Jezusa to nie narodzisz się na nowo i zginiesz czyli zostaniesz potępiony, a gniew Boży, który ciąży na Tobie jak na każdym nieodrodzonym człowieku, wyleje się w ramach sądu. Jeśli uwierzysz, nie będziesz sądzony i otrzymasz żywot wieczny.

Zwolennicy teorii o powszechnym dziecięctwie Bożym zaprzeczają temu, co sam Bóg powiedział na ten temat w swoim Słowie. Robaczku, moje przypuszczenia były słuszne - masz tak potężnie "namieszane", że właściwie prawdopodobnie nawet nie potrafiłbyś podać podstaw swoich teorii. Jeśli już mieszasz w nie Jezusa, to najpierw przeczytaj Jego nauczanie i nauczanie Jego uczniów zawarte w Biblii, a potem poważnie porozmawiamy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 3:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Cytuj:
Alez ja nie mowie ze Biblia naucza. Ja mowie, ze "Ja mysle, ze "powszechne dzieciectwo Boze" jest jak najbardziej zgodne z Biblia"


Wiesz robaczku , to co piszesz przypomina mi sytuację człowieka który stojąc na torach i widząc nadjeżdżający pociąg odwraca się tyłem i mówi ,że nic nie jedzie a on jest bezpieczny bo nic nie widzi . Ludzie idący wzdłuż torów w przeciwnym kierunku widzą nadjeżdżający pociąg i ostrzegają tegoż człowieka przed grożącym mu niebezpieczeństwem . On jednak dyskutuje z nimi twierdząc ,że są w błędzie , bo on żadnego pociągu nie widzi .
A pociąg wciąż jedzie i jest coraz bliżej ......
Odwróć się robaczku i zejdź z torów .

Jan. 3:18
18. Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.
(BW)

Jan. 1:12
12. Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,
(BW)


p.s. Sam wcześniej wierzyłem jak Ty , żeby usprawiedliwić swój grzeszny stan . Chwała Bogu ,że otworzył mi oczy na łaskę zbawienie w Jezusie czego i Tobie życzę .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 4:09 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 10, 2006 1:49 pm
Posty: 196
Alleluja!

Robaczku z Twoich wypowiedzi wynika ,że dzisiaj nie jesteś chrześcijaninem pragnącym oprzec swoje zycie na fundamencie Słowa Bożego-mam nadzieję ,ze kiedyś to zmienisz.

Pozwól ,że posługując sie Twoją terminologią i Twoimi przykładami ,napiszę Ci w co wierzy fundamentalista biblijny .

Mogę przyjąc ,ze wszystkie dzieci ,wychodzące z łona matki są dziećmi Boga ,należącymi do Jego Królestwa:
Pozwólcie dziatkom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im, albowiem takich jest Królestwo Boże.”[Mk 10:14]
Jednakże ,ponieważ jesteśmy potomkami Adama ,mamy skłonność do zła moralnego-grzeszymy.
Zatem w którymś momencie naszego dziecięcego życia ,gdy wchodzimy juz w okres dojrzały i dziecko odpowiada za siebie przekraczamy wewnętrzne prawo moralne ,dane nam od Boga i zapisane w naszych sercach-grzeszymy i umieramy duchowo ,tracąc życie wieczne (Bóg wie dokładnie kiedy to sie dzieje ,my tylko "mniej więcej"):
Lecz grzech przez przykazanie otrzymał bodziec i wzbudził we mnie wszelką pożądliwość, bo bez zakonu grzech jest martwy. I ja żyłem niegdyś bez zakonu, lecz gdy przyszło przykazanie, grzech ożył, a ja umarłem i okazało się, że to przykazanie, które miało mi być ku żywotowi, było ku śmierci. Albowiem grzech otrzymawszy podnietę przez przykazanie, zwiódł mnie i przez nie mnie zabił.[ Rz 7:8-11 ]

Zatem to świete dziecko Boga ,urodzone w łonie matki(o którym piszesz) ,na skutek dziedziczności natury Adama grzeszy i umiera-przestaje być dzieckiem Boga ,traci wieczność !

Ponieważ wszyscy jestesmy istotami ludzkimi-potomstwem Adama-wszyscy straciliśmy ,przez grzech pierwotne dziecięctwo Boze.
(Tutaj dygresja :jeżeli dziecko umrze przed świadomym złamaniem wewnętrznego prawa moralnego "idzie do Boga " to znaczy zasypia i czeka na na zmartwychwstanie sprawiedliwych ,a po nim zostanie wychowane i stanie się normalnym człowiekiem)
Straciłem dziecięctwo Boże ja ,straciłes Ty i Twoj przyjaciel z Indii M.N.
Przestalismy istniec w oczach Boga jako Jego dzieci ,bo utracilismy zycie wieczne!

Wieczny Bóg może mieć tylko dzieci mające życie wieczne!
Duch może mieć dzieci tylko ,jak i ON ,będące duchami!

Od tego momentu jestesmy tylko potomkami Adama-bo jego Bóg stworzył podatnym na grzech i śmierc -ale juz nie jestesmy potomkami Boga ,bo umarlismy i bez nowego narodzenia zostaniemy unicestwieni po biologicznej śmierci !

Tak TY jak i Twoj przyjaciel indyjski M.N. bedziecie unicestwieni po śmierci i takim unicestwionym byłbym i ja ,gdybym nie narodził sie jako mające życie wieczne dziecko Boga ,ale już dzieki Jego łasce -czyli "z Boga" ,czyli "od nowa"(lub "z góry"):
"Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,(13) którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga".[J 1:12-13]
"Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest. Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić.(inaczej: "z gory")"[J 3:6-7]

Uwierzyłem w Jezusa ,przyjąłem Go do serca ,uczyniłem Panem i Zbawicielem i stałem sie ODRODZONYM DZIECKIEM BOGA-PONOWNIE NARODZONYM!
Obj (Ap) 3:20 Bw "Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną."
Rz 10:8-10 Bw „Ale co powiada Pismo? Blisko ciebie jest słowo, w ustach twoich i w sercu twoim; to znaczy, słowo wiary, które głosimy.(9) Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.(10) Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu.”

Jestem dzisiaj człowiekiem duchowym ,nie cielesnym i Duch Boży mnie prowadzi ,a to znaczy ,ze jestem nowym ,przybranym ,dzieckiem Bożym:
Rz 8:14-16 BT „Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi.(15) Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: Abba, Ojcze!(16) Sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi.”

Jestem Synem Boga bo Chrystus przez wiarę zamieszkał w moim sercu:
Ga 3:26 Bw "Albowiem wszyscy jesteście synami Bożymi przez wiarę w Jezusa Chrystusa."
Rz 8:9 Bg "Lecz wy nie jesteście w ciele, ale w duchu, gdyż Duch Boży mieszka w was: a jeźli kto Ducha Chrystusowego nie ma, ten nie jest jego."

Podsumowywując Robaczku:
Byłeś kiedyś ,przez cielesne zrodzenie z matki ,dzieckiem Boga (jak i M.N.) ,ale jak stałeś sie dojrzały zgrzeszyłes i to dziecko ,jakim byłeś ,umarło -dziś już jestes tylko "umarłym dla Boga" dzieckiem Adama.
Jeżeli chcesz sie stać odrodzonym dzieckiem Boga i żyć wiecznie ,padnij przed Jezusem na kolana wyznaj mu wszystkie Swoje grzechy i zaproś Go do serca ,a później zacznij Go poznawac poprzez Słowo Biblii -stań na Jego fundamencie -a wtedy Słowo przemieni Twój umysł i wszystko zaczniesz inaczej nazywać.
Tak się odrodzisz i będzie to Twój nowy początek.
Będę się za Ciebie modlił.
Amen.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 5:04 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
No trudno. Jestem tepy i nie zrozumiem o co w tym chodzi.
Chyba sprawa sie rozbija o wiare.
u Smoka:nie uwierzysz w Jezusa to nie narodzisz się na nowo
u Poszukiwacza:Kto wierzy w niego
u Fundamentalisty:Albowiem wszyscy jesteście synami Bożymi przez wiarę w Jezusa Chrystusa."

Ja jestem niewierzacy co juz dawno stwierdzilem Chyba tak. Mam powazne zastrzezenia do "tych ktorzy uwierzyli" bo sadze ze nie ma takich. Ja na pewno jestem niewierzacy bo na pewno wiele rzeczy widze inaczej niz one w rzeczywistosci wygladaja.
Moj brat eskimos rowniez. Chyba musimy ten watek zostawic. Poczekamy z moim bratem az nas znajdzie Pasterz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 5:19 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 10, 2006 1:49 pm
Posty: 196
Cytuj:
Ja na pewno jestem niewierzacy

Chcesz być wierzący czy nie?
Cytuj:
Poczekamy z moim bratem az nas znajdzie Pasterz.

Jak chcesz "wskocz na głęboką wodę wiary".
Zrób ten jeden ruch dzisiaj ,gdy przeczytasz te słowa:
"Jeżeli chcesz sie stać odrodzonym dzieckiem Boga i żyć wiecznie ,padnij przed Jezusem na kolana wyznaj mu wszystkie Swoje grzechy i zaproś Go do serca "

Wtedy Pasterz Cię znajdzie ,zaproś Go i dzisiaj będziesz z Nim "wieczerzał"[Obj (Ap) 3:20]

Będę się dzisiaj o to modlił.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 5:20 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Tak jak Adam i P.Jezus są dziećmi Najwyższego, tak Izmael i Izak są dziećmi Abrahama,. Tak jak P. Bóg wypędził swojego syna z ogrodu Eden, tak Abraham wypędził swojego syna z domu. Żydzi i Arabowie są dziećmi Abrahama według ciała. Wszyscy, którzy stanowią Oblubienicę i Wielki Babilon są dziećmi Jednego Boga, Dawcy Źycia (tutaj w sensie istnienia)
Efezjan 3,14-15 Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem, od którego bierze nazwę wszelki ród na niebie i na ziemi,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 5:38 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
fundamentalista napisał(a):
Cytuj:
Ja na pewno jestem niewierzacy

Chcesz być wierzący czy nie?

Wiara to zbyt powazna sprawa aby ja zalatwiac w ten sposob.
Czy Ty jestes wierzacy?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL