www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 8:48 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 02, 2007 8:42 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
A co masz na mysli "droga do doskonałości"

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 02, 2007 9:04 am 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2005 6:31 pm
Posty: 243
Lokalizacja: grudziądz
Jarek napisał(a):
A co masz na mysli "droga do doskonałości"


Droga do jedności wiary i myśli w Duchu Świętym (Jana 17:21,23; 1 Koryntian 1:10; 6:17; Efezjan 4:13; Filipian 2:1,2).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 02, 2007 4:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Wicie, nie obraź się, ale po prostu ściemniasz. :D

Doskonałość poznania i oglądanie Boga twarzą w twarz po prostu jeszcze nie nastąpiły. Paweł wyszedł spod zakonu, ale sam twierdził, że on i my wszyscy "widzimy niby w zagadce", a nasze poznanie jest cząstkowe. To się zmieni dopiero w nowej rzeczywistości, w której Bóg będzie wszystkim we wszystkim i dlatego wtedy dary nie będą już potrzebne, podobnie jak wiara i nadzieja. Pozostanie miłość, bo Bóg sam jest miłością.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 02, 2007 10:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
wit napisał(a):
Jarek napisał(a):
A co masz na mysli "droga do doskonałości"


Droga do jedności wiary i myśli w Duchu Świętym (Jana 17:21,23; 1 Koryntian 1:10; 6:17; Efezjan 4:13; Filipian 2:1,2).


"...aby byli doskonali w jedności..."
Jedyną droga jaką dzis uznaję to Chrystus i nie ma dla mnie innych dróg do doskonałości, tak jak kiedys myslałem że mnie doprowadzą.

widzisz, dla mnie człowiek cielesny, bez w zględu na wiarę jaka wyznaje żyje pod zakonem uczynków i mysli w podobny sposób. Dlatego zapytałem ciebie co masz na mysli, bo tego typu słowa sugerują mi że mam do czynienia z człowiekiem będącym pod tym własnie zakonem.

A droga do doskonałości została objawiona. :)

Hej.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 02, 2007 11:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz cze 02, 2005 7:44 pm
Posty: 269
Cytuj:
Wcześniej napisałem, że dar języków nie ustał wraz z nastaniem doskonałości; odniosłem to tylko do wiedzy i proroctw. Jeżeli chodzi o to czy widzę już doskonałość to odpowiem w taki sposób: Osobiście tego jeszcze nie dostrzegam, bo od chwili mojego narodzenia z Ducha minęło niespełna 3 miesiące i można powiedzieć, że jestem jeszcze 'dzieckiem' w wierze. Jednakże widzę to już oczami wiary. Natomiast doskonałości dostępują te osoby, które już nie są pod Zakonem [mam na myśli zakon zawierający w sobie cień przyszłych rzeczy, a są to pokarmy i napoje] (Kolosan 2:16,17; Hebrajczyków 9:9,10; 10:1). Czym są te pokarmy i napoje to wspomniałem podczas naszej dyskusji w temacie "Nowe Przymierze".


Wicie, odnoszę wrażenie, że w Twoim przypadku mamy klasyczny przykład zasady: najpierw pojawia się teoria, a potem dopasujemy do niej teksty biblijne. Przede wszystkim ważny w interpretacji jest kontekst wypowiedzi, dopiero później występowanie danego słowa w innych tekstach. U Ciebie wygląda na to, że jest odwrotnie. I pewnie dlatego, gdy napotykasz słowo "doskonałość" w wersecie 10, to szukasz innych występowań tego słowa i sprawdzasz do czego owa "doskonałość" może się jeszcze odnosić. Zgoda, że może odnosić się do wielu spraw (doskonałość Biblii, doskonałość nowego kapłaństwa itd). Problem jednak w tym, że kontekst wypowiedzi wskazuje na co innego, a na co, to "trąbi" mocno 12 wiersz. Trudno tego nie dostrzec.

_________________
None but Jesus...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 03, 2007 2:20 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 8:00 am
Posty: 52
arielkx ja mu to mówiłem na gg tysiąc razy
podawałem konteksty
podawałem fragmenty zaprzeczające jego rozumowaniu

a on nadal nic

osobiście nie wierzę, że narodził się z Ducha

znam go od 3 lat

był czasm kiedy wierzył, że Jezus jest Bogiem Prawdziwym,bo takim uczynił Go Ojciec, po Jego stworzeniu :shock:

on nie przyjmuje żadnej krytyki

nie należy do żadnego Kościoła, z przekonań innych szydzi, a także z drogi zyciowej innych

tysiące razy naśmiewał się ze mnie, że zmieniam wierzenia (byłem w KK, potem otarłem sie o sJ, ads)

tylko, że ja nigdy nie wymyśliłem takich rzeczy jak on :shock:

zablokowałem go na gg to mi znów wlazł pod innym numerem chyba :?

szkoda, że nie widziecie, jakiegom słownictwa ten ,,wielce kulturalny| wit używa na gg
bo tu jest taki potulny... :roll:

ja myślę, że dla niego badanie Pism i chrześcijaństwo to taka zabawa dla samotnych dorosłych ( ma 30 lat, żyje sam, nie nalęzy do żadnego zboru, dużo siedzi przy kompie)

myślę, ze on czerpie jakąś przyjemność z utrzymywania doktryn, których nikt nie utrzymuje

myślę, ze czuje się wtedy wyjątkowy, ja osobiście nie widze sensnu z nim dystkutowania-do niczego to nie prowadzi ( dla porównania-ja-wielce pyszny- zmieniałem poglady chyba z 10 razy, jeśli ktoś mi wskazał w Biblii-że tak naprawdę się rzeczy mają-przyjąłem nawet prawdę o duszy nieśmiertelnej-co było dla mnie bardzo trudne)

weźcie te moje słowa pod uwage rozmawiając z tym człowiekiem, który z pewnością jest indywidualistsą...

PS kiedyś go pytam: wierzysz juz w TRójce?

a on: nie zajmuje sie tym, lepiej sie zając usprawiedliwieniem, które jest z wiary...

widać po jego owocach (naukach które on wyznaje) ze właśnie nie za bardzo wazne było dla niego kto go usprawidliwił i z jakiego Ducha jest zrodzony :?

_________________
http://www.bible.ca/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 03, 2007 7:22 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2005 6:31 pm
Posty: 243
Lokalizacja: grudziądz
Proszę zwrócić uwagę, że apostoł Paweł w Galacjan 4:9 napisał, iż poznanie Boga nastąpiło po zesłaniu Ducha Świętego na pogan (Galacjan 4:4-6). Wcześniej stwierdził, że wiara została objawiona potomkom Abrahama według obietnicy, a przecież wiadomo, iż apostołowie byli potomkami Abrahama według ciała i podlegali pod zakon Mojżeszowy, i jest to porównane do dzieciństwa (Galacjan 3:19-4:9).

Pozdrawiam.

P.S. Janku, nie tak dawno na innym forum zwróciłem Tobie uwagę, iż zniekształcasz moje wypowiedzi, i widzę, że robisz to nadal, dodatkowo przejaskrawiasz je.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 03, 2007 9:20 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Gal 4, 9
"Teraz jednak, kiedy poznaliście Boga, a raczej, kiedy zostaliście przez Boga poznani, czemóż znowu zawracacie do słabych i nędznych żywiołów, którym ponownie, jak dawniej służyć chcecie?"

Raczej stoi jak nędzny bożek, czyli: byk, że tu nie na to Paweł wskazuje iż poznanie Boga nastąpiło po zesłaniu Ducha Świetego, a raczej...

Czytając zaś np, Rzym 1. 19-21 mozna poznawać Boga od stworzenia świata czyli przed wylaniem Ducha Świetego.

Podkresliłem tez zdanie, które jest ciekawe gdyz sugeruje że Bóg wczesniej nie znał ludzi - pogan ??? A to poznanie, nie znaczy dla mnie (z innym kompasem): znanie czy nieznanie kogoś w dzisiejszym rozumieniu, ale przyjęcie kogoś czy uznanie, jako przeciwieństwo do nieuznawania, przyjmowania i odrzucenia.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 04, 2007 8:41 am 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2005 6:31 pm
Posty: 243
Lokalizacja: grudziądz
Wyrażenie "zostaliście przez Boga poznani" może także oznaczać, iż to BÓG dał się poznać swoim sługom. Inaczej mówiąc, nie jest to zasługą człowieka, lecz darem Boga.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 04, 2007 9:52 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
właśnie.

Wracając do tematu przeminięcia darów Ducha Świętego, to uważam że dary są w czasie Łaski, w czasie, gdy zwiastowane jest Słowo. Jest to czas gdy wejdą wszyscy, którzy mają wejść do budowli Pańskiej. Dopiero gdy wszyscy wejdą i czas zwiastowania się skończy i Chrystus powróci, to zakończy się czas pielgrzymowania w wierze i niebędą potrzebne już dary dla pielgrzymów. Pan idąc na krzyż powiedzieł że lepiej będzie kiedy On odejdzie i przysle wierzącym wspomozyciela. Mówił tu o Duchu Świętym dla wierzących.

Niektóre osoby wspominały tutaj że pierwsi, otrzymawszy dary Ducha, nie mówili, że to co cząstkowe przeminęło, a że dopiero przeminie. Czy następni są pod jakimś względem lepsi, od pierwszych, że nie potrzebuja juz pomocy Wspomozyciela? Może mają już wszystko?
Uczniowie pierwszych apostołów, mieli ich Żywych przy sobie, widzieli zarówno działającego Ducha, jak też widzieli świadectwa, które dziś mamy jedynie spisane w listach, które są także cieniem tamtych wydarzeń i są cząstkowe.
Pierwsi otrzymali wiedzę i poznanie, otrzymali tez inne dary. Czy naprawde Wicie nie sa juz potrzebne? Znów wszystko się łaczy z tym o czym wczesniej rozmawialiśmy, a mianowicie czy Pan już przyszedł i rozpoczęła sie nowa Era, gdzie nie będzie już potrzebne prorokowanie, i to co cząstkowe przeminie.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 04, 2007 12:47 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2005 6:31 pm
Posty: 243
Lokalizacja: grudziądz
Jarku

Pan już przyszedł... W Duchu Świętym. :)

Przypominam, że nie dyskutujemy o darze mówienia językami, tylko o proroctwach. Odnośnie prywatnych objawień (wizji oraz snów), które nie były znane apostołom, trzeba tu powtórzyć pytanie, jakie zadał Paweł w 1 Koryntian 14:36:

"Czy Słowo Boże od was wyszło albo czy tylko do was samych dotarło?"

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 04, 2007 11:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Cytuj:
Pan już przyszedł... W Duchu Świętym.


to Duch Świety został przysłany, do czasu aż Pan nadejdzie w chwale i wszelkie oko Go ujrzy.
Jak też nie wiem czy rozmawiamy wyłacznie:
Cytuj:
Przypominam, że nie dyskutujemy o darze mówienia językami, tylko o proroctwach.
może masz taki zamiar. ok, lecz ja nie mam zamiaru mówić bez kontekstu lub w oderwaniu od innych darów.
Coś teraz mieszasz Wicie.

Hej

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 04, 2007 11:29 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Zupełnie nie rozumię na jakiej podstawie można twierdzić,że jedne dary ducha przeminęły,a inne nie :shock: To jest pakiet.Tego się nie da rozdzielić.Nikt nie ma prawa dyktować Bogu,kiedy jakie dary ma zabrać a które pozostawić.
Nigdzie w Biblii nie znajdujemy sugestii o przeminięciu jednych darów przy pozostaniu innych.
Mieszasz Wicie niesamowicie. :wink:

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 05, 2007 9:28 am 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2005 6:31 pm
Posty: 243
Lokalizacja: grudziądz
Chwileczkę, nic nie mieszam, tylko czytam uważnie Biblię. 8)

Apostoł Paweł w 1 Koryntian 13:8 napisał, iż wiedza, proroctwa oraz języki w przyszłości przeminą. Następnie w kolejnych wersetach 9 i 10 zaznaczył, że wraz z nastaniem doskonałości przeminą dwa z trzech wcześniej wymienionych darów, mianowicie wiedza i proroctwa, natomiast o darze jęzków nic nie wspomniał. :)

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 05, 2007 9:43 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Wit: Chwileczkę, nic nie mieszam, tylko czytam uważnie Biblię.


Nie czytasz uważnie. Ani Biblii, ani postów forumowiczów. Gdybyś czytał, to przyznałbyś, że Paweł pisał o doskonałości przyszłego świata.
Poza tym, prosiłem o odpowiedź, czy Duch, który Ciebie zrodził jest osobą?
Pokaż, że czytasz uważnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL