www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 3:40 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 05, 2007 10:37 am 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2005 6:31 pm
Posty: 243
Lokalizacja: grudziądz
Lisie

Ja wykazałem, że Paweł nie mówił o dokonałości świata, lecz kościoła. Z tym Twoim pytaniem to daj sobie spokój i nie odwaracaj kota ogonem, a właściwie lisa kitą. Na ten temat to możesz sobie pogadać z arche (to jego ulubiony temat). Nie mam zamiaru zmieniać wątku dyskusji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 05, 2007 11:37 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Nie mam zamiaru zmieniać wątku dyskusji.

Skoro nie masz zamiaru zmieniać tematu, więc twoje zdanie, zapisane przez Ciebie w tym wątku:
"od chwili mojego narodzenia z Ducha minęło niespełna 3 miesiące i można powiedzieć, że jestem jeszcze 'dzieckiem' w wierze" - mogę potraktować, jako kolejną ściemę?

Bo to nie w temcie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 05, 2007 12:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2005 6:31 pm
Posty: 243
Lokalizacja: grudziądz
To było tak na marginesie. Nie zamierzałem wcale dyskutować na ten temat.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 05, 2007 12:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Nie zamierzałem wcale dyskutować na ten temat.


Nawet mnie to nie dziwi. W ogóle zastanawiam się, o czym Ty chciałbyś dyskutować? O dowiązaniach symbolicznych? Arabeskach bocznych?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 05, 2007 1:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2005 6:31 pm
Posty: 243
Lokalizacja: grudziądz
O powinnościach ludzi zamożnych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 05, 2007 1:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
O powinnościach ludzi zamożnych.


W takim razie do dzieła, może tu coś sensownego napiszesz i na temat.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 05, 2007 9:37 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
wit napisał(a):
Chwileczkę, nic nie mieszam, tylko czytam uważnie Biblię. 8)

Apostoł Paweł w 1 Koryntian 13:8 napisał, iż wiedza, proroctwa oraz języki w przyszłości przeminą. Następnie w kolejnych wersetach 9 i 10 zaznaczył, że wraz z nastaniem doskonałości przeminą dwa z trzech wcześniej wymienionych darów, mianowicie wiedza i proroctwa, natomiast o darze jęzków nic nie wspomniał. :)

Pozdrawiam.


To przeczytaj tak jak mówisz: uwaznie: 1 Kor. 1-3 z pozostała częscią ze wskazaniem 8 : "jesli języki ustaną"

Wicie, nie trzeba mówić wprost i bezpośrednio, aby zrozumieć chociażby to że np głosisz iż pierwsze zmartwychwstanie już się dokonało.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 06, 2007 8:17 am 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2005 6:31 pm
Posty: 243
Lokalizacja: grudziądz
Jarek napisał(a):
To przeczytaj tak jak mówisz: uwaznie: 1 Kor. 1-3 z pozostała częscią ze wskazaniem 8 : "jesli języki ustaną"


Przeczytałem. Jednak Paweł nic nie wspomniał, jakoby języki miały przeminąć, gdy nadejdzie doskonałość. Zgadza się? No chyba, że mamy inne Biblie, i w mojej nic na ten temat nie ma.

Cytuj:
Wicie, nie trzeba mówić wprost i bezpośrednio, aby zrozumieć chociażby to że np głosisz iż pierwsze zmartwychwstanie już się dokonało.


Pierwsze zmartwychwstanie nastąpi wraz z przybyciem Pana, gdy przyjdzie z aniołami. Natomiast Chrystus przybył w Duchu Świętym. Różnica jest taka Jarku, że Ty głosisz Jezusa w jego śmiertelnym ciele, a przecież Paweł apelował, aby takiego Chrystusa już nie znać (2 Koryntian 5:16). Mamy głosić Jezusa już ukrzyżowanego, czyli Chrystusa w Duchu.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 06, 2007 10:17 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Wicie czy widzisz to że bronisz sie literą, bo jak Paweł nie wymienił języków za kazdym razem to znaczy że nie ustaną. W 1 Kor. 13 Paweł podkresla miłość, o tym że miłość nie ustanie. Podkresla ją ponad inne przymioty. Miłość pokazał jako doskonalszą drogę 1, Kor. 12, 31

O darach w innych listach mozna się doczytać że języki budują modlącego, prorokowanie zaś buduje zbór. Jesli ustało prorokowanie, to kościół nie potrzebuje sie już budować.

Dla mnie czas zokończenia budowania Świątyni- Kościoła związany jest z czasem przyjścia Pana, nie w ciele, takim jakim był gdy chodził po ziemi i znali Go Apostołowie, ale takim jakim jest teraz, gdyz Chrystus tak jak Ojciec jest Duchem.

Pan zgodnie ze swoją zapowiedzią przysyła wierzącym Swojego Ducha, a nie że przybył już w Duchu Świętym, gdyż własnie ma przyjść jak piszesz z aniołami. Wtedy ujrzy go wszelkie oko, a nie tylko wierzacy, wtedy też nie bedzie potrzebne prorokowanie, jak też inne dary gdyż nie będa juz potrzebne. Tak jak nie potrzebne sa narzędzia do budowy domu dy budowa zostaje zakończona.

Paweł jedynie pisze że to co cząstkowe przeminie, co nie znaczy że dosłownie wiedza przeminie, poznanie, języki, uzdrawianie itd... , ale że to nie będzie juz czastkowe, bo chociazby poznamy tak jak jesteśmy poznani. Samemu Pawłowi gdy to pisał, powiedziałbyś że nie zna Pana, bo teraz widzi jakby w zagadzce i przez zwierciadło? :)
Hej

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 06, 2007 10:56 am 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2005 6:31 pm
Posty: 243
Lokalizacja: grudziądz
Jarku

Prorokować można tylko ze Słowa Bożego, czyli Biblii. Dzisiejsi prorocy ten nakaz często łamią i prorokują na podstawie własnych widzeń (1 Korytnian 14:36,37; por. Jeremiasza 23:16). Dlatego też obecny duchowy stan chrześcijaństwa, zwłaszcza nurtu ewngelikalnego, jaki jest, każdy widzi. Podkreślam jeszcze raz, że cząstkowość, czyli okres dzieciństwa Kościoła, przeminął wraz ze spisaniem całego Pisma Świętego, co nastąpiło w I wieku n.e. Od tego czasu zaistniała doskonałość, czyli coś co jest pełne, całkowite, a więc Kościół wkroczył w okres dorosłości, dojrzałości duchowej. Nie jest tak, jak sugerował Ariel, że sa różne rodzaje doskonałości, bo jeżeli coś nie jest w pełni doskonałe, to nie jest wogóle doskonałe. Tak też Paweł w 1 Koryntian rozdziale 13 mówi o doskonałości Kościoła, i nie skupia się na doskonałości świata, co wynika jednoznacznie z kontekstu.

Odnośnie tego, że ja rzekomo bronię się literą, potraktuję to jako żart. Po prostu czytam tak, jak jest napisane i nie dodaję nic od siebie. :)

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 06, 2007 11:41 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
wit napisał(a):
Jarku
Prorokować można tylko ze Słowa Bożego, czyli Biblii.

wit napisał(a):
Podkreślam jeszcze raz, że cząstkowość, czyli okres dzieciństwa Kościoła, przeminął wraz ze spisaniem całego Pisma Świętego, co nastąpiło w I wieku n.e.


Połaczę to z tym co uważasz za żart a ja serio odczytuję twoje wpisy. Tak jak te, gdzie wywyższasz Biblię nad Ducha Świetego, która dla niektórych staje sie bozkiem, a Duch Świety jest odrzucany. To co jest w Biblii jest także cząstowe i nie wszystko zostało spisane. W okresie między wojenym były zbory żyjące jak w biblii, a niemające tej księgi w całości. Tak samo w okresie powstawania koscioła, biblii jako takiej nie było, a Kościół był mocny i ugruntowany. To nie biblia daje uzdrowienie, ani w pismach nie ma Boga. Piszesz że narodziłeś się z Ducha trzy miesiące temu, a wystepujesz przeciw słowom Pawła do Tymoteusza. Z biblii mozna cos objaśnic wytłumaczyć , ale prorokować??? Prorokuje się z Ducha. To tyle w tej kwestii.



Cytuj:
Dzisiejsi prorocy ten nakaz często łamią i prorokują na podstawie własnych widzeń (1 Korytnian 14:36,37; por. Jeremiasza 23:16). Dlatego też obecny duchowy stan chrześcijaństwa, zwłaszcza nurtu ewngelikalnego, jaki jest, każdy widzi.

To że jest duzo odstepstwa i że droga Pańska jest pohańbiona, nie znaczy że każde proroctwo jest według własnego widzimisię, a może być dane z Boga. Tu potrzebna jest rozwaga i mądrość.


wit napisał(a):
Od tego czasu zaistniała doskonałość, czyli coś co jest pełne, całkowite, a więc Kościół wkroczył w okres dorosłości, dojrzałości duchowej.


Jesli Paweł sam o sobie pisze i o tym co wie, jako cząstkowe i niepełne, i ze dopiero gdy doskonałość nastanie to wtedy dopiero pozna tak jak jest poznany, to własnie jest mowa dorosłego i wiedzacego co mówi, a dzieci zachłystują się cząstkowym i wzbijaja w pychę.


wit napisał(a):
Nie jest tak, jak sugerował Ariel, że sa różne rodzaje doskonałości, bo jeżeli coś nie jest w pełni doskonałe, to nie jest wogóle doskonałe. Tak też Paweł w 1 Koryntian rozdziale 13 mówi o doskonałości Kościoła, i nie skupia się na doskonałości świata, co wynika jednoznacznie z kontekstu.

Pozdrawiam.


Sam wyrózniasz pewne stopnie, bo przecież pisałeś o dziedzińcach, a teraz sie wypierasz?


Czeka Cię Wicie jeszcze duzo walki między tym co w tobie jest ze starego człowieka. Więc zakończę ta rozmowę słowami aby Pan prowadził cię przez Ducha Swego i Chrystus był jedynym Panem.

Hej

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 06, 2007 12:30 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Wicie,czy prorokująć np,że nastanie głod w mieście to prorokujesz z Bibli czy nie?
Wiem,ze wielu" prorokuje" z ciała ale Ty zamykasz sie na wszystko.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 06, 2007 11:39 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Cytuj:
Chwileczkę, nic nie mieszam, tylko czytam uważnie Biblię. Cool

Apostoł Paweł w 1 Koryntian 13:8 napisał, iż wiedza, proroctwa oraz języki w przyszłości przeminą. Następnie w kolejnych wersetach 9 i 10 zaznaczył, że wraz z nastaniem doskonałości przeminą dwa z trzech wcześniej wymienionych darów, mianowicie wiedza i proroctwa, natomiast o darze jęzków nic nie wspomniał. Smile

Trudno,by Paweł za każdym razem,kiedy chce coś napisać o darach Ducha,wymieniał je wszystkie po kolei.To,że w tym tekście wymienił akurat te wcale nie daje podstaw,by je wydzielać spośród pozostałych darów.Posłużył się nimi akurat z tego powodu,że problem proroctw i języków był sprawą do rozwiązania w zborze Korynckim.
Dary Ducha przyszły z Duchem Świętym i razem z nim odejdą.Wszystkie w jednym czasie.
Wicie,czy do tych wnosków doszedłeś samodzielnie,czy pomaga ci w tym jakaś literatura lub człowiek?Podszedłeś do tego tematu bez jakiejkolwiek wcześniejszej wiedzy,czy jednak już wcześniej ktoś ci coś zasugerował?Proszę o szczerą oopowiedź.

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 07, 2007 12:33 am 
Offline

Dołączył(a): Cz cze 02, 2005 7:44 pm
Posty: 269
Wicie,

Cytuj:
Nie jest tak, jak sugerował Ariel, że sa różne rodzaje doskonałości, bo jeżeli coś nie jest w pełni doskonałe, to nie jest wogóle doskonałe.


Nie tyle chodzi mi o różne rodzaje doskonałości (choć te także występują), ile o to, że słowo "doskonałość" można zastosować do różnych rzeczywistości. Doskonały może być Zbawiciel, człowiek, Pismo itd. By określić do czego odnosi się słowo "doskonałość", trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę kontekst. A ten jest dość oczywisty w omawianym przez nas fragmencie.

_________________
None but Jesus...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 07, 2007 8:08 am 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2005 6:31 pm
Posty: 243
Lokalizacja: grudziądz
kristina napisał(a):
Wicie,czy prorokująć np,że nastanie głod w mieście to prorokujesz z Bibli czy nie?


Takie prorokowanie rzecz jasna nie jest na podstawie Pisma Świętego. Wszelkie proroctwa zostały spisane w Biblii i nimi należy się zająć, a jest tego dosyć sporo. Apostoł Paweł w pytaniu zapisanym w 1 Korytnian 14:36 podważa "prywatne" proroctwa, następnie w kolejnych wersetach 37 i 38 stwierdza, że kto nie uzna tego nakazu Chrystusowego, ten sam nie będzie uznany przez Pana.

Adam napisał(a):
Posłużył się nimi akurat z tego powodu,że problem proroctw i języków był sprawą do rozwiązania w zborze Korynckim.


Ten sam problem dotyczy także dzisiejszych chrześcijan, więc nie można mówić tylko, że wynikł on w zborze korynckim. Adamie, czytaj ten list, tak jakby on był skierowany do Twojego zboru. 8)

Cytuj:
Wicie,czy do tych wnosków doszedłeś samodzielnie,czy pomaga ci w tym jakaś literatura lub człowiek?Podszedłeś do tego tematu bez jakiejkolwiek wcześniejszej wiedzy,czy jednak już wcześniej ktoś ci coś zasugerował?Proszę o szczerą oopowiedź.


Niech będzie, że samemu do tego doszedłem. :)

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL