www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:17 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 31, 2007 12:20 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2005 6:31 pm
Posty: 243
Lokalizacja: grudziądz
Marius(z)u

Brałem też pod uwagę taką ewentualność, że kamień węgielny może oznaczać kamień narożny lub też węgieł, czyli miejsce zetknięcia się dwu ścian zewnętrznych; i w związku z tym co napisałeś powyżej, mogę się z Tobą zgodzić odnośnie tej kwestii. Jednak apostoł Paweł wspomniał, że wiedza i proroctwa miały istnieć do pewnego określonego czasu, o czym można przeczytać w 1 Koryntian 13:9,10. Myślę [w każdym razie mam taką nadzieję], że się zgodzisz z tym, że wiedza oznacza naukę [przykazania] podaną przez apostołów, zaś proroctwa przekazane zostały przez proroków, i wszystko to zostało spisane w Biblii (2 Piotra 3:2). Dlatego też uważam, że w dzisiejszych czasach nie ma już zarówno apostołów, jak i proroków; jest natomiast miejsce dla ewangelistów [wszak dar języków miał później przeminąć] (1 Koryntian 13:8; 14:22). :wink: :D

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 31, 2007 2:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
:shock:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 31, 2007 3:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz cze 02, 2005 7:44 pm
Posty: 269
wit napisał(a):
Marius(z)u

Brałem też pod uwagę taką ewentualność, że kamień węgielny może oznaczać kamień narożny lub też węgieł, czyli miejsce zetknięcia się dwu ścian zewnętrznych; i w związku z tym co napisałeś powyżej, mogę się z Tobą zgodzić odnośnie tej kwestii. Jednak apostoł Paweł wspomniał, że wiedza i proroctwa miały istnieć do pewnego określonego czasu, o czym można przeczytać w 1 Koryntian 13:9,10. Myślę [w każdym razie mam taką nadzieję], że się zgodzisz z tym, że wiedza oznacza naukę [przykazania] podaną przez apostołów, zaś proroctwa przekazane zostały przez proroków, i wszystko to zostało spisane w Biblii (2 Piotra 3:2). Dlatego też uważam, że w dzisiejszych czasach nie ma już zarówno apostołów, jak i proroków; jest natomiast miejsce dla ewangelistów [wszak dar języków miał później przeminąć] (1 Koryntian 13:8; 14:22). :wink: :D

Pozdrawiam.


Wicie, przeczytaj nieco dalej z 1 Kor 13. rozdziału, kiedy te dary miały przeminąć :) .

_________________
None but Jesus...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 01, 2007 8:44 am 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2005 6:31 pm
Posty: 243
Lokalizacja: grudziądz
arielxv napisał(a):
Wicie, przeczytaj nieco dalej z 1 Kor 13. rozdziału, kiedy te dary miały przeminąć :) .


Wiedza i prorokowanie przeminęły, gdy nastała doskonałość, co nastąpiło wraz ze zmianą porządku kapłańskiego z Aaronowego na Melchizedekowy (Hebrajczyków 10:14; por. 7:19; 9:9; 10:1). Natomiast dar języków ustanie w późniejszym czasie, zapewne gdy już Ewangelia zostanie ogłoszona na całym świecie, a więc gdy Chrystus powróci na ziemię (por. Mateusza 24:14).

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 01, 2007 12:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
:shock:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 01, 2007 12:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Wicie,ja wczoraj prorokowałam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 01, 2007 12:43 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2005 6:31 pm
Posty: 243
Lokalizacja: grudziądz
kristina napisał(a):
Wicie,ja wczoraj prorokowałam


No dobrze, tylko co prorokowałaś: widzenia swojego serca, czy też to, co pochodzi ze Słowa Bożego (czyt. Biblii).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 01, 2007 1:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Wit: Wiedza i prorokowanie przeminęły, gdy nastała doskonałość, co nastąpiło wraz ze zmianą porządku kapłańskiego z Aaronowego na Melchizedekowy (Hebrajczyków 10:14; por. 7:19; 9:9; 10:1).


Zmyślasz, nie po raz pierwszy. Teksty z Hbr, na które się powołujesz nic nie mówią o nastaniu doskonałości nowego świata - a o niej pisał Paweł w 1Kor 13.

Hbr 10:14 Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki tych, którzy są uświęcani.

Hbr 9:9 To zaś jest obrazem czasu teraźniejszego, a składa się w nim dary i ofiary, nie mogące jednak udoskonalić w sumieniu tego, który spełnia służbę Bożą.

Hbr 7:19 Prawo nie dawało niczemu pełnej doskonałości, było jednak wprowadzeniem tylko lepszej nadziei, przez którą zbliżamy się do Boga

Wszystkie te fragmenty mówią o niemożności wydoskonalenia człowieka, który podlega staremu przymierzu, z jego systemem ofiarniczym. Tu nie ma słowa o przyszłości nowego świata wraz z jego doskonałością. Na ten świat dopiero oczekujemy. I o tym Paweł pisał w 1Kor 13:

"..lecz gdy nastanie doskonałość, to, co cząstkowe, przeminie [w tym dary duchowe, jak prorokowanie]. Gdy byłem dziecięciem, mówiłem jak dziecię, myślałem jak dziecię, rozumowałem jak dziecię; lecz gdy na męża wyrosłem, zaniechałem tego, co dziecięce. Teraz [apostoł wyraźnie oddziela teraźniejszy czas niedoskonałości, od tego, co ma nastać w przyszłości] bowiem widzimy jakby przez zwierciadło i niby w zagadce, ale wówczas twarzą w twarz. Teraz poznanie moje jest cząstkowe, ale wówczas poznam tak, jak jestem poznany. Teraz więc pozostaje wiara, nadzieja, miłość, te trzy; lecz z nich największa jest miłość."

Wiesz Wit, pomysłowość ludzka nie zna granic. Nie wierzysz w dary duchowe na dziś, nikt Cię nie zmusza. Ale nie manipuluj prostym tekstem Słowa - bo jaki koń, każdy widzi. Powołujesz sie na doskonałość porządku i kapłaństwa Chrystusowego, by odrzucić dar proroctwa. Wyjątkowa infantylność. Gdyby było, jak piszesz, także w czasach Pawła nie miałby prawa funkcjonować dar proroctwa, bo kapłaństwo nowego porządku już istniało. A jak było w pierwszym kościele, możemy wszyscy sprawdzić na kartach NT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 01, 2007 2:32 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2005 6:31 pm
Posty: 243
Lokalizacja: grudziądz
Lisie

W Liście apostoła Pawła do Koryntian chodzi o doskonałość Kościoła [Ciała Chrystusowego], czyli dojrzałość [pełne poznanie Syna Bożego], jako przeciwieństwo dzieciństwa (1 Koryntian 13:11). O tym samym można przeczytać również w Efezjan 4:11-16:

"I On [Chrystus] ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami, aby przygotować świętych do dzieła posługiwania, do budowania ciała Chrystusowego, aż dojdziemy wszyscy do jedności wiary i poznania Syna Bożego, do męskiej doskonałości, i dorośniemy do wymiarów pełni Chrystusowej, abyśmy już nie byli dziećmi, miotanymi i unoszonymi lada wiatrem nauki przez oszustwo ludzkie i przez podstęp, prowadzący na bezdroża błędu, lecz abyśmy, będąc szczerymi w miłości, wzrastali pod każdym względem w niego, który jest Głową, w Chrystusa, z którego całe ciało spojone i związane przez wszystkie wzajemnie się zasilające stawy, według zgodnego z przeznaczeniem działania każdego poszczególnego członka, rośnie i buduje siebie samo w miłości."

Twierdzenie, że w dzisiejszych czasach istnieją apostołowie i prorocy prowadzi na manowce. Nawet nie trzeba wiele o tym pisać, wystarczy popatrzeć na wspólnoty ewangelikalne, które niemalże masowo zwracają się w stronę tzw. reformacji nowoapostolskiej, a ci chrześcijanie, ktorzy nie przystąpili do tego ruchu, musieli się pozamykać w swoich kościołach domowych. Takie niestety są fakty.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 01, 2007 3:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Po pierwsze- nie wszystkie wspólnoty, które wierzą w istnienie darów( w tym proroctwa) "zwracają się w stronę reformacji nowoapostolskiej".
Po drugie- nie zauważyłam, aby chrześcijanie gdziekolwiek doszli do "jedności wiary i poznania Syba Bożego"

No, bo popatrz...jesteś chrześcijaninem...? Jesteś. JA też. I jakaż jedność między nami...? Jak mógłbyś się ze mną modlić, skoro zaczęŁabym ci prorokować? PogoniŁbyś mnie, siŁę nieczystą , czyż nie...? :twisted:

Zatem- kiedy dojdziemy do jedności, pogadamy o doskonałości. Jednak coś czuję, że to może potrwać... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 01, 2007 3:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Wicie, gdy ktoś opowiada takie rzeczy jak Ty w tej chwili, to zawsze mam ochotę go zapytać o kilka spraw:

Skoro apostoł Paweł pisze w I Kor. 13:8-13, że dary duchowe w postaci prorokowania i daru języków na przykład ustaną wówczas, gdy nastanie doskonałość, gdy przestaniemy oglądać niby w zgadce, gdy nasze poznanie będzie doskonałe, gdy zobaczymy Boga twarzą w twarz i gdy poznamy tak, jak jesteśmy poznani, to czy widzisz już wokół doskonałość, czy nie oglądasz już niczego niby w zagadce, czy widziałeś już Boga twarzą w twarz, czy Twoje poznanie jest już doskonałe (a nie cząstkowe) i czy poznałeś już tak, jak jesteś poznany? :?:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 01, 2007 8:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2005 6:31 pm
Posty: 243
Lokalizacja: grudziądz
Grazyna napisał(a):
Po pierwsze- nie wszystkie wspólnoty, które wierzą w istnienie darów( w tym proroctwa) "zwracają się w stronę reformacji nowoapostolskiej".


Nie napisałem, że wszyscy chrześcijanie ewangelikalni oraz charyzmatyczni w taki sposób postępują. Jednak bardzo wielu wybiera tę drogę.

Cytuj:
Po drugie- nie zauważyłam, aby chrześcijanie gdziekolwiek doszli do "jedności wiary i poznania Syba Bożego"


Widocznie żyją nadal pod Zakonem Mojżeszowym, a co za tym idzie - są nadal cieleśni. Polecam przeanalizować 1 Koryntian 1:10-13 oraz 3:1-4.

Cytuj:
No, bo popatrz...jesteś chrześcijaninem...? Jesteś. JA też. I jakaż jedność między nami...? Jak mógłbyś się ze mną modlić, skoro zaczęŁabym ci prorokować? PogoniŁbyś mnie, siŁę nieczystą , czyż nie...? :twisted:


Musiałbym najpierw posłuchać Ciebie i stwierdzić, czy prorokujesz od siebie czy na podstawie Pisma Świętego. No i nie od razu musiałbym pogonić (nie jestem aż taki okrutny). :wink: :D

Smok Wawelski napisał(a):
Skoro apostoł Paweł pisze w I Kor. 13:8-13, że dary duchowe w postaci prorokowania i daru języków na przykład ustaną wówczas, gdy nastanie doskonałość, gdy przestaniemy oglądać niby w zgadce, gdy nasze poznanie będzie doskonałe, gdy zobaczymy Boga twarzą w twarz i gdy poznamy tak, jak jesteśmy poznani, to czy widzisz już wokół doskonałość, czy nie oglądasz już niczego niby w zagadce, czy widziałeś już Boga twarzą w twarz, czy Twoje poznanie jest już doskonałe (a nie cząstkowe) i czy poznałeś już tak, jak jesteś poznany?


Wcześniej napisałem, że dar języków nie ustał wraz z nastaniem doskonałości; odniosłem to tylko do wiedzy i proroctw. Jeżeli chodzi o to czy widzę już doskonałość to odpowiem w taki sposób: Osobiście tego jeszcze nie dostrzegam, bo od chwili mojego narodzenia z Ducha minęło niespełna 3 miesiące i można powiedzieć, że jestem jeszcze 'dzieckiem' w wierze. Jednakże widzę to już oczami wiary. Natomiast doskonałości dostępują te osoby, które już nie są pod Zakonem [mam na myśli zakon zawierający w sobie cień przyszłych rzeczy, a są to pokarmy i napoje] (Kolosan 2:16,17; Hebrajczyków 9:9,10; 10:1). Czym są te pokarmy i napoje to wspomniałem podczas naszej dyskusji w temacie "Nowe Przymierze". 8)

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 01, 2007 9:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Wit: od chwili mojego narodzenia z Ducha minęło niespełna 3 miesiące i można powiedzieć, że jestem jeszcze 'dzieckiem' w wierze


Wyznaj szczerze, ten Duch, co Ciebie zrodził, osobą jest?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 01, 2007 10:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
wit napisał(a):
arielxv napisał(a):
Wicie, przeczytaj nieco dalej z 1 Kor 13. rozdziału, kiedy te dary miały przeminąć :) .


Wiedza i prorokowanie przeminęły, gdy nastała doskonałość, co nastąpiło wraz ze zmianą porządku kapłańskiego z Aaronowego na Melchizedekowy (Hebrajczyków 10:14; por. 7:19; 9:9; 10:1). Natomiast dar języków ustanie w późniejszym czasie, zapewne gdy już Ewangelia zostanie ogłoszona na całym świecie, a więc gdy Chrystus powróci na ziemię (por. Mateusza 24:14).

Pozdrawiam.


Uważasz Wicie że przy nastaniu doskonałości przeminie to co cząstkowe. Ja też, ale nie widzę aby to co cząstkowe przeminęło. Świat jaki był taki jest, wiedza jaka była to dalej po omacku klepie i szuka budując hipotezy i teorie. Chociazby z tego powodu i nie mieszając w to Boga, a oglądając świat takim jaki jest moge powiedzieć że to co cząstkowe nadal istnieje, to tez doskonałość jeszcze nie nastała na ziemi.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 02, 2007 8:05 am 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2005 6:31 pm
Posty: 243
Lokalizacja: grudziądz
Jarku

No cóż mogę odpowiedzieć... Powtórzę tylko to co już wiele razy pisałem. Świat chrześcijański nadal tkwi pod Zakonem Mojżeszowym, dlatego też droga do doskonałości nie zostaje mu objawiona. :?

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL