www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 11:07 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 06, 2006 8:20 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 10:19 pm
Posty: 96
No tak, dobrze, że to nie ja tłumaczyłem NŚ... :lol: Poza tym moje posty nie idą przez korektę wydawniczą :lol:
Cytuj:
Nie ma nawet o czym gadac, jak sie po swojemu przetlumaczylo tekst...


Chętnie zatem poczytam przekład jakim ty dysponujesz. Mam nadzieję, że tam również nie jest po 'swojemu'. Każde wyznanie wydające Biblię tłumaczy w pewnym sensie po swojemu, itur. Mało tego, nawet w jednym i tym samym wyznaniu różni tłumacze oddają 'po swojemu'. Porównaj różnice (istotne) w przekładzie Kowalskiego, Dąbrowskiego a Tysiąclatką. Więcej, I wydanie BT różni się mocno od IV! Biblia nie jest przypisana jednej religii. Nawiasem mówiąc, jaki przekład preferujesz?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 06, 2006 8:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Nie preferuje zadnego, ale na co dzien uzywam B. Warszawskiej, Gdanskiej, czasem siegam do Tysiaclatki. Ale nie mam do tego kolorowych pisemek... :wink: :lol: O ja biedna!! Bylabym taka madra! :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 06, 2006 9:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Kogut: Znam zasady gramatyki. Natomiast nigdy nie słyszałem aby duch św. rodził dzieci Boże. W Biblii toś gdzieś przeczytał?


Rzeczywiście, w sali królestwa tego nie usłyszysz. Sam czytaj, a nie rób sobie klapek z kolorowanek.
Toś się zbłaźnił. :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 06, 2006 10:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 10:19 pm
Posty: 96
A ty lisie, znasz jakiś werset o tym, że duch św. rodzi dzieci?
PS. Widzę, że ty tylko w jednym tonie i nic mądrego...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 06, 2006 10:24 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 10:19 pm
Posty: 96
itur
Więc dobrze wiesz, jak to jest z przekladami, które czytasz. Bg zawiera dodatki których nie pisali apostołowie a BT, tak się szczycąca jest przekładem z przekładu i powinna się chyba nazywań, nie Tysiąclatką tylko Tysięcem błędów. Poczytaj coś o tym, choćby w necie. Te przeklady są, 'po swojemu' - a jednak je czytasz.
Nawiasem, gdyby Twój ostatni post brzmiał tak:
Cytuj:
Nie preferuje zadnego, ale na co dzien uzywam B. Warszawskiej, Gdanskiej, czasem siegam do Tysiaclatki.

...a nie tak jak jeszcze dodałeś, to chyba bym cię polubił... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 06, 2006 10:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 10:19 pm
Posty: 96
...aha... itur! Jeszcze tak pomyslałem... Widzę, że jeden przeklad Biblii Ci nie wystarcza, więc niewiasto! przetłumacz sobie Biblię tak jak powinno być, bo to nic innego, jak żerujesz na robocie katolików i protestantów. A Tyś pewnie ani jeden ani drugi. Wstydziłabyś się korzystać z cudzych wydań...


Ostatnio edytowano Wt lis 07, 2006 10:55 am przez Kogut, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 06, 2006 10:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Kogut, zlituj sie! Tyle czytasz moje posty i nie zalapales, ze jestem niewiasta? :roll: No pomocy!!! Czemu ja wciaz musze co troche komus na to zwracac uwage? Pisze przeca w formie zenskiej, a chlopa ze mnie robia! no nie... kwiatuszka mam w awatarku... no zalamka!
Ja wiem jak z tlumaczeniami, nie musisz mnie uswiadamiac. Ale wybacz, nie bede czytac Biblii, ktorej przeklad jawnie dostowano no nauk naszych ulubionych kolorowych pisemek. Malo tego, przy przekladzie korzystano z tlumaczenia spirytysty!!! Pewno, ze potem sie odzegnywano od tego, ale duch pozostal, oj pozostal...
Moze mnie jednak polubisz? :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 07, 2006 10:53 am 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 10:19 pm
Posty: 96
Ano, coś mnie tknęło po twoim ostatnim poście, gdy napisałaś: O ja biedna! Z drugiej strony nick itur kojarzy mi się z rodzajem męskim jak kaptur, kangór; mało tego, pomijając literkę "i" wychodzi "tur" a to zwierze (wymarłe) wielkie i potężne, wcale nie nasuwające mi skojarzeń z delikatną, drobną istotą o nazwie kobieta :lol: słowo kawiatuszek, jak dla mnie też w rodzaju męskim... :lol: Mimo wszystko, niewiasto, wybacz! Tego błędu już staram się nie popełnić!
(teraz to mnie nie zdziwi nawet gdyby np. lis objawił się jako 70-cio letnia staruszka :lol: )

Napisałaś:
Cytuj:
nauk naszych ulubionych kolorowych pisemek

Jak to naszych? To twoje też??? Skąd wiesz, że moje również? Jakoś nigdzie nie wyraziłem mojego stosunku do kolorowych pisemek...
A to mnie trochę zaskoczyło:
Cytuj:
przy przekładzie korzystano z tlumaczenia spirytysty!!!

Możesz coś więcej na ten temat? O jakiego spirytystę może chodzić? (myslę, jak zauważył lis, że na sali kr. pewnie tego nie usłyszę...)

Cytuj:
Moze mnie jednak polubisz?

No nie wiem, nie wiem (czy to teraz stosowne, skoro wiem żeś niewiasta) ... musiałbym mieć za co, a na razie... postaraj się bardziej :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 07, 2006 12:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Kogut napisał(a):
A ty lisie, znasz jakiś werset o tym, że duch św. rodzi dzieci?
PS. Widzę, że ty tylko w jednym tonie i nic mądrego...


Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego. Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest. Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić. Wiatr wieje, dokąd chce, i szum jego słyszysz, ale nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd idzie; tak jest z każdym, kto się narodził z Ducha

Cytuj:
Jak to naszych? To twoje też??? Skąd wiesz, że moje również? Jakoś nigdzie nie wyraziłem mojego stosunku do kolorowych pisemek...


Nie odbiegasz od swoich mocodawców - beznadziejna powtarzalność i przewidywalność. Uporczywe zapieranie się Ducha Świętego, zaprzeczanie Bóstwu Chrystusa i parę innych zaklamanych doktryn.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 07, 2006 8:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Kogut napisał(a):
Możesz coś więcej na ten temat? O jakiego spirytystę może chodzić? (myslę, jak zauważył lis, że na sali kr. pewnie tego nie usłyszę...)


Gdzies czytalam... :roll: 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 09, 2006 12:53 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 4:19 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Słupsk
Kogut napisał(a):
duch św. Świadkowie Jehowy uwzględniają go w swoim życiu nie mniej niż inni. Jeśli na dowód działania takiego ducha podaje się na forum różne świadectwa, to posłuchaj świadectw ŚJ.

A to ciekawe, skoro wg. wykładni Strażnicy "drugie owce" nie otrzymują Ducha Świętego, a jedynie "namaszczony ostatek".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 09, 2006 4:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 10:19 pm
Posty: 96
Terebincie...
Nie wiem jaką to Strażnicę i wykładnię masz na mysli, ale co innego być zrodzonym z ducha a co innego być przez niego prowadzonym. Zwróć uwagę, że w ST często wspomina się o żydach którzy dokonywali pod wpływem ducha to i owo a zrodzeni z ducha przecież nie byli. Czyżby Bóg ducha zarezerwował tylko dla tych, którzy mają pójść do nieba? Nic podobnego. Np. w Dziejach 1:8 tym, którzy podjęli się dzieła głoszenia miał towarzyszyć duch św. A wezwanie z objawienia: "Kto ma uszy, niechaj słucha co duch mówi do zboru" nie dotyczy, każdego, kto jest w zgromadzeniu? A jeśli ktoś przejawia miłość, dobroć, życzliwość itd. to duch na niego nie oddziałuje, skoro wydaje jego owoce? Chyba nie chcesz powiedzieć, że Ci, którzy mienią się 'zrodzonymi z ducha' tworzą jakąś grupę lepszą od innych, bo tak mi jakoś tym zaleciało...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 09, 2006 5:06 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 10:19 pm
Posty: 96
itur...
Już myślałem, że wytoczysz jakieś poważne działo a tu tylko:
Cytuj:
Gdzies czytalam...

Nie będę Ci podawał strony w necie ale jak poczytałem to włosy się zjeżyły na głowie, brakowało tylko latających garnków i zginania łyżek na odległość. Czegoż to ludzie nie wymyślą byleby dokopać... :lol: :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 09, 2006 6:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Widzisz jak sobie sam ladnie poradziles? :D
Wystarczy w Google wrzucic haslo "Johannes Greber". A niech sobie ludziska poczytaja... To fakty, a nie dokopywanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 09, 2006 10:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 10:19 pm
Posty: 96
Oj iturko, iturko...
Fakty? Myślisz, że ludzie wierzą we wszystko co napisano w necie? Rozsądny człowiek czytający o Greberze wie, że ten, który to napisał traktuje to (albo chciałby aby czytelnik tak to traktował) jako fakt. Natomiast zwykły czytelnik nie jest wstanie zweryfikować niczego. Nie może ani zaprzeczyć, ani potwierdzić. Naiwnością byłoby uznać coś takiego za fakt. Tym bardziej, że czytelnicy nie mają źródeł. A ja mam... tylko kogo interesuje prawda? Ludzie idą za owczym pędem, gdzieś coś słyszeli i strasznie gorliwie powtarzają. Bo ŚJ jest bee.... a dlaczego? Bo bee... :wink:
PS. Nie wiem ile masz lat, ale o korzystaniu z tego przekładu słyszałem i czytałem wiele lat temu... tylko, co to zmienia?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL