www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 2:07 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 24, 2006 2:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 10:19 pm
Posty: 96
Adam wymyślił:
Cytuj:
Kogucie,a od kiedy to ŚJ przestali się upierać,że ''Jehowa'' to jedynie słuszna forma imienia Bożego?Znasz może datę,kiedy to błysnęło to nowe światło?
Przez kilkadziesiąt lat głosili po całym świacie,że Bóg ma na imię Jehowa,a teraz nagle im przeszło.

Nie wiem z kim i jak rozmawiałeś. Nie ma czegoś takiego: 'od kiedy przestali', gdyż nigdy się nie upierali. Pomyśl logicznie, gdy w angielskim piszą Jehowah, japońskim Ehoba, włoskim Geowa czy jakimś awabakalskim Yehoa - to przy której formie wg. Ciebie się upierali?
Cytuj:
twierdzisz,że nigdy się przy tym nie upierali?Od kiedy jesteś w organizacji?Od 5-ciu lat?Nie czytałeś Strażnic i innych wydawnictw organizacji sprzed 10-30 lat?
Nie ważne od kiedy jestem i czy w ogóle jestem ŚJ. Skoro poświęciłeś sporo czasu na zbadanie tej grupy to rozumie, że prześledziłeś te Strażnice w tym temacie nie od 5, czy 20 lat, prawda? Więc co ŚJ myślą o formie Jehowa przeczytaj w broszurze 'Imię...' na str. 7: "...Prawdę mówiąc, nikt nie wie na pewno, jak pierwotnie wymawiano imię Boże..." a na str. 8: "Czy jednak nie byłoby lepiej posługiwać się tym imieniem w brzmieniu prawdopodobnie bliższym oryginalnemu? Niekoniecznie, bo nie ma takiego zwyczaju w odniesieniu do imion biblijnych". Str. 10: "Wymawiamy je w ojczystm języku i nie próbujemy naśladować oryginalnego brzmienia..." Str.11: "Czy wobec tego używanie formy JAHWE jest błędne? Nic podobnego." Taki jest i taki był stosunek ŚJ do formy. Jeśli Adamie masz jakieś inne dane to wybacz, ale ktoś Ci naopowiadał głupot. Broszura ta została wydana w '84 roku, i nie zawierała żadnych nowych rewelacji, ktore nazywasz 'nowym światłem' :) a więc wątpię, czy rozmawiałeś o tym wcześniej. Jeśli chcesz to sprawdzić dokładniej to podaj mi źródło publikacji ŚJ a ja wyślę Tobie skan. Począwszy od 1919 roku wszystkie. Zaglądam do nich chętnie i nie wyczytałem tam nic takiego o czym piszesz więc...
Cytuj:
jesteście delikatnie zniechęcani do sięgania po nie,dlatego mam cię za usprawiedliwionego.

... nie uważaj mnie za usprawiedliwionego, jakobym nie zaglądał do starszych publikacji (bo to nieprawda) ale raczej dlatego, żeś nie sąd ani wyrocznia. To zniechęcanie do wcześniejszych wydań jest również jakąś bzdurą. Pozwól, że zacytuję NSK:
"W Naszej Służbie Królestwa ze stycznia 1988 znalazła się zachęta do kompletowania roczników tego miesięcznika. Warto w dalszym ciągu gromadzić w bibliotece zborowej kolejne wydania, żeby starsi i głosiciele mogli z nich korzystać.
Mając dostęp do tych roczników, głosiciele mogą sięgać do dawniejszych artykułów. Niekiedy spotyka się w Naszej Służbie Królestwa odsyłacze do starszych numerów tego miesięcznika, wydanych w czasie, gdy niektórzy jeszcze nie mieli łączności ze zborem. Oprawione roczniki, dostępne w bibliotece zborowej, będą im bardzo przydatne."

Mało tego, niedawno ŚJ dostali skorowidz do publikacji od 1960 roku. Na co i po co, Adamie? Żeby, jak sugerujesz, wlaśnie nie zaglądać do staroci? Jeśli ŚJ są sektą diabelską to, gdy ktoś wyraża kłamstwa (patrz wyżej swoje wypowiedzi) również jest 'dzieckiem Diabła' Jana 8:44.



Cytuj:
Organizacja ŚJ jest ewidentnie i na 100% sektą stworzoną przez szatana,by zwieść wielu.Zbyt dobrze ją poznałem,by w to wątpić.

Jeśli ją poznałeś jak temat z imieniem to właściwie NIC nie poznałeś.
Cytuj:
A komentarze Lisa czytam z uśmiechem.Ma poczucie humoru
A mnie jakoś nie śmieszy kpiarski ton... coż mi do tego, każdy ma inny poziom poczucia humoru...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 24, 2006 3:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Nie, no dobre! Jeszcze troche i Kogut nam tu oficjalnie wyprze sie wszystkich doktryn sJ! Zaraz sie okaze, ze wlasciwie sJ niczym nie roznia sie od chrzescijan! :lol: :lol:
A w ogole kierownictwo organizacji niezbyt przychylnie patrzy na fakt przesiadywania swoich wiernych w Internecie, a na forach zwlaszcza... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 24, 2006 7:34 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 10:19 pm
Posty: 96
Cytuj:
Jeszcze troche i Kogut nam tu oficjalnie wyprze sie wszystkich doktryn sJ!

Wypieram się raczej tego, co o doktrynach ŚJ mówi Adam nieozrientowany :wink:
Cytuj:
kierownictwo organizacji niezbyt przychylnie patrzy na fakt przesiadywania swoich wiernych w Internecie, a na forach zwłaszcza

Informacje zasłyszaną pod budką z piwem przemilczę... :wink:
Cytuj:
Zaraz sie okaze, ze wlasciwie sJ niczym nie roznia sie od chrzescijan!

O to nie bój... różnic jest tyle, że nie nadążyłabyś łapać, gdybym wymieniał :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 24, 2006 7:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 10:19 pm
Posty: 96
itur...
Cytuj:
Jest tez ktos taki jak jehowita, stad jehowicki. Proste i logiczne
Tak samo proste i logiczne jak to, że skoro jest ktoś taki jak 'narodzony z ducha' to i jest 'narodzenioduchowita' i 'narodzenioduchowicki' :lol: :lol: :lol:
Brawo! Może pouprawiamy jeszcze jakieś słowotwórstwo...? Napisz do J. Miodka a pewnie poruszy w telewizji :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 24, 2006 8:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Kogut, no nie zartuj sobie! SJ zmieniaja poglady jak rekawiczki!
Przed budkami z piwem nie bywam, a Ty tak?? :wink:
Pismidlo "Przebudzcie sie" (no chyba je znasz?!) w 1998 r. pisalo o niektorych miejscach w Internecie, ze: "...okradaja z czasu - dotyczy to na przyklad grup dyskusyjnych. Od wszelkich takich pulapek trzymaj sie z daleka!". I co?? Ale poniewaz jest tak, jak pisalam wyzej, ze sJ co rusz co innego zalecaja swoim owieczkom, wiec w 2004 r. mozna bylo wyczytac, ze Internet moze byc jednak narzedziem "prawdy" i juz tak nie gonia od uczestnictwa w dyskusjach. Stad chyba Twoja obecnosc tutaj... :lol: :wink: Jak wiec teraz kaze wierzyc organizacja? :roll:


Ostatnio edytowano Pt lis 24, 2006 8:04 pm przez itur, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 24, 2006 8:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Kogut, a masz w domu slownik jezyka polskiego? Nie wiem, o co Ci chodzi? O odmiane "jehowicki"? Jest jak najbardziej poprawna, a jak Ci sie cos nie podoba, to pretensje skieruj do profesorow polonistow, ktorzy taka forme uznaja za prawidlowa. I nie jest ona obrazliwa dla nikogo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 24, 2006 8:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 10:19 pm
Posty: 96
Twoja logika mnie powala :lol:
Chyba tak samo powinnaś podejść do czytania jak do tego co cytujesz o Internecie...
"Poza tym: Synu mój, przyjmij przestrogę! Pisaniu wielu ksiąg nie ma końca, a nadmierne rozmyślanie męczy ciało."(Kazn.12:12)
i...
"Lecz ma upodobanie w zakonie Pana I zakon jego rozważa dniem i nocą. " (Ps.1:2)
Niechże ta Biblia się zdecyduje! czytać czy nie czytać? Jeśli tak podchodzisz do tego co napisano o Internecie to... wybacz, ale chyba juz tego nie zrozumiesz. Choc lubisz używać słowa 'proste' i 'logika' to jednak ja mam inne pojęcie o tych terminach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 24, 2006 8:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Nie wpychaj Biblii tu, gdzie rozmawiamy o tym, co pozwala lub nie pozwala organizacja manipulujaca milionami ludzi...
Poza tym to nie dotyczy mnie, tylko Ciebie i Tobie podobnych, to Ty sie wiec przejmuj, ja nie musze... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 24, 2006 9:24 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 10:19 pm
Posty: 96
Wiesz co, itur...? Z tobą to ani szyć ani pruć... zaproponuj lepiej coś niż tylko zbijaj. Załużmy, że ŚJ są be. Co mam robić?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 24, 2006 9:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Jam nie krawcowa! :lol: :wink:
Upamietaj sie i wierz ewangelii!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 24, 2006 9:32 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 10:19 pm
Posty: 96
Ewangelii? Wierzę!!!! Jak bum cyk cyk! I już? A co do upamietania się to nie piję, nie palę, na kobitki nie chodzę...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 24, 2006 9:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Kogucie, w sumie dyskusje z Jehowitami jakieś jałowe są. I obecna z Tobą nie odbiega od średniej. Ale jest okazja, to może łaskawie, z zakresu języka polskiego, przyjmij drobną uwagę, bo na zmianę Twojego myślenia o doktrynie chrześcijan raczej trudno liczyć. Sam rozumiesz, długofalowe pranie wywabia kolory.

Oto treść lekcji.
słownik ortograficzny jezyka polskiego:
jehowita,
tego jehowitę, tym jednym jehowitą, o tym jehowicie; ci jehowici, tych jehowitów, tym wszystkim jehowitom



A teraz Ty dawaj z poradnika savoir-vivre'u o zakazie stosowania formy: jehowita, jehowicki.
To jest dobry temat, na dyskusje z Tobą. Jak tą lekcję zaliczysz, możemy pójść dalej.
:lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 24, 2006 10:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 10:19 pm
Posty: 96
lisie... wklep pierwsze lepsze przekleństwo w słowniku jaki cytujesz. Też znajdziesz odmianę. Słowniki podają wyrazy czy zwroty ktorych się używa, tylko czy to jest w dobrym tonie? Tego niestety słowniki nie podają. To, ze profesorowie w słowniku podali jakieś przekleństwo nie upoważnie do używania go jako właściwego i stosownego. Mówię tu o czymś takim jak bon-ton, jeśli nie jest Ci to obce...
Wiem, że Internet wyzwala wiekszą bezpośredniość i sporo osób używa bardziej dosadnego języka niż gdyby użyli go w 'realu'. Jednak to co powiedzial Jezus: 'nie to co wchodzi do ust ale to co wychodzi z ust, kala człowieka'. Internet ma to do siebie, że co w sercu to na ogól na klawiaturze... Podejrzewam, że w 'realu' nigdy bys sobie nie pozwolił na 'wyskoki' na jakie sobie pozwalasz tu na forum. Po prostu bałbyś się, że w końcu jakiś gość poda cię o zniesławienie albo walnie w papę :lol: W sieci nikt w to się nie bawi, więc świadom tego używasz sobie do woli. Jednak jeśli ktoś tego w sercu nie ma to 'net' tego z niego nie wyciągnie.
Cytuj:
na zmianę Twojego myślenia o doktrynie chrześcijan * raczej trudno liczyć. Sam rozumiesz, długofalowe pranie wywabia kolory

(*Czyt. o doktrynie lisa)
Zmiana mojego myslenia? Moje myślenie nie jest świętą krową nienaruszalną. Potrzebuje tylko rzeczowych argumentow a nie bezpodstawnych haseł. Zaraz, zaraz... lisie! To ty próbowałeś zmienić mój sposób myślenia? Na jaki...?
Cytuj:
Jak tą lekcję zaliczysz, możemy pójść dalej.

Pozwoliłem sobie zaznaczyć twoje słowa, gdyż dopóki nie zmienisz tonu, nie ma żadnego zaliczania. Wyczuwam jakiś nauczycielski ton; zaliczenia, jakieś dalej... cóż znaczy ocena: średnia? To Ty oceniasz? Kimże jesteś żeby oceniać? Nawet nie wiesz czy jestem ŚJ ... a tyleś się na ich temat
nagadał :wink:
Cytuj:
dyskusje z Jehowitami

Wow! Jakoś niesłownikowo Ci się wpisało dużą literą! Odruch bezwarunkowy czy świadomy? :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 24, 2006 10:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Ja jeszcze w kwestii formalnej... jehowita pisze sie mala litera. Podobnie jak katolik, prawoslawny, ewangelik itp. itd. Zainteresowanych odsylam do slownika... :wink:

Rozne przeklenstwa slyszalam, ale "jehowicki" lub "jehowita" to w zyciu!! :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 24, 2006 10:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 10:19 pm
Posty: 96
No to pisz do lisa :lol:
Widzisz iturko... nie chodzi o to ze jehowicki jest przekleństwem tylko, ze tak na ogół mówią o ŚJ ludzie, ktorzy chcą wyrazić się o nich pogardliwie i lekceważąco. Odmieniając tak prostacko słowo JHWH po prostu obawiaj się, że podpadniesz pod przykazanie: 'nie wzywaj imienia JHWH do czczych rzeczy...'
W słowniku wyrazy idą jak chcą, wcale on nie jest wskaźnikiem czy należy czy nienależy tak mowić. I tak jak w rozmowie z katolikiem (w realu) nie powiesz: Ty fanatyku papieski! tylko dlatego, że słowo fanatyk i papież są w słowniku uzyte jako normalne i nieobraźliwe w j. polskim. Chodzi o wydźwięk. Być może takie subtelne niuanse są Ci obce, jednak nie każ mi podejrzewać, że jesteś baba grubo ciosana. Gdzie ta kobiecość...? :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL