www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 11:39 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 21, 2006 10:43 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Kryształowy Markiz napisał(a):
Chyba mnie zatkało... Ja o Świadkach Jehowy wiem niewiele... Opieram sie raczej na plotkach wiec sie nie wypowiem... Wiem tez że znam jedna dziewczyne która jest świadkiem Jehowy i jest cudownym człowiekiem, ale to chyba nie jest istotne... Moje słowa to napewno nie jest rozważanie teologiczne... Wybaczcie...


Tak, czasem "przykro" sie czyta jak jedni poznaja drugich tylko po to aby sie poobrzucać. Coś w stylu poznaj swego wroga. Choc powiem ci szczerze że jak zobaczyłem twój nick to pomyslałem sobie że jakis kawalarz. No ale mnie zatkało ;)

Jezus gdy odchodził (początek w dziejach apostolskich) powiedział: będziecie moimi świadkami. Więc niezaleznie czy ktos jest dobry czy nie, nie wypada nawet mówić że apostołowie np swiadczyli o Panu w innym imieniu niz Pańskim, bo to bez natchnienia Ducha... taaakże... mozna wyczytać.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 22, 2006 10:01 am 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 10:19 pm
Posty: 96
Adamie:
Cytuj:
upieranie się przy którejkolwiek z tych form,jako jedynie słusznej (a tak czynią ŚJ) jest niepoważne

Adamie, niepoważne jest to co napisałeś. Właśnie ŚJ wcale nie upierają się, że forma Jehowa jest jedyną i słuszną formą. Może poczytaj coś na ten temat bo wygadujesz bzdury i stroisz mądrale w temacie, ktorego widzę, że nie znasz. Ja pewnie wiesz ŚJ w różnych językach używają charakterystycznych (często podobnych) dla regionu formy tego imienia. Gdyby im zależało na poprawności to umówiliby się i wszędzie brzmiałoby jednako. A tak w angielskim masz Jehowah - nawet z Twoim H na końcu. Lepiej? Najbardziej mnie dziwi, że niektórzy podnoszą dyskusję, że imię to nie Jehowa ale tak naprawdę to sami nic nie proponują i w ogóle nie używają żadnej formy. Tu nie chodzi o formę Adamie. Zobacz co się porobiło z tym wątkiem. :wink: Imię JHWH kojarzy się ludziom nie tyle z Bogiem co ze spolecznością ŚJ. Stąd uprzedzenia zarazem do imienia. Tacy dyskutanci uważają, że udowadniając bezzasadność formy Jehowa albo (co najśmieszniejsze) że JHWH = Jezus, to spoleczność ŚJ jest jedną wielką pomyłką. Jeśli chcesz zdyskredytować ŚJ to nie musisz się uciekać do grzebania w Biblijnym imieniu Boga, gdyż jedno nie ma nic wspólnego z drugim. Myślę, że jak na Twoje potrzeby, albo potrzeby tego forum wystarczy język lisa. On robi to precyzyjnie z zajadłością godną średniowiecznego inkwizytora. Już czuję ten płonący stos... Więc nie sil się na swoje argumenty. Lisowi już nie dorównasz a szkoda byłoby abyś zniżał się do jego poziomu...
PS. A że dla mnie to spór o pietruszkę, to przyjmuję formę podaną przez Ciebie - JAH albo JAHWEH albo JEHOWAH. Sam wybierz a ja zaakceptuję twój wybór i w odpisywaniu na Twoje posty taką formę będę używał. Ok?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 22, 2006 10:15 am 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 10:19 pm
Posty: 96
itur...
Cytuj:
te wszystkie nagrody, o ktorych mowi Jezus, beda dostepne dla ludzi - w niebie!

Więc co to znaczy wg. Ciebie, że 'posiądą ziemię'?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 22, 2006 10:34 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Więc co to znaczy wg. Ciebie, że 'posiądą ziemię'?


To znaczy dokładnie to, co napisano. W nowym świecie będzie wszystko stworzone od nowa, niebo i ziemia. I na nowej ziemi będziemy żyli - mowa o zbawionych. Kościół zstąpi z nieba na nową ziemię. Pierwej ma być zmartwychwstanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 22, 2006 10:40 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Posiada ziemie... Hmmm... no przeciez to chodzi na pewno o jakas reforme rolna... :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 22, 2006 2:47 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 10:19 pm
Posty: 96
lisie... nie nabierzesz mnie na bajki podobne do tych, ktore głoszą Adwentyści Dnia 7. Tak wycieczka do nieba ci się marzy na 1000 lat?

Cytuj:
Kościół zstąpi z nieba na nową ziemię.

Widzę, ze dosłownie potraktowaleś Obj.21:1. Tylko że dalej mowa o tym że to Bóg mieszka pośród ludzi. Też dosłownie? Widzę, że niebo po 1000-leciu opustoszeje... :lol: Wolę przyjąć pogląd wyrażony przez Pawła w 1 Tesal.4:17: "Potem my, pozostający jeszcze wtedy przy życiu wraz z nimi będziemy uniesieni w powietrze, w obłoki, na spotkanie z Panem, z którym tak już na zawsze pozostaniemy." Kiepsko jakoś to widzę Twoje zejście z nieba, chyba że powtórka sprzed potopu...? :wink:
Cytuj:
Pierwej ma być zmartwychwstanie.

Czyje zmartwychwstanie i gdzie? Rozumie, że w tym momencie nie mówisz o zmartwychwstaniu członków Kościoła, gdyż to logiczne, że muszą najpierw być wskrzeszeni aby wg. Ciebie potem zejść.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 22, 2006 8:54 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 20, 2006 9:56 am
Posty: 61
słyszałem niedawno wywodu pastora baptystycznego jak to ludzi czeka albo niebo albo piekło. Straszna ewangelia. Nic o radości, tysiącletnim królestwie. Jak tak mozna głosić?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 22, 2006 10:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Nie będę się rozpisywał. Miałem dzisiaj ciężki dzień. W przeciwieństwie do ŚJ, wierzę, że poniższe słowa Jezusa dotyczą każdego wierzącego:
'Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem'.

Tu mowa o mieszkaniu w niebie, w domu Ojca. Zaś poniżej mowa o nowej ziemi, w nowym świecie. Słowa obietnicy dotyczą wierzących zbawionych, bez podziału na dwie podgrupy: niebiańską i ziemską. Taki podział nie jest biblijny.

'I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową, bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. I Miasto Święte - Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły. I rzekł Zasiadający na tronie: Oto czynię wszystko nowe. I mówi: Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe.'

Wynika z powyższego, i innych miejsc, że Pan powtórnie powraca, by zabrać swoich do domu Ojca w niebie, zaś u kresu czasu, gdy nastanie nowy świat, zamieszkamy na nowej ziemi, i tam będzie Bóg ze swoim ludem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 22, 2006 10:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
lisie... nie nabierzesz mnie na bajki podobne do tych, ktore głoszą Adwentyści Dnia 7


I wzajemnie, mnie nie interesują, ani bajki adwentystyczne, ani strażnicowe. A szczególnie bajeczki do podusi z fałszywymi proroctwami ciała kierowniczego jehowickiej organizacji. Uprzedzając ewentualne zarzuty o poniewieranie imienia Bożego wyjaśniam - koguciemu mistrzowi ortografii - że jest to forma gramatyczna poprawna, podobnie jak: jezuicka organizacja, mariawicka organizacja, itp.
Szczególnym wzięciem oszalałych sekciarzy cieszyły się bajeczki z datami czasu końca:
1875
1914
1925
1975
to istne arcydzieła sztuki cyrkowej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 22, 2006 11:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Kogut napisał(a):
Widzę, ze dosłownie potraktowaleś Obj. 21:1. Tylko że dalej mowa o tym że to Bóg mieszka pośród ludzi. Też dosłownie? Widzę, że niebo po 1000-leciu opustoszeje...

Po 1000-leciu nastąpi sąd przed obliczem Tego, przed którym pierzchnie niebo i Ziemia, i miejsca dla nich już nie będzie [Obj. 20:11]. Dosłownie. Tak samo jak dosłownie nastąpi zmartwychwstanie, chociaż w głowach nam się to nie mieści.

Kogut napisał(a):
Wolę przyjąć pogląd wyrażony przez Pawła w 1 Tesal. 4:17: "Potem my, pozostający jeszcze wtedy przy życiu wraz z nimi będziemy uniesieni w powietrze, w obłoki, na spotkanie z Panem, z którym tak już na zawsze pozostaniemy." Kiepsko jakoś to widzę Twoje zejście z nieba, chyba że powtórka sprzed potopu...?

Pogląd Pawła jest jasny, tylko Ty go najwyraźniej nie rozumiesz. Zmartwychwstali wierzący będą już na zawsze z Panem Jezusem - przed Trybunałem Chrystusowym [Rzym. 14:10; II Kor. 5:10], podczas Wesela Baranka [Obj. 19:7], w przygotowanych mieszkaniach w domu Ojca [Jan 14:1-3], podczas przyjścia Pana Jezusa na Ziemię wraz z Kościołem [Zach. 14:5; Obj. 19:11-16], w 1000-letnim Królestwie [Obj. 2:26-27] i na nowej Ziemi [Obj. 21:1-5,22; 22:3-5].


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 22, 2006 11:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
br.starszy napisał(a):
słyszałem niedawno wywodu pastora baptystycznego jak to ludzi czeka albo niebo albo piekło. Straszna ewangelia. Nic o radości, tysiącletnim królestwie. Jak tak mozna głosić?

Ostatecznym miejscem przeznaczenia człowieka jest to, w którym spędzi on wieczność. Najczęściej mówi się o niebie lub piekle, przy czym obydwa terminy są nieprecyzyjnie używane. To prawda, że zbyt mało głosi się na temat 1000-letniego Królestwa - wynika to z kiepskiej znajomości Starego Testamentu, gdzie znajduje się znakomita większość tekstów mówiących o Erze Mesjańskiej. Ale z drugiej strony, będzie ona trwała tylko 1000 lat, co w porównaniu z wiecznością jest jak jeden dzień.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 23, 2006 12:24 am 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Kogucie,a od kiedy to ŚJ przestali się upierać,że ''Jehowa'' to jedynie słuszna forma imienia Bożego?Znasz może datę,kiedy to błysnęło to nowe światło?
Przez kilkadziesiąt lat głosili po całym świacie,że Bóg ma na imię Jehowa,a teraz nagle im przeszło. :shock:
Zmarnowałem wiele godzin na dyskusjach ze ŚJ,którzy usiłowali wmówić mi,że taka forma jest najwłaściwsza,a ty teraz twierdzisz,że nigdy się przy tym nie upierali?Od kiedy jesteś w organizacji?Od 5-ciu lat?Nie czytałeś Strażnic i innych wydawnictw organizacji sprzed 10-30 lat?
Wiem,że świadkowie się wstydzą swych starych Strażnic i książek,i że jesteście delikatnie zniechęcani do sięgania po nie,dlatego mam cię za usprawiedliwionego.
Wiem też,że obecnie ŚJ nie upierają się przy formie ''Jehowa'' jako jedynej.Nie wynika to wcale z ich tolerancji czy powiększającej się wiedzy.Poprostu ten ich upór przy formie ''Jehowa'' tak bardzo poruszył chrześcijan,ze zaczęli się temu sprzeciwiać,co spowodowało delikatną zmianę stanowiska.Gdyby dalej się upierali,narazili by się kolejny raz na śmieszność,a na to w obecnym czasie (upadek ''pokolenia 1914) nie mogą sobie pozwolić.
Zmiana stanowiska co do formy imienia Bożego wzięła się więc z nacisków z zewnątrz a nie z wewnątrz organizacji.Teraz za to organizacja beszczelnie udaje,że nigdy się przy formie ''Jehowa'' nie upierali.
Żenada.
Organizacja ŚJ jest ewidentnie i na 100% sektą stworzoną przez szatana,by zwieść wielu.Zbyt dobrze ją poznałem,by w to wątpić.

A komentarze Lisa czytam z uśmiechem.Ma poczucie humoru. 8)

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 23, 2006 5:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
br.starszy napisał(a):
słyszałem niedawno wywodu pastora baptystycznego jak to ludzi czeka albo niebo albo piekło. Straszna ewangelia. Nic o radości, tysiącletnim królestwie. Jak tak mozna głosić?


a czemu nie? Choć jakby tylko o tym to fakt, ewangelia dla "zasłuzonych" (i w dobru i złu)

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 24, 2006 9:45 am 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 10:19 pm
Posty: 96
Cytuj:
jest to forma gramatyczna poprawna, podobnie jak: jezuicka organizacja, mariawicka organizacja, itp.

Jednak jest ktoś taki jak Jezuita(stąd jezuicka) i Mariawita(stąd mariawicka). Nie ma natomiast kogoś takiego jak Jehowita tylko Świadek Jehowy. Oczywiście każdy sam uznaje jaką formę językową chce używać i dlaczego tak robi. A to już zależy od poziomu kultury osobistej a nie jakiejś wykładni teologicznej, czy gramatycznej...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 24, 2006 2:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Jest tez ktos taki jak jehowita, stad jehowicki. Proste i logiczne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL